https://encyklopediakabaretu.pl/w/api.php?action=feedcontributions&user=Rycerz96&feedformat=atom
Encyklopedia Kabaretu - Wkład użytkownika [pl]
2024-03-29T14:45:05Z
Wkład użytkownika
MediaWiki 1.23.17
https://encyklopediakabaretu.pl/wiki/Dzi%C4%99ki_Bogu_ju%C5%BC_weekend
Dzięki Bogu już weekend
2017-08-14T15:01:20Z
<p>Rycerz96: /* Odcinki */</p>
<hr />
<div>'''Dzięki Bogu już weekend''' – program kabaretowy, który był emitowany na żywo na antenie TVP2, ale od czwartego sezonu jest emitowany wcześniej. Program realizowany jest w małej hali ATM w Warszawie.<br />
<br />
Reżyseria i scenariusz cyklu: [[Beata Harasimowicz]]<br />
<br />
Serie:<br><br />
I (odcinki 1–12) – premiera: 1 marca 2013. Emitowana była w piątki o godzinie 21:45 (powtórka w niedzielę o 18:55).<br><br />
II (odcinki 13–24) – premiera: 6 września 2013. Emitowana była w piątki o godzinie 21:50.<br><br />
III (odcinki 25–34) – premiera: 7 marca 2014. Emitowana była w piątki o godzinie 21:45.<br><br />
IV (odcinki 35-46) - premiera: 4 marca 2016. Emitowana jest w piątki o godzinie 22:20.<br><br />
<br />
Program składa się z występów kabaretów, artystów kabaretowych, aktorów, prezentujących skecze, stand-up oraz scenki improwizowane. Co tydzień kto inny jest gospodarzem odcinka. Współprowadzącym w pierwszym sezonie był Piotr Kędzierski.<br />
<br />
== Odcinki ==<br />
# Wystąpili: [[Andrzej Grabowski]], [[Kabaret Jurki]], [[Kabaret Łowcy.B]], [[Kabaret Stado Umtata]], Rafał Rutkowski, [[Teatr Montownia]], [[Kabaret Limo]]. –> [[Dzięki Bogu już weekend/odcinek1|Skecze]]<br>Gospodarz: [[Robert Górski]]<br>Scenariusz odcinka: [[Robert Górski]]<br />
# Wystąpili: [[Tomasz Jachimek]], [[Kabaret Neo-Nówka]], [[Kabaret K2]], [[Kabaret Czesuaf]], [[Kacper Ruciński]], Ja Mmm Chyba Ściebie. –> [[Dzięki Bogu już weekend/odcinek2|Skecze]]<br>Gospodarz: [[Kabaret Limo]]<br />
# Wystąpili: Piotr Cyrwus, Gang Marcela, Alicja Janosz, Damian Ukeje, Rogożanie, zespół Żarówki. –> [[Dzięki Bogu już weekend/odcinek3|Skecze]]<br>Gospodarz: [[Kabaret Neo-Nówka]]<br />
# Wystąpili: [[Katarzyna Pakosińska]], [[Jerzy Kryszak]], Grubson. –> [[Dzięki Bogu już weekend/odcinek4|Skecze]]<br>Gospodarze: [[Kabaret Młodych Panów]], [[Kabaret Smile]]<br />
# Wystąpili: [[Kabaret Skeczów Męczących]], [[Kabaret Nowaki]], Grzegorz Turnau, Czesław Mozil, Michał Zabłocki, Mariusz Pudzianowski. –> [[Dzięki Bogu już weekend/odcinek5|Skecze]]<br>Gospodarz: [[Formacja Chatelet]]<br />
# Wystąpili: [[Grupa MoCarta]], [[Kabaret Adin]], Marcin Łukawski. –> [[Dzięki Bogu już weekend/odcinek6|Skecze]]<br>Gospodarze: [[Artur Andrus]], [[Andrzej Poniedzielski]]<br />
# Wystąpili: [[Tomasz Jachimek]], [[Kabaret Jurki]], grupa improwizacyjna W Gorącej Wodzie Kompani, [[Kabaret Czesuaf]], [[Kabaret K2]]. –> [[Dzięki Bogu już weekend/odcinek7|Skecze]]<br>Gospodarz: [[Kabaret Limo]]<br />
# Wystąpili: [[Kabaret Łowcy.B]], [[Katarzyna Piasecka]], Robert Kasprzycki. –> [[Dzięki Bogu już weekend/odcinek8|Skecze]]<br>Gospodarze: [[Kabaret Młodych Panów]], [[Kabaret Smile]]<br />
# Wystąpili: [[Kabaret Koń Polski]], [[Kabaret Rak]], Kabaret Klika, Poparzeni kawą Trzy. –> [[Dzięki Bogu już weekend/odcinek9|Skecze]]<br>Gospodarz: [[Kabaret pod Wyrwigroszem]]<br />
# Wystąpili: [[Tomasz Jachimek]], Rafał Rutkowski, [[Kabaret Jurki]], [[Karol Kopiec]], [[Kabaret K2]], [[Kabaret Czesuaf]]. –> [[Dzięki Bogu już weekend/odcinek10|Skecze]]<br>Gospodarze: [[Kabaret Limo]]<br />
# Wystąpili: [[Grupa MoCarta]], [[Kabaret Adin]], [[Jim Williams]], Dorota Nowakowska. –> [[Dzięki Bogu już weekend/odcinek11|Skecze]]<br>Gospodarze: [[Artur Andrus]], [[Andrzej Poniedzielski]]<br />
# Wystąpili: [[Robert Górski]], [[Kabaret Limo]], [[Formacja Chatelet]], [[Kabaret Młodych Panów]], [[Kabaret Smile]], [[Kabaret Stado Umtata]]. –> [[Dzięki Bogu już weekend/odcinek12|Skecze]]<br />
# Wystąpili: [[Kabaret Koń Polski]], [[Kabaret Stado Umtata]], Grzegorz Małecki, [[Kabaret PUK]], [[Katarzyna Zielińska]]. –> [[Dzięki Bogu już weekend/odcinek13|Skecze]]<br>Gospodarz: [[Kabaret Moralnego Niepokoju]]<br />
# Wystąpili: [[Kabaret Świerszczychrząszcz]], [[Tomasz Jachimek]], [[Kabaret Jurki]], [[Kabaret Czesuaf]], [[Kabaret K2]]. –> [[Dzięki Bogu już weekend/odcinek14|Skecze]]<br>Gospodarz: [[Kabaret Limo]]<br />
# Wystąpili: [[Formacja Chatelet]], [[Kabaret Skeczów Męczących]], [[Grzegorz Halama]]. –> [[Dzięki Bogu już weekend/odcinek15|Skecze]]<br>Gospodarz: [[Kabaret Nowaki]]<br />
# Wystąpili: [[Kabaret Młodych Panów]], [[Kabaret Noł Nejm]], [[Michał Kempa]], [[Ścibor Szpak]]. –> [[Dzięki Bogu już weekend/odcinek16|Skecze]]<br>Gospodarz: [[Kabaret Łowcy.B]]<br />
# Wystąpili: [[Wojciech Kamiński]], [[Przemysław Żejmo]], [[Wojciech Kowalczyk]], [[Tomasz Nowaczyk]], [[Kacper Ruciński]], [[Katarzyna Piasecka]]. –> [[Dzięki Bogu już weekend/odcinek17|Skecze]]<br>Gospodarz: [[Kabaret Limo]]<br />
# Wystąpili: [[Kabaret Nowaki]], [[Kabaret Skeczów Męczących]], [[Andrzej Grabowski]], Aleksandra Szwed, Mateusz Big Boy, Robert Biedroń. –> [[Dzięki Bogu już weekend/odcinek18|Skecze]]<br>Gospodarz: [[Formacja Chatelet]]<br />
# Wystąpili: [[Kabaret Hrabi]] z programem ''[[Pienia i Jęki]]'' oraz [[Artur Andrus]] i [[Władysław Sikora]]. –> [[Dzięki Bogu już weekend/odcinek19|Skecze]]<br />
# Wystąpili: [[Kabaret Nowaki]], [[Czesław Jakubiec]], Norbi, [[Kabaret Z Konopi]], [[Krzysztof Piasecki]], [[Kabaret Łowcy.B]], Natalia Siwiec, Robert Burneika (Hardkorowy Koksu). –> [[Dzięki Bogu już weekend/odcinek20|Skecze]]<br>Gospodarz: [[Kabaret Skeczów Męczących]]<br />
# Wystąpili: [[Kabaret Ani Mru-Mru]], [[Marcin Wojciech]], [[Agnieszka Litwin-Sobańska]], Tomasz Sapryk. –> [[Dzięki Bogu już weekend/odcinek21|Skecze]]<br>Gospodarz: [[Kabaret Młodych Panów]]<br />
# Wystąpili: [[Artur Andrus]], [[Ireneusz Krosny]], [[Kabaret Jurki]], [[Kabaret Inaczej]], Włodzimierz Korcz, Zbigniew Wodecki, [[Zbigniew Zamachowski]], Arkadiusz Janiczek –> [[Dzięki Bogu już weekend/odcinek22|Skecze]]<br>Gospodarz: [[Grupa MoCarta]]<br />
# Wystąpili: [[Kabaret Łowcy.B]], Tomasz Knapik, Tomasz Majewski, [[Kabaret Słuchajcie]], Bracia Cugowscy. –> [[Dzięki Bogu już weekend/odcinek23|Skecze]]<br>Gospodarz: [[Kabaret Smile]]<br />
# Wystąpili: Łukasz Nowicki, [[Kabaret Chyba]], [[Kabaret Ciach]], [[Mariusz Kałamaga]], Janusz Weiss, Sekcja Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn z Olą. –> [[Dzięki Bogu już weekend/odcinek24|Skecze]]<br>Gospodarz: [[Kabaret Moralnego Niepokoju]]<br />
# Wystąpili: [[Kabaret Młodych Panów]], [[Kabaret Łowcy.B]], [[Kabaret Słoiczek po Cukrze]], zespół Piersi –> [[Dzięki Bogu już weekend/odcinek25|Skecze]]<br>Gospodarz: [[Kabaret Smile]]<br />
# Wystąpili: Kabaret Ancla, [[Kabaret Inaczej]], [[Ewa Błachnio]], [[Artur Andrus]] –> [[Dzięki Bogu już weekend/odcinek26|Skecze]]<br>Gospodarz: [[Kabaret Moralnego Niepokoju]]<br />
# Wystąpili: Maciej Pol, [[Krzysztof Daukszewicz]], [[Kabaret Czesuaf]], [[Tomasz Olbratowski]], Marta Bizoń –> [[Dzięki Bogu już weekend/odcinek27|Skecze]]<br>Gospodarz: [[Kabaret pod Wyrwigroszem]]<br />
# Wystąpili: [[Kabaret Jurki]], [[Michał Kempa]], [[Kabaret DNO]] –> [[Dzięki Bogu już weekend/odcinek28|Skecze]]<br>Gospodarz: [[Kabaret Łowcy.B]]<br />
# Wystąpili: [[Kabaret Smile]], [[Kabaret 44-200]], [[Kabaret Ciach]] –> [[Dzięki Bogu już weekend/odcinek29|Skecze]]<br>Gospodarz: [[Kabaret Młodych Panów]]<br />
# Wystąpili: [[Barbara Krafftówna]], [[Kabaret K2]], [[Zbigniew Zamachowski]], Krzysztof Gosztyła –> [[Dzięki Bogu już weekend/odcinek30|Skecze]]<br>Gospodarze: [[Artur Andrus]], [[Andrzej Poniedzielski]]<br />
# Wystąpili: [[Kabaret Limo]], [[Grupa Rafała Kmity]], Kabaret Wyciepy ([[Adam Grzanka]], [[Tomasz Sobieraj]] i [[Marek Grabie]]), zespół Łąki Łan, [[Kabaret Czesuaf]], [[Kabaret Świerszczychrząszcz]], ZGAS –> [[Dzięki Bogu już weekend/odcinek31|Skecze]]<br>Gospodarz: [[Mariusz Kałamaga]]<br />
# Wystąpili: [[Kabaret Limo]], [[Ireneusz Krosny]], [[Kabaret Słuchajcie]], [[Małgorzata Czyżycka]], Karolina Czarnecka –> [[Dzięki Bogu już weekend/odcinek32|Skecze]]<br>Gospodarze: [[Kabaret Jurki]]<br />
# Wystąpili: [[Kabaret 7 minut Po]], [[Kabaret Smile]] –> [[Dzięki Bogu już weekend/odcinek33|Skecze]]<br>Gospodarze: [[Kabaret Ani Mru-Mru]]<br />
# Wystąpili: [[Marcin Daniec]], [[Kabaret K2]], [[Kacper Ruciński]], [[Katarzyna Pakosińska]], zespół Leszcze –> [[Dzięki Bogu już weekend/odcinek34|Skecze]]<br>Gospodarze: [[Formacja Chatelet]]<br />
# Wystąpili: [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Kabaret Jurki]], [[Kabaret Smile]], [[Kabaret Chyba]], [[Kabaret Łowcy.B]], [[Fair Play Crew]], Ania Rusowicz<br>Gospodarz: [[Kabaret Moralnego Niepokoju]]<br />
# Wystąpili: [[Kabaret Młodych Panów]], [[Kabaret Łowcy.B]], [[Kabaret Rewers]], [[Fair Play Crew]], Czesław Mozil<br>Gospodarz: [[Kabaret Młodych Panów]]<br />
# Wystąpili: [[Kabaret Hrabi]], [[Ireneusz Krosny]], Barbara Melzer, Alla Camera, [[Fair Play Crew]]<br>Gospodarze: [[Grupa MoCarta]] i [[Andrzej Poniedzielski]]<br />
# Wystąpili: [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Andrzej Poniedzielski]], [[Fair Play Crew]]<br>Gospodarze: [[Kabaret na Koniec Świata]]<br />
# Wystąpili: [[Fair Play Crew]], [[Jacek Wójcicki]], Michał Zabłocki, [[Kabaret 44-200]], [[Kabaret Zachodni]]<br>Gospodarz: [[Formacja Chatelet]]<br />
# Wystąpili: [[Fair Play Crew]], Muzyczny Trójząb Neptuna, [[Kabaret Czesuaf]], Adam Asanov, Biały Mongoł<br>Gospodarz: [[Kabaret Łowcy.B]]<br />
# Wystąpili: [[Fair Play Crew]], [[Kabaret K2]], [[Kabaret Zachodni]], [[Krzysztof Jaroszyński]], Enej<br>Gospodarz: [[Kabaret Nowaki]]<br />
# Wystąpili: [[Fair Play Crew]], [[Ewa Błachnio]], [[Robert Górski]], [[Mikołaj Cieślak]], [[Kabaret Chyba]], [[Kabaret 44-200]], Antoni Gorgoń-Grucha, [[Joanna Kołaczkowska]], [[Leszek Malinowski]], [[Maciej Stuhr]]<br>Gospodarze: [[Fair Play Crew]] i [[Grzegorz Dolniak]]<br />
# Wystąpili: [[Fair Play Crew]], [[Kabaret Czesuaf]], [[Kabaret Czołówka Piekła]], Paweł Koślik, [[Kabaret K2]], [[Grzegorz Dolniak]], Dr Misio<br>Gospodarz: [[Kabaret Czesuaf]]<br />
# Wystąpili: [[Fair Play Crew]], [[Kabaret na Koniec Świata]], [[Kabaret Inaczej]], [[Karol Kopiec]], [[Kabaret Rewers]], [[Marek Grabie]], Tymon Tymański<br>Gospodarz: [[Grzegorz Halama]]<br />
# Wystąpili: [[Fair Play Crew]], [[Kabaret Łowcy.B]], [[Kabaret Ciach]], [[Kabaret Zachodni]], Łukasz Borowiecki, Wojciech Stec, Cukierki<br>Gospodarze: [[Kabaret Jurki]] i [[Artur Andrus]]<br />
# Wystąpili: [[Fair Play Crew]], [[Kabaret pod Wyrwigroszem]], [[Kabaret Weźrzesz]], [[Krzysztof Piasecki]], [[Szymon Łątkowski]], [[Tomasz Olbratowski]], Marta Podulka, Katarzyna Gierla, Michał Kutnik<br>Gospodarz: [[Kabaret pod Wyrwigroszem]]<br />
<br />
