Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry: Różnice pomiędzy wersjami
(→Nagrody) |
m (→Nagrody) |
||
(Nie pokazano 29 wersji utworzonych przez 6 użytkowników) | |||
Linia 1: | Linia 1: | ||
− | '''Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry''' | + | '''Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry''' – ogólnopolski przegląd kabaretowy, odbywający się Lidzbarku Warmińskim. Pierwsze XXIII przeglądy nosiły nazwę '''Lidzbarskie Biesiady Satyry i Humoru'''. Wieczorom patronuje Ignacy Krasicki – "Książę Poetów Polskich", a mottem są jego słowa: "Prawdziwa cnota krytyk się nie boi i śmiech niekiedy może być nauką". |
− | Pomysł na festiwal pojawił się już w 1973 roku, lecz polskie władze zgodziły się go zorganizować dopiero trzy lata później. Pierwszy przegląd odbył się w dniach 29 | + | Pomysł na festiwal pojawił się już w 1973 roku, lecz polskie władze zgodziły się go zorganizować dopiero trzy lata później. Pierwszy przegląd odbył się w dniach 29 lutego – 3 marca 1976 roku. Głównymi organizatorami przeglądu byli: Towarzystwo Miłośników Ziemi Lidzbarskiej, Lidzbarski Dom Kultury, Inspektor Szkolny. Biesiadom patronował Naczelnik Miasta Lidzbarka Warmińskiego. W 1994 roku komisarzem Biesiad została Jolanta Adamczyk. Od 1995 roku do 2015 roku Biesiady były transmitowane przez TVP 1, od 2016 roku Wieczory są transmitowane przez Polsat. |
Główną nagrodą konkursu jest Złota Szpilka. | Główną nagrodą konkursu jest Złota Szpilka. | ||
Linia 7: | Linia 7: | ||
== Nagrody == | == Nagrody == | ||
{| class="wikitable" style="text-align:center; border-collapse: collapse; border: solid 1px; width: 98%" border="1" | {| class="wikitable" style="text-align:center; border-collapse: collapse; border: solid 1px; width: 98%" border="1" | ||
− | + | - | |
− | | style=" | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''2016''' |
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''XXXVII Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry''' |
|- | |- | ||
| jury: | | jury: | ||
− | | style="text-align:left" | | + | | style="text-align:left" | |
− | * | + | * Wojciech Tremiszewski |
− | * | + | * Andrzej Andrzejewski |
− | * [[ | + | * Lech Zubilewicz |
− | + | |- | |
+ | | Grand Prix: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * '''[[Szymon Łątkowski]] | ||
|- | |- | ||
| I nagroda: | | I nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret | + | | style="text-align:left" | |
+ | * '''[[Kabaret BudaPesz]] | ||
+ | * '''[[David Mbeda Ndege]] | ||
|- | |- | ||
| II nagroda: | | II nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" |''' | + | | style="text-align:left" | |
+ | * '''[[Ścibor Szpak]] | ||
|- | |- | ||
| III nagroda: | | III nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret | + | | style="text-align:left" | |
+ | * '''[[Kabaret Czołówka Piekła]] | ||
+ | * '''[[Kabaret Fifa-Rafa]] | ||
|- | |- | ||
− | | | + | | Nagrody publiczności: |
− | | style="text-align:left" | | + | | style="text-align:left" | |
+ | * '''[[Damian Kubik]] jako Antoni Gorgoń-Grucha | ||
+ | * '''[[Szymon Łątkowski]] | ||
|- | |- | ||
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | | Wyróżnienie: |
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | | style="text-align:left" | |
+ | * '''[[Łukasz Szampanek Szymanek]] | ||
+ | * '''[[Damian Kubik]] jako Antoni Gorgoń-Grucha | ||
+ | |-|- | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''2015''' | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''XXXVI Lidzbarskie Biesiady Humoru i Satyry''' | ||
|- | |- | ||
| jury: | | jury: | ||
− | | style="text-align:left" | | + | | style="text-align:left" | |
− | * | + | * [[Zuzanna Dobrucka-Mendyk]] |
− | * [[ | + | * [[Dariusz Kamys]] |
− | + | * [[Jarosław Marek Sobański]] | |
− | * [[ | + | * [[Krzysztof Jaślar]] |
− | * | + | |
− | + | ||
− | + | ||
|- | |- | ||
− | | | + | | Grand Prix: |
− | | style="text-align:left" |'''Kabaret | + | | style="text-align:left" | |
+ | * '''[[Kabaret 7 minut Po]]''' | ||
+ | |- | ||
+ | | I nagroda: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * '''[[Karol Kopiec]]''' | ||
+ | * '''[[Fair Play Crew]]''' | ||
|- | |- | ||
− | | II nagroda | + | | II nagroda |
− | | style="text-align:left" |'''[[ | + | | style="text-align:left" | |
+ | * '''[[Szymon Łątkowski]]''' | ||
+ | * '''[[Damian Kubik]]''' jako Antoni Gorgoń-Grucha | ||
|- | |- | ||
− | | III nagroda: | + | |III nagroda: |
− | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret | + | | style="text-align:left" |''nie przyznano'' |
+ | |- | ||
+ | |Nagroda Specjalna Chichot Eskulapa | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * '''[[Kabaret Zalotka]]''' | ||
|- | |- | ||
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | | Nagroda Publiczności: |
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | | style="text-align:left" | |
+ | * '''[[Fair Play Crew]]''' | ||
+ | * '''[[Kabaret 7 minut Po]]''' | ||
+ | * '''[[Damian Kubik]]''' jako Antoni Gorgoń-Grucha | ||
+ | |- | ||
+ | | Nagroda za kreację aktorską: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * '''[[Adam Wacławiak]]''' (7 minut Po) | ||
+ | |- | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''2014''' | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''XXXV Lidzbarskie Biesiady Humoru i Satyry''' | ||
|- | |- | ||
| jury: | | jury: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * | + | * [[Maria Czubaszek]] |
− | * | + | * [[Zuzanna Dobrucka-Mendyk]] |
− | * | + | * [[Krzysztof Jaślar]] |
− | * | + | * [[Rafał Kmita]] |
− | * | + | * [[Tomasz Jachimek]] |
− | * | + | * [[Marek Markiewicz]] |
|- | |- | ||
− | | | + | | Grand Prix: |
− | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret | + | | style="text-align:left" |''nie przyznano'' |
+ | |- | ||
+ | | I nagroda: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * '''[[Kabaret 7 minut Po]]''' | ||
+ | * '''[[Kabaret Sakreble]]''' | ||
|- | |- | ||
| II nagroda: | | II nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" |'''Kabaret | + | | style="text-align:left" | |
+ | * '''[[Kabaret Inaczej]]''' | ||
+ | * '''[[Marcin Wojciech]]''' | ||
|- | |- | ||
| III nagroda: | | III nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" |''' | + | | style="text-align:left" |''nie przyznano'' |
|- | |- | ||
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | | Wyróżnienie: |
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | | style="text-align:left" | |
+ | * '''Iza Kała''' | ||
+ | * '''Sekcja Muzyczna Kołątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn z Olą''' | ||
+ | |- | ||
+ | | Nagroda Publiczności: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * '''[[Kabaret Inaczej]]''' | ||
+ | * '''[[Kabaret Sakreble]]''' | ||
+ | |-|- | ||
+ | | style="text-align:center; width: 180px; background-color:PowderBlue" | '''2013''' | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''XXXIV Lidzbarskie Biesiady Humoru i Satyry''' | ||
|- | |- | ||
| jury: | | jury: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * | + | * [[Maria Czubaszek]] |
− | * | + | * [[Zuzanna Dobrucka-Mendyk]] |
− | * | + | * [[Agnieszka Litwin-Sobańska]] |
− | * | + | * [[Krzysztof Jaślar]] |
− | * | + | * [[Leszek Jenek]] |
− | * | + | * [[Rafał Kmita]] |
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
|- | |- | ||
− | | | + | | Grand Prix: |
− | | style="text-align:left" |'''Kabaret | + | | style="text-align:left" |'''[[Ścibor Szpak]]''' |
+ | |- | ||
+ | | I nagroda: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret K2]]''' (Zielona Góra) | ||
|- | |- | ||
| II nagroda: | | II nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" | | + | | style="text-align:left" |'''[[Jim Williams|Famous Jim Williams]]''' |
− | + | ||
− | + | ||
|- | |- | ||
| III nagroda: | | III nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" |''' | + | | style="text-align:left" | |
+ | * '''[[Kabaret Inaczej]]''' (Białystok) | ||
+ | * '''[[Kabaret 7 minut Po]]''' (Kraków) | ||
|- | |- | ||
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | | Statuetka Chichot Eskulapa: |
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Inaczej]]''' |
+ | |- | ||
+ | | Nagroda Publiczności: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * '''[[Kabaret K2]]''' | ||
