Zostań Gwiazdą Kabaretu: Różnice pomiędzy wersjami
Z Encyklopedia Kabaretu
(→Linki zewnętrzne) |
|||
(Nie pokazano 1 pośredniej wersji utworzonej przez tego samego użytkownika) | |||
Linia 1: | Linia 1: | ||
− | '''Zostań Gwiazdą Kabaretu''' | + | '''Zostań Gwiazdą Kabaretu''' – festiwal kabaretowy odbywający się w Poznaniu. Pierwszy koncert odbył się w październiku 2002 roku. |
Festiwal składa się z koncertów konkursowych oraz finału odbywającego się w sierpniu. W koncertach konkursowych biorą udział 2 kabarety. Jurorem festiwalu jest publiczność. Zwycięzca eliminacji otrzymuje przepustkę do finału oraz statuetkę z brązu ufundowaną przez Prezydenta Miasta Poznania. | Festiwal składa się z koncertów konkursowych oraz finału odbywającego się w sierpniu. W koncertach konkursowych biorą udział 2 kabarety. Jurorem festiwalu jest publiczność. Zwycięzca eliminacji otrzymuje przepustkę do finału oraz statuetkę z brązu ufundowaną przez Prezydenta Miasta Poznania. | ||
Linia 6: | Linia 6: | ||
{| class="wikitable" style="text-align:center; border-collapse: collapse; border: solid 1px; width: 98%" border="1" | {| class="wikitable" style="text-align:center; border-collapse: collapse; border: solid 1px; width: 98%" border="1" | ||
|- | |- | ||
− | | style="text-align:center; width: 180px; background-color:PowderBlue" | '''sezon | + | | style="text-align:center; width: 180px; background-color:PowderBlue" | '''sezon 2011/2012''' |
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''X Festiwal Zostań Gwiazdą Kabaretu''' |
|- | |- | ||
| Zwycięzca I eliminacji: | | Zwycięzca I eliminacji: | ||
− | | style="text-align:left" | | + | | style="text-align:left" |w kategoriach "kabaret" i "zadanie aktorskie": '''[[Kabaret Nic Nie Szkodzi]]''' (Wrocław) |
− | + | ||
− | + | ||
|- | |- | ||
| Zwycięzca II eliminacji: | | Zwycięzca II eliminacji: | ||
− | | style="text-align:left" | | + | | style="text-align:left" |w kategoriach "kabaret" i "zadanie aktorskie": '''[[Kabaret Tiruriru]]''' (Zielona Góra) |
− | + | ||
− | + | ||
|- | |- | ||
| Zwycięzca III eliminacji: | | Zwycięzca III eliminacji: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * ''' | + | * w kategorii "kabaret": '''[[Kabaret Czwarta Fala]]''' (Kielce) |
− | * '''Kabaret | + | * w kategorii "zadanie aktorskie": '''[[Kabaret Kałasznikof]]''' (Rybnik) |
+ | |- | ||
+ | | Zwycięzca IV eliminacji: | ||
+ | | style="text-align:left" |w kategoriach "kabaret" i "zadanie aktorskie": '''[[Michał Kempa]]''' | ||
|- | |- | ||
| Zwycięzca V eliminacji: | | Zwycięzca V eliminacji: | ||
− | | style="text-align:left" |''' | + | | style="text-align:left" |w kategoriach "kabaret" i "zadanie aktorskie": '''[[Kabaret Na Ostatnią Chwilę]]''' |
|- | |- | ||
| Zwycięzca VI eliminacji: | | Zwycięzca VI eliminacji: | ||
− | |||
− | |||
− | |||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * ''' | + | * w kategorii "kabaret": '''[[Kabaret Wyjście Ewakuacyjne]]''' (Opalenica) |
− | * '''Kabaret | + | * w kategorii "zadanie aktorskie": '''[[Kabaret Czołówka Piekła]]''' (Poznań) |
|- | |- | ||
| colspan=2 |'''Finał''' | | colspan=2 |'''Finał''' | ||
|- | |- | ||
| jury: | | jury: | ||
− | | style="text-align:left" |[[ | + | | style="text-align:left" | |
+ | * Wojciech Müller | ||
+ | * Jerzy Moszkowicz | ||
+ | * Wojciech Wójcik | ||
+ | * [[Kabaret Czesuaf]] | ||
|- | |- | ||
− | | | + | | Nagroda Główna: |
