PAKA: Różnice pomiędzy wersjami
Z Encyklopedia Kabaretu
(→Nagrody PaKI) |
(jury 2012 i zmiana kolejności) |
||
Linia 4: | Linia 4: | ||
{| class="wikitable" style="text-align:center; border-collapse: collapse; border: solid 1px; width: 98%" border="1" | {| class="wikitable" style="text-align:center; border-collapse: collapse; border: solid 1px; width: 98%" border="1" | ||
|- | |- | ||
− | | style="text-align:center; width: 180px; background-color:PowderBlue" | ''' | + | | style="text-align:center; width: 180px; background-color:PowderBlue" | '''2012''' |
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''XXVIII Przegląd Kabaretów PaKA''' |
|- | |- | ||
| jury: | | jury: | ||
− | | style="text-align:left" | | + | | style="text-align:left" | |
− | * [[ | + | * [[Maria Czubaszek]] |
− | * | + | * [[Dariusz Kamys]] |
− | * | + | * Jacek Popiel |
− | * [[Maciej | + | * [[Ireneusz Krosny]] |
+ | * [[Tomasz Jachimek]] | ||
+ | * [[Maciej Stuhr]] | ||
+ | |- | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''2011''' | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''XXVII Przegląd Kabaretów PaKA''' | ||
+ | |- | ||
+ | | jury: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * [[Krzysztof Jaślar]] | ||
+ | * [[Dariusz Kamys]] | ||
+ | * [[Ireneusz Krosny]] | ||
+ | * Jacek Popiel | ||
+ | * Zbigniew Zamachowski | ||
|- | |- | ||
| Grand Prix: | | Grand Prix: | ||
− | | style="text-align:left" |''' | + | | style="text-align:left" | |
+ | * '''[[Kabaretus Fraszka]]''' (Warszawa) | ||
+ | * '''[[Liquidmime]]''' | ||
|- | |- | ||
| I nagroda: | | I nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" | | + | | style="text-align:left" |'''[[Ścibor Szpak]]''' |
− | + | ||
− | + | ||
|- | |- | ||
| II nagroda: | | II nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" |'''Kabaret | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Szarpanina]]''' (Szczecin) |
|- | |- | ||
| III nagroda: | | III nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Stado Umtata]]''' (Warszawa) |
|- | |- | ||
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | | Nagroda Publiczności: |
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | | style="text-align:left" | |
+ | * '''[[Ścibor Szpak]]''' | ||
+ | * '''[[Liquidmime]]''' | ||
+ | |- | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''2010''' | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''XXVI Przegląd Kabaretów PaKA''' | ||
|- | |- | ||
| jury: | | jury: | ||
− | | style="text-align:left" | | + | | style="text-align:left" | |
− | + | * [[Stanisław Tym]] | |
− | * [[ | + | * [[Rafał Kmita]] |
− | * [[ | + | * Michał Ogórek |
− | * | + | * [[Krzysztof Jaślar]] |
− | * [[ | + | |
|- | |- | ||
| Grand Prix: | | Grand Prix: | ||
− | | style="text-align:left" |''' | + | | style="text-align:left" |''nie przyznano'' |
|- | |- | ||
| I nagroda: | | I nagroda: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * '''[[ | + | * '''[[Liquidmime]]''' |
− | * '''[[Kabaret | + | * '''[[Kabaret Chyba]]''' (Wrocław) |
|- | |- | ||
| II nagroda: | | II nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Szarpanina]]''' (Szczecin) |
|- | |- | ||
| III nagroda: | | III nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" |'''Kabaret | + | | style="text-align:left" | |
+ | * '''[[Kacper Ruciński]]''' (Malbork) | ||
+ | * '''[[Kabaret Svenson Band]]''' (Zielona Góra) | ||
+ | |- | ||
+ | | Najlepszy rekwizyt: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Liquidmime]]''' za latający motocykl | ||
|- | |- | ||
| Nagroda Publiczności: | | Nagroda Publiczności: | ||
− | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret | + | | style="text-align:left" | |
+ | * '''[[Kabaret Szarpanina]]''' | ||
+ | * '''[[Kacper Ruciński]]''' | ||
|- | |- | ||
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''2009''' |
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''XXV Przegląd Kabaretów PaKA''' |
|- | |- | ||
| jury: | | jury: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
* [[Jacek Fedorowicz]] | * [[Jacek Fedorowicz]] | ||
− | * | + | * [[Robert Górski]] |
− | * | + | * [[Rafał Kmita]] |
− | * | + | * [[Zenon Laskowik]] |
* prof. Lucjan Suchanek | * prof. Lucjan Suchanek | ||
+ | * [[Stanisław Tym]] (w funkcji konsultanta) | ||
|- | |- | ||
| Grand Prix: | | Grand Prix: | ||
− | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Macież]]''' (Warszawa) |
|- | |- | ||
| I nagroda: | | I nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" |'' | + | | style="text-align:left" | |
+ | * '''[[Kabaret Dasza von Yock]]''' (Sulejówek) | ||
+ | * '''[[Kabaret Nowaki]]''' (Zielona Góra) | ||
|- | |- | ||
| II nagroda: | | II nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" | | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Czesuaf]]''' (Poznań) |
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
|- | |- | ||
| III nagroda: | | III nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" |'' | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Babeczki z Rodzynkiem]]''' (Zielona Góra) |
|- | |- | ||
− | | | + | | Najlepszy rekwizyt: |
− | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret PUK]]''' (Kraków) |
|- | |- | ||
− | | Wyróżnienie | + | | Wyróżnienie: |
− | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret PUK]]''' (Kraków) |
|- | |- | ||
− | | | + | | Nagroda Publiczności: |
− | | style="text-align:left" |''' | + | | style="text-align:left" | |