== Linki zewnętrzne ==<br />
* [http://dziekibogu.tvp.pl Oficjalna strona programu ''Dzięki Bogu już weekend'']<br />
* [http://www.facebook.com/dziekibogujuzweekend.tvp Strona programu ''Dzięki Bogu już weekend'' na Facebooku]<br />
<br />
== Zobacz też ==<br />
* ''[[Latający Klub 2]]'' – program nawiązujący do ''Dzięki Bogu już weekend''<br />
<br />
{{DEFAULTSORT:Dzięki Bogu już weekend}}<br />
[[Kategoria:Telewizyjne programy kabaretowe]]</div>
Rycerz96
https://encyklopediakabaretu.pl/wiki/Dzi%C4%99ki_Bogu_ju%C5%BC_weekend
Dzięki Bogu już weekend
2017-08-14T14:59:11Z
<p>Rycerz96: /* Odcinki */</p>
<hr />
<div>'''Dzięki Bogu już weekend''' – program kabaretowy, który był emitowany na żywo na antenie TVP2, ale od czwartego sezonu jest emitowany wcześniej. Program realizowany jest w małej hali ATM w Warszawie.<br />
<br />
Reżyseria i scenariusz cyklu: [[Beata Harasimowicz]]<br />
<br />
Serie:<br><br />
I (odcinki 1–12) – premiera: 1 marca 2013. Emitowana była w piątki o godzinie 21:45 (powtórka w niedzielę o 18:55).<br><br />
II (odcinki 13–24) – premiera: 6 września 2013. Emitowana była w piątki o godzinie 21:50.<br><br />
III (odcinki 25–34) – premiera: 7 marca 2014. Emitowana była w piątki o godzinie 21:45.<br><br />
IV (odcinki 35-46) - premiera: 4 marca 2016. Emitowana jest w piątki o godzinie 22:20.<br><br />
<br />
Program składa się z występów kabaretów, artystów kabaretowych, aktorów, prezentujących skecze, stand-up oraz scenki improwizowane. Co tydzień kto inny jest gospodarzem odcinka. Współprowadzącym w pierwszym sezonie był Piotr Kędzierski.<br />
<br />
== Odcinki ==<br />
# Wystąpili: [[Andrzej Grabowski]], [[Kabaret Jurki]], [[Kabaret Łowcy.B]], [[Kabaret Stado Umtata]], Rafał Rutkowski, [[Teatr Montownia]], [[Kabaret Limo]]. –> [[Dzięki Bogu już weekend/odcinek1|Skecze]]<br>Gospodarz: [[Robert Górski]]<br>Scenariusz odcinka: [[Robert Górski]]<br />
# Wystąpili: [[Tomasz Jachimek]], [[Kabaret Neo-Nówka]], [[Kabaret K2]], [[Kabaret Czesuaf]], [[Kacper Ruciński]], Ja Mmm Chyba Ściebie. –> [[Dzięki Bogu już weekend/odcinek2|Skecze]]<br>Gospodarz: [[Kabaret Limo]]<br />
# Wystąpili: Piotr Cyrwus, Gang Marcela, Alicja Janosz, Damian Ukeje, Rogożanie, zespół Żarówki. –> [[Dzięki Bogu już weekend/odcinek3|Skecze]]<br>Gospodarz: [[Kabaret Neo-Nówka]]<br />
# Wystąpili: [[Katarzyna Pakosińska]], [[Jerzy Kryszak]], Grubson. –> [[Dzięki Bogu już weekend/odcinek4|Skecze]]<br>Gospodarze: [[Kabaret Młodych Panów]], [[Kabaret Smile]]<br />
# Wystąpili: [[Kabaret Skeczów Męczących]], [[Kabaret Nowaki]], Grzegorz Turnau, Czesław Mozil, Michał Zabłocki, Mariusz Pudzianowski. –> [[Dzięki Bogu już weekend/odcinek5|Skecze]]<br>Gospodarz: [[Formacja Chatelet]]<br />
# Wystąpili: [[Grupa MoCarta]], [[Kabaret Adin]], Marcin Łukawski. –> [[Dzięki Bogu już weekend/odcinek6|Skecze]]<br>Gospodarze: [[Artur Andrus]], [[Andrzej Poniedzielski]]<br />
# Wystąpili: [[Tomasz Jachimek]], [[Kabaret Jurki]], grupa improwizacyjna W Gorącej Wodzie Kompani, [[Kabaret Czesuaf]], [[Kabaret K2]]. –> [[Dzięki Bogu już weekend/odcinek7|Skecze]]<br>Gospodarz: [[Kabaret Limo]]<br />
# Wystąpili: [[Kabaret Łowcy.B]], [[Katarzyna Piasecka]], Robert Kasprzycki. –> [[Dzięki Bogu już weekend/odcinek8|Skecze]]<br>Gospodarze: [[Kabaret Młodych Panów]], [[Kabaret Smile]]<br />
# Wystąpili: [[Kabaret Koń Polski]], [[Kabaret Rak]], Kabaret Klika, Poparzeni kawą Trzy. –> [[Dzięki Bogu już weekend/odcinek9|Skecze]]<br>Gospodarz: [[Kabaret pod Wyrwigroszem]]<br />
# Wystąpili: [[Tomasz Jachimek]], Rafał Rutkowski, [[Kabaret Jurki]], [[Karol Kopiec]], [[Kabaret K2]], [[Kabaret Czesuaf]]. –> [[Dzięki Bogu już weekend/odcinek10|Skecze]]<br>Gospodarze: [[Kabaret Limo]]<br />
# Wystąpili: [[Grupa MoCarta]], [[Kabaret Adin]], [[Jim Williams]], Dorota Nowakowska. –> [[Dzięki Bogu już weekend/odcinek11|Skecze]]<br>Gospodarze: [[Artur Andrus]], [[Andrzej Poniedzielski]]<br />
# Wystąpili: [[Robert Górski]], [[Kabaret Limo]], [[Formacja Chatelet]], [[Kabaret Młodych Panów]], [[Kabaret Smile]], [[Kabaret Stado Umtata]]. –> [[Dzięki Bogu już weekend/odcinek12|Skecze]]<br />
# Wystąpili: [[Kabaret Koń Polski]], [[Kabaret Stado Umtata]], Grzegorz Małecki, [[Kabaret PUK]], [[Katarzyna Zielińska]]. –> [[Dzięki Bogu już weekend/odcinek13|Skecze]]<br>Gospodarz: [[Kabaret Moralnego Niepokoju]]<br />
# Wystąpili: [[Kabaret Świerszczychrząszcz]], [[Tomasz Jachimek]], [[Kabaret Jurki]], [[Kabaret Czesuaf]], [[Kabaret K2]]. –> [[Dzięki Bogu już weekend/odcinek14|Skecze]]<br>Gospodarz: [[Kabaret Limo]]<br />
# Wystąpili: [[Formacja Chatelet]], [[Kabaret Skeczów Męczących]], [[Grzegorz Halama]]. –> [[Dzięki Bogu już weekend/odcinek15|Skecze]]<br>Gospodarz: [[Kabaret Nowaki]]<br />
# Wystąpili: [[Kabaret Młodych Panów]], [[Kabaret Noł Nejm]], [[Michał Kempa]], [[Ścibor Szpak]]. –> [[Dzięki Bogu już weekend/odcinek16|Skecze]]<br>Gospodarz: [[Kabaret Łowcy.B]]<br />
# Wystąpili: [[Wojciech Kamiński]], [[Przemysław Żejmo]], [[Wojciech Kowalczyk]], [[Tomasz Nowaczyk]], [[Kacper Ruciński]], [[Katarzyna Piasecka]]. –> [[Dzięki Bogu już weekend/odcinek17|Skecze]]<br>Gospodarz: [[Kabaret Limo]]<br />
# Wystąpili: [[Kabaret Nowaki]], [[Kabaret Skeczów Męczących]], [[Andrzej Grabowski]], Aleksandra Szwed, Mateusz Big Boy, Robert Biedroń. –> [[Dzięki Bogu już weekend/odcinek18|Skecze]]<br>Gospodarz: [[Formacja Chatelet]]<br />
# Wystąpili: [[Kabaret Hrabi]] z programem ''[[Pienia i Jęki]]'' oraz [[Artur Andrus]] i [[Władysław Sikora]]. –> [[Dzięki Bogu już weekend/odcinek19|Skecze]]<br />
# Wystąpili: [[Kabaret Nowaki]], [[Czesław Jakubiec]], Norbi, [[Kabaret Z Konopi]], [[Krzysztof Piasecki]], [[Kabaret Łowcy.B]], Natalia Siwiec, Robert Burneika (Hardkorowy Koksu). –> [[Dzięki Bogu już weekend/odcinek20|Skecze]]<br>Gospodarz: [[Kabaret Skeczów Męczących]]<br />
# Wystąpili: [[Kabaret Ani Mru-Mru]], [[Marcin Wojciech]], [[Agnieszka Litwin-Sobańska]], Tomasz Sapryk. –> [[Dzięki Bogu już weekend/odcinek21|Skecze]]<br>Gospodarz: [[Kabaret Młodych Panów]]<br />
# Wystąpili: [[Artur Andrus]], [[Ireneusz Krosny]], [[Kabaret Jurki]], [[Kabaret Inaczej]], Włodzimierz Korcz, Zbigniew Wodecki, [[Zbigniew Zamachowski]], Arkadiusz Janiczek –> [[Dzięki Bogu już weekend/odcinek22|Skecze]]<br>Gospodarz: [[Grupa MoCarta]]<br />
# Wystąpili: [[Kabaret Łowcy.B]], Tomasz Knapik, Tomasz Majewski, [[Kabaret Słuchajcie]], Bracia Cugowscy. –> [[Dzięki Bogu już weekend/odcinek23|Skecze]]<br>Gospodarz: [[Kabaret Smile]]<br />
# Wystąpili: Łukasz Nowicki, [[Kabaret Chyba]], [[Kabaret Ciach]], [[Mariusz Kałamaga]], Janusz Weiss, Sekcja Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn z Olą. –> [[Dzięki Bogu już weekend/odcinek24|Skecze]]<br>Gospodarz: [[Kabaret Moralnego Niepokoju]]<br />
# Wystąpili: [[Kabaret Młodych Panów]], [[Kabaret Łowcy.B]], [[Kabaret Słoiczek po Cukrze]], zespół Piersi –> [[Dzięki Bogu już weekend/odcinek25|Skecze]]<br>Gospodarz: [[Kabaret Smile]]<br />
# Wystąpili: Kabaret Ancla, [[Kabaret Inaczej]], [[Ewa Błachnio]], [[Artur Andrus]] –> [[Dzięki Bogu już weekend/odcinek26|Skecze]]<br>Gospodarz: [[Kabaret Moralnego Niepokoju]]<br />
# Wystąpili: Maciej Pol, [[Krzysztof Daukszewicz]], [[Kabaret Czesuaf]], [[Tomasz Olbratowski]], Marta Bizoń –> [[Dzięki Bogu już weekend/odcinek27|Skecze]]<br>Gospodarz: [[Kabaret pod Wyrwigroszem]]<br />
# Wystąpili: [[Kabaret Jurki]], [[Michał Kempa]], [[Kabaret DNO]] –> [[Dzięki Bogu już weekend/odcinek28|Skecze]]<br>Gospodarz: [[Kabaret Łowcy.B]]<br />
# Wystąpili: [[Kabaret Smile]], [[Kabaret 44-200]], [[Kabaret Ciach]] –> [[Dzięki Bogu już weekend/odcinek29|Skecze]]<br>Gospodarz: [[Kabaret Młodych Panów]]<br />
# Wystąpili: [[Barbara Krafftówna]], [[Kabaret K2]], [[Zbigniew Zamachowski]], Krzysztof Gosztyła –> [[Dzięki Bogu już weekend/odcinek30|Skecze]]<br>Gospodarze: [[Artur Andrus]], [[Andrzej Poniedzielski]]<br />
# Wystąpili: [[Kabaret Limo]], [[Grupa Rafała Kmity]], Kabaret Wyciepy ([[Adam Grzanka]], [[Tomasz Sobieraj]] i [[Marek Grabie]]), zespół Łąki Łan, [[Kabaret Czesuaf]], [[Kabaret Świerszczychrząszcz]], ZGAS –> [[Dzięki Bogu już weekend/odcinek31|Skecze]]<br>Gospodarz: [[Mariusz Kałamaga]]<br />
# Wystąpili: [[Kabaret Limo]], [[Ireneusz Krosny]], [[Kabaret Słuchajcie]], [[Małgorzata Czyżycka]], Karolina Czarnecka –> [[Dzięki Bogu już weekend/odcinek32|Skecze]]<br>Gospodarze: [[Kabaret Jurki]]<br />
# Wystąpili: [[Kabaret 7 minut Po]], [[Kabaret Smile]] –> [[Dzięki Bogu już weekend/odcinek33|Skecze]]<br>Gospodarze: [[Kabaret Ani Mru-Mru]]<br />
# Wystąpili: [[Marcin Daniec]], [[Kabaret K2]], [[Kacper Ruciński]], [[Katarzyna Pakosińska]], zespół Leszcze –> [[Dzięki Bogu już weekend/odcinek34|Skecze]]<br>Gospodarze: [[Formacja Chatelet]]<br />
# Wystąpili: [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Kabaret Jurki]], [[Kabaret Smile]], [[Kabaret Chyba]], [[Kabaret Łowcy.B]], [[Fair Play Crew]], Ania Rusowicz<br>Gospodarz: [[Kabaret Moralnego Niepokoju]]<br />
# Wystąpili: [[Kabaret Młodych Panów]], [[Kabaret Łowcy.B]], [[Kabaret Rewers]], [[Fair Play Crew]], Czesław Mozil<br>Gospodarz: [[Kabaret Młodych Panów]]<br />
# Wystąpili: [[Kabaret Hrabi]], [[Ireneusz Krosny]], Barbara Melzer, Alla Camera, [[Fair Play Crew]]<br>Gospodarze: [[Grupa MoCarta]] i [[Andrzej Poniedzielski]]<br />
# Wystąpili: [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Andrzej Poniedzielski]], [[Fair Play Crew]]<br>Gospodarze: [[Kabaret na Koniec Świata]]<br />
# Wystąpili: [[Fair Play Crew]], [[Jacek Wójcicki]], Michał Zabłocki, [[Kabaret 44-200]], [[Kabaret Zachodni]]<br>Gospodarz: [[Formacja Chatelet]]<br />
# Wystąpili: [[Fair Play Crew]], [[Muzyczny Trójząb Neptuna]], [[Kabaret Czesuaf]], Adam Asanov, Biały Mongoł<br>Gospodarz: [[Kabaret Łowcy.B]]<br />
# Wystąpili: [[Fair Play Crew]], [[Kabaret K2]], [[Kabaret Zachodni]], [[Krzysztof Jaroszyński]], Enej<br>Gospodarz: [[Kabaret Nowaki]]<br />
# Wystąpili: [[Fair Play Crew]], [[Ewa Błachnio]], [[Robert Górski]], [[Mikołaj Cieślak]], [[Kabaret Chyba]], [[Kabaret 44-200]], Antoni Gorgoń-Grucha, [[Joanna Kołaczkowska]], [[Leszek Malinowski]], [[Maciej Stuhr]]<br>Gospodarze: [[Fair Play Crew]] i [[Grzegorz Dolniak]]<br />
# Wystąpili: [[Fair Play Crew]], [[Kabaret Czesuaf]], [[Kabaret Czołówka Piekła]], Paweł Koślik, [[Kabaret K2]], [[Grzegorz Dolniak]], Dr Misio<br>Gospodarz: [[Kabaret Czesuaf]]<br />
# Wystąpili: [[Fair Play Crew]], [[Kabaret na Koniec Świata]], [[Kabaret Inaczej]], [[Karol Kopiec]], [[Kabaret Rewers]], [[Marek Grabie]], Tymon Tymański<br>Gospodarz: [[Grzegorz Halama]]<br />
# Wystąpili: [[Fair Play Crew]], [[Kabaret Łowcy.B]], [[Kabaret Ciach]], [[Kabaret Zachodni]], Łukasz Borowiecki, Wojciech Stec, Cukierki<br>Gospodarze: [[Kabaret Jurki]] i [[Artur Andrus]]<br />
# Wystąpili: [[Fair Play Crew]], [[Kabaret pod Wyrwigroszem]], [[Kabaret Weźrzesz]], [[Krzysztof Piasecki]], [[Szymon Łątkowski]], [[Tomasz Olbratowski]], Marta Podulka, Katarzyna Gierla, Michał Kutnik<br>Gospodarz: [[Kabaret pod Wyrwigroszem]]<br />
<br />
