Zostań Gwiazdą Kabaretu: Różnice pomiędzy wersjami
Z Encyklopedia Kabaretu
(Nie pokazano 16 wersji utworzonych przez 4 użytkowników) | |||
Linia 1: | Linia 1: | ||
− | '''Zostań Gwiazdą Kabaretu''' | + | '''Zostań Gwiazdą Kabaretu''' – festiwal kabaretowy odbywający się w Poznaniu. Pierwszy koncert odbył się w październiku 2002 roku. |
− | Festiwal składa się z | + | Festiwal składa się z koncertów konkursowych oraz finału odbywającego się w sierpniu. W koncertach konkursowych biorą udział 2 kabarety. Jurorem festiwalu jest publiczność. Zwycięzca eliminacji otrzymuje przepustkę do finału oraz statuetkę z brązu ufundowaną przez Prezydenta Miasta Poznania. |
== Laureaci == | == Laureaci == | ||
{| class="wikitable" style="text-align:center; border-collapse: collapse; border: solid 1px; width: 98%" border="1" | {| class="wikitable" style="text-align:center; border-collapse: collapse; border: solid 1px; width: 98%" border="1" | ||
|- | |- | ||
− | | style="text-align:center; width: 180px; background-color:PowderBlue" | '''sezon | + | | style="text-align:center; width: 180px; background-color:PowderBlue" | '''sezon 2011/2012''' |
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''X Festiwal Zostań Gwiazdą Kabaretu''' |
|- | |- | ||
| Zwycięzca I eliminacji: | | Zwycięzca I eliminacji: | ||
+ | | style="text-align:left" |w kategoriach "kabaret" i "zadanie aktorskie": '''[[Kabaret Nic Nie Szkodzi]]''' (Wrocław) | ||
+ | |- | ||
+ | | Zwycięzca II eliminacji: | ||
+ | | style="text-align:left" |w kategoriach "kabaret" i "zadanie aktorskie": '''[[Kabaret Tiruriru]]''' (Zielona Góra) | ||
+ | |- | ||
+ | | Zwycięzca III eliminacji: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * ''' | + | * w kategorii "kabaret": '''[[Kabaret Czwarta Fala]]''' (Kielce) |
− | * '''Kabaret | + | * w kategorii "zadanie aktorskie": '''[[Kabaret Kałasznikof]]''' (Rybnik) |
+ | |- | ||
+ | | Zwycięzca IV eliminacji: | ||
+ | | style="text-align:left" |w kategoriach "kabaret" i "zadanie aktorskie": '''[[Michał Kempa]]''' | ||
+ | |- | ||
+ | | Zwycięzca V eliminacji: | ||
+ | | style="text-align:left" |w kategoriach "kabaret" i "zadanie aktorskie": '''[[Kabaret Na Ostatnią Chwilę]]''' | ||
+ | |- | ||
+ | | Zwycięzca VI eliminacji: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * w kategorii "kabaret": '''[[Kabaret Wyjście Ewakuacyjne]]''' (Opalenica) | ||
+ | * w kategorii "zadanie aktorskie": '''[[Kabaret Czołówka Piekła]]''' (Poznań) | ||
+ | |- | ||
+ | | colspan=2 |'''Finał''' | ||
+ | |- | ||
+ | | jury: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * Wojciech Müller | ||
+ | * Jerzy Moszkowicz | ||
+ | * Wojciech Wójcik | ||
+ | * [[Kabaret Czesuaf]] | ||
+ | |- | ||
+ | | Nagroda Główna: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Michał Kempa]]''' | ||
+ | |- | ||
+ | | Nagroda Specjalna Jury: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Nic Nie Szkodzi]]''' | ||
+ | |- | ||
+ | | Nagroda Publiczności: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Michał Kempa]]''' | ||
+ | |- | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''sezon 2010/2011''' | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''IX Festiwal Zostań Gwiazdą Kabaretu''' | ||
+ | |- | ||
+ | | Zwycięzca I eliminacji: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * w kategorii "kabaret": '''[[Kabaret Weźrzesz]]''' (Skarżysko-Kamienna) | ||
