Pienia i Jęki

Z Encyklopedia Kabaretu
Okładka CD Pienia i Jęki

Pienia i Jęki – Hrabiego piosenki – program złożony z wybranych piosenek Kabaretu Hrabi.

Kalendarium

23 maja 2010, Studio Programu Trzeciego im. A. Osieckiej, Warszawa – nagranie koncertu Pienia i Jęki
1 sierpnia 2011 – premiera CD Pienia i Jęki
18 października 2013, Studio ATM, Warszawa – premiera telewizyjna Pienia i Jęki – Hrabiego piosenki w ramach programu Dzięki Bogu już weekend (na żywo)

Opis programu

Opis programu znajdujący się na oficjanej stronie Kabaretu Hrabi:

"PIENIA I JĘKI – Hrabiego piosenki" to program złożony z piosenek kabaretu Hrabi, których przez 7 lat istnienia grupy nazbierała się całkiem spora sterta. Hrabi będzie piać i jęczeć z towarzyszeniem zespołu muzycznego, który to składa się w jednej trzeciej z przystojnych mężczyzn, sam Hrabi w jednej czwartej z ładnej kobiety więc będzie na czym oko zawiesić. Piosenka to coś wyjątkowego i miłego również dla ucha, coś co upiększa zaśmiecone ulice, brudne szyby w pociągu relacji Warszawa-Kraków i krzywe ryje polityków. Jak się człowiek wsłucha w melodię to i szybciej ziemniaki obierze, ziemniaki zaś szybciej się ugotują. Podczas analizowania tekstu piosenki czas biegnie inaczej, nim się spostrzeżesz już zaczyna się kolejna i kolejna...
W koncercie naszych piosenek można usłyszeć te, które zostały odłożone na półkę, jest więc: piosenka ciążowa, piosenka o jesieni, o podatkach, języku polskim, sklerozie czy łysym panu. Mamy też w planach koncert naszych piosenek z zaproszonymi gośćmi.

Linki zewnętrzne

Oficjalna strona Kabaretu Hrabi