Kabaretowy Klub Dwójki
Kabaretowy Klub Dwójki - cotygodniowy program kabaretowy emitowany w TVP2. Program nagrywany jest w studiu w Łęgu w Krakowie.
Prowadzenie: Robert Górski i Marcin Wójcik
Scenariusz: Beata Harasimowicz, Robert Górski, Marcin Wójcik
Reżyseria: Beata Harasimowicz
Serie:
I (odcinki 1-12) - premiera: 26. września 2009. Emitowana była w soboty około godziny 20:00 (powtórka w piątek około 14:55).
II (odcinki 13-22) - premiera: 7. marca 2010. Emitowana była w niedziele o godzinie 20:05 (powtórka w piątek około 15:05).
III (odcinki 23-34) - premiera: 19. września 2010. Emitowana była w niedziele o godzinie 20:05 (powtórka w piątek około 13:30).
IV (odcinki 35-46) - premiera: 6. marca 2011. Emitowana była w niedziele o godzinie 20:05 (powtórka w piątek około 11:45).
V (odcinki 47-58) - premiera: 11. września 2011. Emitowana była w niedziele o godzinie 20:05.
VI (odcinki 59-) - premiera: 11. marca 2012. Emitowana jest w niedziele o godzinie 20:05.
Program składa się z występów zaproszonych kabaretów, artystów kabaretowych, aktorów prezentujących skecze, stand-up oraz scenki improwizowane. Są również rozmowy z gośćmi, występy prowadzących, przegląd prasy, kabaretowe posiedzenie rządu, a także krótkie filmy autorstwa Kabaretu Moralnego Niepokoju, Kabaretu Macież (zwiastuny filmów, które nigdy nie powstaną), Kabaretu DNO (Pakamera Profesora Fushera) i Kabaretu Limo. W V sezonie emitowane były sondy związane z tematem danego odcinka; w sezonie VI zapraszane są grupy improwizacyjne.
2. lipca 2011 roku w Amfiteatrze w Szczecinie odbył się kabareton "Kabaretowy Klub Dwójki na wakacjach", który został przygotowany jako specjalne, wakacyjne wydanie programu. Wystąpili: Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Ani Mru-Mru, Kabaret Limo, Kabaret Młodych Panów, Kabaret Czesuaf, Kabaret Nowaki, Kabaret Szarpanina, Kabaret Smile, Katarzyna Zielińska oraz grupa Tercet czyli Kwartet (Hanna Śleszyńska, Piotr Gąsowski, Robert Rozmus). Prowadzenie: Robert Górski, Marcin Wójcik.
Zaproszeni goście w poszczególnych odcinkach:
- Katarzyna Zielińska, Kabaret Ani Mru-Mru, Tomasz Jachimek, Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Skeczów Męczących
- Kabaret Ani Mru-Mru, Tomasz Jachimek, Kabaret Skeczów Męczących
- Kabaret Łowcy.B, Kabaret Smile, Łukasz Błąd, Zespół Carrantuohill
- Kabaret Nowaki, Grzegorz Halama, Andrzej Grabowski
- Marek Siudym, Formacja Chatelet, Kabaret Ciach
- Kabaret pod Wyrwigroszem, Kabaret Koń Polski, Kabaret Świerszczychrząszcz
- Joanna Jeżewska, Ireneusz Krosny, Kabaret Słoiczek po Cukrze, Kabaret Tenor
- Anna Wyszkoni, Grupa Rafała Kmity, Kabaret Czesuaf
- Kabaret Młodych Panów, Artur Andrus, Kabaret Skeczów Męczących
- Kabaret Paranienormalni, Kabaret Jurki, Krzysztof Hanke, Krzysztof Respondek
- Grupa MoCarta, Paweł Dłużewski, Kabaret DNO -> Skecze
- Kabaret Rak, Kabaret Limo, Kabaret Stado Umtata -> Skecze
- Katarzyna Zielińska, Kabaret pod Wyrwigroszem, Kabaret Limo -> Skecze
- Kabaret Nowaki, Artur Andrus, Marzena Rogalska, Katarzyna Zielińska -> Skecze
- Robert Rozmus, Kabaret Młodych Panów, Kabaret Smile -> Skecze
- Paweł Królikowski, Kabaret Skeczów Męczących, Kabaret OT.TO -> Skecze
- The Umbilical Brothers, Formacja Chatelet, Kabaret DNO -> Skecze
- Kabaret Łowcy.B, Kabaret Czesuaf, Krzysztof Piasecki -> Skecze
- Grupa MoCarta, Hanna Śleszyńska, Kabaret Tenor
- Kabaret Ciach, Krystyna Podleska, Stanisław Tym -> Skecze
- Kabaret Ani Mru-Mru, Kabaret Jurki, Kabaret Chyba, Kabaret Szarpanina, Kacper Ruciński -> Skecze
- Tomasz Jachimek, Formacja Chatelet, Wały Jagiellońskie -> Skecze
- Kabaret Limo, Zbigniew Wodecki, Kabaret Świerszczychrząszcz -> Skecze
