PAKA: Różnice pomiędzy wersjami
Z Encyklopedia Kabaretu
(→Jury PaKI) |
(→Nagrody PaKI) |
||
Linia 158: | Linia 158: | ||
| Nagrody otrzymali: | | Nagrody otrzymali: | ||
| style="text-align:left" | | | style="text-align:left" | | ||
− | * '''Teatr Absurdu ŻŻŻŻŻ''' (Zielona Góra) | + | * '''[[Kabaret Teatr Absurdu ŻŻŻŻŻ]]''' (Zielona Góra) |
* '''Kabaret Bez Nas''' (Olsztyn) | * '''Kabaret Bez Nas''' (Olsztyn) | ||
* '''[[Kabaret Paka]]''' (Jelenia Góra) | * '''[[Kabaret Paka]]''' (Jelenia Góra) |
Wersja z 15:54, 28 lis 2009
PaKA (Przegląd autorskich Kabaretów Amatorskich) - ogólnopolski festiwal kabaretowy odbywający sie co roku, w Centrum Kultury "Rotunda" w Krakowie. Pierwsza PaKA odbyła się bez eliminacji, w 1985 roku. Obecnie co roku do konkursu zgłasza się około 100 kabaretów. Pomysłodawcą festiwalu był Mirosław Wujas. Od 1992 konferansjerem Przeglądu jest Piotr Bałtroczyk.
Nagrody PaKI
1985 | I Przegląd Kabaretów PaKA |
jury: |
|
Grand Prix: | Kabaret Skążeś Jest (późniejszy Kabaret Koń Polski) |
I nagroda: |
|
II nagroda: | Kabaret Jagiellonia (Kraków) |
III nagroda: | Kabaret Ergo (Nowy Sącz) |
1986 | II Przegląd Kabaretów PaKA |
jury: |
|
Grand Prix: | Kabaret Potem (Zielona Góra) |
I nagroda: |
|
II nagroda: | Kabaret Ergo (Nowy Sącz) |
III nagroda: | Kabaret U Haka (Słupia) |
Nagroda Publiczności: | Kabaret Potem (Zielona Góra) |
1987 | III Przegląd Kabaretów PaKA |
jury: |
|
Grand Prix: | Kabaret Potem (Zielona Góra) |
I nagroda: | nie przyznano |
II nagroda: |
|
III nagroda: | nie przyznano" |
Nagroda Publiczności: | Kabaret Potem (Zielona Góra) |
Wyróżnienie zespołowe: | Kabaret Rżysko (Rozumice) |
Wyróżnienia indywidualne: | Anna Kwiatkowska i Andrzej Szczerba z Kabaretu Wtyka |
1988 | IV Przegląd Kabaretów PaKA |
jury: |
|
Grand Prix: | Kabaret Drugi Garnitur (Zielona Góra) |
I nagroda: | Kabaret Bez Nas (Olsztyn) |
II nagroda: | Kabaret Dzybs (Puławy) |
III nagroda: | Kabaret Ergo (Nowy Sącz) |
Nagroda Publiczności: | Kabaret Bez Nas (Olsztyn) |
1989 | V Przegląd Kabaretów PaKA |
jury: |
|
Grand Prix: | Kabaret Paka (Jelenia Góra) |
I nagroda: | Kabaret Barszcz z Krokietem (Zielona Góra) |
II nagroda: |
|
III nagroda: | Kabaret Bez Nas (Olsztyn) |
1990 | VI Przegląd Kabaretów PaKA |
jury: |
|
Nagrody otrzymali: |
|
1991 | VII Przegląd Kabaretów PaKA |
jury: |
|
Nagrody: |
|
1992 | VIII Przegląd Kabaretów PaKA |
jury: |
|
Nagrody - wyróżnienia: |
|
1993 | IX Przegląd Kabaretów PaKA |
jury: |
|
Grand Prix: | nie przyznano |
I nagroda: |
|
II nagroda: | Kabaret Rabczur (Rabka) |
III nagroda: | Kabaret Fajf (Radom) |
1994 | X Przegląd Kabaretów PaKA |
jury: |
|
Grand Prix: | Quasi Kabaret Rafała Kmity (Kraków) |
I nagroda: | Kabaret Artura I (Rabka) |
II nagroda: | Kabaret Ciach (Zielona Góra) |
III nagroda: | Kabaret Koalicja (Kraków) |
Wyróżnienie: |
|
1995 | XI Przegląd Kabaretów PaKA |
jury: |
|
Grand Prix: | Quasi Kabaret Rafała Kmity (Kraków) |
I nagroda: | Grzegorz Halama Oklasky (Kraków) |
II nagroda: | Kabaret Bez Żyły (Wałbrzych) |
III nagroda: |
|
Nagroda Publiczności: | Quasi Kabaret Rafała Kmity (Kraków) |
1996 | XII Przegląd Kabaretów PaKA |
jury: |
|
Grand Prix: |
|
I nagroda: | Kabaret Jurki |