+ | * '''[[Kabaret Nowaki]]''' (Zielona Góra) | ||
+ | * '''[[Kabaret PUK]]''' (Kraków) | ||
|- | |- | ||
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''2008''' |
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''XXIV Przegląd Kabaretów PaKA''' |
|- | |- | ||
| jury: | | jury: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * | + | * Anna Dymna |
− | * | + | * [[Jacek Fedorowicz]] |
+ | * [[Rafał Kmita]] | ||
+ | * Michał Ogórek | ||
* prof. Lucjan Suchanek | * prof. Lucjan Suchanek | ||
− | * | + | * [[Stanisław Tym]] |
− | + | ||
|- | |- | ||
| Grand Prix: | | Grand Prix: | ||
− | | style="text-align:left" |''' | + | | style="text-align:left" |''nie przyznano'' |
|- | |- | ||
| I nagroda: | | I nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" |'''Kabaret | + | | style="text-align:left" | |
+ | * '''[[Kabaret Widelec]]''' (Białystok) | ||
+ | * '''[[Kabaret Świerszczychrząszcz]]''' (Szczebrzeszyn) | ||
|- | |- | ||
| II nagroda: | | II nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" |''' | + | | style="text-align:left" |''nie przyznano'' |
|- | |- | ||
| III nagroda: | | III nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Hlynur]]''' (Zielona Góra) |
+ | |- | ||
+ | | Najlepszy rekwizyt: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Młodych Panów]]''' (Rybnik) | ||
|- | |- | ||
| Nagroda Publiczności: | | Nagroda Publiczności: | ||
− | | style="text-align:left" |'''Kabaret | + | | style="text-align:left" | |
+ | * '''[[Kabaret Świerszczychrząszcz]]''' (Szczebrzeszyn) | ||
+ | * '''[[Kabaret Smile]]''' (Lublin) | ||
|- | |- | ||
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | | Nagroda Dziennikarzy: |
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Widelec]]''' (Białystok) |
+ | |- | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''2007''' | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''XXIII Przegląd Kabaretów PaKA''' | ||
|- | |- | ||
| jury: | | jury: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * | + | * [[Jacek Fedorowicz]] |
− | * | + | * [[Rafał Kmita]] |
− | * | + | * [[Zenon Laskowik]] |
− | * | + | * Jan Peszek |
* prof. Lucjan Suchanek | * prof. Lucjan Suchanek | ||
− | * | + | * [[Stanisław Tym]] |
+ | * Zbigniew Zamachowski | ||
|- | |- | ||
| Grand Prix: | | Grand Prix: | ||
− | | style="text-align:left" |''' | + | | style="text-align:left" |''nie przyznano'' |
|- | |- | ||
| I nagroda: | | I nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Młodych Panów]]''' (Rybnik) |
|- | |- | ||
| II nagroda: | | II nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" | | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Czesuaf]]''' (Poznań) |
− | + | ||
− | + | ||
|- | |- | ||
| III nagroda: | | III nagroda: | ||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * '''[[Kabaret | + | * '''[[Kabaret Skeczów Męczących]]''' (Kielce) |
− | + | * '''[[Kabaret Napád]]''' | |
− | * '''[[Kabaret | + | |
− | + | ||
|- | |- | ||
− | | | + | | Najlepszy rekwizyt: |
− | | style=" | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Mimika]]''' (Lublin) |
|- | |- | ||
− | | | + | | Nagroda Dziennikarzy: |
− | | style="text-align:left" | | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Napád]]''' |
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
|- | |- | ||
− | | | + | | Nagroda Specjalna: |
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * '''[[Kabaret | + | * '''[[Kabaret Mimika]]''' (Lublin) |
− | * '''[[ | + | * '''[[Kabaretus Fraszka]]''' (Warszawa) |
− | + | ||
|- | |- | ||
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''2006''' |
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''XXII Przegląd Kabaretów PaKA''' |
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
|- | |- | ||
| jury: | | jury: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
* [[Jacek Fedorowicz]] | * [[Jacek Fedorowicz]] | ||
− | * | + | * [[Zenon Laskowik]] |
− | * | + | * [[Rafał Kmita]] |
* Michał Ogórek | * Michał Ogórek | ||
− | * | + | * Andrzej Sikorowski |
* prof. Lucjan Suchanek | * prof. Lucjan Suchanek | ||
− | |||
− | |||
− | |||
|- | |- | ||
| Grand Prix: | | Grand Prix: | ||
Linia 228: | Linia 208: | ||
|- | |- | ||
| I nagroda: | | I nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" | | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Limo]]''' (Gdańsk) |
− | + | ||
− | + | ||
|- | |- | ||
| II nagroda: | | II nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" |'''Kabaret | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Neo-Nówka]]''' (Wrocław) |
|- | |- | ||
| III nagroda: | | III nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret | + | | style="text-align:left" | |
+ | * '''[[Kabaret Smile]]''' (Lublin) | ||
+ | * '''[[Kabaret Młodych Panów]]''' (Rybnik) | ||
|- | |- | ||
− | | | + | | Najlepszy rekwizyt: |
− | | style=" | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Smile]]''' (Lublin) |
|- | |- | ||
− | | | + | | Nagroda Publiczności: |
− | | style="text-align:left" | | + | | style="text-align:left" | |
− | * | + | * '''[[Kabaret Skeczów Męczących]]''' (Kielce) |
− | * | + | * '''[[Kabaret Neo-Nówka]]''' (Wrocław) |
− | + | ||
− | + | ||
|- | |- | ||
− | | | + | | Nagroda Dziennikarzy: |
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * '''Kabaret | + | * '''[[Kabaret Limo]]''' (Gdańsk) |
− | * ''' | + | * '''[[Kabaret Neo-Nówka]]''' (Wrocław) |
|- | |- | ||
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''2005''' |
