Strona główna: Różnice pomiędzy wersjami
Linia 41: | Linia 41: | ||
Nowości ze świata kabaretu na Encyklopedii Kabaretu | Nowości ze świata kabaretu na Encyklopedii Kabaretu | ||
+ | === Program 30. Przeglądu Kabaretów PAKA === | ||
+ | W dniach 2-6 kwietnia w Krakowie odbędzie się '''30. Przegląd Kabaretów [[PAKA]]'''. Program festiwalu:<br><br>'''2. kwietnia''' (środa):<br>'''18:00''' – CK Rotunda – Początki. PAKA. Pierwsza dekada. – wystąpią: [[Kabaret Hrabi]], [[Kabaret Koń Polski]], [[Kabaret Ergo]], [[Kabaret 7 minut Po]], [[Grupa Improwizacyjna Ad Hoc]]<br>Gość specjalny: [[Stanisław Tym]]<br>Scenariusz i reżyseria: Władysław Sikora<br>oraz Kazio Sponge – Sosiński Show vs [[Marcin Wojciech|Marcin Zbigniew Wojciech]] w "Wieczorze Ostatniej Szansy".<br><br>'''3. kwietnia''' (czwartek):<br>'''18:00''' – CK Rotunda – Finał PAKI cz. 1 – wystąpią: Sekcja Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn z Olą, [[Kabaret Sakreble]], [[Kabaret Inaczej]]<br>prowadzenie: [[Tomasz Jachimek]]<br>'''21:00''' – CK Rotunda – 2 sceny, 2 oblicza, 2. dekada – wystapią: [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Kabaret Limo]], [[Grupa Rafała Kmity]], [[Kabaret Kuzyni]], [[Ireneusz Krosny]]<br>prowadzenie: [[Adam Grzanka]], [[Agnieszka Bigaj]]<br>scenariusz: Alan Pakosz<br>'''23:59''' – CK Rotunda – ''[[Spadkobiercy]]''<br><br>'''4. kwietnia''' (piątek):<br>'''18:00''' – CK Rotunda – Finał PAKI cz. 2 – wystąpią: Laureat WOSZ, [[Karol Kopiec]], [[Kabaret 7 minut Po]]<br>prowadzenie: [[Tomasz Jachimek]]<br>'''21:00''' – CK Rotunda – Telewizja, sława, trendy – 3 dekada – wystąpią: [[Kabaret Ani Mru-Mru]], [[Kabaret Łowcy.B]], [[Formacja Chatelet]], [[Kabaret DNO]], [[Katarzyna Pakosińska]]<br>scenariusz: [[Adam Małczyk]], [[Michał Pałubski]]<br>reżyseria: [[Adam Małczyk]]<br><br>'''5. kwietnia''' (sobota):<br>'''12:00''' – CK Rotunda – ''Bez wąsów'' – program dla dzieci [[Kabaret Hrabi|Kabaretu Hrabi]]<br>'''17:00''' – CK Rotunda – Perły Kabaretu – Koncert Laureatów 30. PAKI – wystąpią: [[Andrzej Poniedzielski]], [[Artur Andrus]], [[Kabaret Ciach]], Laureaci 30. PAKI<br>scenariusz i reżyseria: Krzysztof Jaślar<br><br>'''6. kwietnia''' (niedziela):<br>'''19:00''' – Studio TV w Łęgu – W 30 lat dookoła PAKI – [[Kabaret Ani Mru-Mru]], [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Kabaret Hrabi]], [[Maciej Stuhr]], [[Artur Andrus]], [[Ireneusz Krosny]], [[Kabaret Łowcy.B]], [[Kabaret Młodych Panów]], [[Grupa Rafała Kmity]], [[Kabaret Koń Polski]], Laureat 30. PAKI<br>scenariusz i reżyseria: Beata Harasimowicz | ||
+ | |||
+ | Bilety do nabycia na [http://biletynakabarety.pl/artist/PAKA-2014-a1573.html?utm_source=EK&utm_medium=Strona_Glowna&utm_campaign=PAKA BiletyNaKabarety.pl] | ||
