Mulatka: Różnice pomiędzy wersjami
Z Encyklopedia Kabaretu
(→Laureaci) |
(→Laureaci) |
||
(Nie pokazano 14 wersji utworzonych przez 3 użytkowników) | |||
Linia 1: | Linia 1: | ||
− | '''Mulatka''' ('''M'''az'''u'''rskie '''Lat'''o '''Ka'''baretowe) | + | '''Mulatka''' ('''M'''az'''u'''rskie '''Lat'''o '''Ka'''baretowe) – coroczny festiwal kabaretowy, odbywający się na początku sierpnia w Ełku. |
Pierwsza Mulatka odbyła się w 1995 roku. Symbolem Mazurskiego Lata Kabaretowego jest postać Stańczyka. | Pierwsza Mulatka odbyła się w 1995 roku. Symbolem Mazurskiego Lata Kabaretowego jest postać Stańczyka. | ||
Linia 6: | Linia 6: | ||
{| class="wikitable" style="text-align:center; border-collapse: collapse; border: solid 1px; width: 98%" border="1" | {| class="wikitable" style="text-align:center; border-collapse: collapse; border: solid 1px; width: 98%" border="1" | ||
|- | |- | ||
− | | style="text-align:center; width: 180px; background-color:PowderBlue" | ''' | + | | style="text-align:center; width: 180px; background-color:PowderBlue" | '''2014''' |
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''XX Mazurskie Lato Kabaretowe Mulatka''' |
|- | |- | ||
− | | | + | | jury: |
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * | + | * [[Małgorzata Czyżycka]] |
− | * | + | * [[Grzegorz Dolniak]] |
− | * | + | * [[Andrzej Poniedzielski]] |
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
|- | |- | ||
| Grand Prix: | | Grand Prix: | ||
− | | style="text-align:left" |'' | + | | style="text-align:left" |''nie przyznano'' |
|- | |- | ||
| I Miejsce: | | I Miejsce: | ||
− | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret | + | | style="text-align:left" | '''[[Kabaret Nic Nie Szkodzi]]''' |
|- | |- | ||
− | | | + | | II Miejsce: |
− | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret | + | | style="text-align:left" | |
+ | * '''[[Kabaret Inaczej]]''' | ||
+ | * '''[[Kabaret 44-200]]''' | ||
+ | |- | ||
+ | | III Miejsce: | ||
+ | | style="text-align:left" | [[Kabaret Czołówka Piekła]]''' | ||
+ | |- | ||
+ | | Wyróżnienia: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * '''[[Marcin Wojciech]]''' | ||
+ | * '''Kazio Sponge-Sosiński Show''' | ||
|- | |- | ||
| Nagroda Publiczności: | | Nagroda Publiczności: | ||
− | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Inaczej]]''' |
|- | |- | ||
− | | | + | | style="text-align:center; width: 180px; background-color:PowderBlue" | '''2013''' |
− | | style=" | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''XIX Mazurskie Lato Kabaretowe Mulatka''' |
|- | |- | ||
− | | style=" | + | | jury: |
− | | style=" | + | | style="text-align:left" | |
+ | * [[Jacek Fedorowicz]] | ||
+ | * [[Rafał Kmita]] | ||
+ | * [[Alan Pakosz]] | ||
+ | * Marek Przybylik | ||
+ | |- | ||
+ | | Grand Prix: | ||
+ | | style="text-align:left" |''nie przyznano'' | ||
+ | |- | ||
+ | | I Miejsce: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * '''Sekcja Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn z Olą''' | ||
+ | * Izabela Kała | ||
|- | |- | ||
| II Miejsce: | | II Miejsce: | ||
− | | style="text-align:left" |'''[[ | + | | style="text-align:left" |'''[[Jim Williams|Famous Jim Williams]]''' |
|- | |- | ||
− | | | + | | III Miejsce: |
− | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret | + | | style="text-align:left" | |
+ | * '''[[Kabaret Inaczej]]''' (Białystok) | ||
+ | * '''[[Kabaret Z Konopi]]''' | ||
+ | * '''[[Kabaret Czołówka Piekła]]''' (Poznań) | ||
|- | |- | ||
− | | style=" | + | | Wyróżnienia: |
− | + | | style="text-align:left" | | |
− | + | * '''[[Kabaret 7 minut Po]]''' (Kraków) | |
− | + | * '''[[Marcin Sitek]]''' | |
− | + | * '''Obustronni Ludzie''' | |
+ | * '''[[Kabaret JESTEŚ.MY]]''' (Piotrków Trybunalski) | ||
|- | |- | ||
| Nagroda Publiczności: | | Nagroda Publiczności: | ||
− | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Z Konopi]]''' (Kielce) |
|- | |- | ||
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''2012''' |
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''XVIII Mazurskie Lato Kabaretowe Mulatka''' |