+ | * w kategorii "zadanie aktorskie": '''[[Kabaret Czwarta Fala]]''' (Kielce) | ||
|- | |- | ||
| Zwycięzca II eliminacji: | | Zwycięzca II eliminacji: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * '''[[ | + | * w kategorii "kabaret": '''[[Kabaret Chyba]]''' (Wrocław) |
− | * '''Kabaret | + | * w kategorii "zadanie aktorskie": '''[[Kabaret Kałasznikof]]''' (Rybnik) |
|- | |- | ||
| Zwycięzca III eliminacji: | | Zwycięzca III eliminacji: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * ''' | + | * w kategorii "kabaret": '''[[Kabaret Mimika]]''' (Lublin) |
− | * ''' | + | * w kategorii "zadanie aktorskie": '''[[Liquidmime]]''' |
+ | |- | ||
+ | | Zwycięzca IV eliminacji: | ||
+ | | style="text-align:left" |w kategoriach "kabaret" i "zadanie aktorskie": '''[[Kabaret Z Konopi]]''' | ||
|- | |- | ||
| Zwycięzca V eliminacji: | | Zwycięzca V eliminacji: | ||
− | | style="text-align:left" |''' | + | | style="text-align:left" | |
+ | * w kategorii "kabaret": '''[[Kabaret Svenson Band]]''' (Zielona Góra) | ||
+ | * w kategorii "zadanie aktorskie": '''Kabaret Ymlaut''' | ||
|- | |- | ||
| Zwycięzca VI eliminacji: | | Zwycięzca VI eliminacji: | ||
− | | style="text-align:left" |''' | + | | style="text-align:left" |w kategoriach "kabaret" i "zadanie aktorskie": '''[[Ścibor Szpak]]''' |
|- | |- | ||
− | | | + | | colspan=2 |'''Finał''' |
+ | |- | ||
+ | | jury: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * ''' | + | * Wojciech Wójcik |
− | * '''Kabaret | + | * [[Joanna Kołaczkowska]] |
+ | * [[Dariusz Kamys]] | ||
+ | * Maria Wróblewska | ||
+ | |- | ||
+ | | Nagroda Główna: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Weźrzesz]]''' | ||
+ | |- | ||
+ | | Nagroda Publiczności: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Weźrzesz]]''' | ||
+ | |- | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''sezon 2009/2010''' | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''VIII Festiwal Zostań Gwiazdą Kabaretu''' | ||
+ | |- | ||
+ | | Zwycięzca I eliminacji: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * w kategorii "kabaret": '''[[Kabaret Paralaksa]]''' (Warszawa) | ||
+ | * w kategorii "zadanie aktorskie": '''[[Kabaret Zygzak]]''' (Warszawa) | ||
+ | |- | ||
+ | | Zwycięzca II eliminacji: | ||
+ | | style="text-align:left" |w kategoriach "kabaret" i "zadanie aktorskie": '''[[Kabaret Sakreble]]''' (Zduńska Wola) | ||
+ | |- | ||
+ | | Zwycięzca III eliminacji: | ||
+ | | style="text-align:left" |w kategoriach "kabaret" i "zadanie aktorskie": '''[[Kabaret Słuchajcie]]''' (Zielona Góra) | ||
+ | |- | ||
+ | | Zwycięzca IV eliminacji: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * w kategorii "kabaret": '''[[Kacper Ruciński]]''' | ||
+ | * w kategorii "zadanie aktorskie": '''[[Karol Kopiec]]''' | ||
+ | |- | ||
+ | | Zwycięzca V eliminacji: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * w kategorii "kabaret": '''[[Kabaret Wyjście Ewakuacyjne]]''' (Opalenica) | ||
+ | * w kategorii "zadanie aktorskie": '''[[Kabaret Małże]]''' (Poznań) | ||
|- | |- | ||
| colspan=2 |'''Finał''' | | colspan=2 |'''Finał''' | ||
|- | |- | ||
| jury: | | jury: | ||
− | | style="text-align:left" | | + | | style="text-align:left" | |
+ | * Wojciech Wójcik (przewodniczący) | ||
+ | * Katarzyna Groniec | ||
+ | * Mariusz Kiljan | ||
+ | * Marcin Kostaszuk | ||
+ | * Maria Wróblewska (sekretarz jury) | ||