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''XXI Przegląd Kabaretów PaKA''' |
|- | |- | ||
| jury: | | jury: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * | + | * [[Rafał Kmita]] |
− | * | + | * [[Zenon Laskowik]] |
+ | * [[Mariusz Lubomski]] | ||
* Michał Ogórek | * Michał Ogórek | ||
− | |||
− | |||
* Henryk Sawka | * Henryk Sawka | ||
+ | * prof. Lucjan Suchanek | ||
|- | |- | ||
| Grand Prix: | | Grand Prix: | ||
− | | style="text-align:left" |''' | + | | style="text-align:left" |''nie przyznano'' |
|- | |- | ||
| I nagroda: | | I nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" |''' | + | | style="text-align:left" |'''Egri Bikaver Ensemble''' |
|- | |- | ||
| II nagroda: | | II nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Młodych Panów]]''' (Rybnik) |
|- | |- | ||
| III nagroda: | | III nagroda: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Neo-Nówka]]''' (Wrocław) | ||
+ | |- | ||
+ | | Wyróżnienie: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * '''[[Kabaret | + | * '''[[Kabaret Kwartet Okazjonalny]]''' (Kraków) |
− | * ''' | + | * '''Grupa Inicjatyw Teatralnych''' (Wrocław) |
− | + | ||
|- | |- | ||
− | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''2004''' | |
− | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''XX Przegląd Kabaretów PaKA''' | |
− | + | ||
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | |
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | |
|- | |- | ||
| jury: | | jury: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | |||
* [[Jacek Fedorowicz]] | * [[Jacek Fedorowicz]] | ||
− | * | + | * Krzysztof Jasiński |
− | * [[ | + | * [[Zenon Laskowik]] |
− | * | + | * Michał Ogórek |
+ | * Jerzy Stuhr | ||
* prof. Lucjan Suchanek | * prof. Lucjan Suchanek | ||
− | |||
* [[Stanisław Tym]] | * [[Stanisław Tym]] | ||
− | |||
|- | |- | ||
| Grand Prix: | | Grand Prix: | ||
− | | style="text-align:left" | | + | | style="text-align:left" |''nie przyznano'' |
− | + | ||
− | + | ||
|- | |- | ||
| I nagroda: | | I nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret | + | | style="text-align:left" | |
+ | * '''[[Kabaret Limo]]''' (Gdańsk) | ||
+ | * '''[[Kabaret To za Duże słowo]]''' (Katowice) | ||
|- | |- | ||
| II nagroda: | | II nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" |'' | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Kwartet Okazjonalny]]''' (Kraków) |
|- | |- | ||
| III nagroda: | | III nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" | | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Słuchajcie]]''' (Zielona Góra) |
− | + | ||
− | + | ||
|- | |- | ||
| Wyróżnienie: | | Wyróżnienie: | ||
− | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Profil]]''' (Zielona Góra) |
|- | |- | ||
| Nagroda Publiczności: | | Nagroda Publiczności: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * '''[[Kabaret | + | * '''[[Kabaret Limo]]''' (Gdańsk) |
− | + | * '''[[Kabaret To za Duże słowo]]''' (Katowice) | |
− | * '''[[Kabaret | + | |
|- | |- | ||
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''2003''' |
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''XIX Przegląd Kabaretów PaKA''' |
|- | |- | ||
| jury: | | jury: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
* [[Jacek Fedorowicz]] | * [[Jacek Fedorowicz]] | ||
− | * | + | * Manuela Gretkowska |
− | + | * Krzysztof Jasiński | |
− | + | * Michał Ogórek | |
− | * Krzysztof | + | |
− | + | ||
− | * | + | |
* Henryk Sawka | * Henryk Sawka | ||
* prof. Lucjan Suchanek | * prof. Lucjan Suchanek | ||
+ | * [[Stanisław Tym]] | ||
|- | |- | ||
| Grand Prix: | | Grand Prix: | ||
− | | style="text-align:left" |'''[[ | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Ani Mru-Mru]]''' (Lublin) |
|- | |- | ||
| I nagroda: | | I nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" | | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Łowcy.B]]''' (Cieszyn) |
− | + | ||
− | + | ||
|- | |- | ||
| II nagroda: | | II nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" |'' | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Neo-Nówka]]''' (Wrocław) |
|- | |- | ||
| III nagroda: | | III nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Kwartet Okazjonalny]]''' (Kraków) |
|- | |- | ||
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''2002''' |
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''XVIII Przegląd Kabaretów PaKA''' |
|- | |- | ||
| jury: | | jury: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * | + | * Jerzy Derfel |
− | * [[ | + | * Krzysztof Jasiński |
− | * | + | * [[Mariusz Lubomski]] |
− | + | * Michał Ogórek | |
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
* Henryk Sawka | * Henryk Sawka | ||
* prof. Lucjan Suchanek | * prof. Lucjan Suchanek | ||
|- | |- | ||
| Grand Prix: | | Grand Prix: | ||
− | | style="text-align:left" |''' | + | | style="text-align:left" |''nie przyznano'' |
|- | |- | ||
| I nagroda: | | I nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" |'''[[ | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Jachim Presents]]''' |
|- | |- | ||
| II nagroda: | | II nagroda: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * '''[[ | + | * '''[[Kabaret Ani Mru-Mru]]''' (Lublin) |
− | * ''' | + | * '''Steffen Möller''' |
|- | |- | ||
| III nagroda: | | III nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" |'' | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Kaczka Pchnięta Nożem]]''' (Rzeszów) |
