Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry: Różnice pomiędzy wersjami
m (→Nagrody) |
|||
(Nie pokazano 15 wersji utworzonych przez 5 użytkowników) | |||
Linia 1: | Linia 1: | ||
− | '''Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry''' | + | '''Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry''' – ogólnopolski przegląd kabaretowy, odbywający się Lidzbarku Warmińskim. Pierwsze XXIII przeglądy nosiły nazwę '''Lidzbarskie Biesiady Satyry i Humoru'''. Wieczorom patronuje Ignacy Krasicki – "Książę Poetów Polskich", a mottem są jego słowa: "Prawdziwa cnota krytyk się nie boi i śmiech niekiedy może być nauką". |
− | Pomysł na festiwal pojawił się już w 1973 roku, lecz polskie władze zgodziły się go zorganizować dopiero trzy lata później. Pierwszy przegląd odbył się w dniach 29 | + | Pomysł na festiwal pojawił się już w 1973 roku, lecz polskie władze zgodziły się go zorganizować dopiero trzy lata później. Pierwszy przegląd odbył się w dniach 29 lutego – 3 marca 1976 roku. Głównymi organizatorami przeglądu byli: Towarzystwo Miłośników Ziemi Lidzbarskiej, Lidzbarski Dom Kultury, Inspektor Szkolny. Biesiadom patronował Naczelnik Miasta Lidzbarka Warmińskiego. W 1994 roku komisarzem Biesiad została Jolanta Adamczyk. Od 1995 roku do 2015 roku Biesiady były transmitowane przez TVP 1, od 2016 roku Wieczory są transmitowane przez Polsat. |
Główną nagrodą konkursu jest Złota Szpilka. | Główną nagrodą konkursu jest Złota Szpilka. | ||
Linia 7: | Linia 7: | ||
== Nagrody == | == Nagrody == | ||
{| class="wikitable" style="text-align:center; border-collapse: collapse; border: solid 1px; width: 98%" border="1" | {| class="wikitable" style="text-align:center; border-collapse: collapse; border: solid 1px; width: 98%" border="1" | ||
+ | - | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''2016''' | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''XXXVII Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry''' | ||
|- | |- | ||
− | | style="text-align:center; width: 180px; background-color:PowderBlue" | '''2012''' | + | | jury: |
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * Wojciech Tremiszewski | ||
+ | * Andrzej Andrzejewski | ||
+ | * Lech Zubilewicz | ||
+ | |- | ||
+ | | Grand Prix: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * '''[[Szymon Łątkowski]] | ||
+ | |- | ||
+ | | I nagroda: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * '''[[Kabaret BudaPesz]] | ||
+ | * '''[[David Mbeda Ndege]] | ||
+ | |- | ||
+ | | II nagroda: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * '''[[Ścibor Szpak]] | ||
+ | |- | ||
+ | | III nagroda: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * '''[[Kabaret Czołówka Piekła]] | ||
+ | * '''[[Kabaret Fifa-Rafa]] | ||
+ | |- | ||
+ | | Nagrody publiczności: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * '''[[Damian Kubik]] jako Antoni Gorgoń-Grucha | ||
+ | * '''[[Szymon Łątkowski]] | ||
+ | |- | ||
+ | | Wyróżnienie: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * '''[[Łukasz Szampanek Szymanek]] | ||
+ | * '''[[Damian Kubik]] jako Antoni Gorgoń-Grucha | ||
+ | |-|- | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''2015''' | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''XXXVI Lidzbarskie Biesiady Humoru i Satyry''' | ||
+ | |- | ||
+ | | jury: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * [[Zuzanna Dobrucka-Mendyk]] | ||
+ | * [[Dariusz Kamys]] | ||
+ | * [[Jarosław Marek Sobański]] | ||
+ | * [[Krzysztof Jaślar]] | ||
+ | |- | ||
+ | | Grand Prix: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * '''[[Kabaret 7 minut Po]]''' | ||
+ | |- | ||