+ | |- | ||
+ | | jury: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * [[Joanna Kołaczkowska]] | ||
+ | * [[Tomasz Jachimek]] | ||
+ | * [[Andrzej Poniedzielski]] | ||
+ | * [[Janusz Rewers]] | ||
+ | |- | ||
+ | | Grand Prix: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret 7 minut Po]]''' (Kraków) | ||
|- | |- | ||
| I Miejsce: | | I Miejsce: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * '''[[Kabaret | + | *'''[[Kabaret Inaczej]]''' (Białystok) |
− | * '''[[Kabaret | + | *'''[[Kabaret K2]]''' (Zielona Góra) |
+ | |- | ||
+ | | II Miejsce: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * '''[[Kabaret Nic Nie Szkodzi]]''' (Wrocław) | ||
+ | * '''[[Michał Kempa]]''' (Bielsko Biała) | ||
|- | |- | ||
| III Miejsce: | | III Miejsce: | ||
− | | style="text-align:left" |'''[[ | + | | style="text-align:left" | |
+ | '''[[Marcin Sitek]]''' (Warszawa) | ||
|- | |- | ||
− | | | + | | Wyróżnienia: |
− | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Made In China| | + | | style="text-align:left" | |
+ | * '''[[Kabaret Czołówka Piekła]]''' (Poznań) | ||
+ | * '''[[Kabaret Made In China]]''' (Zielona Góra) | ||
+ | |- | ||
+ | | Nagroda Indywidualna: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Karol Kopiec]]''' (za kreację mistrza Yody) | ||
|- | |- | ||
| Nagroda Publiczności: | | Nagroda Publiczności: | ||
− | | style="text-align:left" | | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Z Nazwy]]''' (Olsztyn) |
− | + | ||
− | + | ||
|- | |- | ||
− | | | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''2011''' |
− | | style=" | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''XVII Mazurskie Lato Kabaretowe Mulatka''' |
|- | |- | ||
− | | | + | | jury: |
− | | style=" | + | | style="text-align:left" | |
+ | * [[Dariusz Kamys]] | ||
+ | * [[Tomasz Majer]] | ||
+ | * [[Jacek Fedorowicz]] | ||
+ | * Piotr Plewa | ||
+ | * Marek Przybylik | ||
|- | |- | ||
| Grand Prix: | | Grand Prix: | ||
− | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Tiruriru]]''' (Zielona Góra) |
|- | |- | ||
| I Miejsce: | | I Miejsce: | ||
− | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret | + | | style="text-align:left" |'''Grupa [[Kabaret Macież|Macież]]''' (Warszawa) |
|- | |- | ||
− | | | + | | II Miejsce: |
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * '''[[Kabaret | + | * '''[[Kabaret Z Konopi]]''' (Kielce) |
− | * '''[[Kabaret | + | * '''[[Kabaret Zygzak]]''' (Warszawa) |
+ | |- | ||
+ | | Wyróżnienia: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * '''[[Ścibor Szpak]]''' (Wrocław) | ||
+ | * '''[[Katarzyna Sobieszek]]''' (Wysoka) | ||
+ | * '''[[Kabaret Róbmy Swoje]]''' (Kraków) | ||
+ | * '''[[Kabaret Szarpanina]]''' (Szczecin) | ||
|- | |- | ||
| Nagroda Publiczności: | | Nagroda Publiczności: | ||
− | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Z Konopi]]''' |
|- | |- | ||
− | | | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''2010''' |
− | | style=" | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''XVI Mazurskie Lato Kabaretowe Mulatka''' |
|- | |- | ||
− | | style=" | + | | jury: |
− | | style=" | + | | style="text-align:left" | |
+ | * [[Krzysztof Jaślar]] | ||
+ | * Grzegorz Miecugow | ||
+ | * [[Rafał Kmita]] | ||
+ | * [[Janusz Rewers]] | ||
+ | |- | ||
+ | | Grand Prix: | ||
+ | | style="text-align:left" |''nie przyznano'' | ||
|- | |- | ||
| I Miejsce: | | I Miejsce: | ||
− | | style="text-align:left" | | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Szarpanina]]''' (Szczecin) |
− | + | ||
− | + | ||
|- | |- | ||
| II Miejsce: | | II Miejsce: | ||
− | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret | + | | style="text-align:left" | |
+ | * '''[[Liquidmime]]''' | ||
+ | * '''[[Kacper Ruciński]]''' (Malbork) | ||
+ | * '''[[Kabaret PUK]]''' (Kraków) | ||
|- | |- | ||
− | | | + | | III Miejsce: |
− | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Chyba]]''' (Wrocław) |
|- | |- | ||
− | | Wyróżnienie | + | | Wyróżnienie specjalne: |
+ | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Kałasznikof]]''' (Rybnik) | ||