+ | * '''[[Kabaret 44-200]]''' (Rybnik) | ||
+ | |- | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''2012''' | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''XXXIII Lidzbarskie Biesiady Humoru i Satyry''' | ||
|- | |- | ||
| jury: | | jury: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * | + | * [[Maria Czubaszek]] |
− | * | + | * [[Krzysztof Daukszewicz]] |
− | * | + | * [[Krzysztof Jaślar]] |
− | * | + | * [[Mikołaj Cieślak]] |
− | * | + | * Piotr Szwedes |
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
|- | |- | ||
− | | | + | | Grand Prix: |
− | | style="text-align:left" |'''Kabaret | + | | style="text-align:left" |'''[[Marcin Sitek]]''' – Król Dopalaczy |
+ | |- | ||
+ | | I nagroda: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Nic Nie Szkodzi]]''' (Wrocław) | ||
|- | |- | ||
| II nagroda: | | II nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" | | + | | style="text-align:left" |''nie przyznano'' |
− | + | ||
− | + | ||
|- | |- | ||
| III nagroda: | | III nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" |''' | + | | style="text-align:left" | |
+ | * '''[[Kabaret Świerszczychrząszcz]]''' (Szczebrzeszyn) | ||
+ | * '''[[Ścibor Szpak]]''' | ||
+ | * '''[[Michał Kempa]]''' i Diapazony | ||
|- | |- | ||
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | | Wyróżnienie: |
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | | style="text-align:left" | |
+ | * '''[[Kabaret Zygzak]]''' (Warszawa) | ||
+ | * '''[[Kabaret Weźrzesz]]''' (Skarżysko-Kamienna) | ||
+ | |- | ||
+ | | Nagroda Publiczności: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * '''[[Kabaret Świerszczychrząszcz]]''' | ||
+ | * '''[[Kabaret Zygzak]]''' | ||
+ | |- | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''2011''' | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''XXXII Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry''' | ||
|- | |- | ||
| jury: | | jury: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * | + | * [[Maria Czubaszek]] |
− | * [[Krzysztof | + | * [[Krzysztof Jaślar]] |
− | * | + | * Krzysztof Mikulski |
− | * | + | * Piotr Klatt |
− | * | + | * [[Artur Andrus]] |
− | * | + | * [[Abelard Giza]] |
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
|- | |- | ||
− | | | + | | Grand Prix: |
− | | style="text-align:left" |''' | + | | style="text-align:left" |'''[[Liquidmime]]''' |
|- | |- | ||
− | | | + | | I nagroda: |
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * '''[[Kabaret | + | * '''[[Kabaret PUK]]''' (Kraków) |
− | * '''[[Kabaret | + | * '''[[Kabaret Szarpanina]]''' (Szczecin) |
+ | |- | ||
+ | | II nagroda: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Michał Kempa]]''' | ||
|- | |- | ||
| III nagroda: | | III nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" |''' | + | | style="text-align:left" |''nie przyznano'' |
|- | |- | ||
− | | style=" | + | | Wyróżnienia: |
− | + | | style="text-align:left" | | |
+ | * '''[[Kabaret Tiruriru]]''' (Zielona Góra) | ||
+ | * '''[[Ścibor Szpak]]''' | ||
|- | |- | ||
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''2010''' |
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''XXXI Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry''' |
|- | |- | ||
| jury: | | jury: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * | + | * [[Maria Czubaszek]] (przewodnicząca) |
− | * | + | * [[Jacek Fedorowicz]] (przewodniczący) |
− | * | + | * [[Krzysztof Jaślar]] (przewodniczący) |
− | * | + | * [[Rafał Kmita]] (przewodniczący) |
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
|- | |- | ||
− | | | + | | konferansjerzy: |
− | | style="text-align:left" | | + | | style="text-align:left" |[[Formacja Chatelet]] (Kabaretowa Noc pod Gwiazdami – Kraków dla Lidzbarka), [[Radosław Bielecki]], [[Jarosław Marek Sobański]] (Turnieje) |
|- | |- | ||
− | | | + | | Grand Prix: |
− | | style="text-align:left" |''' | + | | style="text-align:left" |''nie przyznano'' |
|- | |- | ||
− | | | + | | I nagroda: |
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * ''' | + | * '''[[Kabaret Stado Umtata]]''' (Warszawa) |
− | * ''' | + | * '''[[Kabaret Szarpanina]]''' (Szczecin) |
|- | |- | ||
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | | II Nagroda: |
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | | style="text-align:left" | |
+ | * '''[[Kabaret Noł Nejm]]''' (Rybnik) | ||
+ | * '''[[Kacper Ruciński]]''' (Malbork) | ||
+ | |- | ||
+ | | III nagroda: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * '''[[Kabaret Chyba]]''' (Wrocław) | ||
+ | * '''[[Liquidmime]]''' | ||
+ | |- | ||
+ | | Nagroda Publiczności: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Weźrzesz]]''' | ||
+ | |- | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''2009''' | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''XXX Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry''' | ||
|- | |- | ||
| jury: | | jury: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * | + | * [[Jacek Fedorowicz]] (przewodniczący) |
− | * | + | * [[Maria Czubaszek]] |
− | * | + | * [[Krzysztof Jaślar]] |
− | * | + | * Bogumił Osiński |
− | * | + | * [[Janusz Rewers]] |
− | * | + | * Piotr Szwedes |
+ | * Andrzej Zakrzewski | ||
|- | |- | ||
− | | Złota Szpilka: | + | | konferansjerzy: |
− | | style="text-align:left" |''' | + | | style="text-align:left" |[[Wojciech Kamiński]] i [[Przemysław Żejmo]] (Turnieje), [[Artur Andrus]], [[Radosław Bielecki]], [[Michał Paszczyk]], [[Katarzyna Pakosińska]] (Koncert Laureatów Turniejów), [[Magda Umer]] i [[Andrzej Poniedzielski]] (50-lecie [[Kabaret Starszych Panów|Kabaretu Starszych Panów]]), [[Kabaret Neo-Nówka]] (XXX-lecie LWHiS) |
+ | |- | ||
+ | | Grand Prix i Złota Szpilka: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Nowaki]]''' (Zielona Góra) | ||
+ | |- | ||
+ | | I nagroda: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Hlynur]]''' (Zielona Góra) | ||
|- | |- | ||
| II nagroda: | | II nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" |''' | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Dasza von Yock]]''' (Sulejówek) |
+ | |- | ||
+ | | III nagroda: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * '''[[Kabaret Macież]]''' (Warszawa) | ||
+ | * '''[[Kabaret Kompania Grabi]]''' (Warszawa) | ||
+ | * '''[[Kabaret Tenor]] [[Czesław Jakubiec]]''' (Katowice) | ||
+ | |- | ||
+ | | Nagroda im. Ignacego Krasickiego: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Nowaki]]''' | ||
+ | |- | ||
+ | | Nagroda Publiczności: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Nowaki]]''' | ||
|- | |- | ||
| Wyróżnienia: | | Wyróżnienia: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * ''' | + | * "Złote pióro z zielonym atramentem" Kabaretowej Sceny Trójki – nagroda za najlepszy tekst piosenki kabaretowej – '''[[Kabaret Smile]]''' za piosenkę ''Nasza klasa'' |
− | + | * Honorowe wyróżnienie za kabaretową indywidualność XXX LWHiS – '''[[Adrianna Borek]]''' z [[Kabaret Nowaki|Kabaretu Nowaki]] | |
− | * ''' | + | * Wyróżnienie – '''[[Kabaret Czesuaf]]''' (Poznań) |
− | * ''' | + | |
|- | |- | ||
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''2008''' |
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''XXIX Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry''' |
|- | |- | ||
| jury: | | jury: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * | + | * [[Maria Czubaszek]] (przewodnicząca) |
− | * | + | * [[Jacek Fedorowicz]] |
− | * | + | * [[Rafał Kmita]] |
− | + | * [[Janusz Rewers]] | |
− | * [[ | + | * Piotr Szwedes |
− | * | + | * Andrzej Zakrzewski |
− | * | + | |
|- | |- | ||
− | | Złota Szpilka: | + | | Grand Prix i Złota Szpilka: |
− | | style="text-align:left" |''' Kabaret | + | | style="text-align:left" |''nie przyznano'' |
+ | |- | ||
+ | | I nagroda: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Babeczki z Rodzynkiem]]''' (Zielona Góra) | ||
|- | |- | ||
| II nagroda: | | II nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" |''' | + | | style="text-align:left" | |
+ | * '''[[Kabaret Hlynur]]''' (Zielona Góra) | ||
+ | * '''[[Kabaret Widelec]]''' (Białystok) | ||
+ | * '''[[Kabaret Czesuaf]]''' (Poznań) | ||
|- | |- | ||
| III nagroda: | | III nagroda: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * '''[[Kabaret | + | * '''[[Kabaret Forma]]''' (Zielona Góra) |
