Kabaretowe Mistrzostwa Świata: Różnice pomiędzy wersjami
(→Laureaci) |
(→Laureaci) |
||
(Nie pokazano 11 wersji utworzonych przez 2 użytkowników) | |||
Linia 4: | Linia 4: | ||
== Laureaci == | == Laureaci == | ||
− | {| class="wikitable" style="text-align:center; | + | {| class="wikitable" style="text-align:center; border-collapse: collapse; border: solid 1px; width: 98%" border="1" |
|- | |- | ||
− | | | + | | style="text-align:center; width: 180px; background-color:PowderBlue" | '''2011''' |
− | | | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''IV Kabaretowe Mistrzostwa Świata''' |
|- | |- | ||
| I koncert eliminacyjny: | | I koncert eliminacyjny: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | I Miejsce: '''[[Kabaret | + | I Miejsce: '''[[Kabaret Na Ostatnią Chwilę]]'''<br> |
− | <br>II Miejsce: ''' | + | II Miejsce: '''Elżbieta Wycech'''<br> |
− | <br>III Miejsce: '''Kabaret | + | III Miejsce: '''[[Kabaret Weźrzesz]]''' (Skarżysko-Kamienna) |
|- | |- | ||
| II koncert eliminacyjny: | | II koncert eliminacyjny: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | I Miejsce: '''[[ | + | I Miejsce: '''[[Paweł Reszela]]'''<br> |
− | <br>II Miejsce: ''' | + | II Miejsce: '''Kabaret HUĆĆ'''<br> |
− | <br>III Miejsce: ''' | + | III Miejsce: '''Kabaret PiC''' |
|- | |- | ||
| III koncert eliminacyjny: | | III koncert eliminacyjny: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | I Miejsce: '''[[Kabaret | + | I Miejsce: '''[[Kabaret PUK]]''' (Kraków)<br> |
− | <br>II Miejsce: '''[[Kabaret | + | II Miejsce: '''[[Kabaret Inaczej]]''' (Białystok)<br> |
− | <br>III Miejsce: '''[[Kabaret | + | III Miejsce: '''[[Kabaret Czołówka Piekła]]''' (Poznań) |
+ | |- | ||
+ | | IV koncert eliminacyjny: | ||
+ | | style="text-align:left" |I Miejsce: '''[[Kabaret DABZ]]''' (Opole) oraz '''Kabaret Bazooka''' | ||
|- | |- | ||
| V koncert eliminacyjny: | | V koncert eliminacyjny: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | I Miejsce: ''' | + | I Miejsce: '''[[Kabaret Z Konopi]]'''<br> |
− | <br> | + | II Miejsce: '''[[Kabaret Czwarta Fala]]''' (Kielce)<br> |
+ | III Miejsce: '''[[Kabaret Wyjście Ewakuacyjne]]''' (Opalenica)<br> | ||
+ | IV Miejsce: '''[[Kabaret Członek Polski]]''' (Warszawa) | ||
|- | |- | ||
| Finał: | | Finał: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | I Miejsce: '''[[ | + | I Miejsce: '''[[Paweł Reszela]]''' (Ostrów Wielkopolski) oraz '''[[Kabaret Na Ostatnią Chwilę]]'''<br> |
− | <br>II Miejsce: '''[[Kabaret | + | II Miejsce: '''[[Kabaret Z Konopi]]'''<br> |
− | <br>III Miejsce: ''' | + | III Miejsce: '''Elżbieta Wycech'''<br> |
+ | IV Miejsce: '''Kabaret HUĆĆ''' | ||
|- | |- | ||
− | | | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''2010''' |
− | | | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''III Kabaretowe Mistrzostwa Świata''' |
+ | |- | ||
+ | | I koncert eliminacyjny: | ||
+ | | style="text-align:left" |I Miejsce: '''[[Kabaret Z Konopi]]''' | ||
+ | |- | ||
+ | | II koncert eliminacyjny: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | I Miejsce: '''[[Kabaret Czwarta Fala]]''' (Kielce)<br> | ||
+ | II Miejsce: '''[[Kabaret Bajeczka]]''' (Białystok)<br> | ||
+ | |- | ||
+ | | III koncert eliminacyjny: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | I Miejsce: '''[[Kabaret Chyba]]''' (Wrocław)<br> | ||
+ | Dzika karta od Jury - [[Kabaret Sakreble]] (Zduńska Wola) | ||
+ | |- | ||
+ | | IV koncert eliminacyjny: | ||
+ | | style="text-align:left" |I Miejsce: '''[[Paweł Reszela]]''' (Ostrów Wielkopolski) | ||
+ | |- | ||
+ | | V koncert eliminacyjny: | ||
+ | | style="text-align:left" |I Miejsce: '''[[Kabaret Kałasznikof]]''' (Rybnik) | ||
+ | |- | ||
+ | | Finał: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | I Miejsce: '''[[Kabaret Czwarta Fala]]''' (Kielce)<br> | ||
+ | II Miejsce: '''[[Kabaret Z Konopi]]'''<br> | ||
+ | III Miejsce: '''[[Paweł Reszela]]''' (Ostrów Wielkopolski)<br> | ||
+ | IV Miejsce: '''[[Kabaret Sakreble]]''' (Zduńska Wola) | ||
+ | |- | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''2009''' | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''II Kabaretowe Mistrzostwa Świata''' | ||
