Kabaret Hrabi: Różnice pomiędzy wersjami

Z Encyklopedia Kabaretu
(Dyskografia)
(Programy kabaretowe)
 
(Nie pokazano 41 wersji utworzonych przez 14 użytkowników)
Linia 1: Linia 1:
 
[[Plik:LogoHrabi.gif|200px|thumb|right|Logo Kabaretu Hrabi]]
 
[[Plik:LogoHrabi.gif|200px|thumb|right|Logo Kabaretu Hrabi]]
[[Plik:KabaretHrabi.JPG|300px|thumb|right|Kabaret Hrabi - od lewej: Łukasz Pietsch, Dariusz Kamys, Tomasz Majer, Joanna Kołaczkowska<br>[[Kabaret Hrabi/zdjęcia|więcej zdjęć]]]]
+
[[Plik:KabaretHrabi.JPG|300px|thumb|right|Kabaret Hrabi od lewej: Łukasz Pietsch, Dariusz Kamys, Tomasz Majer, Joanna Kołaczkowska<br>[[Kabaret Hrabi/zdjęcia|więcej zdjęć]]]]
'''Kabaret Hrabi''' - zielonogórsko-warszawski polski kabaret powstały w listopadzie 2002 roku.
+
'''Kabaret Hrabi''' zielonogórsko-warszawski polski kabaret powstały w listopadzie 2002 roku.
  
 
Związany jest z [[Zielonogórskie Zagłębie Kabaretowe|Zielonogórskim Zagłębiem Kabaretowym]].
 
Związany jest z [[Zielonogórskie Zagłębie Kabaretowe|Zielonogórskim Zagłębiem Kabaretowym]].
 +
 +
Od maja do sierpnia w czterech miastach – Łodzi, Poznaniu, Warszawie i Gdańsku odbędzie się 3-dniowy Festiwal Kabaretu Hrabi. W trakcie Festiwalu zostaną zaprezentowane 3 programy: ''Co jest śmieszne'' z udziałem [[Kabaret Adin|Kabaretu Adin]], ''Lubię to'' (kompilacja wszystkich programów) oraz ''Gdy powiesz: Tak'' z udziałem [[Mariusz Lubomski|Mariusza Lubomskiego]].
  
 
== Skład ==
 
== Skład ==
* [[Dariusz Kamys]] - ex [[Kabaret Potem]], ex [[Kabaret HiFi]]
+
* [[Dariusz Kamys]] ex [[Kabaret Potem]], ex [[Kabaret HiFi]]
* [[Joanna Kołaczkowska]] - ex [[Kabaret Potem]], ex [[Kabaret Drugi Garnitur]]
+
* [[Joanna Kołaczkowska]] ex [[Kabaret Potem]], ex [[Kabaret Drugi Garnitur]]
* [[Tomasz Majer]] - ex [[Kabaret Miłe Twarze]], ex [[Kabaret Pseudomin]], ex Kabaret E.K. (od jesieni 2003)
+
* [[Tomasz Majer]] ex [[Kabaret Miłe Twarze]], ex [[Kabaret Pseudomin]], ex [[Kabaret Made In China|Kabaret E.K.]] (od jesieni 2003)
 
* [[Łukasz Pietsch]]
 
* [[Łukasz Pietsch]]
 
; Poprzedni członkowie
 
; Poprzedni członkowie
Linia 14: Linia 16:
  
