Strona główna: Różnice pomiędzy wersjami
Linia 37: | Linia 37: | ||
[[Plik:KDK2011 106.JPG|150px|center]] | [[Plik:KDK2011 106.JPG|150px|center]] | ||
[[Plik:KDK2011 107.JPG|150px|center]] | [[Plik:KDK2011 107.JPG|150px|center]] | ||
− | |||
− | |||
− | |||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
Linia 45: | Linia 42: | ||
<startFeed /> | <startFeed /> | ||
Nowości ze świata kabaretu na Encyklopedii Kabaretu | Nowości ze świata kabaretu na Encyklopedii Kabaretu | ||
+ | |||
+ | === Wyniki XVIII Rybnickiej Jesieni Kabaretowej [[Ryjek]] === | ||
+ | Nagroda Kabaretów (Złote Koryto): '''[[Kabaret Ani Mru-Mru]]''' (Lublin) | ||
+ | <br>II Miejsce: '''[[Kabaret Smile]]''' (Lublin) | ||
+ | <br>III Miejsce: '''[[Kabaret Jurki]]''' (Zielona Góra) | ||
+ | <br>Złote Koryto Tajnego Jurora ([[Piotr Skucha]]): '''[[Kabaret Ani Mru-Mru]]''' | ||
+ | <br>Złote Koryto Publiczności: '''[[Kabaret Ani Mru-Mru]]''' | ||
+ | <br>Melodyjna Nagroda im. Artura: '''[[Kabaret Limo]]''' (Gdańsk) | ||
+ | <br>Złota Kaseta w Konkursie Filmowym: '''grupa Coolporterzy''' (Lublin) | ||
+ | |||
+ | -[[Użytkownik:Drusia|Drusia]] ([[Dyskusja użytkownika:Drusia|dyskusja]]) 01:36, 27 paź 2013 (CEST) | ||
+ | |||
+ | === Cieszyńskie Wieczory Kabaretowe === | ||
+ | W dniach 28-29 listopada w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie odbędą się '''Cieszyńskie Wieczory Kabaretowe HECA 2013'''. Program:<br><br>'''28. listopada''' (czwartek):<br>'''18:00''' - wystąpią: [[Kabaret K2]], [[Kabaret PUK]], [[Kabaret Moralnego Niepokoju]]. Prowadzenie: [[Tomasz Jachimek]]<br><br>'''29. listopada''' (piątek):<br>'''18:00''' - wystąpią: [[Kabaret 7 minut Po]], [[Kabaret Limo]], [[Kabaret Neo-Nówka]]. Prowadzenie: [[Tomasz Jachimek]] | ||
+ | |||
+ | Bilety do nabycia na [http://biletynakabarety.pl/artist/HECA-2013-Cieszynskie-Wieczory-Kabaretowe-a1379.html?utm_source=EK&utm_medium=Strona_Glowna&utm_campaign=HECA BiletyNaKabarety.pl] | ||
+ | |||
+ | -[[Użytkownik:Drusia|Drusia]] ([[Dyskusja użytkownika:Drusia|dyskusja]]) 01:36, 27 paź 2013 (CEST) | ||
+ | |||
+ | === X PeStKa czyli Poznańskie Spotkanie Kabaretowe === | ||
+ | 25. listopada w Poznaniu odbędzie się '''X PeStKa czyli Poznańskie Spotkanie Kabaretowe'''.<br>Wystąpią: [[Kabaret Czołówka Piekła]], [[Kabaret Wyjście Ewakuacyjne]], Kabaret Krzesełko, Kabaret Maszynowy, Kabaret Maszkotka oraz Kabaret W Dresie po Lesie. Gość: [[Kabaret Inaczej]] | ||
+ | |||