== Linki zewnętrzne ==<br />
* [http://dziekibogu.tvp.pl Oficjalna strona programu ''Dzięki Bogu już weekend'']<br />
* [http://www.facebook.com/dziekibogujuzweekend.tvp Strona programu ''Dzięki Bogu już weekend'' na Facebooku]<br />
<br />
== Zobacz też ==<br />
* ''[[Latający Klub 2]]'' – program nawiązujący do ''Dzięki Bogu już weekend''<br />
<br />
{{DEFAULTSORT:Dzięki Bogu już weekend}}<br />
[[Kategoria:Telewizyjne programy kabaretowe]]</div>
Rycerz96
https://encyklopediakabaretu.pl/wiki/Kabaret_pod_Wyrwigroszem
Kabaret pod Wyrwigroszem
2017-08-14T14:56:44Z
<p>Rycerz96: /* W roli prowadzących */</p>
<hr />
<div>[[Plik:KabaretPodWyrwigroszem.JPG|300px|thumb|right|Kabaret pod Wyrwigroszem – od lewej: Beata Rybarska, Łukasz Rybarski, Andrzej Kozłowski, Maurycy Polaski<br>[[Kabaret pod Wyrwigroszem/zdjęcia|więcej zdjęć]]]]<br />
'''Kabaret pod Wyrwigroszem''' – polski kabaret powstały w Krakowie.<br />
<br />
W październiku 1990 roku dwaj absolwenci krakowskiej PWST – Maurycy Polaski i Łukasz Rybarski razem z przyjaciółmi założyli Kabaret Somgorsi. Kabaret działał w Teatrze Sytuacji, gdzie co sobota wystawiał autorski program ''Szarlatanów nikt nie kocha''. Kilkanaście razy zagrał w Teatrze STU, z gościnnym udziałem Beaty Fudalej i basisty – Wiesława Murzańskiego. Kabaret nagrał program dla TVP2 pt. ''Kabaret Somgorsi TV – live'', telewizyjna audycja jednak się nie odbyła, niedługo potem Kabaret przestał istnieć.<br />
<br />
1 czerwca 1994 roku Maurycy Polaski dowiedział się, że jedna z krakowskich restauracji otwiera piwnicę i szuka kabaretu, który mógłby tam występować. Skontaktował się wówczas z Łukaszem Rybarskim i postanowili założyć kabaret. Restauracja, w której co tydzień Kabaret występował, nosiła nazwę "Wyrwigrosz" – stąd nazwa Kabaret pod Wyrwigroszem.<br />
<br />
Rok 1997 był przełomowy dla Kabaretu. W tym roku bowiem, Kabaret wystąpił w ''Benefisie Iwony Bielskiej'', który był kilkakrotnie emitowany w TVP.<br />
<br />
W 2000 roku, z inicjatywy Łukasza Rybarskiego, powstał siedmioodcinkowy serial ''Klinika pod Wyrwigroszem'' emitowany w TVP2. Głównymi bohaterami kliniki byli aktorzy Kabaretu.<br />
<br />
Kabaret współpracuje z radiem RMF FM. Od 16 lutego 2006 roku realizuje cykl słuchowisk ''Między Bugiem a prawdą'', którego bohaterami są członkowie rodziny Kresowiaków.<br />
<br />
== Skład ==<br />
===Kabaret Somgorsi===<br />
* [[Maurycy Polaski]]<br />
* [[Łukasz Rybarski]]<br />
* [[Beata Rybarska|Beata Rakowska]] (obecnie Rybarska)<br />
* [[Barbara Krasińska]]<br />
* [[Krzysztof Stawowy]]<br />
oraz muzycy:<br />
* [[Jerzy Kluzowicz]]<br />
* [[Paweł Bieńkowski]]<br />
<br />
===Kabaret pod Wyrwigroszem===<br />
; Obecny skład<br />
* [[Maurycy Polaski]]<br />
* [[Łukasz Rybarski]]<br />
* [[Beata Rybarska]]<br />
* [[Andrzej Kozłowski]] (od 2005 roku)<br />
* [[Tomasz Olbratowski]] (od 2005 roku)<br />
; Poprzedni członkowie<br />
* [[Aldona Jankowska]]<br />
* [[Aneta Kosowska]]<br />
* [[Krzysztof Stawowy]]<br />
* [[Andrzej Jurczyński]]<br />
* [[Kajetan Wolniewicz]]<br />
* [[Paweł Bieńkowski]]<br />
* † [[Wojciech Szawul]]<br />
od programu ''Wieczór III'' do 2001 roku Kabaret występował z kwintetem muzycznym "Radosne Oszołomienie", w składzie:<br />
* Jarosław Miszczyk (pianino)<br />
* Krzysztof Filus (bas)<br />
* Marek Krupa (saksofon)<br />
* Anna Lenda (wiolonczela)<br />
* Daniel Birczyński (perkusja), później zastąpił go Sławomir Puka<br />
<br />
== Programy kabaretowe ==<br />
'''Kabaret Somgorsi'''<br />
* ''Szarlatanów nikt nie kocha'' – Program, w którym poruszony został temat sex-shopów, Teleexpressu, kandydata na prezydenta Stana Tymińskiego oraz nauk przedmałżeńskich.<br />
'''Kabaret pod Wyrwigroszem'''<br />
* ''Wieczór I'' – premiera: 8–10 listopada 2004 – Na program składały się piosenki oraz skecze o 'Anway', agencji towarzyskiej i medycynie ludowej.<br />
* ''Wieczór II'' – Kabaret w tym programie postawił na parodie. Znalazły się w nim piosenki oraz skecze o biznesmenie Polaku, teleturniejach, Wojciechu Cejrowskim.<br />
* ''Wieczór III'' – Program, w którym Kabaret żartował sobie z planowanej olimpiady w Zakopanem oraz sparodiował [[Tadeusz Drozda|Tadeusza Drozdę]] i program ''Śmiechu warte''.<br />
* ''Wieczór 3 i 1/2'' – Program, który składał się z nowych skeczy oraz hitów z programu "Wieczór III"<br />
* ''Krok w mrok, czyli Dziewice i kaptury'' – premiera: listopad 2001 – Dwugodzinny, fabularny spektakl z pogranicza kabaretu i teatru.<br />
* ''Świat się zmienia''<br />
<br />
== W roli prowadzących ==<br />
* [[Płocka Noc Kabaretowa]] – 2009<br />
* [[Dzięki Bogu już weekend]] – odc. 9, 27, 46 – 2013, 2014, 2016<br />
* [[Kabaretowe wakacje z duchami]] – 2013, 2014<br />
* [[Kabaret na Żywo]] - odc. 9, 15 - 2016, 2017<br />
* [[Mazurska Noc Kabaretowa]] - 2017<br />
<br />
== Dyskografia ==<br />
* ''[[Z Ziemi Polskiej Do Wolski]]'' (DVD z CD ''Między Bugiem a prawdą'') – premiera: 2007<br />
<br />
== Kontakt ==<br />
* ul. Wieniawskiego 58<br />
* 31-436 Kraków<br />
* tel. (12) 413 50 09<br />
* tel. kom. 609 451 105<br />
* e-mail: [mailto:kabaret@kabaret.pl kabaret@kabaret.pl]<br />
<br />
== Zobacz też ==<br />
[[Kabaret pod Wyrwigroszem/skecze|Skecze Kabaretu pod Wyrwigroszem]]<br />
<br />
== Linki zewnętrzne ==<br />
[http://kabaret.pl/ Oficjalna strona Kabaretu pod Wyrwigroszem]<br />
<br />
{{DEFAULTSORT:Kabaret pod Wyrwigroszem}}<br />
[[Kategoria:Kabarety z Krakowa]]<br />
[[Kategoria:Polskie kabarety]]</div>
Rycerz96
https://encyklopediakabaretu.pl/wiki/Kabaret_na_%C5%BBywo
Kabaret na Żywo
2017-08-14T14:54:46Z
<p>Rycerz96: /* Odcinki */</p>
<hr />
<div>'''Kabaret na Żywo''' - program kabaretowy, który jest emitowany na żywo od 4 września 2016 roku w telewizji Polsat. Każdego odcinka był inny prowadzący i inny temat odcinka.<br />
<br />
Reżyseria i scenariusz cyklu: [[Beata Harasimowicz]]<br />
<br />
Serie:<br />
<br />
I (odcinki 1-10) - premiera: 4 września 2016. Emitowana była w niedzielę o godzinie 20:05. <br />
<br />
II (odcinki 11-19) - premiera: 5 marca 2017. Emitowana była w niedzielę o godzinie 20:05.<br />
<br />
Program składa się z występów kabaretów, artystów kabaretowych, aktorów i piosenkarzy, prezentujących skecze, stand-up oraz monologi. Co tydzień kto inny jest gospodarzem odcinka. <br />
<br />
Oprawa muzyczna: The Jobers<br />
<br />
<br />
== Odcinki ==<br />
<br />
# '''Przychodzi baba do lekarza''' - wystąpili: [[Kabaret Skeczów Męczących]], [[Katarzyna Pakosińska]], [[Mikołaj Cieślak]], [[Agnieszka Litwin-Sobańska]], [[Robert Korólczyk]], [[Stanisław Tym]], Kuba Sienkiewicz<br>Gospodarz: [[Kabaret Skeczów Męczących]]<br />
# '''Daj Lajka''' - wystąpili: [[Kabaret Smile]], [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Grupa MoCarta]], [[Marcin Daniec]], [[Szymon Łątkowski]], Sound'n'Grace<br>Gospodarz: [[Kabaret Smile]]<br />
# '''Francja Elegancja''' - wystąpili: [[Grupa MoCarta]], [[Artur Andrus]], [[Kabaret Smile]], [[Kabaret Jurki]], [[Kabaret Zachodni]], [[Łukasz Kaczmarczyk]], [[Ewa Błachnio]], [[Tomasz Jachimek]], [[Zbigniew Zamachowski]], Anna Głogowska, Rafał Maserak, Michał Szpak<br>Gospodarze: [[Grupa MoCarta]] i [[Artur Andrus]]<br />
# '''Polak potrafi''' - wystąpili: [[Kabaret Nowaki]], [[Kabaret Skeczów Męczących]], [[Kabaret K2]], [[Jerzy Kryszak]], [[Katarzyna Pakosińska]], Krzysztof Cugowski<br>Gospodarz: [[Kabaret Nowaki]]<br />
# '''Za mundurem panny sznurem''' - wystąpili: [[Kabaret Ani Mru-Mru]]. [[Kabaret na Koniec Świata]], [[Kabaret Czesuaf]], [[Kabaret Czołówka Piekła]], [[Cezary Pazura]], Bracia<br>Gospodarz: [[Kabaret Ani Mru-Mru]]<br />
# '''Wszystkie dzieci nasze są''' - wystąpili: [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Kabaret na Koniec Świata]], [[Kabaret Chyba]], [[Kabaret Łowcy.B]], Paweł Królikowski, Letni Chamski Podryw<br>Gospodarz: [[Kabaret Moralnego Niepokoju]]<br />
# '''Sejm od Kuchni''' - wystąpili: [[Jerzy Kryszak]], [[Kabaret Młodych Panów]], [[Kabaret Nowaki]], [[Kabaret Ani Mru-Mru]], [[Kabaret Chyba]], [[Ewa Błachnio]], [[Tomasz Jachimek]], [[Andrzej Poniedzielski]], Grzegorz Łapanowski, Adam Asanov<br>Gospodarz: [[Jerzy Kryszak]]<br />
# '''Oby dwoje chciało naraz''' - wystąpili: [[Cezary Pazura]], [[Ireneusz Krosny]], [[Katarzyna Zielińska]], [[Kabaret Koń Polski]], [[Formacja Chatelet]], Zbigniew Wodecki<br>Gospodarz: [[Cezary Pazura]]<br />
# '''Chcę wyjechać na wieś''' - wystąpili: [[Kabaret pod Wyrwigroszem]], [[Kabaret Koń Polski]], [[Kabaret Ciach]], [[Kabaret Czesuaf]], [[Kabaret Weźrzesz]], Katarzyna Kwiatkowska, [[Sylwester Maciejewski]], [[Bogdan Kalus]]<br>Gospodarz: [[Kabaret pod Wyrwigroszem]]<br />
# '''Rodzina, ach Rodzina''' - wystąpili: [[Kabaret Koń Polski]], [[Kabaret Rak]], [[Kabaret K2]], [[Kabaret Chyba]], [[Kabaret Zachodni]], [[Marcin Daniec]], [[Ewa Błachnio]], [[Mikołaj Cieślak]], Michał Wiśniewski<br>Gospodarz: [[Kabaret Koń Polski]]<br />
# '''Gdzie te chłopy?''' - wystąpili: [[Kabaret Młodych Panów]], [[Kabaret Ani Mru-Mru]], [[Kabaret Zachodni]], [[Ewa