+ | | I nagroda: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * '''[[Karol Kopiec]]''' | ||
+ | * '''[[Fair Play Crew]]''' | ||
+ | |- | ||
+ | | II nagroda | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * '''[[Szymon Łątkowski]]''' | ||
+ | * '''[[Damian Kubik]]''' jako Antoni Gorgoń-Grucha | ||
+ | |- | ||
+ | |III nagroda: | ||
+ | | style="text-align:left" |''nie przyznano'' | ||
+ | |- | ||
+ | |Nagroda Specjalna Chichot Eskulapa | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * '''[[Kabaret Zalotka]]''' | ||
+ | |- | ||
+ | | Nagroda Publiczności: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * '''[[Fair Play Crew]]''' | ||
+ | * '''[[Kabaret 7 minut Po]]''' | ||
+ | * '''[[Damian Kubik]]''' jako Antoni Gorgoń-Grucha | ||
+ | |- | ||
+ | | Nagroda za kreację aktorską: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * '''[[Adam Wacławiak]]''' (7 minut Po) | ||
+ | |- | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''2014''' | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''XXXV Lidzbarskie Biesiady Humoru i Satyry''' | ||
+ | |- | ||
+ | | jury: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * [[Maria Czubaszek]] | ||
+ | * [[Zuzanna Dobrucka-Mendyk]] | ||
+ | * [[Krzysztof Jaślar]] | ||
+ | * [[Rafał Kmita]] | ||
+ | * [[Tomasz Jachimek]] | ||
+ | * [[Marek Markiewicz]] | ||
+ | |- | ||
+ | | Grand Prix: | ||
+ | | style="text-align:left" |''nie przyznano'' | ||
+ | |- | ||
+ | | I nagroda: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * '''[[Kabaret 7 minut Po]]''' | ||
+ | * '''[[Kabaret Sakreble]]''' | ||
+ | |- | ||
+ | | II nagroda: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * '''[[Kabaret Inaczej]]''' | ||
+ | * '''[[Marcin Wojciech]]''' | ||
+ | |- | ||
+ | | III nagroda: | ||
+ | | style="text-align:left" |''nie przyznano'' | ||
+ | |- | ||
+ | | Wyróżnienie: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * '''Iza Kała''' | ||
+ | * '''Sekcja Muzyczna Kołątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn z Olą''' | ||
+ | |- | ||
+ | | Nagroda Publiczności: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * '''[[Kabaret Inaczej]]''' | ||
+ | * '''[[Kabaret Sakreble]]''' | ||
+ | |-|- | ||
+ | | style="text-align:center; width: 180px; background-color:PowderBlue" | '''2013''' | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''XXXIV Lidzbarskie Biesiady Humoru i Satyry''' | ||
+ | |- | ||
+ | | jury: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * [[Maria Czubaszek]] | ||
+ | * [[Zuzanna Dobrucka-Mendyk]] | ||
+ | * [[Agnieszka Litwin-Sobańska]] | ||
+ | * [[Krzysztof Jaślar]] | ||
+ | * [[Leszek Jenek]] | ||
+ | * [[Rafał Kmita]] | ||
+ | |- | ||
+ | | Grand Prix: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Ścibor Szpak]]''' | ||
+ | |- | ||
+ | | I nagroda: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret K2]]''' (Zielona Góra) | ||
+ | |- | ||
+ | | II nagroda: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Jim Williams|Famous Jim Williams]]''' | ||
+ | |- | ||
+ | | III nagroda: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * '''[[Kabaret Inaczej]]''' (Białystok) | ||
+ | * '''[[Kabaret 7 minut Po]]''' (Kraków) | ||
+ | |- | ||
+ | | Statuetka Chichot Eskulapa: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Inaczej]]''' | ||
+ | |- | ||
+ | | Nagroda Publiczności: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * '''[[Kabaret K2]]''' | ||
+ | * '''[[Kabaret 44-200]]''' (Rybnik) | ||
+ | |- | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''2012''' | ||
| style="background-color:PowderBlue" | '''XXXIII Lidzbarskie Biesiady Humoru i Satyry''' | | style="background-color:PowderBlue" | '''XXXIII Lidzbarskie Biesiady Humoru i Satyry''' | ||