 
== Programy kabaretowe ==
 
== Programy kabaretowe ==
* '''''Demo''''' (premiera: 2003) - program klasyczny w swej formie. Składa się z kilkunastu zwiastunów przyszłych programów kabaretu Hrabi. W ''Demo'' można znaleźć skecze o Makbecie, słabej płci, piosenkę o podatku VAT, natrętnym kliencie i zwykłych wieśniakach.
+
* '''''Demo''''' (premiera: listopad 2002) program klasyczny w swej formie. Składa się z kilkunastu zwiastunów przyszłych programów kabaretu Hrabi. W ''Demo'' można znaleźć skecze o Makbecie, słabej płci, piosenkę o podatku VAT, natrętnym kliencie i zwykłych wieśniakach.
* '''''Terapia''''' (premiera: 2004) - program o uczuciach, emocjach i impulsach. Objęty klamrą seansu terapeutycznego przedstawia w scenkach i piosenkach powstawanie i rozwój emocji. W programie do manipulacji uczuciami zarówno aktorów jak i widzów. Ulubioną manipulacją jest wywołanie śmiechu w sytuacjach na pozór nieśmiesznych. W programie nie ma wpadek i pomyłek - ponieważ każda taka zostaje obrócona w nowe spontaniczne wydarzenie z udziałem publiczności za pomocą kącika ''dekompresji'' (to specjalne miejsce na scenie, gdzie odbywają się rzeczy nie przewidziane scenariuszem). Delikatność tematu wymaga nieustannego wzajemnego wsparcia aktorów i widzów - co jest motywem wiodącym programu. Wspieranie się następuje nieoczekiwanie zarówno dla widzów jak i aktorów, co doprowadza do emocjonalnego połączenia się wszystkich uczestników terapii.
+
* '''''[[Terapia]]''''' (premiera: 2004) program o uczuciach, emocjach i impulsach. Objęty klamrą seansu terapeutycznego przedstawia w scenkach i piosenkach powstawanie i rozwój emocji. W programie do manipulacji uczuciami zarówno aktorów jak i widzów. Ulubioną manipulacją jest wywołanie śmiechu w sytuacjach na pozór nieśmiesznych. W programie nie ma wpadek i pomyłek ponieważ każda taka zostaje obrócona w nowe spontaniczne wydarzenie z udziałem publiczności za pomocą kącika ''dekompresji'' (to specjalne miejsce na scenie, gdzie odbywają się rzeczy nie przewidziane scenariuszem). Delikatność tematu wymaga nieustannego wzajemnego wsparcia aktorów i widzów co jest motywem wiodącym programu. Wspieranie się następuje nieoczekiwanie zarówno dla widzów jak i aktorów, co doprowadza do emocjonalnego połączenia się wszystkich uczestników terapii.
* '''''Hrabi Dracula''''' (premiera: styczeń 2005) - Draculi w programie się nie zobaczy, bo stanowi on tylko symbol szerszego zjawiska. Stanowi próbę oswojenia strachów - zarówno metafizycznych, jak wampiry, media, śmierć, czy duchy - jak codziennych, w rodzaju upiora towarzyskiego, czy pani z Urzędu Skarbowego. Oswojenie strachów przez ośmieszenie odbywa się równolegle z oswojeniem śmiechów przez odstraszenie (i wystraszeniem swoich przez ośmieszenie). Program jest straszny, nie stroni od refleksji (nad życiem, nad śmiercią, nadwagą), ale przede wszystkim - śmieszy.
+
* '''''[[Hrabi Dracula]]''''' (premiera: styczeń 2005) Draculi w programie się nie zobaczy, bo stanowi on tylko symbol szerszego zjawiska. Stanowi próbę oswojenia strachów zarówno metafizycznych, jak wampiry, media, śmierć, czy duchy jak codziennych, w rodzaju upiora towarzyskiego, czy pani z Urzędu Skarbowego. Oswojenie strachów przez ośmieszenie odbywa się równolegle z oswojeniem śmiechów przez odstraszenie (i wystraszeniem swoich przez ośmieszenie). Program jest straszny, nie stroni od refleksji (nad życiem, nad śmiercią, nadwagą), ale przede wszystkim śmieszy.
* '''''Pojutrze''''' (premiera: 2006) - fragment wizji przyszłości kabaretu Hrabi i próba odnalezienia odpowiedzi na pytanie "jak to kiedyś będzie". Żeby zrozumieć czym jest pojutrze, trzeba sobie uświadomić czym było przedwczoraj. Przedwczoraj Ziemia była płaska a dziś okrągła. A pojutrze? Kto wie co wymyślą naukowcy... Tymczasem Hrabi już dzisiaj chciałby dostać odpowiedź. Jak będzie wyglądała miłość, rodzina, szkoła, aktorstwo, telefony komórkowe...
+
* '''''[[Pojutrze]]''''' (premiera: 2006) fragment wizji przyszłości kabaretu Hrabi i próba odnalezienia odpowiedzi na pytanie "jak to kiedyś będzie". Żeby zrozumieć czym jest pojutrze, trzeba sobie uświadomić czym było przedwczoraj. Przedwczoraj Ziemia była płaska a dziś okrągła. A pojutrze? Kto wie co wymyślą naukowcy... Tymczasem Hrabi już dzisiaj chciałby dostać odpowiedź. Jak będzie wyglądała miłość, rodzina, szkoła, aktorstwo, telefony komórkowe...