+ | |- | ||
+ | | Wyróżnienia: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * '''[[Kabaret | + | * '''[[Kabaret Statyf]]''' (Dąbrowa Górnicza) |
− | * '''[[Kabaret | + | * '''[[Kabaret Na Ostatnią Chwilę]]''' |
+ | * '''[[Kabaret Róbmy Swoje]]''' (Kraków) | ||
|- | |- | ||
| Nagroda Publiczności: | | Nagroda Publiczności: | ||
− | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Szarpanina]]''' |
|- | |- | ||
− | | | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''2009''' |
− | | style=" | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''XV Mazurskie Lato Kabaretowe Mulatka''' |
|- | |- | ||
− | | style=" | + | | jury: |
− | | style=" | + | | style="text-align:left" | |
+ | * [[Olga Lipińska]] | ||
+ | * [[Krzysztof Daukszewicz]] | ||
+ | * [[Tomasz Jachimek]] | ||
+ | * [[Dariusz Kamys]] | ||
+ | * [[Tadeusz Ross]] | ||
+ | |- | ||
+ | | Grand Prix: | ||
+ | | style="text-align:left" |''nie przyznano'' | ||
|- | |- | ||
| I Miejsce: | | I Miejsce: | ||
− | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret | + | | style="text-align:left" | |
+ | * '''[[Kabaret Macież]]''' (Warszawa) | ||
+ | * '''[[Kabaret Tenor]]''' (Katowice) | ||
|- | |- | ||
| II Miejsce: | | II Miejsce: | ||
− | | style="text-align:left" |''' | + | | style="text-align:left" |''nie przyznano'' |
|- | |- | ||
| III Miejsce: | | III Miejsce: | ||
− | | style="text-align:left" |''' | + | | style="text-align:left" |''nie przyznano'' |
|- | |- | ||
| Wyróżnienie: | | Wyróżnienie: | ||
− | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret | + | | style="text-align:left" | |
+ | * '''[[Kabaret PUK]]''' (Kraków) | ||
+ | * '''[[Kabaret Paralaksa]]''' (Warszawa) | ||
+ | * '''[[Kabaret Na Ostatnią Chwilę]]''' (Rybnik) | ||
|- | |- | ||
− | | | + | | Nagroda Publiczności: |
− | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Szydera]]''' (Wałbrzych) |
|- | |- | ||
− | | | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''2008''' |
− | | style=" | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''XIV Mazurskie Lato Kabaretowe Mulatka''' |
|- | |- | ||
− | | | + | | jury: |
− | | style="text-align:left" | | + | | style="text-align:left" | |
+ | * [[Maria Czubaszek]] | ||
+ | * [[Jacek Fedorowicz]] | ||
+ | * Janusz Majewski | ||
+ | * [[Andrzej Poniedzielski]] | ||
|- | |- | ||
− | | | + | | Grand Prix: |
− | | style="text-align:left" |'' | + | | style="text-align:left" |''nie przyznano'' |
|- | |- | ||
− | | style=" | + | | I Miejsce: |
− | + | | style="text-align:left" | | |
+ | * '''[[Kabaret Babeczki z Rodzynkiem]]''' (Zielona Góra) | ||
+ | * '''[[Kabaret PUK]]''' (Kraków) | ||
|- | |- | ||
− | | | + | | II Miejsce: |
− | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret | + | | style="text-align:left" | |
+ | * '''[[Kabaret Forma]]''' (Zielona Góra) | ||
+ | * '''[[Kabaret Słoiczek po Cukrze]]''' (Zielona Góra) | ||
+ | |- | ||
+ | | III Miejsce: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * '''[[Kabaret Grabiego Marka]]''' (Kraków) | ||
+ | * '''[[Kabaret Szydera]]''' (Wałbrzych) | ||
+ | |- | ||
+ | | Nagroda Publiczności: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret PUK]]''' | ||
+ | |- | ||
+ | | Nagroda Indywidualna: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Agata Słowicka]]''' z [[Kabaret PUK|Kabaretu PUK]] | ||
+ | |- | ||
+ | | Prywatna nagroda od [[Kabaretus Fraszka]]: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Grabiego Marka]]''' (książka ''Warto być przyzwoitym'' Władysława Bartoszewskiego) | ||
+ | |- | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''2007''' | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''XIII Mazurskie Lato Kabaretowe Mulatka''' | ||
|- | |- | ||
| I Miejsce: | | I Miejsce: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * '''[[Kabaret | + | * '''[[Kabaret Hlynur]]''' (Zielona Góra) |
− | * '''[[Kabaret | + | * '''[[Kabaret Tenor]]''' (Katowice) |
|- | |- | ||
− | | | + | | II Miejsce: |
− | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Świerszczychrząszcz]]''' (Szczebrzeszyn) |
+ | |- | ||