|- | |- | ||
Linia 18: | Linia 168: | ||
* [[Mikołaj Cieślak]] | * [[Mikołaj Cieślak]] | ||
* Piotr Szwedes | * Piotr Szwedes | ||
+ | |- | ||
+ | | Grand Prix: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Marcin Sitek]]''' – Król Dopalaczy | ||
+ | |- | ||
+ | | I nagroda: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Nic Nie Szkodzi]]''' (Wrocław) | ||
+ | |- | ||
+ | | II nagroda: | ||
+ | | style="text-align:left" |''nie przyznano'' | ||
+ | |- | ||
+ | | III nagroda: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * '''[[Kabaret Świerszczychrząszcz]]''' (Szczebrzeszyn) | ||
+ | * '''[[Ścibor Szpak]]''' | ||
+ | * '''[[Michał Kempa]]''' i Diapazony | ||
+ | |- | ||
+ | | Wyróżnienie: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * '''[[Kabaret Zygzak]]''' (Warszawa) | ||
+ | * '''[[Kabaret Weźrzesz]]''' (Skarżysko-Kamienna) | ||
+ | |- | ||
+ | | Nagroda Publiczności: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * '''[[Kabaret Świerszczychrząszcz]]''' | ||
+ | * '''[[Kabaret Zygzak]]''' | ||
|- | |- | ||
| style="background-color:PowderBlue" | '''2011''' | | style="background-color:PowderBlue" | '''2011''' | ||
Linia 61: | Linia 236: | ||
|- | |- | ||
| konferansjerzy: | | konferansjerzy: | ||
− | | style="text-align:left" |[[Formacja Chatelet]] (Kabaretowa Noc pod Gwiazdami | + | | style="text-align:left" |[[Formacja Chatelet]] (Kabaretowa Noc pod Gwiazdami – Kraków dla Lidzbarka), [[Radosław Bielecki]], [[Jarosław Marek Sobański]] (Turnieje) |
|- | |- | ||
| Grand Prix: | | Grand Prix: | ||
Linia 123: | Linia 298: | ||
| Wyróżnienia: | | Wyróżnienia: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * "Złote pióro z zielonym atramentem" Kabaretowej Sceny Trójki | + | * "Złote pióro z zielonym atramentem" Kabaretowej Sceny Trójki – nagroda za najlepszy tekst piosenki kabaretowej – '''[[Kabaret Smile]]''' za piosenkę ''Nasza klasa'' |
− | * Honorowe wyróżnienie za kabaretową indywidualność XXX LWHiS | + | * Honorowe wyróżnienie za kabaretową indywidualność XXX LWHiS – '''[[Adrianna Borek]]''' z [[Kabaret Nowaki|Kabaretu Nowaki]] |
− | * Wyróżnienie | + | * Wyróżnienie – '''[[Kabaret Czesuaf]]''' (Poznań) |
|- | |- | ||
| style="background-color:PowderBlue" | '''2008''' | | style="background-color:PowderBlue" | '''2008''' | ||
Linia 173: | Linia 348: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
* GPS dla '''[[Kabaret Weźrzesz|Kabaretu Weźrzesz]]''' | * GPS dla '''[[Kabaret Weźrzesz|Kabaretu Weźrzesz]]''' | ||
− | * Aparat | + | * Aparat – nagroda za osobowość dla Magdy z [[Kabaret Forma|Kabaretu Forma]] |
|- | |- | ||
| style="background-color:PowderBlue" | '''2007''' | | style="background-color:PowderBlue" | '''2007''' | ||
Linia 204: | Linia 379: | ||
| style="text-align:left" |'''[[Kabaret Stado Umtata]]''' (Warszawa) | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Stado Umtata]]''' (Warszawa) | ||
|- | |- | ||
− | | Wyróżnienia | + | | Wyróżnienia – osobowości estradowe: |
|style="text-align:left" | | |style="text-align:left" | | ||
* '''[[Karolina Kuras]]''' ([[Kabaret Babeczki z Rodzynkiem]]) | * '''[[Karolina Kuras]]''' ([[Kabaret Babeczki z Rodzynkiem]]) | ||
Linia 801: | Linia 976: | ||
| jury: | | jury: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * Anna Barcikowska | + | * Anna Barcikowska – publicystka |
* Eryk Lipiński | * Eryk Lipiński | ||
− | * Marian Butrym | + | * Marian Butrym – redaktor naczelny "Razem" |
* Krystyna Gucewicz | * Krystyna Gucewicz | ||
− | * Kazimierz Oniszczuk | + | * Kazimierz Oniszczuk – Wydział Kultury Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie |
