Mulatka: Różnice pomiędzy wersjami
Z Encyklopedia Kabaretu
(→Laureaci) |
(→Laureaci) |
||
Linia 327: | Linia 327: | ||
* '''[[Kabaret PUK]]''' (Kraków) | * '''[[Kabaret PUK]]''' (Kraków) | ||
* '''Kabaret Paralaksa''' (Warszawa) | * '''Kabaret Paralaksa''' (Warszawa) | ||
− | * '''[[Kabaret Na Ostatnią Chwilę]]''' | + | * '''[[Kabaret Na Ostatnią Chwilę]]''' (Rybnik) |
|- | |- | ||
| Nagroda Publiczności: | | Nagroda Publiczności: |
Wersja z 08:32, 5 mar 2010
Mulatka (Mazurskie Lato Kabaretowe) - coroczny festiwal kabaretowy, odbywający się na początku sierpnia w Ełku.
Pierwsza Mulatka odbyła się w 1995 roku. Symbolem Mazurskiego Lata Kabaretowego jest postać Stańczyka.
Laureaci
1995 | I Mazurskie Lato Kabaretowe Mulatka |
Grand Prix: |
|
1996 | II Mazurskie Lato Kabaretowe Mulatka |
Grand Prix: | Ireneusz Krosny |
I Miejsce: | Kabaret Ciach (Zielona Góra) |
Wyróżnienie: | Kabaret DNO (Dąbrowa Górnicza) |
Nagroda Publiczności: | Kabaret DNO |
Nagroda Prezydenta Miasta Ełk: | Kabaret Ciach |
1997 | III Mazurskie Lato Kabaretowe Mulatka |
II Miejsce: | Kabaret E.K. (Zielona Góra) |
Nagroda Programu III Polskiego Radia: | Kabaret Jurki (Zielona Góra) |
1998 | IV Mazurskie Lato Kabaretowe Mulatka |
I Miejsce: | Formacja Chatelet (Kraków) |
Nagroda Publiczności: | Kabaret DNO (Dąbrowa Górnicza) |
1999 | V Mazurskie Lato Kabaretowe Mulatka |
I Miejsce: |
|
III Miejsce: | Kabaret Widelec (Białystok) |
Wyróżnienie: | Kabaret E.K. |
Nagroda Publiczności: |
|
Nagroda Dziennikarzy: | Kabaret Szum |
2000 | VI Mazurskie Lato Kabaretowe Mulatka |
Grand Prix: | Kabaret Kuzyni (Kraków) |
I Miejsce: | Kabaret Szum (Zielona Góra) |
Wyróżnienie: |
|
Nagroda Publiczności: | Kabaret DNO |
Nagroda Dziennikarzy: | Kabaret DNO |
2001 | VII Mazurskie Lato Kabaretowe Mulatka |
I Miejsce: |
|
II Miejsce: | Kabaret Kaczka Pchnięta Nożem (Rzeszów) |
Nagroda w Konkursie Piosenki Kabaretowej: | Kabaret DNO (Dąbrowa Górnicza) |
Wyróżnienie w Konkursie Piosenki Kabaretowej: | |
Nagroda Publiczności: | Kabaret DNO |
Nagroda Dziennikarzy i Mediów: | Kabaret Ani Mru-Mru |
2002 | VIII Mazurskie Lato Kabaretowe Mulatka |
I Miejsce: | Kabaret Ani Mru-Mru (Lublin) |
II Miejsce: | Kabaret Made In China (Zielona Góra) |
III Miejsce: | Kabaret Kwartet Okazjonalny (Kraków) |
Wyróżnienie: | Kabaret Ani Mru-Mru |
I Miejsce w kategorii "Kabaret": | Kabaret Rybki (Warszawa) |
Wyróżnienie w kategorii "Debiuty": | Kabaret Fraszka (Warszawa) |
Zwycięstwo w Konkursie Piosenki Kabaretowej: | Kabaret Rybki |
Nagroda Publiczności w Konkursie Piosenki Kabaretowej: | Kabaret Ani Mru-Mru |
2003 | IX Mazurskie Lato Kabaretowe Mulatka |
Grand Prix: | Kabaret Łowcy.B (Cieszyn) |
I Miejsce: |
|
Nagroda w Konkursie Głównym: | Kabaret DNO (Dąbrowa Górnicza) |
Wyróżnienie: | Kabaret Fraszka (Warszawa) |
I Miejsce w kategorii "Film Kabaretowy": | Kabaret Fraszka za film Animator |
III Miejsce w Konkursie Filmowym: | Kabaret Kwartet Okazjonalny |
Wyróżnienie za Piosenkę: | Kabaret Kwartet Okazjonalny |
Nagroda Publiczności: | Kabaret Łowcy.B |
Nagroda w Konkursie Piosenki Kabaretowej: | |
Wyróżnienie w Konkursie Piosenki: | Kabaret Hlynur (Zielona Góra) |
2004 | X Mazurskie Lato Kabaretowe Mulatka |
I Miejsce: |
|
II Miejsce: | Kabaret Zygzak (Warszawa) |
III Miejsce: | Kabaret Ramol (Rejowiec Fabryczny) |
Nagroda Indywidualna Janusza Majewskiego: |
|
I Miejsce w Konkursie Debiuty: | Kabaret Zygzak |
I Miejsce w kategorii "Piosenka Kabaretowa": | Kabaret Fraszka (Warszawa) |
Nagroda w kategorii "Film kabaretowy": | Kabaret Fraszka za film Bon voyage, Bernard! |
Wyróżnienie Specjalne: | Kabaret Fraszka za skecze Pościg synchroniczny i Ucho |
2005 | XI Mazurskie Lato Kabaretowe Mulatka |
Grand Prix: | Kabaret Noł Nejm (Rybnik) |
Nagroda Publiczności: | Kabaret Pralka (Wrocław) |
2006 | XII Mazurskie Lato Kabaretowe Mulatka |
Grand Prix: | Kabaret Czesuaf (Poznań) |
I Miejsce: |
|
Wyróżnienie: | Kabaret Polonez (Grodno) |
Nagroda: | Kabaret Hlynur (Zielona Góra) |
Nagroda Publiczności: | Kabaret Czesuaf |
2007 | XIII Mazurskie Lato Kabaretowe Mulatka |
I Miejsce: |
|
II Miejsce: | Kabaret Świerszczychrząszcz (Szczebrzeszyn) |
III Miejsce: |
|
Wyróżnienie: | Przemysław Gąsiorowicz za solowy program kabaretowy Legendarny
Przemysław Gąsiorowicz Show! |
Nagroda Indywidualna: | Radosław Bielecki (za najlepszą kreację aktorską) |
Nagroda Publiczności: | Kabaret Hlynur (Zielona Góra) |
2008 | XIV Mazurskie Lato Kabaretowe Mulatka |
jury: |
|
Grand Prix: | nie przyznano |
I Miejsce: |
|
II Miejsce: |
|
III Miejsce: |
|
Nagroda Publiczności: | Kabaret PUK |
Nagroda Indywidualna: | Agata Słowicka z Kabaretu PUK |
Prywatna nagroda od Kabaretu Fraszka: | Kabaret Grabiego Marka (książka Warto być przyzwoitym Władysława Bartoszewskiego) |
2009 | XV Mazurskie Lato Kabaretowe Mulatka |
Grand Prix: | nie przyznano |
I Miejsce: |
|
II Miejsce: | nie przyznano |
III Miejsce: | nie przyznano |
Wyróżnienie: |
|
Nagroda Publiczności: | Kabaret Szydera (Wałbrzych) |