+ | Bilety do nabycia na [http://biletynakabarety.pl/artist/X-PeStKa-czyli-Poznanskie-Spotkanie-Kabaretowe-a1418.html?utm_source=EK&utm_medium=Strona_Glowna&utm_campaign=PESTKA BiletyNaKabarety.pl] | ||
+ | |||
+ | -[[Użytkownik:Drusia|Drusia]] ([[Dyskusja użytkownika:Drusia|dyskusja]]) 01:36, 27 paź 2013 (CEST) | ||
=== Program VII Szczecińskiego Przeglądu Autorskich Kabaretów SZPAK === | === Program VII Szczecińskiego Przeglądu Autorskich Kabaretów SZPAK === | ||
Linia 77: | Linia 99: | ||
Bilety do nabycia na [http://biletynakabarety.pl/artist/III-MALOPOLSKA-NOC-KABARETOWA-a1364.html?utm_source=EK&utm_medium=Strona_Glowna&utm_campaign=IIIMNK BiletyNaKabarety.pl] | Bilety do nabycia na [http://biletynakabarety.pl/artist/III-MALOPOLSKA-NOC-KABARETOWA-a1364.html?utm_source=EK&utm_medium=Strona_Glowna&utm_campaign=IIIMNK BiletyNaKabarety.pl] | ||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
-[[Użytkownik:Drusia|Drusia]] ([[Dyskusja użytkownika:Drusia|dyskusja]]) 15:37, 5 wrz 2013 (CEST) | -[[Użytkownik:Drusia|Drusia]] ([[Dyskusja użytkownika:Drusia|dyskusja]]) 15:37, 5 wrz 2013 (CEST) | ||
Linia 93: | Linia 108: | ||
-[[Użytkownik:Drusia|Drusia]] ([[Dyskusja użytkownika:Drusia|dyskusja]]) 17:54, 5 sie 2013 (CEST) | -[[Użytkownik:Drusia|Drusia]] ([[Dyskusja użytkownika:Drusia|dyskusja]]) 17:54, 5 sie 2013 (CEST) | ||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
=== XII Dąbrowska Ściema Kabaretowa DebeŚciaK === | === XII Dąbrowska Ściema Kabaretowa DebeŚciaK === | ||
Linia 115: | Linia 125: | ||
-[[Użytkownik:Drusia|Drusia]] ([[Dyskusja użytkownika:Drusia|dyskusja]]) 19:05, 13 maj 2013 (CEST) | -[[Użytkownik:Drusia|Drusia]] ([[Dyskusja użytkownika:Drusia|dyskusja]]) 19:05, 13 maj 2013 (CEST) | ||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
=== Gala Stand-Up Comedy === | === Gala Stand-Up Comedy === | ||
Linia 136: | Linia 132: | ||
-[[Użytkownik:Drusia|Drusia]] ([[Dyskusja użytkownika:Drusia|dyskusja]]) 01:14, 5 maj 2013 (CEST) | -[[Użytkownik:Drusia|Drusia]] ([[Dyskusja użytkownika:Drusia|dyskusja]]) 01:14, 5 maj 2013 (CEST) | ||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
=== Postrzyżyny czyli Jubileusz Jerzego Kryszaka === | === Postrzyżyny czyli Jubileusz Jerzego Kryszaka === |
Wersja z 01:36, 27 paź 2013
Witamy w Encyklopedii Kabaretu!
Zapraszamy do zapoznania się z treścią Encyklopedii Kabaretu oraz do uzupełniania informacji
(przed edytowaniem prosimy o zapoznanie się z Regulaminem).