− | * Wiesław Rogalski | + | * Wiesław Rogalski – Wojewódzki Dom Kultury w Olsztynie |
|- | |- | ||
| Złota Szpilka: | | Złota Szpilka: | ||
Linia 830: | Linia 1005: | ||
* Krystyna Gucewicz | * Krystyna Gucewicz | ||
* Barbara Henkel | * Barbara Henkel | ||
− | * Bolesław Karpowicz | + | * Bolesław Karpowicz – Wydział Kultury Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie |
* Jerzy Kleyny | * Jerzy Kleyny | ||
* Eryk Lipiński (przewodniczący) | * Eryk Lipiński (przewodniczący) | ||
* Wiesław Nideraus | * Wiesław Nideraus | ||
* Wiesław Rogalski | * Wiesław Rogalski | ||
− | * Janusz Segiet | + | * Janusz Segiet – "Gazeta Olsztyńska" |
|- | |- | ||
| Złota Szpilka: | | Złota Szpilka: | ||
Linia 849: | Linia 1024: | ||
|- | |- | ||
| style="background-color:PowderBlue" | '''1982''' | | style="background-color:PowderBlue" | '''1982''' | ||
− | | Stan wojenny | + | | Stan wojenny – Lidzbarskie Biesiady Humoru i Satyry nie odbyły się |
|- | |- | ||
| style="background-color:PowderBlue" | '''1981''' | | style="background-color:PowderBlue" | '''1981''' | ||
Linia 862: | Linia 1037: | ||
* Wojciech Grzymała | * Wojciech Grzymała | ||
* Krystyna Gucewicz | * Krystyna Gucewicz | ||
− | * Mirosław Krupiński | + | * Mirosław Krupiński – NSZZ Solidarność, Region Warmińsko-Mazurski |
− | * Stanisława Piotrowska | + | * Stanisława Piotrowska – dyrektor olsztyńskiej "Estrady" |
− | * Wiesław Rogalski | + | * Wiesław Rogalski – dyrektor Domu Kultury w Olsztynie |
− | * Irena Telesz | + | * Irena Telesz – aktorka Teatru im. Jaracza w Olsztynie |
|- | |- | ||
| Złota Szpilka: | | Złota Szpilka: | ||
Linia 887: | Linia 1062: | ||
* Feliks Derecki | * Feliks Derecki | ||
* Witold Filler | * Witold Filler | ||
− | * Krystyna Gucewicz | + | * Krystyna Gucewicz – Redaktor Naczelny "Expresu Wieczornego" |
− | * Barbara Henkel | + | * Barbara Henkel – publicystka |
* Tadeusz Ostojski | * Tadeusz Ostojski | ||
* Czesław Pazera | * Czesław Pazera | ||
* Feliks Walichnowski | * Feliks Walichnowski | ||
− | * Tadeusz Willan | + | * Tadeusz Willan – "Warmia i Mazury" |
|- | |- | ||
| Złota Szpilka: | | Złota Szpilka: | ||
Linia 916: | Linia 1091: | ||
* Jerzy Kleyny | * Jerzy Kleyny | ||
* Eryk Lipiński | * Eryk Lipiński | ||
− | * Tadeusz Ostojski | + | * Tadeusz Ostojski – z Radia Olsztyn |
− | * Czesław Pazera | + | * Czesław Pazera – Redaktor Naczelny "Gazety Olsztyńskiej" |
− | * Feliks Walichnowski | + | * Feliks Walichnowski – Redaktor Naczelny "Panoramy Północy" |
|- | |- | ||
| Złota Szpilka: | | Złota Szpilka: | ||
Linia 936: | Linia 1111: | ||
| jury: | | jury: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * Witold Filler (przewodniczący) | + | * Witold Filler (przewodniczący) – Redaktor Naczelny Tygodnika Szpilki |
− | * Anna Borkowska | + | * Anna Borkowska – Redaktor Naczelny Perspektywy |
− | * Krystyna Gucewicz | + | * Krystyna Gucewicz – Redaktor Naczelny Expresu Wieczornego |
− | * Jerzy Kleyny | + | * Jerzy Kleyny – kierownik działu Szpilek |
− | * Eryk Lipiński | + | * Eryk Lipiński – artysta, grafik, satyryk |
− | * Zygmunt Tadeusiak | + | * Zygmunt Tadeusiak – aktor, instruktor teatralny Lidzbarskiego Domu Kultury |
|- | |- | ||
| Złota Szpilka: | | Złota Szpilka: |
Aktualna wersja na dzień 19:16, 31 lip 2017
Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry – ogólnopolski przegląd kabaretowy, odbywający się Lidzbarku Warmińskim. Pierwsze XXIII przeglądy nosiły nazwę Lidzbarskie Biesiady Satyry i Humoru. Wieczorom patronuje Ignacy Krasicki – "Książę Poetów Polskich", a mottem są jego słowa: "Prawdziwa cnota krytyk się nie boi i śmiech niekiedy może być nauką".
