Mazurska Noc Kabaretowa

Z Encyklopedia Kabaretu
XII Mazurska Noc Kabaretowa
więcej zdjęć

Mazurska Noc Kabaretowa – impreza kabaretowa odbywająca się w lipcu w Mrągowie, nad jeziorem Czos. Biorą w niej udział kabarety z całego kraju. Organizatorem jest Stowarzyszenie Promocji Sztuki Kabaretowej PAKA. Mazurską Noc Kabaretową transmitowała TVP2 w latach 1999-2016. Od 2017 roku imprezę tę transmituje TV Puls.

Tematy przewodnie

  1. 1999 – "Mazurska Noc Kabaretowa czyli co każdy satyryk wiedzieć powinien"
  2. 2000 – "Gdzie jest Wielki Mistrz" – wystąpili m.in. Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret DNO, Grzegorz Halama
  3. 2001 – "Baby górą" – wystąpili: Kabaret Grzegorz Halama Oklasky, Grupa MoCarta, Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Ani Mru-Mru, Kabaret Afera, Kabaret HiFi, Kabaret DNO, Kabaret Szum, Kabaret Rak, Kabaret Elita, Hanka Bielicka, Andrzej Grabowski, Artur Andrus, Katarzyna Jamróz, Krzysztof Piasecki, Tomasz Szwed, Alicja Majewska, Andrzej Rybiński, Gabi Gold, Jerzy Ofierski
    Prowadzenie: Piotr Bałtroczyk
  4. 2002 – "W drogę" – wystąpili: Kabaret Ani Mru-Mru, Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret HiFi, Grupa MoCarta, Kabaret DNO, Kabaret Rak, Kabaret Afera, Maciej Stuhr, Artur Andrus, Sonia Bohosiewicz, Andrzej Cierniewski, Andrzej Dąbrowski, Katarzyna Jamróz, Katarzyna Zielińska, Krzysztof Piasecki, Jerzy Skoczylas, Andrzej Grabowski, Grzegorz Halama, Steffen Möller, Alicja Majewska, Stachursky
    Prowadzenie: Piotr Bałtroczyk
    Scenariusz: Beata Harasimowicz (współpraca: Zuzanna Dobrucka)
  5. 2003 – "Śmiej się kibicu" – Mazurska Olimpiada Kabaretowa – wystąpili: Kabaret Afera, Kabaret Ani Mru-Mru, Sonia Bohosiewicz, Kabaret Ciach, Andrzej Cierniewski, Kabaret Elita, Formacja Chatelet, Andrzej Grabowski, Grupa MoCarta, Grupa Rafała Kmity, Kabaret Jachim Presents, Katarzyna Jamróz, Kabaret pod Wyrwigroszem, Andrzej Kozłowski, Jerzy Kryszak, Kabaret Made In China, Krzysztof Piasecki, Marta Saciuk, Artur Sędzielarz, Stanisław Tym, Katarzyna Zielińska, gość specjalny: Jan Tomaszewski
    Prowadzenie: Piotr Bałtroczyk
    Scenariusz: Beata Harasimowicz
    Reżyseria: Krzysztof Jaślar
  6. 2004 – "K – jak kabaret" – wystąpili: Grzegorz Halama, Wojciech Kamiński, Artur Andrus, Kabaret Afera, Kabaret Ani Mru-Mru, Kabaret Ciach, Grupa MoCarta, Kabaret Kwartet Okazjonalny, Kabaret Made In China, Kabaret DNO, Kabaret Szum, Grupa Rafała Kmity, Katarzyna Jamróz, Katarzyna Zielińska, Andrzej Grabowski, Zofia Merle, Krzysztof Kowalewski
  7. 2005 – "Kabaret bez granic" – wystąpili: Ireneusz Krosny, Kabaret Made In China, Formacja Chatelet, Kabaret Elita, Kabaret Jurki, Grupa MoCarta, Kabaret Ciach, Kabaret Afera, Kabaret pod Wyrwigroszem, Kabaret Rak, Krzysztof Piasecki, Paolo Cozza, Robert Rozmus, Tomasz Szwed, Elżbieta Duda, Andrzej Cierniewski, Blue Café
