ŁÓSKA: Różnice pomiędzy wersjami
Z Encyklopedia Kabaretu
(→Laureaci) |
|||
Linia 6: | Linia 6: | ||
{| class="wikitable" style="text-align:center; border-collapse: collapse; border: solid 1px; width: 98%" border="1" | {| class="wikitable" style="text-align:center; border-collapse: collapse; border: solid 1px; width: 98%" border="1" | ||
|- | |- | ||
− | | style="text-align:center; width: 180px; background-color:PowderBlue" | ''' | + | | style="text-align:center; width: 180px; background-color:PowderBlue" | '''2011''' |
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''IV ŁÓdzkie Spotkania KAbaretowe''' |
+ | |- | ||
+ | | jury: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * Marek Strąkowski | ||
+ | * Ewa Grözinger | ||
+ | * Tomasz Bieszczad | ||
+ | * Stanisław Bożyk | ||
+ | * dwie przypadkowo wybrane osoby spośród publiczności | ||
+ | |- | ||
+ | | Nagroda za Osobowość Sceniczną: | ||
+ | | style="text-align:left" [[Dawid Myszko]] | ||
+ | |- | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''2010''' | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''III ŁÓdzkie Spotkania KAbaretowe''' | ||
+ | |- | ||
+ | | jury: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * [[Kabaret Ciach]] | ||
+ | * Jerzy Bożyk | ||
+ | * Małgorzata Zwierzchowska | ||
+ | * Olek Grotowski | ||
+ | * Marcin Wolski | ||
+ | * Stanisław Bożyk | ||
|- | |- | ||
| I Miejsce: | | I Miejsce: | ||
− | | style="text-align:left" |''' | + | | style="text-align:left" |'''Kabaret Bruzda''' (Kielce) |
|- | |- | ||
| II Miejsce: | | II Miejsce: | ||
− | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Intensywnego Humoru Abstrakcyjnego]]''' (Łódź) |
|- | |- | ||
| III Miejsce: | | III Miejsce: | ||
− | | style="text-align:left" | | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Czwarta Fala]]''' (Kielce) |
− | + | |- | |
− | + | | Wyróżnienie: | |
+ | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Wyjście Ewakuacyjne]]''' (Poznań) | ||
|- | |- | ||
| Nagroda za Osobowość Sceniczną: | | Nagroda za Osobowość Sceniczną: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | *'''[[ | + | * '''[[Mateusz Lewkowicz]]''' z [[Kabaret Czwarta Fala|Kabaretu Czwarta Fala]] |
− | *'''[[ | + | * '''[[Tomasz Maciaszczyk]]''' z [[Kabaret Intensywnego Humoru Abstrakcyjnego|Kabaretu Intensywnego Humoru Abstrakcyjnego]] |
|- | |- | ||
| Nagroda Publiczności: | | Nagroda Publiczności: | ||
− | | style="text-align:left" |'''Kabaret | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Intensywnego Humoru Abstrakcyjnego]]''' |
|- | |- | ||
| style="background-color:PowderBlue" | '''2009''' | | style="background-color:PowderBlue" | '''2009''' | ||
Linia 63: | Linia 87: | ||
| style="text-align:left" |'''[[Kabaret Z Konopi]]''' | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Z Konopi]]''' | ||
|- | |- | ||
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''2008''' |
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''I ŁÓdzkie Spotkania KAbaretowe''' |
|- | |- | ||
| jury: | | jury: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * [[Kabaret | + | * Agnieszka Grejnert |
− | * | + | * Tomasz Bieszczad |
− | * Małgorzata | + | * [[Kabaret Widelec]] |
− | + | * Michał Jagiełło | |
− | + | * Małgorzata Warzecha | |
* Stanisław Bożyk | * Stanisław Bożyk | ||
+ | * Arletta Wojtala | ||
+ | * publiczność: Włodzimierz Kotaniec, Agata Siedlecka | ||
|- | |- | ||
| I Miejsce: | | I Miejsce: | ||
− | | style="text-align:left" |'''Kabaret | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Statyf]]''' (Dąbrowa Górnicza) |
|- | |- | ||
| II Miejsce: | | II Miejsce: | ||
− | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret OKO]]''' (Bydgoszcz) |
|- | |- | ||
| III Miejsce: | | III Miejsce: | ||
− | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret | + | | style="text-align:left" | |
− | + | * '''[[Kabaret Klakier]]''' (Ostrów Wielkopolski) | |
− | + | * '''[[Kabaret Róbmy Swoje]]''' (Kraków) | |
− | + | ||
|- | |- | ||
| Nagroda za Osobowość Sceniczną: | | Nagroda za Osobowość Sceniczną: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * '''[[ | + | *'''[[Damian Kubik]]''' z [[Kabaret Statyf|Kabaretu Statyf]] |
− | * '''[[ | + | *'''[[Dawid Myszko]]''' z [[Kabaret OKO|Kabaretu OKO]] |
|- | |- | ||
| Nagroda Publiczności: | | Nagroda Publiczności: | ||
− | | style="text-align:left" |''' | + | | style="text-align:left" |'''Kabaret Nie Ma To Tamto''' |
|- | |- | ||
|} | |} |
Wersja z 01:18, 2 sie 2012
ŁÓSKA (ŁÓdzkie Spotkania KAbaretowe) - coroczny przegląd kabaretowy odbywający się w Łodzi.
Miejscem realizacji festiwalu jest Łódzka Piwnica Artystyczna "Przechowalnia", Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych oraz Łódzki Dom Kultury. Organizatorem przeglądu jest Niezależne Zrzeszenie Studentów Regionu Łódzkiego.
Laureaci
2011 | IV ŁÓdzkie Spotkania KAbaretowe |
jury: |
|
Nagroda za Osobowość Sceniczną: | style="text-align:left" Dawid Myszko |
2010 | III ŁÓdzkie Spotkania KAbaretowe |
jury: |
|
I Miejsce: | Kabaret Bruzda (Kielce) |
II Miejsce: | Kabaret Intensywnego Humoru Abstrakcyjnego (Łódź) |
III Miejsce: | Kabaret Czwarta Fala (Kielce) |
Wyróżnienie: | Kabaret Wyjście Ewakuacyjne (Poznań) |
Nagroda za Osobowość Sceniczną: | |
Nagroda Publiczności: | Kabaret Intensywnego Humoru Abstrakcyjnego |
2009 | II ŁÓdzkie Spotkania KAbaretowe |
jury: |
|
I Miejsce: | Kabaret Z Konopi |
II Miejsce: | Kabaret IDEA (Białystok) |
III Miejsce: | Kabaret OTOoni (Wrocław) |
Wyróżnienie: |
|
Nagroda za Osobowość Sceniczną: | |
Nagroda Publiczności: | Kabaret Z Konopi |
2008 | I ŁÓdzkie Spotkania KAbaretowe |
jury: |
|
I Miejsce: | Kabaret Statyf (Dąbrowa Górnicza) |
II Miejsce: | Kabaret OKO (Bydgoszcz) |
III Miejsce: |
|
Nagroda za Osobowość Sceniczną: | |
Nagroda Publiczności: | Kabaret Nie Ma To Tamto |