Turniej Kabaretów "O Koło Sołtysa": Różnice pomiędzy wersjami
Z Encyklopedia Kabaretu
(Nie pokazano 3 wersji utworzonych przez 2 użytkowników) | |||
Linia 1: | Linia 1: | ||
− | '''Turniej Kabaretów "O Koło Sołtysa"''' | + | '''Turniej Kabaretów "O Koło Sołtysa"''' – przegląd kabaretowy odbywający się w Wąchocku. |
Nagrodami są Koła Sołtysa: Największe Koło Sołtysa (I Miejsce), Większe Koło Sołtysa (II Miejsce), Wielkie Koło Sołtysa (III Miejsce). | Nagrodami są Koła Sołtysa: Największe Koło Sołtysa (I Miejsce), Większe Koło Sołtysa (II Miejsce), Wielkie Koło Sołtysa (III Miejsce). | ||
Linia 8: | Linia 8: | ||
{| class="wikitable" style="text-align:center; border-collapse: collapse; border: solid 1px; width: 98%" border="1" | {| class="wikitable" style="text-align:center; border-collapse: collapse; border: solid 1px; width: 98%" border="1" | ||
|- | |- | ||
− | | style="text-align:center; width: 180px; background-color:PowderBlue" | '''2011''' | + | | style="text-align:center; width: 180px; background-color:PowderBlue" | '''2015''' |
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''IX Turniej Kabaretów "O Koło Sołtysa"''' | ||
+ | |- | ||
+ | | jury: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * Marek Samsonowski – Honorowy Sołtys Wąchocka | ||
+ | |- | ||
+ | | I Miejsce (Największe Koło Sołtysa): | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Fifa Rafa]]''' (Bełżyce) | ||
+ | |- | ||
+ | | II Miejsce (Większe Koło Sołtysa): | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret O Tak O]]''' (Białystok) | ||
+ | |- | ||
+ | | III Miejsce (Duże Koło Sołtysa): | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Trzecia Strona Medalu]]''' (Kraków)''' oraz [[Kabaret Pod Napięciem]]''' (Gdańsk) | ||
+ | |- | ||
+ | | Wyróżnienia: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * '''[[Marcin Mieszko Minkiewicz]]''' | ||
+ | * '''[[Antoni Gorgoń Grucha]]''' | ||
+ | |- | ||
+ | | style="text-align:center; width: 180px; background-color:PowderBlue" | '''2013''' | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''VII Turniej Kabaretów "O Koło Sołtysa"''' | ||
+ | |- | ||
+ | | jury: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * Szczepan Sadurski (przewodniczący) | ||
+ | * Irena Michalczewska | ||
+ | * Marek Samsonowski – Honorowy Sołtys Wąchocka | ||
+ | * Edward Lipiec – radny Rady Miejskiej w Wąchocku | ||
+ | * Michał Piętak | ||
+ | |- | ||
+ | | I Miejsce (Największe Koło Sołtysa): | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Czołówka Piekła]]''' (Poznań) | ||
+ | |- | ||
+ | | II Miejsce (Większe Koło Sołtysa): | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Marcin Wojciech]]''' (Rybnik) | ||
+ | |- | ||
+ | | III Miejsce (Duże Koło Sołtysa): | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Zmarnowany Potencjał]]''' (Olsztyn) | ||
+ | |- | ||
+ | | IV Miejsce: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Leyek]]''' (Kraków) | ||
+ | |- | ||
+ | | Wyróżnienia: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * '''Kabaret z Różą''' | ||
+ | * '''Kabaret Absurdu Codziennego KAC''' | ||
+ | * '''Kabaret Socratiron''' | ||
+ | * '''[[Kabaret HoNoTu]]''' | ||
+ | * '''[[Kabaret Z Nazwy]]''' | ||
+ | |- | ||
+ | | style="text-align:center; width: 180px; background-color:PowderBlue" | '''2012''' | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''VI Turniej Kabaretów "O Koło Sołtysa"''' | ||
+ | |- | ||
+ | | jury: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * Szczepan Sadurski (przewodniczący) | ||
+ | * Paweł Jakub Ciok – prezes Towarzystwa Przyjaciół Wąchocka | ||
+ | * Marek Samsonowski – Honorowy Sołtys Wąchocka | ||
+ | * Edward Lipiec – radny Rady Miejskiej w Wąchocku | ||
+ | * Michał Piętak | ||
+ | |- | ||
+ | | I Miejsce (Największe Koło Sołtysa): | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret JESTEŚ.MY]]''' (Piotrków Trybunalski) | ||
+ | |- | ||
+ | | II Miejsce (Większe Koło Sołtysa): | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[poProstu Kabaret]]''' (Radom) | ||
+ | |- | ||
+ | | III Miejsce (Duże Koło Sołtysa): | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Intensywnego Humoru Abstrakcyjnego]]''' (Łódź) | ||