Pomysł na festiwal pojawił się już w 1973 roku, lecz polskie władze zgodziły się go zorganizować dopiero trzy lata później. Pierwszy przegląd odbył się w dniach 29 lutego – 3 marca 1976 roku. Głównymi organizatorami przeglądu byli: Towarzystwo Miłośników Ziemi Lidzbarskiej, Lidzbarski Dom Kultury, Inspektor Szkolny. Biesiadom patronował Naczelnik Miasta Lidzbarka Warmińskiego. W 1994 roku komisarzem Biesiad została Jolanta Adamczyk. Od 1995 roku do 2015 roku Biesiady były transmitowane przez TVP 1, od 2016 roku Wieczory są transmitowane przez Polsat.
Główną nagrodą konkursu jest Złota Szpilka.
Nagrody
2016 | XXXVII Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry |
jury: |
|
Grand Prix: | |
I nagroda: | |
II nagroda: | |
III nagroda: | |
Nagrody publiczności: |
|
Wyróżnienie: |
|
2015 | XXXVI Lidzbarskie Biesiady Humoru i Satyry |
jury: | |
Grand Prix: | |
I nagroda: | |
II nagroda |
|
III nagroda: | nie przyznano |
Nagroda Specjalna Chichot Eskulapa | |
Nagroda Publiczności: |
|
Nagroda za kreację aktorską: |
|
2014 | XXXV Lidzbarskie Biesiady Humoru i Satyry |
jury: | |
Grand Prix: | nie przyznano |
I nagroda: | |
II nagroda: | |
III nagroda: | nie przyznano |
Wyróżnienie: |
|
Nagroda Publiczności: | |
2013 | XXXIV Lidzbarskie Biesiady Humoru i Satyry |
jury: | |
Grand Prix: | Ścibor Szpak |
I nagroda: | Kabaret K2 (Zielona Góra) |
II nagroda: | Famous Jim Williams |
III nagroda: |
|
Statuetka Chichot Eskulapa: | Kabaret Inaczej |
Nagroda Publiczności: |
|
2012 | XXXIII Lidzbarskie Biesiady Humoru i Satyry |
jury: |
|
Grand Prix: | Marcin Sitek – Król Dopalaczy |
I nagroda: | Kabaret Nic Nie Szkodzi (Wrocław) |
II nagroda: | nie przyznano |
III nagroda: |
|
Wyróżnienie: |
|
Nagroda Publiczności: | |
2011 | XXXII Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry |
jury: |
|
Grand Prix: | Liquidmime |
I nagroda: |
|
II nagroda: | Michał Kempa |
III nagroda: | nie przyznano |
Wyróżnienia: |
|
2010 | XXXI Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry |
jury: |
|
konferansjerzy: | Formacja Chatelet (Kabaretowa Noc pod Gwiazdami – Kraków dla Lidzbarka), Radosław Bielecki, Jarosław Marek Sobański (Turnieje) |
Grand Prix: | nie przyznano |
I nagroda: |
|
II Nagroda: |
|
III nagroda: |
|
Nagroda Publiczności: | Kabaret Weźrzesz |
2009 | XXX Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry |
jury: |
|
konferansjerzy: | Wojciech Kamiński i Przemysław Żejmo (Turnieje), Artur Andrus, Radosław Bielecki, Michał Paszczyk, Katarzyna Pakosińska (Koncert Laureatów Turniejów), Magda Umer i Andrzej Poniedzielski (50-lecie Kabaretu Starszych Panów), Kabaret Neo-Nówka (XXX-lecie LWHiS) |
Grand Prix i Złota Szpilka: | Kabaret Nowaki (Zielona Góra) |