|- | |- | ||
− | | | + | | Nagroda Główna: |
− | | style="text-align:left" |''' | + | | style="text-align:left" |'''[[Kacper Ruciński]]''' |
|- | |- | ||
− | | | + | | Nagroda Publiczności: |
− | | style="text-align:left" |''' | + | | style="text-align:left" |'''[[Kacper Ruciński]]''' |
|- | |- | ||
− | | | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''sezon 2008/2009''' |
− | | style=" | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''VII Festiwal Zostań Gwiazdą Kabaretu''' |
|- | |- | ||
− | | style="background-color:PowderBlue" | '''sezon | + | | Zwycięzca I eliminacji: |
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | | style="text-align:left" | |
+ | * w kategorii "kabaret": '''[[Kabaret Chwilowo Kaloryfer]]''' (Rybnik) | ||
+ | * w kategorii "zadanie aktorskie": '''[[Kabaret Noł Nejm]]''' (Rybnik) | ||
+ | |- | ||
+ | | Zwycięzca II eliminacji: | ||
+ | | style="text-align:left" |w kategoriach "kabaret" i "zadanie aktorskie": '''[[Kabaret Z Konopi]]''' | ||
+ | |- | ||
+ | | Zwycięzca III eliminacji: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * w kategorii "kabaret": '''[[Kabaret DABZ]]''' (Opole) | ||
+ | * w kategorii "zadanie aktorskie": '''[[Kabaret Klakier]]''' (Ostrów Wielkopolski) | ||
+ | |- | ||
+ | | Zwycięzca IV eliminacji: | ||
+ | | style="text-align:left" |w kategoriach "kabaret" i "zadanie aktorskie": '''[[Kabaret Na Ostatnią Chwilę]]''' | ||
+ | |- | ||
+ | | Zwycięzca V eliminacji: | ||
+ | | style="text-align:left" |w kategoriach "kabaret" i "zadanie aktorskie": '''[[Kabaret UCHO]]''' (Piotrków Trybunalski) | ||
+ | |- | ||
+ | | colspan=2 |'''Finał''' | ||
+ | |- | ||
+ | | jury: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * Jerzy Moszkowicz (przewodniczący) – dyrektor Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu | ||
+ | * Marcin Kostaszuk – kierownik Działu Kultury Polska Głos Wielkopolski | ||
+ | * Tomasz Karczewski – dyrektor Estrady Poznańskiej | ||
+ | * Maria Wróblewska (sekretarz jury) – Stowarzyszenie Zostań Gwiazdą Kabaretu | ||
+ | |- | ||
+ | | Nagroda Główna: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret DABZ]]''' | ||
+ | |- | ||
+ | | Nagroda Publiczności: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Z Konopi]]''' | ||
+ | |- | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''sezon 2007/2008''' | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''VI Festiwal Zostań Gwiazdą Kabaretu''' | ||
+ | |- | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''sezon 2006/2007''' | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''V Festiwal Zostań Gwiazdą Kabaretu''' | ||
|- | |- | ||
| Zwycięzca I eliminacji: | | Zwycięzca I eliminacji: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * '''Kabaret | + | * w kategorii "kabaret": '''[[Kabaret IDEA]]''' (Białystok) |
− | * ''' | + | * w kategorii "piosenka": '''Kabaret Stufka''' |
|- | |- | ||
| Zwycięzca II eliminacji: | | Zwycięzca II eliminacji: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * '''Kabaret Bez | + | * w kategorii "kabaret" zaproszenia do finału nie otrzymał żaden kabaret |
− | + | * w kategorii "piosenka": '''Kabaret Bez Szans''' | |
|- | |- | ||
| Zwycięzca III eliminacji: | | Zwycięzca III eliminacji: | ||
− | | style="text-align:left" |''' | + | | style="text-align:left" | |
+ | * w kategorii "kabaret": '''[[Kabaret Chwilowo Kaloryfer]]''' (Rybnik) | ||
