PAKA: Różnice pomiędzy wersjami
Z Encyklopedia Kabaretu
(→Nagrody PaKI) |
(→Nagrody PaKI) |
||
(Nie pokazano 67 wersji utworzonych przez 10 użytkowników) | |||
Linia 1: | Linia 1: | ||
− | ''' | + | '''PAKA''' ('''Przegląd autorskich Kabaretów Amatorskich''') – ogólnopolski festiwal kabaretowy odbywający się co roku, w Centrum Kultury "Rotunda" w Krakowie. Pierwsza PaKA odbyła się bez eliminacji, w 1985 roku. Obecnie co roku do konkursu zgłasza się około 100 kabaretów. Pomysłodawcą festiwalu był [[Mirosław Wujas]]. Od 1992 konferansjerem Przeglądu jest [[Piotr Bałtroczyk]]. |
== Nagrody PaKI == | == Nagrody PaKI == | ||
− | {| class="wikitable" style="text-align:center; | + | {| class="wikitable" style="text-align:center; border-collapse: collapse; border: solid 1px; width: 98%" border="1" |
|- | |- | ||
− | | | + | | style="text-align:center; width: 180px; background-color:PowderBlue" | '''2019''' |
− | | | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''XXXV Przegląd Kabaretów EDF PAKA''' |
|- | |- | ||
| jury: | | jury: | ||
− | | style="text-align:left" | | + | | style="text-align:left" | |
− | * [[ | + | * [[Rafał Kmita]] |
− | * [[ | + | * [[Robert Korólczyk]] |
− | * | + | * Sambor Dudziński |
− | + | ||
|- | |- | ||
| Grand Prix: | | Grand Prix: | ||
− | | style="text-align:left" | | + | | style="text-align:left" | |
+ | * [[Kabaret Czołówka Piekła]] (Poznań) | ||
|- | |- | ||
| I nagroda: | | I nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" | | + | | style="text-align:left" | |
− | * | + | * Grupa Po OmacKu |
− | * | + | * Kwiatkowski i Bank |
|- | |- | ||
| II nagroda: | | II nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" | | + | | style="text-align:left" | |
+ | * Arkadiusz "Pan" Pawłowski | ||
|- | |- | ||
| III nagroda: | | III nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" | | + | | style="text-align:left" | |
+ | * [[Kabaret DNO]] (Dąbrowa Górnicza) | ||
|- | |- | ||
− | | | + | | Nagroda publiczności pierwszego dnia festiwalu: |
− | | | + | | style="text-align:left" | |
+ | * [[Kabaret Czołówka Piekła]] (Poznań) | ||
+ | |- | ||
+ | | Nagroda publiczności drugiego dnia festiwalu: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * Grupa Po OmacKu | ||
+ | |- | ||
+ | | Nagroda specjalna im. Mirosława Wujasa za najlepszą piosenkę w Konkursie Piosenki PaKI ufundowaną przez SAWP - Stowarzyszenie Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno-Muzycznych: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * [[Kabaret Chyba]] za piosenkę "Twoje radio" | ||
+ | |- | ||
+ | | Nagroda przechodnia za najlepszy rekwizyt: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * [[Kabaret DNO]] | ||
+ | |- | ||
+ | | Nagroda przechodnia dla kabaretu, za element programu który stawia czoło nietolerancji: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * [[Kabaret Czołówka Piekła]] | ||
+ | |- | ||
+ | | style="text-align:center; width: 180px; background-color:PowderBlue" | '''2018''' | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''XXXIV Przegląd Kabaretów EDF PAKA''' | ||
|- | |- | ||
| jury: | | jury: | ||
− | | style="text-align:left" | | + | | style="text-align:left" | |
− | * | + | * Zofia Czerwińska |
+ | * [[Beata Harasimowicz]] | ||
+ | * [[Ewa Błachnio]] | ||
+ | * [[Rafał Kmita]] | ||
+ | * [[Marcin Wójcik]] | ||
+ | * [[Robert Korólczyk]] | ||
+ | |- | ||
+ | | Grand Prix: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * [[Kabaret Fifa Rafa]] (Lublin) | ||
+ | |- | ||
+ | | I nagroda: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * [[Grzegorz Dolniak]] | ||
+ | |- | ||
+ | | II nagroda: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * [[Paulina Potocka]] | ||
+ | * Kwiatkowski i Bank | ||
+ | |- | ||
+ | | III nagroda: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * [[Szymon Łątkowski]] | ||
+ | |- | ||
+ | | Nagroda publiczności pierwszego dnia festiwalu: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * [[Szymon Łątkowski]] | ||
+ | |- | ||
+ | | Nagroda publiczności drugiego dnia festiwalu: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * [[Grzegorz Dolniak]] | ||
+ | |- | ||
+ | | Nagroda specjalna im. Mirosława Wujasa za najlepszą piosenkę w Konkursie Piosenki PaKI ufundowaną przez SAWP - Stowarzyszenie Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno-Muzycznych: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * [[Kabaret A Jak!]] za piosenkę "Mechanik" | ||
+ | |- | ||
+ | | Nagroda przechodnia za najlepszy rekwizyt: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * [[Kabaret Fifa Rafa]] | ||
+ | |- | ||
+ | | style="text-align:center; width: 180px; background-color:PowderBlue" | '''2017''' | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''XXXIII Przegląd Kabaretów EDF PAKA''' | ||
+ | |- | ||
+ | | jury: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
* [[Jacek Fedorowicz]] | * [[Jacek Fedorowicz]] | ||
− | * | + | * [[Zenon Laskowik]] |
− | * | + | * [[Krzysztof Jaślar]] |
− | * | + | * [[Jerzy Jan Połoński]] |
+ | * Jacek Kołodziej | ||
|- | |- | ||
| Grand Prix: | | Grand Prix: | ||
− | | style="text-align:left" | | + | | style="text-align:left" | |
+ | nie przyznano | ||
|- | |- | ||
| I nagroda: | | I nagroda: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * '''[[ | + | * '''[[Sekcja Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn]]''' |
− | + | ||
|- | |- | ||
| II nagroda: | | II nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" |'''Kabaret | + | | style="text-align:left" | |
+ | * '''[[Kabaret A Jak!]]''' (Kraków) | ||
|- | |- | ||
| III nagroda: | | III nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" |'''Kabaret | + | | style="text-align:left" | |
+ | * '''[[Kabaret Czołówka Piekła]]''' (Poznań) | ||
+ | * '''[[Kabaret Trzecia Strona Medalu]]''' (Przemyśl) | ||
|- | |- | ||
− | | Nagroda | + | | Nagroda publiczności pierwszego dnia festiwalu: |
− | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret | + | | style="text-align:left" | |
+ | * '''[[Kabaret A Jak!]]''' (Kraków) | ||
+ | |- | ||
+ | | Nagroda publiczności drugiego dnia festiwalu: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * '''[[Kabaret BudaPesz]]''' (Kraków) | ||
+ | |- | ||
+ | | Nagroda specjalna im. Mirosława Wujasa za najlepszą piosenkę w Konkursie Piosenki PaKI ufundowaną przez SAWP - Stowarzyszenie Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno-Muzycznych: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * '''[[Sekcja Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn]]''' za piosenkę "Faraon" | ||
+ | |- | ||
+ | | Nagroda przechodnia za najlepszy rekwizyt: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * '''[[Kabaret BudaPesz]]''' za łóżeczko ze skeczu "Tak się złożyło" | ||
+ | |- | ||
+ | | Milowy krok kabaretowy - nagroda za łamanie schematów i nowatorskie podejście do sztuki komediowej w postaci "siedmiomilowego buta": | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * Perkusista Jakub Tokarz (SMKKPM) za rolę perkusisty w piosence "Niebrzydka Dziewczyno" | ||
+ | |- | ||
+ | | Nagroda specjalna Jerzego Jana Połońskiego: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * '''[[Artur Urban]]''' (Kabaret Czołówka Piekła) | ||
|- | |- | ||
− | | | + | | style="text-align:center; width: 180px; background-color:PowderBlue" | '''2016''' |
− | | | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''XXXII Przegląd Kabaretów EDF PAKA''' |
|- | |- | ||
| jury: | | jury: | ||
− | | style="text-align:left" | | + | | style="text-align:left" | |
* [[Jacek Fedorowicz]] | * [[Jacek Fedorowicz]] | ||
− | * | + | * [[Krzysztof Jaślar]] |
− | * | + | * [[Rafał Kmita]] |
− | * | + | * Jacek Kołodziej |
