Zostań Gwiazdą Kabaretu: Różnice pomiędzy wersjami
Z Encyklopedia Kabaretu
(→Laureaci) |
(→Laureaci) |
||
Linia 94: | Linia 94: | ||
| jury: | | jury: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * Andrzej Cudak - | + | * Andrzej Cudak - dyrektor programowy TVP3 Poznań |
− | * Jarosław Gojtowski - | + | * Jarosław Gojtowski - redaktor Naczelny ''Gazety Poznańskiej'' |
− | * Wojciech Muller - | + | * Wojciech Muller - rektor Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu |
− | * Michał Iwaszkiewicz - | + | * Michał Iwaszkiewicz - rektor Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych |
* [[Artur Andrus]] (przewodniczący) | * [[Artur Andrus]] (przewodniczący) | ||
* Marek Zaradniak - sekretarz jury | * Marek Zaradniak - sekretarz jury | ||
Linia 158: | Linia 158: | ||
| jury: | | jury: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * Jerzy Smoliński - zastępca | + | * Jerzy Smoliński - zastępca dyrektora TVP3 |
* Jarosław Gojtowski | * Jarosław Gojtowski | ||
* Wojciech Muller | * Wojciech Muller | ||
* Michał Iwaszkiewicz | * Michał Iwaszkiewicz | ||
− | * Piotr Niewiarowski - | + | * Piotr Niewiarowski - dyrektor Marketingu Radia Merkury |
* [[Bohdan Smoleń]] (przewodniczący) | * [[Bohdan Smoleń]] (przewodniczący) | ||
* Marek Zaradniak (sekretarz jury) | * Marek Zaradniak (sekretarz jury) | ||
Linia 217: | Linia 217: | ||
* [[Beata Harasimowicz]] | * [[Beata Harasimowicz]] | ||
* Wojciech Müller | * Wojciech Müller | ||
− | * Jacek Łuczak | + | * Jacek Łuczak - redaktor ''Gazety Wyborczej'' |
− | * Justyna Siepietowska | + | * Justyna Siepietowska - redaktor Radia Złote Przeboje |
− | * Wojciech Juszczak | + | * Wojciech Juszczak - dyrektor artystyczny Estrady Poznańskiej |
* Agata Ławniczak - kierownik Redakcji Programów Regionalnych TVP3 | * Agata Ławniczak - kierownik Redakcji Programów Regionalnych TVP3 | ||
|- | |- | ||
Linia 263: | Linia 263: | ||
| jury: | | jury: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * Jerzy Moszkowicz (przewodniczący) - | + | * Jerzy Moszkowicz (przewodniczący) - dyrektor Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu |
− | * Marcin Kostaszuk - | + | * Marcin Kostaszuk - kierownik Działu Kultury Polska Głos Wielkopolski |
− | * Tomasz Karczewski - | + | * Tomasz Karczewski - dyrektor Estrady Poznańskiej |
* Maria Wróblewska (sekretarz jury) - Stowarzyszenie Zostań Gwiazdą Kabaretu | * Maria Wróblewska (sekretarz jury) - Stowarzyszenie Zostań Gwiazdą Kabaretu | ||
|- | |- |
Wersja z 10:34, 31 sie 2010
Zostań Gwiazdą Kabaretu - festiwal kabaretowy odbywający się w Poznaniu. Pierwszy koncert odbył się w październiku 2002 roku.
Festiwal składa się z koncertów konkursowych oraz finału odbywającego się w sierpniu. W koncertach konkursowych biorą udział 2 kabarety. Jurorem festiwalu jest publiczność. Zwycięzca eliminacji otrzymuje przepustkę do finału oraz statuetkę z brązu ufundowaną przez Prezydenta Miasta Poznania.