|- | |- | ||
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''2001''' |
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''XVII Przegląd Kabaretów PaKA''' |
|- | |- | ||
| jury: | | jury: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | |||
* Jerzy Derfel | * Jerzy Derfel | ||
− | |||
− | |||
− | |||
* Michał Ogórek | * Michał Ogórek | ||
* Henryk Sawka | * Henryk Sawka | ||
− | * Lucjan Suchanek | + | * prof. Lucjan Suchanek |
* Michał Tarkowski | * Michał Tarkowski | ||
* [[Stanisław Tym]] | * [[Stanisław Tym]] | ||
− | |||
|- | |- | ||
| Grand Prix: | | Grand Prix: | ||
Linia 415: | Linia 363: | ||
| I nagroda: | | I nagroda: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * '''Kabaret | + | * '''[[Kabaret DNO]]''' (Dąbrowa Górnicza) |
− | * '''[[Kabaret | + | * '''[[Kabaret Limo]]''' (Gdańsk) |
|- | |- | ||
| II nagroda: | | II nagroda: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * '''[[Kabaret | + | * '''[[Kabaret Ani Mru-Mru]]''' (Lublin) |
− | * '''[[Kabaret | + | * '''[[Kabaret Słuchajcie]]''' (Zielona Góra) |
|- | |- | ||
| III nagroda: | | III nagroda: | ||
Linia 451: | Linia 399: | ||
|- | |- | ||
| III nagroda: | | III nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Made In China|Kabaret E.K.]]''' (Zielona Góra) | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Made In China|Kabaret E.K.]]''' (Zielona Góra)\ |
|- | |- | ||
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''1999''' |
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''XV Przegląd Kabaretów PaKA''' |
|- | |- | ||
| jury: | | jury: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
+ | * Alosza Awdiejew | ||
* Jerzy Derfel | * Jerzy Derfel | ||
+ | * [[Jacek Fedorowicz]] | ||
+ | * Krzysztof Materna | ||
+ | * Andrzej Mleczko | ||
* Michał Ogórek | * Michał Ogórek | ||
* Henryk Sawka | * Henryk Sawka | ||
− | * | + | * Lucjan Suchanek |
* Michał Tarkowski | * Michał Tarkowski | ||
* [[Stanisław Tym]] | * [[Stanisław Tym]] | ||
+ | * Krystyna Zachwatowicz | ||
|- | |- | ||
| Grand Prix: | | Grand Prix: | ||
Linia 470: | Linia 423: | ||
| I nagroda: | | I nagroda: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * ''' | + | * '''Kabaret Absurdalny''' (Chorzów) |
− | * '''[[Kabaret | + | * '''[[Kabaret Strzały z Aurory]]''' (Warszawa) |
|- | |- | ||
| II nagroda: | | II nagroda: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * '''[[Kabaret | + | * '''[[Kabaret Szum]]''' (Zielona Góra) |
− | * '''[[Kabaret | + | * '''[[Kabaret DNO]]''' (Dąbrowa Górnicza) |
|- | |- | ||
| III nagroda: | | III nagroda: | ||
| style="text-align:left" |''nie przyznano'' | | style="text-align:left" |''nie przyznano'' | ||
|- | |- | ||
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''1998''' |
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''XIV Przegląd Kabaretów PaKA''' |
|- | |- | ||
| jury: | | jury: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * | + | * [[Jacek Fedorowicz]] |
− | + | * [[Stanisław Tym]] | |
− | * [[ | + | * Alosza Awdiejew |
− | * | + | * Krzysztof Materna |
+ | * Nina Terentiew | ||
+ | * Zygmunt Konieczny | ||
+ | * Jerzy Markuszewski | ||
* Henryk Sawka | * Henryk Sawka | ||
* prof. Lucjan Suchanek | * prof. Lucjan Suchanek | ||
|- | |- | ||
| Grand Prix: | | Grand Prix: | ||
− | | style="text-align:left" |'' | + | | style="text-align:left" |'''[[Mumio]]''' (Katowice) |
|- | |- | ||
| I nagroda: | | I nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" |'''[[ | + | | style="text-align:left" |'''[[Formacja Chatelet]]''' (Kraków) |
|- | |- | ||
| II nagroda: | | II nagroda: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * '''[[ | + | * '''[[Grupa MoCarta]]''' (Warszawa) |
− | * ''' | + | * '''[[Kabaret im. Romana]]''' (Radom) |
|- | |- | ||
| III nagroda: | | III nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" |''' | + | | style="text-align:left" |''nie przyznano'' |
|- | |- | ||
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''1997''' |
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''XIII Przegląd Kabaretów PaKA''' |
|- | |- | ||
| jury: | | jury: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
* [[Jacek Fedorowicz]] | * [[Jacek Fedorowicz]] | ||
− | * | + | * Nina Terentiew |
− | * Krzysztof | + | * [[Stanisław Tym]] |
− | * | + | * Alosza Awdiejew |
+ | * Krzysztof Materna | ||
+ | * Zygmunt Konieczny | ||
+ | * Jerzy Markuszewski | ||
* Henryk Sawka | * Henryk Sawka | ||
* prof. Lucjan Suchanek | * prof. Lucjan Suchanek | ||
− | |||
|- | |- | ||
| Grand Prix: | | Grand Prix: | ||
− | | style="text-align:left" |'''[[ | + | | style="text-align:left" |'''[[Formacja Chatelet]]''' (Kraków) |
|- | |- | ||
| I nagroda: | | I nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret | + | | style="text-align:left" | |
+ | * '''[[Kabaret Moralnego Niepokoju]]''' (Warszawa) | ||
+ | * '''[[Kabaret Po Żarcie]]''' (Kraków) | ||
|- | |- | ||
| II nagroda: | | II nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" |''' | + | | style="text-align:left" |''nie przyznano'' |
|- | |- | ||
| III nagroda: | | III nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret im. Romana]]''' (Radom) |
|- | |- | ||
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''1996''' |
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''XII Przegląd Kabaretów PaKA''' |
|- | |- | ||
| jury: | | jury: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