− | * | + | * [[Marcin Wójcik]] |
|- | |- | ||
| Grand Prix: | | Grand Prix: | ||
− | | style="text-align:left" |'''[[ | + | | style="text-align:left" | |
+ | * '''[[Wojciech Fiedorczuk]]''' | ||
|- | |- | ||
| I nagroda: | | I nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" |'' | + | | style="text-align:left" | |
+ | * '''[[Kabaret Czołówka Piekła]]''' (Poznań) | ||
|- | |- | ||
| II nagroda: | | II nagroda: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | + | * '''[[Kabaret A Jak!]]''' | |
− | * '''[[Kabaret | + | |
− | + | ||
|- | |- | ||
| III nagroda: | | III nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" |''nie przyznano" | + | | style="text-align:left" | |
+ | * '''[[Szymon Łątkowski]]''' | ||
+ | * '''[[David Mbeda Ndege]]''' | ||
+ | |- | ||
+ | | Nagroda publiczności pierwszego dnia festiwalu: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * '''[[David Mbeda Ndege]]''' | ||
+ | |- | ||
+ | | Nagroda publiczności drugiego dnia festiwalu: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * '''[[Kabaret A Jak!]]''' | ||
+ | |- | ||
+ | | Nagroda dziennikarzy: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * '''[[Szymon Łątkowski]]''' | ||
+ | |- | ||
+ | | Nagroda przechodnia za najlepszy rekwizyt: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * '''[[Kabaret A Jak!]]''' | ||
+ | |- | ||
+ | | Nagroda przechodnia dla kabaretu, za element programu który stawia czoło nietolerancji: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * '''[[David Mbeda Ndege]]''' | ||
+ | |- | ||
+ | | Francuski Szyk – nagroda za najmodniejszy w tym sezonie kabaretowym strój sceniczny: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * '''[[Karolina Abramowicz]]''' z [[Kabaret A Jak!|Kabaretu A Jak!]] | ||
+ | |- | ||
+ | | Londyńska mgła – nagroda za owianie programu nutką tajemniczości i intrygi w postaci skondensowanej dawki oryginalnej mgły prosto z Londynu: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * '''[[Karolina Pańczyk]]''' z [[Grupa Paszkot|Grupy Paszkot]] | ||
+ | |- | ||
+ | | Niemiecki Porządek – nagroda za największą dokładność wykonania programu kabaretowego w postaci wagi: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * '''[[Kabaret A JAK!]]''' | ||
+ | |- | ||
+ | | Holenderskie Tulipany – nagroda za kwieciste słownictwo: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * '''[[Karolina Pańczyk]]''' z [[Grupa Paszkot|Grupy Paszkot]] | ||
+ | |||
+ | |- | ||
+ | | style="text-align:center; width: 180px; background-color:PowderBlue" | '''2015''' | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''XXXI Przegląd Kabaretów PAKA''' | ||
+ | |- | ||
+ | | jury: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * [[Marcin Wójcik]] | ||
+ | * [[Krzysztof Jaślar]] | ||
+ | * [[Dariusz Kamys]] | ||
+ | * [[Rafał Kmita]] | ||
+ | * [[Jacek Kołodziej]] | ||
+ | * [[Jacek Fedorowicz]] | ||
+ | |- | ||
+ | | I nagroda: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * '''[[Fair Play Crew]]''' | ||
+ | * '''[[Karol Kopiec]]''' | ||
+ | |- | ||
+ | | II nagroda: | ||
+ | | style="text-align:left" |''nie przyznano'' | ||
+ | |- | ||
+ | | III nagroda: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Nic Nie Szkodzi]]''' (Wrocław) | ||
+ | |- | ||
+ | | Wyróżnienia: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * '''[[Kabaret Inaczej]]''' | ||
+ | * '''[[Szymon Łątkowski]]''' | ||
+ | * '''[[Maciej Kwiatkowski]]''' – mistrz drugiego planu | ||
+ | |- | ||
+ | | Nagroda Specjalna im. Mirka Wujasa: | ||
+ | | style="text-align:left" |za najlepszą piosenką w konkursie '''[[Kabaret Róbmy Swoje]]''' (Kraków) | ||
|- | |- | ||
| Nagroda Publiczności: | | Nagroda Publiczności: | ||
− | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret | + | | style="text-align:left" | |
+ | * '''[[Fair Play Crew]]''' | ||
+ | * '''[[Kabaret Inaczej]]''' | ||
|- | |- | ||
− | | | + | | style="text-align:center; width: 180px; background-color:PowderBlue" | '''2014''' |
− | | style=" | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''XXX Przegląd Kabaretów PAKA''' |
|- | |- | ||
− | | | + | | jury: |
− | | style="text-align:left" | | + | | style="text-align:left" | |
+ | * [[Dariusz Kamys]] | ||
+ | * [[Ireneusz Krosny]] | ||
+ | * [[Rafał Kmita]] | ||
+ | * [[Krzysztof Jaślar]] | ||
+ | * [[Marcin Wójcik]] | ||
+ | * Jacek Popiel | ||
|- | |- | ||
− | | | + | | I nagroda: |
− | | | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret 7 minut Po]]''' (Kraków) |
+ | |- | ||
+ | | II nagroda: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Sakreble]]''' (Zduńska Wola) | ||
+ | |- | ||
+ | | III nagroda: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * '''[[Karol Kopiec]]''' | ||
+ | * '''Sekcja Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn z Olą''' | ||
+ | |- | ||
+ | | Nagroda Publiczności: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * '''[[Kabaret Inaczej]]''' | ||
+ | * '''[[Kabaret 7 minut Po]]''' | ||
+ | |- | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''2013''' | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''XXIX Przegląd Kabaretów PAKA''' | ||
|- | |- | ||
| jury: | | jury: | ||
− | | style="text-align:left" | | + | | style="text-align:left" | |
− | * | + | * [[Joanna Kołaczkowska]] |
− | * | + | * [[Marcin Wójcik]] |
− | * | + | * [[Tomasz Jachimek]] |
− | * | + | * [[Ireneusz Krosny]] |
− | * | + | * [[Krzysztof Jaślar]] |
+ | * Jacek Popiel | ||
|- | |- | ||
| Grand Prix: | | Grand Prix: | ||
− | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret 7 minut Po]]''' (Kraków) |
|- | |- | ||
| I nagroda: | | I nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" |'''Kabaret | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret K2]]''' (Zielona Góra) |
|- | |- | ||
| II nagroda: | | II nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" |''' | + | | style="text-align:left" |'''[[Jim Williams|Famous Jim Williams]]''' |
|- | |- | ||
| III nagroda: | | III nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" |'''Kabaret | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Inaczej]]''' (Białystok) |
|- | |- | ||
| Nagroda Publiczności: | | Nagroda Publiczności: | ||
− | | style="text-align:left" |'''Kabaret | + | | style="text-align:left" | |
+ | * '''[[Kabaret Inaczej]]''' | ||
+ | * '''[[Kabaret 7 minut Po]]''' | ||
|- | |- | ||
− | | | + | | Nagroda Dziennikarzy: |
− | | | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret 7 minut Po]]''' |
+ | |- | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''2012''' | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''XXVIII Przegląd Kabaretów PaKA''' | ||
|- | |- | ||
| jury: | | jury: | ||
− | | style="text-align:left" | | + | | style="text-align:left" | |
− | * | + | * [[Maria Czubaszek]] |
− | * | + | * [[Dariusz Kamys]] |
− | * | + | * Jacek Popiel |
− | * | + | * [[Ireneusz Krosny]] |
− | * | + | * [[Tomasz Jachimek]] |
− | * Maciej | + | * [[Maciej Stuhr]] |
|- | |- | ||
| Grand Prix: | | Grand Prix: | ||
− | | style="text-align:left" |'''[[ | + | | style="text-align:left" |'''[[Ścibor Szpak]]''' |
|- | |- | ||
| I nagroda: | | I nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret | + | | style="text-align:left" | |
+ | * '''[[Michał Kempa]] i Diapazony''' | ||
+ | * '''[[Kabaret Nic Nie Szkodzi]]''' (Wrocław) | ||
|- | |- | ||
| II nagroda: | | II nagroda: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * '''Kabaret | + | * '''[[Kabaret PUK]]''' (Kraków) |
− | * ''' | + | * '''Król Doplaczy [[Marcin Sitek]]''' |
|- | |- | ||
| III nagroda: | | III nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" |'''Kabaret | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Zygzak]]''' (Warszawa) |