* '''''Kobieta i Mężczyzna''''' (premiera: 10. września 2007, Teatr Lubuski, Zielona Góra) - program jest w całości poświęcony płciom. Obu po równo. Zwolennicy wyższości płci jednej nad drugą nie mają na co liczyć. Bo to, że różnice istnieją nie ulega wątpliwości - ale żadna różnica nie czyni płci gorszą - lecz na pewno inną. Bo Kobiety są takie... a Faceci też, ale mniej. Za to Faceci potrafią... a kobiety też, ale co innego. Wspólne oglądanie programu Hrabi parami, nie grozi rozpadem związku, ani cichymi dniami. W programie tym kabaret Hrabi oswaja nas ze stereotypami na temat kobiet i mężczyzn, ukazuje ludzką stronę wad, skłaniając jednocześnie do ich pokochania. Bazują na bardzo prostych i banalnych sytuacjach między ludźmi, w których publika odnajduje siebie. Skecze poruszają problematykę rzeczy niezwerbalizowanych, o których się nie mówi, ale o których wiedzą wszyscy. Oprócz stereotypów artyści wyciągają różnice między kobietą a mężczyzną, ponieważ wiele problemów wynika z różnicy płci. Program lekko dydaktyczny z przymrużeniem oka.
+
* '''''[[Kobieta i Mężczyzna]]''''' (premiera: 10 września 2007, Teatr Lubuski, Zielona Góra) program jest w całości poświęcony płciom. Obu po równo. Zwolennicy wyższości płci jednej nad drugą nie mają na co liczyć. Bo to, że różnice istnieją nie ulega wątpliwości ale żadna różnica nie czyni płci gorszą lecz na pewno inną. Bo Kobiety są takie... a Faceci też, ale mniej. Za to Faceci potrafią... a kobiety też, ale co innego. Wspólne oglądanie programu Hrabi parami, nie grozi rozpadem związku, ani cichymi dniami. W programie tym kabaret Hrabi oswaja nas ze stereotypami na temat kobiet i mężczyzn, ukazuje ludzką stronę wad, skłaniając jednocześnie do ich pokochania. Bazują na bardzo prostych i banalnych sytuacjach między ludźmi, w których publika odnajduje siebie. Skecze poruszają problematykę rzeczy niezwerbalizowanych, o których się nie mówi, ale o których wiedzą wszyscy. Oprócz stereotypów artyści wyciągają różnice między kobietą a mężczyzną, ponieważ wiele problemów wynika z różnicy płci. Program lekko dydaktyczny z przymrużeniem oka.
* '''''Syf i malaria''''' (premiera: 2009) - tytuł programu coś sugeruje i nie bez powodu! Oj, nie jest to zwykły program. To program - katastrofa, który toczy się jednocześnie w kilku płaszczyznach i wcale nie jest łatwy ani dla widzów, ani dla występujących. Trzeba uważać. W tym programie kabaret Hrabi śmieje się przede wszystkim z siebie - artystów kabaretowych. Nie ma takiego nieszczęścia scenicznego, które by nie dotknęło tego spektaklu, ale artyści dzielnie walczą do samego końca. W tej walce nie ma zwycięzców i przegranych - nie liczy się wynik, liczy się walka.
+
* '''''Syf i malaria''''' (premiera: 2009) tytuł programu coś sugeruje i nie bez powodu! Oj, nie jest to zwykły program. To program katastrofa, który toczy się jednocześnie w kilku płaszczyznach i wcale nie jest łatwy ani dla widzów, ani dla występujących. Trzeba uważać. W tym programie kabaret Hrabi śmieje się przede wszystkim z siebie artystów kabaretowych. Nie ma takiego nieszczęścia scenicznego, które by nie dotknęło tego spektaklu, ale artyści dzielnie walczą do samego końca. W tej walce nie ma zwycięzców i przegranych nie liczy się wynik, liczy się walka.
* '''''Pienia i jęki''''' (premiera: 2009) - program złożony z piosenek kabaretu Hrabi, których przez 7 lat istnienia grupy nazbierała się całkiem spora sterta. Hrabi pieje i jęczy z towarzyszeniem zespołu muzycznego, który to składa się w 50% z przystojnych mężczyzn, sam Hrabi w 25% z ładnej kobiety, więc jest na czym oko zawiesić.
+
* '''''[[Pienia i Jęki]]''''' (premiera: 2009) program złożony z piosenek kabaretu Hrabi, których przez 7 lat istnienia grupy nazbierała się całkiem spora sterta. Hrabi pieje i jęczy z towarzyszeniem zespołu muzycznego, który to składa się w 50% z przystojnych mężczyzn, sam Hrabi w 25% z ładnej kobiety, więc jest na czym oko zawiesić.
* '''''Savoir vivre''''' (premiera: 14. stycznia 2010) - w tym programie artyści zwracają uwagę na zasady dobrego zachowania, np. kiedy nie popełnić faux pas przy dawaniu prezentów, co i kiedy można mówić, a kiedy nie, poruszają kwestię kultury picia alkoholu itp. O tym wszystkim i zabawnych kontekstach bon tonu podczas tańca, jedzenia czy pierwszej randki, już w najnowszym programie kabaretu Hrabi.
+
* '''''Savoir vivre''''' (premiera: 14 stycznia 2010) w tym programie artyści zwracają uwagę na zasady dobrego zachowania, np. kiedy nie popełnić faux pas przy dawaniu prezentów, co i kiedy można mówić, a kiedy nie, poruszają kwestię kultury picia alkoholu itp. O tym wszystkim i zabawnych kontekstach bon tonu podczas tańca, jedzenia czy pierwszej randki, już w najnowszym programie kabaretu Hrabi.
 +
* '''''Co jest śmieszne''''' – premiera: 24 czerwca 2011, Kino Adria, Bydgoszcz
 +
* '''''Gdy powiesz: Tak''''' – premiera: 19 sierpnia 2012, Kino Adria, Bydgoszcz
 +
* '''''Tak, że o''''' - premiera: 21 grudnia 2013, Dom Kultury Świt, Warszawa
  
