Akademia Rozrywki

Z Encyklopedia Kabaretu

Akademia Rozrywki – audycja radiowa programu III Polskiego Radia. Emitowana jest od poniedziałku do czwartku w godzinach 14:00–15:00. Pierwszy raz na antenie zagościła w styczniu 2007 roku. W audycji prezentowane są skecze i piosenki kabaretowe. Około godziny 14:30 zaczyna się kilkunastominutowa Powtórka z rozrywki.

Do audycji zapraszany jest gość, który przynosi za sobą nowy tekst. Gośćmi są najczęściej osoby związane ze środowiskiem kabaretowym m.in. członkowie Kabaretu Moralnego Niepokoju, Kabaretu Hrabi, Tomasz Jachimek, Krzysztof Daukszewicz, Tomasz Szwed, Stanisław Zygmunt.

Audycję prowadzi Artur Andrus, czasami zastępowany przez Teresę Drozdę, dawniej przez Marię Czubaszek bądź Łukasza Błąda. Co jakiś czas Akademia nadawana jest z Wrocławia (Studio 202), wtedy prowadzą ją członkowie Kabaretu Elita.

Z okazji kabaretowych festiwali (np. PaKI czy LWHiS) w Akademii prezentowane są skecze nagrane na danym festiwalu, a do studia zapraszane są osoby z nim związane – jurorzy, artyści występujący, laureaci.

Linki zewnętrzne

Akademia Rozrywki na stronie Polskiego Radia