|- | |- | ||
− | | | + | | Wyróżnienia: |
− | | | + | | style="text-align:left" | |
+ | * za piosenkę ''W Korku'' dla '''[[Kabaret Róbmy Swoje|Kabaretu Róbmy Swoje]]''' (Kraków) | ||
+ | * za piosenkę ''Bardzo Kobiecą'' dla '''[[Agata Słowicka|Agaty Słowickiej]]''' | ||
+ | |- | ||
+ | | Nagroda Publiczności: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * '''[[Ścibor Szpak]]''' | ||
+ | * '''[[Kabaret PUK]]''' | ||
+ | |- | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''2011''' | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''XXVII Przegląd Kabaretów PaKA''' | ||
|- | |- | ||
| jury: | | jury: | ||
− | | style="text-align:left" | | + | | style="text-align:left" | |
− | * | + | * [[Krzysztof Jaślar]] |
− | * | + | * [[Dariusz Kamys]] |
− | * | + | * [[Ireneusz Krosny]] |
− | * | + | * Jacek Popiel |
− | * | + | * [[Zbigniew Zamachowski]] |
− | + | ||
− | + | ||
|- | |- | ||
− | | | + | | Grand Prix: |
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * ''' | + | * '''[[Kabaretus Fraszka]]''' (Warszawa) |
− | + | * '''[[Liquidmime]]''' | |
− | * '''[[ | + | |
− | + | ||
|- | |- | ||
− | | | + | | I nagroda: |
− | | | + | | style="text-align:left" |'''[[Ścibor Szpak]]''' |
+ | |- | ||
+ | | II nagroda: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Szarpanina]]''' (Szczecin) | ||
+ | |- | ||
+ | | III nagroda: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Stado Umtata]]''' (Warszawa) | ||
+ | |- | ||
+ | | Nagroda Publiczności: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * '''[[Ścibor Szpak]]''' | ||
+ | * '''[[Liquidmime]]''' | ||
+ | |- | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''2010''' | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''XXVI Przegląd Kabaretów PaKA''' | ||
|- | |- | ||
| jury: | | jury: | ||
− | | style="text-align:left" | | + | | style="text-align:left" | |
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
* [[Stanisław Tym]] | * [[Stanisław Tym]] | ||
− | * | + | * [[Rafał Kmita]] |
+ | * Michał Ogórek | ||
+ | * [[Krzysztof Jaślar]] | ||
|- | |- | ||
− | | | + | | Grand Prix: |
+ | | style="text-align:left" |''nie przyznano'' | ||
+ | |- | ||
+ | | I nagroda: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * '''[[ | + | * '''[[Liquidmime]]''' |
− | * '''[[Kabaret | + | * '''[[Kabaret Chyba]]''' (Wrocław) |
− | + | ||
|- | |- | ||
− | | | + | | II nagroda: |
− | | | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Szarpanina]]''' (Szczecin) |
+ | |- | ||
+ | | III nagroda: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * '''[[Kacper Ruciński]]''' (Malbork) | ||
+ | * '''[[Kabaret Svenson Band]]''' (Zielona Góra) | ||
+ | |- | ||
+ | | Najlepszy rekwizyt: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Liquidmime]]''' za latający motocykl | ||
+ | |- | ||
+ | | Nagroda Publiczności: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * '''[[Kabaret Szarpanina]]''' | ||
+ | * '''[[Kacper Ruciński]]''' | ||
+ | |- | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''2009''' | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''XXV Przegląd Kabaretów PaKA''' | ||
|- | |- | ||
| jury: | | jury: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * | + | * [[Jacek Fedorowicz]] |
− | * | + | * [[Robert Górski]] |
− | * | + | * [[Rafał Kmita]] |
− | * | + | * [[Zenon Laskowik]] |
− | + | ||
* prof. Lucjan Suchanek | * prof. Lucjan Suchanek | ||
− | + | * [[Stanisław Tym]] (w funkcji konsultanta) | |
− | * [[Stanisław Tym]] | + | |
|- | |- | ||
− | | | + | | Grand Prix: |
+ | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Macież]]''' (Warszawa) | ||
+ | |- | ||
+ | | I nagroda: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | + | * '''[[Kabaret Dasza von Yock]]''' (Sulejówek) | |
− | * '''[[Kabaret | + | * '''[[Kabaret Nowaki]]''' (Zielona Góra) |
− | + | ||
− | * '''[[Kabaret | + | |
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
|- | |- | ||
− | | | + | | II nagroda: |
− | | | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Czesuaf]]''' (Poznań) |
+ | |- | ||
+ | | III nagroda: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Babeczki z Rodzynkiem]]''' (Zielona Góra) | ||
+ | |- | ||
+ | | Najlepszy rekwizyt: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret PUK]]''' (Kraków) | ||
+ | |- | ||
+ | | Wyróżnienie: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret PUK]]''' (Kraków) | ||
+ | |- | ||
+ | | Nagroda Publiczności: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * '''[[Kabaret Nowaki]]''' (Zielona Góra) | ||
+ | * '''[[Kabaret PUK]]''' (Kraków) | ||
+ | |- | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''2008''' | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''XXIV Przegląd Kabaretów PaKA''' | ||
|- | |- | ||
| jury: | | jury: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
+ | * Anna Dymna | ||
* [[Jacek Fedorowicz]] | * [[Jacek Fedorowicz]] | ||
− | * | + | * [[Rafał Kmita]] |
− | + | ||
* Michał Ogórek | * Michał Ogórek | ||
− | |||
* prof. Lucjan Suchanek | * prof. Lucjan Suchanek | ||
− | |||
− | |||
* [[Stanisław Tym]] | * [[Stanisław Tym]] | ||
|- | |- | ||
Linia 226: | Linia 465: | ||
| I nagroda: | | I nagroda: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * '''[[ | + | * '''[[Kabaret Widelec]]''' (Białystok) |
− | * | + | * '''[[Kabaret Świerszczychrząszcz]]''' (Szczebrzeszyn) |
|- | |- | ||
| II nagroda: | | II nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" |''' | + | | style="text-align:left" |''nie przyznano'' |
|- | |- | ||
| III nagroda: | | III nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Hlynur]]''' (Zielona Góra) |
+ | |- | ||
+ | | Najlepszy rekwizyt: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Młodych Panów]]''' (Rybnik) | ||
+ | |- | ||
+ | | Nagroda Publiczności: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * '''[[Kabaret Świerszczychrząszcz]]''' (Szczebrzeszyn) | ||
+ | * '''[[Kabaret Smile]]''' (Lublin) | ||
+ | |- | ||
+ | | Nagroda Dziennikarzy: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Widelec]]''' (Białystok) | ||
|- | |- | ||
− | | | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''2007''' |
− | | | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''XXIII Przegląd Kabaretów PaKA''' |
|- | |- | ||
| jury: | | jury: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * | + | * [[Jacek Fedorowicz]] |
− | * | + | * [[Rafał Kmita]] |
+ | * [[Zenon Laskowik]] | ||
+ | * Jan Peszek | ||
* prof. Lucjan Suchanek | * prof. Lucjan Suchanek | ||
− | * | + | * [[Stanisław Tym]] |
+ | * [[Zbigniew Zamachowski]] | ||
|- | |- | ||
| Grand Prix: | | Grand Prix: | ||
− | | style="text-align:left" |''' | + | | style="text-align:left" |''nie przyznano'' |
|- | |- | ||
| I nagroda: | | I nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" |'''Kabaret | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Młodych Panów]]''' (Rybnik) |
|- | |- | ||
| II nagroda: | | II nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Czesuaf]]''' (Poznań) |
|- | |- | ||
| III nagroda: | | III nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" |'''Kabaret | + | | style="text-align:left" | |
+ | * '''[[Kabaret Skeczów Męczących]]''' (Kielce) | ||
+ | * '''[[Kabaret Napád]]''' | ||
|- | |- | ||
− | | | + | | Najlepszy rekwizyt: |
+ | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Mimika]]''' (Lublin) | ||
+ | |- | ||
+ | | Nagroda Dziennikarzy: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Napád]]''' | ||
+ | |- | ||
+ | | Nagroda Specjalna: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * '''Kabaret | + | * '''[[Kabaret Mimika]]''' (Lublin) |