− | * ''' | + | * '''[[Kabaret Stado Umtata]]''' (Warszawa) |
|- | |- | ||
− | | | + | | Nagroda im. Ignacego Krasickiego: |
− | | style=" | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Czesuaf]]''' |
|- | |- | ||
− | | | + | | Nagroda Publiczności: |
+ | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Babeczki z Rodzynkiem]]''' | ||
|- | |- | ||
− | | style=" | + | | Wyróżnienia: |
− | + | | style="text-align:left" | | |
+ | * '''[[Kabaret Grabiego Marka]]''' (Kraków) | ||
+ | * '''[[Kabaret Weźrzesz]]''' (Skarżysko-Kamienna) | ||
|- | |- | ||
− | | style=" | + | | Nagroda za satyryczną audycję radiową: |
+ | | style="text-align:left" |'''[[Czyści jak Łza]]''' za piosenko-skecz ''Forsa Polonia'' (Olsztyn) | ||
|- | |- | ||
− | | style=" | + | | Nagrody rzeczowe: |
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * GPS dla '''[[Kabaret Weźrzesz|Kabaretu Weźrzesz]]''' | ||
+ | * Aparat – nagroda za osobowość dla Magdy z [[Kabaret Forma|Kabaretu Forma]] | ||
|- | |- | ||
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''2007''' |
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''XXVIII Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry''' |
|- | |- | ||
| jury: | | jury: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * | + | * [[Maria Czubaszek]] |
− | * | + | * [[Jacek Fedorowicz]] |
− | * | + | * Bogumił Osiński |
− | * | + | * Piotr Szwedes |
− | * | + | * Krzysztof Tyniec |
+ | * [[Marcin Wolski]] | ||
+ | * Andrzej Zakrzewski | ||
|- | |- | ||
− | | Złota Szpilka: | + | | Grand Prix i Złota Szpilka: |
− | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Młodych Panów]]''' (Rybnik) |
|- | |- | ||
− | | | + | | II nagroda: |
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * '''[[ | + | * '''[[Kabaret Świerszczychrząszcz]]''' (Szczebrzeszyn) |
− | * ''' | + | * '''[[Kabaret Tenor|Czesław Jakubiec "Tenor"]]''' (Bielsko-Biała) |
− | + | ||
|- | |- | ||
− | | | + | | III nagroda: |
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * | + | * '''[[Kabaret Skeczów Męczących]]''' (Kielce) |
− | * | + | * '''[[Kabaret Hlynur]]''' (Zielona Góra) |
− | + | ||
− | + | ||
|- | |- | ||
− | | | + | | Nagroda im. Ignacego Krasickiego: |
− | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Stado Umtata]]''' (Warszawa) |
|- | |- | ||
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | | Wyróżnienia – osobowości estradowe: |
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | |style="text-align:left" | |
+ | * '''[[Karolina Kuras]]''' ([[Kabaret Babeczki z Rodzynkiem]]) | ||
+ | * '''[[Mateusz Banaszkiewicz ]]''' ([[Kabaret Młodych Panów]]) | ||
+ | |- | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''2006''' | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''XXVII Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry''' | ||
|- | |- | ||
| jury: | | jury: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * | + | * [[Maria Czubaszek]] |
− | + | * [[Jacek Fedorowicz]] | |
− | * [[ | + | * Jerzy Derfel |
− | * | + | * Bogumił Osiński |
+ | * Piotr Szwedes | ||
* Andrzej Zakrzewski | * Andrzej Zakrzewski | ||
|- | |- | ||
− | | | + | | konferansjerzy: |
− | | style="text-align:left" |[[ | + | | style="text-align:left" |[[Katarzyna Pakosińska]] i [[Mikołaj Cieślak]] (Kabaretowa Noc pod Gwiazdami) |
|- | |- | ||
− | | Złota Szpilka: | + | | Grand Prix i Złota Szpilka: |
− | | style="text-align:left" |'''Kabaret | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Snobów]]''' (Lidzbark Warmiński) |
+ | |- | ||
+ | | I nagroda: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * '''[[Kabaret Skeczów Męczących]]''' (Kielce) | ||
+ | * '''[[Kabaret Neo-Nówka]]''' (Wrocław) | ||
+ | |- | ||
+ | | II nagroda: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Czesuaf]]''' (Poznań) | ||
+ | |- | ||
+ | | III nagroda: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Hlynur]]''' (Zielona Góra) | ||
+ | |- | ||
+ | | Nagroda im. Ignacego Krasickiego: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Młodych Panów]]''' (Rybnik) | ||
|- | |- | ||
| Wyróżnienia: | | Wyróżnienia: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * ''' | + | * '''[[Aneta Kwapisz]]''' ([[Kabaret Weźrzesz]]) |
− | * '''[[ | + | * '''[[Justyna Weigt]]''' ([[Kabaret Cegła]]) |
− | * '''[[Kabaret | + | * '''[[Igor Kwiatkowski]]''' ([[Kabaret Paranienormalni]]) |
+ | * '''[[Jacek Janowicz]]''' i '''[[Krzysztof Szubzda]]''' ([[Kabaret Widelec]]) | ||
|- | |- | ||
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''2005''' |
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''XXVI Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry''' |
|- | |- | ||
| jury: | | jury: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * [[Krzysztof | + | * [[Maria Czubaszek]] (przewodnicząca) |
− | * | + | * [[Jacek Fedorowicz]] |
− | * | + | * [[Krzysztof Jaślar]] |
− | * | + | * Janusz Kosiński |
− | * [[ | + | * Jarosław Kowalski |
+ | * [[Ireneusz Krosny]] | ||
+ | * Bogumił Osiński | ||
+ | * [[Andrzej Poniedzielski]] | ||
+ | * Piotr Szwedes | ||
+ | * Andrzej Zakrzewski | ||
|- | |- | ||
− | | Złota Szpilka: | + | | konferansjerzy: |
− | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret | + | | style="text-align:left" |[[Joanna Kołaczkowska]] i [[Dariusz Kamys]] |
+ | |- | ||
+ | | Grand Prix i Złota Szpilka: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Limo]]''' (Gdańsk) | ||
+ | |- | ||
+ | | I nagroda: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Młodych Panów]]''' (Rybnik) | ||
|- | |- | ||
| II nagroda: | | II nagroda: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * '''[[ | + | * '''[[Kabaret Neo-Nówka]]''' (Wrocław) |
− | * ''' | + | * '''[[Kabaret Paranienormalni]]''' (Jelenia Góra) |
|- | |- | ||
| III nagroda: | | III nagroda: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Smile]]''' (Lublin) | ||
+ | |- | ||
+ | | Nagroda im. Ignacego Krasickiego: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Abelard Giza]]''' | ||
+ | |- | ||
+ | | Nagroda Publiczności: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Snobów]]''' (Lidzbark Warmiński) | ||
+ | |- | ||
+ | | Wyróżnienia: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * ''' | + | * '''Grupa Inicjatyw Teatralnych''' (Kraków) |
− | * '''[[Kabaret | + | * '''[[Kabaret Snobów]]''' |
+ | * '''[[Kabaret Profil]]''' (Zielona Góra) | ||
+ | * '''[[Kabaret Ramol]]''' (Rejowiec Fabryczny) | ||
|- | |- | ||
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''2004''' |
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''XXV Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry''' |
|- | |- | ||
| jury: | | jury: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * [[ | + | * [[Zenon Laskowik]] (przewodniczący) |
− | * | + | * [[Maria Czubaszek]] |
− | + | * Zuzanna Łapinka-Olbrychska | |
− | * | + | |
* Janusz Kosiński | * Janusz Kosiński | ||
− | * | + | * [[Ireneusz Krosny]] |
− | * | + | * Bogumił Osiński |
− | * | + | * Andrzej Zakrzewski |
|- | |- | ||
− | | | + | | konferansjerzy: |
− | | style="text-align:left" |[[Piotr Bałtroczyk]] | + | | style="text-align:left" |[[Artur Andrus]] i [[Piotr Bałtroczyk]] |
|- | |- | ||
− | | | + | | Grand Prix: |
− | | style="text-align:left" |''' | + | | style="text-align:left" |''nie przyznano'' |
+ | |- | ||
+ | | I nagroda: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * '''[[Kabaret Widelec]]''' (Białystok) | ||
+ | * '''[[Kabaret Czesuaf]]''' (Poznań) | ||
|- | |- | ||
| II nagroda: | | II nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" |'' | + | | style="text-align:left" | |
+ | * '''[[Kabaret Limo]]''' (Gdańsk) | ||
+ | * '''[[Kabaret Zygzak]]''' (Warszawa) | ||
|- | |- | ||
| III nagroda: | | III nagroda: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Ramol]]''' (Rejowiec Fabryczny) | ||
+ | |- | ||
+ | | Wyróżnienia: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * '''[[Kabaret | + | * '''[[Kabaret Kubek]]''' (Lidzbark Warmiński) |
− | * '''[[Kabaret | + | * '''[[Kabaret Neo-Nówka]]''' (Wrocław) |
− | * '''[[Kabaret | + | * '''[[Kabaret Słuchajcie]]''' (Zielona Góra) |
− | * '''[[ | + | * '''[[Kabaret Skeczów Męczących]]''' (Kielce) |
|- | |- | ||
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''2003''' |
