OSPA: Różnice pomiędzy wersjami
Z Encyklopedia Kabaretu
(→Laureaci) |
(→Laureaci) |
||
Linia 80: | Linia 80: | ||
|- | |- | ||
| Prowadzenie: | | Prowadzenie: | ||
− | | style="text-align:left" |Ewa Cichocka, Andrzej Jaroszewski, Marek Gajewski, Janusz Maciej Górski | + | | style="text-align:left" |[[Ewa Cichocka]], Andrzej Jaroszewski, Marek Gajewski, Janusz Maciej Górski |
|- | |- | ||
| Grand Prix: | | Grand Prix: | ||
Linia 287: | Linia 287: | ||
|- | |- | ||
| Prowadzenie: | | Prowadzenie: | ||
− | | style="text-align:left" |Ewa Cichocka, [[Artur Andrus]], [[Piotr Bałtroczyk]] | + | | style="text-align:left" |[[Ewa Cichocka]], [[Artur Andrus]], [[Piotr Bałtroczyk]] |
|- | |- | ||
| Grand Prix: | | Grand Prix: | ||
Linia 311: | Linia 311: | ||
|- | |- | ||
| Prowadzenie: | | Prowadzenie: | ||
− | | style="text-align:left" |Ewa Cichocka, [[Piotr Bałtroczyk]] | + | | style="text-align:left" |[[Ewa Cichocka]], [[Piotr Bałtroczyk]] |
|- | |- | ||
| Grand Prix: | | Grand Prix: |
Wersja z 18:27, 21 sie 2010
OSPA (Ogólnopolskie Spotkania z Piosenką Kabaretową) - coroczny festiwal piosenki kabaretowej odbywający się w listopadzie, w Ostrołęce. Organizatorem imprezy jest Ostrołęckie Centrum Kultury.
W konkursie biorą udział zespoły kabaretowe i soliści, wykonawcy profesjonalni oraz amatorzy. Wykonawcy zgłaszają do konkursu dwa utwory, które łącznie mogą trwać maksymalnie 10 minut. Piosenki wcześniej nagrodzone na OSPIE nie mogą brać udziału w konkursie.
Na festiwalu, oprócz konkursu, są imprezy towarzyszące z udziałem zawodowych artystów, konkursy dla publiczności, akcje promocyjne sponsorów oraz gazetka festiwalowa.
Laureaci
1985 | I OSPA |
jury: |
|
Prowadzenie: | Zbigniew Korpolewski, Janusz Maciej Górski |
Grand Prix: | Wojciech Twardowski z Kabaretu Contra (Radom) |
Nagroda Publiczności: | Janusz Marchewka (Ostrołęka) |
1986 | II OSPA |
jury: |
|
Prowadzenie: | Katarzyna Dowbor, Zbigniew Korpolewski |
Grand Prix: | Kabaret Contra (Radom) |
Nagroda Publiczności: | Tomasz Mirkowski z Kabaretu Contra |
1987 | III OSPA |
jury: |
|
Prowadzenie: | Andrzej Jaroszewski, Jan Zdziarski, Janusz Maciej Górski |
Grand Prix: | Kabaret Pętla (Warszawa) |
Nagroda Publiczności: | Kabaret pod Wojtkiem (Ciechanów) |
1988 | IV OSPA |
jury: |
|
Prowadzenie: | Ewa Cichocka, Andrzej Jaroszewski, Marek Gajewski, Janusz Maciej Górski |
Grand Prix: | Zbigniew Galiński (Ostrołęka) |
Nagroda Publiczności: | Zbigniew Galiński |
1989 | V OSPA |
jury: |
|
Prowadzenie: | Maria Szabłowska, Janusz Maciej Górski |
Grand Prix: | Jan Kondrak z zespołem Zakon Muzyczno-Literacki (Białystok) |
Nagroda Publiczności: | Kabaret Wyrodek (Szczecin) |
1990 | VI OSPA |
jury: |
|
Prowadzenie: | Maria Szabłowska, Janusz Maciej Górski |
Grand Prix: | Kabaret Paka za piosenkę Wąsik (Jelenia Góra) |
Nagroda Publiczności: | Kabaret Paka |
1991 | VII OSPA |
jury: |
|
Prowadzenie: | Wojciech Mann, Krzysztof Materna |
Grand Prix: | Czyści jak Łza (Olsztyn) |
Nagroda Publiczności: | Kabaret Paka (Jelenia Góra) |
1992 | VIII OSPA |
jury: |
|
Prowadzenie: | Wojciech Mann, Krzysztof Materna |
Grand Prix: | Jacek Ziobro (Jelenia Góra) |
Nagroda Publiczności: | Kabaret Kabel (Gdańsk) |
1993 | IX OSPA |
jury: |
|
Prowadzenie: | Marek Majewski |
Grand Prix: | Kabaret Kapota (Łódź) |
III Nagroda: | Kabaret Kociuba (Syców) |
Nagroda Publiczności: | Kabaret Paka (Jelenia Góra) |
1994 | X OSPA |
jury: |
|
Prowadzenie: | Stefan Friedman, Krzysztof Jaroszyński |
Grand Prix: | nie przyznano |
I Nagroda: | Agnieszka Borowska (Stargard Szczeciński) |
Nagroda Publiczności: | Agnieszka Borowska |
1995 | XI OSPA |
jury: |
|