I nagroda: | Kabaret Hlynur (Zielona Góra) |
II nagroda: | Kabaret Dasza von Yock (Sulejówek) |
III nagroda: |
|
Nagroda im. Ignacego Krasickiego: | Kabaret Nowaki |
Nagroda Publiczności: | Kabaret Nowaki |
Wyróżnienia: |
|
2008 | XXIX Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry |
jury: |
|
Grand Prix i Złota Szpilka: | nie przyznano |
I nagroda: | Kabaret Babeczki z Rodzynkiem (Zielona Góra) |
II nagroda: |
|
III nagroda: |
|
Nagroda im. Ignacego Krasickiego: | Kabaret Czesuaf |
Nagroda Publiczności: | Kabaret Babeczki z Rodzynkiem |
Wyróżnienia: |
|
Nagroda za satyryczną audycję radiową: | Czyści jak Łza za piosenko-skecz Forsa Polonia (Olsztyn) |
Nagrody rzeczowe: |
|
2007 | XXVIII Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry |
jury: |
|
Grand Prix i Złota Szpilka: | Kabaret Młodych Panów (Rybnik) |
II nagroda: |
|
III nagroda: |
|
Nagroda im. Ignacego Krasickiego: | Kabaret Stado Umtata (Warszawa) |
Wyróżnienia – osobowości estradowe: | |
2006 | XXVII Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry |
jury: |
|
konferansjerzy: | Katarzyna Pakosińska i Mikołaj Cieślak (Kabaretowa Noc pod Gwiazdami) |
Grand Prix i Złota Szpilka: | Kabaret Snobów (Lidzbark Warmiński) |
I nagroda: |
|
II nagroda: | Kabaret Czesuaf (Poznań) |
III nagroda: | Kabaret Hlynur (Zielona Góra) |
Nagroda im. Ignacego Krasickiego: | Kabaret Młodych Panów (Rybnik) |
Wyróżnienia: | |
2005 | XXVI Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry |
jury: |
|
konferansjerzy: | Joanna Kołaczkowska i Dariusz Kamys |
Grand Prix i Złota Szpilka: | Kabaret Limo (Gdańsk) |
I nagroda: | Kabaret Młodych Panów (Rybnik) |
II nagroda: |
|
III nagroda: | Kabaret Smile (Lublin) |
Nagroda im. Ignacego Krasickiego: | Abelard Giza |
Nagroda Publiczności: | Kabaret Snobów (Lidzbark Warmiński) |
Wyróżnienia: |
|
2004 | XXV Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry |
jury: |
|
konferansjerzy: | Artur Andrus i Piotr Bałtroczyk |
Grand Prix: | nie przyznano |
I nagroda: |
|
II nagroda: |
|
III nagroda: | Kabaret Ramol (Rejowiec Fabryczny) |
Wyróżnienia: |
|
2003 | XXIV Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry |
jury: |
|
konferansjerzy: | Rafał Piechota (Turnieje), Steffen Möller |
Grand Prix: | Kabaret Widelec (Białystok) |
I nagroda: | Kabaret Ani Mru-Mru (Lublin) |
II nagroda: | Kabaret Łowcy.B (Cieszyn) |
III nagroda: |
|
IV nagroda: | Kabaret Gzik (Poznań) |
Wyróżnienia: |
|
2002 | XXIII Lidzbarskie Biesiady Humoru i Satyry |
jury: |
|
konferansjerzy: | Dariusz Kamys (Turnieje), Piotr Bałtroczyk, Artur Andrus |
Grand Prix i Złota Szpilka: | Kabaret Ani Mru-Mru (Lublin) |
I nagroda: | Kabaret Limo (Gdańsk) |