+ | * Alosza Awdiejew | ||
* [[Jacek Fedorowicz]] | * [[Jacek Fedorowicz]] | ||
− | * | + | * Mikołaj Grabowski |
− | * [[ | + | * [[Adam Nowak]] |
− | * | + | * Henryk Sawka |
− | + | ||
* prof. Lucjan Suchanek | * prof. Lucjan Suchanek | ||
+ | * Nina Terentiew | ||
* [[Stanisław Tym]] | * [[Stanisław Tym]] | ||
+ | * Zbigniew Zamachowski | ||
|- | |- | ||
| Grand Prix: | | Grand Prix: | ||
− | | style="text-align:left" |'' | + | | style="text-align:left" | |
+ | * '''[[Kabaret Moralnego Niepokoju]]''' (Warszawa) | ||
+ | * '''[[Ireneusz Krosny]]''' (Tychy) | ||
|- | |- | ||
| I nagroda: | | I nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" | | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Jurki]]''' |
− | + | ||
− | + | ||
|- | |- | ||
| II nagroda: | | II nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" |''' | + | | style="text-align:left" |''nie przyznano'' |
|- | |- | ||
| III nagroda: | | III nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret | + | | style="text-align:left" | |
+ | * '''[[Kabaret Po Żarcie]]''' (Kraków) | ||
+ | * '''[[Kabaret Afera]]''' (Poznań) | ||
|- | |- | ||
| Wyróżnienie: | | Wyróżnienie: | ||
− | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Nic]]''' (Rybnik) |
|- | |- | ||
| Nagroda Publiczności: | | Nagroda Publiczności: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * '''[[Kabaret | + | * '''[[Kabaret Moralnego Niepokoju]]''' (Warszawa) |
− | * '''[[Kabaret | + | * '''[[Ireneusz Krosny]]''' (Tychy) |
+ | * '''[[Kabaret Jurki]]''' (Zielona Góra) | ||
|- | |- | ||
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''1995''' |
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''XI Przegląd Kabaretów PaKA''' |
|- | |- | ||
| jury: | | jury: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * | + | * Andrzej Mleczko |
− | * | + | * Zygmunt Konieczny |
− | + | ||
* Michał Ogórek | * Michał Ogórek | ||
+ | * Jan Józef Szczepański | ||
+ | * prof. Lucjan Suchanek | ||
* Henryk Sawka | * Henryk Sawka | ||
+ | |- | ||
+ | | Grand Prix: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Grupa Rafała Kmity|Quasi Kabaret Rafała Kmity]]''' (Kraków) | ||
+ | |- | ||
+ | | I nagroda: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Grzegorz Halama Oklasky]]''' (Kraków) | ||
+ | |- | ||
+ | | II nagroda: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Bez Żyły Wałbrzych]]''' (Zielona Góra) | ||
+ | |- | ||
+ | | III nagroda: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * '''[[Kabaret Artura I]]''' (Rabka) | ||
+ | * '''[[Kabaret Afera]]''' (Poznań) | ||
+ | * '''[[Kabaret Ciach]]''' (Zielona Góra) | ||
+ | |- | ||
+ | | Nagroda Publiczności: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Grupa Rafała Kmity|Quasi Kabaret Rafała Kmity]]''' (Kraków) | ||
+ | |- | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''1994''' | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''X Przegląd Kabaretów PaKA''' | ||
+ | |- | ||
+ | | jury: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * Andrzej Drawicz | ||
+ | * Andrzej Mleczko | ||
* prof. Lucjan Suchanek | * prof. Lucjan Suchanek | ||
+ | * Jan Józef Szczepański | ||
|- | |- | ||
| Grand Prix: | | Grand Prix: | ||
− | | style="text-align:left" |'' | + | | style="text-align:left" |'''[[Grupa Rafała Kmity|Quasi Kabaret Rafała Kmity]]''' (Kraków) |
|- | |- | ||
| I nagroda: | | I nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" |''' | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Artura I]]''' (Rabka) |
|- | |- | ||
| II nagroda: | | II nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Ciach]]''' (Zielona Góra) |
|- | |- | ||
| III nagroda: | | III nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" |''' | + | | style="text-align:left" |'''Kabaret Koalicja''' (Kraków) |
|- | |- | ||
| Wyróżnienie: | | Wyróżnienie: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * ''' | + | * '''Kabaret Rower''' (Poznań) |
− | * ''' | + | * '''Zespół Teatralny''' (Kamienna Góra) |
|- | |- | ||
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''1993''' |
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''IX Przegląd Kabaretów PaKA''' |
|- | |- | ||
| jury: | | jury: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
* [[Jacek Fedorowicz]] | * [[Jacek Fedorowicz]] | ||
− | * | + | * Jerzy Markuszewski |
− | * | + | * Andrzej Mleczko |
* Michał Ogórek | * Michał Ogórek | ||
− | * | + | * Maciej Szumowski |
* prof. Lucjan Suchanek | * prof. Lucjan Suchanek | ||
+ | * Jerzy Stuhr | ||
+ | * ks. prof. Józef Tischner | ||
+ | * [[Stanisław Tym]] | ||
|- | |- | ||
| Grand Prix: | | Grand Prix: | ||
Linia 612: | Linia 608: | ||
|- | |- | ||
| I nagroda: | | I nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret | + | | style="text-align:left" | |
+ | * '''[[Grupa Rafała Kmity|Kabaret Autorski Rafała Kmity]]''' (Kraków) | ||
+ | * (równorzędna nagroda specjalna) '''Jednoosobowy Kabaret Damiana Rogali''' (Łódź) | ||
|- | |- | ||
| II nagroda: | | II nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" |''' | + | | style="text-align:left" |'''Kabaret Rabczur''' (Rabka) |
|- | |- | ||
| III nagroda: | | III nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" | | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Fajf]]''' (Radom) |
− | + | ||
− | + | ||
|- | |- | ||
− | | | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''1992''' |
− | | style=" | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''VIII Przegląd Kabaretów PaKA''' |
