Ogólnopolski Przegląd Kabaretowy o statuetkę "Złote Jajo Sejneńskiego Tura": Różnice pomiędzy wersjami
Z Encyklopedia Kabaretu
(→Laureaci) |
|||
(Nie pokazano 6 wersji utworzonych przez 2 użytkowników) | |||
Linia 1: | Linia 1: | ||
− | '''Ogólnopolski Przegląd Kabaretowy o statuetkę "Złote Jajo Sejneńskiego Tura"''' | + | '''Ogólnopolski Przegląd Kabaretowy o statuetkę "Złote Jajo Sejneńskiego Tura"''' – przegląd kabaretowy odbywający się w Sejnach. |
Nagrodą Główną jest statuetka "Złote Jajo Sejneńskiego Tura". | Nagrodą Główną jest statuetka "Złote Jajo Sejneńskiego Tura". | ||
Linia 6: | Linia 6: | ||
{| class="wikitable" style="text-align:center; border-collapse: collapse; border: solid 1px; width: 98%" border="1" | {| class="wikitable" style="text-align:center; border-collapse: collapse; border: solid 1px; width: 98%" border="1" | ||
|- | |- | ||
− | | style="text-align:center; width: 180px; background-color:PowderBlue" | ''' | + | | style="text-align:center; width: 180px; background-color:PowderBlue" | '''2014''' |
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''XI Ogólnopolski Przegląd Kabaretowy o statuetkę "Złote Jajo Sejneńskiego Tura"''' |
+ | |- | ||
+ | | jury: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * Tobiasz Górski | ||
+ | * Kamil Jaśkiewicz | ||
+ | * Marcin Glakowski | ||
+ | * Jerzy Hańczuk | ||
|- | |- | ||
| Nagroda Główna: | | Nagroda Główna: | ||
− | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret O Tak O]]''' (Białystok) |
|- | |- | ||
− | | style="text-align: | + | | II Nagroda: |
− | + | | style="text-align:left" | | |
+ | '''[[Kabaret Czołówka Piekła]]''' (Poznań) | ||
|- | |- | ||
| III Nagroda: | | III Nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" |''' | + | | style="text-align:left" | |
+ | '''Kabaret Urwani''' (Białystok) | ||
|- | |- | ||
− | | style="text-align:center; width: 180px; background-color:PowderBlue" | ''' | + | | Dyplomy i Nagrody: |
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | | style="text-align:left" | |
+ | * za bardzo wyrazistą rolę żeńską dla '''[[Magdalena Sadowska|Magdaleny Shakiry Sadowskiej]]''' z [[Kabaret O Tak O|Kabaretu O Tak O]] | ||
+ | * za bardzo wyrazistą rolę męską dla '''[[Piotr Drobnikowski|Piotra Drobnikowskiego]]''' z [[Kabaret O Tak O|Kabaretu O Tak O]] | ||
+ | |- | ||
+ | | style="text-align:center; width: 180px; background-color:PowderBlue" | '''2013''' | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''XI Ogólnopolski Przegląd Kabaretowy o statuetkę "Złote Jajo Sejneńskiego Tura"''' | ||
+ | |- | ||
+ | | jury: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * Jan Borowski | ||
+ | * Wojciech Ramotowski | ||
+ | * Piotr Kukolski | ||
+ | * Wiktor Łobanowski | ||
|- | |- | ||
| Nagroda Główna: | | Nagroda Główna: | ||
− | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Czołówka Piekła]]''' (Poznań) |
|- | |- | ||
| II Nagroda: | | II Nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" |'''Kabaret | + | | style="text-align:left" | |
+ | '''[[Kabaret Szuje]]''' (Ostrołęka) | ||
|- | |- | ||
| III Nagroda: | | III Nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" |'''[[ | + | | style="text-align:left" | |
+ | '''[[Ż.B.I.K.]]''' (Białystok) | ||
|- | |- | ||
− | | | + | | Dyplomy i Nagrody: |
− | | style="text-align:left" |'''[[ | + | | style="text-align:left" | |
+ | * za bardzo wyrazistą rolę żeńską dla '''Magdy Szczerbińskiej''' z Kabaretu Hyrki | ||
+ | * za bardzo wyrazistą rolę męską dla '''[[Jan Pituła|Jana Pituły]]''' z [[Kabaret Czołówka Piekła|Kabaretu Czołówka Piekła]] | ||
|- | |- | ||
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | | style="text-align:center; width: 180px; background-color:PowderBlue" | '''2012''' |
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''X Ogólnopolski Przegląd Kabaretowy o statuetkę "Złote Jajo Sejneńskiego Tura"''' |
|- | |- | ||
− | | Nagroda Główna | + | | jury: |
− | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret | + | | style="text-align:left" | |
+ | * Jan Borowski | ||
+ | * Wojciech Ramotowski | ||
+ | * Piotr Kukolski | ||
+ | * Wiktor Łobanowski | ||
+ | |- | ||
+ | | Nagroda Główna: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Inaczej]]''' (Białystok) | ||
+ | |- | ||
+ | | II Nagroda: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | '''[[Kabaret Bajeczka]]''' (Białystok) | ||
|- | |- | ||
| III Nagroda: | | III Nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret | + | | style="text-align:left" | |
+ | '''[[Kabaret Szuje]]''' (Ostrołęka) | ||
|- | |- | ||
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''2011''' |
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''IX Ogólnopolski Przegląd Kabaretowy o statuetkę "Złote Jajo Sejneńskiego Tura"''' |
|- | |- | ||
| jury: | | jury: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
+ | * Jan Borowski | ||
* Wojciech Ramotowski | * Wojciech Ramotowski | ||
* Piotr Kukolski | * Piotr Kukolski | ||
* Wiktor Łobanowski | * Wiktor Łobanowski | ||
− | |||
|- | |- | ||
| Nagroda Główna: | | Nagroda Główna: | ||
− | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Czołówka Piekła]]''' (Poznań) |
