Mulatka: Różnice pomiędzy wersjami
Z Encyklopedia Kabaretu
(→Laureaci) |
(→Laureaci) |
||
(Nie pokazano 5 wersji utworzonych przez 3 użytkowników) | |||
Linia 1: | Linia 1: | ||
− | '''Mulatka''' ('''M'''az'''u'''rskie '''Lat'''o '''Ka'''baretowe) | + | '''Mulatka''' ('''M'''az'''u'''rskie '''Lat'''o '''Ka'''baretowe) – coroczny festiwal kabaretowy, odbywający się na początku sierpnia w Ełku. |
Pierwsza Mulatka odbyła się w 1995 roku. Symbolem Mazurskiego Lata Kabaretowego jest postać Stańczyka. | Pierwsza Mulatka odbyła się w 1995 roku. Symbolem Mazurskiego Lata Kabaretowego jest postać Stańczyka. | ||
Linia 6: | Linia 6: | ||
{| class="wikitable" style="text-align:center; border-collapse: collapse; border: solid 1px; width: 98%" border="1" | {| class="wikitable" style="text-align:center; border-collapse: collapse; border: solid 1px; width: 98%" border="1" | ||
|- | |- | ||
− | | style="text-align:center; width: 180px; background-color:PowderBlue" | '''2012''' | + | | style="text-align:center; width: 180px; background-color:PowderBlue" | '''2014''' |
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''XX Mazurskie Lato Kabaretowe Mulatka''' | ||
+ | |- | ||
+ | | jury: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * [[Małgorzata Czyżycka]] | ||
+ | * [[Grzegorz Dolniak]] | ||
+ | * [[Andrzej Poniedzielski]] | ||
+ | |||
+ | |- | ||
+ | | Grand Prix: | ||
+ | | style="text-align:left" |''nie przyznano'' | ||
+ | |- | ||
+ | | I Miejsce: | ||
+ | | style="text-align:left" | '''[[Kabaret Nic Nie Szkodzi]]''' | ||
+ | |- | ||
+ | | II Miejsce: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * '''[[Kabaret Inaczej]]''' | ||
+ | * '''[[Kabaret 44-200]]''' | ||
+ | |- | ||
+ | | III Miejsce: | ||
+ | | style="text-align:left" | [[Kabaret Czołówka Piekła]]''' | ||
+ | |- | ||
+ | | Wyróżnienia: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * '''[[Marcin Wojciech]]''' | ||
+ | * '''Kazio Sponge-Sosiński Show''' | ||
+ | |- | ||
+ | | Nagroda Publiczności: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Inaczej]]''' | ||
+ | |- | ||
+ | | style="text-align:center; width: 180px; background-color:PowderBlue" | '''2013''' | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''XIX Mazurskie Lato Kabaretowe Mulatka''' | ||
+ | |- | ||
+ | | jury: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * [[Jacek Fedorowicz]] | ||
+ | * [[Rafał Kmita]] | ||
+ | * [[Alan Pakosz]] | ||
+ | * Marek Przybylik | ||
+ | |- | ||
+ | | Grand Prix: | ||
+ | | style="text-align:left" |''nie przyznano'' | ||
+ | |- | ||
+ | | I Miejsce: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * '''Sekcja Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn z Olą''' | ||
+ | * Izabela Kała | ||
+ | |- | ||
+ | | II Miejsce: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Jim Williams|Famous Jim Williams]]''' | ||
+ | |- | ||
+ | | III Miejsce: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * '''[[Kabaret Inaczej]]''' (Białystok) | ||
+ | * '''[[Kabaret Z Konopi]]''' | ||
+ | * '''[[Kabaret Czołówka Piekła]]''' (Poznań) | ||
+ | |- | ||
+ | | Wyróżnienia: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * '''[[Kabaret 7 minut Po]]''' (Kraków) | ||
+ | * '''[[Marcin Sitek]]''' | ||
+ | * '''Obustronni Ludzie''' | ||
+ | * '''[[Kabaret JESTEŚ.MY]]''' (Piotrków Trybunalski) | ||
+ | |- | ||
+ | | Nagroda Publiczności: | ||
+ | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Z Konopi]]''' (Kielce) | ||
+ | |- | ||
+ | | style="background-color:PowderBlue" | '''2012''' | ||
| style="background-color:PowderBlue" | '''XVIII Mazurskie Lato Kabaretowe Mulatka''' | | style="background-color:PowderBlue" | '''XVIII Mazurskie Lato Kabaretowe Mulatka''' | ||
|- | |- |
Aktualna wersja na dzień 22:20, 6 sie 2014
Mulatka (Mazurskie Lato Kabaretowe) – coroczny festiwal kabaretowy, odbywający się na początku sierpnia w Ełku.
