Trybunały Kabaretowe: Różnice pomiędzy wersjami
Z Encyklopedia Kabaretu
(→Laureaci) |
|||
(Nie pokazano 14 wersji utworzonych przez 2 użytkowników) | |||
Linia 5: | Linia 5: | ||
Pierwsze Trybunały Kabaretowe odbyły się w 2003 roku. | Pierwsze Trybunały Kabaretowe odbyły się w 2003 roku. | ||
− | {| class="wikitable" style="text-align:center; | + | == Laureaci == |
+ | {| class="wikitable" style="text-align:center; border-collapse: collapse; border: solid 1px; width: 98%" border="1" | ||
|- | |- | ||
− | | | + | | style="text-align:center; width: 200px; background-color:PowderBlue" | '''2007''' |
− | | | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''V Trybunały Kabaretowe''' |
+ | |- | ||
+ | | I Nagroda: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Zygzak]]''' (Warszawa) | ||
+ | |- | ||
+ | | Nagroda Aktorska: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Piotr Baryła]]''' z [[Kabaret UCHO|Kabaretu UCHO]] | ||
+ | |- | ||
+ | | Nagroda prezydenta miasta Piotrkowa Trybunalskiego: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret UCHO]]''' (Piotrków Trybunalski) | ||
+ | |- | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''2008''' | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''VI Trybunały Kabaretowe''' | ||
|- | |- | ||
| jury: | | jury: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | |||
* [[Joanna Kołaczkowska]] (przewodnicząca) | * [[Joanna Kołaczkowska]] (przewodnicząca) | ||
+ | * [[Maria Czubaszek]] | ||
* [[Krzysztof Jaślar]] | * [[Krzysztof Jaślar]] | ||
|- | |- | ||
Linia 21: | Linia 34: | ||
| I Nagroda: | | I Nagroda: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * '''[[Kabaret Szydera]]''' (Wałbrzych | + | * '''[[Kabaret Szydera]]''' (Wałbrzych) |
* '''[[Kabaret Z Konopi]]''' (Kielce) | * '''[[Kabaret Z Konopi]]''' (Kielce) | ||
|- | |- | ||
Linia 36: | Linia 49: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
* '''[[Kabaret DABZ]]''' (Opole) | * '''[[Kabaret DABZ]]''' (Opole) | ||
− | * '''[[Kabaret | + | * '''[[Kabaret IDEA]]''' (Białystok) |
* '''[[Kabaret Śmigłowce]]''' (Słupsk) | * '''[[Kabaret Śmigłowce]]''' (Słupsk) | ||
|- | |- | ||
| Najlepsza inscenizacja przesłania do Konstytucji Kabaretowej: | | Najlepsza inscenizacja przesłania do Konstytucji Kabaretowej: | ||
| style="text-align:left" |'''[[Kabaret Grabiego Marka]]''' | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Grabiego Marka]]''' | ||
+ | |- | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''2009''' | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''VII Trybunały Kabaretowe''' | ||
+ | |- | ||
+ | | jury: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * [[Artur Andrus]] | ||
+ | * [[Maria Czubaszek]] | ||
+ | * [[Krzysztof Jaślar]] | ||
+ | * [[Joanna Kołaczkowska]] | ||
+ | |- | ||
+ | | Grand Prix: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret PUK]]''' (Kraków) | ||
+ | |- | ||
+ | | I Nagroda: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Kompania Grabi]]''' (Warszawa) | ||
+ | |- | ||
+ | | II Nagroda: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Weźrzesz]]''' (Skarżysko-Kamienna) | ||
+ | |- | ||
+ | | III Nagroda: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Róbmy Swoje]]''' (Kraków) | ||
+ | |- | ||
+ | | Nagroda Aktorska: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Jarosław Pająk]]''' z [[Kabaret Weźrzesz|Kabaretu Weźrzesz]] | ||
+ | |- | ||
+ | | Wyróżnienia: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * '''[[Kabaret Paralaksa]]''' (Warszawa) | ||
+ | * '''[[Kabaret Klakier]]''' (Kalisz) | ||
+ | |- | ||
+ | | Najlepsza inscenizacja przesłania do Konstytucji Kabaretowej: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * '''[[Kabaret PUK]]''' | ||
+ | * '''[[Kabaret Kompania Grabi]]''' | ||
+ | |- | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''2010''' | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''VIII Trybunały Kabaretowe''' | ||
+ | |- | ||
+ | | jury: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * [[Joanna Kołaczkowska]] | ||
+ | * [[Maria Czubaszek]] | ||
+ | * [[Krzysztof Jaślar]] | ||
+ | * [[Artur Andrus]] | ||
+ | |- | ||
+ | | Grand Prix: | ||
+ | | style="text-align:left" |''nie przyznano'' | ||
+ | |- | ||