|- | |- | ||
| II Nagroda: | | II Nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret | + | | style="text-align:left" | |
+ | '''[[Kabaret Z Nazwy]]''' (Olsztyn) | ||
|- | |- | ||
| III Nagroda: | | III Nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret | + | | style="text-align:left" | |
+ | '''[[Kabaret Bajeczka]]''' (Białystok) | ||
+ | |- | ||
+ | | Wyróżnienie: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''Kabaret aTAK''' (Białystok) | ||
|- | |- | ||
| Dyplomy i Nagrody: | | Dyplomy i Nagrody: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | + | Za bardzo wyrazistą rolę męską dla '''[[Kamil Jaśkiewicz|Kamila Jaśkiewicza]]''' z [[Kabaret Bajeczka|Kabaretu Bajeczka]] | |
− | + | |- | |
− | + | ||
|- | |- | ||
| style="background-color:PowderBlue" | '''2010''' | | style="background-color:PowderBlue" | '''2010''' | ||
Linia 72: | Linia 113: | ||
| jury: | | jury: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * Jan Borowski | + | * Jan Borowski – przewodniczący |
* Wojciech Ramotowski | * Wojciech Ramotowski | ||
* Piotr Kukolski | * Piotr Kukolski | ||
Linia 93: | Linia 134: | ||
* za bardzo wyrazistą rolę męską dla '''[[Artur Urban|Artura Urbana]]''' z [[Kabaret Czołówka Piekła|Kabaretu Czołówka Piekła]] | * za bardzo wyrazistą rolę męską dla '''[[Artur Urban|Artura Urbana]]''' z [[Kabaret Czołówka Piekła|Kabaretu Czołówka Piekła]] | ||
|- | |- | ||
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''2009''' |
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''VII Ogólnopolski Przegląd Kabaretowy o statuetkę "Złote Jajo Sejneńskiego Tura"''' |
|- | |- | ||
| jury: | | jury: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | |||
* Wojciech Ramotowski | * Wojciech Ramotowski | ||
* Piotr Kukolski | * Piotr Kukolski | ||
* Wiktor Łobanowski | * Wiktor Łobanowski | ||
+ | * Jan Borowski | ||
|- | |- | ||
| Nagroda Główna: | | Nagroda Główna: | ||
− | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Bajeczka]]''' (Białystok) |
|- | |- | ||
| II Nagroda: | | II Nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" | | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Czołówka Piekła]]''' (Poznań) |
− | '''[[Kabaret | + | |
|- | |- | ||
| III Nagroda: | | III Nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" | | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Kałasznikof]]''' (Rybnik) |
− | '''[[Kabaret | + | |
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
|- | |- | ||
| Dyplomy i Nagrody: | | Dyplomy i Nagrody: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | *za bardzo wyrazistą rolę męską dla '''[[ | + | * za bardzo wyrazistą rolę żeńską dla '''[[Monika Wojniak|Moniki Wojniak]]''' z [[Kabaret Lepsi niż wczoraj|Kabaretu Lepsi niż wczoraj]] |
+ | * za bardzo wyrazistą rolę żeńską dla '''[[Anna Balsam|Anny Balsam]]''' z [[Kabaret Poszukiwani|Kabaretu Poszukiwani]] | ||
+ | * za bardzo wyrazistą rolę męską dla '''[[Tobiasz Górski|Tobiasza Górskiego]]''' z [[Kabaret Bajeczka|Kabaretu Bajeczka]] | ||
+ | |- | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''2008''' | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''VI Ogólnopolski Przegląd Kabaretowy o statuetkę "Złote Jajo Sejneńskiego Tura"''' | ||
+ | |- | ||
+ | | Nagroda Główna | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Mafioła]]''' (Ostrołęka) | ||
+ | |- | ||
+ | | III Nagroda: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Pod Grzybem]]''' (Lubawa) | ||
+ | |- | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''2007''' | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''V Ogólnopolski Przegląd Kabaretowy o statuetkę "Złote Jajo Sejneńskiego Tura"''' | ||
+ | |- | ||
+ | | Nagroda Główna: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Bajeczka]]''' (Białystok) | ||
+ | |- | ||
+ | | II Nagroda: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''Kabaret Bez Szansy''' (Lidzbark Warmiński) | ||
+ | |- | ||
+ | | III Nagroda: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Eksportowy Wytwór Gminny]]''' (Doruchów) | ||
+ | |- | ||
+ | | Dyplom za najlepszą rolę kabaretową: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Stanisław Janicki]]''' z [[Kabaret Eksportowy Wytwór Gminny|Kabaretu Eksportowy Wytwór Gminny]] | ||
+ | |- | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''2005''' | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''IV Ogólnopolski Przegląd Kabaretowy o statuetkę "Złote Jajo Sejneńskiego Tura"''' | ||
+ | |- | ||
+ | | III Nagroda: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Mafioła]]''' (Ostrołęka) | ||
+ | |- | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''2004''' | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''III Ogólnopolski Przegląd Kabaretowy o statuetkę "Złote Jajo Sejneńskiego Tura"''' | ||
+ | |- | ||
+ | | Nagroda Główna: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Mafioła]]''' (Ostrołęka) | ||
|- | |- | ||
|} | |} |
Aktualna wersja na dzień 13:09, 10 lut 2015
Ogólnopolski Przegląd Kabaretowy o statuetkę "Złote Jajo Sejneńskiego Tura" – przegląd kabaretowy odbywający się w Sejnach.