Kabaret Hrabi często przed premierą stosuje tzw. "przymiarki do premiery" - jest to próba z udziałem publiczności, która po spektaklu (o niekoniecznie dobrych jeszcze skeczach, które bywają czasami nawet bez puent) ocenia skecze.
+
Kabaret Hrabi często przed premierą stosuje tzw. "[[Przymiarki do premiery]]" jest to próba z udziałem publiczności, która po spektaklu (o niekoniecznie dobrych jeszcze skeczach, które bywają czasami nawet bez puent) ocenia skecze.
 
Kabaret nieco sugeruje się zdaniem widowni, co pomaga w wyselekcjonowaniu skeczy do premiery.
 
Kabaret nieco sugeruje się zdaniem widowni, co pomaga w wyselekcjonowaniu skeczy do premiery.
  
Linia 29: Linia 34:
 
* 2007
 
* 2007
 
** Statuetka srebrnego Patisohn'a (Wydarzenie Festiwalu) na III [[Festiwal Kabaretu w Zielonej Górze|Festiwalu Kabaretu w Zielonej Górze]], Zielona Góra
 
** Statuetka srebrnego Patisohn'a (Wydarzenie Festiwalu) na III [[Festiwal Kabaretu w Zielonej Górze|Festiwalu Kabaretu w Zielonej Górze]], Zielona Góra
** Nagroda za całokształt dokonań scenicznych - Statuetka Bałwanka ZAK-a na III Zimowej Akcji Kabaretowej [[ZAK]], Skierniewice
+
** Nagroda za całokształt dokonań scenicznych Statuetka Bałwanka ZAK-a na III Zimowej Akcji Kabaretowej [[ZAK]], Skierniewice
 