− | | style="text-align:left" |''' | + | | style="text-align:left" |'''[[Michał Kempa]]''' |
|- | |- | ||
− | | | + | | Nagroda Specjalna Jury: |
− | | style="text-align:left" |'''Kabaret | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Nic Nie Szkodzi]]''' |
|- | |- | ||
− | | | + | | Nagroda Publiczności: |
− | | style="text-align:left" |''' | + | | style="text-align:left" |'''[[Michał Kempa]]''' |
|- | |- | ||
− | | style="background-color:PowderBlue" | '''sezon | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''sezon 2010/2011''' |
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''IX Festiwal Zostań Gwiazdą Kabaretu''' |
|- | |- | ||
| Zwycięzca I eliminacji: | | Zwycięzca I eliminacji: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * '''Kabaret | + | * w kategorii "kabaret": '''[[Kabaret Weźrzesz]]''' (Skarżysko-Kamienna) |
− | * ''' | + | * w kategorii "zadanie aktorskie": '''[[Kabaret Czwarta Fala]]''' (Kielce) |
|- | |- | ||
| Zwycięzca II eliminacji: | | Zwycięzca II eliminacji: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * '''Kabaret | + | * w kategorii "kabaret": '''[[Kabaret Chyba]]''' (Wrocław) |
− | * ''' | + | * w kategorii "zadanie aktorskie": '''[[Kabaret Kałasznikof]]''' (Rybnik) |
|- | |- | ||
| Zwycięzca III eliminacji: | | Zwycięzca III eliminacji: | ||
− | | style="text-align:left" |''' | + | | style="text-align:left" | |
+ | * w kategorii "kabaret": '''[[Kabaret Mimika]]''' (Lublin) | ||
+ | * w kategorii "zadanie aktorskie": '''[[Liquidmime]]''' | ||
|- | |- | ||
| Zwycięzca IV eliminacji: | | Zwycięzca IV eliminacji: | ||
− | | style="text-align:left" | | + | | style="text-align:left" |w kategoriach "kabaret" i "zadanie aktorskie": '''[[Kabaret Z Konopi]]''' |
− | + | ||
− | + | ||
|- | |- | ||
| Zwycięzca V eliminacji: | | Zwycięzca V eliminacji: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * '''[[Kabaret | + | * w kategorii "kabaret": '''[[Kabaret Svenson Band]]''' (Zielona Góra) |
− | * ''' | + | * w kategorii "zadanie aktorskie": '''Kabaret Ymlaut''' |
|- | |- | ||
| Zwycięzca VI eliminacji: | | Zwycięzca VI eliminacji: | ||
− | | style="text-align:left" | | + | | style="text-align:left" |w kategoriach "kabaret" i "zadanie aktorskie": '''[[Ścibor Szpak]]''' |
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
|- | |- | ||
| colspan=2 |'''Finał''' | | colspan=2 |'''Finał''' | ||
Linia 94: | Linia 82: | ||
| jury: | | jury: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | + | * Wojciech Wójcik | |
− | + | * [[Joanna Kołaczkowska]] | |
− | * Wojciech | + | * [[Dariusz Kamys]] |
− | * | + | * Maria Wróblewska |
− | * [[ | + | |
− | * | + | |
|- | |- | ||
− | | | + | | Nagroda Główna: |
− | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Weźrzesz]]''' |
|- | |- | ||
− | | | + | | Nagroda Publiczności: |
− | | style="text-align:left" |''' | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Weźrzesz]]''' |
|- | |- | ||
− | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''sezon 2009/2010''' | |
− | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''VIII Festiwal Zostań Gwiazdą Kabaretu''' | |
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | | style="background-color:PowderBlue" | '''sezon | + | |
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | |
|- | |- | ||
| Zwycięzca I eliminacji: | | Zwycięzca I eliminacji: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * '''Kabaret | + | * w kategorii "kabaret": '''[[Kabaret Paralaksa]]''' (Warszawa) |