Błachnio]], [[Tomasz Jachimek]], [[Cezary Pazura]], Piotr Bukartyk<br>Gospodarz: [[Kabaret Młodych Panów]]<br />
# '''Igrzyska w San Escobar''' - wystąpili: [[Marcin Wójcik]], [[Stanisław Tym]], [[Kabaret Chyba]], [[Kabaret na Koniec Świata]], Kabaret BudaPesz, [[Kabaret Koń Polski]], Sławomir Zapała<br>Gospodarz: [[Marcin Wójcik]]<br />
# '''Język lata jak łopata''' - wystąpili: [[Kabaret Smile]], [[Kabaret Zachodni]], [[Kabaret Słoiczek po Cukrze]], [[Ireneusz Krosny]], Joanna Bartel, [[Andrzej Grabowski]], [[Jerzy Kryszak]], Kayah<br>Gospodarz: [[Kabaret Smile]]<br />
# '''Nie tylko dla gimbusów''' - wystąpili: [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Kabaret na Koniec Świata]], [[Kabaret Chyba]], [[Kabaret Jurki]], [[Grupa MoCarta]], [[Izabela Dąbrowska]]<br>Gospodarz: [[Kabaret Moralnego Niepokoju]]<br />
# '''Polak na wakacjach''' - wystąpili: [[Kabaret pod Wyrwigroszem]], [[Kabaret Czesuaf]], [[Kabaret K2]], [[Formacja Chatelet]], [[Grzegorz Halama]], Dariusz Gnatowski<br>Gospodarz: [[Kabaret pod Wyrwigroszem]]<br />
# '''Wszyscy jesteśmy fachowcami''' - wystąpili: [[Cezary Pazura]], Stefan Friedmann, [[Kabaret Młodych Panów]], [[Kabaret Zachodni]], [[Ewa Błachnio]], [[Tomasz Jachimek]], [[Katarzyna Zielińska]]<br>Gospodarz: [[Cezary Pazura]]<br />
# '''Polskie rodeo''' - wystąpili: [[Ewa Błachnio]], [[Tomasz Jachimek]], [[Kabaret Młodych Panów]], [[Kabaret Koń Polski]], [[Kabaret Chyba]], [[Mariusz Kałamaga]], [[Szymon Jachimek]], Sekcja Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn, Sławomir Zapała<br>Gospodarze: [[Ewa Błachnio]] i [[Tomasz Jachimek]]<br />
# '''Młode wilki''' - wystąpili: [[Grupa MoCarta]], [[Artur Andrus]], [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Kabaret Jurki]], [[Jerzy Kryszak]], [[Kabaret Inaczej]], Varius Manx & Kasia Stankiewicz<br>Gospodarze: [[Grupa MoCarta]] i [[Artur Andrus]]<br />
# '''20 lat na scenie i ... Gramy dalej''' - wystąpili: [[Formacja Chatelet]], [[Kabaret pod Wyrwigroszem]], [[Marcin Daniec]], [[Kabaret Nowaki]], [[Katarzyna Pakosińska]], Muzyczny Trójząb Neptuna<br>Gospodarze: [[Formacja Chatelet]]<br />
<br />
== Linki zewnętrzne ==</div>
Rycerz96
https://encyklopediakabaretu.pl/wiki/%C5%9Awi%C4%99tokrzyska_Gala_Kabaretowa
Świętokrzyska Gala Kabaretowa
2017-08-14T14:51:23Z
<p>Rycerz96: </p>
<hr />
<div>'''Świętokrzyska Gala Kabaretowa''' - impreza kabaretowa odbywająca się w sierpniu w Kielcach, w amfiteatrze Kadzielnia. Biorą w niej udział kabarety z całego kraju, które prezentują premierowe skecze i hity lata. Świętokrzyską Galę Kabaretową transmitowała TVP 2 w latach 2013-2015. Od 2016 roku Świętokrzyską Galę Kabaretową transmituje telewizja Polsat.<br />
<br />
# '''2013''' - wystąpili: [[Kabaret Paranienormalni]], Kabaret Ancla, [[Marcin Daniec]], [[Kabaret Nowaki]], [[Kabaret pod Wyrwigroszem]], [[Kabaret Skeczów Męczących]], [[Formacja Chatelet]], [[Kabaret Smile]], Anna Gornostaj, [[Krzysztof Respondek]], Marian Opania, Wiktor Zborowski, [[Kabaret Łowcy.B]], [[Kabaret Weźrzesz]], Juliusz Kamil, Michał Sobierajski, Mateusz Grędziński, Natalia Nykiel<br>Prowadzenie: [[Adrianna Borek]] i [[Adam Małczyk]]<br>Reżyseria: [[Beata Harasimowicz]]<br>Oprawa muzyczna: The Jobers <br />
Realizacja: TVP2<br />
# '''2014''' - wystąpili: [[Kabaret Paranienormalni]], [[Kabaret Skeczów Męczących]], [[Kabaret Nowaki]], [[Kabaret pod Wyrwigroszem]], [[Kabaret K2]], [[Formacja Chatelet]], [[Kabaret Koń Polski]], [[Katarzyna Pakosińska]], [[Kabaret Łowcy.B]], [[Andrzej Poniedzielski]], Leszcze<br>Prowadzenie: [[Adam Małczyk]] i [[Barbara Tomkowiak]]<br>Reżyseria: [[Beata Harasimowicz]]<br>Oprawa muzyczna: The Jobers <br />
Realizacja: TVP2<br />
# '''2015''' - wystąpili: [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Kabaret Młodych Panów]], [[Kabaret pod Wyrwigroszem]], [[Kabaret Skeczów Męczących]], [[Kabaret K2]], [[Formacja Chatelet]], [[Kabaret Nowaki]], [[Marcin Daniec]], [[Ireneusz Krosny]], [[Artur Andrus]]<br>Prowadzenie: [[Kabaret Skeczów Męczących]] i Barbara Kurdej-Szatan<br>Reżyseria: [[Beata Harasimowicz]]<br>Oprawa muzyczna: The Jobers <br />
Realizacja: TVP2<br />
# '''2016''' - wystąpili: [[Kabaret Paranienormalni]], [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Kabaret pod Wyrwigroszem]], [[Marcin Daniec]], [[Andrzej Poniedzielski]], [[Jerzy Kryszak]], [[Formacja Chatelet]], [[Kabaret Nowaki]], [[Kabaret K2]], [[Kabaret na Koniec Świata]], [[Kabaret z Konopi]], [[Kabaret Skeczów Męczących]]<br>Prowadzenie: [[Kabaret Skeczów Męczących]] i Paulina Sykut-Jeżyna<br>Oprawa muzyczna: The Jobers <br />
Realizacja: Polsat<br />
# '''2017''' - wystąpią: [[Kabaret Skeczów Męczących]], [[Kabaret Paranienormalni]], [[Kabaret Nowaki]], [[Kabaret Młodych Panów]], [[Kabaret K2]], [[Kabaret Łowcy.B]], [[Formacja Chatelet]], [[Kabaret pod Wyrwigroszem]], [[Kabaret Czesuaf]], [[Andrzej Grabowski]]<br>Prowadzenie: [[Kabaret Skeczów Męczących]] i Monika Dryl<br>Oprawa muzyczna: The Jobers<br />
Realizacja: Polsat</div>
Rycerz96
https://encyklopediakabaretu.pl/wiki/Mazurska_Noc_Kabaretowa
Mazurska Noc Kabaretowa
2017-08-14T14:41:09Z
<p>Rycerz96: /* Tematy przewodnie */</p>
<hr />
<div>[[Plik:XIIMNK33.JPG|300px|thumb|right|XII Mazurska Noc Kabaretowa<br>[[Mazurska Noc Kabaretowa/galeria2010|więcej zdjęć]]]]<br />
'''Mazurska Noc Kabaretowa''' – impreza kabaretowa odbywająca się w lipcu w Mrągowie, nad jeziorem Czos. Biorą w niej udział kabarety z całego kraju. Organizatorem jest Stowarzyszenie Promocji Sztuki Kabaretowej PAKA. Mazurską Noc Kabaretową transmitowała TVP2 w latach 1999-2016. Od 2017 roku imprezę tę transmituje TV Puls. <br />
<br />
== Tematy przewodnie ==<br />
# 1999 – '''"Mazurska Noc Kabaretowa czyli co każdy satyryk wiedzieć powinien"''' - wystąpili: [[Krzysztof Piasecki]], [[Stanisław Zygmunt]], [[Grzegorz Halama]], [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Piotr Bałtroczyk]], [[Jacek Fedorowicz]], [[Zbigniew Wodecki]], [[Kabaret pod Wyrwigroszem]], [[Kabaret Szum]], Stanisława Celińska, Anita Lipnicka, [[Kabaret Jurki]], [[Grupa MoCarta]], [[Ireneusz Krosny]], [[Krystyna Sienkiewicz]], [[Henryk Sawka]], [[Kabaret Ciach]]<br>Prowadzenie: [[Piotr Bałtroczyk]]<br />
# 2000 – '''"Gdzie jest Wielki Mistrz"''' – wystąpili m.in. [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Kabaret DNO]], [[Grzegorz Halama]]<br />
# 2001 – '''"Baby górą"''' – wystąpili: [[Kabaret Grzegorz Halama Oklasky]], [[Grupa MoCarta]], [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Kabaret Ani Mru-Mru]], [[Kabaret Afera]], [[Kabaret HiFi]], [[Kabaret DNO]], [[Kabaret Szum]], [[Kabaret Rak]], [[Kabaret Elita]], [[Hanka Bielicka]], [[Andrzej Grabowski]], [[Artur Andrus]], [[Katarzyna Jamróz]], [[Krzysztof Piasecki]], Tomasz Szwed, Alicja Majewska, Andrzej Rybiński, Gabi Gold, Jerzy Ofierski<br>Prowadzenie: [[Piotr Bałtroczyk]] i Maria Listwan<br />
# 2002 – '''"W drogę"''' – wystąpili: [[Kabaret Ani Mru-Mru]], [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Kabaret HiFi]], [[Grupa MoCarta]], [[Kabaret DNO]], [[Kabaret Rak]], [[Kabaret Afera]], [[Maciej Stuhr]], [[Artur Andrus]], [[Sonia Bohosiewicz]], Andrzej Cierniewski, Andrzej Dąbrowski, [[Katarzyna Jamróz]], [[Katarzyna Zielińska]], [[Krzysztof Piasecki]], [[Jerzy Skoczylas]], [[Andrzej Grabowski]], [[Grzegorz Halama]], Steffen Möller, Alicja Majewska, Stachursky<br>Prowadzenie: [[Piotr Bałtroczyk]]<br>Scenariusz: [[Beata Harasimowicz]] (współpraca: [[Zuzanna Dobrucka-Mendyk|Zuzanna Dobrucka]])<br />
# 2003 – '''"Śmiej się kibicu"''' – Mazurska Olimpiada Kabaretowa – wystąpili: [[Kabaret Afera]], [[Kabaret Ani Mru-Mru]], [[Sonia Bohosiewicz]], [[Kabaret Ciach]], Andrzej Cierniewski, [[Kabaret Elita]], [[Formacja Chatelet]], [[Andrzej Grabowski]], [[Grupa MoCarta]], [[Grupa Rafała Kmity]], [[Kabaret Jachim Presents]], [[Katarzyna Jamróz]], [[Kabaret pod Wyrwigroszem]], [[Andrzej Kozłowski]], [[Jerzy Kryszak]], [[Kabaret Made In China]], [[Krzysztof Piasecki]], [[Marta Saciuk]], [[Artur Sędzielarz]], [[Stanisław Tym]], [[Katarzyna Zielińska]], gość specjalny: Jan Tomaszewski<br>Prowadzenie: [[Piotr Bałtroczyk]]<br>Scenariusz: [[Beata Harasimowicz]]<br>Reżyseria: [[Krzysztof Jaślar]]<br />
# 2004 – '''"K – jak kabaret"''' – wystąpili: [[Grzegorz Halama]], [[Wojciech Kamiński]], [[Artur Andrus]], [[Kabaret Afera]], [[Kabaret Ani Mru-Mru]], [[Kabaret Ciach]], [[Grupa MoCarta]], [[Kabaret Kwartet Okazjonalny]], [[Kabaret Made In China]], [[Kabaret DNO]], [[Kabaret Szum]], [[Grupa Rafała Kmity]], [[Katarzyna Jamróz]], [[Katarzyna Zielińska]], [[Andrzej Grabowski]], [[Zofia Merle]], Krzysztof Kowalewski<br />
# 2005 – '''"Kabaret bez granic"''' – wystąpili: [[Ireneusz Krosny]], [[Kabaret Made In China]], [[Formacja Chatelet]], [[Kabaret Elita]], [[Kabaret Jurki]], [[Grupa MoCarta]], [[Kabaret Ciach]], [[Kabaret Afera]], [[Kabaret pod Wyrwigroszem]], [[Kabaret Rak]], [[Krzysztof Piasecki]], Paolo Cozza, [[Robert Rozmus]], Tomasz Szwed, Elżbieta Duda, Andrzej Cierniewski, Blue Café<br>Prowadzenie: [[Artur Andrus]], [[Grzegorz Halama]]<br>Scenariusz: [[Beata Harasimowicz]] (współpraca: [[Zuzanna Dobrucka-Mendyk|Zuzanna Dobrucka]])<br>Reżyseria: [[Krzysztof Jaślar]]<br />
# 2006 – '''"Misja Sójka"''' – wystąpili: [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Kabaret Ani Mru-Mru]], [[Artur Andrus]], [[Grzegorz Halama]], [[Kabaret Słuchajcie]], [[Kabaret Jurki]], [[Kabaret DNO]], [[Kabaret Łowcy.B]], [[Formacja Chatelet]], [[Kabaret Neo-Nówka]], [[Kabaret Limo]], [[Kabaret Młodych Panów]], [[Kabaret Smile]], [[Jacek Fedorowicz]], [[Stanisław Tym]], [[Zofia Merle]], [[Kabaret pod Wyrwigroszem]], [[Kabaret Kwartet Okazjonalny]], [[Kabaret Skeczów Męczących]], Zespół Leszcze <br>Prowadzenie: [[Kabaret Moralnego Niepokoju]]<br>Scenariusz: [[Beata Harasimowicz]], [[Robert Górski]]<br>Reżyseria: [[Beata Harasimowicz]]<br />
# 2007 – '''"Dwójki, pary i duety"''' – wystąpili: [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Kabaret Neo-Nówka]], [[Kabaret pod Wyrwigroszem]], [[Grupa MoCarta]], [[Kabaret DNO]], [[Kabaret Młodych Panów]], [[Kabaret Słuchajcie]], [[Stanisław Tym]] i [[Zofia Merle]], [[Jacek Fedorowicz]], [[Krzysztof Piasecki]], Olga Bończyk, Jacek Stachurski, [[Katarzyna