- Kabaret Skeczów Męczących, Kabaret Widelec, Henryk Sawka -> Skecze
- Ireneusz Krosny, Kabaret Słuchajcie, Ławeczka z Rancza -> Skecze
- Grzegorz Halama, Katarzyna Piasecka, Kabaret Chyba, Tomasz Jachimek, Jerzy Jan Połoński, Adam Sajnuk -> Skecze
- Krzysztof Hanke, Kabaret Noł Nejm, Kabaret DNO, Zespół Finsky -> Skecze
- Formacja Chatelet, Kabaret Hlynur, Artur Andrus, Andrzej Poniedzielski -> Skecze
- Kabaret pod Wyrwigroszem, Kabaret Czesuaf, Kabaret Smile -> Skecze
- Kabaret Stado Umtata, Kabaret Młodych Panów, Grupa VOX -> Skecze
- Kabaret Ani Mru-Mru, Joanna Jeżewska, Maciej Pol -> Skecze
- Katarzyna Zielińska, Kabaret Rak, Kabaret Jurki, Liquidmime -> Skecze
- Kabaret Koń Polski, Joanna Jeżewska, Kabaret Szarpanina, Kabaret Długi -> Skecze
- Cezary Pazura, Kabaret Rak, Katarzyna Zielińska, Kabaret Paralaksa -> Skecze
- Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Paranienormalni -> Skecze
- Kabaret Nowaki, Beata Rybarska, Kabaret Limo -> Skecze
- Kabaret Moralnego Niepokoju, Gabi Gold, Kabaret Łowcy.B -> Skecze
- Kabaret Koń Polski, Kabaret Limo, Justyna Szafran -> Skecze
- Artur Andrus, Kabaret Jurki, Kabaret Czesuaf -> Skecze
- Kabaret Ciach, Kabaret Szarpanina, Izabela Trojanowska, zespół Mafia -> Skecze
- Kabaret Ani Mru-Mru, Kabaret Młodych Panów, Katarzyna Zielińska -> Skecze
- Formacja Chatelet, Kabaret OT.TO, Maciej Miecznikowski z zespołem Leszcze -> Skecze
- Ireneusz Krosny, Kabaret Elita, Kabaret Widelec, Piotr Gąsowski -> Skecze
- Grupa MoCarta, Kabaret Pod Bańką, Kabaret Made In China, Konrad Imiela, Mariusz Kiljan -> Skecze
- Tomasz Jachimek, Kabaret Smile, Kabaret Tenor -> Skecze
- Grupa MoCarta, Tadeusz Drozda, Kabaret Słuchajcie, Olga Szomańska -> Skecze
- Kabaret Rak, Kabaret Limo, Eleni -> Skecze
- Kabaret Neo-Nówka -> Skecze
- Kabaret Ani Mru-Mru, Artur Andrus, Andrzej Poniedzielski, Kabaret Słoiczek po Cukrze -> Skecze
- Kabaret Smile, Kabaret Czesuaf, Wróżbita Maciej -> Skecze
- Grzegorz Halama, Agnieszka Litwin-Sobańska, Kabaret Koń Polski -> Skecze
- Kabaret Ani Mru-Mru, Kabaret Szarpanina, Paolo Cozza -> Skecze
- Kabaret Łowcy.B, Marek Jackowski, Kabaret PUK -> Skecze
- Formacja Chatelet, Alosza Awdiejew, Kabaret DABZ -> Skecze
- Kabaret Jurki, Robert Korólczyk, Liquidmime, Katarzyna Jamróz, Karol Strasburger -> Skecze
- Kabaret Elita, Kabaret Młodych Panów, Kabaret Chyba, Piotr Bukartyk -> Skecze
- Kabaret Limo, zespół Biff -> Skecze
- Zbigniew Zamachowski, Grupa MoCarta, Przemysław Żejmo, zespół Dziewczyny -> Skecze
- Kabaret Moralnego Niepokoju, Tomasz Jachimek, Igudesman and Joo, Siedem Razy Jeden -> Skecze
- Kabaret Nowaki, Agnieszka Litwin-Sobańska, Tadeusz Drozda, Grupa Improwizacyjna Ad Hoc -> Skecze
- Jacek Fedorowicz, Tomasz Jachimek, Kabaret Koń Polski, Kabaret Szarpanina, Kabaret Czesuaf, Siedem Razy Jeden -> Skecze
- Kabaret Jurki, Stanisław Tym, Rafał Królikowski -> Skecze
- Kabaret Moralnego Niepokoju, Kwartet Obsession, Kacper Ruciński, Marek Dyjak -> Skecze
- Kabaret Moralnego Niepokoju, Przemysław Babiarz, Kabaret pod Wyrwigroszem, Kabaret Limo, Jakub Sienkiewicz -> Skecze
- Kabaret Smile, Robert Korólczyk, Kabaret Tenor, Aldona Jankowska, Andrzej Mierzejewski -> Skecze
- Kabaret Młodych Panów, Kabaret Chyba, Artur Andrus, Klancyk, Renata Przemyk, Sokół Orkestar -> Skecze
Nagrody
- 2010
- Nagroda w Plebiscycie Telewidzów przeprowadzonym na stronie gdansk.naszemiasto.pl w kategorii "Ulubiony program rozrywkowy" na XI Festiwalu Dobrego Humoru, Gdańsk
- 2011
- Nagroda w Plebiscycie Telewidzów przeprowadzonym na stronie gdansk.naszemiasto.pl w kategorii "Ulubiony program rozrywkowy" na XII Festiwalu Dobrego Humoru, Gdańsk