|- | |- | ||
− | | | + | | jury: |
− | | style="text-align:left" | | + | | style="text-align:left" | |
− | * | + | * Zygmunt Konieczny |
− | * | + | * Jerzy Markuszewski |
+ | * Andrzej Mleczko | ||
+ | * Jan Józef Szczepański | ||
+ | * Maciej Szumowski | ||
+ | * prof. Lucjan Suchanek | ||
+ | * Jerzy Stuhr | ||
+ | * [[Stanisław Tym]] | ||
|- | |- | ||
− | | | + | | Nagrody - wyróżnienia: |
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * '''[[Kabaret | + | * '''[[Czyści jak Łza]]''' (Olsztyn) |
− | * '''[[Kabaret | + | * '''[[Kabaret Koń Polski]]''' (Koszalin) |
+ | * '''Kabaret Kabel''' (Gdańsk) | ||
+ | * '''[[Kabaret Paka]]''' (Jelenia Góra) | ||
+ | * '''Kabaret z Uniwersytetu w Dniepropietrowsku''' | ||
+ | * '''[[Kabaret Potem]]''' (Zielona Góra) | ||
+ | * '''Jacek Kowalski''' | ||
|- | |- | ||
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''1991''' |
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''VII Przegląd Kabaretów PaKA''' |
|- | |- | ||
| jury: | | jury: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
* [[Jacek Fedorowicz]] | * [[Jacek Fedorowicz]] | ||
− | * | + | * Zygmunt Konieczny |
− | * | + | * Andrzej Mleczko |
− | * | + | * Jerzy Markuszewski |
* prof. Lucjan Suchanek | * prof. Lucjan Suchanek | ||
* [[Stanisław Tym]] | * [[Stanisław Tym]] | ||
− | * | + | * Jerzy Stuhr |
|- | |- | ||
− | | | + | | Nagrody: |
− | | style="text-align:left" |'' | + | | style="text-align:left" | |
+ | * '''[[Kabaret Potem]]''' (Zielona Góra) - koszulki z rysunkami Andrzeja Mleczki | ||
+ | * '''[[Kabaret Koń Polski]]''' (Koszalin) - Dzieła wybrane [[Jacek Fedorowicz|Jacka Fedorowicza]] wydane w Chicago w 1989 roku | ||
+ | * Nagrody honorowe: '''Igor Bobrikow''', '''Grigorij Gerfler''', '''Ira Jolkina''' oraz '''Peter Dopita''' (Dniepropietrowsk), '''Andrzej Marchowski''' ([[Kabaret Paka]]), '''[[Waldemar Sierański]]''', '''Małgorzata Malinowska''' oraz '''[[Leszek Malinowski]]''' ([[Kabaret Koń Polski]]), '''Izabela Raszpunda''' (Kabaret Bez Oparcia), '''Katarzyna Grasiak''' (Kabaret Taki), '''Jerzy Pałgan''' (Kabaret Natenczas) | ||
|- | |- | ||
− | | | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''1990''' |
− | | style=" | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''VI Przegląd Kabaretów PaKA''' |
|- | |- | ||
− | | | + | | jury: |
− | | style="text-align:left" | | + | | style="text-align:left" | |
+ | * Jerzy Markuszewski | ||
+ | * Zygmunt Konieczny | ||
+ | * Andrzej Mleczko | ||
+ | * Jerzy Stuhr | ||
+ | * Maciej Szumowski | ||
+ | * prof. Lucjan Suchanek | ||
+ | * Jan Józef Szczepański | ||
|- | |- | ||
| III nagroda: | | III nagroda: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Kociuba]]''' (Syców) | ||
+ | |- | ||
+ | | Nagrody: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * '''[[Kabaret | + | * '''[[Kabaret Teatr Absurdu ŻŻŻŻŻ]]''' (Zielona Góra) |
− | * '''[[Kabaret | + | * '''Kabaret Bez Nas''' (Olsztyn) |
+ | * '''[[Kabaret Paka]]''' (Jelenia Góra) | ||
+ | * '''Kabaret Rzęzik''' (Kielce) | ||
|- | |- | ||
− | | | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''1989''' |
− | | style=" | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''V Przegląd Kabaretów PaKA''' |
|- | |- | ||
− | | | + | | jury: |
− | | style="text-align:left" | | + | | style="text-align:left" | |
+ | * Andrzej Drawicz | ||
+ | * Zygmunt Konieczny | ||
+ | * Jerzy Markuszewski | ||
+ | * Jerzy Stuhr | ||
+ | * prof. Lucjan Suchanek | ||
+ | * Maciej Szumowski | ||
|- | |- | ||
− | | | + | | Grand Prix: |
+ | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Paka]]''' (Jelenia Góra) | ||
+ | |- | ||
+ | | I nagroda: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Barszcz z Krokietem]]''' (Zielona Góra) | ||
+ | |- | ||
+ | | II nagroda: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * ''' | + | * '''Kabaret Zezik''' (Kielce) |
− | * ''' | + | * '''Kabaret piosenki Nijak''' (Tuszyn) |
|- | |- | ||
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | | III nagroda: |
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | | style="text-align:left" |'''Kabaret Bez Nas''' (Olsztyn) |
+ | |- | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''1988''' | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''IV Przegląd Kabaretów PaKA''' | ||
|- | |- | ||
| jury: | | jury: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * | + | * Zygmunt Konieczny |
− | * | + | * Jerzy Markuszewski |
− | + | ||
− | + | ||
* prof. Lucjan Suchanek | * prof. Lucjan Suchanek | ||
− | * | + | * Jan Józef Szczepański |
+ | * Maciej Szumowski | ||
|- | |- | ||
| Grand Prix: | | Grand Prix: | ||
− | | style="text-align:left" |'' | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Drugi Garnitur]]''' (Zielona Góra) |
|- | |- | ||
| I nagroda: | | I nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" | | + | | style="text-align:left" |'''Kabaret Bez Nas''' (Olsztyn) |
− | + | ||
− | + | ||
|- | |- | ||
| II nagroda: | | II nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" |'' | + | | style="text-align:left" |'''Kabaret Dzyps''' (Puławy) |
|- | |- | ||
| III nagroda: | | III nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Ergo]]''' (Nowy Sącz) |
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
|- | |- | ||
| Nagroda Publiczności: | | Nagroda Publiczności: | ||
− | | style="text-align:left" | | + | | style="text-align:left" |'''Kabaret Bez Nas''' (Olsztyn) |