− | * ''' | + | * '''[[Kabaretus Fraszka]]''' (Warszawa) |
|- | |- | ||
− | | | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''2006''' |
− | | | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''XXII Przegląd Kabaretów PaKA''' |
|- | |- | ||
| jury: | | jury: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * | + | * [[Jacek Fedorowicz]] |
− | * | + | * [[Zenon Laskowik]] |
+ | * [[Rafał Kmita]] | ||
* Michał Ogórek | * Michał Ogórek | ||
− | * | + | * Andrzej Sikorowski |
* prof. Lucjan Suchanek | * prof. Lucjan Suchanek | ||
− | |||
|- | |- | ||
| Grand Prix: | | Grand Prix: | ||
− | | style="text-align:left" |''' | + | | style="text-align:left" |''nie przyznano'' |
|- | |- | ||
| I nagroda: | | I nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" |'''[[ | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Limo]]''' (Gdańsk) |
|- | |- | ||
| II nagroda: | | II nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" |'''Kabaret | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Neo-Nówka]]''' (Wrocław) |
|- | |- | ||
| III nagroda: | | III nagroda: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * '''Kabaret | + | * '''[[Kabaret Smile]]''' (Lublin) |
− | * '''[[Kabaret | + | * '''[[Kabaret Młodych Panów]]''' (Rybnik) |
− | + | |- | |
+ | | Najlepszy rekwizyt: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Smile]]''' (Lublin) | ||
|- | |- | ||
| Nagroda Publiczności: | | Nagroda Publiczności: | ||
− | | style="text-align:left" |'''[[ | + | | style="text-align:left" | |
+ | * '''[[Kabaret Skeczów Męczących]]''' (Kielce) | ||
+ | * '''[[Kabaret Neo-Nówka]]''' (Wrocław) | ||
|- | |- | ||
− | | | + | | Nagroda Dziennikarzy: |
− | | | + | | style="text-align:left" | |
+ | * '''[[Kabaret Limo]]''' (Gdańsk) | ||
+ | * '''[[Kabaret Neo-Nówka]]''' (Wrocław) | ||
+ | |- | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''2005''' | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''XXI Przegląd Kabaretów PaKA''' | ||
|- | |- | ||
| jury: | | jury: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * | + | * [[Rafał Kmita]] |
− | * [[ | + | * [[Zenon Laskowik]] |
− | + | * [[Mariusz Lubomski]] | |
− | * [[ | + | * Michał Ogórek |
* Henryk Sawka | * Henryk Sawka | ||
* prof. Lucjan Suchanek | * prof. Lucjan Suchanek | ||
− | |||
− | |||
− | |||
|- | |- | ||
| Grand Prix: | | Grand Prix: | ||
− | | style="text-align:left" | | + | | style="text-align:left" |''nie przyznano'' |
− | + | ||
− | + | ||
|- | |- | ||
| I nagroda: | | I nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" |''' | + | | style="text-align:left" |'''Egri Bikaver Ensemble''' |
|- | |- | ||
| II nagroda: | | II nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" |'' | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Młodych Panów]]''' (Rybnik) |
|- | |- | ||
| III nagroda: | | III nagroda: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Neo-Nówka]]''' (Wrocław) | ||
+ | |- | ||
+ | | Wyróżnienie: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * '''[[Kabaret | + | * '''[[Kabaret Kwartet Okazjonalny]]''' (Kraków) |
− | * '''[[Kabaret | + | * '''Grupa Inicjatyw Teatralnych''' (Wrocław) |
+ | |- | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''2004''' | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''XX Przegląd Kabaretów PaKA''' | ||
+ | |- | ||
+ | | jury: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * [[Jacek Fedorowicz]] | ||
+ | * Krzysztof Jasiński | ||
+ | * [[Zenon Laskowik]] | ||
+ | * Michał Ogórek | ||
+ | * Jerzy Stuhr | ||
+ | * prof. Lucjan Suchanek | ||
+ | * [[Stanisław Tym]] | ||
+ | |- | ||
+ | | Grand Prix: | ||
+ | | style="text-align:left" |''nie przyznano'' | ||
+ | |- | ||
+ | | I nagroda: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * '''[[Kabaret Limo]]''' (Gdańsk) | ||
+ | * '''[[Kabaret To za Duże słowo]]''' (Katowice) | ||
+ | |- | ||
+ | | II nagroda: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Kwartet Okazjonalny]]''' (Kraków) | ||
+ | |- | ||
+ | | III nagroda: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Słuchajcie]]''' (Zielona Góra) | ||
|- | |- | ||
| Wyróżnienie: | | Wyróżnienie: | ||
− | | style="text-align:left" |'''Kabaret | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Profil]]''' (Zielona Góra) |
|- | |- | ||
| Nagroda Publiczności: | | Nagroda Publiczności: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * '''[[Kabaret | + | * '''[[Kabaret Limo]]''' (Gdańsk) |
− | + | * '''[[Kabaret To za Duże słowo]]''' (Katowice) | |
− | * '''[[Kabaret | + | |
|- | |- | ||
− | | | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''2003''' |
− | | | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''XIX Przegląd Kabaretów PaKA''' |
|- | |- | ||
| jury: | | jury: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
* [[Jacek Fedorowicz]] | * [[Jacek Fedorowicz]] | ||
− | * | + | * Manuela Gretkowska |
− | + | * Krzysztof Jasiński | |
− | + | * Michał Ogórek | |
− | * Krzysztof | + | |
− | + | ||
− | * | + | |
* Henryk Sawka | * Henryk Sawka | ||
* prof. Lucjan Suchanek | * prof. Lucjan Suchanek | ||
+ | * [[Stanisław Tym]] | ||
|- | |- | ||
| Grand Prix: | | Grand Prix: | ||
− | | style="text-align:left" |'''[[ | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Ani Mru-Mru]]''' (Lublin) |
|- | |- | ||
| I nagroda: | | I nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" | | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Łowcy.B]]''' (Cieszyn) |
− | + | ||
− | + | ||
|- | |- | ||
| II nagroda: | | II nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" |'' | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Neo-Nówka]]''' (Wrocław) |
|- | |- | ||
| III nagroda: | | III nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" |'''Kabaret | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Kwartet Okazjonalny]]''' (Kraków) |
|- | |- | ||
− | | | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''2002''' |
− | | | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''XVIII Przegląd Kabaretów PaKA''' |
|- | |- | ||
| jury: | | jury: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * | + | * Jerzy Derfel |
− | * [[ | + | * Krzysztof Jasiński |
− | * | + | * [[Mariusz Lubomski]] |
− | + | * Michał Ogórek | |
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
* Henryk Sawka | * Henryk Sawka | ||
* prof. Lucjan Suchanek | * prof. Lucjan Suchanek | ||
|- | |- | ||
| Grand Prix: | | Grand Prix: | ||
− | | style="text-align:left" |''' | + | | style="text-align:left" |''nie przyznano'' |
|- | |- | ||
| I nagroda: | | I nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" |'''[[ | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Jachim Presents]]''' |
|- | |- | ||
| II nagroda: | | II nagroda: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * '''[[ | + | * '''[[Kabaret Ani Mru-Mru]]''' (Lublin) |
− | * ''' | + | * '''Steffen Möller''' |
|- | |- | ||
− | | | + | | III nagroda: |
− | | | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Kaczka Pchnięta Nożem]]''' (Rzeszów) |
+ | |- | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''2001''' | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''XVII Przegląd Kabaretów PaKA''' | ||
|- | |- | ||
| jury: | | jury: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | |||
* Jerzy Derfel | * Jerzy Derfel | ||
− | |||
− | |||
− | |||
* Michał Ogórek | * Michał Ogórek | ||
* Henryk Sawka | * Henryk Sawka | ||
− | * Lucjan Suchanek | + | * prof. Lucjan Suchanek |
* Michał Tarkowski | * Michał Tarkowski | ||
* [[Stanisław Tym]] | * [[Stanisław Tym]] | ||
− | |||
|- | |- | ||
| Grand Prix: | | Grand Prix: | ||
Linia 409: | Linia 694: | ||
