ŁÓSKA: Różnice pomiędzy wersjami
Z Encyklopedia Kabaretu
(→Laureaci) |
(→Laureaci) |
||
(Nie pokazano 13 wersji utworzonych przez 2 użytkowników) | |||
Linia 6: | Linia 6: | ||
{| class="wikitable" style="text-align:center; border-collapse: collapse; border: solid 1px; width: 98%" border="1" | {| class="wikitable" style="text-align:center; border-collapse: collapse; border: solid 1px; width: 98%" border="1" | ||
|- | |- | ||
− | | style="text-align:center; width: 180px; background-color:PowderBlue" | ''' | + | | style="text-align:center; width: 180px; background-color:PowderBlue" | '''2014''' |
− | | style="background-color:PowderBlue" | ''' | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''VI ŁÓdzkie Spotkania KAbaretowe''' |
+ | |- | ||
+ | | jury: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * Stanisław Bożyk | ||
+ | * Tomasz Bieszczad | ||
+ | * dwie przypadkowo wybrane osoby spośród publiczności | ||
|- | |- | ||
| I Miejsce: | | I Miejsce: | ||
− | | style="text-align:left" |''' | + | | style="text-align:left" |'''Kabaret Hyrki''' (Warszawa) |
|- | |- | ||
| II Miejsce: | | II Miejsce: | ||
− | | style="text-align:left" |'''Kabaret | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Z Nazwy]]''' (Olsztyn) |
|- | |- | ||
| III Miejsce: | | III Miejsce: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Trzecia Strona Medalu]]''' (Kraków) | ||
+ | |- | ||
+ | | Stand-up: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''Rafał Pacześ''' (Łódź) | ||
+ | |- | ||
+ | | style="text-align:center; width: 180px; background-color:PowderBlue" | '''2012''' | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''V ŁÓdzkie Spotkania KAbaretowe''' | ||
+ | |- | ||
+ | | jury: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * '''[[Kabaret | + | * Andrzej Janeczko |
− | + | * Hanna Jastrzębska - Gzella | |
+ | * Stanisław Bożyk | ||
+ | * Bogusław Wojdyła | ||
+ | * dwie przypadkowo wybrane osoby spośród publiczności | ||
+ | |- | ||
+ | | I Miejsce: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret 44-200]]''' (Rybnik) | ||
+ | |- | ||
+ | | II Miejsce: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret JESTEŚ.MY]]''' (Piotrków Trybunalski) | ||
+ | |- | ||
+ | | III Miejsce: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Zmarnowany Potencjał]]''' (Olsztyn) | ||
+ | |- | ||
+ | | Nagroda Publiczności: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret 44-200]]''' | ||
+ | |- | ||
+ | | Stand-up: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Paweł Reszela]]''' | ||
|- | |- | ||
| Nagroda za Osobowość Sceniczną: | | Nagroda za Osobowość Sceniczną: | ||
− | | style="text-align:left" |'''[[ | + | | style="text-align:left" |'''[[Artur Urban]]''' z [[Kabaret Czołówka Piekła|Kabaretu Czołówka Piekła]] |
+ | |- | ||
+ | | ŁACH: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''Rafał Pacześ''' | ||
+ | |- | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''2011''' | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''IV ŁÓdzkie Spotkania KAbaretowe''' | ||
+ | |- | ||
+ | | jury: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * Marek Strąkowski | ||
+ | * Ewa Grözinger | ||
+ | * Tomasz Bieszczad | ||
+ | * Stanisław Bożyk | ||
+ | * dwie przypadkowo wybrane osoby spośród publiczności | ||
+ | |- | ||
+ | | I Miejsce: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Znane Ryje]]''' (Białystok) | ||
+ | |- | ||
+ | | II Miejsce: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Sakreble]]''' (Zduńska Wola) | ||
+ | |- | ||
+ | | III Miejsce: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Czwarta Fala]]''' | ||
+ | |- | ||
+ | | Nagroda Specjalna: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Podobny Do Mnie]]''' (Warszawa) | ||
+ | |- | ||
+ | | Nagroda za Osobowość Sceniczną: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Dawid Myszko]]''' | ||
|- | |- | ||
| Nagroda Publiczności: | | Nagroda Publiczności: | ||
− | | style="text-align:left" |'''Kabaret | + | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Znane Ryje]]''' |
+ | |- | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''2010''' | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''III ŁÓdzkie Spotkania KAbaretowe''' | ||
+ | |- | ||
+ | | jury: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * [[Kabaret Ciach]] | ||
+ | * Jerzy Bożyk | ||
+ | * Małgorzata Zwierzchowska | ||
+ | * Olek Grotowski | ||
+ | * Marcin Wolski | ||
+ | * Stanisław Bożyk | ||
+ | |- | ||
+ | | I Miejsce: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''Kabaret Bruzda''' (Kielce) | ||
+ | |- | ||