Pierwsza Mulatka odbyła się w 1995 roku. Symbolem Mazurskiego Lata Kabaretowego jest postać Stańczyka.
Laureaci
2014 | XX Mazurskie Lato Kabaretowe Mulatka |
jury: | |
Grand Prix: | nie przyznano |
I Miejsce: | Kabaret Nic Nie Szkodzi |
II Miejsce: | |
III Miejsce: | Kabaret Czołówka Piekła |
Wyróżnienia: |
|
Nagroda Publiczności: | Kabaret Inaczej |
2013 | XIX Mazurskie Lato Kabaretowe Mulatka |
jury: |
|
Grand Prix: | nie przyznano |
I Miejsce: |
|
II Miejsce: | Famous Jim Williams |
III Miejsce: |
|
Wyróżnienia: |
|
Nagroda Publiczności: | Kabaret Z Konopi (Kielce) |
2012 | XVIII Mazurskie Lato Kabaretowe Mulatka |
jury: | |
Grand Prix: | Kabaret 7 minut Po (Kraków) |
I Miejsce: |
|
II Miejsce: |
|
III Miejsce: |
Marcin Sitek (Warszawa) |
Wyróżnienia: |
|
Nagroda Indywidualna: | Karol Kopiec (za kreację mistrza Yody) |
Nagroda Publiczności: | Kabaret Z Nazwy (Olsztyn) |
2011 | XVII Mazurskie Lato Kabaretowe Mulatka |
jury: |
|
Grand Prix: | Kabaret Tiruriru (Zielona Góra) |
I Miejsce: | Grupa Macież (Warszawa) |
II Miejsce: |
|
Wyróżnienia: |
|
Nagroda Publiczności: | Kabaret Z Konopi |
2010 | XVI Mazurskie Lato Kabaretowe Mulatka |
jury: |
|
Grand Prix: | nie przyznano |
I Miejsce: | Kabaret Szarpanina (Szczecin) |
II Miejsce: |
|
III Miejsce: | Kabaret Chyba (Wrocław) |
Wyróżnienie specjalne: | Kabaret Kałasznikof (Rybnik) |
Wyróżnienia: |
|
Nagroda Publiczności: | Kabaret Szarpanina |
2009 | XV Mazurskie Lato Kabaretowe Mulatka |
jury: | |
Grand Prix: | nie przyznano |
I Miejsce: |
|
II Miejsce: | nie przyznano |
III Miejsce: | nie przyznano |
Wyróżnienie: |
|
Nagroda Publiczności: | Kabaret Szydera (Wałbrzych) |
2008 | XIV Mazurskie Lato Kabaretowe Mulatka |
jury: |
|
Grand Prix: | nie przyznano |
I Miejsce: |
|
II Miejsce: |
|
III Miejsce: |
|
Nagroda Publiczności: | Kabaret PUK |
Nagroda Indywidualna: | Agata Słowicka z Kabaretu PUK |
Prywatna nagroda od Kabaretus Fraszka: | Kabaret Grabiego Marka (książka Warto być przyzwoitym Władysława Bartoszewskiego) |
2007 | XIII Mazurskie Lato Kabaretowe Mulatka |
I Miejsce: |
|
II Miejsce: | Kabaret Świerszczychrząszcz (Szczebrzeszyn) |
III Miejsce: |
|
Wyróżnienie: | Przemysław Gąsiorowicz za solowy program kabaretowy Legendarny
Przemysław Gąsiorowicz Show! |
Nagroda Indywidualna: | Radosław Bielecki (za najlepszą kreację aktorską) |
Nagroda Publiczności: | Kabaret Hlynur |
2006 | XII Mazurskie Lato Kabaretowe Mulatka |
Grand Prix: | Kabaret Czesuaf (Poznań) |
I Miejsce: |
|
Wyróżnienie: | Kabaret Polonez (Grodno) |
Nagroda: | Kabaret Hlynur (Zielona Góra) |
Nagroda Publiczności: | Kabaret Czesuaf |
2005 | XI Mazurskie Lato Kabaretowe Mulatka |
Grand Prix: | Kabaret Noł Nejm (Rybnik) |
Nagroda Publiczności: | Kabaret Pralka (Wrocław) |
2004 | X Mazurskie Lato Kabaretowe Mulatka |
I Miejsce: |
|
II Miejsce: | Kabaret Zygzak (Warszawa) |