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''XXIV Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry''' |
|- | |- | ||
| jury: | | jury: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * | + | * [[Jacek Fedorowicz]] (przewodniczący) |
+ | * [[Maria Czubaszek]] | ||
+ | * [[Artur Andrus]] | ||
* [[Krzysztof Daukszewicz]] | * [[Krzysztof Daukszewicz]] | ||
− | * | + | * [[Krzysztof Jaślar]] |
− | * | + | * Janusz Kosiński |
− | * Andrzej | + | * Bogumił Osiński |
+ | * Piotr Szwedes | ||
+ | * Andrzej Śleszyński | ||
* Andrzej Zakrzewski | * Andrzej Zakrzewski | ||
|- | |- | ||
| konferansjerzy: | | konferansjerzy: | ||
− | | style="text-align:left" |[[ | + | | style="text-align:left" |[[Rafał Piechota]] (Turnieje), Steffen Möller |
|- | |- | ||
− | | Grand Prix | + | | Grand Prix: |
− | | style="text-align:left" |'''[[ | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Widelec]]''' (Białystok) |
|- | |- | ||
| I nagroda: | | I nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" | | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Ani Mru-Mru]]''' (Lublin) |
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
|- | |- | ||
| II nagroda: | | II nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Łowcy.B]]''' (Cieszyn) |
|- | |- | ||
− | | | + | | III nagroda: |
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * '''[[ | + | * '''[[Kabaret Neo-Nówka]]''' (Wrocław) |
− | * '''[[ | + | * '''[[Kabaret Nie My]]''' (Piotrków Trybunalski) |
|- | |- | ||
− | | | + | | IV nagroda: |
− | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Gzik]]''' (Poznań) |
|- | |- | ||
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | | Wyróżnienia: |
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | | style="text-align:left" | |
+ | * '''[[Joanna Kolibska]]''' (Kabaret No i co z tego z Lublina) | ||
+ | * '''[[Kabaret GwintEsencja]]''' za skecz ''Praca'' (Białystok) | ||
+ | * '''[[Kabaret Noł Nejm]]''' (Rybnik) | ||
+ | * '''Kabaret PePe''' (Białystok) | ||
+ | |- | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''2002''' | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''XXIII Lidzbarskie Biesiady Humoru i Satyry''' | ||
|- | |- | ||
| jury: | | jury: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | + | * [[Maria Czubaszek]] | |
− | * [[ | + | |
* [[Krzysztof Daukszewicz]] | * [[Krzysztof Daukszewicz]] | ||
* [[Krzysztof Jaślar]] | * [[Krzysztof Jaślar]] | ||
+ | * [[Ireneusz Krosny]] | ||
* Janusz Kosiński | * Janusz Kosiński | ||
− | * | + | * Zuzanna Łapicka-Olbrychska |
− | * | + | * Bogumił Osiński |
* Andrzej Zakrzewski | * Andrzej Zakrzewski | ||
|- | |- | ||
| konferansjerzy: | | konferansjerzy: | ||
− | | style="text-align:left" | | + | | style="text-align:left" |[[Dariusz Kamys]] (Turnieje), [[Piotr Bałtroczyk]], [[Artur Andrus]] |
|- | |- | ||
| Grand Prix i Złota Szpilka: | | Grand Prix i Złota Szpilka: | ||
− | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Ani Mru-Mru]]''' (Lublin) |
|- | |- | ||
| I nagroda: | | I nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Limo]]''' (Gdańsk) |
|- | |- | ||
− | | II nagroda: | + | | II nagroda im. Ignacego Krasickiego: |
− | | style="text-align:left" |'' | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Jachim Presents]]''' (Gdynia) |
|- | |- | ||
| III nagroda: | | III nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" | | + | | style="text-align:left" |'''Steffen Möller''' (Warszawa) |
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
|- | |- | ||
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | | Nagroda radiowej Trójki: |
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Noł Nejm]]''' (Rybnik) |
+ | |- | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''2001''' | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''XXII Lidzbarskie Biesiady Humoru i Satyry''' | ||
|- | |- | ||
| jury: | | jury: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * [[ | + | * [[Zenon Laskowik]] (przewodniczący) |
− | * | + | * [[Maria Czubaszek]] |
− | * | + | * [[Krzysztof Daukszewicz]] |
− | + | * [[Ireneusz Krosny]] | |
− | * [[ | + | * Janusz Koniński |
− | * | + | * Zuzanna Łapicka-Olbrychska |
+ | * Bogumił Osiński | ||
* Piotr Szwedes | * Piotr Szwedes | ||
+ | * Andrzej Śleszyński | ||
+ | * Andrzej Zakrzewski | ||
|- | |- | ||
| konferansjerzy: | | konferansjerzy: | ||
− | | style="text-align:left" |[[ | + | | style="text-align:left" |[[Przemysław Borkowski]] (Turnieje), [[Artur Andrus]] (Kabaretowa Noc Pod Gwiazdami), [[Piotr Bałtroczyk]] (koncert laureatów i "Big – Daukszewicz – brother") |
|- | |- | ||
| Grand Prix i Złota Szpilka: | | Grand Prix i Złota Szpilka: | ||
− | | style="text-align:left" |'''[[ | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Ani Mru-Mru]]''' (Lublin) |
+ | |- | ||
+ | | Nagroda im. Ignacego Krasickiego: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Widelec]]''' (Białystok) | ||
|- | |- | ||
| I nagroda: | | I nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" |'' | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Nie My]]''' (Piotrków Trybunalski) |
|- | |- | ||
| II nagroda: | | II nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" | | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Limo]]''' (Gdańsk) |
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
|- | |- | ||
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | | III nagroda: |
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Noł Nejm]]''' (Rybnik) |
+ | |- | ||
+ | | Nagroda Specjalna: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret DNO]]''' (Dąbrowa Górnicza) | ||
+ | |- | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''2000''' | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''XXI Lidzbarskie Biesiady Humoru i Satyry''' | ||
|- | |- | ||
| jury: | | jury: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * [[ | + | * [[Maria Czubaszek]] |
* Krystyna Gucewicz | * Krystyna Gucewicz | ||
− | * [[ | + | * [[Ireneusz Krosny]] |
− | * | + | * Bogumił Osiński |
− | + | * Andrzej Śleszyński | |
− | + | ||
− | * | + | |
* Andrzej Zakrzewski | * Andrzej Zakrzewski | ||
|- | |- | ||
| konferansjerzy: | | konferansjerzy: | ||
− | | style="text-align:left" | | + | | style="text-align:left" |Teresa Drozda (Turnieje), [[Piotr Bałtroczyk]], [[Artur Andrus]] |
|- | |- | ||
− | | | + | | Złota Szpilka: |
− | | style="text-align:left" |'''[[ | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Widelec]]''' (Białystok) |
|- | |- | ||
| I nagroda: | | I nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" |'''[[ | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Strzały z Aurory]]''' (Warszawa) |
|- | |- | ||
| II nagroda: | | II nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Kuzyni]]''' (Kołobrzeg) |
|- | |- | ||
| III nagroda: | | III nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" |''' | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Dudu]]''' (Rybnik) |
|- | |- | ||
| Wyróżnienia: | | Wyróżnienia: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * ''' | + | * '''Kabaret Czarny Salceson''' |
− | * ''' | + | * '''Marcin Samolczyk''' (Poznań) |
− | * '''[[ | + | * '''[[Eliza Rink]]''' z [[Kabaret Słuchajcie|Kabaretu Słuchajcie]] (Zielona Góra) |
− | + | * '''[[Kabaret Szum]]''' (Zielona Góra) | |
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
|- | |- | ||
| style="background-color:PowderBlue" | '''1999''' | | style="background-color:PowderBlue" | '''1999''' | ||
Linia 525: | Linia 689: | ||
* '''[[Kabaret Made In China|Kabaret E.K.]]''' (Zielona Góra) | * '''[[Kabaret Made In China|Kabaret E.K.]]''' (Zielona Góra) | ||
|- | |- | ||
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''1998''' |
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''XIX Lidzbarskie Biesiady Humoru i Satyry''' |
|- | |- | ||
| jury: | | jury: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * [[ | + | * [[Krzysztof Daukszewicz]] (przewodniczący) |
* Krystyna Gucewicz | * Krystyna Gucewicz | ||
− | * [[ | + | * [[Stefan Brzozowski]] |
− | * | + | * [[Rafał Kmita]] |
− | * | + | * Janusz Kosiński |
+ | * Bogdan Osiński | ||
+ | * Piotr Szwedes | ||
* Andrzej Zakrzewski | * Andrzej Zakrzewski | ||
|- | |- | ||
| konferansjerzy: | | konferansjerzy: | ||