+ | | I Nagroda: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * '''[[Kabaret Chyba]]''' (Wrocław) | ||
+ | * '''[[Kabaretus Fraszka]]''' (Warszawa) | ||
+ | |- | ||
+ | | II Nagroda: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Numer Dwa]]''' (Białystok) | ||
+ | |- | ||
+ | | III Nagroda: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Kałasznikof]]''' (Rybnik) | ||
+ | |- | ||
+ | | Wyróznienie: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret IDEA]]''' (Białystok) | ||
+ | |- | ||
+ | | Nagroda Publiczności: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Kabaretus Fraszka]]''' | ||
+ | |- | ||
+ | | Nagroda Aktorska: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Emil Zubelewicz]]''' z [[Kabaretus Fraszka]] | ||
+ | |- | ||
+ | | Nagroda Prezydenta Miasta: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Chyba]]''' | ||
+ | |- | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" |'''2011''' | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" |'''IX Trybunały Kabaretowe''' | ||
+ | |- | ||
+ | | jury: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * [[Agnieszka Litwin-Sobańska]] | ||
+ | * [[Krzysztof Jaślar]] | ||
+ | * [[Wojciech Kamiński]] | ||
+ | |- | ||
+ | | Grand Prix: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Świerszczychrząszcz]]''' (Szczebrzeszyn) | ||
+ | |- | ||
+ | | I Nagroda: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * '''[[Kabaret PUK]]''' (Kraków) | ||
+ | * '''[[Kabaret Róbmy Swoje]]''' (Kraków) | ||
+ | |- | ||
+ | | II Nagroda: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Z Konopi]]''' | ||
+ | |- | ||
+ | | Nagroda Aktorska: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Paweł Pałaszewski]]''' | ||
+ | |- | ||
+ | | Nagroda Prezydenta Miasta: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Zygzak]]''' (Warszawa) | ||
+ | |- | ||
+ | | Wpis do Konstytucji Kabaretowej: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''Kabaret Fachofcy''' (Zielona Góra) | ||
+ | |- | ||
|} | |} | ||
Aktualna wersja na dzień 12:13, 25 paź 2011
Trybunały Kabaretowe - festiwal kabaretowy, który odbywa się co roku, w październiku w Piotrkowie Trybunalskim.
Inspiracją dla stworzenia festiwalu i jego nazwy były Trybunały Koronne, z których zasłynął Piotrków Trybunalski. Pomysłodawcą spotkań jest Kabaret Nie My, a głównym organizatorem Stowarzyszenie "Busola dla Artystycznie Uzdolnionych Dzieci". Jednym z celów festiwalu jest tworzenie Konstytucji Kabaretowej powstałej w oparciu o pomysły twórców kabaretowych z całej Polski. Konkurs o wpis do Konstytucji Kabaretowej jest najważniejszym punktem spotkań.
Pierwsze Trybunały Kabaretowe odbyły się w 2003 roku.
Laureaci
2007 | V Trybunały Kabaretowe |
I Nagroda: | Kabaret Zygzak (Warszawa) |
Nagroda Aktorska: | Piotr Baryła z Kabaretu UCHO |
Nagroda prezydenta miasta Piotrkowa Trybunalskiego: | Kabaret UCHO (Piotrków Trybunalski) |
2008 | VI Trybunały Kabaretowe |
jury: |
|
Nagroda Główna: | Kabaret PUK (Kraków) |
I Nagroda: |
|
II Nagroda: | Kabaret Grabiego Marka (Kraków) |
III Nagroda: | Kabaret Forma (Zielona Góra) |
Nagroda Aktorska: | Agata Słowicka z Kabaretu PUK |
Wyróżnienia: |
|
Najlepsza inscenizacja przesłania do Konstytucji Kabaretowej: | Kabaret Grabiego Marka |
2009 | VII Trybunały Kabaretowe |
jury: | |
Grand Prix: | Kabaret PUK (Kraków) |
I Nagroda: | Kabaret Kompania Grabi (Warszawa) |
II Nagroda: | Kabaret Weźrzesz (Skarżysko-Kamienna) |
III Nagroda: | Kabaret Róbmy Swoje (Kraków) |
Nagroda Aktorska: | Jarosław Pająk z Kabaretu Weźrzesz |
Wyróżnienia: |
|
Najlepsza inscenizacja przesłania do Konstytucji Kabaretowej: | |
2010 | VIII Trybunały Kabaretowe |
jury: | |
Grand Prix: | nie przyznano |
I Nagroda: |
|
II Nagroda: | Kabaret Numer Dwa (Białystok) |
III Nagroda: | Kabaret Kałasznikof (Rybnik) |
Wyróznienie: | Kabaret IDEA (Białystok) |
Nagroda Publiczności: | Kabaretus Fraszka |
Nagroda Aktorska: | Emil Zubelewicz z Kabaretus Fraszka |
Nagroda Prezydenta Miasta: | Kabaret Chyba |
2011 | IX Trybunały Kabaretowe |
jury: | |
Grand Prix: | Kabaret Świerszczychrząszcz (Szczebrzeszyn) |
I Nagroda: |
|
II Nagroda: | Kabaret Z Konopi |
Nagroda Aktorska: | Paweł Pałaszewski |
Nagroda Prezydenta Miasta: | Kabaret Zygzak (Warszawa) |
Wpis do Konstytucji Kabaretowej: | Kabaret Fachofcy (Zielona Góra) |