Zielińska]], [[Katarzyna Jamróz]], Dorota Wellman i Marcin Prokop, [[Jacek Ziobro]], [[Kabaret Skeczów Męczących]]<br>Prowadzenie: [[Adam Grzanka]], [[Adam Małczyk]] i [[Michał Pałubski]] ([[Formacja Chatelet]])<br>Reżyseria: [[Beata Harasimowicz]]<br />
# 2008 – '''"Rodzina rządzi"''' – wystąpili: [[Kabaret Ani Mru-Mru]], [[Kabaret pod Wyrwigroszem]], [[Kabaret Młodych Panów]], [[Kabaret Łowcy.B]], [[Formacja Chatelet]], [[Kabaret Paranienormalni]], [[Kabaret Słuchajcie]], [[Grupa Rafała Kmity]], [[Artur Andrus]], [[Krzysztof Daukszewicz]], [[Jacek Fedorowicz]], [[Jerzy Jan Połoński]], [[Jacek Ziobro]], [[Kabaret Świerszczychrząszcz]], [[Kabaret Czesuaf]]<br>Prowadzenie: [[Kabaret Neo-Nówka]]<br>Scenariusz: [[Beata Harasimowicz]], [[Zuzanna Dobrucka-Mendyk]], [[Roman Żurek]]<br />
# 2009 – '''"Hello Poland"''' – wystąpili: [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Kabaret Limo]], [[Grupa MoCarta]], [[Formacja Chatelet]], [[Kabaret Neo-Nówka]], [[Ireneusz Krosny]], [[Kabaret Nowaki]], [[Kabaret Czesuaf]], [[Kabaret Skeczów Męczących]], [[Kabaret pod Wyrwigroszem]], "Ławeczka" z ''Rancza'', [[Jacek Ziobro]]<br>Prowadzenie: [[Kabaret Młodych Panów]] oraz [[Robert Górski]] i [[Marcin Wójcik]]<br>Scenariusz: [[Beata Harasimowicz]], [[Kabaret Młodych Panów]] (współpraca: [[Zuzanna Dobrucka-Mendyk]])<br>Reżyseria: [[Beata Harasimowicz]]<br />
# 2010 – '''"Tropiciele talentów"''' – wystąpili: [[Grupa MoCarta]], [[Kabaret Łowcy.B]], [[Kabaret pod Wyrwigroszem]], [[Kabaret Skeczów Męczących]], [[Kabaret Czesuaf]], [[Kabaret Koń Polski]], [[Kabaret Młodych Panów]], [[Kabaret Smile]], [[Kabaret DNO]], [[Kabaret Chyba]], [[Kabaret Nowaki]], [[Sonia Bohosiewicz]], Maja Bohosiewicz, [[Katarzyna Zielińska]]<br>Oprawa muzyczna: The Jobers<br>Prowadzenie: [[Robert Górski]] i [[Mikołaj Cieślak]]<br>Scenariusz: [[Beata Harasimowicz]], [[Zuzanna Dobrucka-Mendyk]]<br>Reżyseria: [[Beata Harasimowicz]]<br />
# 2011 – '''"W górę smyki!"''' – wystąpili: [[Grupa MoCarta]], [[Kabaret Hrabi]], [[Kabaret Limo]], [[Kabaret Smile]], [[Kabaret Łowcy.B]], [[Kabaret Elita]], [[Ireneusz Krosny]], [[Liquidmime]], Marian Opania, Alicja Węgorzewska, Zbigniew Wodecki, Maciej Miecznikowski, Motema Africa, Piotr Bukartyk, Marcin Łukawski<br>Oprawa muzyczna: Kukla Band<br>Prowadzenie: [[Artur Andrus]]<br>Scenariusz: [[Grupa MoCarta]]<br>Reżyseria: [[Beata Harasimowicz]]<br />
# 2012 – '''Kabaret według Limo''' (część 1), '''Kabaret według Raków''' (część 2), '''Kabaret według Młodych Panów''' (część 3) – wystąpili: [[Kabaret Młodych Panów]], [[Kabaret Łowcy.B]], [[Kabaret Limo]], [[Kabaret pod Wyrwigroszem]], [[Ireneusz Krosny]], [[Marcin Daniec]], [[Andrzej Grabowski]], [[Kabaret Nowaki]], [[Kabaret Rak]], [[Kabaret Jurki]], [[Tomasz Jachimek]], [[Kacper Ruciński]] –> [[Mazurska Noc Kabaretowa/XIV|Skecze]]<br>Oprawa muzyczna: The Jobers<br>Prowadzenie: część 1 – [[Kabaret Limo]], część 2 – [[Kabaret Rak]], część 3 – [[Kabaret Młodych Panów]]<br>Scenariusz: [[Beata Harasimowicz]], [[Zuzanna Dobrucka-Mendyk]] oraz [[Kabaret Limo]] (część 1), [[Kabaret Rak]] (cześć 2), [[Kabaret Młodych Panów]] (część 3)<br>Reżyseria: [[Beata Harasimowicz]]<br />
# 2013 – wystąpili: [[Artur Andrus]], [[Ireneusz Krosny]], [[Marcin Daniec]], [[Kacper Ruciński]], [[Kabaret pod Wyrwigroszem]], [[Kabaret Smile]], [[Kabaret Łowcy.B]], [[Kabaret Nowaki]], [[Kabaret Skeczów Męczących]], [[Kabaret Elita]], [[Kabaret K2]], [[Grupa Rafała Kmity]], Ja Mmm Chyba Ściebie –> [[Mazurska Noc Kabaretowa/XV|Skecze]]<br>Oprawa muzyczna: The Jobers<br>Prowadzenie: część 1 - [[Artur Andrus]], część 2 - [[Marcin Daniec]], część 3 - [[Mariusz Kałamaga]], część 4 - [[Marcin Daniec]] i [[Mariusz Kałamaga]]<br>Scenariusz: [[Beata Harasimowicz]], [[Zuzanna Dobrucka-Mendyk]] oraz [[Artur Andrus]] (część 1), [[Marcin Daniec]] (część 2), [[Mariusz Kałamaga]] (część 3)<br>Reżyseria: [[Beata Harasimowicz]]<br />
# 2014 – '''"Seks, sport i chwila relaksu"''' - wystąpili: [[Kabaret Ani Mru-Mru]], [[Kabaret Limo]], [[Kabaret Smile]], [[Kabaret Młodych Panów]], [[Ireneusz Krosny]], [[Kabaret Nowaki]], [[Kabaret Jurki]], [[Kabaret K2]], [[Kacper Ruciński]].<br>Oprawa muzyczna: The Jobers<br>Prowadzenie: [[Kabaret Ani Mru-Mru]]<br>Scenariusz: [[Beata Harasimowicz]], [[Zuzanna Dobrucka-Mendyk]]<br>Reżyseria: [[Beata Harasimowicz]]<br />
# 2015 - wystąpili: [[Kabaret Ani Mru-Mru]], [[Kabaret Smile]], [[Kabaret Młodych Panów]], [[Kabaret Jurki]], [[Marcin Daniec]], [[Ireneusz Krosny]], [[Fair Play Crew]], [[Kabaret Zachodni]], [[Ewa Błachnio]].<br>Oprawa Muzyczna: The Jobers<br>Prowadzenie: [[Kabaret Smile]]<br>Scenariusz: [[Beata Harasimowicz]], [[Zuzanna Dobrucka-Mendyk]]<br>Reżyseria: [[Beata Harasimowicz]]<br />
# 2016 - '''"Moda na swetry"''' - wystąpili: [[Kabaret Młodych Panów]], [[Kabaret Smile]], [[Kabaret Łowcy.B]], [[Ireneusz Krosny]], [[Krzysztof Piasecki]], [[Fair Play Crew]], [[Kabaret K2]], [[Kabaret Chyba]], [[Kabaret Czołówka Piekła]], [[Katarzyna Zielińska]], Marzena Rogalska, [[Szymon Łątkowski]], [[Wojciech Fiedorczuk]], Kabaret BudaPesz, Future Folk.<br>Oprawa muzyczna: The Jobers<br>Prowadzenie: [[Kabaret Łowcy.B]] <br />
# 2017 - '''"Na Fali"''' - wystąpili: [[Kabaret Ani Mru-Mru]], [[Kabaret pod Wyrwigroszem]], [[Ireneusz Krosny]], [[Kabaret Jurki]], [[Jerzy Kryszak]], [[Katarzyna Pakosińska]], [[Formacja Chatelet]], [[Kabaret Ciach]], [[Artur Andrus]], [[Ewa Błachnio]], Antoni Gorgoń Grucha, Sekcja Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn<br>Oprawa muzyczna: The Jobers<br>Prowadzenie: [[Artur Andrus]] (część 1), [[Jerzy Kryszak]] (część 2), [[Katarzyna Pakosińska]] i [[Ewa Błachnio]] (część 3), [[Kabaret pod Wyrwigroszem]] (część 4)<br />
<br />
{{DEFAULTSORT:Mazurska Noc Kabaretowa}}<br />
[[Kategoria:Festiwale kabaretowe]]</div>
Rycerz96
https://encyklopediakabaretu.pl/wiki/Zielonog%C3%B3rska_Noc_Kabaretowa
Zielonogórska Noc Kabaretowa
2017-08-14T14:37:06Z
<p>Rycerz96: </p>
<hr />
<div>'''Zielonogórska Noc Kabaretowa''' – kabareton odbywający się co roku w Amfiteatrze im. Anny German w Zielonej Górze. Impreza była transmitowana przez telewizję Polsat w latach 2009-2016. Od 2017 roku impreza będzie transmitowana przez TV Puls. <br />
<br />
# '''2009''' – wystąpili: [[Jerzy Kryszak]], [[Stanisław Tym]], [[Katarzyna Piasecka]], [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Kabaret Ciach]], [[Kabaret Jurki]], [[Kabaret Made In China]], [[Kabaret Nowaki]], [[Kabaret Słoiczek po Cukrze]], [[Kabaret Czesuaf]], [[Zespół Corvetta]]<br>Prowadzenie: [[Piotr Bałtroczyk]], [[Janusz Rewers]]<br>Scenariusz: Szymon Łosiewicz, [[Janusz Rewers]], Tomasz Albert<br>Reżyseria: Szymon Łosiewicz<br />
# '''2010''' – wystąpili: [[Piotr Bałtroczyk]], [[Artur Andrus]], [[Stanisław Tym]], [[Andrzej Grabowski]], [[Grupa Rafała Kmity]], [[Kabaret Ciach]], [[Kabaret Jurki]], [[Kabaret Smile]], [[Kabaret Limo]], [[Kabaret Babeczki z Rodzynkiem]], [[Kabaret DNO]]<br>Prowadzenie: Maciej Rock, [[Piotr Bałtroczyk]], [[Janusz Rewers]]<br>Scenariusz: Szymon Łosiewicz, [[Janusz Rewers]]<br>Reżyseria: Szymon Łosiewicz<br />
# '''2011''' – wystąpili: [[Grupa MoCarta]], [[Ireneusz Krosny]], [[Katarzyna Pakosińska]], [[Katarzyna Piasecka]], [[Stanisław Tym]], [[Kabaret Młodych Panów]], [[Kabaret Ciach]], [[Kabaret Jurki]], [[Kabaret Nowaki]], [[Kabaret Hlynur]], gościnnie: zespół ZIELONSI<br>Prowadzenie: Maciej Dowbor, Maciej Rock, [[Janusz Rewers]]<br>Oprawa muzyczna: zespół Krzysztofa Mrozińskiego<br />
# '''2012''' – wystąpili: [[Piotr Bałtroczyk]], [[Artur Andrus]], [[Krzysztof Daukszewicz]], [[Kabaret Łowcy.B]], [[Kabaret Ciach]], [[Kabaret Słoiczek po Cukrze]], [[Kabaret Smile]], [[Kabaret Jurki]], [[Ryszard Makowski]], Kwartet Obsession<br>Prowadzenie: Krzysztof Ibisz<br>Oprawa muzyczna: zespół Krzysztofa Mrozińskiego<br />
# '''2013''' – wystąpili: [[Mikołaj Cieślak]], Anna Guzik, Arkadiusz Janiczek, [[Piotr Bałtroczyk]], [[Marcin Wójcik]], [[Kabaret Limo]], [[Kabaret Ciach]], [[Kabaret Nowaki]], [[Katarzyna Piasecka]], "Siostrunie" – gościnnie fragmenty komedii muzycznej Lubuskiego Teatru, [[Kabaret K2]], [[Kabaret PUK]], [[Kabaret Jurki]].<br>Oprawa muzyczna: zespół Krzysztofa Mrozińskiego<br />
# '''2014''' - wystąpili: [[Kabaret Skeczów Męczących]], [[Cezary Pazura]], [[Kabaret Ciach]], [[Kabaret Młodych Panów]], [[Kabaret Czwarta Fala]], [[Kabaret Z Konopi]], [[Andrzej Grabowski]], [[Ireneusz Krosny]], [[Kabaret Słuchajcie]], [[Kabaret OT.TO]], [[Grzegorz Halama]], Agnieszka Włodarczyk<br>Prowadzenie: [[Kabaret Ciach]], Krzysztof Ibisz<br>Oprawa muzyczna: zespół Krzysztofa Mrozińskiego<br />
# '''2015''' - wystąpili: [[Formacja Chatelet]], [[Jerzy Kryszak]], [[Kabaret Rewers]], [[Kabaret Rak]], Katarzyna Kwiatkowska, [[Mikołaj Cieślak]], [[Kabaret na Koniec Świata]], [[Mariusz Kałamaga]], [[Kabaret Łowcy.B]], [[Kabaret Słoiczek po Cukrze]], [[Artur Andrus]], Kwartet Obsession, Arsene Lupin, Sławomir Zapała<br>Prowadzenie: [[Kabaret Rewers]], Krzysztof Ibisz<br>Oprawa muzyczna: zespół Krzysztofa Mrozińskiego<br />
# '''2016''' - wystąpili: [[Andrzej Grabowski]], [[Katarzyna Zielińska]], [[Grzegorz Halama]], [[Mikołaj Cieślak]], [[Kabaret Łowcy.B]], [[Kabaret Nowaki]], [[Kabaret Czesuaf]], [[Kabaret Rewers]], [[Kabaret Chyba]], Sound'n'Grace, Sławomir Zapała<br>Prowadzenie: [[Kabaret Rewers]], Paulina Sykut-Jeżyna<br>Oprawa muzyczna: zespół Krzysztofa Mrozińskiego<br />
# '''2017''' - wystąpią: [[Jerzy Kryszak]], [[Wojciech Fiedorczuk]], [[Stanisław Tym]], [[Mikołaj Cieślak]], [[Formacja Chatelet]], [[Kabaret pod Wyrwigroszem]], [[Kabaret Rewers]], [[Kabaret Chyba]], [[Kabaret z Konopi]]<br>Prowadzenie: [[Kabaret Rewers]]<br>Oprawa muzyczna: zespół Krzysztofa Mrozińskiego<br />
<br />
== Linki zewnętrzne ==<br />
[http://kabaretobranie.pl Strona Zielonogórskiej Nocy Kabaretowej]<br />
<br />
{{DEFAULTSORT:Zielonogórska Noc Kabaretowa}}<br />
[[Kategoria:Festiwale kabaretowe]]</div>
Rycerz96
https://encyklopediakabaretu.pl/wiki/Zielonog%C3%B3rska_Noc_Kabaretowa
Zielonogórska Noc Kabaretowa
2017-07-07T11:02:01Z
<p>Rycerz96: </p>
<hr />
<div>'''Zielonogórska Noc Kabaretowa''' – kabareton odbywający się co roku w Amfiteatrze im. Anny German w Zielonej Górze. Impreza była transmitowana przez telewizję Polsat w latach 2009-2016. Od 2017 roku impreza będzie transmitowana przez TV Puls. <br />