II nagroda im. Ignacego Krasickiego: | Kabaret Jachim Presents (Gdynia) |
III nagroda: | Steffen Möller (Warszawa) |
Nagroda radiowej Trójki: | Kabaret Noł Nejm (Rybnik) |
2001 | XXII Lidzbarskie Biesiady Humoru i Satyry |
jury: |
|
konferansjerzy: | Przemysław Borkowski (Turnieje), Artur Andrus (Kabaretowa Noc Pod Gwiazdami), Piotr Bałtroczyk (koncert laureatów i "Big – Daukszewicz – brother") |
Grand Prix i Złota Szpilka: | Kabaret Ani Mru-Mru (Lublin) |
Nagroda im. Ignacego Krasickiego: | Kabaret Widelec (Białystok) |
I nagroda: | Kabaret Nie My (Piotrków Trybunalski) |
II nagroda: | Kabaret Limo (Gdańsk) |
III nagroda: | Kabaret Noł Nejm (Rybnik) |
Nagroda Specjalna: | Kabaret DNO (Dąbrowa Górnicza) |
2000 | XXI Lidzbarskie Biesiady Humoru i Satyry |
jury: |
|
konferansjerzy: | Teresa Drozda (Turnieje), Piotr Bałtroczyk, Artur Andrus |
Złota Szpilka: | Kabaret Widelec (Białystok) |
I nagroda: | Kabaret Strzały z Aurory (Warszawa) |
II nagroda: | Kabaret Kuzyni (Kołobrzeg) |
III nagroda: | Kabaret Dudu (Rybnik) |
Wyróżnienia: |
|
1999 | XX Lidzbarskie Biesiady Humoru i Satyry |
jury: |
|
konferansjerzy: | Teresa Drozda (Turnieje), Piotr Bałtroczyk, Artur Andrus, Andrzej Poniedzielski |
Grand Prix i Złota Szpilka: | Kabaret im. Romana (Radom) |
II nagroda: |
|
Nagroda Indywidualna: | Artur Walaszek z Kabaretu E.K. |
Wyróżnienia: |
|
1998 | XIX Lidzbarskie Biesiady Humoru i Satyry |
jury: |
|
konferansjerzy: | Ewa Cichocka i Radosław Ciecholewski (Turnieje), Piotr Bałtroczyk, Artur Andrus (Kabaretowa Noc Pod Gwiazdami) |
Grand Prix i Złota Szpilka: | Mumio (Katowice) |
I nagroda: | Formacja Chatelet (Kraków) |
II nagroda: | Kabaret im. Romana (Radom) |
III nagroda: | Teatr Kto (Kraków) |
Wyróżnienia: |
|
Nagroda Dziennika Pojezierza: | Mumio (Katowice) |
1997 | XVIII Lidzbarskie Biesiady Humoru i Satyry |
jury: |
|
konferansjerzy: | Piotr Bałtroczyk (koncerty na dziedzińcu zamkowym), Wiesław Nideraus (Turnieje) |
Grand Prix i Złota Szpilka: | Grupa MoCarta (Warszawa) |
I nagroda: | nie przyznano |
II nagroda: |
|
1996 | XVII Lidzbarskie Biesiady Humoru i Satyry |
jury: |
|
konferansjerzy: | Bartosz Brzeskot (Turnieje), Piotr Bałtroczyk |
Grand Prix i Złota Szpilka: | Kabaret Moralnego Niepokoju (Warszawa) |
I nagroda: | Kabaret Po Żarcie (Kraków) |
II nagroda: | nie przyznano |
III nagroda: |
|
1995 | XVI Lidzbarskie Biesiady Humoru i Satyry |
jury: |
|
konferansjerzy: | Piotr Bałtroczyk (Turnieje i koncert zamkowy) i Bartosz Brzeskot (Turnieje) |
Grand Prix i Złota Szpilka: | Ireneusz Krosny (Kraków) |
I nagroda: |
|
II nagroda: | Kabaret Jurki (Zielona Góra) |
Wyróżnienia: | |
Nagroda Główna Turnieju Biskupa: | Kabaret Rak (Ruda Śląska) |