* 2008
 
* 2008
** I Miejsce - Tytuł DebeŚciaKa na VII Dąbrowskiej Ściemie Kabaretowej [[DebeŚciaK]], Dąbrowa Górnicza
+
** I Miejsce Tytuł DebeŚciaKa na VII Dąbrowskiej Ściemie Kabaretowej [[DebeŚciaK]], Dąbrowa Górnicza
  
 
== Reżyseria programów kabaretowych ==
 
== Reżyseria programów kabaretowych ==
* ''[[Kabaretowy Dzień Kobiet]]'' - 2010
+
* ''[[Kabaretowy Dzień Kobiet]]'' 2010
  
 
== Scenariusz programów kabaretowych  ==
 
== Scenariusz programów kabaretowych  ==
* ''[[Kabaretowy Dzień Kobiet]]'' - 2010
+
* ''[[Kabaretowy Dzień Kobiet]]'' 2010
  
 
== W roli prowadzących ==
 
== W roli prowadzących ==
* Dąbrowska Ściema Kabaretowa [[DebeŚciaK]] - 2010 - Koncert Laureatów
+
* Dąbrowska Ściema Kabaretowa [[DebeŚciaK]] 2010 Koncert Laureatów
 +
* [[Festiwal Kabaretu w Zielonej Górze]] – 2010 – "Co autor miał na myśli"
  
 
== Dyskografia ==
 
== Dyskografia ==
 
===DVD===
 
===DVD===
* ''[[Terapia]]'' - Wyd. Printel, Wrocław, premiera: 25. stycznia 2007
+
* ''[[Terapia]]'' Wyd. Printel, Wrocław, premiera: 25 stycznia 2007
* ''[[Dracula|Hrabi Dracula]]'' (wydanie dwupłytowe) - Wyd. Printel, Wrocław, premiera: 7. maja 2008
+
* ''[[Hrabi Dracula]]'' (wydanie dwupłytowe) Wyd. Printel, Wrocław, premiera: 7 maja 2008
* ''[[Pojutrze]]'' (wydanie dwupłytowe) - Wyd. Printel, Wrocław, premiera: 12. grudnia 2008
+
* ''[[Pojutrze]]'' (wydanie dwupłytowe) Wyd. Printel, Wrocław, premiera: 12 grudnia 2008
 +
* ''[[Kobieta i Mężczyzna]]'' – Wyd. JAWI, Warszawa, premiera: 10 grudnia 2010
 +
 
 +
===CD===
 +
* ''[[Pienia i Jęki]]'' – premiera: 1 sierpnia 2011
  
 
== Kontakt ==
 
== Kontakt ==
Linia 52: Linia 62:
 
* tel. 691 647 173
 
* tel. 691 647 173
 
* e-mail: [mailto:impresariat@hrabi.pl impresariat@hrabi.pl]
 
* e-mail: [mailto:impresariat@hrabi.pl impresariat@hrabi.pl]
 +
 +
== Zobacz też ==
 +
[[Kabaret Hrabi/skecze|Skecze Kabaretu Hrabi]]
  
 
== Linki zewnętrzne ==
 
== Linki zewnętrzne ==
[http://hrabi.pl/ Oficjalna strona Kabaretu Hrabi]
+
* [http://hrabi.pl/ Oficjalna strona Kabaretu Hrabi]
 +
* [http://www.facebook.com/kabaretHrabi Oficjalna strona Kabaretu Hrabi na Facebooku]
 +
* [http://blogpartyzancki.pl Blog partyzancki Joanny Kołaczkowskiej]
  
 
{{DEFAULTSORT:Hrabi}}
 
{{DEFAULTSORT:Hrabi}}
 
[[Kategoria:Kabarety z Zielonej Góry]]
 
[[Kategoria:Kabarety z Zielonej Góry]]
 
[[Kategoria:Polskie kabarety]]
 
[[Kategoria:Polskie kabarety]]

Aktualna wersja na dzień 18:46, 3 kwi 2017

Logo Kabaretu Hrabi
Kabaret Hrabi – od lewej: Łukasz Pietsch, Dariusz Kamys, Tomasz Majer, Joanna Kołaczkowska
więcej zdjęć

Kabaret Hrabi – zielonogórsko-warszawski polski kabaret powstały w listopadzie 2002 roku.