+ | | III Miejsce: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * '''[[Kabaret Snobów]]''' (Lidzbark Warmiński) | ||
+ | * '''[[Kabaret Stado Umtata]]''' (Warszawa) | ||
|- | |- | ||
| Wyróżnienie: | | Wyróżnienie: | ||
− | | style="text-align:left" |'''[[ | + | | style="text-align:left" |'''[[Przemysław Gąsiorowicz]]''' za solowy program kabaretowy ''Legendarny |
+ | |||
+ | Przemysław Gąsiorowicz Show!'' | ||
|- | |- | ||
− | | | + | | Nagroda Indywidualna: |
− | | style="text-align:left" |'''[[ | + | | style="text-align:left" |'''[[Radosław Bielecki]]''' (za najlepszą kreację aktorską) |
|- | |- | ||
− | | | + | | Nagroda Publiczności: |
− | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Hlynur]]''' |
|- | |- | ||
− | | | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''2006''' |
− | | style=" | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''XII Mazurskie Lato Kabaretowe Mulatka''' |
|- | |- | ||
− | | | + | | Grand Prix: |
− | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Czesuaf]]''' (Poznań) |
|- | |- | ||
− | | | + | | I Miejsce: |
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * '''[[Kabaret | + | * '''[[Kabaret Snobów]]''' (Lidzbark Warmiński) |
− | * '''[[Kabaret | + | * '''[[Kabaret Zygzak]]''' (Warszawa) |
|- | |- | ||
− | | Wyróżnienie | + | | Wyróżnienie: |
+ | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Polonez]]''' (Grodno) | ||
+ | |- | ||
+ | | Nagroda: | ||
| style="text-align:left" |'''[[Kabaret Hlynur]]''' (Zielona Góra) | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Hlynur]]''' (Zielona Góra) | ||
+ | |- | ||
+ | | Nagroda Publiczności: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Czesuaf]]''' | ||
+ | |- | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''2005''' | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''XI Mazurskie Lato Kabaretowe Mulatka''' | ||
+ | |- | ||
+ | | Grand Prix: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Noł Nejm]]''' (Rybnik) | ||
+ | |- | ||
+ | | Nagroda Publiczności: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Pralka]]''' (Wrocław) | ||
|- | |- | ||
| style="background-color:PowderBlue" | '''2004''' | | style="background-color:PowderBlue" | '''2004''' | ||
Linia 213: | Linia 340: | ||
| style="text-align:left" |'''[[Kabaretus Fraszka]]''' za skecze ''Pościg synchroniczny'' i ''Ucho'' | | style="text-align:left" |'''[[Kabaretus Fraszka]]''' za skecze ''Pościg synchroniczny'' i ''Ucho'' | ||
|- | |- | ||
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''2003''' |
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''IX Mazurskie Lato Kabaretowe Mulatka''' |
|- | |- | ||
| Grand Prix: | | Grand Prix: | ||
− | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Łowcy.B]]''' (Cieszyn) |
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
|- | |- | ||
| I Miejsce: | | I Miejsce: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * '''[[Kabaret | + | * '''[[Kabaret Kwartet Okazjonalny]]''' (Kraków) |
− | * '''[[Kabaret | + | * '''[[Kabaret Neo-Nówka]]''' (Wrocław) |
+ | |- | ||
+ | | Nagroda w Konkursie Głównym: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret DNO]]''' (Dąbrowa Górnicza) | ||
|- | |- | ||
| Wyróżnienie: | | Wyróżnienie: | ||
− | | style="text-align:left" |'''[[ | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaretus Fraszka]]''' (Warszawa) |
|- | |- | ||
− | | | + | | I Miejsce w kategorii "Film Kabaretowy": |
− | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaretus Fraszka]]''' za film ''Animator'' |
+ | |- | ||
+ | | III Miejsce w Konkursie Filmowym: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Kwartet Okazjonalny]]''' | ||
+ | |- | ||
+ | | Wyróżnienie za Piosenkę: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Kwartet Okazjonalny]]''' | ||
|- | |- | ||
| Nagroda Publiczności: | | Nagroda Publiczności: | ||
− | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Łowcy.B]]''' |
|- | |- | ||
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | | Nagroda w Konkursie Piosenki Kabaretowej: |
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | | style="text-align:left" | |