<br />
# '''2009''' – wystąpili: [[Jerzy Kryszak]], [[Stanisław Tym]], [[Katarzyna Piasecka]], [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Kabaret Ciach]], [[Kabaret Jurki]], [[Kabaret Made In China]], [[Kabaret Nowaki]], [[Kabaret Słoiczek po Cukrze]], [[Kabaret Czesuaf]], [[Zespół Corvetta]]<br>Prowadzenie: [[Piotr Bałtroczyk]], [[Janusz Rewers]]<br>Scenariusz: Szymon Łosiewicz, [[Janusz Rewers]], Tomasz Albert<br>Reżyseria: Szymon Łosiewicz<br />
# '''2010''' – wystąpili: [[Piotr Bałtroczyk]], [[Artur Andrus]], [[Stanisław Tym]], [[Andrzej Grabowski]], [[Grupa Rafała Kmity]], [[Kabaret Ciach]], [[Kabaret Jurki]], [[Kabaret Smile]], [[Kabaret Limo]], [[Kabaret Babeczki z Rodzynkiem]], [[Kabaret DNO]]<br>Prowadzenie: Maciej Rock, [[Piotr Bałtroczyk]], [[Janusz Rewers]]<br>Scenariusz: Szymon Łosiewicz, [[Janusz Rewers]]<br>Reżyseria: Szymon Łosiewicz<br />
# '''2011''' – wystąpili: [[Grupa MoCarta]], [[Ireneusz Krosny]], [[Katarzyna Pakosińska]], [[Katarzyna Piasecka]], [[Stanisław Tym]], [[Kabaret Młodych Panów]], [[Kabaret Ciach]], [[Kabaret Jurki]], [[Kabaret Nowaki]], [[Kabaret Hlynur]], gościnnie: zespół ZIELONSI<br>Prowadzenie: Maciej Dowbor, Maciej Rock, [[Janusz Rewers]]<br>Oprawa muzyczna: zespół Krzysztofa Mrozińskiego<br />
# '''2012''' – wystąpili: [[Piotr Bałtroczyk]], [[Artur Andrus]], [[Krzysztof Daukszewicz]], [[Kabaret Łowcy.B]], [[Kabaret Ciach]], [[Kabaret Słoiczek po Cukrze]], [[Kabaret Smile]], [[Kabaret Jurki]], [[Ryszard Makowski]], Kwartet Obsession<br>Prowadzenie: Krzysztof Ibisz<br>Oprawa muzyczna: zespół Krzysztofa Mrozińskiego<br />
# '''2013''' – wystąpili: [[Mikołaj Cieślak]], Anna Guzik, Arkadiusz Janiczek, [[Piotr Bałtroczyk]], [[Marcin Wójcik]], [[Kabaret Limo]], [[Kabaret Ciach]], [[Kabaret Nowaki]], [[Katarzyna Piasecka]], "Siostrunie" – gościnnie fragmenty komedii muzycznej Lubuskiego Teatru, [[Kabaret K2]], [[Kabaret PUK]], [[Kabaret Jurki]].<br>Oprawa muzyczna: zespół Krzysztofa Mrozińskiego<br />
# '''2014''' - wystąpili: [[Kabaret Skeczów Męczących]], [[Cezary Pazura]], [[Kabaret Ciach]], [[Kabaret Młodych Panów]], [[Kabaret Czwarta Fala]], [[Kabaret Z Konopi]], [[Andrzej Grabowski]], [[Ireneusz Krosny]], [[Kabaret Słuchajcie]], [[Kabaret OT.TO]], [[Grzegorz Halama]], Agnieszka Włodarczyk<br>Prowadzenie: [[Kabaret Ciach]], Krzysztof Ibisz<br>Oprawa muzyczna: zespół Krzysztofa Mrozińskiego<br />
# '''2015''' - wystąpili: [[Formacja Chatelet]], [[Jerzy Kryszak]], [[Kabaret Rewers]], [[Kabaret Rak]], Katarzyna Kwiatkowska, [[Mikołaj Cieślak]], [[Kabaret na Koniec Świata]], [[Mariusz Kałamaga]], [[Kabaret Łowcy.B]], [[Kabaret Słoiczek po Cukrze]], [[Artur Andrus]], Kwartet Obsession, Arsene Lupin, Sławomir Zapała<br>Prowadzenie: [[Kabaret Rewers]], Krzysztof Ibisz<br>Oprawa muzyczna: zespół Krzysztofa Mrozińskiego<br />
# '''2016''' - wystąpili: [[Andrzej Grabowski]], [[Katarzyna Zielińska]], [[Grzegorz Halama]], [[Mikołaj Cieślak]], [[Kabaret Łowcy.B]], [[Kabaret Nowaki]], [[Kabaret Czesuaf]], [[Kabaret Rewers]], [[Kabaret Chyba]], Sound'n'Grace, Sławomir Zapała<br>Prowadzenie: [[Kabaret Rewers]], Paulina Sykut-Jeżyna<br>Oprawa muzyczna: zespół Krzysztofa Mrozińskiego<br />
# '''2017''' - wystąpią: [[Jerzy Kryszak]], [[Wojciech Fiedorczuk]], [[Stanisław Tym]], [[Mikołaj Cieślak]], [[Formacja Chatelet]], [[Kabaret pod Wyrwigroszem]], [[Kabaret Rewers]], [[Kabaret Chyba]]<br>Prowadzenie: [[Kabaret Rewers]]<br>Oprawa muzyczna: zespół Krzysztofa Mrozińskiego<br />
<br />
== Linki zewnętrzne ==<br />
[http://kabaretobranie.pl Strona Zielonogórskiej Nocy Kabaretowej]<br />
<br />
{{DEFAULTSORT:Zielonogórska Noc Kabaretowa}}<br />
[[Kategoria:Festiwale kabaretowe]]</div>
Rycerz96
https://encyklopediakabaretu.pl/wiki/Mazurska_Noc_Kabaretowa
Mazurska Noc Kabaretowa
2017-06-25T11:18:19Z
<p>Rycerz96: </p>
<hr />
<div>[[Plik:XIIMNK33.JPG|300px|thumb|right|XII Mazurska Noc Kabaretowa<br>[[Mazurska Noc Kabaretowa/galeria2010|więcej zdjęć]]]]<br />
'''Mazurska Noc Kabaretowa''' – impreza kabaretowa odbywająca się w lipcu w Mrągowie, nad jeziorem Czos. Biorą w niej udział kabarety z całego kraju. Organizatorem jest Stowarzyszenie Promocji Sztuki Kabaretowej PAKA. Mazurską Noc Kabaretową transmitowała TVP2 w latach 1999-2016. Od 2017 roku imprezę tę transmituje TV Puls. <br />
<br />
== Tematy przewodnie ==<br />
# 1999 – '''"Mazurska Noc Kabaretowa czyli co każdy satyryk wiedzieć powinien"'''<br />
# 2000 – '''"Gdzie jest Wielki Mistrz"''' – wystąpili m.in. [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Kabaret DNO]], [[Grzegorz Halama]]<br />
# 2001 – '''"Baby górą"''' – wystąpili: [[Kabaret Grzegorz Halama Oklasky]], [[Grupa MoCarta]], [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Kabaret Ani Mru-Mru]], [[Kabaret Afera]], [[Kabaret HiFi]], [[Kabaret DNO]], [[Kabaret Szum]], [[Kabaret Rak]], [[Kabaret Elita]], [[Hanka Bielicka]], [[Andrzej Grabowski]], [[Artur Andrus]], [[Katarzyna Jamróz]], [[Krzysztof Piasecki]], Tomasz Szwed, Alicja Majewska, Andrzej Rybiński, Gabi Gold, Jerzy Ofierski<br>Prowadzenie: [[Piotr Bałtroczyk]]<br />
# 2002 – '''"W drogę"''' – wystąpili: [[Kabaret Ani Mru-Mru]], [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Kabaret HiFi]], [[Grupa MoCarta]], [[Kabaret DNO]], [[Kabaret Rak]], [[Kabaret Afera]], [[Maciej Stuhr]], [[Artur Andrus]], [[Sonia Bohosiewicz]], Andrzej Cierniewski, Andrzej Dąbrowski, [[Katarzyna Jamróz]], [[Katarzyna Zielińska]], [[Krzysztof Piasecki]], [[Jerzy Skoczylas]], [[Andrzej Grabowski]], [[Grzegorz Halama]], Steffen Möller, Alicja Majewska, Stachursky<br>Prowadzenie: [[Piotr Bałtroczyk]]<br>Scenariusz: [[Beata Harasimowicz]] (współpraca: [[Zuzanna Dobrucka-Mendyk|Zuzanna Dobrucka]])<br />
# 2003 – '''"Śmiej się kibicu"''' – Mazurska Olimpiada Kabaretowa – wystąpili: [[Kabaret Afera]], [[Kabaret Ani Mru-Mru]], [[Sonia Bohosiewicz]], [[Kabaret Ciach]], Andrzej Cierniewski, [[Kabaret Elita]], [[Formacja Chatelet]], [[Andrzej Grabowski]], [[Grupa MoCarta]], [[Grupa Rafała Kmity]], [[Kabaret Jachim Presents]], [[Katarzyna Jamróz]], [[Kabaret pod Wyrwigroszem]], [[Andrzej Kozłowski]], [[Jerzy Kryszak]], [[Kabaret Made In China]], [[Krzysztof Piasecki]], [[Marta Saciuk]], [[Artur Sędzielarz]], [[Stanisław Tym]], [[Katarzyna Zielińska]], gość specjalny: Jan Tomaszewski<br>Prowadzenie: [[Piotr Bałtroczyk]]<br>Scenariusz: [[Beata Harasimowicz]]<br>Reżyseria: [[Krzysztof Jaślar]]<br />
# 2004 – '''"K – jak kabaret"''' – wystąpili: [[Grzegorz Halama]], [[Wojciech Kamiński]], [[Artur Andrus]], [[Kabaret Afera]], [[Kabaret Ani Mru-Mru]], [[Kabaret Ciach]], [[Grupa MoCarta]], [[Kabaret Kwartet Okazjonalny]], [[Kabaret Made In China]], [[Kabaret DNO]], [[Kabaret Szum]], [[Grupa Rafała Kmity]], [[Katarzyna Jamróz]], [[Katarzyna Zielińska]], [[Andrzej Grabowski]], [[Zofia Merle]], Krzysztof Kowalewski<br />
# 2005 – '''"Kabaret bez granic"''' – wystąpili: [[Ireneusz Krosny]], [[Kabaret Made In China]], [[Formacja Chatelet]], [[Kabaret Elita]], [[Kabaret Jurki]], [[Grupa MoCarta]], [[Kabaret Ciach]], [[Kabaret Afera]], [[Kabaret pod Wyrwigroszem]], [[Kabaret Rak]], [[Krzysztof Piasecki]], Paolo Cozza, [[Robert Rozmus]], Tomasz Szwed, Elżbieta Duda, Andrzej Cierniewski, Blue Café<br>Prowadzenie: [[Artur Andrus]], [[Grzegorz Halama]]<br>Scenariusz: [[Beata Harasimowicz]] (współpraca: [[Zuzanna Dobrucka-Mendyk|Zuzanna Dobrucka]])<br>Reżyseria: [[Krzysztof Jaślar]]<br />
# 2006 – '''"Misja Sójka"''' – wystąpili: [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Kabaret Ani Mru-Mru]], [[Artur Andrus]], [[Grzegorz Halama]], [[Kabaret Słuchajcie]], [[Kabaret Jurki]], [[Kabaret DNO]], [[Kabaret Łowcy.B]], [[Formacja Chatelet]], [[Kabaret Neo-Nówka]], [[Kabaret Limo]], [[Kabaret Młodych Panów]], [[Kabaret Smile]], [[Jacek Fedorowicz]], [[Stanisław Tym]], [[Zofia Merle]], [[Kabaret pod Wyrwigroszem]], [[Kabaret Kwartet Okazjonalny]], [[Kabaret Skeczów Męczących]], Zespół Leszcze <br>Prowadzenie: [[Kabaret Moralnego Niepokoju]]<br>Scenariusz: [[Beata Harasimowicz]], [[Robert Górski]]<br>Reżyseria: [[Beata Harasimowicz]]<br />
# 2007 – '''"Dwójki, pary i duety"''' – wystąpili: [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Kabaret Neo-Nówka]], [[Kabaret pod Wyrwigroszem]], [[Grupa MoCarta]], [[Kabaret DNO]], [[Kabaret Młodych Panów]], [[Kabaret Słuchajcie]], [[Stanisław Tym]] i [[Zofia Merle]], [[Jacek Fedorowicz]], [[Krzysztof Piasecki]], Olga Bończyk, Jacek Stachurski, [[Katarzyna Zielińska]], [[Katarzyna Jamróz]], Dorota Wellman i Marcin Prokop, [[Jacek Ziobro]], [[Kabaret Skeczów Męczących]]<br>Prowadzenie: [[Adam Grzanka]], [[Adam Małczyk]] i [[Michał Pałubski]] ([[Formacja Chatelet]])<br>Reżyseria: [[Beata Harasimowicz]]<br />
# 2008 – '''"Rodzina rządzi"''' – wystąpili: [[Kabaret Ani Mru-Mru]], [[Kabaret pod Wyrwigroszem]], [[Kabaret Młodych Panów]], [[Kabaret Łowcy.B]], [[Formacja Chatelet]], [[Kabaret Paranienormalni]], [[Kabaret Słuchajcie]], [[Grupa Rafała Kmity]], [[Artur Andrus]], [[Krzysztof Daukszewicz]], [[Jacek Fedorowicz]], [[Jerzy Jan Połoński]], [[Jacek Ziobro]], [[Kabaret Świerszczychrząszcz]], [[Kabaret Czesuaf]]<br>Prowadzenie: [[Kabaret Neo-Nówka]]<br>Scenariusz: [[Beata Harasimowicz]], [[Zuzanna Dobrucka-Mendyk]], [[Roman Żurek]]<br />
# 2009 – '''"Hello Poland"''' – wystąpili: [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Kabaret Limo]], [[Grupa MoCarta]], [[Formacja Chatelet]], [[Kabaret Neo-Nówka]], [[Ireneusz Krosny]], [[Kabaret Nowaki]], [[Kabaret Czesuaf]], [[Kabaret Skeczów Męczących]], [[Kabaret pod Wyrwigroszem]], "Ławeczka" z ''Rancza'', [[Jacek Ziobro]]<br>Prowadzenie: [[Kabaret Młodych Panów]] oraz [[Robert Górski]] i [[Marcin Wójcik]]<br>Scenariusz: [[Beata Harasimowicz]], [[Kabaret Młodych Panów]] (współpraca: [[Zuzanna Dobrucka-Mendyk]])<br>Reżyseria: [[Beata Harasimowicz]]<br />
# 2010 – '''"Tropiciele talentów"''' – wystąpili: [[Grupa MoCarta]], [[Kabaret Łowcy.B]], [[Kabaret pod Wyrwigroszem]], [[Kabaret Skeczów Męczących]], [[Kabaret Czesuaf]], [[Kabaret Koń Polski]], [[Kabaret Młodych Panów]], [[Kabaret Smile]], [[Kabaret DNO]], [[Kabaret Chyba]], [[Kabaret Nowaki]], [[Sonia Bohosiewicz]], Maja Bohosiewicz, [[Katarzyna Zielińska]]<br>Oprawa