III Miejsce: | Kabaret Ramol (Rejowiec Fabryczny) |
Nagroda Indywidualna Janusza Majewskiego: |
|
I Miejsce w Konkursie Debiuty: | Kabaret Zygzak |
I Miejsce w kategorii "Piosenka Kabaretowa": | Kabaretus Fraszka (Warszawa) |
Nagroda w kategorii "Film kabaretowy": | Kabaretus Fraszka za film Bon voyage, Bernard! |
Wyróżnienie Specjalne: | Kabaretus Fraszka za skecze Pościg synchroniczny i Ucho |
2003 | IX Mazurskie Lato Kabaretowe Mulatka |
Grand Prix: | Kabaret Łowcy.B (Cieszyn) |
I Miejsce: |
|
Nagroda w Konkursie Głównym: | Kabaret DNO (Dąbrowa Górnicza) |
Wyróżnienie: | Kabaretus Fraszka (Warszawa) |
I Miejsce w kategorii "Film Kabaretowy": | Kabaretus Fraszka za film Animator |
III Miejsce w Konkursie Filmowym: | Kabaret Kwartet Okazjonalny |
Wyróżnienie za Piosenkę: | Kabaret Kwartet Okazjonalny |
Nagroda Publiczności: | Kabaret Łowcy.B |
Nagroda w Konkursie Piosenki Kabaretowej: | |
Wyróżnienie w Konkursie Piosenki: | Kabaret Hlynur (Zielona Góra) |
2002 | VIII Mazurskie Lato Kabaretowe Mulatka |
I Miejsce: | Kabaret Ani Mru-Mru (Lublin) |
II Miejsce: | Kabaret Made In China (Zielona Góra) |
III Miejsce: | Kabaret Kwartet Okazjonalny (Kraków) |
Wyróżnienie: | Kabaret Ani Mru-Mru |
I Miejsce w kategorii "Kabaret": | Kabaret Rybki (Warszawa) |
Wyróżnienie w kategorii "Debiuty": | Kabaretus Fraszka (Warszawa) |
Zwycięstwo w Konkursie Piosenki Kabaretowej: | Kabaret Rybki |
Nagroda Publiczności w Konkursie Piosenki Kabaretowej: | Kabaret Ani Mru-Mru |
2001 | VII Mazurskie Lato Kabaretowe Mulatka |
I Miejsce: |
|
II Miejsce: | Kabaret Kaczka Pchnięta Nożem (Rzeszów) |
Nagroda w Konkursie Piosenki Kabaretowej: | Kabaret DNO (Dąbrowa Górnicza) |
Wyróżnienie w Konkursie Piosenki Kabaretowej: | |
Nagroda Publiczności: | Kabaret DNO |
Nagroda Dziennikarzy i Mediów: | Kabaret Ani Mru-Mru |
2000 | VI Mazurskie Lato Kabaretowe Mulatka |
Grand Prix: | Kabaret Kuzyni (Kraków) |
I Miejsce: | Kabaret Szum (Zielona Góra) |
Wyróżnienie: |
|
Nagroda Publiczności: | Kabaret DNO |
Nagroda Dziennikarzy: | Kabaret DNO |
1999 | V Mazurskie Lato Kabaretowe Mulatka |
I Miejsce: |
|
III Miejsce: | Kabaret Widelec (Białystok) |
Wyróżnienie: | Kabaret E.K. |
Nagroda Publiczności: |
|
Nagroda Dziennikarzy: | Kabaret Szum |
1998 | IV Mazurskie Lato Kabaretowe Mulatka |
I Miejsce: | Formacja Chatelet (Kraków) |
Nagroda Publiczności: | Kabaret DNO (Dąbrowa Górnicza) |
1997 | III Mazurskie Lato Kabaretowe Mulatka |
II Miejsce: | Kabaret E.K. (Zielona Góra) |
Nagroda Programu III Polskiego Radia: | Kabaret Jurki (Zielona Góra) |
1996 | II Mazurskie Lato Kabaretowe Mulatka |
Grand Prix: | Ireneusz Krosny |
I Miejsce: | Kabaret Ciach (Zielona Góra) |
Wyróżnienie: | Kabaret DNO (Dąbrowa Górnicza) |
Nagroda Publiczności: | Kabaret DNO |
Nagroda Prezydenta Miasta Ełk: | Kabaret Ciach |
1995 | I Mazurskie Lato Kabaretowe Mulatka |
Grand Prix: |
|