+ | * '''[[Kabaret DNO]]''' | ||
+ | * '''[[Kabaret Łowcy.B]]''' | ||
+ | |- | ||
+ | | Wyróżnienie w Konkursie Piosenki: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Hlynur]]''' (Zielona Góra) | ||
+ | |- | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''2002''' | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''VIII Mazurskie Lato Kabaretowe Mulatka''' | ||
|- | |- | ||
| I Miejsce: | | I Miejsce: | ||
− | | style="text-align:left" | | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Ani Mru-Mru]]''' (Lublin) |
− | + | ||
− | + | ||
|- | |- | ||
| II Miejsce: | | II Miejsce: | ||
− | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Made In China]]''' (Zielona Góra) |
|- | |- | ||
| III Miejsce: | | III Miejsce: | ||
− | | style="text-align:left" | | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Kwartet Okazjonalny]]''' (Kraków) |
− | + | ||
− | + | ||
|- | |- | ||
| Wyróżnienie: | | Wyróżnienie: | ||
− | | style="text-align:left" |'''[[ | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Ani Mru-Mru]]''' |
− | + | ||
− | + | ||
|- | |- | ||
− | | | + | | I Miejsce w kategorii "Kabaret": |
− | | style="text-align:left" |'''[[ | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Rybki]]''' (Warszawa) |
|- | |- | ||
− | | | + | | Wyróżnienie w kategorii "Debiuty": |
− | | style="text-align:left" |'''[[ | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaretus Fraszka]]''' (Warszawa) |
|- | |- | ||
− | | | + | | Zwycięstwo w Konkursie Piosenki Kabaretowej: |
− | | style=" | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Rybki]]''' |
|- | |- | ||
− | | | + | | Nagroda Publiczności w Konkursie Piosenki Kabaretowej: |
− | | style="text-align:left" | | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Ani Mru-Mru]]''' |
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
|- | |- | ||
− | | | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''2001''' |
− | | style=" | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''VII Mazurskie Lato Kabaretowe Mulatka''' |
|- | |- | ||
| I Miejsce: | | I Miejsce: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * '''[[Kabaret | + | * '''[[Kabaret Ani Mru-Mru]]''' (Lublin) |
− | * '''[[Kabaret | + | * '''[[Kabaret Widelec]]''' (Białystok) |
|- | |- | ||
| II Miejsce: | | II Miejsce: | ||
− | | style="text-align:left" | | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Kaczka Pchnięta Nożem]]''' (Rzeszów) |
− | + | ||
− | + | ||
|- | |- | ||
− | | | + | | Nagroda w Konkursie Piosenki Kabaretowej: |
+ | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret DNO]]''' (Dąbrowa Górnicza) | ||
+ | |- | ||
+ | | Wyróżnienie w Konkursie Piosenki Kabaretowej: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * '''[[Kabaret | + | * '''[[Kabaret Ani Mru-Mru]]''' |
− | * '''[[Kabaret | + | * '''[[Kabaret Kaczka Pchnięta Nożem]]''' |
|- | |- | ||
| Nagroda Publiczności: | | Nagroda Publiczności: | ||
− | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret DNO]]''' |
|- | |- | ||
− | | Nagroda | + | | Nagroda Dziennikarzy i Mediów: |
− | | style="text-align:left" |'''[[ | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Ani Mru-Mru]]''' |
|- | |- | ||
− | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''2000''' | |
− | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''VI Mazurskie Lato Kabaretowe Mulatka''' | |
− | + | ||
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | |
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | |
|- | |- | ||
| Grand Prix: | | Grand Prix: | ||
− | | style="text-align:left" |'' | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Kuzyni]]''' (Kraków) |
|- | |- | ||
| I Miejsce: | | I Miejsce: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Szum]]''' (Zielona Góra) | ||
+ | |- | ||
+ | | Wyróżnienie: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * '''[[Kabaret | + | * '''[[Kabaret DNO]]''' (Dąbrowa Górnicza) |
− | * '''[[Kabaret | + | * '''[[Kabaret Dudu]]''' (Rybnik) |
|- | |- | ||
− | | | + | | Nagroda Publiczności: |