+ | |||
+ | -[[Użytkownik:Drusia|Drusia]] ([[Dyskusja użytkownika:Drusia|dyskusja]]) 00:48, 13 mar 2014 (CET) | ||
=== Premiera nowego sezonu ''Dzięki Bogu już weekend'' === | === Premiera nowego sezonu ''Dzięki Bogu już weekend'' === | ||
7. marca (piątek) o godz. 21:45 w TVP2 odbędzie się premiera pierwszego odcinka trzeciej serii programu '''''[[Dzięki Bogu już weekend]]'''''.<br>Wystąpią: [[Kabaret Młodych Panów]], [[Kabaret Łowcy.B]], [[Kabaret Słoiczek po Cukrze]], zespół Piersi<br>Gospodarz: [[Kabaret Smile]] | 7. marca (piątek) o godz. 21:45 w TVP2 odbędzie się premiera pierwszego odcinka trzeciej serii programu '''''[[Dzięki Bogu już weekend]]'''''.<br>Wystąpią: [[Kabaret Młodych Panów]], [[Kabaret Łowcy.B]], [[Kabaret Słoiczek po Cukrze]], zespół Piersi<br>Gospodarz: [[Kabaret Smile]] | ||
Linia 47: | Linia 53: | ||
=== Najbliższe nagrania sitcomu ''Słodkie Życie'' === | === Najbliższe nagrania sitcomu ''Słodkie Życie'' === | ||
− | + | 17.03 oraz 20.03 w Warszawie odbędą się nagrania sitcomu '''''Słodkie Życie'''''.<br>Wystąpią: [[Robert Górski]], [[Mikołaj Cieślak]], Elżbieta Romanowska, Dorota Zięciowska, Jerzy Łapiński, Ewa Gorzelak | |
Zaproszenia do nabycia na [http://biletynakabarety.pl/event/nowy-SITCOM-Slodkie-Zycie-Telewizja-Polska-Warszawa-e16194.html?utm_source=EK&utm_medium=Strona_Glowna&utm_campaign=SZ BiletyNaKabarety.pl] | Zaproszenia do nabycia na [http://biletynakabarety.pl/event/nowy-SITCOM-Slodkie-Zycie-Telewizja-Polska-Warszawa-e16194.html?utm_source=EK&utm_medium=Strona_Glowna&utm_campaign=SZ BiletyNaKabarety.pl] | ||
Linia 140: | Linia 146: | ||
-[[Użytkownik:Drusia|Drusia]] ([[Dyskusja użytkownika:Drusia|dyskusja]]) 01:36, 27 paź 2013 (CEST) | -[[Użytkownik:Drusia|Drusia]] ([[Dyskusja użytkownika:Drusia|dyskusja]]) 01:36, 27 paź 2013 (CEST) | ||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
=== Premiera książki "Hotel Zaświat" === | === Premiera książki "Hotel Zaświat" === |
Wersja z 01:48, 13 mar 2014
Witamy w Encyklopedii Kabaretu!
Zapraszamy do zapoznania się z treścią Encyklopedii Kabaretu oraz do uzupełniania informacji
(przed edytowaniem prosimy o zapoznanie się z Regulaminem).
Ostatnio dodane zdjęcia |
Nowości ze świata kabaretu na Encyklopedii Kabaretu
Program 30. Przeglądu Kabaretów PAKA
W dniach 2-6 kwietnia w Krakowie odbędzie się 30. Przegląd Kabaretów PAKA. Program festiwalu:
2. kwietnia (środa):
18:00 – CK Rotunda – Początki. PAKA. Pierwsza dekada. – wystąpią: Kabaret Hrabi, Kabaret Koń Polski, Kabaret Ergo, Kabaret 7 minut Po, Grupa Improwizacyjna Ad Hoc
Gość specjalny: Stanisław Tym
Scenariusz i reżyseria: Władysław Sikora
oraz Kazio Sponge – Sosiński Show vs Marcin Zbigniew Wojciech w "Wieczorze Ostatniej Szansy".