muzyczna: The Jobers<br>Prowadzenie: [[Robert Górski]] i [[Mikołaj Cieślak]]<br>Scenariusz: [[Beata Harasimowicz]], [[Zuzanna Dobrucka-Mendyk]]<br>Reżyseria: [[Beata Harasimowicz]]<br />
# 2011 – '''"W górę smyki!"''' – wystąpili: [[Grupa MoCarta]], [[Kabaret Hrabi]], [[Kabaret Limo]], [[Kabaret Smile]], [[Kabaret Łowcy.B]], [[Kabaret Elita]], [[Ireneusz Krosny]], [[Liquidmime]], Marian Opania, Alicja Węgorzewska, Zbigniew Wodecki, Maciej Miecznikowski, Motema Africa, Piotr Bukartyk, Marcin Łukawski<br>Oprawa muzyczna: Kukla Band<br>Prowadzenie: [[Artur Andrus]]<br>Scenariusz: [[Grupa MoCarta]]<br>Reżyseria: [[Beata Harasimowicz]]<br />
# 2012 – '''Kabaret według Limo''' (część 1), '''Kabaret według Raków''' (część 2), '''Kabaret według Młodych Panów''' (część 3) – wystąpili: [[Kabaret Młodych Panów]], [[Kabaret Łowcy.B]], [[Kabaret Limo]], [[Kabaret pod Wyrwigroszem]], [[Ireneusz Krosny]], [[Marcin Daniec]], [[Andrzej Grabowski]], [[Kabaret Nowaki]], [[Kabaret Rak]], [[Kabaret Jurki]], [[Tomasz Jachimek]], [[Kacper Ruciński]] –> [[Mazurska Noc Kabaretowa/XIV|Skecze]]<br>Oprawa muzyczna: The Jobers<br>Prowadzenie: część 1 – [[Kabaret Limo]], część 2 – [[Kabaret Rak]], część 3 – [[Kabaret Młodych Panów]]<br>Scenariusz: [[Beata Harasimowicz]], [[Zuzanna Dobrucka-Mendyk]] oraz [[Kabaret Limo]] (część 1), [[Kabaret Rak]] (cześć 2), [[Kabaret Młodych Panów]] (część 3)<br>Reżyseria: [[Beata Harasimowicz]]<br />
# 2013 – wystąpili: [[Artur Andrus]], [[Ireneusz Krosny]], [[Marcin Daniec]], [[Kacper Ruciński]], [[Kabaret pod Wyrwigroszem]], [[Kabaret Smile]], [[Kabaret Łowcy.B]], [[Kabaret Nowaki]], [[Kabaret Skeczów Męczących]], [[Kabaret Elita]], [[Kabaret K2]], [[Grupa Rafała Kmity]], Ja Mmm Chyba Ściebie –> [[Mazurska Noc Kabaretowa/XV|Skecze]]<br>Oprawa muzyczna: The Jobers<br>Prowadzenie: część 1 - [[Artur Andrus]], część 2 - [[Marcin Daniec]], część 3 - [[Mariusz Kałamaga]], część 4 - [[Marcin Daniec]] i [[Mariusz Kałamaga]]<br>Scenariusz: [[Beata Harasimowicz]], [[Zuzanna Dobrucka-Mendyk]] oraz [[Artur Andrus]] (część 1), [[Marcin Daniec]] (część 2), [[Mariusz Kałamaga]] (część 3)<br>Reżyseria: [[Beata Harasimowicz]]<br />
# 2014 – '''"Seks, sport i chwila relaksu"''' - wystąpili: [[Kabaret Ani Mru-Mru]], [[Kabaret Limo]], [[Kabaret Smile]], [[Kabaret Młodych Panów]], [[Ireneusz Krosny]], [[Kabaret Nowaki]], [[Kabaret Jurki]], [[Kabaret K2]], [[Kacper Ruciński]].<br>Oprawa muzyczna: The Jobers<br>Prowadzenie: [[Kabaret Ani Mru-Mru]]<br>Scenariusz: [[Beata Harasimowicz]], [[Zuzanna Dobrucka-Mendyk]]<br>Reżyseria: [[Beata Harasimowicz]]<br />
# 2015 - wystąpili: [[Kabaret Ani Mru-Mru]], [[Kabaret Smile]], [[Kabaret Młodych Panów]], [[Kabaret Jurki]], [[Marcin Daniec]], [[Ireneusz Krosny]], [[Fair Play Crew]], [[Kabaret Zachodni]], [[Ewa Błachnio]].<br>Oprawa Muzyczna: The Jobers<br>Prowadzenie: [[Kabaret Smile]]<br>Scenariusz: [[Beata Harasimowicz]], [[Zuzanna Dobrucka-Mendyk]]<br>Reżyseria: [[Beata Harasimowicz]]<br />
# 2016 - '''"Moda na swetry"''' - wystąpili: [[Kabaret Młodych Panów]], [[Kabaret Smile]], [[Kabaret Łowcy.B]], [[Ireneusz Krosny]], [[Krzysztof Piasecki]], [[Fair Play Crew]], [[Kabaret K2]], [[Kabaret Chyba]], [[Kabaret Czołówka Piekła]], [[Katarzyna Zielińska]], Marzena Rogalska, [[Szymon Łątkowski]], [[Wojciech Fiedorczuk]], Kabaret BudaPesz, Future Folk.<br>Oprawa muzyczna: The Jobers<br>Prowadzenie: [[Kabaret Łowcy.B]] <br />
# 2017 - '''"Na Fali"''' - wystąpią: [[Kabaret Ani Mru-Mru]], [[Kabaret pod Wyrwigroszem]], [[Ireneusz Krosny]], [[Kabaret Jurki]], [[Jerzy Kryszak]], [[Katarzyna Pakosińska]], [[Formacja Chatelet]], [[Kabaret Ciach]], [[Artur Andrus]], [[Ewa Błachnio]], Antoni Gorgoń Grucha, Sekcja Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn<br>Oprawa muzyczna: The Jobers<br />
<br />
{{DEFAULTSORT:Mazurska Noc Kabaretowa}}<br />
[[Kategoria:Festiwale kabaretowe]]</div>
Rycerz96
https://encyklopediakabaretu.pl/wiki/Wczasy_z_kabaretem
Wczasy z kabaretem
2017-05-29T18:52:27Z
<p>Rycerz96: </p>
<hr />
<div>[[Plik:WczasyZKabaretem.jpg|200px|thumb|right|Plakat Wczasy z kabaretem]]<br />
'''Wczasy z kabaretem''' – kabareton, który odbywał się co roku w Amfiteatrze im. Heleny Majdaniec w Szczecinie.<br />
<br />
Kabareton jest transmitowany w TVP2.<br />
<br />
# 2013 – wystąpili: [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Kabaret Ani Mru-Mru]], [[Kabaret Limo]], [[Kabaret Łowcy.B]], [[Grupa MoCarta]], [[Kabaret Ciach]], [[Kabaret Chyba]], [[Kabaret PUK]], [[Robert Korólczyk]], [[Zbigniew Zamachowski]], Andrzej Dąbrowski, Katarzyna Dereń.<br>Prowadzenie: [[Robert Górski]], [[Marcin Wójcik]]<br>Oprawa muzyczna: The Jobers<br />
# 2014 – wystąpili: [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Kabaret Ani Mru-Mru]], [[Grupa MoCarta]], [[Kabaret Jurki]], Piotr Rogucki, Sekcja Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn z Olą, [[Kabaret Sakreble]], [[Kabaret Chyba]], Piotr Cyrwus, Mateusz Pawłowski, Adam Zdrójkowski, [[Formacja Chatelet]].<br>Prowadzenie: [[Robert Górski]], [[Marcin Wójcik]]<br>Oprawa muzyczna: The Jobers<br />
<br />
Scenariusz i reżyseria: [[Beata Harasimowicz]]<br />
<br />
== Zobacz też ==<br />
[[Wczasy z kabaretem/skecze2013|Skecze z Wczasów z kabaretem 2013]]<br />
<br />
== Linki zewnętrzne ==<br />
* [http://biletynakabarety.pl/artist/Wczasy-z-kabaretem-Szczecin-2014-a1636.html Wakacje z kabaretem 2014] na BiletyNaKabarety.pl<br />
* [http://biletynakabarety.pl/artist/Wczasy-z-kabaretem-Szczecin-2013-a1246.html Wczasy z kabaretem 2013] na BiletyNaKabarety.pl<br />
<br />
{{DEFAULTSORT:Wczasy z kabaretem}}<br />
[[Kategoria:Festiwale kabaretowe]]</div>
Rycerz96
https://encyklopediakabaretu.pl/wiki/Stand_up._Zabij_mnie_%C5%9Bmiechem
Stand up. Zabij mnie śmiechem
2017-05-29T18:35:16Z
<p>Rycerz96: </p>
<hr />
<div>'''Stand up. Zabij mnie śmiechem''' – polski program rozrywkowy, w którym występowali komicy stand-upu.<br />
<br />
'''Prowadzący'''<br />
* [[Mariusz Kałamaga]]<br />
* Tomasz Kammel<br />
<br />
'''Oceniający:'''<br />
* [[Jerzy Kryszak]]<br />
* [[Cezary Pazura]]<br />
<br />
'''Oprawa muzyczna'''<br />
Life Club Band<br />
<br />
== Uczestnicy ==<br />
* Anna Balsam<br />
* [[Paweł Burczyk]]<br />
* Tomek Giefert<br />
* [[Abelard Giza]]<br />
* Maciej Jadowski<br />
* Rafał Jarosz<br />
* Piotr Jeleń<br />
* [[Michał Kempa]]<br />
* [[Robert Korólczyk]]<br />
* Szymon Kusarek<br />
* [[Aldona Jankowska]]<br />
* [[Leszek Jenek]]<br />
* Michał Milowicz<br />
* Radosław Ogrodnik<br />
* Aleksandra Petrus<br />
* [[Katarzyna Piasecka]]<br />
* Anna Pituła<br />
* [[Piotr Plewa]]<br />
* [[Paweł Reszela]]<br />
* [[Kacper Ruciński]]<br />
* [[Cezary Sadowski]]<br />
* Remigiusz Stróżyński<br />
* Sylwia Wróblewska<br />
* Elżbieta Wycech<br />
* Janina Zuber<br />
<br />
[[Kategoria:Telewizyjne programy kabaretowe]]</div>
Rycerz96
https://encyklopediakabaretu.pl/wiki/Micha%C5%82_Kempa
Michał Kempa
2017-05-29T18:34:02Z
<p>Rycerz96: </p>
<hr />
<div>[[Plik:Kempa.jpg|200px|thumb|right|Michał Kempa]]<br />
'''Michał Kempa''' (ur. 13 lipca 1988 roku w Bielsku-Białej) - polski komik uprawiający stand-up comedy.<br />
<br />
Zwycięzca telewizyjnego programu ''[[Stand up. Zabij mnie śmiechem]]'' nadawanego przez Polsat (2010), oraz uczestnik drugiego sezonu ''Comedy Central Prezentuje''. Obecnie prowadzi program ''Comedy Club''<br />
<br />
== Nagrody ==<br />
* 2011<br />
** II Nagroda na XXXII [[Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry|Lidzbarskich Wieczorach Humoru i Satyry]], Lidzbark Warmiński<br />
** IV Miejsce w Konkursie Solistów One Ryj Show na XVI Rybnickiej Jesieni Kabaretowej [[Ryjek]], Rybnik<br />
** Nagroda akustyka Primus Inter Accousticum na V Szczecińskim Przeglądzie Autorskich Kabaretów [[SZPAK]], Szczecin<br />
* 2012<br />
** I Miejsce na XXVIII [[PaKA|Przeglądzie Kabaretów PaKA]], Kraków<br />
** II Miejsce na XVIII Mazurskim Lecie Kabaretowym [[Mulatka]], Ełk<br />
** III Nagroda na XXXIII [[Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry|Lidzbarskich Wieczorach Humoru i Satyry]], Lidzbark Warmiński<br />
** I Miejsce Radkowski Kabaretowy Zalew Śmiechu, Radków<br />
** Nagroda Główna oraz Nagroda Publiczności na X Festiwalu [[Zostań Gwiazdą Kabaretu]], Poznań<br />
* 2013<br />
** I Nagroda w Konkursie Piosenki Debilnej na VI Kabaretowym Międzynarodowym Festiwalu [[Wrocek]], Wrocław<br />
<br />
== Kontakt ==<br />
* Arkadiusz Jaksa Jakszewicz<br />
* tel. 604 844 508<br />
* e-mail: [mailto:arkadiuszjakszewicz@wp.pl arkadiuszjakszewicz@wp.pl]<br />
Artystą opiekuje się agencja artystyczna [[Kereza]].<br />
<br />
== Zobacz też ==<br />
[[Michał Kempa/skecze|Monologi Michała Kempy]]<br />
<br />
== Linki zewnętrzne ==<br />
* [http://www.pankempa.pl Oficjalna strona Michała Kempy]<br />
* [http://www.facebook.com/pages/Micha%C5%82-Kempa-Kempa/167518473264016 Oficjalna strona Michała Kempy na Facebooku]<br />
* [http://www.standuppolska.com/index.php?p=fellepo&id=67 O Michale Kempie] na stronie Standup Polska<br />
<br />
<br />
{{DEFAULTSORT:Kempa Michał}}<br />
[[Kategoria:Komicy Stand-up]]</div>
Rycerz96
https://encyklopediakabaretu.pl/wiki/Kabaretowa_Noc_Czerwcowa
Kabaretowa Noc Czerwcowa
2017-05-29T18:01:37Z
<p>Rycerz96: </p>
<hr />
<div>[[Plik:MaciejMorze_WojciechKowalczyk7.JPG|300px|thumb|right|Kabaretowa Noc Czerwcowa<br>[[Kabaretowa_Noc_Czerwcowa/zdjęcia|więcej zdjęć]]]]<br />
'''Kabaretowa Noc Czerwcowa''' - kabareton, który odbył się 9 czerwca 2010 roku w Amfiteatrze w Parku Sowińskiego w Warszawie.<br />
<br />
Wystąpili: [[Kabaret Paranienormalni]], [[Kabaret DNO]], [[Kabaret Czesuaf]], [[Kabaret Nowaki]], [[Kabaret Widelec]]<br />
<br />
== Linki zewnętrzne ==<br />
[http://biletynakabarety.pl/artist/Kabaretowa-Noc-Czerwcowa-a465.html O Kabaretowej Nocy Czerwcowej] na stronie BiletyNaKabarety.pl<br />
<br />
{{DEFAULTSORT:Kabaretowa Noc Czerwcowa}}<br />
[[Kategoria:Festiwale kabaretowe]]</div>
Rycerz96
https://encyklopediakabaretu.pl/wiki/Festiwal_Kabaretu_w_Koszalinie
Festiwal Kabaretu w Koszalinie
2017-05-29T17:37:29Z
<p>Rycerz96: /* Tematy przewodnie */</p>
<hr />