− | | style="text-align:left" |'' | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret DNO]]''' |
+ | |- | ||
+ | | Nagroda Dziennikarzy: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret DNO]]''' | ||
+ | |- | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''1999''' | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''V Mazurskie Lato Kabaretowe Mulatka''' | ||
+ | |- | ||
+ | | I Miejsce: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * '''[[Kabaret Made In China|Kabaret E.K.]]''' (Zielona Góra) | ||
+ | * '''[[Kabaret Szum]]''' (Zielona Góra) | ||
|- | |- | ||
| III Miejsce: | | III Miejsce: | ||
− | | style="text-align:left" |'' | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Widelec]]''' (Białystok) |
|- | |- | ||
| Wyróżnienie: | | Wyróżnienie: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Made In China|Kabaret E.K.]]''' | ||
+ | |- | ||
+ | | Nagroda Publiczności: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * '''[[Kabaret | + | * '''[[Kabaret DNO]]''' (Dąbrowa Górnicza) |
− | * '''[[Kabaret | + | * '''[[Kabaret Widelec]]''' |
− | + | |- | |
+ | | Nagroda Dziennikarzy: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Szum]]''' | ||
+ | |- | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''1998''' | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''IV Mazurskie Lato Kabaretowe Mulatka''' | ||
+ | |- | ||
+ | | I Miejsce: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Formacja Chatelet]]''' (Kraków) | ||
|- | |- | ||
| Nagroda Publiczności: | | Nagroda Publiczności: | ||
− | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret DNO]]''' (Dąbrowa Górnicza) |
|- | |- | ||
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''1997''' |
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''III Mazurskie Lato Kabaretowe Mulatka''' |
|- | |- | ||
− | | | + | | II Miejsce: |
− | | style="text-align:left" | | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Made In China|Kabaret E.K.]]''' (Zielona Góra) |
− | + | |- | |
− | + | | Nagroda Programu III Polskiego Radia: | |
− | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Jurki]]''' (Zielona Góra) | |
− | + | |- | |
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''1996''' | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''II Mazurskie Lato Kabaretowe Mulatka''' | ||
|- | |- | ||
| Grand Prix: | | Grand Prix: | ||
− | | style="text-align:left" |'' | + | | style="text-align:left" |'''[[Ireneusz Krosny]]''' |
|- | |- | ||
| I Miejsce: | | I Miejsce: | ||
− | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Ciach]]''' (Zielona Góra) |
|- | |- | ||
− | | | + | | Wyróżnienie: |
− | | style="text-align:left" | | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret DNO]]''' (Dąbrowa Górnicza) |
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
|- | |- | ||
− | | | + | | Nagroda Publiczności: |
− | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret DNO]]''' |
|- | |- | ||
− | | | + | | Nagroda Prezydenta Miasta Ełk: |
− | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Ciach]]''' |
|- | |- | ||
− | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''1995''' | |
− | | style=" | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''I Mazurskie Lato Kabaretowe Mulatka''' |
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
|- | |- | ||
− | | | + | | Grand Prix: |
− | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret | + | | style="text-align:left" | |
+ | * '''[[Kabaret Ciach]]''' (Zielona Góra) | ||
+ | * '''[[Kabaret Jurki]]''' (Zielona Góra) | ||
+ | * '''[[Kabaret Grzegorz Halama Oklasky]]''' (Zielona Góra) | ||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
== Linki zewnętrzne == | == Linki zewnętrzne == | ||
− | [http://eck.elk.pl/ | + | [http://www.eck.elk.pl/index.php/wydarzenia/festiwale/mulatka Oficjalna strona Mulatki] |
{{DEFAULTSORT:Mulatka}} | {{DEFAULTSORT:Mulatka}} | ||
[[Kategoria:Festiwale kabaretowe]] | [[Kategoria:Festiwale kabaretowe]] |
Aktualna wersja na dzień 22:20, 6 sie 2014
Mulatka (Mazurskie Lato Kabaretowe) – coroczny festiwal kabaretowy, odbywający się na początku sierpnia w Ełku.