Nagrodą Główną jest statuetka "Złote Jajo Sejneńskiego Tura".
Laureaci
2014 | XI Ogólnopolski Przegląd Kabaretowy o statuetkę "Złote Jajo Sejneńskiego Tura" |
jury: |
|
Nagroda Główna: | Kabaret O Tak O (Białystok) |
II Nagroda: |
Kabaret Czołówka Piekła (Poznań) |
III Nagroda: |
Kabaret Urwani (Białystok) |
Dyplomy i Nagrody: |
|
2013 | XI Ogólnopolski Przegląd Kabaretowy o statuetkę "Złote Jajo Sejneńskiego Tura" |
jury: |
|
Nagroda Główna: | Kabaret Czołówka Piekła (Poznań) |
II Nagroda: |
Kabaret Szuje (Ostrołęka) |
III Nagroda: |
Ż.B.I.K. (Białystok) |
Dyplomy i Nagrody: |
|
2012 | X Ogólnopolski Przegląd Kabaretowy o statuetkę "Złote Jajo Sejneńskiego Tura" |
jury: |
|
Nagroda Główna: | Kabaret Inaczej (Białystok) |
II Nagroda: |
Kabaret Bajeczka (Białystok) |
III Nagroda: |
Kabaret Szuje (Ostrołęka) |
2011 | IX Ogólnopolski Przegląd Kabaretowy o statuetkę "Złote Jajo Sejneńskiego Tura" |
jury: |
|
Nagroda Główna: | Kabaret Czołówka Piekła (Poznań) |
II Nagroda: |
Kabaret Z Nazwy (Olsztyn) |
III Nagroda: |
Kabaret Bajeczka (Białystok) |
Wyróżnienie: | Kabaret aTAK (Białystok) |
Dyplomy i Nagrody: |
Za bardzo wyrazistą rolę męską dla Kamila Jaśkiewicza z Kabaretu Bajeczka |
2010 | VIII Ogólnopolski Przegląd Kabaretowy o statuetkę "Złote Jajo Sejneńskiego Tura" |
jury: |
|
Nagroda Główna: | Kabaret Czołówka Piekła (Poznań) |
II Nagroda: |
|
Wyróżnienie: | Kabaret Ślurp (Białystok) |
Dyplomy i Nagrody: |
|
2009 | VII Ogólnopolski Przegląd Kabaretowy o statuetkę "Złote Jajo Sejneńskiego Tura" |
jury: |
|
Nagroda Główna: | Kabaret Bajeczka (Białystok) |
II Nagroda: | Kabaret Czołówka Piekła (Poznań) |
III Nagroda: | Kabaret Kałasznikof (Rybnik) |
Dyplomy i Nagrody: |
|
2008 | VI Ogólnopolski Przegląd Kabaretowy o statuetkę "Złote Jajo Sejneńskiego Tura" |
Nagroda Główna | Kabaret Mafioła (Ostrołęka) |
III Nagroda: | Kabaret Pod Grzybem (Lubawa) |
2007 | V Ogólnopolski Przegląd Kabaretowy o statuetkę "Złote Jajo Sejneńskiego Tura" |
Nagroda Główna: | Kabaret Bajeczka (Białystok) |
II Nagroda: | Kabaret Bez Szansy (Lidzbark Warmiński) |
III Nagroda: | Kabaret Eksportowy Wytwór Gminny (Doruchów) |
Dyplom za najlepszą rolę kabaretową: | Stanisław Janicki z Kabaretu Eksportowy Wytwór Gminny |
2005 | IV Ogólnopolski Przegląd Kabaretowy o statuetkę "Złote Jajo Sejneńskiego Tura" |
III Nagroda: | Kabaret Mafioła (Ostrołęka) |
2004 | III Ogólnopolski Przegląd Kabaretowy o statuetkę "Złote Jajo Sejneńskiego Tura" |
Nagroda Główna: | Kabaret Mafioła (Ostrołęka) |