− | * ''' | + | * w kategorii "zadanie aktorskie": '''[[Kabaret Zygzak]]''' (Warszawa) |
|- | |- | ||
| Zwycięzca II eliminacji: | | Zwycięzca II eliminacji: | ||
− | | style="text-align:left" | | + | | style="text-align:left" |w kategoriach "kabaret" i "zadanie aktorskie": '''[[Kabaret Sakreble]]''' (Zduńska Wola) |
− | + | ||
− | + | ||
|- | |- | ||
| Zwycięzca III eliminacji: | | Zwycięzca III eliminacji: | ||
− | | style="text-align:left" | | + | | style="text-align:left" |w kategoriach "kabaret" i "zadanie aktorskie": '''[[Kabaret Słuchajcie]]''' (Zielona Góra) |
− | + | ||
− | + | ||
|- | |- | ||
| Zwycięzca IV eliminacji: | | Zwycięzca IV eliminacji: | ||
− | | style="text-align:left" |''' | + | | style="text-align:left" | |
+ | * w kategorii "kabaret": '''[[Kacper Ruciński]]''' | ||
+ | * w kategorii "zadanie aktorskie": '''[[Karol Kopiec]]''' | ||
|- | |- | ||
| Zwycięzca V eliminacji: | | Zwycięzca V eliminacji: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * '''Kabaret | + | * w kategorii "kabaret": '''[[Kabaret Wyjście Ewakuacyjne]]''' (Opalenica) |
− | * ''' | + | * w kategorii "zadanie aktorskie": '''[[Kabaret Małże]]''' (Poznań) |
|- | |- | ||
− | | | + | | colspan=2 |'''Finał''' |
+ | |- | ||
+ | | jury: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * | + | * Wojciech Wójcik (przewodniczący) |
− | * | + | * Katarzyna Groniec |
+ | * Mariusz Kiljan | ||
+ | * Marcin Kostaszuk | ||
+ | * Maria Wróblewska (sekretarz jury) | ||
|- | |- | ||
− | | | + | | Nagroda Główna: |
+ | | style="text-align:left" |'''[[Kacper Ruciński]]''' | ||
+ | |- | ||
+ | | Nagroda Publiczności: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Kacper Ruciński]]''' | ||
+ | |- | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''sezon 2008/2009''' | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''VII Festiwal Zostań Gwiazdą Kabaretu''' | ||
+ | |- | ||
+ | | Zwycięzca I eliminacji: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * '''Kabaret | + | * w kategorii "kabaret": '''[[Kabaret Chwilowo Kaloryfer]]''' (Rybnik) |
− | * ''' | + | * w kategorii "zadanie aktorskie": '''[[Kabaret Noł Nejm]]''' (Rybnik) |
|- | |- | ||
− | | Zwycięzca | + | | Zwycięzca II eliminacji: |
+ | | style="text-align:left" |w kategoriach "kabaret" i "zadanie aktorskie": '''[[Kabaret Z Konopi]]''' | ||
+ | |- | ||
+ | | Zwycięzca III eliminacji: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * '''[[Kabaret | + | * w kategorii "kabaret": '''[[Kabaret DABZ]]''' (Opole) |
− | + | * w kategorii "zadanie aktorskie": '''[[Kabaret Klakier]]''' (Ostrów Wielkopolski) | |
+ | |- | ||
+ | | Zwycięzca IV eliminacji: | ||
+ | | style="text-align:left" |w kategoriach "kabaret" i "zadanie aktorskie": '''[[Kabaret Na Ostatnią Chwilę]]''' | ||
+ | |- | ||
+ | | Zwycięzca V eliminacji: | ||
+ | | style="text-align:left" |w kategoriach "kabaret" i "zadanie aktorskie": '''[[Kabaret UCHO]]''' (Piotrków Trybunalski) | ||
|- | |- | ||
| colspan=2 |'''Finał''' | | colspan=2 |'''Finał''' | ||
Linia 158: | Linia 159: | ||
| jury: | | jury: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * Jerzy | + | * Jerzy Moszkowicz (przewodniczący) – dyrektor Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu |
− | * | + | * Marcin Kostaszuk – kierownik Działu Kultury Polska Głos Wielkopolski |
− | * | + | * Tomasz Karczewski – dyrektor Estrady Poznańskiej |