Pierwsza Mulatka odbyła się w 1995 roku. Symbolem Mazurskiego Lata Kabaretowego jest postać Stańczyka.
Laureaci
2014 | XX Mazurskie Lato Kabaretowe Mulatka |
jury: | |
Grand Prix: | nie przyznano |
I Miejsce: | Kabaret Nic Nie Szkodzi |
II Miejsce: | |
III Miejsce: | Kabaret Czołówka Piekła |
Wyróżnienia: |
|
Nagroda Publiczności: | Kabaret Inaczej |
2013 | XIX Mazurskie Lato Kabaretowe Mulatka |
jury: |
|
Grand Prix: | nie przyznano |
I Miejsce: |
|
II Miejsce: | Famous Jim Williams |
III Miejsce: |
|
Wyróżnienia: |
|
Nagroda Publiczności: | Kabaret Z Konopi (Kielce) |
2012 | XVIII Mazurskie Lato Kabaretowe Mulatka |
jury: | |
Grand Prix: | Kabaret 7 minut Po (Kraków) |
I Miejsce: |
|
II Miejsce: |
|
III Miejsce: |
Marcin Sitek (Warszawa) |
Wyróżnienia: |
|
Nagroda Indywidualna: | Karol Kopiec (za kreację mistrza Yody) |
Nagroda Publiczności: | Kabaret Z Nazwy (Olsztyn) |
2011 | XVII Mazurskie Lato Kabaretowe Mulatka |
jury: |
|
Grand Prix: | Kabaret Tiruriru (Zielona Góra) |
I Miejsce: | Grupa Macież (Warszawa) |
II Miejsce: |
|
Wyróżnienia: |
|
Nagroda Publiczności: | Kabaret Z Konopi |
2010 | XVI Mazurskie Lato Kabaretowe Mulatka |
jury: |
|
Grand Prix: | nie przyznano |
I Miejsce: | Kabaret Szarpanina (Szczecin) |
II Miejsce: |
|
III Miejsce: | Kabaret Chyba (Wrocław) |
Wyróżnienie specjalne: | Kabaret Kałasznikof (Rybnik) |
Wyróżnienia: |
|
Nagroda Publiczności: | Kabaret Szarpanina |
2009 | XV Mazurskie Lato Kabaretowe Mulatka |
jury: | |
Grand Prix: | nie przyznano |
I Miejsce: |
|
II Miejsce: | nie przyznano |
III Miejsce: | nie przyznano |
Wyróżnienie: |
|
Nagroda Publiczności: | Kabaret Szydera (Wałbrzych) |
2008 | XIV Mazurskie Lato Kabaretowe Mulatka |
jury: |
|
Grand Prix: | nie przyznano |
I Miejsce: |
|
II Miejsce: |
|
III Miejsce: |
|
Nagroda Publiczności: | Kabaret PUK |
Nagroda Indywidualna: | Agata Słowicka z Kabaretu PUK |
Prywatna nagroda od Kabaretus Fraszka: | Kabaret Grabiego Marka (książka Warto być przyzwoitym Władysława Bartoszewskiego) |
2007 | XIII Mazurskie Lato Kabaretowe Mulatka |
I Miejsce: |
|
II Miejsce: | Kabaret Świerszczychrząszcz (Szczebrzeszyn) |
III Miejsce: |
|
Wyróżnienie: | Przemysław Gąsiorowicz za solowy program kabaretowy Legendarny
Przemysław Gąsiorowicz Show! |
Nagroda Indywidualna: | Radosław Bielecki (za najlepszą kreację aktorską) |
Nagroda Publiczności: | Kabaret Hlynur |
2006 | XII Mazurskie Lato Kabaretowe Mulatka |
Grand Prix: | Kabaret Czesuaf (Poznań) |
I Miejsce: |
|
Wyróżnienie: | Kabaret Polonez (Grodno) |
Nagroda: | Kabaret Hlynur (Zielona Góra) |
Nagroda Publiczności: | Kabaret Czesuaf |
2005 | XI Mazurskie Lato Kabaretowe Mulatka |
Grand Prix: | Kabaret Noł Nejm (Rybnik) |
Nagroda Publiczności: | Kabaret Pralka (Wrocław) |
2004 | X Mazurskie Lato Kabaretowe Mulatka |
I Miejsce: |
|
II Miejsce: | Kabaret Zygzak (Warszawa) |