− | | style="text-align:left" | | + | | style="text-align:left" |Ewa Cichocka i Radosław Ciecholewski (Turnieje), [[Piotr Bałtroczyk]], [[Artur Andrus]] (Kabaretowa Noc Pod Gwiazdami) |
|- | |- | ||
− | | Złota Szpilka: | + | | Grand Prix i Złota Szpilka: |
− | | style="text-align:left" |'''[[ | + | | style="text-align:left" |'''[[Mumio]]''' (Katowice) |
|- | |- | ||
| I nagroda: | | I nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" |'''[[ | + | | style="text-align:left" |'''[[Formacja Chatelet]]''' (Kraków) |
|- | |- | ||
| II nagroda: | | II nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret im. Romana]]''' (Radom) |
|- | |- | ||
| III nagroda: | | III nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" |''' | + | | style="text-align:left" |'''Teatr Kto''' (Kraków) |
|- | |- | ||
| Wyróżnienia: | | Wyróżnienia: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * '''Kabaret | + | * '''[[Kabaret Dudu]]''' (Rybnik) |
− | * ''' | + | * '''[[Kabaret DNO]]''' (Dąbrowa Górnicza) |
− | * '''[[ | + | * '''[[Kabaret Widelec]]''' (Białystok) |
− | * '''[[Kabaret | + | * '''[[Kabaret Strzały z Aurory]]''' (Warszawa) |
|- | |- | ||
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | | Nagroda Dziennika Pojezierza: |
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | | style="text-align:left" |'''[[Mumio]]''' (Katowice) |
+ | |- | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''1997''' | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''XVIII Lidzbarskie Biesiady Humoru i Satyry''' | ||
|- | |- | ||
| jury: | | jury: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * [[ | + | * [[Krzysztof Daukszewicz]] (przewodniczący) |
− | * | + | * Krystyna Gucewicz |
− | * | + | * Katarzyna Gärtner |
− | * [[ | + | * Andrzej Zakrzewski |
− | * | + | * [[Stefan Brzozowski]] |
− | + | * Bogdan Osiński | |
− | + | ||
* Piotr Szwedes | * Piotr Szwedes | ||
− | |||
− | |||
|- | |- | ||
| konferansjerzy: | | konferansjerzy: | ||
− | | style="text-align:left" |[[ | + | | style="text-align:left" |[[Piotr Bałtroczyk]] (koncerty na dziedzińcu zamkowym), Wiesław Nideraus (Turnieje) |
|- | |- | ||
| Grand Prix i Złota Szpilka: | | Grand Prix i Złota Szpilka: | ||
− | | style="text-align:left" |'''[[ | + | | style="text-align:left" |'''[[Grupa MoCarta]]''' (Warszawa) |
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
|- | |- | ||
| I nagroda: | | I nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" |''' | + | | style="text-align:left" |''nie przyznano'' |
|- | |- | ||
| II nagroda: | | II nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret | + | | style="text-align:left" | |
+ | * '''[[Kabaret Afera]]''' (Poznań) | ||
+ | * '''[[Kabaret DKD]]''' (Słupsk) | ||
+ | * '''[[Kabaret Made In China|Kabaret E.K.]]''' (Zielona Góra) | ||
+ | * '''[[Kabaret Moralnego Niepokoju]]''' (Warszawa) | ||
+ | * '''[[Kabaret Po Żarcie]]''' (Kraków) | ||
|- | |- | ||
− | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''1996''' | |
− | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''XVII Lidzbarskie Biesiady Humoru i Satyry''' | |
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | |
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | |
|- | |- | ||
| jury: | | jury: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * [[ | + | * Krystyna Gucewicz |
+ | * [[Stefan Brzozowski]] | ||
* [[Krzysztof Daukszewicz]] | * [[Krzysztof Daukszewicz]] | ||
* [[Krzysztof Jaślar]] | * [[Krzysztof Jaślar]] | ||
− | |||
* Janusz Kosiński | * Janusz Kosiński | ||
− | * | + | * Juliusz Puchalski |
− | * | + | * Piotr Szwedes |
* Andrzej Zakrzewski | * Andrzej Zakrzewski | ||
|- | |- | ||
| konferansjerzy: | | konferansjerzy: | ||
− | | style="text-align:left" | | + | | style="text-align:left" |Bartosz Brzeskot (Turnieje), [[Piotr Bałtroczyk]] |
|- | |- | ||
| Grand Prix i Złota Szpilka: | | Grand Prix i Złota Szpilka: | ||
− | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Moralnego Niepokoju]]''' (Warszawa) |
|- | |- | ||
| I nagroda: | | I nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Po Żarcie]]''' (Kraków) |
|- | |- | ||
− | | II nagroda | + | | II nagroda: |
− | | style="text-align:left" |''' | + | | style="text-align:left" |''nie przyznano'' |
|- | |- | ||
| III nagroda: | | III nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" |''' | + | | style="text-align:left" | |
+ | * '''[[Kabaret Afera]]''' (Poznań) | ||
+ | * '''[[Kabaret Grzegorz Halama Oklasky]]''' (Zielona Góra) | ||
+ | * '''[[Kabaret Jurki]]''' (Zielona Góra) | ||
|- | |- | ||
− | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''1995''' | |
− | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''XVI Lidzbarskie Biesiady Humoru i Satyry''' | |
− | + | ||
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | |
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | |
|- | |- | ||
| jury: | | jury: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * | + | * Krystyna Gucewicz |
− | + | ||
− | + | ||
* [[Krzysztof Daukszewicz]] | * [[Krzysztof Daukszewicz]] | ||
− | * | + | * Jacek Frankowski |
− | * | + | * Olek Grotowski |
− | + | * Andrzej Kleszczewski | |
− | + | ||
− | * Andrzej | + | |
* Andrzej Zakrzewski | * Andrzej Zakrzewski | ||
|- | |- | ||
| konferansjerzy: | | konferansjerzy: | ||
− | | style="text-align:left" |[[ | + | | style="text-align:left" |[[Piotr Bałtroczyk]] (Turnieje i koncert zamkowy) i Bartosz Brzeskot (Turnieje) |
|- | |- | ||
− | | Grand Prix: | + | | Grand Prix i Złota Szpilka: |
− | | style="text-align:left" |'''[[ | + | | style="text-align:left" |'''[[Ireneusz Krosny]]''' (Kraków) |
|- | |- | ||
| I nagroda: | | I nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret | + | | style="text-align:left" | |
+ | * '''[[Grupa Rafała Kmity|Kabaret Rafała Kmity]]''' (Kraków) | ||
+ | * '''[[Kabaret Ciach]]''' (Zielona Góra) | ||
+ | * '''[[Kabaret Paka]]''' (Jelenia Góra) | ||
|- | |- | ||
| II nagroda: | | II nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Jurki]]''' (Zielona Góra) |
|- | |- | ||
− | | | + | | Wyróżnienia: |
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * '''[[ | + | * '''[[Marek Grabie]]''' |
− | * '''[[ | + | * '''[[Grzegorz Halama]]''' |
|- | |- | ||
− | | | + | | Nagroda Główna Turnieju Biskupa: |
− | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Rak]]''' (Ruda Śląska) |
|- | |- | ||
− | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''1994''' | |
− | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''XV Lidzbarskie Biesiady Humoru i Satyry''' | |
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | |
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | |
|- | |- | ||
| jury: | | jury: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * [[ | + | * [[Krzysztof Daukszewicz]] (przewodniczący) |
− | * | + | * Krystyna Gucewicz |
− | * | + | * Leszek Bubel |
+ | * Andrzej Zakrzewski | ||
* Janusz Kosiński | * Janusz Kosiński | ||
− | * | + | * Maruszka Lipińska |
− | * | + | * Ferdynand Ruszczyc |
− | * | + | * Jacek Wójcicki |
|- | |- | ||
− | | | + | | konferansjer: |
− | | style="text-align:left" | | + | | style="text-align:left" |[[Piotr Bałtroczyk]] |
|- | |- | ||
− | | | + | | Złota Szpilka: |
+ | | style="text-align:left" |'''[[Grupa Rafała Kmity|Quasi-Kabaret Rafała Kmity]]''' (Kraków) | ||
+ | |- | ||
+ | | II nagroda: | ||
| style="text-align:left" |''nie przyznano'' | | style="text-align:left" |''nie przyznano'' | ||
|- | |- | ||
− | | | + | | III nagroda: |
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * '''[[Kabaret | + | * '''[[Kabaret Jurki]]''' (Zielona Góra) |
− | * '''[[Kabaret | + | * '''[[Kabaret Rak]]''' (Ruda Śląska) |
+ | * '''[[Kabaret Paka]]''' (Jelenia Góra) | ||
+ | * '''[[Jacek Ziobro]]''' (Jelenia Góra) | ||
+ | |- | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''1993''' | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''XIV Lidzbarskie Biesiady Humoru i Satyry''' | ||
+ | |- | ||
+ | | jury: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * [[Krzysztof Daukszewicz]] | ||
+ | * Krystyna Gucewicz | ||
+ | * Andrzej Kleszczewski | ||
+ | * Wojciech Malajkat | ||
+ | * [[Władysław Sikora]] | ||
+ | |- | ||
+ | | Złota Szpilka: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Koń Polski]]''' (Koszalin) | ||
|- | |- | ||