+ | * w kategorii "piosenka" zaproszenia do finału nie otrzymał żaden kabaret | ||
|- | |- | ||
| Zwycięzca IV eliminacji: | | Zwycięzca IV eliminacji: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * '''Kabaret | + | * w kategorii "kabaret": '''[[Kabaret Napád]]''' (Warszawa) |
− | * ''' | + | * w kategorii "piosenka": '''Kabaret No Właśnie''' |
|- | |- | ||
| Zwycięzca V eliminacji: | | Zwycięzca V eliminacji: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * '''[[Kabaret | + | * w kategorii "kabaret": '''[[Kabaret Snobów]]''' (Lidzbark Warmiński) |
− | * ''' | + | * w kategorii "piosenka": '''[[Kabaret Z Konopi]]''' |
|- | |- | ||
| Zwycięzca VI eliminacji: | | Zwycięzca VI eliminacji: | ||
− | | style="text-align:left" | | + | | style="text-align:left" |w kategoriach "kabaret" i "piosenka": '''[[Kabaret Klakier]]''' (Ostrów Wielkopolski) |
− | + | ||
− | + | ||
|- | |- | ||
| Zwycięzca VII eliminacji: | | Zwycięzca VII eliminacji: | ||
− | | style="text-align:left" | | + | | style="text-align:left" |w kategoriach "kabaret" i "piosenka": '''Kabaret Wkręt''' |
− | + | ||
− | + | ||
|- | |- | ||
| Zwycięzca VIII eliminacji: | | Zwycięzca VIII eliminacji: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * ''' | + | * w kategorii "kabaret": '''Kabaret Mieszane Uczucia''' |
− | * ''' | + | * w kategorii "piosenka": '''[[Kabaret Nie My]]''' (Piotrków Trybunalski) |
|- | |- | ||
| colspan=2 |'''Finał''' | | colspan=2 |'''Finał''' | ||
Linia 94: | Linia 216: | ||
| jury: | | jury: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * | + | * [[Beata Harasimowicz]] |
− | * | + | * Wojciech Müller |
− | * | + | * Jacek Łuczak – redaktor ''Gazety Wyborczej'' |
− | * | + | * Justyna Siepietowska – redaktor Radia Złote Przeboje |
− | * | + | * Wojciech Juszczak – dyrektor artystyczny Estrady Poznańskiej |
− | * | + | * Agata Ławniczak – kierownik Redakcji Programów Regionalnych TVP3 |
|- | |- | ||
− | | | + | | I nagroda: |
− | | style="text-align:left" |'' | + | | style="text-align:left" |''nie przyznano'' |
|- | |- | ||
− | | | + | | II nagroda: |
− | | style="text-align:left" |''' | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Chwilowo Kaloryfer]]''' |
|- | |- | ||
− | | | + | | III nagroda: |
− | | style="text-align:left" |''' | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Z Konopi]]''' |
|- | |- | ||
− | | | + | | Wyróżnienie: |
− | | style="text-align:left" |''' | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret IDEA]]''' |
+ | |- | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''sezon 2005/2006''' | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''IV Festiwal Zostań Gwiazdą Kabaretu''' | ||
|- | |- | ||
| style="background-color:PowderBlue" | '''sezon 2004/2005''' | | style="background-color:PowderBlue" | '''sezon 2004/2005''' | ||
Linia 158: | Linia 283: | ||
| jury: | | jury: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * Jerzy Smoliński | + | * Jerzy Smoliński – zastępca dyrektora TVP3 |
* Jarosław Gojtowski | * Jarosław Gojtowski | ||
* Wojciech Muller | * Wojciech Muller | ||
* Michał Iwaszkiewicz | * Michał Iwaszkiewicz | ||
− | * Piotr Niewiarowski | + | * Piotr Niewiarowski – dyrektor Marketingu Radia Merkury |
* [[Bohdan Smoleń]] (przewodniczący) | * [[Bohdan Smoleń]] (przewodniczący) | ||
* Marek Zaradniak (sekretarz jury) | * Marek Zaradniak (sekretarz jury) | ||