| I nagroda: | | I nagroda: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * '''Kabaret | + | * '''[[Kabaret DNO]]''' (Dąbrowa Górnicza) |
− | * '''[[Kabaret | + | * '''[[Kabaret Limo]]''' (Gdańsk) |
|- | |- | ||
| II nagroda: | | II nagroda: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * '''[[Kabaret | + | * '''[[Kabaret Ani Mru-Mru]]''' (Lublin) |
− | * '''[[Kabaret | + | * '''[[Kabaret Słuchajcie]]''' (Zielona Góra) |
+ | |- | ||
+ | | III nagroda: | ||
+ | | style="text-align:left" |''nie przyznano'' | ||
|- | |- | ||
− | | | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''2000''' |
− | | | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''XVI Przegląd Kabaretów PaKA''' |
|- | |- | ||
| jury: | | jury: | ||
Linia 442: | Linia 730: | ||
|- | |- | ||
| III nagroda: | | III nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" |'''Kabaret E.K.''' (Zielona Góra) | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Made In China|Kabaret E.K.]]''' (Zielona Góra)\ |
|- | |- | ||
− | | | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''1999''' |
− | | | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''XV Przegląd Kabaretów PaKA''' |
|- | |- | ||
| jury: | | jury: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
+ | * Alosza Awdiejew | ||
* Jerzy Derfel | * Jerzy Derfel | ||
+ | * [[Jacek Fedorowicz]] | ||
+ | * Krzysztof Materna | ||
+ | * Andrzej Mleczko | ||
* Michał Ogórek | * Michał Ogórek | ||
* Henryk Sawka | * Henryk Sawka | ||
− | * | + | * Lucjan Suchanek |
* Michał Tarkowski | * Michał Tarkowski | ||
* [[Stanisław Tym]] | * [[Stanisław Tym]] | ||
+ | * Krystyna Zachwatowicz | ||
|- | |- | ||
| Grand Prix: | | Grand Prix: | ||
Linia 461: | Linia 754: | ||
| I nagroda: | | I nagroda: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * ''' | + | * '''Kabaret Absurdalny''' (Chorzów) |
− | * '''[[Kabaret | + | * '''[[Kabaret Strzały z Aurory]]''' (Warszawa) |
|- | |- | ||
| II nagroda: | | II nagroda: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * '''[[Kabaret | + | * '''[[Kabaret Szum]]''' (Zielona Góra) |
− | * '''[[Kabaret | + | * '''[[Kabaret DNO]]''' (Dąbrowa Górnicza) |
|- | |- | ||
| III nagroda: | | III nagroda: | ||
| style="text-align:left" |''nie przyznano'' | | style="text-align:left" |''nie przyznano'' | ||
|- | |- | ||
− | | | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''1998''' |
− | | | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''XIV Przegląd Kabaretów PaKA''' |
|- | |- | ||
| jury: | | jury: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * | + | * [[Jacek Fedorowicz]] |
− | * Krzysztof | + | * [[Stanisław Tym]] |
− | * | + | * Alosza Awdiejew |
− | * | + | * Krzysztof Materna |
+ | * Nina Terentiew | ||
+ | * Zygmunt Konieczny | ||
+ | * Jerzy Markuszewski | ||
* Henryk Sawka | * Henryk Sawka | ||
* prof. Lucjan Suchanek | * prof. Lucjan Suchanek | ||
|- | |- | ||
| Grand Prix: | | Grand Prix: | ||
− | | style="text-align:left" |'' | + | | style="text-align:left" |'''[[Mumio]]''' (Katowice) |
|- | |- | ||
| I nagroda: | | I nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" |'''[[ | + | | style="text-align:left" |'''[[Formacja Chatelet]]''' (Kraków) |
|- | |- | ||
| II nagroda: | | II nagroda: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * '''[[ | + | * '''[[Grupa MoCarta]]''' (Warszawa) |
− | * ''' | + | * '''[[Kabaret im. Romana]]''' (Radom) |
|- | |- | ||
| III nagroda: | | III nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" |''' | + | | style="text-align:left" |''nie przyznano'' |
|- | |- | ||
− | | | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''1997''' |
− | | | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''XIII Przegląd Kabaretów PaKA''' |
|- | |- | ||
| jury: | | jury: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
* [[Jacek Fedorowicz]] | * [[Jacek Fedorowicz]] | ||
− | * | + | * Nina Terentiew |
− | * Krzysztof | + | * [[Stanisław Tym]] |
− | * | + | * Alosza Awdiejew |
+ | * Krzysztof Materna | ||
+ | * Zygmunt Konieczny | ||
+ | * Jerzy Markuszewski | ||
* Henryk Sawka | * Henryk Sawka | ||
* prof. Lucjan Suchanek | * prof. Lucjan Suchanek | ||
− | |||
|- | |- | ||
| Grand Prix: | | Grand Prix: | ||
− | | style="text-align:left" |'''[[ | + | | style="text-align:left" |'''[[Formacja Chatelet]]''' (Kraków) |
|- | |- | ||
| I nagroda: | | I nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret | + | | style="text-align:left" | |
+ | * '''[[Kabaret Moralnego Niepokoju]]''' (Warszawa) | ||
+ | * '''[[Kabaret Po Żarcie]]''' (Kraków) | ||
|- | |- | ||
| II nagroda: | | II nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" |''' | + | | style="text-align:left" |''nie przyznano'' |
|- | |- | ||
| III nagroda: | | III nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret im. Romana]]''' (Radom) |
|- | |- | ||
− | | | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''1996''' |
− | | | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''XII Przegląd Kabaretów PaKA''' |
|- | |- | ||
| jury: | | jury: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
+ | * Alosza Awdiejew | ||
* [[Jacek Fedorowicz]] | * [[Jacek Fedorowicz]] | ||
− | * | + | * Mikołaj Grabowski |
− | * [[ | + | * [[Adam Nowak]] |
− | * | + | * Henryk Sawka |
− | + | ||
* prof. Lucjan Suchanek | * prof. Lucjan Suchanek | ||
+ | * Nina Terentiew | ||
* [[Stanisław Tym]] | * [[Stanisław Tym]] | ||
+ | * [[Zbigniew Zamachowski]] | ||
|- | |- | ||
| Grand Prix: | | Grand Prix: | ||
− | | style="text-align:left" |'' | + | | style="text-align:left" | |
+ | * '''[[Kabaret Moralnego Niepokoju]]''' (Warszawa) | ||
+ | * '''[[Ireneusz Krosny]]''' (Tychy) | ||
|- | |- | ||
| I nagroda: | | I nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" | | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Jurki]]''' |
− | + | ||
− | + | ||
|- | |- | ||
| II nagroda: | | II nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" |''' | + | | style="text-align:left" |''nie przyznano'' |
|- | |- | ||
| III nagroda: | | III nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret | + | | style="text-align:left" | |
+ | * '''[[Kabaret Po Żarcie]]''' (Kraków) | ||
+ | * '''[[Kabaret Afera]]''' (Poznań) | ||
|- | |- | ||
| Wyróżnienie: | | Wyróżnienie: | ||
− | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Nic]]''' (Rybnik) |
|- | |- | ||
| Nagroda Publiczności: | | Nagroda Publiczności: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * '''[[Kabaret | + | * '''[[Kabaret Moralnego Niepokoju]]''' (Warszawa) |
− | * '''[[Kabaret | + | * '''[[Ireneusz Krosny]]''' (Tychy) |
+ | * '''[[Kabaret Jurki]]''' (Zielona Góra) | ||
|- | |- | ||
− | | | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''1995''' |
− | | | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''XI Przegląd Kabaretów PaKA''' |
|- | |- | ||
| jury: | | jury: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * | + | * Andrzej Mleczko |
− | * | + | * Zygmunt Konieczny |
− | + | ||
* Michał Ogórek | * Michał Ogórek | ||
− | * | + | * Jan Józef Szczepański |
* prof. Lucjan Suchanek | * prof. Lucjan Suchanek | ||
+ | * Henryk Sawka | ||
|- | |- | ||
| Grand Prix: | | Grand Prix: | ||
− | | style="text-align:left" |'' | + | | style="text-align:left" |'''[[Grupa Rafała Kmity|Quasi Kabaret Rafała Kmity]]''' (Kraków) |
|- | |- | ||
| I nagroda: | | I nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" |''' | + | | style="text-align:left" |'''[[Grzegorz Halama Oklasky]]''' (Kraków) |
|- | |- | ||
| II nagroda: | | II nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Bez Żyły Wałbrzych]]''' (Zielona Góra) |
|- | |- | ||
| III nagroda: | | III nagroda: | ||
− | |||
− | |||
− | |||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * '''[[Kabaret | + | * '''[[Kabaret Artura I]]''' (Rabka) |