| II nagroda: | | II nagroda: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * '''[[Kabaret | + | * '''[[Grupa Rafała Kmity|Kabaret Rafała Kmity]]''' (Kraków) |
− | * ''' | + | * '''Teatr Pierwszy''' (Ostróda) |
|- | |- | ||
| III nagroda: | | III nagroda: | ||
− | |||
− | |||
− | |||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * ''' | + | * '''De-Er''' (Damian Rogala) (Kraków) |
− | + | * '''[[Kabaret Kociuba]]''' (Syców) | |
− | + | ||
− | * '''[[Kabaret | + | |
|- | |- | ||
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''1992''' |
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''XIII Lidzbarskie Biesiady Humoru i Satyry''' |
|- | |- | ||
| jury: | | jury: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * | + | * Krystyna Gucewicz |
− | + | * Zbigniew Łapiński | |
− | + | * [[Władysław Sikora]] | |
− | + | * Tomasz Śrutkowski | |
− | + | ||
− | + | ||
− | * | + | |
− | * [[ | + | |
− | * | + | |
* Andrzej Zakrzewski | * Andrzej Zakrzewski | ||
|- | |- | ||
− | | | + | | konferansjer: |
− | | style="text-align:left" |[[ | + | | style="text-align:left" |[[Piotr Bałtroczyk]] |
|- | |- | ||
− | | | + | | Złota Szpilka: |
− | | style="text-align:left" |''' | + | | style="text-align:left" |'''Kabaret Kabel''' (Gdańsk) |
|- | |- | ||
− | | | + | | Wyróżnienia: |
− | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret | + | | style="text-align:left" | |
+ | * '''Teatr kilku osób''' (Łódź) | ||
+ | * '''[[Kabaret Miećka]]''' (Frysztak Krościeński) | ||
+ | * '''[[Kabaret Fajf]]''' (Radom) | ||
|- | |- | ||
− | | | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''1991''' |
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''XII Lidzbarskie Biesiady Humoru i Satyry''' | ||
+ | |- | ||
+ | | jury: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * | + | * Stefan Friedman |
− | * | + | * Stanisław Klawe |
+ | * Janusz Zdziarski | ||
+ | * Janusz Sokołowski | ||
|- | |- | ||
− | | | + | | Złota Szpilka: |
− | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Paka]]''' (Jelenia Góra) |
|- | |- | ||
− | | | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''1990''' |
− | | style=" | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''XI Lidzbarskie Biesiady Humoru i Satyry''' |
|- | |- | ||
− | | | + | | jury: |
− | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret | + | | style="text-align:left" | |
+ | * Stefan Friedman (przewodniczący) | ||
+ | * Stanisław Klawe | ||
+ | * Janusz Zdziarski | ||
+ | * Krystyna Gucewicz | ||
+ | * Janusz Sokołowski | ||
+ | |- | ||
+ | | Złota Szpilka: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Fajf]]''' (Radom) | ||
|- | |- | ||
| Wyróżnienia: | | Wyróżnienia: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | + | * '''[[Czyści jak Łza]]''' (Olsztyn) | |
− | * '''[[ | + | * '''Bez szans''' (Olsztyn) |
− | * ''' | + | * '''Bowteda''' (Wydminy) |
− | * ''' | + | |
|- | |- | ||
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''1989''' |
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | | rowspan=3 | Biesiady nie odbyły się ze względów politycznych. |
+ | |- | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''1988''' | ||
+ | |- | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''1987''' | ||
+ | |- | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''1986''' | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''X Lidzbarskie Biesiady Humoru i Satyry''' | ||
+ | |- | ||
+ | | colspan=2 |Lidzbarskie Biesiady odbyły się półoficjalnie. Nie było tradycyjnego konkursu, do Lidzbarka przyjechali niektórzy laureaci i zaprzyjaźnieni uczestnicy poprzednich Biesiad. | ||
+ | |- | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''1985''' | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''IX Lidzbarskie Biesiady Humoru i Satyry''' | ||
|- | |- | ||
| jury: | | jury: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
+ | * Anna Barcikowska | ||
+ | * Bolesław Karpowicz | ||
+ | * Krystyna Gucewicz | ||
+ | * Eryk Lipiński | ||
* [[Maria Czubaszek]] | * [[Maria Czubaszek]] | ||
− | + | * Jerzy Kleyny | |
− | * Jerzy | + | * Wiesław Rogalski |
− | + | ||
− | + | ||
− | * | + | |
|- | |- | ||
− | | | + | | Złota Szpilka: |
− | | style="text-align:left" |''' | + | | style="text-align:left" |''' Kabaret Klasa''' (Łódź) |
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
|- | |- | ||
| II nagroda: | | II nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" |''' | + | | style="text-align:left" |'''Parodia Maxima''' (Poniatowa) |
|- | |- | ||
| III nagroda: | | III nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret | + | | style="text-align:left" | |
+ | * '''[[Kabaret Ergo]]''' (Nowy Sącz) | ||
+ | * '''Żaba''' (Wałbrzych) | ||
|- | |- | ||
− | | | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''1984''' |
− | | style="text-align:left" |''' | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''VIII Lidzbarskie Biesiady Humoru i Satyry''' |
+ | |- | ||
+ | | jury: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * Anna Barcikowska – publicystka | ||
+ | * Eryk Lipiński | ||
+ | * Marian Butrym – redaktor naczelny "Razem" | ||
+ | * Krystyna Gucewicz | ||
+ | * Kazimierz Oniszczuk – Wydział Kultury Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie | ||
+ | * Wiesław Rogalski – Wojewódzki Dom Kultury w Olsztynie | ||
+ | |- | ||
+ | | Złota Szpilka: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''Żaba''' (Wałbrzych) | ||
+ | |- | ||
+ | | II nagroda: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''Parodia Maxima''' (Poniatowa) | ||
|- | |- | ||
| Wyróżnienia: | | Wyróżnienia: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * ''' | + | * '''Pśtyk''' (Głogów) |
− | * ''' | + | * '''Dorota Kurek''' (Olsztyn) |
− | * ''' | + | * '''Janusz Sokołowski''' (Jerzwałd) |
− | * ''' | + | * '''Ortalion 80''' (Lidzbark Warmiński) |
|- | |- | ||
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''1983''' |
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''VII Lidzbarskie Biesiady Humoru i Satyry''' |
|- | |- | ||
| jury: | | jury: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * | + | * Andrzej Fabisiak |
− | * | + | * Witold Filler |
− | * | + | * Krystyna Gucewicz |
− | * | + | * Barbara Henkel |
− | * | + | * Bolesław Karpowicz – Wydział Kultury Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie |
− | * | + | * Jerzy Kleyny |
− | * | + | * Eryk Lipiński (przewodniczący) |
+ | * Wiesław Nideraus | ||
+ | * Wiesław Rogalski | ||
+ | * Janusz Segiet – "Gazeta Olsztyńska" | ||
|- | |- | ||
− | | | + | | Złota Szpilka: |
− | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Rżysko]]''' (Rozumice) |
|- | |- | ||
| II nagroda: | | II nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" | | + | | style="text-align:left" |'''Irra''' (Nowy Sącz) |
− | + | ||
− | + | ||
|- | |- | ||
− | | | + | | Wyróżnienia: |
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * ''' | + | * '''Parodia Maxima''' (Poniatowa) |
− | * ''' | + | * '''Za''' (Nowy Sącz) |
|- | |- | ||
− | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''1982''' | |
− | | style=" | + | | Stan wojenny – Lidzbarskie Biesiady Humoru i Satyry nie odbyły się |
|- | |- | ||
− | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''1981''' | |
− | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''VI Lidzbarskie Biesiady Humoru i Satyry''' | |
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | |
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | |
|- | |- | ||
| jury: | | jury: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * | + | * Anna Borkowska |
− | * [[ | + | * [[Krzysztof Daukszewicz]] |
− | * | + | * Feliks Derecki |
− | * | + | * Witold Filler |
− | * | + | * Wojciech Grzymała |
− | * | + | * Krystyna Gucewicz |
+ | * Mirosław Krupiński – NSZZ Solidarność, Region Warmińsko-Mazurski | ||
+ | * Stanisława Piotrowska – dyrektor olsztyńskiej "Estrady" | ||
+ | * Wiesław Rogalski – dyrektor Domu Kultury w Olsztynie | ||
+ | * Irena Telesz – aktorka Teatru im. Jaracza w Olsztynie | ||
|- | |- | ||
− | | | + | | Złota Szpilka: |
− | | style="text-align:left" |'' | + | | style="text-align:left" |'''Janusz Sokołowski''' (Jerzwałd) |
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
|- | |- | ||