Ostatnio dodane zdjęcia |
Nowości ze świata kabaretu na Encyklopedii Kabaretu
Wyniki XVIII Rybnickiej Jesieni Kabaretowej Ryjek
Nagroda Kabaretów (Złote Koryto): Kabaret Ani Mru-Mru (Lublin)
II Miejsce: Kabaret Smile (Lublin)
III Miejsce: Kabaret Jurki (Zielona Góra)
Złote Koryto Tajnego Jurora (Piotr Skucha): Kabaret Ani Mru-Mru
Złote Koryto Publiczności: Kabaret Ani Mru-Mru
Melodyjna Nagroda im. Artura: Kabaret Limo (Gdańsk)
Złota Kaseta w Konkursie Filmowym: grupa Coolporterzy (Lublin)
-Drusia (dyskusja) 01:36, 27 paź 2013 (CEST)
Cieszyńskie Wieczory Kabaretowe
W dniach 28-29 listopada w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie odbędą się Cieszyńskie Wieczory Kabaretowe HECA 2013. Program:
28. listopada (czwartek):
18:00 - wystąpią: Kabaret K2, Kabaret PUK, Kabaret Moralnego Niepokoju. Prowadzenie: Tomasz Jachimek
29. listopada (piątek):
18:00 - wystąpią: Kabaret 7 minut Po, Kabaret Limo, Kabaret Neo-Nówka. Prowadzenie: Tomasz Jachimek
Bilety do nabycia na BiletyNaKabarety.pl
-Drusia (dyskusja) 01:36, 27 paź 2013 (CEST)
X PeStKa czyli Poznańskie Spotkanie Kabaretowe
25. listopada w Poznaniu odbędzie się X PeStKa czyli Poznańskie Spotkanie Kabaretowe.
Wystąpią: Kabaret Czołówka Piekła, Kabaret Wyjście Ewakuacyjne, Kabaret Krzesełko, Kabaret Maszynowy, Kabaret Maszkotka oraz Kabaret W Dresie po Lesie. Gość: Kabaret Inaczej
Bilety do nabycia na BiletyNaKabarety.pl
-Drusia (dyskusja) 01:36, 27 paź 2013 (CEST)
Program VII Szczecińskiego Przeglądu Autorskich Kabaretów SZPAK
W dniach 21-24 listopada odbędzie się VII Szczeciński Przeglądu Autorskich Kabaretów SZPAK. Program festiwalu:
21. listopada (czwartek):
19:00 – Klub 13 muz – Pokaz powarsztatowy, improwizacje kabaretowe w wykonaniu: Grupa Pod Pretekstem, uczestnicy warsztatów
22. listopada (piątek):
16:00 – Empik Galeria Kaskada – spotkanie z Henrykiem Sawką, prowadzenie: Monika Petryczko
18:00 – Teatr Lalek PLECIUGA – konkurs: Kabaret Zmarnowany Potencjał, Kabaret DABZ, Kabaret Inaczej, SMKKPMzO, Marcin Wojciech; Kabaret K2, prowadzenie: Piotr Gumulec
22:00 – Bar Czysty – Improkombajn, wystąpią uczestnicy i goście festiwalu w mieszanych składach improwizatorskich
23. listopada (sobota):
16:00 – Empik Galeria Kaskada – spotkanie z Kabaretem Jurki, prowadzenie: Monika Petryczko
18:00 – Teatr Lalek PLECIUGA – Konkurs: Kabaret Czołówka Piekła, Kabaret 7 minut Po, Karol Kopiec, Kabaret 44-200, Famous Jim Williams; grupa improwizacyjna Siedem Razy Jeden, prowadzenie: Grzegorz Dolniak
22:00 – Bar Czysty – Stendapnajt + open mic, prowadzenie: Grzegorz Dolniak, Piotr Gumulec, wystąpią uczestnicy i goście festiwalu we fragmentach solowych programów
24. listopada (niedziela):
19:00 – Teatr Lalek PLECIUGA – Koncert finałowy: finaliści konkursu, Kabaret Jurki, Ireneusz Krosny, Kabaret Słuchajcie
scenariusz i reżyseria: Grzegorz Dolniak, scenografia i stroje: Karolina Grzeszczuk
Bilety o nabycia na BiletyNaKabarety
-Drusia (dyskusja) 00:01, 15 paź 2013 (CEST)
Kabaretowa Noc Listopadowa – Tarnów 2013
11. listopada w Tarnowie odbędzie się Kabaretowa Noc Listopadowa – Tarnów 2013.
Wystąpią: Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Ani Mru-Mru , Kabaret Ciach, Kabaret PUK, Kabaret Chyba, Kabaret Nowaki, Kabaret Smile, Kabaret na koniec świata, Michał Piela, Piotr Bukartyk, Wojciech Solarz.