− | + | ||
− | + | ||
|- | |- | ||
− | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''1987''' | |
− | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''III Przegląd Kabaretów PaKA''' | |
− | + | ||
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | |
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | |
|- | |- | ||
| jury: | | jury: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
* [[Jacek Fedorowicz]] | * [[Jacek Fedorowicz]] | ||
− | * | + | * Zygmunt Konieczny |
− | * | + | * Jerzy Markuszewski |
− | * | + | * Jerzy Stuhr |
* prof. Lucjan Suchanek | * prof. Lucjan Suchanek | ||
− | |||
|- | |- | ||
| Grand Prix: | | Grand Prix: | ||
− | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Potem]]''' (Zielona Góra) |
|- | |- | ||
| I nagroda: | | I nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" | | + | | style="text-align:left" |''nie przyznano'' |
− | + | ||
− | + | ||
|- | |- | ||
| II nagroda: | | II nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret | + | | style="text-align:left" | |
+ | * '''Kabaret Dzyps''' (Puławy) | ||
+ | * '''[[Kabaret Fajf]]''' (Radom) | ||
+ | * '''Kabaret "i"''' (Warszawa) | ||
|- | |- | ||
| III nagroda: | | III nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" |'' | + | | style="text-align:left" |''nie przyznano" |
|- | |- | ||
− | | | + | | Nagroda Publiczności: |
− | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Potem]]''' (Zielona Góra) |
|- | |- | ||
− | | Wyróżnienie: | + | | Wyróżnienie zespołowe: |
− | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Rżysko]]''' (Rozumice) |
|- | |- | ||
− | | | + | | Wyróżnienia indywidualne: |
− | | style="text-align:left" | | + | | style="text-align:left" |'''Anna Kwiatkowska''' i '''Andrzej Szczerba''' z Kabaretu Wtyka |
− | + | ||
− | + | ||
|- | |- | ||
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''1986''' |
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''II Przegląd Kabaretów PaKA''' |
|- | |- | ||
| jury: | | jury: | ||
− | | style="text-align:left" | | + | | style="text-align:left" | |
− | * [[ | + | * Andrzej Drawicz |
− | * [[ | + | * [[Jacek Fedorowicz]] |
− | * | + | * [[Wojciech Młynarski]] |
− | * [[ | + | * Piotr Skrzynecki |
+ | * [[Maciej Zembaty]] | ||
|- | |- | ||
| Grand Prix: | | Grand Prix: | ||
− | | style="text-align:left" |'' | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Potem]]''' (Zielona Góra) |
|- | |- | ||
| I nagroda: | | I nagroda: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * '''[[ | + | * '''[[Kabaret Koń Polski]]''' (Koszalin) |
− | * '''[[Kabaret | + | * '''[[Kabaret Potem]]''' (Zielona Góra) |
|- | |- | ||
| II nagroda: | | II nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Ergo]]''' (Nowy Sącz) |
|- | |- | ||
| III nagroda: | | III nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" | | + | | style="text-align:left" |'''Kabaret U Haka''' (Słupia) |
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
|- | |- | ||
| Nagroda Publiczności: | | Nagroda Publiczności: | ||
− | | style="text-align:left" | | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Potem]]''' (Zielona Góra) |
− | + | ||
− | + | ||
|- | |- | ||
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''1985''' |
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''I Przegląd Kabaretów PaKA''' |
|- | |- | ||
| jury: | | jury: | ||
− | | style="text-align:left" | | + | | style="text-align:left" | |
− | * [[ | + | * [[Jacek Fedorowicz]] |
− | * | + | * Władysław Kozakiewicz |
− | * [[ | + | * prof. Lucjan Suchanek |
− | + | * [[Maciej Zembaty]] | |
− | + | ||
|- | |- | ||
| Grand Prix: | | Grand Prix: | ||
− | | style="text-align:left" | | + | | style="text-align:left" |'''Kabaret Skążeś Jest''' (późniejszy [[Kabaret Koń Polski]]) |
− | + | ||
− | + | ||
|- | |- | ||
| I nagroda: | | I nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" |'''[[ | + | | style="text-align:left" | |
+ | * '''[[Kabaret Fajf]]''' (Radom) | ||
+ | * '''[[I z Poznania i z Torunia]]''' | ||
|- | |- | ||
| II nagroda: | | II nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" |''' | + | | style="text-align:left" |'''Kabaret Jagiellonia''' (Kraków) |
|- | |- | ||
| III nagroda: | | III nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Ergo]]''' (Nowy Sącz) |
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
|- | |- | ||
|} | |} |
Wersja z 01:30, 30 mar 2012
PaKA (Przegląd autorskich Kabaretów Amatorskich) - ogólnopolski festiwal kabaretowy odbywający się co roku, w Centrum Kultury "Rotunda" w Krakowie. Pierwsza PaKA odbyła się bez eliminacji, w 1985 roku. Obecnie co roku do konkursu zgłasza się około 100 kabaretów. Pomysłodawcą festiwalu był Mirosław Wujas. Od 1992 konferansjerem Przeglądu jest Piotr Bałtroczyk.
Nagrody PaKI
2012 | XXVIII Przegląd Kabaretów PaKA |
jury: | |
2011 | XXVII Przegląd Kabaretów PaKA |
jury: |
|
Grand Prix: |
|
I nagroda: | Ścibor Szpak |
II nagroda: | Kabaret Szarpanina (Szczecin) |
III nagroda: | Kabaret Stado Umtata (Warszawa) |
Nagroda Publiczności: | |
2010 | XXVI Przegląd Kabaretów PaKA |
jury: |
|
Grand Prix: | nie przyznano |
I nagroda: |
|
II nagroda: | Kabaret Szarpanina (Szczecin) |
III nagroda: |
|
Najlepszy rekwizyt: | Liquidmime za latający motocykl |
Nagroda Publiczności: | |
2009 | XXV Przegląd Kabaretów PaKA |
jury: |
|
Grand Prix: | Kabaret Macież (Warszawa) |
I nagroda: |
|
II nagroda: | Kabaret Czesuaf (Poznań) |