− | + | * Maria Wróblewska (sekretarz jury) – Stowarzyszenie Zostań Gwiazdą Kabaretu | |
− | + | ||
− | + | ||
− | * | + | |
|- | |- | ||
− | | | + | | Nagroda Główna: |
− | | style="text-align:left" |''' | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret DABZ]]''' |
|- | |- | ||
− | | style="background-color:PowderBlue" | '''sezon | + | | Nagroda Publiczności: |
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Z Konopi]]''' |
+ | |- | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''sezon 2007/2008''' | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''VI Festiwal Zostań Gwiazdą Kabaretu''' | ||
|- | |- | ||
| style="background-color:PowderBlue" | '''sezon 2006/2007''' | | style="background-color:PowderBlue" | '''sezon 2006/2007''' | ||
Linia 217: | Linia 218: | ||
* [[Beata Harasimowicz]] | * [[Beata Harasimowicz]] | ||
* Wojciech Müller | * Wojciech Müller | ||
− | * Jacek Łuczak | + | * Jacek Łuczak – redaktor ''Gazety Wyborczej'' |
− | * Justyna Siepietowska | + | * Justyna Siepietowska – redaktor Radia Złote Przeboje |
− | * Wojciech Juszczak | + | * Wojciech Juszczak – dyrektor artystyczny Estrady Poznańskiej |
− | * Agata Ławniczak | + | * Agata Ławniczak – kierownik Redakcji Programów Regionalnych TVP3 |
|- | |- | ||
| I nagroda: | | I nagroda: | ||
Linia 234: | Linia 235: | ||
| style="text-align:left" |'''[[Kabaret IDEA]]''' | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret IDEA]]''' | ||
|- | |- | ||
− | | style="background-color:PowderBlue" | '''sezon | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''sezon 2005/2006''' |
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''IV Festiwal Zostań Gwiazdą Kabaretu''' |
|- | |- | ||
− | | style="background-color:PowderBlue" | '''sezon | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''sezon 2004/2005''' |
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''III Festiwal Zostań Gwiazdą Kabaretu''' |
|- | |- | ||
| Zwycięzca I eliminacji: | | Zwycięzca I eliminacji: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * | + | * '''Kabaret dŻazgi''' |
− | * | + | * '''Kamil Król''' z piosenką ''Blues lekko śpiewany'' |
|- | |- | ||
| Zwycięzca II eliminacji: | | Zwycięzca II eliminacji: | ||
− | | style="text-align:left" | | + | | style="text-align:left" | |
+ | * '''Kabaret Aplauss''' ze skeczem ''Wąż'' | ||
+ | * '''Daniel Moszczyński''' z piosenką ''Oh Ty w życiu'' | ||
|- | |- | ||
| Zwycięzca III eliminacji: | | Zwycięzca III eliminacji: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * | + | * '''Kabaret Żart''' ze skeczem ''Kabaret Żart zaprasza do CYRKU'' |
− | * | + | * '''Katarzyna Grocholska''' z piosenką ''Piosenka jest dobra na wszystko'' |
|- | |- | ||
| Zwycięzca IV eliminacji: | | Zwycięzca IV eliminacji: | ||
− | | style="text-align:left" | | + | | style="text-align:left" |'''Kwintet Pin.Set''' z piosenką ''Obora'' |
|- | |- | ||
| Zwycięzca V eliminacji: | | Zwycięzca V eliminacji: | ||
− | | style="text-align:left" | | + | | style="text-align:left" | |
+ | * '''Kabaret Wice''' ze skeczem ''Rower i wiertarka'' | ||
+ | * '''Katarzyna Kasprzak''' z piosenką ''Jego portret'' | ||
+ | |- | ||
+ | | Zwycięzca VI eliminacji: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * '''[[Kabaret Śmigłowce]]''' | ||
+ | * '''Bożena Szentak''' z piosenką ''Dziwny jest ten świat'' | ||
+ | |- | ||