|- | |- | ||
| I koncert eliminacyjny: | | I koncert eliminacyjny: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
I Miejsce: '''[[Kabaret Z Konopi]]''' (Kielce) | I Miejsce: '''[[Kabaret Z Konopi]]''' (Kielce) | ||
− | <br>II Miejsce: '''Kabaret Czołówka Piekła''' (Poznań) | + | <br>II Miejsce: '''[[Kabaret Czołówka Piekła]]''' (Poznań) |
<br>III Miejsce: '''[[Kabaret Bajeczka]]''' (Białystok) | <br>III Miejsce: '''[[Kabaret Bajeczka]]''' (Białystok) | ||
|- | |- | ||
Linia 52: | Linia 87: | ||
<br>II Miejsce: '''[[Kabaret IDEA]]''' (Białystok) | <br>II Miejsce: '''[[Kabaret IDEA]]''' (Białystok) | ||
<br>III Miejsce: '''[[Kabaret Z Konopi]]''' (Kielce) | <br>III Miejsce: '''[[Kabaret Z Konopi]]''' (Kielce) | ||
+ | |- | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''2008''' | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''I Kabaretowe Mistrzostwa Świata''' | ||
+ | |- | ||
+ | | I koncert eliminacyjny: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | I Miejsce: '''[[Kabaret Mimika]]''' (Lublin) | ||
+ | <br>II Miejsce: '''[[Kabaret Klakier]]''' (Ostrów Wielkopolski) | ||
+ | <br>III Miejsce: '''Kabaret Idź Stąd i Nie wracaj''' (Wrocław) | ||
+ | |- | ||
+ | | II koncert eliminacyjny: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | I Miejsce: '''[[Kabaret IDEA]]''' (Białystok) | ||
+ | <br>II Miejsce: '''[[Kabaret Szarpanina]]''' (Szczecin) | ||
+ | <br>III Miejsce: '''[[Kabaret Szydera]]''' (Wałbrzych) | ||
+ | |- | ||
+ | | III koncert eliminacyjny: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | I Miejsce: '''[[Kabaret Świerszczychrząszcz]]''' (Szczebrzeszyn) | ||
+ | <br>II Miejsce: '''[[Kabaret Weźrzesz]]''' (Skarżysko-Kamienna) | ||
+ | <br>III Miejsce: '''[[Kabaret PoMimochodem]]''' (Lublin) | ||
+ | |- | ||
+ | | V koncert eliminacyjny: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | I Miejsce: '''[[Klancyk]]''' (Warszawa) | ||
+ | <br>II Miejsce: '''[[Kabaret Sakreble]]''' (Zduńska Wola) | ||
+ | |- | ||
+ | | Finał: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | I Miejsce: '''[[Kabaret Świerszczychrząszcz]]''' (Szczebrzeszyn) | ||
+ | <br>II Miejsce: '''[[Kabaret IDEA]]''' (Białystok) | ||
+ | <br>III Miejsce: '''[[Klancyk]]''' (Warszawa) | ||
|- | |- | ||
|} | |} |
Aktualna wersja na dzień 09:56, 13 lut 2012
Kabaretowe Mistrzostwa Świata - przegląd kabaretowy odbywający się w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie. O udział w finale kabarety rywalizują w koncertach eliminacyjnych, odbywających się raz w miesiącu. Zwycięzcę wybiera publiczność.
Organizatorem Kabaretowych Mistrzostw Świata jest Wyższa Szkoła Promocji.
Laureaci
2011 | IV Kabaretowe Mistrzostwa Świata |
I koncert eliminacyjny: |
I Miejsce: Kabaret Na Ostatnią Chwilę |
II koncert eliminacyjny: |
I Miejsce: Paweł Reszela |
III koncert eliminacyjny: |
I Miejsce: Kabaret PUK (Kraków) |
IV koncert eliminacyjny: | I Miejsce: Kabaret DABZ (Opole) oraz Kabaret Bazooka |
V koncert eliminacyjny: |
I Miejsce: Kabaret Z Konopi |
Finał: |
I Miejsce: Paweł Reszela (Ostrów Wielkopolski) oraz Kabaret Na Ostatnią Chwilę |
2010 | III Kabaretowe Mistrzostwa Świata |
I koncert eliminacyjny: | I Miejsce: Kabaret Z Konopi |
II koncert eliminacyjny: |
I Miejsce: Kabaret Czwarta Fala (Kielce) |
III koncert eliminacyjny: |
I Miejsce: Kabaret Chyba (Wrocław) |
IV koncert eliminacyjny: | I Miejsce: Paweł Reszela (Ostrów Wielkopolski) |
V koncert eliminacyjny: | I Miejsce: Kabaret Kałasznikof (Rybnik) |
Finał: |
I Miejsce: Kabaret Czwarta Fala (Kielce) |
2009 | II Kabaretowe Mistrzostwa Świata |
I koncert eliminacyjny: |
I Miejsce: Kabaret Z Konopi (Kielce)
|
Finał: |
I Miejsce: Kacper Ruciński (Malbork)
|
2008 | I Kabaretowe Mistrzostwa Świata |
I koncert eliminacyjny: |
I Miejsce: Kabaret Mimika (Lublin)
|
II koncert eliminacyjny: |
I Miejsce: Kabaret IDEA (Białystok)
|
III koncert eliminacyjny: |
I Miejsce: Kabaret Świerszczychrząszcz (Szczebrzeszyn)
|
V koncert eliminacyjny: |
I Miejsce: Klancyk (Warszawa)
|
Finał: |
I Miejsce: Kabaret Świerszczychrząszcz (Szczebrzeszyn)
|