Zostań Gwiazdą Kabaretu: Różnice pomiędzy wersjami
Z Encyklopedia Kabaretu
(→Laureaci) |
(→Laureaci) |
||
Linia 102: | Linia 102: | ||
|- | |- | ||
| Zwycięzca: | | Zwycięzca: | ||
− | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Czesuaf]]''' | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Czesuaf]]''' (Poznań) |
|- | |- | ||
| Druga nagroda: | | Druga nagroda: | ||
Linia 177: | Linia 177: | ||
| Zwycięzca I eliminacji: | | Zwycięzca I eliminacji: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * w kategorii "kabaret": '''[[Kabaret IDEA]]''' | + | * w kategorii "kabaret": '''[[Kabaret IDEA]]''' (Białystok) |
* w kategorii "piosenka": '''Kabaret Stufka''' | * w kategorii "piosenka": '''Kabaret Stufka''' | ||
|- | |- | ||
Linia 187: | Linia 187: | ||
| Zwycięzca III eliminacji: | | Zwycięzca III eliminacji: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * w kategorii "kabaret": '''[[Kabaret Chwilowo Kaloryfer]]''' | + | * w kategorii "kabaret": '''[[Kabaret Chwilowo Kaloryfer]]''' (Rybnik) |
* w kategorii "piosenka" zaproszenia do finału nie otrzymał żaden kabaret | * w kategorii "piosenka" zaproszenia do finału nie otrzymał żaden kabaret | ||
|- | |- | ||
| Zwycięzca IV eliminacji: | | Zwycięzca IV eliminacji: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * w kategorii "kabaret": '''[[Kabaret Napád]]''' | + | * w kategorii "kabaret": '''[[Kabaret Napád]]''' (Warszawa) |
* w kategorii "piosenka": '''Kabaret No Właśnie''' | * w kategorii "piosenka": '''Kabaret No Właśnie''' | ||
|- | |- | ||
| Zwycięzca V eliminacji: | | Zwycięzca V eliminacji: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * w kategorii "kabaret": '''[[Kabaret Snobów]]''' | + | * w kategorii "kabaret": '''[[Kabaret Snobów]]''' (Lidzbark Warmiński) |
* w kategorii "piosenka": '''[[Kabaret Z Konopi]]''' | * w kategorii "piosenka": '''[[Kabaret Z Konopi]]''' | ||
|- | |- | ||
| Zwycięzca VI eliminacji: | | Zwycięzca VI eliminacji: | ||
− | | style="text-align:left" |w kategoriach "kabaret" i "piosenka": '''[[Kabaret Klakier]]''' | + | | style="text-align:left" |w kategoriach "kabaret" i "piosenka": '''[[Kabaret Klakier]]''' (Ostrów Wielkopolski) |
|- | |- | ||
| Zwycięzca VII eliminacji: | | Zwycięzca VII eliminacji: | ||
Linia 209: | Linia 209: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
* w kategorii "kabaret": '''Kabaret Mieszane Uczucia''' | * w kategorii "kabaret": '''Kabaret Mieszane Uczucia''' | ||
− | * w kategorii "piosenka": '''[[Kabaret Nie My]]''' | + | * w kategorii "piosenka": '''[[Kabaret Nie My]]''' (Piotrków Trybunalski) |
|- | |- | ||
| colspan=2 |'''Finał''' | | colspan=2 |'''Finał''' | ||
Linia 242: | Linia 242: | ||
| Zwycięzca I eliminacji: | | Zwycięzca I eliminacji: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * w kategorii "kabaret": '''[[Kabaret Chwilowo Kaloryfer]]''' | + | * w kategorii "kabaret": '''[[Kabaret Chwilowo Kaloryfer]]''' (Rybnik) |
