KOKS: Różnice pomiędzy wersjami
Z Encyklopedia Kabaretu
(→Laureaci) |
|||
Linia 12: | Linia 12: | ||
{| class="wikitable" style="text-align:center; border-collapse: collapse; border: solid 1px; width: 98%" border="1" | {| class="wikitable" style="text-align:center; border-collapse: collapse; border: solid 1px; width: 98%" border="1" | ||
|- | |- | ||
− | | style="text-align:center; width: 180px; background-color:PowderBlue" | ''' | + | | style="text-align:center; width: 180px; background-color:PowderBlue" | '''2012''' |
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | | style="background-color:PowderBlue" |'''XII Kielecki Ogląd Kabaretów Studenckich''' |
|- | |- | ||
− | | | + | | Grand Prix: |
− | | style=" | + | | style="background-color:PowderBlue" |'''[[Kabaret Zmarnowany Potencjał]]''' (Olsztyn) |
|- | |- | ||
− | | | + | | Nagroda Publiczności: |
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | | style="background-color:PowderBlue" |'''[[Kabaret Zmarnowany Potencjał]]''' |
|- | |- | ||
− | | | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''2011''' |
− | | style=" | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''XI Kielecki Ogląd Kabaretów Studenckich''' |
|- | |- | ||
− | | | + | | Grand Prix: |
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | | style="background-color:PowderBlue" |'''[[Kabaret Czwarta Fala]]''' (Kielce) |
|- | |- | ||
− | | | + | | Nagroda za osobowość: |
− | | style=" | + | | style="background-color:PowderBlue" |'''[[Paweł Sadowski]]''' (Sam Kabaret) |
|- | |- | ||
− | | | + | | Nagroda Publiczności: |
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | | style="background-color:PowderBlue" |'''Kabaret Bruzda''' |
|- | |- | ||
− | | | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''2010''' |
− | | style=" | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''X Kielecki Ogląd Kabaretów Studenckich''' |
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
|- | |- | ||
− | | | + | | colspan=2 |[[KOKS/protokół2010|Protokół kwalifikacji do II etapu X Ogólnopolskiego Oglądu Kabaretów Studenckich KOKS'2010]] |
− | + | ||
− | | | + | |
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
|- | |- | ||
| Grand Prix: | | Grand Prix: | ||
− | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Chyba]]''' (Wrocław) |
|- | |- | ||
− | | | + | | Nagroda za osobowość: |
− | | style="text-align:left" |'''[[ | + | | style="text-align:left" |'''[[Maciej Gliński]]''' z [[Kabaret Chyba|Kabaretu Chyba]] |
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | | | + | |
− | + | ||
− | + | ||
|- | |- | ||
| Nagroda Publiczności: | | Nagroda Publiczności: | ||
− | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Chyba]]''' |
|- | |- | ||
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''2009''' |
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''IX Kielecki Ogląd Kabaretów Studenckich''' |
|- | |- | ||
| jury: | | jury: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | |||
* Andrzej Konopacki | * Andrzej Konopacki | ||
* Wit Chamera | * Wit Chamera | ||
− | * [[Karol Golonka]] | + | * Ryszard Koziej – dziennikarz Radia Kielce |
+ | * [[Karol Golonka]] | ||
* [[Michał Tercz]] | * [[Michał Tercz]] | ||
* [[Marcin Szczurkiewicz]] | * [[Marcin Szczurkiewicz]] | ||
− | |||
* Urszula Kwiecień | * Urszula Kwiecień | ||
− | |||
|- | |- | ||
| Grand Prix: | | Grand Prix: | ||
− | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Klakier]]''' (Ostrów Wielkopolski) |
|- | |- | ||
− | | | + | | Tytuł Osobowości KOKS-u: |
− | | style="text-align:left" |'''[[ | + | | style="text-align:left" |'''[[Paweł Reszela]]''' z [[Kabaret Klakier|Kabaretu Klakier]] |
|- | |- | ||
− | | | + | | Nagroda Publiczności: |
− | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Sakreble]]''' (Zduńska Wola) |
|- | |- | ||
− | | | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''2008''' |
− | | style="text-align:left" |'''[[ | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''VIII Kielecki Ogląd Kabaretów Studenckich''' |
+ | |- | ||
+ | | jury: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * Wit Chamera | ||
+ | * Ryszard Koziej | ||
+ | * Krzysztof Hałka | ||
+ | * Kamil Dziewit | ||
+ | * Jakub Skorupa | ||
+ | |- | ||
+ | | Grand Prix: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Z Konopi]]''' | ||
|- | |- | ||
| Nagroda Publiczności: | | Nagroda Publiczności: | ||
− | | style="text-align:left" |''' | + | | style="text-align:left" |'''Kabaret E-TAM''' (Rzeszów) |
|- | |- | ||
| style="background-color:PowderBlue" | '''2007''' | | style="background-color:PowderBlue" | '''2007''' | ||
Linia 130: | Linia 110: | ||
| style="text-align:left" |'''Kabaret Tera Jem''' (Tychy) | | style="text-align:left" |'''Kabaret Tera Jem''' (Tychy) | ||