III nagroda: | Kabaret Babeczki z Rodzynkiem (Zielona Góra) |
Najlepszy rekwizyt: | Kabaret PUK (Kraków) |
Wyróżnienie: | Kabaret PUK (Kraków) |
Nagroda Publiczności: |
|
2008 | XXIV Przegląd Kabaretów PaKA |
jury: |
|
Grand Prix: | nie przyznano |
I nagroda: |
|
II nagroda: | nie przyznano |
III nagroda: | Kabaret Hlynur (Zielona Góra) |
Najlepszy rekwizyt: | Kabaret Młodych Panów (Rybnik) |
Nagroda Publiczności: |
|
Nagroda Dziennikarzy: | Kabaret Widelec (Białystok) |
2007 | XXIII Przegląd Kabaretów PaKA |
jury: |
|
Grand Prix: | nie przyznano |
I nagroda: | Kabaret Młodych Panów (Rybnik) |
II nagroda: | Kabaret Czesuaf (Poznań) |
III nagroda: |
|
Najlepszy rekwizyt: | Kabaret Mimika (Lublin) |
Nagroda Dziennikarzy: | Kabaret Napád |
Nagroda Specjalna: |
|
2006 | XXII Przegląd Kabaretów PaKA |
jury: |
|
Grand Prix: | nie przyznano |
I nagroda: | Kabaret Limo (Gdańsk) |
II nagroda: | Kabaret Neo-Nówka (Wrocław) |
III nagroda: |
|
Najlepszy rekwizyt: | Kabaret Smile (Lublin) |
Nagroda Publiczności: |
|
Nagroda Dziennikarzy: |
|
2005 | XXI Przegląd Kabaretów PaKA |
jury: |
|
Grand Prix: | nie przyznano |
I nagroda: | Egri Bikaver Ensemble |
II nagroda: | Kabaret Młodych Panów (Rybnik) |
III nagroda: | Kabaret Neo-Nówka (Wrocław) |
Wyróżnienie: |
|
2004 | XX Przegląd Kabaretów PaKA |
jury: |
|
Grand Prix: | nie przyznano |
I nagroda: |
|
II nagroda: | Kabaret Kwartet Okazjonalny (Kraków) |
III nagroda: | Kabaret Słuchajcie (Zielona Góra) |
Wyróżnienie: | Kabaret Profil (Zielona Góra) |
Nagroda Publiczności: |
|
2003 | XIX Przegląd Kabaretów PaKA |
jury: |
|
Grand Prix: | Kabaret Ani Mru-Mru (Lublin) |
I nagroda: | Kabaret Łowcy.B (Cieszyn) |
II nagroda: | Kabaret Neo-Nówka (Wrocław) |
III nagroda: | Kabaret Kwartet Okazjonalny (Kraków) |
2002 | XVIII Przegląd Kabaretów PaKA |
jury: |
|
Grand Prix: | nie przyznano |
I nagroda: | Kabaret Jachim Presents |
II nagroda: |
|
III nagroda: | Kabaret Kaczka Pchnięta Nożem (Rzeszów) |
2001 | XVII Przegląd Kabaretów PaKA |
jury: |
|
Grand Prix: | nie przyznano |
I nagroda: |
|
II nagroda: |
|
III nagroda: | nie przyznano |
2000 | XVI Przegląd Kabaretów PaKA |
jury: |
|
Grand Prix: | Kabaret Kuzyni (Kraków) |
I nagroda: | Kabaret DNO (Dąbrowa Górnicza) |
II nagroda: |
|
III nagroda: | Kabaret E.K. (Zielona Góra)\ |
1999 | XV Przegląd Kabaretów PaKA |
jury: |
|
Grand Prix: | nie przyznano |
I nagroda: |
|
II nagroda: |
|
III nagroda: | nie przyznano |
1998 | XIV Przegląd Kabaretów PaKA |
jury: |
|
Grand Prix: | Mumio (Katowice) |
I nagroda: | Formacja Chatelet (Kraków) |
II nagroda: |
|
III nagroda: | nie przyznano |
1997 | XIII Przegląd Kabaretów PaKA |
jury: |
|
Grand Prix: | Formacja Chatelet (Kraków) |
I nagroda: |
|
II nagroda: | nie przyznano |
III nagroda: | Kabaret im. Romana (Radom) |
1996 | XII Przegląd Kabaretów PaKA |
jury: |
|
Grand Prix: |
|
I nagroda: | Kabaret Jurki |
II nagroda: | nie przyznano |
III nagroda: |
|
Wyróżnienie: | Kabaret Nic (Rybnik) |
Nagroda Publiczności: |
|
1995 | XI Przegląd Kabaretów PaKA |
jury: |
|
Grand Prix: | Quasi Kabaret Rafała Kmity (Kraków) |
I nagroda: | Grzegorz Halama Oklasky (Kraków) |
II nagroda: | Kabaret Bez Żyły Wałbrzych (Zielona Góra) |
III nagroda: |
|
Nagroda Publiczności: | Quasi Kabaret Rafała Kmity (Kraków) |
1994 | X Przegląd Kabaretów PaKA |
jury: |
|
Grand Prix: | Quasi Kabaret Rafała Kmity (Kraków) |
I nagroda: | Kabaret Artura I (Rabka) |
II nagroda: | Kabaret Ciach (Zielona Góra) |
III nagroda: | Kabaret Koalicja (Kraków) |
Wyróżnienie: |
|
1993 | IX Przegląd Kabaretów PaKA |
jury: |
|
Grand Prix: | nie przyznano |
I nagroda: |
|
II nagroda: | Kabaret Rabczur (Rabka) |
III nagroda: | Kabaret Fajf (Radom) |
1992 | VIII Przegląd Kabaretów PaKA |
jury: |
|
Nagrody - wyróżnienia: |
|
1991 | VII Przegląd Kabaretów PaKA |
jury: |
|
Nagrody: |
|
1990 | VI Przegląd Kabaretów PaKA |
jury: |
|
III nagroda: | Kabaret Kociuba (Syców) |
Nagrody: |
|
1989 | V Przegląd Kabaretów PaKA |
jury: |
|
Grand Prix: | Kabaret Paka (Jelenia Góra) |
I nagroda: | Kabaret Barszcz z Krokietem (Zielona Góra) |
II nagroda: |
|
III nagroda: | Kabaret Bez Nas (Olsztyn) |
1988 | IV Przegląd Kabaretów PaKA |
jury: |
|
Grand Prix: | Kabaret Drugi Garnitur (Zielona Góra) |
I nagroda: | Kabaret Bez Nas (Olsztyn) |
II nagroda: | Kabaret Dzyps (Puławy) |
III nagroda: | Kabaret Ergo (Nowy Sącz) |
Nagroda Publiczności: | Kabaret Bez Nas (Olsztyn) |
1987 | III Przegląd Kabaretów PaKA |
jury: |
|
Grand Prix: | Kabaret Potem (Zielona Góra) |
I nagroda: | nie przyznano |
II nagroda: |
|
III nagroda: | nie przyznano" |
Nagroda Publiczności: | Kabaret Potem (Zielona Góra) |
Wyróżnienie zespołowe: | Kabaret Rżysko (Rozumice) |
Wyróżnienia indywidualne: | Anna Kwiatkowska i Andrzej Szczerba z Kabaretu Wtyka |
1986 | II Przegląd Kabaretów PaKA |
jury: |
|
Grand Prix: | Kabaret Potem (Zielona Góra) |
I nagroda: |
|
II nagroda: | Kabaret Ergo (Nowy Sącz) |
III nagroda: | Kabaret U Haka (Słupia) |
Nagroda Publiczności: | Kabaret Potem (Zielona Góra) |
1985 | I Przegląd Kabaretów PaKA |
jury: |
|
Grand Prix: | Kabaret Skążeś Jest (późniejszy Kabaret Koń Polski) |
I nagroda: |
|
II nagroda: | Kabaret Jagiellonia (Kraków) |
III nagroda: | Kabaret Ergo (Nowy Sącz) |
Jury PaKI
Do tej pory w jury Przeglądu Kabaretów PaKA zasiadło 37 osób. Najliczniejsze jury było w 1999 roku (11-osobowe), najmniej liczne w roku 1985, 1994 i 2010 (4 osoby). Najczęściej jury składało się z 6 osób.