− | * '''Grupa | + | * '''[[Kabaret Afera]]''' (Poznań) |
+ | * '''[[Kabaret Ciach]]''' (Zielona Góra) | ||
+ | |- | ||
+ | | Nagroda Publiczności: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Grupa Rafała Kmity|Quasi Kabaret Rafała Kmity]]''' (Kraków) | ||
|- | |- | ||
− | | | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''1994''' |
− | | | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''X Przegląd Kabaretów PaKA''' |
|- | |- | ||
| jury: | | jury: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * | + | * Andrzej Drawicz |
− | + | * Andrzej Mleczko | |
− | + | ||
− | + | ||
− | * Andrzej | + | |
* prof. Lucjan Suchanek | * prof. Lucjan Suchanek | ||
+ | * Jan Józef Szczepański | ||
|- | |- | ||
| Grand Prix: | | Grand Prix: | ||
− | | style="text-align:left" |'' | + | | style="text-align:left" |'''[[Grupa Rafała Kmity|Quasi Kabaret Rafała Kmity]]''' (Kraków) |
|- | |- | ||
| I nagroda: | | I nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Artura I]]''' (Rabka) |
|- | |- | ||
| II nagroda: | | II nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Ciach]]''' (Zielona Góra) |
|- | |- | ||
| III nagroda: | | III nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" | | + | | style="text-align:left" |'''Kabaret Koalicja''' (Kraków) |
− | + | ||
− | + | ||
|- | |- | ||
− | | | + | | Wyróżnienie: |
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * ''' | + | * '''Kabaret Rower''' (Poznań) |
− | * ''' | + | * '''Zespół Teatralny''' (Kamienna Góra) |
|- | |- | ||
− | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''1993''' | |
− | | style=" | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''IX Przegląd Kabaretów PaKA''' |
− | + | ||
− | + | ||
− | | | + | |
− | + | ||
− | + | ||
|- | |- | ||
| jury: | | jury: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
* [[Jacek Fedorowicz]] | * [[Jacek Fedorowicz]] | ||
− | * | + | * Jerzy Markuszewski |
− | * | + | * Andrzej Mleczko |
− | * | + | * Michał Ogórek |
+ | * Maciej Szumowski | ||
* prof. Lucjan Suchanek | * prof. Lucjan Suchanek | ||
+ | * Jerzy Stuhr | ||
+ | * ks. prof. Józef Tischner | ||
* [[Stanisław Tym]] | * [[Stanisław Tym]] | ||
− | |||
|- | |- | ||
| Grand Prix: | | Grand Prix: | ||
Linia 643: | Linia 939: | ||
|- | |- | ||
| I nagroda: | | I nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret | + | | style="text-align:left" | |
+ | * '''[[Grupa Rafała Kmity|Kabaret Autorski Rafała Kmity]]''' (Kraków) | ||
+ | * (równorzędna nagroda specjalna) '''Jednoosobowy Kabaret Damiana Rogali''' (Łódź) | ||
|- | |- | ||
| II nagroda: | | II nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" |''' | + | | style="text-align:left" |'''Kabaret Rabczur''' (Rabka) |
|- | |- | ||
| III nagroda: | | III nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" | | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Fajf]]''' (Radom) |
− | + | ||
− | + | ||
|- | |- | ||
− | | | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''1992''' |
− | | style=" | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''VIII Przegląd Kabaretów PaKA''' |
|- | |- | ||
− | | | + | | jury: |
− | | style="text-align:left" | | + | | style="text-align:left" | |
+ | * Zygmunt Konieczny | ||
+ | * Jerzy Markuszewski | ||
+ | * Andrzej Mleczko | ||
+ | * Jan Józef Szczepański | ||
+ | * Maciej Szumowski | ||
+ | * prof. Lucjan Suchanek | ||
+ | * Jerzy Stuhr | ||
+ | * [[Stanisław Tym]] | ||
|- | |- | ||
− | | | + | | Nagrody – wyróżnienia: |
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * '''[[Kabaret | + | * '''[[Czyści jak Łza]]''' (Olsztyn) |
− | * '''[[Kabaret | + | * '''[[Kabaret Koń Polski]]''' (Koszalin) |
+ | * '''Kabaret Kabel''' (Gdańsk) | ||
+ | * '''[[Kabaret Paka]]''' (Jelenia Góra) | ||
+ | * '''Kabaret z Uniwersytetu w Dniepropietrowsku''' | ||
+ | * '''[[Kabaret Potem]]''' (Zielona Góra) | ||
+ | * '''Jacek Kowalski''' | ||
|- | |- | ||
− | | | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''1991''' |
− | | | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''VII Przegląd Kabaretów PaKA''' |
|- | |- | ||
| jury: | | jury: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | |||
* [[Jacek Fedorowicz]] | * [[Jacek Fedorowicz]] | ||
− | * | + | * Zygmunt Konieczny |
− | * | + | * Andrzej Mleczko |
+ | * Jerzy Markuszewski | ||
* prof. Lucjan Suchanek | * prof. Lucjan Suchanek | ||
* [[Stanisław Tym]] | * [[Stanisław Tym]] | ||
+ | * Jerzy Stuhr | ||
|- | |- | ||
− | | | + | | Nagrody: |
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * '''[[Kabaret | + | * '''[[Kabaret Potem]]''' (Zielona Góra) – koszulki z rysunkami Andrzeja Mleczki |
− | * '''[[Kabaret | + | * '''[[Kabaret Koń Polski]]''' (Koszalin) – Dzieła wybrane [[Jacek Fedorowicz|Jacka Fedorowicza]] wydane w Chicago w 1989 roku |
+ | * Nagrody honorowe: '''Igor Bobrikow''', '''Grigorij Gerfler''', '''Ira Jolkina''' oraz '''Peter Dopita''' (Dniepropietrowsk), '''Andrzej Marchowski''' ([[Kabaret Paka]]), '''[[Waldemar Sierański]]''', '''Małgorzata Malinowska''' oraz '''[[Leszek Malinowski]]''' ([[Kabaret Koń Polski]]), '''Izabela Raszpunda''' (Kabaret Bez Oparcia), '''Katarzyna Grasiak''' (Kabaret Taki), '''Jerzy Pałgan''' (Kabaret Natenczas) | ||
|- | |- | ||
− | | | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''1990''' |
− | | style=" | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''VI Przegląd Kabaretów PaKA''' |
+ | |- | ||
+ | | jury: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * Jerzy Markuszewski | ||
+ | * Zygmunt Konieczny | ||
+ | * Andrzej Mleczko | ||
+ | * Jerzy Stuhr | ||
+ | * Maciej Szumowski | ||
+ | * prof. Lucjan Suchanek | ||
+ | * Jan Józef Szczepański | ||
|- | |- | ||
| III nagroda: | | III nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Kociuba]]''' (Syców) |
|- | |- | ||
− | | | + | | Nagrody: |
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * '''[[Kabaret | + | * '''[[Kabaret Teatr Absurdu ŻŻŻŻŻ]]''' (Zielona Góra) |
− | * '''[[Kabaret | + | * '''Kabaret Bez Nas''' (Olsztyn) |
+ | * '''[[Kabaret Paka]]''' (Jelenia Góra) | ||
+ | * '''Kabaret Rzęzik''' (Kielce) | ||
|- | |- | ||
− | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''1989''' | |
− | | style=" | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''V Przegląd Kabaretów PaKA''' |
− | | | + | |
− | + | ||
− | + | ||
|- | |- | ||
| jury: | | jury: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * | + | * Andrzej Drawicz |
− | * | + | * Zygmunt Konieczny |
− | * | + | * Jerzy Markuszewski |
− | * | + | * Jerzy Stuhr |
* prof. Lucjan Suchanek | * prof. Lucjan Suchanek | ||
− | * | + | * Maciej Szumowski |
|- | |- | ||
| Grand Prix: | | Grand Prix: | ||
− | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Paka]]''' (Jelenia Góra) |
|- | |- | ||
| I nagroda: | | I nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" | | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Barszcz z Krokietem]]''' (Zielona Góra) |
− | + | ||
− | + | ||
|- | |- | ||
| II nagroda: | | II nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" |''' | + | | style="text-align:left" | |
+ | * '''Kabaret Zezik''' (Kielce) | ||
+ | * '''Kabaret piosenki Nijak''' (Tuszyn) | ||
|- | |- | ||
| III nagroda: | | III nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" |''' | + | | style="text-align:left" |'''Kabaret Bez Nas''' (Olsztyn) |
|- | |- | ||
− | | | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''1988''' |
− | | style=" | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''IV Przegląd Kabaretów PaKA''' |
|- | |- | ||
− | | | + | | jury: |
− | | style="text-align:left" | | + | | style="text-align:left" | |