| II nagroda: | | II nagroda: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * '''[[Kabaret | + | * '''[[Kabaret Rżysko]]''' (Rozumice) |
− | * '''[[Kabaret | + | * '''[[Kabaret Długi]]''' (Gliwice) |
− | + | ||
|- | |- | ||
| III nagroda: | | III nagroda: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''Jaś Niedoczekała''' (Warszawa) | ||
+ | |- | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''1980''' | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''V Lidzbarskie Biesiady Humoru i Satyry''' | ||
+ | |- | ||
+ | | jury: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * | + | * Anna Borkowska |
− | * | + | * Julian Bogdanowicz |
+ | * Feliks Derecki | ||
+ | * Witold Filler | ||
+ | * Krystyna Gucewicz – Redaktor Naczelny "Expresu Wieczornego" | ||
+ | * Barbara Henkel – publicystka | ||
+ | * Tadeusz Ostojski | ||
+ | * Czesław Pazera | ||
+ | * Feliks Walichnowski | ||
+ | * Tadeusz Willan – "Warmia i Mazury" | ||
|- | |- | ||
− | | | + | | Złota Szpilka: |
− | | style="text-align:left" |''' | + | | style="text-align:left" |'''Kabaret Bąbel''' |
|- | |- | ||
− | | | + | | II nagroda: |
− | | style="text-align:left" |''' | + | | style="text-align:left" | |
+ | * '''Janusz Sokołowski''' (Jerzwałd) | ||
+ | * '''Loża 44''' | ||
|- | |- | ||
− | | | + | | III nagroda: |
+ | | style="text-align:left" |'''Za''' (Nowy Sącz) | ||
+ | |- | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''1979''' | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''IV Lidzbarskie Biesiady Humoru i Satyry''' | ||
+ | |- | ||
+ | | jury: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * | + | * Anna Borkowska |
− | * | + | * Julian Bogdanowicz |
+ | * Witold Filler | ||
+ | * Krystyna Gucewicz | ||
+ | * Jerzy Kleyny | ||
+ | * Eryk Lipiński | ||
+ | * Tadeusz Ostojski – z Radia Olsztyn | ||
+ | * Czesław Pazera – Redaktor Naczelny "Gazety Olsztyńskiej" | ||
+ | * Feliks Walichnowski – Redaktor Naczelny "Panoramy Północy" | ||
|- | |- | ||
− | | | + | | Złota Szpilka: |
− | | style="text-align:left" |''' | + | | style="text-align:left" |'''Kabaret Bąbel''' |
|- | |- | ||
− | | | + | | II nagroda: |
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * | + | * '''Janusz Sokołowski''' (Jerzwałd) |
− | * | + | * '''Lach''' (Nowy Sącz) |
|- | |- | ||
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | | III nagroda: |
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | | style="text-align:left" |'''Żądło''' (Biskupiec) |
+ | |- | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''1978''' | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''III Lidzbarskie Biesiady Humoru i Satyry''' | ||
|- | |- | ||
| jury: | | jury: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * [[ | + | * Witold Filler (przewodniczący) – Redaktor Naczelny Tygodnika Szpilki |
+ | * Anna Borkowska – Redaktor Naczelny Perspektywy | ||
+ | * Krystyna Gucewicz – Redaktor Naczelny Expresu Wieczornego | ||
+ | * Jerzy Kleyny – kierownik działu Szpilek | ||
+ | * Eryk Lipiński – artysta, grafik, satyryk | ||
+ | * Zygmunt Tadeusiak – aktor, instruktor teatralny Lidzbarskiego Domu Kultury | ||
+ | |- | ||
+ | | Złota Szpilka: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Ładne Kwiatki]]''' (Olsztyn) | ||
+ | |- | ||
+ | | II nagroda: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''Kabaret Gwuść''' (Szczytno) | ||
+ | |- | ||
+ | | III nagroda: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''Kabaret Contra''' (Radom) | ||
+ | |- | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''1977''' | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''II Lidzbarskie Biesiady Humoru i Satyry''' | ||
+ | |- | ||
+ | | jury: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * Witold Filler | ||
* [[Maria Czubaszek]] | * [[Maria Czubaszek]] | ||
− | * [[ | + | * Jerzy Kleyny |
− | * | + | * [[Adam Kreczmar]] |
− | + | * Aneta Łastik | |
− | * | + | * Julian Bogdanowicz |
− | * | + | * Zbigniew Spólnicki |
|- | |- | ||
− | | | + | | Złota Szpilka: |
− | | style="text-align:left" | | + | | style="text-align:left" |'''Kabaret Gwuść''' (Szczytno) |
|- | |- | ||
− | | | + | | II nagroda: |
− | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret I...Kant]]''' (Olsztyn) |
+ | |- | ||
+ | | III nagroda: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Luźna Grupa]]''' (Olsztyn) | ||
+ | |- | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''1976''' | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''I Lidzbarskie Biesiady Humoru i Satyry''' | ||
+ | |- | ||
+ | | jury: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * Leszek Grad | ||
+ | * Jerzy Kleyny | ||
+ | * [[Adam Kreczmar]] | ||
+ | * Aneta Łastik | ||
|- | |- | ||
| I nagroda: | | I nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Dziura]]''' (Olsztyn) |
|- | |- | ||
| II nagroda: | | II nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" |''' | + | | style="text-align:left" |'''Kabaret Gwuść''' (Szczytno) |
|- | |- | ||
| III nagroda: | | III nagroda: | ||
− | | style="text-align:left" | | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Luźna Grupa]]''' (Olsztyn) |
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
|- | |- | ||
− | | Nagroda | + | | Nagroda specjalna: |
− | | style="text-align:left" |''' | + | | style="text-align:left" |Za poziom wokalny widowiska dla grupy estradowej '''"Symsar"''' z Lidzbarskiego Domu Kultury |
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
|- | |- | ||
|} | |} |
Aktualna wersja na dzień 19:16, 31 lip 2017
Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry – ogólnopolski przegląd kabaretowy, odbywający się Lidzbarku Warmińskim. Pierwsze XXIII przeglądy nosiły nazwę Lidzbarskie Biesiady Satyry i Humoru. Wieczorom patronuje Ignacy Krasicki – "Książę Poetów Polskich", a mottem są jego słowa: "Prawdziwa cnota krytyk się nie boi i śmiech niekiedy może być nauką".
Pomysł na festiwal pojawił się już w 1973 roku, lecz polskie władze zgodziły się go zorganizować dopiero trzy lata później. Pierwszy przegląd odbył się w dniach 29 lutego – 3 marca 1976 roku. Głównymi organizatorami przeglądu byli: Towarzystwo Miłośników Ziemi Lidzbarskiej, Lidzbarski Dom Kultury, Inspektor Szkolny. Biesiadom patronował Naczelnik Miasta Lidzbarka Warmińskiego. W 1994 roku komisarzem Biesiad została Jolanta Adamczyk. Od 1995 roku do 2015 roku Biesiady były transmitowane przez TVP 1, od 2016 roku Wieczory są transmitowane przez Polsat.
Główną nagrodą konkursu jest Złota Szpilka.
Nagrody
2016 | XXXVII Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry |
jury: |
|
Grand Prix: | |
I nagroda: | |
II nagroda: | |
III nagroda: | |
Nagrody publiczności: |
|
Wyróżnienie: |
|
2015 | XXXVI Lidzbarskie Biesiady Humoru i Satyry |
jury: | |
Grand Prix: | |
I nagroda: | |
II nagroda |
|
III nagroda: | nie przyznano |
Nagroda Specjalna Chichot Eskulapa | |
Nagroda Publiczności: |
|
Nagroda za kreację aktorską: |
|
2014 | XXXV Lidzbarskie Biesiady Humoru i Satyry |
jury: | |
Grand Prix: | nie przyznano |
I nagroda: | |
II nagroda: | |
III nagroda: | nie przyznano |
Wyróżnienie: |
|
Nagroda Publiczności: | |
2013 | XXXIV Lidzbarskie Biesiady Humoru i Satyry |
jury: | |
Grand Prix: | Ścibor Szpak |
I nagroda: | Kabaret K2 (Zielona Góra) |
II nagroda: | Famous Jim Williams |
III nagroda: |
|
Statuetka Chichot Eskulapa: | Kabaret Inaczej |
Nagroda Publiczności: |
|
2012 | XXXIII Lidzbarskie Biesiady Humoru i Satyry |
jury: |
|
Grand Prix: | Marcin Sitek – Król Dopalaczy |
I nagroda: | Kabaret Nic Nie Szkodzi (Wrocław) |
II nagroda: | nie przyznano |
III nagroda: |
|
Wyróżnienie: |
|
Nagroda Publiczności: | |
2011 | XXXII Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry |
jury: |
|
Grand Prix: | Liquidmime |
I nagroda: |
|
II nagroda: | Michał Kempa |
III nagroda: | nie przyznano |
Wyróżnienia: |
|
2010 | XXXI Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry |
jury: |
|
konferansjerzy: | Formacja Chatelet (Kabaretowa Noc pod Gwiazdami – Kraków dla Lidzbarka), Radosław Bielecki, Jarosław Marek Sobański (Turnieje) |
Grand Prix: | nie przyznano |
I nagroda: |
|
II Nagroda: |
|
III nagroda: |
|
Nagroda Publiczności: | Kabaret Weźrzesz |
2009 | XXX Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry |
jury: |
|