III Miejsce: | Kabaret Ramol (Rejowiec Fabryczny) |
Nagroda Indywidualna Janusza Majewskiego: |
|
I Miejsce w Konkursie Debiuty: | Kabaret Zygzak |
I Miejsce w kategorii "Piosenka Kabaretowa": | Kabaretus Fraszka (Warszawa) |
Nagroda w kategorii "Film kabaretowy": | Kabaretus Fraszka za film Bon voyage, Bernard! |
Wyróżnienie Specjalne: | Kabaretus Fraszka za skecze Pościg synchroniczny i Ucho |
2003 | IX Mazurskie Lato Kabaretowe Mulatka |
Grand Prix: | Kabaret Łowcy.B (Cieszyn) |
I Miejsce: |
|
Nagroda w Konkursie Głównym: | Kabaret DNO (Dąbrowa Górnicza) |
Wyróżnienie: | Kabaretus Fraszka (Warszawa) |
I Miejsce w kategorii "Film Kabaretowy": | Kabaretus Fraszka za film Animator |
III Miejsce w Konkursie Filmowym: | Kabaret Kwartet Okazjonalny |
Wyróżnienie za Piosenkę: | Kabaret Kwartet Okazjonalny |
Nagroda Publiczności: | Kabaret Łowcy.B |
Nagroda w Konkursie Piosenki Kabaretowej: | |
Wyróżnienie w Konkursie Piosenki: | Kabaret Hlynur (Zielona Góra) |
2002 | VIII Mazurskie Lato Kabaretowe Mulatka |
I Miejsce: | Kabaret Ani Mru-Mru (Lublin) |
II Miejsce: | Kabaret Made In China (Zielona Góra) |
III Miejsce: | Kabaret Kwartet Okazjonalny (Kraków) |
Wyróżnienie: | Kabaret Ani Mru-Mru |
I Miejsce w kategorii "Kabaret": | Kabaret Rybki (Warszawa) |
Wyróżnienie w kategorii "Debiuty": | Kabaretus Fraszka (Warszawa) |
Zwycięstwo w Konkursie Piosenki Kabaretowej: | Kabaret Rybki |
Nagroda Publiczności w Konkursie Piosenki Kabaretowej: | Kabaret Ani Mru-Mru |
2001 | VII Mazurskie Lato Kabaretowe Mulatka |
I Miejsce: |
|
II Miejsce: | Kabaret Kaczka Pchnięta Nożem (Rzeszów) |
Nagroda w Konkursie Piosenki Kabaretowej: | Kabaret DNO (Dąbrowa Górnicza) |
Wyróżnienie w Konkursie Piosenki Kabaretowej: | |
Nagroda Publiczności: | Kabaret DNO |
Nagroda Dziennikarzy i Mediów: | Kabaret Ani Mru-Mru |
2000 | VI Mazurskie Lato Kabaretowe Mulatka |
Grand Prix: | Kabaret Kuzyni (Kraków) |
I Miejsce: | Kabaret Szum (Zielona Góra) |
Wyróżnienie: |
|
Nagroda Publiczności: | Kabaret DNO |
Nagroda Dziennikarzy: | Kabaret DNO |
1999 | V Mazurskie Lato Kabaretowe Mulatka |
I Miejsce: |
|
III Miejsce: | Kabaret Widelec (Białystok) |
Wyróżnienie: | Kabaret E.K. |
Nagroda Publiczności: |
|
Nagroda Dziennikarzy: | Kabaret Szum |
1998 | IV Mazurskie Lato Kabaretowe Mulatka |
I Miejsce: | Formacja Chatelet (Kraków) |
Nagroda Publiczności: | Kabaret DNO (Dąbrowa Górnicza) |
1997 | III Mazurskie Lato Kabaretowe Mulatka |
II Miejsce: | Kabaret E.K. (Zielona Góra) |
Nagroda Programu III Polskiego Radia: | Kabaret Jurki (Zielona Góra) |
1996 | II Mazurskie Lato Kabaretowe Mulatka |
Grand Prix: | Ireneusz Krosny |
I Miejsce: | Kabaret Ciach (Zielona Góra) |
Wyróżnienie: | Kabaret DNO (Dąbrowa Górnicza) |
Nagroda Publiczności: | Kabaret DNO |
Nagroda Prezydenta Miasta Ełk: | Kabaret Ciach |
1995 | I Mazurskie Lato Kabaretowe Mulatka |
Grand Prix: |
|