+ | | Zwycięzca VII eliminacji: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * '''Kabaret Pietro Mozi''' ze skeczem ''Doniczka, akwarium i coś do jedzenia'' | ||
+ | * '''Karin Kwaśnik''' z piosenką ''Zawsze my i czas'' | ||
+ | |- | ||
+ | | Zwycięzca VIII eliminacji: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * '''[[Kabaret Pralka]]''' ze skeczem ''Mąż i żona'' | ||
+ | * '''Iga Kałążna''' z piosenką ''Lubię smutek pustych plaż'' | ||
|- | |- | ||
| colspan=2 |'''Finał''' | | colspan=2 |'''Finał''' | ||
Linia 263: | Linia 283: | ||
| jury: | | jury: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * Jerzy | + | * Jerzy Smoliński – zastępca dyrektora TVP3 |
− | * | + | * Jarosław Gojtowski |
− | * | + | * Wojciech Muller |
− | * | + | * Michał Iwaszkiewicz |
+ | * Piotr Niewiarowski – dyrektor Marketingu Radia Merkury | ||
+ | * [[Bohdan Smoleń]] (przewodniczący) | ||
+ | * Marek Zaradniak (sekretarz jury) | ||
|- | |- | ||
− | | | + | | Zwycięzca: |
− | | style="text-align:left" |''' | + | | style="text-align:left" |'''Joanna Pilarska''' |
|- | |- | ||
− | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''sezon 2003/2004''' | |
− | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''II Festiwal Zostań Gwiazdą Kabaretu''' | |
− | + | ||
− | | style="background-color:PowderBlue" | '''sezon | + | |
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | |
|- | |- | ||
| Zwycięzca I eliminacji: | | Zwycięzca I eliminacji: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * | + | * '''Kabaret Wice''' ze skeczem ''Opera'' |
− | * | + | * '''Paulina Leśna''' z piosenką ''Wesoły deszczyk'' |
|- | |- | ||
| Zwycięzca II eliminacji: | | Zwycięzca II eliminacji: | ||
− | | style="text-align:left" | | + | | style="text-align:left" | |
+ | * '''Kabaret Bez Tytułu''' ze skeczem ''Wieś'' | ||
+ | * '''Mateusz Kaczmarek''' z piosenką ''Nie dokazuj'' | ||
|- | |- | ||
| Zwycięzca III eliminacji: | | Zwycięzca III eliminacji: | ||
− | | style="text-align:left" | | + | | style="text-align:left" |'''Zofia Nowakowska''' z piosenką ''Samba przed rozstaniem'' |
|- | |- | ||
| Zwycięzca IV eliminacji: | | Zwycięzca IV eliminacji: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * | + | * '''Kabaret Bez Vat''' ze skeczem ''Zmutowane rośliny'' |
− | * | + | * '''Roksan Magier''' z piosenką ''Szuja'' |
|- | |- | ||
| Zwycięzca V eliminacji: | | Zwycięzca V eliminacji: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * | + | * '''[[Kabaret Czesuaf]]''' ze skeczem ''Hip-hop'' |
− | * | + | * '''Barbara Gemza''' z piosenką ''Kartka z dziejów ludzkości'' |
+ | |- | ||
+ | | Zwycięzca VI eliminacji: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * '''Kabaret Za Pięć Dwunasta''' ze skeczem ''Dzika natura'' | ||
+ | * '''Karin Kwaśnik''' z piosenką ''Kiedy byłam stara'' | ||
+ | |- | ||
+ | | Zwycięzca VII eliminacji: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * '''Kabaret Kochanie''' ze skeczem ''Klozet Frau'' | ||
+ | * '''Joanna Pilarska''' z piosenką ''Ryzykowne związki'' | ||
+ | |- | ||
+ | | Zwycięzca VIII eliminacji: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * '''Teatr Meandry''' ze skeczem ''Dres story'' | ||
+ | * '''Bożena Szentak''' z piosenką ''Dłoń'' | ||
|- | |- | ||
| colspan=2 |'''Finał''' | | colspan=2 |'''Finał''' | ||
Linia 302: | Linia 339: | ||
| jury: | | jury: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * | + | * Andrzej Cudak – dyrektor programowy TVP3 Poznań |