− | * w kategorii "zadanie aktorskie": '''[[Kabaret Noł Nejm]]''' | + | * w kategorii "zadanie aktorskie": '''[[Kabaret Noł Nejm]]''' (Rybnik) |
|- | |- | ||
| Zwycięzca II eliminacji: | | Zwycięzca II eliminacji: | ||
Linia 250: | Linia 250: | ||
| Zwycięzca III eliminacji: | | Zwycięzca III eliminacji: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * w kategorii "kabaret": '''[[Kabaret DABZ]]''' | + | * w kategorii "kabaret": '''[[Kabaret DABZ]]''' (Opole) |
− | * w kategorii "zadanie aktorskie": '''[[Kabaret Klakier]]''' | + | * w kategorii "zadanie aktorskie": '''[[Kabaret Klakier]]''' (Ostrów Wielkopolski) |
|- | |- | ||
| Zwycięzca IV eliminacji: | | Zwycięzca IV eliminacji: | ||
Linia 257: | Linia 257: | ||
|- | |- | ||
| Zwycięzca V eliminacji: | | Zwycięzca V eliminacji: | ||
− | | style="text-align:left" |w kategoriach "kabaret" i "zadanie aktorskie": '''[[Kabaret UCHO]]''' | + | | style="text-align:left" |w kategoriach "kabaret" i "zadanie aktorskie": '''[[Kabaret UCHO]]''' (Piotrków Trybunalski) |
|- | |- | ||
| colspan=2 |'''Finał''' | | colspan=2 |'''Finał''' | ||
Linia 279: | Linia 279: | ||
| Zwycięzca I eliminacji: | | Zwycięzca I eliminacji: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * w kategorii "kabaret": '''[[Kabaret Paralaksa]]''' | + | * w kategorii "kabaret": '''[[Kabaret Paralaksa]]''' (Warszawa) |
− | * w kategorii "zadanie aktorskie": '''[[Kabaret Zygzak]]''' | + | * w kategorii "zadanie aktorskie": '''[[Kabaret Zygzak]]''' (Warszawa) |
|- | |- | ||
| Zwycięzca II eliminacji: | | Zwycięzca II eliminacji: | ||
− | | style="text-align:left" |w kategoriach "kabaret" i "zadanie aktorskie": '''[[Kabaret Sakreble]]''' | + | | style="text-align:left" |w kategoriach "kabaret" i "zadanie aktorskie": '''[[Kabaret Sakreble]]''' (Zduńska Wola) |
|- | |- | ||
| Zwycięzca III eliminacji: | | Zwycięzca III eliminacji: | ||
− | | style="text-align:left" |w kategoriach "kabaret" i "zadanie aktorskie": '''[[Kabaret Słuchajcie]]''' | + | | style="text-align:left" |w kategoriach "kabaret" i "zadanie aktorskie": '''[[Kabaret Słuchajcie]]''' (Zielona Góra) |
|- | |- | ||
| Zwycięzca IV eliminacji: | | Zwycięzca IV eliminacji: | ||
Linia 295: | Linia 295: | ||
| Zwycięzca V eliminacji: | | Zwycięzca V eliminacji: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * w kategorii "kabaret": '''[[Kabaret Wyjście Ewakuacyjne]]''' | + | * w kategorii "kabaret": '''[[Kabaret Wyjście Ewakuacyjne]]''' (Opalenica) |
− | * w kategorii "zadanie aktorskie": '''[[Kabaret Małże]]''' | + | * w kategorii "zadanie aktorskie": '''[[Kabaret Małże]]''' (Poznań) |
|- | |- | ||
| colspan=2 |'''Finał''' | | colspan=2 |'''Finał''' | ||
Linia 313: | Linia 313: | ||
| Nagroda Publiczności: | | Nagroda Publiczności: | ||
| style="text-align:left" |'''[[Kacper Ruciński]]''' | | style="text-align:left" |'''[[Kacper Ruciński]]''' | ||
