Artur Renion

Z Encyklopedia Kabaretu

Artur Paweł Renion (ur. 18 października 1972 roku, zm. 14 października 2000 roku) – polski artysta kabaretowy, wiolonczelista, były członek Grupy MoCarta.

Absolwent Podstawowej Szkoły Muzycznej im. G. Bacewicz, Liceum Muzycznego im K. Szymanowskiego w Warszawie oraz Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. A. Zielińskiego (1996, praca magisterska pt. Przygotowania wiolonczelisty do pracy w kwartecie smyczkowym). Uczestniczył w Międzynarodowych Kursach Muzycznych w Łańcucie, Głuchołazach, Wiedniu i Ferentino we Włoszech. W 1997 roku pracował przez sześć miesięcy w Polskiej Orkiestrze Radiowej pod kierunkiem Wojciecha Rajskiego. W latach 1996–2000 był nauczycielem przedmiotu Zespoły kameralne w Liceum Muzycznym im. K. Szymanowskiego w Warszawie. Współpracował z Chopin Academy Music Orchestra.

14 października 2000 roku zginął w wypadku.

Filmografia

Aktor

Filmy
  • Chłopaki nie płaczą jako Członek Grupy MoCarta (2000)

Linki zewnętrzne

Artur Renion na stronie www.filmweb.plHasło opracowane częściowo na podstawie pracy licencjackiej pani Urszuli Grzesińskiej pt. Działalność artystyczna Grupy MoCarta w latach 1995–2006 znajdującej się w bibliotece Instytutu Muzykologii Uniwersytetu Warszawskiego.