konferansjerzy: | Wojciech Kamiński i Przemysław Żejmo (Turnieje), Artur Andrus, Radosław Bielecki, Michał Paszczyk, Katarzyna Pakosińska (Koncert Laureatów Turniejów), Magda Umer i Andrzej Poniedzielski (50-lecie Kabaretu Starszych Panów), Kabaret Neo-Nówka (XXX-lecie LWHiS) |
Grand Prix i Złota Szpilka: | Kabaret Nowaki (Zielona Góra) |
I nagroda: | Kabaret Hlynur (Zielona Góra) |
II nagroda: | Kabaret Dasza von Yock (Sulejówek) |
III nagroda: |
|
Nagroda im. Ignacego Krasickiego: | Kabaret Nowaki |
Nagroda Publiczności: | Kabaret Nowaki |
Wyróżnienia: |
|
2008 | XXIX Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry |
jury: |
|
Grand Prix i Złota Szpilka: | nie przyznano |
I nagroda: | Kabaret Babeczki z Rodzynkiem (Zielona Góra) |
II nagroda: |
|
III nagroda: |
|
Nagroda im. Ignacego Krasickiego: | Kabaret Czesuaf |
Nagroda Publiczności: | Kabaret Babeczki z Rodzynkiem |
Wyróżnienia: |
|
Nagroda za satyryczną audycję radiową: | Czyści jak Łza za piosenko-skecz Forsa Polonia (Olsztyn) |
Nagrody rzeczowe: |
|
2007 | XXVIII Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry |
jury: |
|
Grand Prix i Złota Szpilka: | Kabaret Młodych Panów (Rybnik) |
II nagroda: |
|
III nagroda: |
|
Nagroda im. Ignacego Krasickiego: | Kabaret Stado Umtata (Warszawa) |
Wyróżnienia – osobowości estradowe: | |
2006 | XXVII Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry |
jury: |
|
konferansjerzy: | Katarzyna Pakosińska i Mikołaj Cieślak (Kabaretowa Noc pod Gwiazdami) |
Grand Prix i Złota Szpilka: | Kabaret Snobów (Lidzbark Warmiński) |
I nagroda: |
|
II nagroda: | Kabaret Czesuaf (Poznań) |
III nagroda: | Kabaret Hlynur (Zielona Góra) |
Nagroda im. Ignacego Krasickiego: | Kabaret Młodych Panów (Rybnik) |
Wyróżnienia: | |
2005 | XXVI Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry |
jury: |
|
konferansjerzy: | Joanna Kołaczkowska i Dariusz Kamys |
Grand Prix i Złota Szpilka: | Kabaret Limo (Gdańsk) |
I nagroda: | Kabaret Młodych Panów (Rybnik) |
II nagroda: |
|
III nagroda: | Kabaret Smile (Lublin) |
Nagroda im. Ignacego Krasickiego: | Abelard Giza |
Nagroda Publiczności: | Kabaret Snobów (Lidzbark Warmiński) |
Wyróżnienia: |
|
2004 | XXV Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry |
jury: |
|
konferansjerzy: | Artur Andrus i Piotr Bałtroczyk |
Grand Prix: | nie przyznano |
I nagroda: |
|
II nagroda: |
|
III nagroda: | Kabaret Ramol (Rejowiec Fabryczny) |
Wyróżnienia: |
|
2003 | XXIV Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry |
jury: |
|
konferansjerzy: | Rafał Piechota (Turnieje), Steffen Möller |
Grand Prix: | Kabaret Widelec (Białystok) |
I nagroda: | Kabaret Ani Mru-Mru (Lublin) |
II nagroda: | Kabaret Łowcy.B (Cieszyn) |
III nagroda: |
|
IV nagroda: | Kabaret Gzik (Poznań) |
Wyróżnienia: |
|
2002 | XXIII Lidzbarskie Biesiady Humoru i Satyry |
jury: |
|
konferansjerzy: | Dariusz Kamys (Turnieje), Piotr Bałtroczyk, Artur Andrus |
Grand Prix i Złota Szpilka: | Kabaret Ani Mru-Mru (Lublin) |
I nagroda: | Kabaret Limo (Gdańsk) |
II nagroda im. Ignacego Krasickiego: | Kabaret Jachim Presents (Gdynia) |
III nagroda: | Steffen Möller (Warszawa) |
Nagroda radiowej Trójki: | Kabaret Noł Nejm (Rybnik) |
2001 | XXII Lidzbarskie Biesiady Humoru i Satyry |
jury: |
|
konferansjerzy: | Przemysław Borkowski (Turnieje), Artur Andrus (Kabaretowa Noc Pod Gwiazdami), Piotr Bałtroczyk (koncert laureatów i "Big – Daukszewicz – brother") |
Grand Prix i Złota Szpilka: | Kabaret Ani Mru-Mru (Lublin) |
Nagroda im. Ignacego Krasickiego: | Kabaret Widelec (Białystok) |
I nagroda: | Kabaret Nie My (Piotrków Trybunalski) |
II nagroda: | Kabaret Limo (Gdańsk) |
III nagroda: | Kabaret Noł Nejm (Rybnik) |
Nagroda Specjalna: | Kabaret DNO (Dąbrowa Górnicza) |
2000 | XXI Lidzbarskie Biesiady Humoru i Satyry |
jury: |
|
konferansjerzy: | Teresa Drozda (Turnieje), Piotr Bałtroczyk, Artur Andrus |
Złota Szpilka: | Kabaret Widelec (Białystok) |
I nagroda: | Kabaret Strzały z Aurory (Warszawa) |
II nagroda: | Kabaret Kuzyni (Kołobrzeg) |
III nagroda: | Kabaret Dudu (Rybnik) |
Wyróżnienia: |
|
1999 | XX Lidzbarskie Biesiady Humoru i Satyry |
jury: |
|
konferansjerzy: | Teresa Drozda (Turnieje), Piotr Bałtroczyk, Artur Andrus, Andrzej Poniedzielski |
Grand Prix i Złota Szpilka: | Kabaret im. Romana (Radom) |
II nagroda: |
|
Nagroda Indywidualna: | Artur Walaszek z Kabaretu E.K. |
Wyróżnienia: |
|
1998 | XIX Lidzbarskie Biesiady Humoru i Satyry |
jury: |
|
konferansjerzy: | Ewa Cichocka i Radosław Ciecholewski (Turnieje), Piotr Bałtroczyk, Artur Andrus (Kabaretowa Noc Pod Gwiazdami) |
Grand Prix i Złota Szpilka: | Mumio (Katowice) |
I nagroda: | Formacja Chatelet (Kraków) |
II nagroda: | Kabaret im. Romana (Radom) |
III nagroda: | Teatr Kto (Kraków) |
Wyróżnienia: |
|
Nagroda Dziennika Pojezierza: | Mumio (Katowice) |
1997 | XVIII Lidzbarskie Biesiady Humoru i Satyry |
jury: |
|
konferansjerzy: | Piotr Bałtroczyk (koncerty na dziedzińcu zamkowym), Wiesław Nideraus (Turnieje) |
Grand Prix i Złota Szpilka: | Grupa MoCarta (Warszawa) |
I nagroda: | nie przyznano |
II nagroda: |
|
1996 | XVII Lidzbarskie Biesiady Humoru i Satyry |
jury: |
|
konferansjerzy: | Bartosz Brzeskot (Turnieje), Piotr Bałtroczyk |
Grand Prix i Złota Szpilka: | Kabaret Moralnego Niepokoju (Warszawa) |
I nagroda: | Kabaret Po Żarcie (Kraków) |
II nagroda: | nie przyznano |
III nagroda: |
|
1995 | XVI Lidzbarskie Biesiady Humoru i Satyry |
jury: |
|
konferansjerzy: | Piotr Bałtroczyk (Turnieje i koncert zamkowy) i Bartosz Brzeskot (Turnieje) |
Grand Prix i Złota Szpilka: | Ireneusz Krosny (Kraków) |
I nagroda: |
|
II nagroda: | Kabaret Jurki (Zielona Góra) |
Wyróżnienia: | |
Nagroda Główna Turnieju Biskupa: | Kabaret Rak (Ruda Śląska) |
1994 | XV Lidzbarskie Biesiady Humoru i Satyry |
jury: |
|
konferansjer: | Piotr Bałtroczyk |
Złota Szpilka: | Quasi-Kabaret Rafała Kmity (Kraków) |
II nagroda: | nie przyznano |
III nagroda: |
|
1993 | XIV Lidzbarskie Biesiady Humoru i Satyry |
jury: |
|
Złota Szpilka: | Kabaret Koń Polski (Koszalin) |
II nagroda: |
|
III nagroda: |
|
1992 | XIII Lidzbarskie Biesiady Humoru i Satyry |
jury: |
|
konferansjer: | Piotr Bałtroczyk |
Złota Szpilka: | Kabaret Kabel (Gdańsk) |
Wyróżnienia: |
|
1991 | XII Lidzbarskie Biesiady Humoru i Satyry |
jury: |
|
Złota Szpilka: | Kabaret Paka (Jelenia Góra) |
1990 | XI Lidzbarskie Biesiady Humoru i Satyry |
jury: |
|
Złota Szpilka: | Kabaret Fajf (Radom) |
Wyróżnienia: |
|
1989 | Biesiady nie odbyły się ze względów politycznych. |
1988 | |
1987 | |
1986 | X Lidzbarskie Biesiady Humoru i Satyry |
Lidzbarskie Biesiady odbyły się półoficjalnie. Nie było tradycyjnego konkursu, do Lidzbarka przyjechali niektórzy laureaci i zaprzyjaźnieni uczestnicy poprzednich Biesiad. | |
1985 | IX Lidzbarskie Biesiady Humoru i Satyry |
jury: |
|
Złota Szpilka: | Kabaret Klasa (Łódź) |
II nagroda: | Parodia Maxima (Poniatowa) |
III nagroda: |
|
1984 | VIII Lidzbarskie Biesiady Humoru i Satyry |
jury: |
|
Złota Szpilka: | Żaba (Wałbrzych) |
II nagroda: | Parodia Maxima (Poniatowa) |
Wyróżnienia: |
|
1983 | VII Lidzbarskie Biesiady Humoru i Satyry |
jury: |
|
Złota Szpilka: | Kabaret Rżysko (Rozumice) |
II nagroda: | Irra (Nowy Sącz) |
Wyróżnienia: |
|
1982 | Stan wojenny – Lidzbarskie Biesiady Humoru i Satyry nie odbyły się |
1981 | VI Lidzbarskie Biesiady Humoru i Satyry |
jury: |
|
Złota Szpilka: | Janusz Sokołowski (Jerzwałd) |
II nagroda: |
|
III nagroda: | Jaś Niedoczekała (Warszawa) |
1980 | V Lidzbarskie Biesiady Humoru i Satyry |
jury: |
|
Złota Szpilka: | Kabaret Bąbel |
II nagroda: |
|
III nagroda: | Za (Nowy Sącz) |
1979 | IV Lidzbarskie Biesiady Humoru i Satyry |
jury: |
|
Złota Szpilka: | Kabaret Bąbel |
II nagroda: |
|
III nagroda: | Żądło (Biskupiec) |
1978 | III Lidzbarskie Biesiady Humoru i Satyry |
jury: |
|
Złota Szpilka: | Kabaret Ładne Kwiatki (Olsztyn) |
II nagroda: | Kabaret Gwuść (Szczytno) |
III nagroda: | Kabaret Contra (Radom) |
1977 | II Lidzbarskie Biesiady Humoru i Satyry |
jury: |
|
Złota Szpilka: | Kabaret Gwuść (Szczytno) |
II nagroda: | Kabaret I...Kant (Olsztyn) |
III nagroda: | Kabaret Luźna Grupa (Olsztyn) |
1976 | I Lidzbarskie Biesiady Humoru i Satyry |
jury: |
|
I nagroda: | Kabaret Dziura (Olsztyn) |
II nagroda: | Kabaret Gwuść (Szczytno) |
III nagroda: | Kabaret Luźna Grupa (Olsztyn) |
Nagroda specjalna: | Za poziom wokalny widowiska dla grupy estradowej "Symsar" z Lidzbarskiego Domu Kultury |