− | * | + | * Jarosław Gojtowski – redaktor Naczelny ''Gazety Poznańskiej'' |
− | * | + | * Wojciech Muller – rektor Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu |
− | * | + | * Michał Iwaszkiewicz – rektor Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych |
− | * | + | * [[Artur Andrus]] (przewodniczący) |
+ | * Marek Zaradniak – sekretarz jury | ||
|- | |- | ||
− | | | + | | Zwycięzca: |
− | | style="text-align:left" |'''[[ | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Czesuaf]]''' (Poznań) |
|- | |- | ||
− | | | + | | Druga nagroda: |
− | | style="text-align:left" |''' | + | | style="text-align:left" |'''Zofia Nowakowska''' |
|- | |- | ||
− | | style="background-color:PowderBlue" | '''sezon | + | | Pierwsze wyróżnienie: |
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | | style="text-align:left" |'''Teatr Meandry''' |
+ | |- | ||
+ | | Drugie wyróżnienie: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''Joanna Pilarska''' | ||
+ | |- | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''sezon 2002/2003''' | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''I Festiwal Zostań Gwiazdą Kabaretu''' | ||
|- | |- | ||
| Zwycięzca I eliminacji: | | Zwycięzca I eliminacji: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * | + | * '''Marta Klimaszewska''' z piosenką ''Madame Sans Gene'' |
− | * | + | * '''Kabaret Zaiste''' ze skeczami ''Narcyz'' i ''Okulista'' |
|- | |- | ||
| Zwycięzca II eliminacji: | | Zwycięzca II eliminacji: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * | + | * '''[[Julia Mikołajczak]]''' z piosenką ''Za późno'' |
− | * | + | * '''Kabaret O Co Chodzi''' z skeczem ''Randka w ciemno'' |
|- | |- | ||
| Zwycięzca III eliminacji: | | Zwycięzca III eliminacji: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * | + | * '''Ada Mańczak''' z piosenką ''Już się nie kąpiesz dla mnie'' |
− | * | + | * '''Kabaret Za Pięć Dwunasta''' z skeczem ''Diabli nadali'' |
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
|- | |- | ||
| Zwycięzca V eliminacji: | | Zwycięzca V eliminacji: | ||
− | | style="text-align:left" | | + | | style="text-align:left" |'''Siostry Melosik''' z piosenką ''Tato kup mi dżinsy'' |
− | + | ||
− | + | ||
|- | |- | ||
| Zwycięzca VI eliminacji: | | Zwycięzca VI eliminacji: | ||
− | | style="text-align:left" | | + | | style="text-align:left" |'''Kabaret Tu Dey''' ze skeczem ''Podryw niekontrolowany'' |
+ | |- | ||
+ | | Zwycięzca VII eliminacji: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * '''Karin Kwaśnik''' z piosenką ''Przeklnę cię'' | ||
+ | * '''Kabaret Wice''' ze skeczem ''Ogiery'' | ||
|- | |- | ||
| colspan=2 |'''Finał''' | | colspan=2 |'''Finał''' | ||
|- | |- | ||
| jury: | | jury: | ||
− | | style="text-align:left" | | + | | style="text-align:left" |[[Grupa MoCarta]] |
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
|- | |- | ||
− | | | + | | Zwycięzca: |
− | | style="text-align:left" |''' | + | | style="text-align:left" |'''Kabaret Za Pięć Dwunasta''' |
|- | |- | ||
− | | | + | | Pierwsze wyróżnienie: |
− | | style="text-align:left" |''' | + | | style="text-align:left" |'''Kabaret Wice''' |
+ | |- | ||
+ | | Drugie Wyróżnienie: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''Ada Mańczak''' | ||
|- | |- | ||
|} | |} |
Aktualna wersja na dzień 22:50, 19 sty 2014
Zostań Gwiazdą Kabaretu – festiwal kabaretowy odbywający się w Poznaniu. Pierwszy koncert odbył się w październiku 2002 roku.