1994 | XV Lidzbarskie Biesiady Humoru i Satyry |
jury: |
|
konferansjer: | Piotr Bałtroczyk |
Złota Szpilka: | Quasi-Kabaret Rafała Kmity (Kraków) |
II nagroda: | nie przyznano |
III nagroda: |
|
1993 | XIV Lidzbarskie Biesiady Humoru i Satyry |
jury: |
|
Złota Szpilka: | Kabaret Koń Polski (Koszalin) |
II nagroda: |
|
III nagroda: |
|
1992 | XIII Lidzbarskie Biesiady Humoru i Satyry |
jury: |
|
konferansjer: | Piotr Bałtroczyk |
Złota Szpilka: | Kabaret Kabel (Gdańsk) |
Wyróżnienia: |
|
1991 | XII Lidzbarskie Biesiady Humoru i Satyry |
jury: |
|
Złota Szpilka: | Kabaret Paka (Jelenia Góra) |
1990 | XI Lidzbarskie Biesiady Humoru i Satyry |
jury: |
|
Złota Szpilka: | Kabaret Fajf (Radom) |
Wyróżnienia: |
|
1989 | Biesiady nie odbyły się ze względów politycznych. |
1988 | |
1987 | |
1986 | X Lidzbarskie Biesiady Humoru i Satyry |
Lidzbarskie Biesiady odbyły się półoficjalnie. Nie było tradycyjnego konkursu, do Lidzbarka przyjechali niektórzy laureaci i zaprzyjaźnieni uczestnicy poprzednich Biesiad. | |
1985 | IX Lidzbarskie Biesiady Humoru i Satyry |
jury: |
|
Złota Szpilka: | Kabaret Klasa (Łódź) |
II nagroda: | Parodia Maxima (Poniatowa) |
III nagroda: |
|
1984 | VIII Lidzbarskie Biesiady Humoru i Satyry |
jury: |
|
Złota Szpilka: | Żaba (Wałbrzych) |
II nagroda: | Parodia Maxima (Poniatowa) |
Wyróżnienia: |
|
1983 | VII Lidzbarskie Biesiady Humoru i Satyry |
jury: |
|
Złota Szpilka: | Kabaret Rżysko (Rozumice) |
II nagroda: | Irra (Nowy Sącz) |
Wyróżnienia: |
|
1982 | Stan wojenny – Lidzbarskie Biesiady Humoru i Satyry nie odbyły się |
1981 | VI Lidzbarskie Biesiady Humoru i Satyry |
jury: |
|
Złota Szpilka: | Janusz Sokołowski (Jerzwałd) |
II nagroda: |
|
III nagroda: | Jaś Niedoczekała (Warszawa) |
1980 | V Lidzbarskie Biesiady Humoru i Satyry |
jury: |
|
Złota Szpilka: | Kabaret Bąbel |
II nagroda: |
|
III nagroda: | Za (Nowy Sącz) |
1979 | IV Lidzbarskie Biesiady Humoru i Satyry |
jury: |
|
Złota Szpilka: | Kabaret Bąbel |
II nagroda: |
|
III nagroda: | Żądło (Biskupiec) |
1978 | III Lidzbarskie Biesiady Humoru i Satyry |
jury: |
|
Złota Szpilka: | Kabaret Ładne Kwiatki (Olsztyn) |
II nagroda: | Kabaret Gwuść (Szczytno) |
III nagroda: | Kabaret Contra (Radom) |
1977 | II Lidzbarskie Biesiady Humoru i Satyry |
jury: |
|
Złota Szpilka: | Kabaret Gwuść (Szczytno) |
II nagroda: | Kabaret I...Kant (Olsztyn) |
III nagroda: | Kabaret Luźna Grupa (Olsztyn) |
1976 | I Lidzbarskie Biesiady Humoru i Satyry |
jury: |
|
I nagroda: | Kabaret Dziura (Olsztyn) |
II nagroda: | Kabaret Gwuść (Szczytno) |
III nagroda: | Kabaret Luźna Grupa (Olsztyn) |
Nagroda specjalna: | Za poziom wokalny widowiska dla grupy estradowej "Symsar" z Lidzbarskiego Domu Kultury |