+ | |- | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''sezon 2010/2011''' | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''IX Festiwal Zostań Gwiazdą Kabaretu''' | ||
+ | |- | ||
+ | | Zwycięzca I eliminacji: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * w kategorii "kabaret": '''[[Kabaret Weźrzesz]]''' (Skarżysko-Kamienna) | ||
+ | * w kategorii "zadanie aktorskie": '''[[Kabaret Czwarta Fala]]''' (Kielce) | ||
+ | |- | ||
+ | | Zwycięzca II eliminacji: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * w kategorii "kabaret": '''[[Kabaret Chyba]]''' (Wrocław) | ||
+ | * w kategorii "zadanie aktorskie": '''[[Kabaret Kałasznikof]]''' (Rybnik) | ||
+ | |- | ||
+ | | Zwycięzca III eliminacji: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * w kategorii "kabaret": '''[[Kabaret Mimika]]''' (Lublin) | ||
+ | * w kategorii "zadanie aktorskie": '''[[Liquidmime]]''' | ||
+ | |- | ||
+ | | Zwycięzca IV eliminacji: | ||
+ | | style="text-align:left" |w kategoriach "kabaret" i "zadanie aktorskie": '''[[Kabaret Z Konopi]]''' | ||
+ | |- | ||
+ | | Zwycięzca V eliminacji: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * w kategorii "kabaret": '''[[Kabaret Svenson Band]]''' (Zielona Góra) | ||
+ | * w kategorii "zadanie aktorskie": '''Kabaret Ymlaut''' | ||
+ | |- | ||
+ | | Zwycięzca IV eliminacji: | ||
+ | | style="text-align:left" |w kategoriach "kabaret" i "zadanie aktorskie": '''[[Ścibor Szpak]]''' | ||
+ | |- | ||
+ | | colspan=2 |'''Finał''' | ||
+ | |- | ||
+ | | jury: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * Wojciech Wójcik | ||
+ | * [[Joanna Kołaczkowska]] | ||
+ | * [[Dariusz Kamys]] | ||
+ | * Maria Wróblewska | ||
+ | |- | ||
+ | | Nagroda główna: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Weźrzesz]]''' | ||
+ | |- | ||
+ | | Nagroda Publiczności: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Weźrzesz]]''' | ||
|- | |- | ||
|} | |} |
Wersja z 15:19, 29 sie 2011
Zostań Gwiazdą Kabaretu - festiwal kabaretowy odbywający się w Poznaniu. Pierwszy koncert odbył się w październiku 2002 roku.
Festiwal składa się z koncertów konkursowych oraz finału odbywającego się w sierpniu. W koncertach konkursowych biorą udział 2 kabarety. Jurorem festiwalu jest publiczność. Zwycięzca eliminacji otrzymuje przepustkę do finału oraz statuetkę z brązu ufundowaną przez Prezydenta Miasta Poznania.
Laureaci
sezon 2002/2003 | I Festiwal Zostań Gwiazdą Kabaretu |
Zwycięzca I eliminacji: |
|
Zwycięzca II eliminacji: |
|
Zwycięzca III eliminacji: |
|
Zwycięzca V eliminacji: | Siostry Melosik z piosenką Tato kup mi dżinsy |
Zwycięzca VI eliminacji: | Kabaret Tu Dey ze skeczem Podryw niekontrolowany |
Zwycięzca VII eliminacji: |
|
Finał | |
jury: | Grupa MoCarta |
Zwycięzca: | Kabaret Za Pięć Dwunasta |
Pierwsze wyróżnienie: | Kabaret Wice |
Drugie Wyróżnienie: | Ada Mańczak |
sezon 2003/2004 | II Festiwal Zostań Gwiazdą Kabaretu |
Zwycięzca I eliminacji: |
|