Prowadzenie: | Wojciech Asiński, Andrzej Krucz |
Grand Prix: | Jolanta Sip (Lublin) |
Nagroda Publiczności: | Kabaret Feliks Talar (Koszalin) |
1996 | XII OSPA |
jury: |
|
Prowadzenie: | Jadwiga i Tadeusz Kutowie |
Grand Prix: | Kabaret Kociuba (Syców) |
Nagroda za kompozycję: | Karolina Rabenda z Kabaretu Moralnego Niepokoju |
Nagroda Publiczności: | Daniela Zabłocka (Łódź) |
1997 | XIII OSPA |
jury: |
|
Prowadzenie: | Jadwiga i Tadeusz Kutowie |
Grand Prix: | Kabaret DKD (Słupsk) |
Nagroda Publiczności: | Kabaret Widelec (Białystok) |
1998 | XIV OSPA |
jury: |
|
Prowadzenie: | Ewa Cichocka, Artur Andrus, Piotr Bałtroczyk |
Grand Prix: |
|
II Nagroda: | Kabaret Miećka (Frysztak Kościeński) |
Nagroda Publiczności: | Mumio |
1999 | XV OSPA |
jury: |
|
Prowadzenie: | Ewa Cichocka, Piotr Bałtroczyk |
Grand Prix: | Kabaret Strzały z Aurory (Warszawa) |
Nagroda Publiczności: | Kabaret Strzały z Aurory |
2000 | XVI OSPA |
Festiwal trwał jeden dzień, podczas którego odbył się Wieczór Kabaretowy, nie było konkursu na piosenkę. | |
2001 | XVII OSPA |
jury: |
|
Prowadzenie: | Grzegorz Halama, Dariusz Kamys |
Grand Prix: | Kabaret Widelec (Białystok) |
Nagroda Publiczności: | Kabaret Widelec |
2002 | XVIII OSPA |
jury: |
|
Prowadzenie: | Grzegorz Halama i Dariusz Kamys |
Grand Prix: | nie przyznano |
I Nagroda: | Kabaret Nie My za piosenkę Siwy dym (Piotrków Trybunalski) |
Nagroda Publiczności: | Kabaret Mafioła za piosenkę Banana Boys (Ostrołęka) |
2003 | XIX OSPA |
jury: | |
Prowadzenie: | Kabaret Nie My, Adam Grzanka i Adam Małczyk (z Formacji Chatelet) |
Grand Prix: | nie przyznano |
I Nagroda: |
|
II Nagroda: |
|
Wyróżnienie za "budzące nadzieje pomysły" | Kabaret Mafioła (Ostrołęka) |
Nagroda Publiczności: | Kabaret DNO |
2004 | XX OSPA |
jury: |
|
Prowadzenie: | Kabaret DNO, Jarosław Marek Sobański, Piotr Bałtroczyk |
Grand Prix: | Bardzo Atrakcyjny Chór - B.A.Ch. (Warszawa) |
I Nagroda: |
|
II Nagroda: | Kabaret Skeczów Męczących (Kielce) |
III Nagroda: | Kabaret Mafioła (Ostrołęka) |
Nagroda Publiczności: | Kabaret Noł Nejm |
2005 | XXI OSPA |
jury: |
|
Prowadzenie: | Kabaret Czesuaf, Artur Andrus |
I Nagroda: | Kabaret Łowcy.B (Cieszyn) |
II Nagroda: | nie przyznano |
III Nagroda: |
|
Wyróżnienia: |
|
Nagroda Publiczności: | Kabaret Łowcy.B |
2006 | XXII OSPA |
jury: |
|
Prowadzenie: | Kabaret Łowcy.B, Krzysztof Piasecki |
I Nagroda: | Kabaret Nie My (Piotrków Trybunalski) |
II Nagroda: |
|
Nagroda Publiczności: | Kabaret Nie My |
2007 | XXIII OSPA |
jury: |
|
Prowadzenie: | Kabaret Nie My i Kabaret Neo-Nówka |
Grand Prix: | Grupa Obiło się o uszy za piosenki Plejbek i Gadu-gadu |
I Nagroda: |
|
III Nagroda: | Kabaret DNO (Dąbrowa Górnicza) |
Nagroda Publiczności: | Kabaret DNO |
2008 | XXIV OSPA |
jury: |
|
Prowadzenie: | Wojciech Kamiński i Przemysław Żejmo |
Nagroda Główna: | Kabaret Róbmy Swoje (Kraków) |
I Nagroda: | Kabaret Małże (Poznań) |
II Nagroda: |
|
III Nagroda: |
|
Nagroda Publiczności: | Kabaret Smile |
Nagroda Dziennikarzy: | Kabaret Małże |
2009 | XXV OSPA |
jury: |
|
Prowadzenie: | Adam Grzanka i Adam Małczyk (Koncert Konkursowy i Koncert Laureatów) |
Grand Prix: | Łukasz Jemioła za piosenkę Pan Zbyszek |
I Nagroda: | Kabaret Róbmy Swoje za piosenki Galernicy hipoteczni i Nie ma miłości (Kraków) |
II Nagroda: | Jarosław Jatel za piosenkę Wonderful Word |
III Nagroda: | Barbara Maj za piosenkę Oświadcz się |
Wyróżnienie: | Kabaret Macież za piosenkę Song o moralności (Warszawa) |
Wyróżnienie - udział w koncercie laureatów: |
|
Nagroda Publiczności: | Łukasz Jemioła |
Nagroda Dziennikarzy: | Jacek Janowicz |
Nagroda Fotoreporterów: | Łukasz Malak ze Skakam Orchestra |