Związany jest z Zielonogórskim Zagłębiem Kabaretowym.

Od maja do sierpnia w czterech miastach – Łodzi, Poznaniu, Warszawie i Gdańsku odbędzie się 3-dniowy Festiwal Kabaretu Hrabi. W trakcie Festiwalu zostaną zaprezentowane 3 programy: Co jest śmieszne z udziałem Kabaretu Adin, Lubię to (kompilacja wszystkich programów) oraz Gdy powiesz: Tak z udziałem Mariusza Lubomskiego.

Skład

Poprzedni członkowie

Programy kabaretowe

  • Demo (premiera: listopad 2002) – program klasyczny w swej formie. Składa się z kilkunastu zwiastunów przyszłych programów kabaretu Hrabi. W Demo można znaleźć skecze o Makbecie, słabej płci, piosenkę o podatku VAT, natrętnym kliencie i zwykłych wieśniakach.
  • Terapia (premiera: 2004) – program o uczuciach, emocjach i impulsach. Objęty klamrą seansu terapeutycznego przedstawia w scenkach i piosenkach powstawanie i rozwój emocji. W programie do manipulacji uczuciami zarówno aktorów jak i widzów. Ulubioną manipulacją jest wywołanie śmiechu w sytuacjach na pozór nieśmiesznych. W programie nie ma wpadek i pomyłek – ponieważ każda taka zostaje obrócona w nowe spontaniczne wydarzenie z udziałem publiczności za pomocą kącika dekompresji (to specjalne miejsce na scenie, gdzie odbywają się rzeczy nie przewidziane scenariuszem). Delikatność tematu wymaga nieustannego wzajemnego wsparcia aktorów i widzów – co jest motywem wiodącym programu. Wspieranie się następuje nieoczekiwanie zarówno dla widzów jak i aktorów, co doprowadza do emocjonalnego połączenia się wszystkich uczestników terapii.
  • Hrabi Dracula (premiera: styczeń 2005) – Draculi w programie się nie zobaczy, bo stanowi on tylko symbol szerszego zjawiska. Stanowi próbę oswojenia strachów – zarówno metafizycznych, jak wampiry, media, śmierć, czy duchy – jak codziennych, w rodzaju upiora towarzyskiego, czy pani z Urzędu Skarbowego. Oswojenie strachów przez ośmieszenie odbywa się równolegle z oswojeniem śmiechów przez odstraszenie (i wystraszeniem swoich przez ośmieszenie). Program jest straszny, nie stroni od refleksji (nad życiem, nad śmiercią, nadwagą), ale przede wszystkim – śmieszy.
  • Pojutrze (premiera: 2006) – fragment wizji przyszłości kabaretu Hrabi i próba odnalezienia odpowiedzi na pytanie "jak to kiedyś będzie". Żeby zrozumieć czym jest pojutrze, trzeba sobie uświadomić czym było przedwczoraj. Przedwczoraj Ziemia była płaska a dziś okrągła. A pojutrze? Kto wie co wymyślą naukowcy... Tymczasem Hrabi już dzisiaj chciałby dostać odpowiedź. Jak będzie wyglądała miłość, rodzina, szkoła, aktorstwo, telefony komórkowe...
  • Kobieta i Mężczyzna (premiera: 10 września 2007, Teatr Lubuski, Zielona Góra) – program jest w całości poświęcony płciom. Obu po równo. Zwolennicy wyższości płci jednej nad drugą nie mają na co liczyć. Bo to, że różnice istnieją nie ulega wątpliwości – ale żadna różnica nie czyni płci gorszą – lecz na pewno inną. Bo Kobiety są takie... a Faceci też, ale mniej. Za to Faceci potrafią... a kobiety też, ale co innego. Wspólne oglądanie programu Hrabi parami, nie grozi rozpadem związku, ani cichymi dniami. W programie tym kabaret Hrabi oswaja nas ze stereotypami na temat kobiet i mężczyzn, ukazuje ludzką stronę wad, skłaniając jednocześnie do ich pokochania. Bazują na bardzo prostych i banalnych sytuacjach między ludźmi, w których publika odnajduje siebie. Skecze poruszają problematykę rzeczy niezwerbalizowanych, o których się nie mówi, ale o których wiedzą wszyscy. Oprócz stereotypów artyści wyciągają różnice między kobietą a mężczyzną, ponieważ wiele problemów wynika z różnicy płci. Program lekko dydaktyczny z przymrużeniem oka.
  • Syf i malaria (premiera: 2009) – tytuł programu coś sugeruje i nie bez powodu! Oj, nie jest to zwykły program. To program – katastrofa, który toczy się jednocześnie w kilku płaszczyznach i wcale nie jest łatwy ani dla widzów, ani dla występujących. Trzeba uważać. W tym programie kabaret Hrabi śmieje się przede wszystkim z siebie – artystów kabaretowych. Nie ma takiego nieszczęścia scenicznego, które by nie dotknęło tego spektaklu, ale artyści dzielnie walczą do samego końca. W tej walce nie ma zwycięzców i przegranych – nie liczy się wynik, liczy się walka.
  • Pienia i Jęki (premiera: 2009) – program złożony z piosenek kabaretu Hrabi, których przez 7 lat istnienia grupy nazbierała się całkiem spora sterta. Hrabi pieje i jęczy z towarzyszeniem zespołu muzycznego, który to składa się w 50% z przystojnych mężczyzn, sam Hrabi w 25% z ładnej kobiety, więc jest na czym oko zawiesić.
  • Savoir vivre (premiera: 14 stycznia 2010) – w tym programie artyści zwracają uwagę na zasady dobrego zachowania, np. kiedy nie popełnić faux pas przy dawaniu prezentów, co i kiedy można mówić, a kiedy nie, poruszają kwestię kultury picia alkoholu itp. O tym wszystkim i zabawnych kontekstach bon tonu podczas tańca, jedzenia czy pierwszej randki, już w najnowszym programie kabaretu Hrabi.
  • Co jest śmieszne – premiera: 24 czerwca 2011, Kino Adria, Bydgoszcz
  • Gdy powiesz: Tak – premiera: 19 sierpnia 2012, Kino Adria, Bydgoszcz
  • Tak, że o - premiera: 21 grudnia 2013, Dom Kultury Świt, Warszawa