+ | * Zygmunt Konieczny | ||
+ | * Jerzy Markuszewski | ||
+ | * prof. Lucjan Suchanek | ||
+ | * Jan Józef Szczepański | ||
+ | * Maciej Szumowski | ||
|- | |- | ||
− | | | + | | Grand Prix: |
− | | style="text-align:left" | | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Drugi Garnitur]]''' (Zielona Góra) |
− | + | ||
− | + | ||
|- | |- | ||
− | | | + | | I nagroda: |
− | + | | style="text-align:left" |'''Kabaret Bez Nas''' (Olsztyn) | |
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
|- | |- | ||
− | | | + | | II nagroda: |
− | | | + | | style="text-align:left" |'''Kabaret Dzyps''' (Puławy) |
− | + | ||
|- | |- | ||
− | | style="text-align:left" |''' | + | | III nagroda: |
− | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Ergo]]''' (Nowy Sącz) | |
− | + | ||
|- | |- | ||
− | | style="text-align:left" |''' | + | | Nagroda Publiczności: |
− | + | | style="text-align:left" |'''Kabaret Bez Nas''' (Olsztyn) | |
− | + | ||
|- | |- | ||
− | | style=" | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''1987''' |
− | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''III Przegląd Kabaretów PaKA''' | |
− | | style=" | + | |
|- | |- | ||
− | | | + | | jury: |
− | + | | style="text-align:left" | | |
− | | style="text-align:left" | | + | * [[Jacek Fedorowicz]] |
+ | * Zygmunt Konieczny | ||
+ | * Jerzy Markuszewski | ||
+ | * [[Jerzy Stuhr]] | ||
+ | * prof. Lucjan Suchanek | ||
|- | |- | ||
− | | style="text-align:left" |''' | + | | Grand Prix: |
− | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Potem]]''' (Zielona Góra) | |
− | + | ||
|- | |- | ||
− | | style="text-align:left" |''' | + | | I nagroda: |
− | + | | style="text-align:left" |''nie przyznano'' | |
− | + | ||
|- | |- | ||
− | |style="text-align:left" |''' | + | | II nagroda: |
− | + | | style="text-align:left" | | |
− | + | * '''Kabaret Dzyps''' (Puławy) | |
+ | * '''[[Kabaret Fajf]]''' (Radom) | ||
+ | * '''Kabaret "i"''' (Warszawa) | ||
|- | |- | ||
− | | style="text-align:left" |''' | + | | III nagroda: |
− | + | | style="text-align:left" |''nie przyznano'' | |
− | + | ||
|- | |- | ||
− | | style="text-align:left" |''' | + | | Nagroda Publiczności: |
− | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Potem]]''' (Zielona Góra) | |
− | + | ||
|- | |- | ||
− | | style="text-align:left" |''' | + | | Wyróżnienie zespołowe: |
− | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Rżysko]]''' (Rozumice) | |
− | + | ||
|- | |- | ||
− | | style="text-align:left" |''' | + | | Wyróżnienia indywidualne: |
− | + | | style="text-align:left" |'''Anna Kwiatkowska''' i '''Andrzej Szczerba''' z Kabaretu Wtyka | |
− | + | ||
|- | |- | ||
− | | style=" | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''1986''' |
− | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''II Przegląd Kabaretów PaKA''' | |
− | | style=" | + | |
|- | |- | ||
− | | style="text-align:left" | | + | | jury: |
− | + | | style="text-align:left" | | |
− | + | * Andrzej Drawicz | |
+ | * [[Jacek Fedorowicz]] | ||
+ | * [[Wojciech Młynarski]] | ||
+ | * Piotr Skrzynecki | ||
+ | * [[Maciej Zembaty]] | ||
|- | |- | ||
− | | style="text-align:left" |'''[[ | + | | Grand Prix: |
− | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Potem]]''' (Zielona Góra) | |
− | + | ||
|- | |- | ||
− | | style="text-align:left" |''' | + | | I nagroda: |
− | + | | style="text-align:left" | | |
− | + | * '''[[Kabaret Koń Polski]]''' (Koszalin) | |
+ | * '''[[Kabaret Potem]]''' (Zielona Góra) | ||
|- | |- | ||
− | | style="text-align:left" |''' | + | | II nagroda: |
− | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Ergo]]''' (Nowy Sącz) | |
− | + | ||
|- | |- | ||
− | | style="text-align:left" |''' | + | | III nagroda: |
− | + | | style="text-align:left" |'''Kabaret U Haka''' (Słupia) | |
− | + | ||
|- | |- | ||
− | | style="text-align:left" |''' | + | | Nagroda Publiczności: |
− | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Potem]]''' (Zielona Góra) | |
− | + | ||
|- | |- | ||
− | | style=" | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''1985''' |
− | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''I Przegląd Kabaretów PaKA''' | |
− | | style=" | + | |
|- | |- | ||
− | | | + | | jury: |
− | + | | style="text-align:left" | | |
− | | style="text-align:left" | | + | * [[Jacek Fedorowicz]] |
+ | * Władysław Kozakiewicz | ||
+ | * prof. Lucjan Suchanek | ||
+ | * [[Maciej Zembaty]] | ||
|- | |- | ||
− | | style="text-align:left" |''' | + | | Grand Prix: |
− | + | | style="text-align:left" |'''Kabaret Skążeś Jest''' (późniejszy [[Kabaret Koń Polski]]) | |
− | + | ||
|- | |- | ||
− | | style="text-align:left" |''' | + | | I nagroda: |
− | + | | style="text-align:left" | | |
− | + | * '''[[Kabaret Fajf]]''' (Radom) | |
+ | * '''[[I z Poznania i z Torunia]]''' | ||
|- | |- | ||
− | | style="text-align:left" |''' | + | | II nagroda: |
− | + | | style="text-align:left" |'''Kabaret Jagiellonia''' (Kraków) | |
− | + | ||
|- | |- | ||
− | | | + | | III nagroda: |
− | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Ergo]]''' (Nowy Sącz) | |
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | | style="text-align:left" |'''[[ | + | |
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
+ | |||
+ | == Jury PaKI == | ||
+ | Do tej pory w jury Przeglądu Kabaretów PaKA zasiadło 37 osób. Najliczniejsze jury było w 1999 roku (11-osobowe), najmniej liczne w roku 1985, 1994 i 2010 (4 osoby). Najczęściej jury składało się z 6 osób. | ||
== Linki zewnętrzne == | == Linki zewnętrzne == |
Aktualna wersja na dzień 20:02, 18 kwi 2019
PAKA (Przegląd autorskich Kabaretów Amatorskich) – ogólnopolski festiwal kabaretowy odbywający się co roku, w Centrum Kultury "Rotunda" w Krakowie. Pierwsza PaKA odbyła się bez eliminacji, w 1985 roku. Obecnie co roku do konkursu zgłasza się około 100 kabaretów. Pomysłodawcą festiwalu był Mirosław Wujas. Od 1992 konferansjerem Przeglądu jest Piotr Bałtroczyk.
Nagrody PaKI
2019 | XXXV Przegląd Kabaretów EDF PAKA |
jury: |
|
Grand Prix: |
|
I nagroda: |
|
II nagroda: |
|
III nagroda: |
|
Nagroda publiczności pierwszego dnia festiwalu: |
|
Nagroda publiczności drugiego dnia festiwalu: |
|
Nagroda specjalna im. Mirosława Wujasa za najlepszą piosenkę w Konkursie Piosenki PaKI ufundowaną przez SAWP - Stowarzyszenie Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno-Muzycznych: |
|
Nagroda przechodnia za najlepszy rekwizyt: | |
Nagroda przechodnia dla kabaretu, za element programu który stawia czoło nietolerancji: | |
2018 | XXXIV Przegląd Kabaretów EDF PAKA |
jury: |
|
Grand Prix: |
|
I nagroda: | |
II nagroda: |
|
III nagroda: | |
Nagroda publiczności pierwszego dnia festiwalu: | |
Nagroda publiczności drugiego dnia festiwalu: | |
Nagroda specjalna im. Mirosława Wujasa za najlepszą piosenkę w Konkursie Piosenki PaKI ufundowaną przez SAWP - Stowarzyszenie Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno-Muzycznych: |
|
Nagroda przechodnia za najlepszy rekwizyt: | |
2017 | XXXIII Przegląd Kabaretów EDF PAKA |
jury: |
|
Grand Prix: |
nie przyznano |
I nagroda: | |
II nagroda: |
|
III nagroda: |
|
Nagroda publiczności pierwszego dnia festiwalu: |
|
Nagroda publiczności drugiego dnia festiwalu: |
|
Nagroda specjalna im. Mirosława Wujasa za najlepszą piosenkę w Konkursie Piosenki PaKI ufundowaną przez SAWP - Stowarzyszenie Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno-Muzycznych: |
|
Nagroda przechodnia za najlepszy rekwizyt: |
|
Milowy krok kabaretowy - nagroda za łamanie schematów i nowatorskie podejście do sztuki komediowej w postaci "siedmiomilowego buta": |
|
Nagroda specjalna Jerzego Jana Połońskiego: |
|
2016 | XXXII Przegląd Kabaretów EDF PAKA |
jury: |
|
Grand Prix: | |