|- | |- | ||
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''2006''' |
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''VI Kielecki Ogląd Kabaretów Studenckich''' |
|- | |- | ||
| jury: | | jury: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
+ | * Anna Kantyka - prezes Stowarzyszenia Artystycznego Ecce Homo | ||
+ | * Andrzej Konopacki | ||
* Wit Chamera | * Wit Chamera | ||
− | * | + | * [[Karol Golonka]] |
− | * | + | * [[Michał Tercz]] |
− | * | + | * [[Marcin Szczurkiewicz]] |
− | * | + | * [[Jarosław Sadza]] |
+ | * Urszula Kwiecień | ||
+ | * Piotr Siejak | ||
|- | |- | ||
| Grand Prix: | | Grand Prix: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Smile]]''' (Lublin) | ||
+ | |- | ||
+ | | II Miejsce: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Waganci]]''' (Kielce) | ||
+ | |- | ||
+ | | III Miejsce: | ||
| style="text-align:left" |'''[[Kabaret Z Konopi]]''' | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Z Konopi]]''' | ||
+ | |- | ||
+ | | Nagroda Osobowość KOKSU'2006: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Dominika Ulińska]]''' z [[Kabaret Waganci|Kabaretu Waganci]] | ||
|- | |- | ||
| Nagroda Publiczności: | | Nagroda Publiczności: | ||
− | | style="text-align:left" |'''Kabaret | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Smile]]''' |
|- | |- | ||
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''2005''' |
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''V Kielecki Ogląd Kabaretów Studenckich''' |
|- | |- | ||
| jury: | | jury: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * Andrzej Konopacki | + | * [[Małgorzata Czyżycka]] (przewodnicząca) |
+ | * Maria Żygadło | ||
+ | * [[Janusz Rewers]] | ||
+ | * [[Tomasz Kowalski]] | ||
+ | * Andrzej Konopacki - promotor sceny kabaretowej | ||
* Wit Chamera | * Wit Chamera | ||
− | * | + | * Krzysztof Hałka - Przewodniczący Samorządu Studenckiego PŚk |
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
|- | |- | ||
| Grand Prix: | | Grand Prix: | ||
− | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Bez Reszty]]''' (Zielona Góra) |
|- | |- | ||
− | | | + | | Osobowość KOKS: |
− | | style="text-align:left" |'''[[ | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Im'potencjał]]''' (Kielce) |
+ | |- | ||
+ | | II Miejsce: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret GwintEsencja]]''' (Białystok) | ||
+ | |- | ||
+ | | Wyróżnienie: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Trudnych Przypowieści]]''' | ||
|- | |- | ||
| Nagroda Publiczności: | | Nagroda Publiczności: | ||
− | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Z Konopi]]''' |
|- | |- | ||
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''2004''' |
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''IV Kielecki Ogląd Kabaretów Studenckich''' |
|- | |- | ||
− | | | + | | jury: |
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * [[Agnieszka Litwin-Sobańska]] (przewodnicząca) | ||
+ | * Maria Żygadło - prorektor ds. Studenckich PŚk | ||
+ | * Urszula Kwiecień - dyrektor Studenckiego Centrum Kulturalno-Socjalnego | ||
+ | * Wit Chamera - Impresariat "KREATOR" | ||
+ | * Emil Karpiński - dziennikarz Radia TAK, przedstawiciel Kabaretu Poszłem | ||
+ | * [[Bartłomiej Lewczuk]] | ||
+ | * [[Wojciech Kamiński]] | ||
+ | * [[Przemysław Żejmo]] | ||
+ | * Marek Marszałek - Przewodniczący Samorządu Studenckiego PŚk | ||
|- | |- | ||
− | | | + | | Nagroda Główna: |
− | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Cegła]]''' (Opole) |
|- | |- | ||
− | | | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''2003''' |
− | | style=" | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''III Kielecki Ogląd Kabaretów Studenckich''' |
|- | |- | ||
− | | | + | | I Miejsce: |
− | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Słuchajcie]]''' (Zielona Góra) |
+ | |- | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''2002''' | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''II Kielecki Ogląd Kabaretów Studenckich''' | ||
+ | |- | ||
+ | | Zwycięzca: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''Kabaret Poszłem''' (Kielce) | ||
+ | |- | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''2001''' | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''I Kielecki Ogląd Kabaretów Studenckich''' | ||
+ | |- | ||
+ | | Zwycięzca: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''Kabaret Poszłem''' (Kielce) | ||
|- | |- | ||
|} | |} |
Wersja z 17:14, 29 gru 2012
KOKS (Kielecki Ogląd Kabaretów Studenckich) - przegląd kabaretowy odbywający się w Kielcach. Początkowo przegląd odbywał się pod nazwą Kielecki Ogląd Kabaretów Startujących.