Kabaret Hrabi często przed premierą stosuje tzw. "Przymiarki do premiery" – jest to próba z udziałem publiczności, która po spektaklu (o niekoniecznie dobrych jeszcze skeczach, które bywają czasami nawet bez puent) ocenia skecze. Kabaret nieco sugeruje się zdaniem widowni, co pomaga w wyselekcjonowaniu skeczy do premiery.

Nagrody

  • 2007
    • Statuetka srebrnego Patisohn'a (Wydarzenie Festiwalu) na III Festiwalu Kabaretu w Zielonej Górze, Zielona Góra
    • Nagroda za całokształt dokonań scenicznych – Statuetka Bałwanka ZAK-a na III Zimowej Akcji Kabaretowej ZAK, Skierniewice
  • 2008
    • I Miejsce – Tytuł DebeŚciaKa na VII Dąbrowskiej Ściemie Kabaretowej DebeŚciaK, Dąbrowa Górnicza

Reżyseria programów kabaretowych

Scenariusz programów kabaretowych

W roli prowadzących

Dyskografia

DVD

  • Terapia – Wyd. Printel, Wrocław, premiera: 25 stycznia 2007
  • Hrabi Dracula (wydanie dwupłytowe) – Wyd. Printel, Wrocław, premiera: 7 maja 2008
  • Pojutrze (wydanie dwupłytowe) – Wyd. Printel, Wrocław, premiera: 12 grudnia 2008
  • Kobieta i Mężczyzna – Wyd. JAWI, Warszawa, premiera: 10 grudnia 2010

CD

Kontakt

Zobacz też

Skecze Kabaretu Hrabi

Linki zewnętrzne