Zwycięzca II eliminacji: |
|
Zwycięzca III eliminacji: | Zofia Nowakowska z piosenką Samba przed rozstaniem |
Zwycięzca IV eliminacji: |
|
Zwycięzca V eliminacji: |
|
Zwycięzca VI eliminacji: |
|
Zwycięzca VII eliminacji: |
|
Zwycięzca VIII eliminacji: |
|
Finał | |
jury: |
|
Zwycięzca: | Kabaret Czesuaf (Poznań) |
Druga nagroda: | Zofia Nowakowska |
Pierwsze wyróżnienie: | Teatr Meandry |
Drugie wyróżnienie: | Joanna Pilarska |
sezon 2004/2005 | III Festiwal Zostań Gwiazdą Kabaretu |
Zwycięzca I eliminacji: |
|
Zwycięzca II eliminacji: |
|
Zwycięzca III eliminacji: |
|
Zwycięzca IV eliminacji: | Kwintet Pin.Set z piosenką Obora |
Zwycięzca V eliminacji: |
|
Zwycięzca VI eliminacji: |
|
Zwycięzca VII eliminacji: |
|
Zwycięzca VIII eliminacji: |
|
Finał | |
jury: |
|
Zwycięzca: | Joanna Pilarska |
sezon 2005/2006 | IV Festiwal Zostań Gwiazdą Kabaretu |
sezon 2006/2007 | V Festiwal Zostań Gwiazdą Kabaretu |
Zwycięzca I eliminacji: |
|
Zwycięzca II eliminacji: |
|
Zwycięzca III eliminacji: |
|
Zwycięzca IV eliminacji: |
|
Zwycięzca V eliminacji: |
|
Zwycięzca VI eliminacji: | w kategoriach "kabaret" i "piosenka": Kabaret Klakier (Ostrów Wielkopolski) |
Zwycięzca VII eliminacji: | w kategoriach "kabaret" i "piosenka": Kabaret Wkręt |
Zwycięzca VIII eliminacji: |
|
Finał | |
jury: |
|
I nagroda: | nie przyznano |
II nagroda: | Kabaret Chwilowo Kaloryfer |
III nagroda: | Kabaret Z Konopi |
Wyróżnienie: | Kabaret IDEA |
sezon 2007/2008 | VI Festiwal Zostań Gwiazdą Kabaretu |
sezon 2008/2009 | VII Festiwal Zostań Gwiazdą Kabaretu |
Zwycięzca I eliminacji: |
|
Zwycięzca II eliminacji: | w kategoriach "kabaret" i "zadanie aktorskie": Kabaret Z Konopi |
Zwycięzca III eliminacji: |
|
Zwycięzca IV eliminacji: | w kategoriach "kabaret" i "zadanie aktorskie": Kabaret Na Ostatnią Chwilę |
Zwycięzca V eliminacji: | w kategoriach "kabaret" i "zadanie aktorskie": Kabaret UCHO (Piotrków Trybunalski) |
Finał | |
jury: |
|
Nagroda główna: | Kabaret DABZ |
Nagroda Publiczności: | Kabaret Z Konopi |
sezon 2009/2010 | VIII Festiwal Zostań Gwiazdą Kabaretu |
Zwycięzca I eliminacji: |
|
Zwycięzca II eliminacji: | w kategoriach "kabaret" i "zadanie aktorskie": Kabaret Sakreble (Zduńska Wola) |
Zwycięzca III eliminacji: | w kategoriach "kabaret" i "zadanie aktorskie": Kabaret Słuchajcie (Zielona Góra) |
Zwycięzca IV eliminacji: |
|
Zwycięzca V eliminacji: |
|
Finał | |
jury: |
|
Nagroda główna: | Kacper Ruciński |
Nagroda Publiczności: | Kacper Ruciński |
sezon 2010/2011 | IX Festiwal Zostań Gwiazdą Kabaretu |
Zwycięzca I eliminacji: |
|
Zwycięzca II eliminacji: |
|
Zwycięzca III eliminacji: |
|
Zwycięzca IV eliminacji: | w kategoriach "kabaret" i "zadanie aktorskie": Kabaret Z Konopi |
Zwycięzca V eliminacji: |
|
Zwycięzca IV eliminacji: | w kategoriach "kabaret" i "zadanie aktorskie": Ścibor Szpak |
Finał | |
jury: |
|
Nagroda główna: | Kabaret Weźrzesz |
Nagroda Publiczności: | Kabaret Weźrzesz |