Linia 169: | Linia 294: | ||
| style="text-align:left" |'''Joanna Pilarska''' | | style="text-align:left" |'''Joanna Pilarska''' | ||
|- | |- | ||
− | | style="background-color:PowderBlue" | '''sezon | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''sezon 2003/2004''' |
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''II Festiwal Zostań Gwiazdą Kabaretu''' |
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
|- | |- | ||
| Zwycięzca I eliminacji: | | Zwycięzca I eliminacji: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * | + | * '''Kabaret Wice''' ze skeczem ''Opera'' |
− | * | + | * '''Paulina Leśna''' z piosenką ''Wesoły deszczyk'' |
|- | |- | ||
| Zwycięzca II eliminacji: | | Zwycięzca II eliminacji: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * | + | * '''Kabaret Bez Tytułu''' ze skeczem ''Wieś'' |
− | + | * '''Mateusz Kaczmarek''' z piosenką ''Nie dokazuj'' | |
|- | |- | ||
| Zwycięzca III eliminacji: | | Zwycięzca III eliminacji: | ||
− | | style="text-align:left" | | + | | style="text-align:left" |'''Zofia Nowakowska''' z piosenką ''Samba przed rozstaniem'' |
− | + | ||
− | + | ||
|- | |- | ||
| Zwycięzca IV eliminacji: | | Zwycięzca IV eliminacji: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * | + | * '''Kabaret Bez Vat''' ze skeczem ''Zmutowane rośliny'' |
− | * | + | * '''Roksan Magier''' z piosenką ''Szuja'' |
|- | |- | ||
| Zwycięzca V eliminacji: | | Zwycięzca V eliminacji: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * | + | * '''[[Kabaret Czesuaf]]''' ze skeczem ''Hip-hop'' |
− | * | + | * '''Barbara Gemza''' z piosenką ''Kartka z dziejów ludzkości'' |
|- | |- | ||
| Zwycięzca VI eliminacji: | | Zwycięzca VI eliminacji: | ||
− | | style="text-align:left" | | + | | style="text-align:left" | |
+ | * '''Kabaret Za Pięć Dwunasta''' ze skeczem ''Dzika natura'' | ||
+ | * '''Karin Kwaśnik''' z piosenką ''Kiedy byłam stara'' | ||
|- | |- | ||
| Zwycięzca VII eliminacji: | | Zwycięzca VII eliminacji: | ||
− | | style="text-align:left" | | + | | style="text-align:left" | |
+ | * '''Kabaret Kochanie''' ze skeczem ''Klozet Frau'' | ||
+ | * '''Joanna Pilarska''' z piosenką ''Ryzykowne związki'' | ||
|- | |- | ||
| Zwycięzca VIII eliminacji: | | Zwycięzca VIII eliminacji: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * | + | * '''Teatr Meandry''' ze skeczem ''Dres story'' |
− | * | + | * '''Bożena Szentak''' z piosenką ''Dłoń'' |
|- | |- | ||
| colspan=2 |'''Finał''' | | colspan=2 |'''Finał''' | ||
Linia 215: | Linia 339: | ||
| jury: | | jury: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * | + | * Andrzej Cudak – dyrektor programowy TVP3 Poznań |
− | * | + | * Jarosław Gojtowski – redaktor Naczelny ''Gazety Poznańskiej'' |
− | + | * Wojciech Muller – rektor Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu | |
− | * | + | * Michał Iwaszkiewicz – rektor Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych |
− | * | + | * [[Artur Andrus]] (przewodniczący) |
− | * | + | * Marek Zaradniak – sekretarz jury |
|- | |- | ||
− | | | + | | Zwycięzca: |
− | | style="text-align:left" |'' | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Czesuaf]]''' (Poznań) |
|- | |- | ||
− | | | + | | Druga nagroda: |
− | | style="text-align:left" |''' | + | | style="text-align:left" |'''Zofia Nowakowska''' |
|- | |- | ||
− | | | + | | Pierwsze wyróżnienie: |