3. kwietnia (czwartek):
18:00 – CK Rotunda – Finał PAKI cz. 1 – wystąpią: Sekcja Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn z Olą, Kabaret Sakreble, Kabaret Inaczej
prowadzenie: Tomasz Jachimek
21:00 – CK Rotunda – 2 sceny, 2 oblicza, 2. dekada – wystapią: Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Limo, Grupa Rafała Kmity, Kabaret Kuzyni, Ireneusz Krosny
prowadzenie: Adam Grzanka, Agnieszka Bigaj
scenariusz: Alan Pakosz
23:59 – CK Rotunda – Spadkobiercy
4. kwietnia (piątek):
18:00 – CK Rotunda – Finał PAKI cz. 2 – wystąpią: Laureat WOSZ, Karol Kopiec, Kabaret 7 minut Po
prowadzenie: Tomasz Jachimek
21:00 – CK Rotunda – Telewizja, sława, trendy – 3 dekada – wystąpią: Kabaret Ani Mru-Mru, Kabaret Łowcy.B, Formacja Chatelet, Kabaret DNO, Katarzyna Pakosińska
scenariusz: Adam Małczyk, Michał Pałubski
reżyseria: Adam Małczyk
5. kwietnia (sobota):
12:00 – CK Rotunda – Bez wąsów – program dla dzieci Kabaretu Hrabi
17:00 – CK Rotunda – Perły Kabaretu – Koncert Laureatów 30. PAKI – wystąpią: Andrzej Poniedzielski, Artur Andrus, Kabaret Ciach, Laureaci 30. PAKI
scenariusz i reżyseria: Krzysztof Jaślar
6. kwietnia (niedziela):
19:00 – Studio TV w Łęgu – W 30 lat dookoła PAKI – Kabaret Ani Mru-Mru, Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Hrabi, Maciej Stuhr, Artur Andrus, Ireneusz Krosny, Kabaret Łowcy.B, Kabaret Młodych Panów, Grupa Rafała Kmity, Kabaret Koń Polski, Laureat 30. PAKI
scenariusz i reżyseria: Beata Harasimowicz
Bilety do nabycia na BiletyNaKabarety.pl
-Drusia (dyskusja) 00:48, 13 mar 2014 (CET)
Premiera nowego sezonu Dzięki Bogu już weekend
7. marca (piątek) o godz. 21:45 w TVP2 odbędzie się premiera pierwszego odcinka trzeciej serii programu Dzięki Bogu już weekend.
Wystąpią: Kabaret Młodych Panów, Kabaret Łowcy.B, Kabaret Słoiczek po Cukrze, zespół Piersi
Gospodarz: Kabaret Smile
-Drusia (dyskusja) 19:31, 6 mar 2014 (CET)
Najbliższe nagrania sitcomu Słodkie Życie
17.03 oraz 20.03 w Warszawie odbędą się nagrania sitcomu Słodkie Życie.
Wystąpią: Robert Górski, Mikołaj Cieślak, Elżbieta Romanowska, Dorota Zięciowska, Jerzy Łapiński, Ewa Gorzelak
Zaproszenia do nabycia na BiletyNaKabarety.pl
-Drusia (dyskusja) 19:31, 6 mar 2014 (CET)
Podgórski Festiwal Kabaretu "Podgórek"
14. marca w Krakowie odbędzie się Podgórski Festiwal Kabaretu "Podgórek".
Wystąpią: Kabaret Ani Mru-Mru oraz Kabaret 7 minut Po.
Bilety do nabycia na BiletyNaKabarety.pl
-Drusia (dyskusja) 19:31, 6 mar 2014 (CET)
Pierwsza Bialska Noc Kabaretowa
24. maja w Białej Podlaskiej odbędzie się Pierwsza Bialska Noc Kabaretowa.
Wystąpią: Tomasz Jachimek, Kabaret Koń Polski, Kabaret Smile, Kabaret Limo.
[Bilety do nabycia na http://biletynakabarety.pl/artist/Pierwsza-Bialska-Noc-Kabaretowa-a1544.html?utm_source=EK&utm_medium=Strona_Glowna&utm_campaign=PBNK BiletyNaKabarety.pl]
-Drusia (dyskusja) 04:17, 21 lut 2014 (CET)
Zakopiańskie Konfrontacje Kabaretowe
23. lutego w Zakopanem odbędą się Zakopiańskie Konfrontacje Kabaretowe, podczas których wystąpi Formacja Chatelet z programem Gołoleć.
Bilety do nabycia na BiletyNaKabarety.pl
-Drusia (dyskusja) 00:41, 7 lut 2014 (CET)
XIII PeStKa czyli Poznańskie Spotkanie Kabaretowe
24. lutego odbędzie się XIII PeStKa czyli Poznańskie Spotkanie Kabaretowe.
Gościem będzie Kabaret Słuchajcie.