II nagroda: | nie przyznano |
III nagroda: |
|
Wyróżnienie: | Kabaret Nic (Rybnik) |
Nagroda Publiczności: |
|
1997 | XIII Przegląd Kabaretów PaKA |
jury: |
|
Grand Prix: | Formacja Chatelet (Kraków) |
I nagroda: |
|
II nagroda: | nie przyznano |
III nagroda: | Kabaret im. Romana (Radom) |
1998 | XIV Przegląd Kabaretów PaKA |
jury: |
|
Grand Prix: | Mumio (Katowice) |
I nagroda: | Formacja Chatelet (Kraków) |
II nagroda: |
|
1999 | XV Przegląd Kabaretów PaKA |
jury: |
|
Grand Prix: | nie przyznano |
I nagroda: |
|
II nagroda: |
|
2000 | XVI Przegląd Kabaretów PaKA |
jury: |
|
Grand Prix: | Kabaret Kuzyni (Kraków) |
I nagroda: | Kabaret DNO (Dąbrowa Górnicza) |
II nagroda: |
|
III nagroda: | Kabaret E.K. (Zielona Góra) |
2001 | XVII Przegląd Kabaretów PaKA |
jury: |
|
Grand Prix: | nie przyznano |
I nagroda: |
|
II nagroda: |
|
III nagroda: | nie przyznano |
2002 | XVIII Przegląd Kabaretów PaKA |
jury: |
|
Grand Prix: | nie przyznano |
I nagroda: | Kabaret Jachim Presents |
II nagroda: |
|
III nagroda: | Kabaret Kaczka Pchnięta Nożem (Rzeszów) |
2003 | XIX Przegląd Kabaretów PaKA |
jury: |
|
Grand Prix: | Kabaret Ani Mru-Mru (Lublin) |
I nagroda: | Kabaret Łowcy.B (Cieszyn) |
II nagroda: | Kabaret Neo-Nówka (Wrocław) |
III nagroda: | Kabaret Kwartet Okazjonalny (Kraków) |
2004 | XX Przegląd Kabaretów PaKA |
jury: |
|
Grand Prix: | nie przyznano |
I nagroda: |
|
II nagroda: | Kabaret Kwartet Okazjonalny (Kraków) |
III nagroda: | Kabaret Słuchajcie (Zielona Góra) |
Wyróżnienie: | Kabaret Profil (Zielona Góra) |
Nagroda Publiczności: |
|
2005 | XXI Przegląd Kabaretów PaKA |
jury: |
|
Grand Prix: | nie przyznano |
I nagroda: | Egri Bikaver Ensemble |
II nagroda: | Kabaret Młodych Panów (Rybnik) |
III nagroda: | Kabaret Neo-Nówka (Wrocław) |
Wyróżnienie: |
|
2006 | XXII Przegląd Kabaretów PaKA |
jury: |
|
Grand Prix: | nie przyznano |
I nagroda: | Kabaret Limo (Gdańsk) |
II nagroda: | Kabaret Neo-Nówka (Wrocław) |
III nagroda: |
|
Najlepszy rekwizyt: | Kabaret Smile (Lublin) |
Nagroda Publiczności: |
|
Nagroda Dziennikarzy: |
|
2007 | XXIII Przegląd Kabaretów PaKA |
jury: |
|
Grand Prix: | nie przyznano |
I nagroda: | Kabaret Młodych Panów (Rybnik) |
II nagroda: | Kabaret Czesuaf (Poznań) |
III nagroda: |
|
Najlepszy rekwizyt: | Kabaret Mimika (Lublin) |
Nagroda Dziennikarzy: | Kabaret Napád |
Nagroda Specjalna: |
|
2008 | XXIV Przegląd Kabaretów PaKA |
jury: |
|
Grand Prix: | nie przyznano |
I nagroda: |
|
II nagroda: | nie przyznano |
III nagroda: | Kabaret Hlynur (Zielona Góra) |
Najlepszy rekwizyt: | Kabaret Młodych Panów (Rybnik) |
Nagroda Publiczności: |
|
Nagroda Dziennikarzy: | Kabaret Widelec (Białystok) |
2009 | XXV Przegląd Kabaretów PaKA |
jury: |
|
Grand Prix: | Kabaret Macież (Warszawa) |
I nagroda: |
|
II nagroda: | Kabaret Czesuaf (Poznań) |
III nagroda: | Kabaret Babeczki z Rodzynkiem (Zielona Góra) |
Najlepszy rekwizyt: | Kabaret PUK (Kraków) |
Wyróżnienie: | Kabaret PUK (Kraków) |
Nagroda Publiczności: |
|
Jury PaKI
Do tej pory w jury Przeglądu Kabaretów PaKA zasiadło 35 osób. Najliczniejsze jury było w 1999 roku (11-osobowe), najmniej liczne w roku 1985 i 1994 (4 osoby). Najczęściej jury składało się z 6 osób.