Bilety do nabycia na BiletyNaKabarety.pl
-Drusia (dyskusja) 20:57, 1 paź 2013 (CEST)
Program XVIII Rybickiej Jesieni Kabaretowej
W dniach 24-38 października odbędzie się XVIII Rybnicka Jesień Kabaretowa Ryjek. Program festiwalu:
24. października (czwartek):
16:45 (Fundacja Elektrowni Rybnik) – One Ryj Show – wystąpią: Katarzyna Piasecka, Grzegorz Poloczek, Antoni Syrek-Dąbrowski, Marcin Wójcik. Prowadzenie: Marcin Wojciech
Wryjek – wystąpią: Kabaret Made In China, Drzewo A Gada, Kabaret 44-200, Jim Williams, Projekt Ancla. Prowadzenie: Mateusz Pniak, Szymon Pniak
Cena biletu: 70 zł
25. października (piątek):
16:45 (Fundacja Elektrowni Rybnik) – Konkurs Główny I – wystąpią: Kabaret Ani Mru-Mru, Grupa MoCarta, Kabaret Limo, Kabaret Smile, Kabaret Jurki, Kabaret Czesuaf, Kabaret Kałamasz, Formacja Chatelet, Kabaret K2. Prowadzenie: Bartosz Demczuk, Robert Korólczyk
Konkurs filmowy o Złotą Kasetę
Cena biletu: 120 zł
26. października (sobota):
15:45 (Fundacja Elektrowni Rybnik) – Konkurs Główny II – wystąpią: Kabaret Ani Mru-Mru, Grupa MoCarta, Kabaret Limo, Kabaret Smile, Kabaret Jurki, Kabaret Czesuaf, Kabaret Kałamasz, Formacja Chatelet, Kabaret K2. Prowadzenie: Bartosz Demczuk, Robert Korólczyk
Konkurs o Melodyjną nagrodę im. Artura
Cena biletu: 120 zł
27. października (niedziela):
16:30 (Focus Mall Rybnik) – Oficjalna Konferencja Prasowa XVIII Ryjka z udziałem wszystkich kabaretów
Wstęp wolny
18:30 (Rybnickie Centrum Kultury) – Koncert Finałowy XVIII Rybnickiej Jesieni Kabaretowej – wystąpią: Kabaret Ani Mru-Mru, Grupa MoCarta, Kabaret Limo, Kabaret Smile, Kabaret Jurki, Kabaret Czesuaf, Kabaret Kałamasz, Formacja Chatelet, Kabaret K2, Laureaci One Ryj Show i Wryjka. Prowadzenie: Kabaret Młodych Panów
Cena biletu: 130 zł (balkon), 150 zł (sala)
28. października (poniedziałek):
18:30 (Rybnickie Centrum Kultury) – Postrzyżyny, czyli jubileusz Jerzego Kryszaka – wystąpią: Jerzy Kryszak, Marian Opania, Kabaret Ani Mru-Mru, Kabaret Młodych Panów, Mieczysław Szcześniak.
Cena biletu: 130 zł (balkon), 150 zł (sala)
-Drusia (dyskusja) 20:57, 1 paź 2013 (CEST)
Premiera nowego sezonu Dzięki Bogu już weekend
6. września o 21:50 w TVP2 będzie można zobaczyć pierwszy w tym sezonie odcinek Dzięki Bogu już weekend.
Wystąpią: Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Koń Polski, Kabaret Stado Umtata, Grzegorz Małecki, Kabaret PUK, Katarzyna Zielińska
-Drusia (dyskusja) 15:37, 5 wrz 2013 (CEST)
III Małopolska Noc Kabaretowa
W dniach 21–23 października w Krakowie odbędzie się III Małopolska Noc Kabaretowa – Krakowski Festiwal Kabaretu Hrabi. 21.10 – Co Jest z gościnnym udziałem Kabaretu Adin 22.10 – Lubię to – wybór skeczy z dotychczasowych programów, ale tych które lubi zespół 23.10 – Gdy Powiesz: Tak z gościnnym udziałem Mariusza Lubomskiego
Bilety do nabycia na BiletyNaKabarety.pl
-Drusia (dyskusja) 15:37, 5 wrz 2013 (CEST)
4 Łódzki Festiwal Kabaretowy
29. listopada w Łodzi odbędzie się 4 Łódzki Festiwal Kabaretowy.