− | | style="text-align:left" |''' | + | | style="text-align:left" |'''Teatr Meandry''' |
|- | |- | ||
− | | | + | | Drugie wyróżnienie: |
− | | style="text-align:left" |''' | + | | style="text-align:left" |'''Joanna Pilarska''' |
|- | |- | ||
− | | style="background-color:PowderBlue" | '''sezon | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''sezon 2002/2003''' |
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''I Festiwal Zostań Gwiazdą Kabaretu''' |
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
|- | |- | ||
| Zwycięzca I eliminacji: | | Zwycięzca I eliminacji: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * | + | * '''Marta Klimaszewska''' z piosenką ''Madame Sans Gene'' |
− | * | + | * '''Kabaret Zaiste''' ze skeczami ''Narcyz'' i ''Okulista'' |
|- | |- | ||
| Zwycięzca II eliminacji: | | Zwycięzca II eliminacji: | ||
− | | style="text-align:left" | | + | | style="text-align:left" | |
+ | * '''[[Julia Mikołajczak]]''' z piosenką ''Za późno'' | ||
+ | * '''Kabaret O Co Chodzi''' z skeczem ''Randka w ciemno'' | ||
|- | |- | ||
| Zwycięzca III eliminacji: | | Zwycięzca III eliminacji: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * | + | * '''Ada Mańczak''' z piosenką ''Już się nie kąpiesz dla mnie'' |
− | * | + | * '''Kabaret Za Pięć Dwunasta''' z skeczem ''Diabli nadali'' |
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
|- | |- | ||
| Zwycięzca V eliminacji: | | Zwycięzca V eliminacji: | ||
− | | style="text-align:left" | | + | | style="text-align:left" |'''Siostry Melosik''' z piosenką ''Tato kup mi dżinsy'' |
|- | |- | ||
− | | | + | | Zwycięzca VI eliminacji: |
+ | | style="text-align:left" |'''Kabaret Tu Dey''' ze skeczem ''Podryw niekontrolowany'' | ||
|- | |- | ||
− | | | + | | Zwycięzca VII eliminacji: |
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * | + | * '''Karin Kwaśnik''' z piosenką ''Przeklnę cię'' |
− | * | + | * '''Kabaret Wice''' ze skeczem ''Ogiery'' |
− | + | ||
− | + | ||
|- | |- | ||
− | | | + | | colspan=2 |'''Finał''' |
− | + | ||
|- | |- | ||
− | | | + | | jury: |
− | | style="text-align:left" | | + | | style="text-align:left" |[[Grupa MoCarta]] |
|- | |- | ||
− | | | + | | Zwycięzca: |
− | | style=" | + | | style="text-align:left" |'''Kabaret Za Pięć Dwunasta''' |
|- | |- | ||
− | | | + | | Pierwsze wyróżnienie: |
− | | style="text-align:left" | | + | | style="text-align:left" |'''Kabaret Wice''' |
− | + | |- | |
− | + | | Drugie Wyróżnienie: | |
+ | | style="text-align:left" |'''Ada Mańczak''' | ||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
== Linki zewnętrzne == | == Linki zewnętrzne == | ||
− | [http://www.kwadrat-expo.com.pl/kabaret/festiwal_zostan_gwiazda_kabaretu_VIII_2009_2010.php Strona Festiwalu Zostań Gwiazdą Kabaretu] | + | * [http://www.kwadrat-expo.com.pl/kabaret/festiwal_zostan_gwiazda_kabaretu_VIII_2009_2010.php Strona Festiwalu Zostań Gwiazdą Kabaretu] |
+ | * [http://www.facebook.com/#!/pages/STOWARZYSZENIE-ZOSTA%C5%83-GWIAZD%C4%84-KABARETU/111161972228368 Strona Stowarzyszenia Zostań Gwiazdą Kabaretu na Facebooku] | ||
{{DEFAULTSORT:Zostań Gwiazdą Kabaretu}} | {{DEFAULTSORT:Zostań Gwiazdą Kabaretu}} | ||
[[Kategoria:Festiwale kabaretowe]] | [[Kategoria:Festiwale kabaretowe]] |
Aktualna wersja na dzień 22:50, 19 sty 2014
Zostań Gwiazdą Kabaretu – festiwal kabaretowy odbywający się w Poznaniu. Pierwszy koncert odbył się w październiku 2002 roku.