+ | | II Miejsce: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Intensywnego Humoru Abstrakcyjnego]]''' (Łódź) | ||
+ | |- | ||
+ | | III Miejsce: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Czwarta Fala]]''' (Kielce) | ||
+ | |- | ||
+ | | Wyróżnienie: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Wyjście Ewakuacyjne]]''' (Poznań) | ||
+ | |- | ||
+ | | Nagroda za Osobowość Sceniczną: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * '''[[Mateusz Lewkowicz]]''' z [[Kabaret Czwarta Fala|Kabaretu Czwarta Fala]] | ||
+ | * '''[[Tomasz Maciaszczyk]]''' z [[Kabaret Intensywnego Humoru Abstrakcyjnego|Kabaretu Intensywnego Humoru Abstrakcyjnego]] | ||
+ | |- | ||
+ | | Nagroda Publiczności: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Intensywnego Humoru Abstrakcyjnego]]''' | ||
|- | |- | ||
| style="background-color:PowderBlue" | '''2009''' | | style="background-color:PowderBlue" | '''2009''' | ||
Linia 60: | Linia 154: | ||
| Nagroda Publiczności: | | Nagroda Publiczności: | ||
| style="text-align:left" |'''[[Kabaret Z Konopi]]''' | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Z Konopi]]''' | ||
+ | |- | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''2008''' | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''I ŁÓdzkie Spotkania KAbaretowe''' | ||
+ | |- | ||
+ | | jury: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * Agnieszka Grejnert | ||
+ | * Tomasz Bieszczad | ||
+ | * [[Kabaret Widelec]] | ||
+ | * Michał Jagiełło | ||
+ | * Małgorzata Warzecha | ||
+ | * Stanisław Bożyk | ||
+ | * Arletta Wojtala | ||
+ | * publiczność: Włodzimierz Kotaniec, Agata Siedlecka | ||
+ | |- | ||
+ | | I Miejsce: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Statyf]]''' (Dąbrowa Górnicza) | ||
+ | |- | ||
+ | | II Miejsce: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret OKO]]''' (Bydgoszcz) | ||
+ | |- | ||
+ | | III Miejsce: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * '''[[Kabaret Klakier]]''' (Ostrów Wielkopolski) | ||
+ | * '''[[Kabaret Róbmy Swoje]]''' (Kraków) | ||
+ | |- | ||
+ | | Nagroda za Osobowość Sceniczną: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | *'''[[Damian Kubik]]''' z [[Kabaret Statyf|Kabaretu Statyf]] | ||
+ | *'''[[Dawid Myszko]]''' z [[Kabaret OKO|Kabaretu OKO]] | ||
+ | |- | ||
+ | | Nagroda Publiczności: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''Kabaret Nie Ma To Tamto''' | ||
|- | |- | ||
|} | |} |
Aktualna wersja na dzień 00:03, 27 gru 2014
ŁÓSKA (ŁÓdzkie Spotkania KAbaretowe) - coroczny przegląd kabaretowy odbywający się w Łodzi.
Miejscem realizacji festiwalu jest Łódzka Piwnica Artystyczna "Przechowalnia", Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych oraz Łódzki Dom Kultury. Organizatorem przeglądu jest Niezależne Zrzeszenie Studentów Regionu Łódzkiego.
Laureaci
2014 | VI ŁÓdzkie Spotkania KAbaretowe |
jury: |
|
I Miejsce: | Kabaret Hyrki (Warszawa) |
II Miejsce: | Kabaret Z Nazwy (Olsztyn) |
III Miejsce: | Kabaret Trzecia Strona Medalu (Kraków) |
Stand-up: | Rafał Pacześ (Łódź) |
2012 | V ŁÓdzkie Spotkania KAbaretowe |
jury: |
|
I Miejsce: | Kabaret 44-200 (Rybnik) |
II Miejsce: | Kabaret JESTEŚ.MY (Piotrków Trybunalski) |
III Miejsce: | Kabaret Zmarnowany Potencjał (Olsztyn) |
Nagroda Publiczności: | Kabaret 44-200 |
Stand-up: | Paweł Reszela |
Nagroda za Osobowość Sceniczną: | Artur Urban z Kabaretu Czołówka Piekła |
ŁACH: | Rafał Pacześ |
2011 | IV ŁÓdzkie Spotkania KAbaretowe |
jury: |
|
I Miejsce: | Kabaret Znane Ryje (Białystok) |
II Miejsce: | Kabaret Sakreble (Zduńska Wola) |
III Miejsce: | Kabaret Czwarta Fala |
Nagroda Specjalna: | Kabaret Podobny Do Mnie (Warszawa) |
Nagroda za Osobowość Sceniczną: | Dawid Myszko |
Nagroda Publiczności: | Kabaret Znane Ryje |
2010 | III ŁÓdzkie Spotkania KAbaretowe |
jury: |
|
I Miejsce: | Kabaret Bruzda (Kielce) |
II Miejsce: | Kabaret Intensywnego Humoru Abstrakcyjnego (Łódź) |
III Miejsce: | Kabaret Czwarta Fala (Kielce) |
Wyróżnienie: | Kabaret Wyjście Ewakuacyjne (Poznań) |
Nagroda za Osobowość Sceniczną: | |
Nagroda Publiczności: | Kabaret Intensywnego Humoru Abstrakcyjnego |
2009 | II ŁÓdzkie Spotkania KAbaretowe |
jury: |
|
I Miejsce: | Kabaret Z Konopi |
II Miejsce: | Kabaret IDEA (Białystok) |
III Miejsce: | Kabaret OTOoni (Wrocław) |
Wyróżnienie: |
|
Nagroda za Osobowość Sceniczną: | |
Nagroda Publiczności: | Kabaret Z Konopi |
2008 | I ŁÓdzkie Spotkania KAbaretowe |
jury: |
|
I Miejsce: | Kabaret Statyf (Dąbrowa Górnicza) |
II Miejsce: | Kabaret OKO (Bydgoszcz) |
III Miejsce: |
|
Nagroda za Osobowość Sceniczną: | |
Nagroda Publiczności: | Kabaret Nie Ma To Tamto |