Wystąpią: Kabaret Młodych Panów, Kabaret Jurki, Kabaret Nowaki, Kabaret pod Wyrwigroszem, Kabaret Ciach.
Prowadzenie: Katarzyna Pakosińska
Bilety do nabycia na BiletyNaKabarety.pl
-Drusia (dyskusja) 17:54, 5 sie 2013 (CEST)
XII Dąbrowska Ściema Kabaretowa DebeŚciaK
W dniach 4-6 października w Hali Sportowej Centrum w Dąbrowie Górniczej odbędzie się XII Dąbrowska Ściema Kabaretowa DebeŚciaK. Program festiwalu:
4. października (piątek) – 19:00 – wystapią: Kabaret DNO, Kabaret Nowaki, Kabaret Paranienormalni – Bilety
5. października (sobota) – 16:00 – Konkurs – wystąpią: Kabaret Tiruriru, Kabaret Inaczej, Kabaret 44-200, Ścibor Szpak, Kabaret Słuchajcie, Kabaret Świerszczychrząszcz – Bilety
6. października (niedziela) – 17:00 – Finał – wystąpią Laureaci oraz Kabaret Łowcy.B – Bilety
-Drusia (dyskusja) 14:25, 13 lip 2013 (CEST)
Postrzyżyny bis czyli Jubileusz Jerzego Kryszaka
15. listopada w Sali Kongresowej w Warszawie odbędą się Postrzyżyny bis czyli Jubileusz Jerzego Kryszaka.
Wystąpią: Kabaret Młodych Panów, Kabaret Moralnego Niepokoju, Jerzy Kryszak, Artur Andrus, Marcin Daniec, Cezary Pazura, Piotr Bałtroczyk, Mieczysław Szcześniak.
Bilety do nabycia na BiletyNaKabarety.pl
-Drusia (dyskusja) 00:52, 21 maj 2013 (CEST)
Premiera książki "Hotel Zaświat"
10. maja odbyła się premiera książki Przemysława Borkowskiego Hotel Zaświat.
-Drusia (dyskusja) 19:05, 13 maj 2013 (CEST)
Gala Stand-Up Comedy
13.10 w Bydgoszczy, 14.10 w Warszawie oraz 17.10 w Poznaniu odbędą się Gale Stand-Up Comedy. Wystąpią: Abelard Giza, Rafał Rutkowski, Tomasz Jachimek, Kacper Ruciński, Karol Kopiec, Antoni Syrek-Dąbrowski.
Prowadzenie: Katarzyna Piasecka
Więcej infomacji i bilety na BiletyNaKabarety.pl
-Drusia (dyskusja) 01:14, 5 maj 2013 (CEST)
Postrzyżyny czyli Jubileusz Jerzego Kryszaka
W m.in. Warszawie, Koszalinie, Gorzówie Wielkopolskim, Opolu, Wrocławiu i Zabrzu odbędą się Postrzyżyny czyli Jubileusz Jerzego Kryszaka.
Terminy i składy Jubileuszu oraz bilety na BiletyNaKabarety.pl
-Drusia (dyskusja) 21:25, 23 gru 2012 (CET)
Materiały o historycznych kabaretach
Poszukujemy materiałów o historycznych kabaretach. Jeśli posiadacie jakieś opracowania, wiecie w jakich książkach bądź na jakich stronach internetowych możemy znaleźć informacje o dawnych kabaretach, prosimy o kontakt.
Zapraszamy również do udziału w innych imprezach kabaretowych – bilety do nabycia na BiletyNaKabarety.pl