Laureaci
sezon 2002/2003 | I Festiwal Zostań Gwiazdą Kabaretu |
Zwycięzca I eliminacji: |
|
Zwycięzca II eliminacji: |
|
Zwycięzca III eliminacji: |
|
Zwycięzca V eliminacji: | Siostry Melosik z piosenką Tato kup mi dżinsy |
Zwycięzca VI eliminacji: | Kabaret Tu Dey ze skeczem Podryw niekontrolowany |
Zwycięzca VII eliminacji: |
|
Finał | |
jury: | Grupa MoCarta |
Zwycięzca: | Kabaret Za Pięć Dwunasta |
Pierwsze wyróżnienie: | Kabaret Wice |
Drugie Wyróżnienie: | Ada Mańczak |
sezon 2003/2004 | II Festiwal Zostań Gwiazdą Kabaretu |
Zwycięzca I eliminacji: |
|
Zwycięzca II eliminacji: |
|
Zwycięzca III eliminacji: | Zofia Nowakowska z piosenką Samba przed rozstaniem |
Zwycięzca IV eliminacji: |
|
Zwycięzca V eliminacji: |
|
Zwycięzca VI eliminacji: |
|
Zwycięzca VII eliminacji: |
|
Zwycięzca VIII eliminacji: |
|
Finał | |
jury: |
|
Zwycięzca: | Kabaret Czesuaf |
Druga nagroda: | Zofia Nowakowska |
Pierwsze wyróżnienie: | Teatr Meandry |
Drugie wyróżnienie: | Joanna Pilarska |
sezon 2004/2005 | III Festiwal Zostań Gwiazdą Kabaretu |
Zwycięzca I eliminacji: |
|
Zwycięzca II eliminacji: |
|
Zwycięzca III eliminacji: |
|
Zwycięzca IV eliminacji: | Kwintet Pin.Set z piosenką Obora |
Zwycięzca V eliminacji: |
|
Zwycięzca VI eliminacji: |
|
Zwycięzca VII eliminacji: |
|
Zwycięzca VIII eliminacji: |
|
Finał | |
jury: |
|
Zwycięzca: | Joanna Pilarska |
sezon 2005/2006 | IV Festiwal Zostań Gwiazdą Kabaretu |
sezon 2006/2007 | V Festiwal Zostań Gwiazdą Kabaretu |
Zwycięzca I eliminacji: |
|
Zwycięzca II eliminacji: |
|
Zwycięzca III eliminacji: |
|
Zwycięzca IV eliminacji: |
|
Zwycięzca V eliminacji: |
|
Zwycięzca VI eliminacji: | w kategoriach "kabaret" i "piosenka": Kabaret Klakier |
Zwycięzca VII eliminacji: | w kategoriach "kabaret" i "piosenka": Kabaret Wkręt |
Zwycięzca VIII eliminacji: |
|
Finał | |
jury: |
|
I nagroda: | nie przyznano |
II nagroda: | Kabaret Chwilowo Kaloryfer |
III nagroda: | Kabaret Z Konopi |
Wyróżnienie: | Kabaret IDEA |
sezon 2007/2008 | VI Festiwal Zostań Gwiazdą Kabaretu |
sezon 2008/2009 | VII Festiwal Zostań Gwiazdą Kabaretu |
Zwycięzca I eliminacji: |
|
Zwycięzca II eliminacji: | w kategoriach "kabaret" i "zadanie aktorskie": Kabaret Z Konopi |
Zwycięzca III eliminacji: |
|
Zwycięzca IV eliminacji: | w kategoriach "kabaret" i "zadanie aktorskie": Kabaret Na Ostatnią Chwilę |
Zwycięzca V eliminacji: | w kategoriach "kabaret" i "zadanie aktorskie": Kabaret UCHO |
Finał | |
jury: |
|
Nagroda główna: | Kabaret DABZ |
Nagroda Publiczności: | Kabaret Z Konopi |
sezon 2009/2010 | VIII Festiwal Zostań Gwiazdą Kabaretu |
Zwycięzca I eliminacji: |
|
Zwycięzca II eliminacji: | w kategoriach "kabaret" i "zadanie aktorskie": Kabaret Sakreble |
Zwycięzca III eliminacji: | w kategoriach "kabaret" i "zadanie aktorskie": Kabaret Słuchajcie |
Zwycięzca IV eliminacji: |
|
Zwycięzca V eliminacji: |
|
Finał | |
jury: |
|
Nagroda główna: | Kacper Ruciński |
Nagroda Publiczności: | Kacper Ruciński |