Festiwal składa się z koncertów konkursowych oraz finału odbywającego się w sierpniu. W koncertach konkursowych biorą udział 2 kabarety. Jurorem festiwalu jest publiczność. Zwycięzca eliminacji otrzymuje przepustkę do finału oraz statuetkę z brązu ufundowaną przez Prezydenta Miasta Poznania.
Laureaci
sezon 2011/2012 | X Festiwal Zostań Gwiazdą Kabaretu |
Zwycięzca I eliminacji: | w kategoriach "kabaret" i "zadanie aktorskie": Kabaret Nic Nie Szkodzi (Wrocław) |
Zwycięzca II eliminacji: | w kategoriach "kabaret" i "zadanie aktorskie": Kabaret Tiruriru (Zielona Góra) |
Zwycięzca III eliminacji: |
|
Zwycięzca IV eliminacji: | w kategoriach "kabaret" i "zadanie aktorskie": Michał Kempa |
Zwycięzca V eliminacji: | w kategoriach "kabaret" i "zadanie aktorskie": Kabaret Na Ostatnią Chwilę |
Zwycięzca VI eliminacji: |
|
Finał | |
jury: |
|
Nagroda Główna: | Michał Kempa |
Nagroda Specjalna Jury: | Kabaret Nic Nie Szkodzi |
Nagroda Publiczności: | Michał Kempa |
sezon 2010/2011 | IX Festiwal Zostań Gwiazdą Kabaretu |
Zwycięzca I eliminacji: |
|
Zwycięzca II eliminacji: |
|
Zwycięzca III eliminacji: |
|
Zwycięzca IV eliminacji: | w kategoriach "kabaret" i "zadanie aktorskie": Kabaret Z Konopi |
Zwycięzca V eliminacji: |
|
Zwycięzca VI eliminacji: | w kategoriach "kabaret" i "zadanie aktorskie": Ścibor Szpak |
Finał | |
jury: |
|
Nagroda Główna: | Kabaret Weźrzesz |
Nagroda Publiczności: | Kabaret Weźrzesz |
sezon 2009/2010 | VIII Festiwal Zostań Gwiazdą Kabaretu |
Zwycięzca I eliminacji: |
|
Zwycięzca II eliminacji: | w kategoriach "kabaret" i "zadanie aktorskie": Kabaret Sakreble (Zduńska Wola) |
Zwycięzca III eliminacji: | w kategoriach "kabaret" i "zadanie aktorskie": Kabaret Słuchajcie (Zielona Góra) |
Zwycięzca IV eliminacji: |
|
Zwycięzca V eliminacji: |
|
Finał | |
jury: |
|
Nagroda Główna: | Kacper Ruciński |
Nagroda Publiczności: | Kacper Ruciński |
sezon 2008/2009 | VII Festiwal Zostań Gwiazdą Kabaretu |
Zwycięzca I eliminacji: |
|
Zwycięzca II eliminacji: | w kategoriach "kabaret" i "zadanie aktorskie": Kabaret Z Konopi |
Zwycięzca III eliminacji: |
|
Zwycięzca IV eliminacji: | w kategoriach "kabaret" i "zadanie aktorskie": Kabaret Na Ostatnią Chwilę |