Festiwal składa się z koncertów konkursowych oraz finału odbywającego się w sierpniu. W koncertach konkursowych biorą udział 2 kabarety. Jurorem festiwalu jest publiczność. Zwycięzca eliminacji otrzymuje przepustkę do finału oraz statuetkę z brązu ufundowaną przez Prezydenta Miasta Poznania.
Laureaci
sezon 2011/2012 | X Festiwal Zostań Gwiazdą Kabaretu |
Zwycięzca I eliminacji: | w kategoriach "kabaret" i "zadanie aktorskie": Kabaret Nic Nie Szkodzi (Wrocław) |
Zwycięzca II eliminacji: | w kategoriach "kabaret" i "zadanie aktorskie": Kabaret Tiruriru (Zielona Góra) |
Zwycięzca III eliminacji: |
|
Zwycięzca IV eliminacji: | w kategoriach "kabaret" i "zadanie aktorskie": Michał Kempa |
Zwycięzca V eliminacji: | w kategoriach "kabaret" i "zadanie aktorskie": Kabaret Na Ostatnią Chwilę |
Zwycięzca VI eliminacji: |
|
Finał | |
jury: |
|
Nagroda Główna: | Michał Kempa |
Nagroda Specjalna Jury: | Kabaret Nic Nie Szkodzi |
Nagroda Publiczności: | Michał Kempa |
sezon 2010/2011 | IX Festiwal Zostań Gwiazdą Kabaretu |
Zwycięzca I eliminacji: |
|
Zwycięzca II eliminacji: |
|
Zwycięzca III eliminacji: |
|
Zwycięzca IV eliminacji: | w kategoriach "kabaret" i "zadanie aktorskie": Kabaret Z Konopi |
Zwycięzca V eliminacji: |
|
Zwycięzca VI eliminacji: | w kategoriach "kabaret" i "zadanie aktorskie": Ścibor Szpak |
Finał | |
jury: |
|
Nagroda Główna: | Kabaret Weźrzesz |
Nagroda Publiczności: | Kabaret Weźrzesz |
sezon 2009/2010 | VIII Festiwal Zostań Gwiazdą Kabaretu |
Zwycięzca I eliminacji: |
|
Zwycięzca II eliminacji: | w kategoriach "kabaret" i "zadanie aktorskie": Kabaret Sakreble (Zduńska Wola) |
Zwycięzca III eliminacji: | w kategoriach "kabaret" i "zadanie aktorskie": Kabaret Słuchajcie (Zielona Góra) |
Zwycięzca IV eliminacji: |
|
Zwycięzca V eliminacji: |
|
Finał | |
jury: |
|
Nagroda Główna: | Kacper Ruciński |
Nagroda Publiczności: | Kacper Ruciński |
sezon 2008/2009 | VII Festiwal Zostań Gwiazdą Kabaretu |
Zwycięzca I eliminacji: |
|
Zwycięzca II eliminacji: | w kategoriach "kabaret" i "zadanie aktorskie": Kabaret Z Konopi |
Zwycięzca III eliminacji: |
|
Zwycięzca IV eliminacji: | w kategoriach "kabaret" i "zadanie aktorskie": Kabaret Na Ostatnią Chwilę |