Program imprezy składa się z prezentacji kabaretów amatorskich z całej Polski, a także występów gwiazd kabaretu. Impreza ma na celu promowanie amatorskiej studenckiej twórczości kabaretowej.
Od 2009 roku konkurs jest trzyetapowy:
- I etap - wyłonienie przez organizatorów spośród nadesłanych zgłoszeń kabaretów, które wezmą udział w II etapie konkursu
- II etap - prezentacje konkursowe - wyłonienie finalistów KOKSu
- III etap - zaprezentowanie programów kabaretowych podczas finałowego wieczoru konkursowego, w trakcie którego jury wyłoni laureatów KOKSu
Laureaci
2012 | XII Kielecki Ogląd Kabaretów Studenckich |
Grand Prix: | Kabaret Zmarnowany Potencjał (Olsztyn) |
Nagroda Publiczności: | Kabaret Zmarnowany Potencjał |
2011 | XI Kielecki Ogląd Kabaretów Studenckich |
Grand Prix: | Kabaret Czwarta Fala (Kielce) |
Nagroda za osobowość: | Paweł Sadowski (Sam Kabaret) |
Nagroda Publiczności: | Kabaret Bruzda |
2010 | X Kielecki Ogląd Kabaretów Studenckich |
Protokół kwalifikacji do II etapu X Ogólnopolskiego Oglądu Kabaretów Studenckich KOKS'2010 | |
Grand Prix: | Kabaret Chyba (Wrocław) |
Nagroda za osobowość: | Maciej Gliński z Kabaretu Chyba |
Nagroda Publiczności: | Kabaret Chyba |
2009 | IX Kielecki Ogląd Kabaretów Studenckich |
jury: |
|
Grand Prix: | Kabaret Klakier (Ostrów Wielkopolski) |
Tytuł Osobowości KOKS-u: | Paweł Reszela z Kabaretu Klakier |
Nagroda Publiczności: | Kabaret Sakreble (Zduńska Wola) |
2008 | VIII Kielecki Ogląd Kabaretów Studenckich |
jury: |
|
Grand Prix: | Kabaret Z Konopi |
Nagroda Publiczności: | Kabaret E-TAM (Rzeszów) |
2007 | VII Kielecki Ogląd Kabaretów Studenckich |
jury: |
|
Grand Prix: | Kabaret Waganci (Kielce) |
II Miejsce: | Kabaret Klakier (Ostrów Wielkopolski) |
Nagroda Osobowość KOKSU'2007: | Przemysław Bryla z Kabaretu Tera Jem |
Nagroda Publiczności: | Kabaret Tera Jem (Tychy) |
2006 | VI Kielecki Ogląd Kabaretów Studenckich |
jury: |
|
Grand Prix: | Kabaret Smile (Lublin) |
II Miejsce: | Kabaret Waganci (Kielce) |
III Miejsce: | Kabaret Z Konopi |
Nagroda Osobowość KOKSU'2006: | Dominika Ulińska z Kabaretu Waganci |
Nagroda Publiczności: | Kabaret Smile |
2005 | V Kielecki Ogląd Kabaretów Studenckich |
jury: |
|
Grand Prix: | Kabaret Bez Reszty (Zielona Góra) |
Osobowość KOKS: | Kabaret Im'potencjał (Kielce) |
II Miejsce: | Kabaret GwintEsencja (Białystok) |
Wyróżnienie: | Kabaret Trudnych Przypowieści |
Nagroda Publiczności: | Kabaret Z Konopi |
2004 | IV Kielecki Ogląd Kabaretów Studenckich |
jury: |
|
Nagroda Główna: | Kabaret Cegła (Opole) |
2003 | III Kielecki Ogląd Kabaretów Studenckich |
I Miejsce: | Kabaret Słuchajcie (Zielona Góra) |
2002 | II Kielecki Ogląd Kabaretów Studenckich |
Zwycięzca: | Kabaret Poszłem (Kielce) |
2001 | I Kielecki Ogląd Kabaretów Studenckich |
Zwycięzca: | Kabaret Poszłem (Kielce) |
Linki zewnętrzne
O Kieleckim Oglądzie Kabaretów Studenckich na stronie Studenckiego Centrum Kultury Politechniki Świętokrzyskiej