Bitwa Kabaretowa

Z Encyklopedia Kabaretu

Bitwa Kabaretowa – cykliczne pojedynki kabaretów.

Edycje

I Edycja

Kabaret Limo vs Kabaret Młodych Panów
Konkurencje: Ludzie w garniturach, Miłość jest cool, Hity Improwizacje – zabawa – teleturniej z udziałem publiczności, Muzyka łagodzi obyczaje, Jazda dowolna, Babeczka, jaka jest, każdy widzi
Zwyciężył Kabaret Limo (7:1). Zagrano po 2 koncerty w Bydgoszczy i Warszawie, po jednym w Poznaniu, Wrocławiu, Lublinie i Krakowie. Kabaret Młodych Panów wygrał jedną bitwę w Bydgoszczy, w pozostałych bitwach zwycięstwo odniósł Kabaret Limo.
Pierwszy pojedynek I Edycji odbył się 14 września 2009 roku w Poznaniu, ostatni 19. października 2009 roku w Krakowie.

II Edycja

Kabaret DNO vs Kabaret Świerszczychrząszcz
Konkurencje: Motoryzacja, Zwierzęta na scenie, Skecz czeski, Tani skecz, Lotniczy, Skecz inspirowany filmem, Sztuki walki, Skecz z publicznością, Skecz z piosenką w tle, Pirotechnika, Mowa ciała
Zwyciężył Kabaret Świerszczychrząszcz (4:1). Zagrano 5 koncertów – we Wrocławiu, Bydgoszczy, Krakowie, Warszawie i Poznaniu. Kabaret DNO wygrał bitwę w Poznaniu, w pozostałych bitwach zwycięstwo odniósł Kabaret Świerszczychrząszcz.
Pierwszy pojedynek II Edycji odbył się 18 listopada 2009 roku we Wrocławiu, ostatni 1. grudnia 2009 roku w Poznaniu.

I Finałowy Pojedynek

Do finału weszli zwycięzcy I i II Edycji, czyli Kabaret Limo i Kabaret Świerszczychrząszcz.
Zwyciężył Kabaret Limo (4:1). Zagrano 4 koncerty – w Krakowie (11.02.2010), Poznaniu (14.02.2010), Lublinie (17.02.2010) i Bydgoszczy (26.02.2010). Kabarety zremisowały w bitwie w Bydgoszczy, w pozostałych bitwach zwycięstwo odniósł Kabaret Limo.