+ | |- | ||
+ | | Wyróżnienia: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * '''[[Kabaret Eksportowy Wytwór Gminny]]''' (Doruchów) | ||
+ | * '''Kabaret PÓŁ-SERIO''' | ||
+ | * '''Kabaret FiFa RaFa''' | ||
+ | |- | ||
+ | | Nagroda specjalna portalu stolica-humoru.pl: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret JESTEŚ.MY]]''' | ||
+ | |- | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''2011''' | ||
| style="background-color:PowderBlue" | '''V Turniej Kabaretów "O Koło Sołtysa"''' | | style="background-color:PowderBlue" | '''V Turniej Kabaretów "O Koło Sołtysa"''' | ||
|- | |- | ||
Linia 24: | Linia 105: | ||
| style="text-align:left" |'''[[Paweł Reszela]]''' (Kalisz) | | style="text-align:left" |'''[[Paweł Reszela]]''' (Kalisz) | ||
|- | |- | ||
− | |III Miejsce: | + | | III Miejsce: |
|style="text-align:left" | '''[[Kabaret Eksportowy Wytwór Gminny]]''' (Bobrowniki) | |style="text-align:left" | '''[[Kabaret Eksportowy Wytwór Gminny]]''' (Bobrowniki) | ||
|- | |- | ||
Linia 72: | Linia 153: | ||
| jury: | | jury: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * Paweł Wrona (przewodniczący) | + | * Paweł Wrona (przewodniczący) – Towarzystwo Przyjaciół Wąchocka |
* Stanisław Rożmiej | * Stanisław Rożmiej | ||
|- | |- | ||
Linia 121: | Linia 202: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
* Masztalscy | * Masztalscy | ||
− | * Sebastian Staniszewski | + | * Sebastian Staniszewski – przewodniczący na co dzień rajcom miejskim |
− | * Stanisław Rożmiej | + | * Stanisław Rożmiej – Honorowy Sołtys Wąchocka |
|- | |- | ||
| I Miejsce: | | I Miejsce: |
Aktualna wersja na dzień 07:39, 1 lip 2015
Turniej Kabaretów "O Koło Sołtysa" – przegląd kabaretowy odbywający się w Wąchocku.
Nagrodami są Koła Sołtysa: Największe Koło Sołtysa (I Miejsce), Większe Koło Sołtysa (II Miejsce), Wielkie Koło Sołtysa (III Miejsce).
Organizatorem imprezy jest Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Wąchocku oraz Towarzystwo Przyjaciół Wąchocka.
Laureaci
2015 | IX Turniej Kabaretów "O Koło Sołtysa" |
jury: |
|
I Miejsce (Największe Koło Sołtysa): | Kabaret Fifa Rafa (Bełżyce) |
II Miejsce (Większe Koło Sołtysa): | Kabaret O Tak O (Białystok) |
III Miejsce (Duże Koło Sołtysa): | Kabaret Trzecia Strona Medalu (Kraków) oraz Kabaret Pod Napięciem (Gdańsk) |
Wyróżnienia: | |
2013 | VII Turniej Kabaretów "O Koło Sołtysa" |
jury: |
|
I Miejsce (Największe Koło Sołtysa): | Kabaret Czołówka Piekła (Poznań) |
II Miejsce (Większe Koło Sołtysa): | Marcin Wojciech (Rybnik) |
III Miejsce (Duże Koło Sołtysa): | Kabaret Zmarnowany Potencjał (Olsztyn) |
IV Miejsce: | Kabaret Leyek (Kraków) |
Wyróżnienia: |
|
2012 | VI Turniej Kabaretów "O Koło Sołtysa" |
jury: |
|
I Miejsce (Największe Koło Sołtysa): | Kabaret JESTEŚ.MY (Piotrków Trybunalski) |
II Miejsce (Większe Koło Sołtysa): | poProstu Kabaret (Radom) |
III Miejsce (Duże Koło Sołtysa): | Kabaret Intensywnego Humoru Abstrakcyjnego (Łódź) |
Wyróżnienia: |
|
Nagroda specjalna portalu stolica-humoru.pl: | Kabaret JESTEŚ.MY |
2011 | V Turniej Kabaretów "O Koło Sołtysa" |
jury: |
|
I Miejsce: | Kabaret Świerszczychrząszcz (Szczebrzeszyn) |
II Miejsce: | Paweł Reszela (Kalisz) |
III Miejsce: | Kabaret Eksportowy Wytwór Gminny (Bobrowniki) |
Wyróżnienie portalu www.sadurski.com: |
|
Wyróżnienie: |
|
2010 | IV Turniej Kabaretów "O Koło Sołtysa" |
jury: |
|
I Miejsce: | Kabaret Klakier (Kalisz) |
II Miejsce: | Kabaret Chyba (Wrocław) |
III Miejsce: | Kabaret MOP (Zduńska Wola) |
Wyróżnienie portalu www.sadurski.com: |
|
Wyróżnienie: |
|
2009 | III Turniej Kabaretów "O Koło Sołtysa" |
jury: |
|
I Miejsce: | Kabaret Kałasznikof (Rybnik) |
II Miejsce: | Kabaret Szydera (Wałbrzych) |
III Miejsce: | Kabaret Yamha (obecny Kabaret Czwarta Fala) (Kielce) |
Wyróżnienie: |
|
2008 | II Turniej Kabaretów "O Koło Sołtysa" |
jury: |
|
I Miejsce: | Kabaret Mafioła (Ostrołęka) |
II Miejsce: | Kabaret Z Konopi (Kielce) |
III Miejsce: | Kabaret PoMimochodem (Lublin) |
Wyróżnienia: |
|
2007 | I Turniej Kabaretów "O Koło Sołtysa" |
jury: |
|
I Miejsce: | Kabaret Chwilowo Kaloryfer (Rybnik) |
II Miejsce: | Kabaret Widelec (Białystok) |
III Miejsce: | Kabaret Babeczki z Rodzynkiem (Zielona Góra) |