I nagroda: |
|
II nagroda: | |
III nagroda: | |
Nagroda publiczności pierwszego dnia festiwalu: | |
Nagroda publiczności drugiego dnia festiwalu: | |
Nagroda dziennikarzy: | |
Nagroda przechodnia za najlepszy rekwizyt: | |
Nagroda przechodnia dla kabaretu, za element programu który stawia czoło nietolerancji: | |
Francuski Szyk – nagroda za najmodniejszy w tym sezonie kabaretowym strój sceniczny: | |
Londyńska mgła – nagroda za owianie programu nutką tajemniczości i intrygi w postaci skondensowanej dawki oryginalnej mgły prosto z Londynu: | |
Niemiecki Porządek – nagroda za największą dokładność wykonania programu kabaretowego w postaci wagi: | |
Holenderskie Tulipany – nagroda za kwieciste słownictwo: | |
2015 | XXXI Przegląd Kabaretów PAKA |
jury: | |
I nagroda: | |
II nagroda: | nie przyznano |
III nagroda: | Kabaret Nic Nie Szkodzi (Wrocław) |
Wyróżnienia: |
|
Nagroda Specjalna im. Mirka Wujasa: | za najlepszą piosenką w konkursie Kabaret Róbmy Swoje (Kraków) |
Nagroda Publiczności: | |
2014 | XXX Przegląd Kabaretów PAKA |
jury: |
|
I nagroda: | Kabaret 7 minut Po (Kraków) |
II nagroda: | Kabaret Sakreble (Zduńska Wola) |
III nagroda: |
|
Nagroda Publiczności: | |
2013 | XXIX Przegląd Kabaretów PAKA |
jury: | |
Grand Prix: | Kabaret 7 minut Po (Kraków) |
I nagroda: | Kabaret K2 (Zielona Góra) |
II nagroda: | Famous Jim Williams |
III nagroda: | Kabaret Inaczej (Białystok) |
Nagroda Publiczności: | |
Nagroda Dziennikarzy: | Kabaret 7 minut Po |
2012 | XXVIII Przegląd Kabaretów PaKA |
jury: | |
Grand Prix: | Ścibor Szpak |
I nagroda: |
|
II nagroda: |
|
III nagroda: | Kabaret Zygzak (Warszawa) |
Wyróżnienia: |
|
Nagroda Publiczności: | |
2011 | XXVII Przegląd Kabaretów PaKA |
jury: |
|
Grand Prix: |
|
I nagroda: | Ścibor Szpak |
II nagroda: | Kabaret Szarpanina (Szczecin) |
III nagroda: | Kabaret Stado Umtata (Warszawa) |
Nagroda Publiczności: | |
2010 | XXVI Przegląd Kabaretów PaKA |
jury: |
|
Grand Prix: | nie przyznano |
I nagroda: |
|
II nagroda: | Kabaret Szarpanina (Szczecin) |
III nagroda: |
|
Najlepszy rekwizyt: | Liquidmime za latający motocykl |
Nagroda Publiczności: | |
2009 | XXV Przegląd Kabaretów PaKA |
jury: |
|
Grand Prix: | Kabaret Macież (Warszawa) |
I nagroda: |
|
II nagroda: | Kabaret Czesuaf (Poznań) |
III nagroda: | Kabaret Babeczki z Rodzynkiem (Zielona Góra) |
Najlepszy rekwizyt: | Kabaret PUK (Kraków) |
Wyróżnienie: | Kabaret PUK (Kraków) |
Nagroda Publiczności: |
|
2008 | XXIV Przegląd Kabaretów PaKA |
jury: |
|
Grand Prix: | nie przyznano |
I nagroda: |
|
II nagroda: | nie przyznano |
III nagroda: | Kabaret Hlynur (Zielona Góra) |
Najlepszy rekwizyt: | Kabaret Młodych Panów (Rybnik) |
Nagroda Publiczności: |
|
Nagroda Dziennikarzy: | Kabaret Widelec (Białystok) |
2007 | XXIII Przegląd Kabaretów PaKA |
jury: |
|
Grand Prix: | nie przyznano |
I nagroda: | Kabaret Młodych Panów (Rybnik) |
II nagroda: | Kabaret Czesuaf (Poznań) |
III nagroda: |
|
Najlepszy rekwizyt: | Kabaret Mimika (Lublin) |
Nagroda Dziennikarzy: | Kabaret Napád |
Nagroda Specjalna: |
|
2006 | XXII Przegląd Kabaretów PaKA |
jury: |
|
Grand Prix: | nie przyznano |
I nagroda: | Kabaret Limo (Gdańsk) |
II nagroda: | Kabaret Neo-Nówka (Wrocław) |
III nagroda: |
|
Najlepszy rekwizyt: | Kabaret Smile (Lublin) |
Nagroda Publiczności: |
|
Nagroda Dziennikarzy: |
|
2005 | XXI Przegląd Kabaretów PaKA |
jury: |
|
Grand Prix: | nie przyznano |
I nagroda: | Egri Bikaver Ensemble |
II nagroda: | Kabaret Młodych Panów (Rybnik) |
III nagroda: | Kabaret Neo-Nówka (Wrocław) |
Wyróżnienie: |
|
2004 | XX Przegląd Kabaretów PaKA |
jury: |
|
Grand Prix: | nie przyznano |
I nagroda: |
|
II nagroda: | Kabaret Kwartet Okazjonalny (Kraków) |
III nagroda: | Kabaret Słuchajcie (Zielona Góra) |
Wyróżnienie: | Kabaret Profil (Zielona Góra) |
Nagroda Publiczności: |
|
2003 | XIX Przegląd Kabaretów PaKA |
jury: |
|
Grand Prix: | Kabaret Ani Mru-Mru (Lublin) |
I nagroda: | Kabaret Łowcy.B (Cieszyn) |
II nagroda: | Kabaret Neo-Nówka (Wrocław) |
III nagroda: | Kabaret Kwartet Okazjonalny (Kraków) |
2002 | XVIII Przegląd Kabaretów PaKA |
jury: |
|
Grand Prix: | nie przyznano |
I nagroda: | Kabaret Jachim Presents |
II nagroda: |
|
III nagroda: | Kabaret Kaczka Pchnięta Nożem (Rzeszów) |
2001 | XVII Przegląd Kabaretów PaKA |
jury: |
|
Grand Prix: | nie przyznano |
I nagroda: |
|
II nagroda: |
|
III nagroda: | nie przyznano |
2000 | XVI Przegląd Kabaretów PaKA |
jury: |
|
Grand Prix: | Kabaret Kuzyni (Kraków) |
I nagroda: | Kabaret DNO (Dąbrowa Górnicza) |
II nagroda: |
|
III nagroda: | Kabaret E.K. (Zielona Góra)\ |
1999 | XV Przegląd Kabaretów PaKA |
jury: |
|
Grand Prix: | nie przyznano |
I nagroda: |
|
II nagroda: |
|
III nagroda: | nie przyznano |
1998 | XIV Przegląd Kabaretów PaKA |
jury: |
|
Grand Prix: | Mumio (Katowice) |
I nagroda: | Formacja Chatelet (Kraków) |
II nagroda: |
|
III nagroda: | nie przyznano |
1997 | XIII Przegląd Kabaretów PaKA |
jury: |
|
Grand Prix: | Formacja Chatelet (Kraków) |
I nagroda: |
|
II nagroda: | nie przyznano |
III nagroda: | Kabaret im. Romana (Radom) |
1996 | XII Przegląd Kabaretów PaKA |
jury: |
|
Grand Prix: |
|
I nagroda: | Kabaret Jurki |
II nagroda: | nie przyznano |
III nagroda: |
|
Wyróżnienie: | Kabaret Nic (Rybnik) |
Nagroda Publiczności: |
|
1995 | XI Przegląd Kabaretów PaKA |
jury: |
|
Grand Prix: | Quasi Kabaret Rafała Kmity (Kraków) |
I nagroda: | Grzegorz Halama Oklasky (Kraków) |
II nagroda: | Kabaret Bez Żyły Wałbrzych (Zielona Góra) |
III nagroda: |
|
Nagroda Publiczności: | Quasi Kabaret Rafała Kmity (Kraków) |
1994 | X Przegląd Kabaretów PaKA |
jury: |
|
Grand Prix: | Quasi Kabaret Rafała Kmity (Kraków) |
I nagroda: | Kabaret Artura I (Rabka) |
II nagroda: | Kabaret Ciach (Zielona Góra) |
III nagroda: | Kabaret Koalicja (Kraków) |
Wyróżnienie: |
|
1993 | IX Przegląd Kabaretów PaKA |
jury: |
|
Grand Prix: | nie przyznano |
I nagroda: |
|
II nagroda: | Kabaret Rabczur (Rabka) |
III nagroda: | Kabaret Fajf (Radom) |
1992 | VIII Przegląd Kabaretów PaKA |
jury: |
|
Nagrody – wyróżnienia: |
|
1991 | VII Przegląd Kabaretów PaKA |
jury: |
|
Nagrody: |
|
1990 | VI Przegląd Kabaretów PaKA |
jury: |
|
III nagroda: | Kabaret Kociuba (Syców) |
Nagrody: |
|
1989 | V Przegląd Kabaretów PaKA |
jury: |
|
Grand Prix: | Kabaret Paka (Jelenia Góra) |
I nagroda: | Kabaret Barszcz z Krokietem (Zielona Góra) |
II nagroda: |
|
III nagroda: | Kabaret Bez Nas (Olsztyn) |
1988 | IV Przegląd Kabaretów PaKA |
jury: |
|
Grand Prix: | Kabaret Drugi Garnitur (Zielona Góra) |
I nagroda: | Kabaret Bez Nas (Olsztyn) |
II nagroda: | Kabaret Dzyps (Puławy) |
III nagroda: | Kabaret Ergo (Nowy Sącz) |
Nagroda Publiczności: | Kabaret Bez Nas (Olsztyn) |
1987 | III Przegląd Kabaretów PaKA |
jury: |
|
Grand Prix: | Kabaret Potem (Zielona Góra) |
I nagroda: | nie przyznano |
II nagroda: |
|
III nagroda: | nie przyznano |
Nagroda Publiczności: | Kabaret Potem (Zielona Góra) |
Wyróżnienie zespołowe: | Kabaret Rżysko (Rozumice) |
Wyróżnienia indywidualne: | Anna Kwiatkowska i Andrzej Szczerba z Kabaretu Wtyka |
1986 | II Przegląd Kabaretów PaKA |
jury: |
|
Grand Prix: | Kabaret Potem (Zielona Góra) |
I nagroda: |
|
II nagroda: | Kabaret Ergo (Nowy Sącz) |
III nagroda: | Kabaret U Haka (Słupia) |
Nagroda Publiczności: | Kabaret Potem (Zielona Góra) |
1985 | I Przegląd Kabaretów PaKA |
jury: |
|
Grand Prix: | Kabaret Skążeś Jest (późniejszy Kabaret Koń Polski) |
I nagroda: |
|
II nagroda: | Kabaret Jagiellonia (Kraków) |
III nagroda: | Kabaret Ergo (Nowy Sącz) |
Jury PaKI
Do tej pory w jury Przeglądu Kabaretów PaKA zasiadło 37 osób. Najliczniejsze jury było w 1999 roku (11-osobowe), najmniej liczne w roku 1985, 1994 i 2010 (4 osoby). Najczęściej jury składało się z 6 osób.