    Prowadzenie: Artur Andrus, Grzegorz Halama
    Scenariusz: Beata Harasimowicz (współpraca: Zuzanna Dobrucka)
    Reżyseria: Krzysztof Jaślar
  8. 2006 – "Misja Sójka" – wystąpili: Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Ani Mru-Mru, Artur Andrus, Grzegorz Halama, Kabaret Słuchajcie, Kabaret Jurki, Kabaret DNO, Kabaret Łowcy.B, Formacja Chatelet, Kabaret Neo-Nówka, Kabaret Limo, Kabaret Młodych Panów, Kabaret Smile, Jacek Fedorowicz, Stanisław Tym, Zofia Merle, Kabaret pod Wyrwigroszem, Kabaret Kwartet Okazjonalny, Kabaret Skeczów Męczących, Zespół Leszcze
    Prowadzenie: Kabaret Moralnego Niepokoju
    Scenariusz: Beata Harasimowicz, Robert Górski
    Reżyseria: Beata Harasimowicz
  9. 2007 – "Dwójki, pary i duety" – wystąpili: Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Neo-Nówka, Kabaret pod Wyrwigroszem, Grupa MoCarta, Kabaret DNO, Kabaret Młodych Panów, Kabaret Słuchajcie, Stanisław Tym i Zofia Merle, Jacek Fedorowicz, Krzysztof Piasecki, Olga Bończyk, Jacek Stachurski, Katarzyna Zielińska, Katarzyna Jamróz, Dorota Wellman i Marcin Prokop, Jacek Ziobro, Kabaret Skeczów Męczących
    Prowadzenie: Adam Grzanka, Adam Małczyk i Michał Pałubski (Formacja Chatelet)
    Reżyseria: Beata Harasimowicz
  10. 2008 – "Rodzina rządzi" – wystąpili: Kabaret Ani Mru-Mru, Kabaret pod Wyrwigroszem, Kabaret Młodych Panów, Kabaret Łowcy.B, Formacja Chatelet, Kabaret Paranienormalni, Kabaret Słuchajcie, Grupa Rafała Kmity, Artur Andrus, Krzysztof Daukszewicz, Jacek Fedorowicz, Jerzy Jan Połoński, Jacek Ziobro, Kabaret Świerszczychrząszcz, Kabaret Czesuaf
    Prowadzenie: Kabaret Neo-Nówka
    Scenariusz: Beata Harasimowicz, Zuzanna Dobrucka-Mendyk, Roman Żurek
  11. 2009 – "Hello Poland" – wystąpili: Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Limo, Grupa MoCarta, Formacja Chatelet, Kabaret Neo-Nówka, Ireneusz Krosny, Kabaret Nowaki, Kabaret Czesuaf, Kabaret Skeczów Męczących, Kabaret pod Wyrwigroszem, "Ławeczka" z Rancza, Jacek Ziobro
    Prowadzenie: Kabaret Młodych Panów oraz Robert Górski i Marcin Wójcik
    Scenariusz: Beata Harasimowicz, Kabaret Młodych Panów (współpraca: Zuzanna Dobrucka-Mendyk)
    Reżyseria: Beata Harasimowicz
  12. 2010 – "Tropiciele talentów" – wystąpili: Grupa MoCarta, Kabaret Łowcy.B, Kabaret pod Wyrwigroszem, Kabaret Skeczów Męczących, Kabaret Czesuaf, Kabaret Koń Polski, Kabaret Młodych Panów, Kabaret Smile, Kabaret DNO, Kabaret Chyba, Kabaret Nowaki, Sonia Bohosiewicz, Maja Bohosiewicz, Katarzyna Zielińska
    Oprawa muzyczna: The Jobers
    Prowadzenie: Robert Górski i Mikołaj Cieślak
    Scenariusz: Beata Harasimowicz, Zuzanna Dobrucka-Mendyk
    Reżyseria: Beata Harasimowicz
  13. 2011 – "W górę smyki!" – wystąpili: Grupa MoCarta, Kabaret Hrabi, Kabaret Limo, Kabaret Smile, Kabaret Łowcy.B, Kabaret Elita, Ireneusz Krosny, Liquidmime, Marian Opania, Alicja Węgorzewska, Zbigniew Wodecki, Maciej Miecznikowski, Motema Africa, Piotr Bukartyk, Marcin Łukawski