Bilety do nabycia na BiletyNaKabarety.pl
-Drusia (dyskusja) 00:41, 7 lut 2014 (CET)
Półfinały 30. PAKI
W dniach 7-9 marca odbędą się Półfinały 30. Przeglądu Kabaretów PAKA.
Bilety do nabycia na BiletyNaKabarety.pl
-Drusia (dyskusja) 00:41, 7 lut 2014 (CET)
Rejestracje DVD Kabaretu Ani Mru-Mru
23. lutego w Lublinie odbędą się dwie rejestracje DVD Kabaretu Ani Mru-Mru.
godz. 17:00 – program Nuda, rutyna i odcinanie kuponów
godz. 20:00 – program Jak się nie da, a bardzo się chce... to można!
Bilety do nabycia na BiletyNaKabarety.pl: godz. 17:00, godz. 20:00
-Drusia (dyskusja) 17:57, 17 sty 2014 (CET)
Polska Noc Kabaretowa 2014
W wielu miastach w Polsce odbędzie się Polska Noc Kabaretowa 2014. Wśród gości znajdą się: Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Paranienormalni, Kabaret Chyba, Kabaret Skeczów Męczących. Prowadzenie: Kabaret Nowaki
Terminy, informacje o składach poszczególnych występów oraz bilety na BiletyNaKabarety.pl
-Drusia (dyskusja) 20:20, 8 sty 2014 (CET)
Eliminacje do 30. Przeglądu Kabaretów PAKA
7. lutego w Gdyni odbędą się eliminacje regionalne do 30. Przeglądu Kabaretów PAKA.
Bilety do nabycia na BiletyNaKabarety.pl
-Drusia (dyskusja) 20:20, 8 sty 2014 (CET)
10/10 czyli Urodziny Kabaretu Młodych Panów
9. kwietnia w Sali Kongresowej w Warszawie odbędzie się kabareton 10/10 czyli Urodziny Kabaretu Młodych Panów.
Wystąpią: Kabaret Młodych Panów, Kabaret Ani Mru-Mru, Kabaret Smile, Kabaret Limo, Piotr Bałtroczyk.
Bilety do nabycia na BiletyNaKabarety.pl
-Drusia (dyskusja) 03:31, 4 gru 2013 (CET)
IV Kabaretowe Walentynki
14. lutego w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu odbędą się IV Kabaretowe Walentynki.
Wystąpią: Kabaret pod Wyrwigroszem,Kabaret Smile.
Bilety do nabycia na BiletyNaKabarety.pl
-Drusia (dyskusja) 03:31, 4 gru 2013 (CET)
Nagranie DVD Kabaretu Smile
20. grudnia w Lublinie obędzie się rejestracja DVD Kabaretu Smile z gościnnym udziałem Kabaretu Ani Mru-Mru i Kabaretu Młodych Panów.
Blety do nabycia na BiletyNaKabarety.pl
-Drusia (dyskusja) 17:49, 16 lis 2013 (CET)
Wyniki XVIII Rybnickiej Jesieni Kabaretowej Ryjek
Nagroda Kabaretów (Złote Koryto): Kabaret Ani Mru-Mru (Lublin)
II Miejsce: Kabaret Smile (Lublin)
III Miejsce: Kabaret Jurki (Zielona Góra)
Złote Koryto Tajnego Jurora (Piotr Skucha): Kabaret Ani Mru-Mru
Złote Koryto Publiczności: Kabaret Ani Mru-Mru
Melodyjna Nagroda im. Artura: Kabaret Limo (Gdańsk)
Złota Kaseta w Konkursie Filmowym: grupa Coolporterzy (Lublin)
-Drusia (dyskusja) 01:36, 27 paź 2013 (CEST)
Premiera książki "Hotel Zaświat"
10. maja odbyła się premiera książki Przemysława Borkowskiego Hotel Zaświat.
-Drusia (dyskusja) 19:05, 13 maj 2013 (CEST)
Materiały o historycznych kabaretach
Poszukujemy materiałów o historycznych kabaretach. Jeśli posiadacie jakieś opracowania, wiecie w jakich książkach bądź na jakich stronach internetowych możemy znaleźć informacje o dawnych kabaretach, prosimy o kontakt.
Zapraszamy również do udziału w innych imprezach kabaretowych – bilety do nabycia na BiletyNaKabarety.pl