Zwycięzca V eliminacji: | w kategoriach "kabaret" i "zadanie aktorskie": Kabaret UCHO (Piotrków Trybunalski) |
Finał | |
jury: |
|
Nagroda Główna: | Kabaret DABZ |
Nagroda Publiczności: | Kabaret Z Konopi |
sezon 2007/2008 | VI Festiwal Zostań Gwiazdą Kabaretu |
sezon 2006/2007 | V Festiwal Zostań Gwiazdą Kabaretu |
Zwycięzca I eliminacji: |
|
Zwycięzca II eliminacji: |
|
Zwycięzca III eliminacji: |
|
Zwycięzca IV eliminacji: |
|
Zwycięzca V eliminacji: |
|
Zwycięzca VI eliminacji: | w kategoriach "kabaret" i "piosenka": Kabaret Klakier (Ostrów Wielkopolski) |
Zwycięzca VII eliminacji: | w kategoriach "kabaret" i "piosenka": Kabaret Wkręt |
Zwycięzca VIII eliminacji: |
|
Finał | |
jury: |
|
I nagroda: | nie przyznano |
II nagroda: | Kabaret Chwilowo Kaloryfer |
III nagroda: | Kabaret Z Konopi |
Wyróżnienie: | Kabaret IDEA |
sezon 2005/2006 | IV Festiwal Zostań Gwiazdą Kabaretu |
sezon 2004/2005 | III Festiwal Zostań Gwiazdą Kabaretu |
Zwycięzca I eliminacji: |
|
Zwycięzca II eliminacji: |
|
Zwycięzca III eliminacji: |
|
Zwycięzca IV eliminacji: | Kwintet Pin.Set z piosenką Obora |
Zwycięzca V eliminacji: |
|
Zwycięzca VI eliminacji: |
|
Zwycięzca VII eliminacji: |
|
Zwycięzca VIII eliminacji: |
|
Finał | |
jury: |
|
Zwycięzca: | Joanna Pilarska |
sezon 2003/2004 | II Festiwal Zostań Gwiazdą Kabaretu |
Zwycięzca I eliminacji: |
|
Zwycięzca II eliminacji: |
|
Zwycięzca III eliminacji: | Zofia Nowakowska z piosenką Samba przed rozstaniem |
Zwycięzca IV eliminacji: |
|
Zwycięzca V eliminacji: |
|
Zwycięzca VI eliminacji: |
|
Zwycięzca VII eliminacji: |
|
Zwycięzca VIII eliminacji: |
|
Finał | |
jury: |
|
Zwycięzca: | Kabaret Czesuaf (Poznań) |
Druga nagroda: | Zofia Nowakowska |
Pierwsze wyróżnienie: | Teatr Meandry |
Drugie wyróżnienie: | Joanna Pilarska |
sezon 2002/2003 | I Festiwal Zostań Gwiazdą Kabaretu |
Zwycięzca I eliminacji: |
|
Zwycięzca II eliminacji: |
|
Zwycięzca III eliminacji: |
|
Zwycięzca V eliminacji: | Siostry Melosik z piosenką Tato kup mi dżinsy |
Zwycięzca VI eliminacji: | Kabaret Tu Dey ze skeczem Podryw niekontrolowany |
Zwycięzca VII eliminacji: |
|
Finał | |
jury: | Grupa MoCarta |
Zwycięzca: | Kabaret Za Pięć Dwunasta |
Pierwsze wyróżnienie: | Kabaret Wice |
Drugie Wyróżnienie: | Ada Mańczak |