    Oprawa muzyczna: Kukla Band
    Prowadzenie: Artur Andrus
    Scenariusz: Grupa MoCarta
    Reżyseria: Beata Harasimowicz
  14. 2012 – Kabaret według Limo (część 1), Kabaret według Raków (część 2), Kabaret według Młodych Panów (część 3) – wystąpili: Kabaret Młodych Panów, Kabaret Łowcy.B, Kabaret Limo, Kabaret pod Wyrwigroszem, Ireneusz Krosny, Marcin Daniec, Andrzej Grabowski, Kabaret Nowaki, Kabaret Rak, Kabaret Jurki, Tomasz Jachimek, Kacper Ruciński –> Skecze
    Oprawa muzyczna: The Jobers
    Prowadzenie: część 1 – Kabaret Limo, część 2 – Kabaret Rak, część 3 – Kabaret Młodych Panów
    Scenariusz: Beata Harasimowicz, Zuzanna Dobrucka-Mendyk oraz Kabaret Limo (część 1), Kabaret Rak (cześć 2), Kabaret Młodych Panów (część 3)
    Reżyseria: Beata Harasimowicz
  15. 2013 – wystąpili: Artur Andrus, Ireneusz Krosny, Marcin Daniec, Kacper Ruciński, Kabaret pod Wyrwigroszem, Kabaret Smile, Kabaret Łowcy.B, Kabaret Nowaki, Kabaret Skeczów Męczących, Kabaret Elita, Kabaret K2, Grupa Rafała Kmity, Ja Mmm Chyba Ściebie –> Skecze
    Oprawa muzyczna: The Jobers
    Prowadzenie: część 1 - Artur Andrus, część 2 - Marcin Daniec, część 3 - Mariusz Kałamaga, część 4 - Marcin Daniec i Mariusz Kałamaga
    Scenariusz: Beata Harasimowicz, Zuzanna Dobrucka-Mendyk oraz Artur Andrus (część 1), Marcin Daniec (część 2), Mariusz Kałamaga (część 3)
    Reżyseria: Beata Harasimowicz
  16. 2014 – "Seks, sport i chwila relaksu" - wystąpili: Kabaret Ani Mru-Mru, Kabaret Limo, Kabaret Smile, Kabaret Młodych Panów, Ireneusz Krosny, Kabaret Nowaki, Kabaret Jurki, Kabaret K2, Kacper Ruciński.
    Oprawa muzyczna: The Jobers
    Prowadzenie: Kabaret Ani Mru-Mru
    Scenariusz: Beata Harasimowicz, Zuzanna Dobrucka-Mendyk
    Reżyseria: Beata Harasimowicz
  17. 2015 - wystąpili: Kabaret Ani Mru-Mru, Kabaret Smile, Kabaret Młodych Panów, Kabaret Jurki, Marcin Daniec, Ireneusz Krosny, Fair Play Crew, Kabaret Zachodni, Ewa Błachnio.
    Oprawa Muzyczna: The Jobers
    Prowadzenie: Kabaret Smile
    Scenariusz: Beata Harasimowicz, Zuzanna Dobrucka-Mendyk
    Reżyseria: Beata Harasimowicz
  18. 2016 - "Moda na swetry" - wystąpili: Kabaret Młodych Panów, Kabaret Smile, Kabaret Łowcy.B, Ireneusz Krosny, Krzysztof Piasecki, Fair Play Crew, Kabaret K2, Kabaret Chyba, Kabaret Czołówka Piekła, Katarzyna Zielińska, Marzena Rogalska, Szymon Łątkowski, Wojciech Fiedorczuk, Kabaret BudaPesz, Future Folk.
    Oprawa muzyczna: The Jobers
    Prowadzenie: Kabaret Łowcy.B
  19. 2017 - "Na Fali" - wystąpią: Kabaret Ani Mru-Mru, Kabaret pod Wyrwigroszem, Ireneusz Krosny, Kabaret Jurki, Jerzy Kryszak, Katarzyna Pakosińska, Formacja Chatelet, Kabaret Ciach, Artur Andrus, Ewa Błachnio, Antoni Gorgoń Grucha, Sekcja Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn
    Oprawa muzyczna: The Jobers
Google AdSense