Ile razy i w jakich latach poszczególne osoby zasiadały w jury przedstawia poniższa tabela:
Ile razy | Lata | |
Lucjan Suchanek | 24 | 1985, 1987, 1988, 1989, 1990, 1991, 1992, 1993, 1994, 1995, 1996, 1997, 1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009 |
Jacek Fedorowicz | 15 | 1985, 1986, 1987, 1991, 1993, 1996, 1997, 1998, 1999, 2003, 2004, 2006, 2007, 2008, 2009 |
Stanisław Tym | 14 | 1991, 1992, 1993, 1996, 1997, 1998, 1999, 2000, 2001, 2003, 2004, 2007, 2008, 2009 |
Michał Ogórek | 10 | 1993, 1995, 1999, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2006, 2008 |
Zygmunt Konieczny | 9 | 1987, 1988, 1989, 1990, 1991, 1992, 1995, 1997, 1998 |
Henryk Sawka | 9 | 1995, 1996, 1997, 1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003 |
Andrzej Mleczko | 8 | 1990, 1991, 1992, 1993, 1994, 1995, 1998, 1999 |
Jerzy Markuszewski | 7 | 1987, 1988, 1989, 1990, 1991, 1992, 1997 |
Jerzy Stuhr | 7 | 1987, 1989, 1990, 1991, 1992, 1993, 2004 |
Jan Józef Szczepański | 5 | 1988, 1990, 1992, 1994, 1995 |
Maciej Szumowski | 5 | 1988, 1989, 1990, 1992, 1993 |
Jerzy Derfel | 5 | 1998, 1999, 2000, 2001, 2002 |
Zenon Laskowik | 5 | 2004, 2005, 2006, 2007, 2009 |
Rafał Kmita | 5 | 2005, 2006, 2007, 2008, 2009 |
Andrzej Drawicz | 3 | 1986, 1989, 1994 |
Alosza Awdiejew | 3 | 1996, 1997, 1999 |
Nina Terentiew | 3 | 1996, 1997, 2000 |
Michał Tarkowski | 3 | 1999, 2000, 2001 |
Krzysztof Jasiński | 3 | 2002, 2003, 2004 |
Maciej Zembaty | 2 | 1985, 1986 |
Zbigniew Zamachowski | 2 | 1996, 2007 |
Krzysztof Materna | 2 | 1997, 1999 |
Manuela Gretkowska | 2 | 2000, 2003 |
Mariusz Lubomski | 2 | 2002, 2005 |
Władysław Kozakiewicz | 1 | 1985 |
Wojciech Młynarski | 1 | 1986 |
Piotr Skrzynecki | 1 | 1986 |
Mikołaj Grabowski | 1 | 1996 |
Adam Nowak | 1 | 1996 |
Marek Piwowski | 1 | 1998 |
Krystyna Zachwatowicz | 1 | 1999 |
Andrzej Poniedzielski | 1 | 2002 |
Andrzej Sikorowski | 1 | 2006 |
Jan Peszek | 1 | 2007 |
Anna Dymna | 1 | 2008 |
Robert Górski | 1 | 2009 |