Zwycięzca V eliminacji: | w kategoriach "kabaret" i "zadanie aktorskie": Kabaret UCHO (Piotrków Trybunalski) |
Finał | |
jury: |
|
Nagroda Główna: | Kabaret DABZ |
Nagroda Publiczności: | Kabaret Z Konopi |
sezon 2007/2008 | VI Festiwal Zostań Gwiazdą Kabaretu |
sezon 2006/2007 | V Festiwal Zostań Gwiazdą Kabaretu |
Zwycięzca I eliminacji: |
|
Zwycięzca II eliminacji: |
|
Zwycięzca III eliminacji: |
|
Zwycięzca IV eliminacji: |
|
Zwycięzca V eliminacji: |
|
Zwycięzca VI eliminacji: | w kategoriach "kabaret" i "piosenka": Kabaret Klakier (Ostrów Wielkopolski) |
Zwycięzca VII eliminacji: | w kategoriach "kabaret" i "piosenka": Kabaret Wkręt |
Zwycięzca VIII eliminacji: |
|
Finał | |
jury: |
|
I nagroda: | nie przyznano |
II nagroda: | Kabaret Chwilowo Kaloryfer |
III nagroda: | Kabaret Z Konopi |
Wyróżnienie: | Kabaret IDEA |
sezon 2005/2006 | IV Festiwal Zostań Gwiazdą Kabaretu |
sezon 2004/2005 | III Festiwal Zostań Gwiazdą Kabaretu |
Zwycięzca I eliminacji: |
|
Zwycięzca II eliminacji: |
|
Zwycięzca III eliminacji: |
|
Zwycięzca IV eliminacji: | Kwintet Pin.Set z piosenką Obora |
Zwycięzca V eliminacji: |
|
Zwycięzca VI eliminacji: |
|
Zwycięzca VII eliminacji: |
|
Zwycięzca VIII eliminacji: |
|
Finał | |
jury: |
|
Zwycięzca: | Joanna Pilarska |
sezon 2003/2004 | II Festiwal Zostań Gwiazdą Kabaretu |
Zwycięzca I eliminacji: |
|
Zwycięzca II eliminacji: |
|
Zwycięzca III eliminacji: | Zofia Nowakowska z piosenką Samba przed rozstaniem |
Zwycięzca IV eliminacji: |
|
Zwycięzca V eliminacji: |
|
Zwycięzca VI eliminacji: |
|
Zwycięzca VII eliminacji: |
|
Zwycięzca VIII eliminacji: |
|
Finał | |
jury: |
|
Zwycięzca: | Kabaret Czesuaf (Poznań) |
Druga nagroda: | Zofia Nowakowska |
Pierwsze wyróżnienie: | Teatr Meandry |
Drugie wyróżnienie: | Joanna Pilarska |
sezon 2002/2003 | I Festiwal Zostań Gwiazdą Kabaretu |
Zwycięzca I eliminacji: |
|
Zwycięzca II eliminacji: |
|
Zwycięzca III eliminacji: |
|
Zwycięzca V eliminacji: | Siostry Melosik z piosenką Tato kup mi dżinsy |
Zwycięzca VI eliminacji: | Kabaret Tu Dey ze skeczem Podryw niekontrolowany |
Zwycięzca VII eliminacji: |
|
Finał | |
jury: | Grupa MoCarta |
Zwycięzca: | Kabaret Za Pięć Dwunasta |
Pierwsze wyróżnienie: | Kabaret Wice |
Drugie Wyróżnienie: | Ada Mańczak |