<div>'''Festiwal Kabaretu w Koszalinie''' – impreza kabaretowa odbywająca się co roku (pierwszy raz w roku 1995), w ostatnią sobotę lipca, w koszalińskim amfiteatrze. Pomysłodawcą, producentem, scenarzystą i reżyserem Festiwalu jest [[Leszek Malinowski]] – lider [[Kabaret Koń Polski|Kabaretu Koń Polski]]. Festiwal Kabaretu w Koszalinie był transmitowany w TVP2 w latach 1995-2016, od 2017 roku impreza będzie transmitowała telewizja Polsat.<br />
<br />
== Tematy przewodnie ==<br />
* 2003 (IX Festiwal Kabaretu) – '''"Na kabarecie w hipermarkecie"''' – wystąpili: [[Kabaret Koń Polski]], [[Kabaret Ani Mru-Mru]], [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Krzysztof Daukszewicz]], [[Kabaret OT.TO]], [[Kabaret Rak]], [[Robert Rozmus]], [[Piotr Gąsowski]], Joanna Bartel<br>Prowadzenie: [[Piotr Bałtroczyk]], [[Leszek Malinowski]]<br />
* 2004 (X Festiwal Kabaretu) – '''"Marian i Hela – Powtórka z wesela"''' – wystąpili: [[Hanka Bielicka]], [[Kabaret Koń Polski]], [[Kabaret Ani Mru-Mru]], [[Kabaret Rak]], [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Kabaret DKD]], [[Ireneusz Krosny]], [[Krzysztof Piasecki]], Andrzej Cierniewski, Jerzy Filar<br>Prowadzenie: [[Piotr Bałtroczyk]]<br />
* 2005 (XI Festiwal Kabaretu) – '''"Rzeczpospolita kabaretowa"''' – wystąpili: [[Marcin Daniec]], [[Janusz Rewiński]], [[Krzysztof Daukszewicz]], [[Marek Majewski]], [[Kabaret Ani Mru-Mru]], [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Kabaret Koń Polski]], [[Kabaret OT.TO]], [[Kabaret Rak]], [[Kabaret Słuchajcie]]<br>Prowadzenie: [[Piotr Bałtroczyk]]<br />
* 2006 (XII Festiwal Kabaretu) – '''"Fabryka śmiechu"''' – wystąpili: [[Kabaret Koń Polski]], [[Kabaret Rak]], [[Krzysztof Piasecki]], [[Kabaret Neo-Nówka]], [[Piotr Gąsowski]], Wojciech Gąsowski, [[Kabaret Ani Mru-Mru]], [[Kabaret Ciach]], [[Jan Pietrzak]], [[Kabaret Słuchajcie]], [[Kabaret Aniołki Wolskiego]], [[Krzysztof Daukszewicz]]<br>Gwiazda muzyczna: Katarzyna Cerekwicka<br>Prowadzenie: [[Piotr Bałtroczyk]]<br />
* 2007 (XIII Festiwal Kabaretu) – '''"Kabaretowa wojna domowa"''' – wystąpili: [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Kabaret Koń Polski]], [[Marcin Daniec]], [[Kabaret Rak]], [[Kabaret Neo-Nówka]], [[Kabaret Paranienormalni]], [[Kabaret Jurki]], [[Kabaret Słuchajcie]], [[Kabaret Ciach]], Kevin Aiston, [[Ireneusz Krosny]], [[Paweł Dłużewski]]<br>Gwiazda muzyczna: zespół Kombii<br>Prowadzenie: [[Piotr Bałtroczyk]]<br />
* 2008 (XIV Festiwal Kabaretu) – '''"Autostrada do śmiechu"''' – wystąpili: [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Kabaret pod Wyrwigroszem]], [[Kabaret Neo-Nówka]], [[Kabaret Rak]], [[Krzysztof Piasecki]], [[Kabaret Jurki]], [[Kabaret Skeczów Męczących]], [[Kabaret Limo]], [[Kabaret Kwartet Okazjonalny]], [[Kabaret Smile]], [[Kabaret Koń Polski]]<br>Gwiazda muzyczna: MrZoob<br>Prowadzenie: [[Piotr Bałtroczyk]]<br />
* 2009 (XV Festiwal Kabaretu) – '''"Kabaret TV"''' – wystąpili: [[Kabaret Ani Mru-Mru]], [[Kabaret pod Wyrwigroszem]], [[Marcin Daniec]], [[Kabaret Rak]], [[Kabaret Ciach]], [[Kabaret Elita]], [[Kabaret Słuchajcie]], [[Grzegorz Halama]], [[Grupa Rafała Kmity]], [[Kabaret Smile]], [[Kabaret Słoiczek po Cukrze]], [[Kabaret Skeczów Męczących]], [[Kabaret Koń Polski]]<br>Prowadzenie: [[Waldemar Sierański]], [[Leszek Malinowski]]<br />
* 2010 (XVI Festiwal Kabaretu) – '''"Kabaretowa Stacja Ko[s]miczna"''' – wystąpili: [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Kabaret pod Wyrwigroszem]], [[Kabaret Skeczów Męczących]], [[Kabaret Młodych Panów]], [[Kabaret Koń Polski]], [[Marcin Daniec]], [[Kabaret Rak]], [[Kabaret Nowaki]], [[Formacja Chatelet]], [[Katarzyna Piasecka]], [[Kabaret Czesuaf]], [[Kabaret Widelec]]<br>Prowadzenie: [[Leszek Malinowski]] i [[Waldemar Sierański]]<br>Scenariusz i reżyseria: [[Leszek Malinowski]] i [[Beata Harasimowicz]]<br />
* 2011 (XVII Festiwal Kabaretu) – '''"Bitwa na Czary"''' – wystąpili: [[Kabaret Paranienormalni]], [[Kabaret Młodych Panów]], [[Kabaret pod Wyrwigroszem]], [[Kabaret Skeczów Męczących]], [[Kabaret Rak]], [[Kabaret Łowcy.B]], [[Kabaret Jurki]], [[Kabaret KaŁaMaSz]], [[Kabaret DKD]], [[Kabaret Neo-Nówka]], [[Formacja Chatelet]], [[Kabaret Koń Polski]]<br>Prowadzenie: [[Leszek Malinowski]], [[Waldemar Sierański]]<br>Scenariusz i reżyseria: [[Leszek Malinowski]]<br />
* 2012 (XVIII Festiwal Kabaretu) – '''"Koszalin Spa"''' – wystąpili: [[Kabaret Paranienormalni]], [[Kabaret Łowcy.B]], [[Kabaret Młodych Panów]], [[Kabaret Skeczów Męczących]], [[Kabaret Smile]], [[Kabaret Ciach]], [[Mikołaj Cieślak]], [[Kabaret Nowaki]], [[Kabaret Czesuaf]], [[Tercet czyli Kwartet]]<br>Prowadzenie: [[Leszek Malinowski]], [[Waldemar Sierański]], [[Mikołaj Cieślak]]<br>Scenariusz i reżyseria: [[Leszek Malinowski]]<br />
* 2013 (XIX Festiwal Kabaretu) – '''"Port Lotniczy Koszalin"''' – wystąpili: [[Kabaret Paranienormalni]], [[Kabaret Skeczów Męczących]], [[Kabaret Smile]], [[Formacja Chatelet]], [[Kabaret Jurki]], [[Kabaret Rak]], [[Kabaret Młodych Panów]], [[Kabaret Czesuaf]], [[Paweł Dłużewski]], [[Kabaret Koń Polski]], [[Kabaret z Konopi]] --> [[Festiwal Kabaretu w Koszalinie/XIX|Skecze]]<br>Prowadzenie: [[Leszek Malinowski]], [[Waldemar Sierański]]<br>Scenariusz i reżyseria: [[Beata Harasimowicz]], [[Leszek Malinowski]]<br />
* 2014 (XX Festiwal Kabaretu) - '''"Awantura w Korporacji"''' - wystąpili: [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Kabaret Ciach]], [[Kabaret pod Wyrwigroszem]], [[Marcin Daniec]], [[Kabaret Skeczów Męczących]], [[Kabaret Inaczej]], [[Kabaret Rak]], [[Robert Korólczyk]], [[Kabaret Koń Polski]], Zespół Romanca<br>Prowadzenie: [[Leszek Malinowski]], [[Waldemar Sierański]], [[Piotr Gąsowski]]<br>Scenariusz i reżyseria: [[Beata Harasimowicz]], [[Leszek Malinowski]]<br />
* 2015 (XXI Festiwal Kabaretu) - '''"Koszalinwood"''' - wystąpili: [[Kabaret Neo-Nówka]], [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Kabaret Rak]], [[Kabaret pod Wyrwigroszem]], [[Robert Korólczyk]], [[Kabaret Łowcy.B]], [[Kabaret Czesuaf]], [[Kabaret Koń Polski]]<br>Prowadzenie: [[Leszek Malinowski]], [[Waldemar Sierański]], [[Robert Korólczyk]], [[Mariusz Kałamaga]]<br>Scenariusz i reżyseria: [[Beata Harasimowicz]], [[Leszek Malinowski]]<br />
* 2016 (XXII Festiwal Kabaretu) - '''"Park Rozrywki Koszalin"''' wystąpili: [[Kabaret Koń Polski]], [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Kabaret Ciach]], [[Kabaret Rak]], [[Kabaret pod Wyrwigroszem]], [[Marcin Daniec]], [[Grzegorz Halama]], [[Kabaret Chyba]], [[Fair Play Crew]]<br>Prowadzenie: [[Leszek Malinowski]], [[Waldemar Sierański]] i [[Mikołaj Cieślak]]<br>Scenariusz i reżyseria: [[Beata Harasimowicz]], [[Leszek Malinowski]]<br>Oprawa muzyczna: The Jobers <br />
* 2017 (XXIII Festiwal Kabaretu) - wystąpią: [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Kabaret Młodych Panów]], [[Kabaret Jurki]], [[Kabaret Nowaki]], [[Ewa Błachnio]], [[Kabaret Chyba]], [[Michał Wójcik]], [[Kabaret Rak]], [[Kabaret Koń Polski]]<br />
<br />
== Linki zewnętrzne ==<br />
[http://www.kabareton-koszalin.pl Strona Festiwalu Kabaretu w Koszalinie]<br />
<br />
{{DEFAULTSORT:Festiwal Kabaretu w Koszalinie}}<br />
[[Kategoria:Festiwale kabaretowe]]</div>
Rycerz96
https://encyklopediakabaretu.pl/wiki/Kabaret_na_%C5%BBywo
Kabaret na Żywo
2017-05-29T17:33:29Z
<p>Rycerz96: </p>
<hr />
<div>'''Kabaret na Żywo''' - program kabaretowy, który jest emitowany na żywo od 4 września 2016 roku w telewizji Polsat. Każdego odcinka był inny prowadzący i inny temat odcinka.<br />
<br />
Reżyseria i scenariusz cyklu: [[Beata Harasimowicz]]<br />
<br />
Serie:<br />
<br />
I (odcinki 1-10) - premiera: 4 września 2016. Emitowana była w niedzielę o godzinie 20:05. <br />
<br />
II (odcinki 11-19) - premiera: 5 marca 2017. Emitowana była w niedzielę o godzinie 20:05.<br />
<br />
Program składa się z występów kabaretów, artystów kabaretowych, aktorów i piosenkarzy, prezentujących skecze, stand-up oraz monologi. Co tydzień kto inny jest gospodarzem odcinka. <br />
<br />
Oprawa muzyczna: The Jobers<br />
<br />
<br />
== Odcinki ==<br />
<br />
# '''Przychodzi baba do lekarza''' - wystąpili: [[Kabaret Skeczów Męczących]], [[Katarzyna Pakosińska]], [[Mikołaj Cieślak]], [[Agnieszka Litwin-Sobańska]], [[Robert Korólczyk]], [[Stanisław Tym]], Kuba Sienkiewicz<br>Gospodarz: [[Kabaret Skeczów Męczących]]<br />
# '''Daj Lajka''' - wystąpili: [[Kabaret Smile]], [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Grupa MoCarta]], [[Marcin Daniec]], [[Szymon Łątkowski]], Sound'n'Grace<br>Gospodarz: [[Kabaret Smile]]<br />
# '''Francja Elegancja''' - wystąpili: [[Grupa MoCarta]], [[Artur Andrus]], [[Kabaret Smile]], [[Kabaret Jurki]], [[Kabaret Zachodni]], [[Łukasz Kaczmarczyk]], [[Ewa Błachnio]], [[Tomasz Jachimek]], [[Zbigniew Zamachowski]], Anna Głogowska, Rafał Maserak, Michał Szpak<br>Gospodarze: [[Grupa MoCarta]] i [[Artur Andrus]]<br />
# '''Polak potrafi''' - wystąpili: [[Kabaret Nowaki]], [[Kabaret Skeczów Męczących]], [[Kabaret K2]], [[Jerzy Kryszak]], [[Katarzyna Pakosińska]], Krzysztof Cugowski<br>Gospodarz: [[Kabaret Nowaki]]<br />
# '''Za mundurem panny sznurem''' - wystąpili: [[Kabaret Ani Mru-Mru]]. [[Kabaret na Koniec Świata]], [[Kabaret Czesuaf]], [[Kabaret Czołówka Piekła]], [[Cezary Pazura]], Bracia<br>Gospodarz: [[Kabaret Ani Mru-Mru]]<br />
# '''Wszystkie dzieci nasze są''' - wystąpili: [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Kabaret na Koniec Świata]], [[Kabaret Chyba]], [[Kabaret Łowcy.B]], Paweł Królikowski, Letni Chamski Podryw<br>Gospodarz: [[Kabaret Moralnego Niepokoju]]<br />
# '''Sejm od Kuchni''' - wystąpili: [[Jerzy Kryszak]], [[Kabaret Młodych Panów]], [[Kabaret Nowaki]], [[Kabaret Ani Mru-Mru]], [[Kabaret Chyba]], [[Ewa Błachnio]], [[Tomasz Jachimek]], [[Andrzej Poniedzielski]], Grzegorz Łapanowski, Adam Asanov<br>Gospodarz: [[Jerzy Kryszak]]<br />
# '''Oby dwoje chciało naraz''' - wystąpili: [[Cezary Pazura]], [[Ireneusz Krosny]], [[Katarzyna Zielińska]], [[Kabaret Koń Polski]], [[Formacja Chatelet]], Zbigniew Wodecki<br>Gospodarz: [[Cezary Pazura]]<br />
# '''Chcę wyjechać na wieś''' - wystąpili: [[Kabaret pod Wyrwigroszem]], [[Kabaret Koń Polski]], [[Kabaret Ciach]], [[Kabaret Czesuaf]], [[Kabaret Weźrzesz]], Katarzyna Kwiatkowska, [[Sylwester Maciejewski]], [[Bogdan Kalus]]<br>Gospodarz: [[Kabaret pod Wyrwigroszem]]<br />
# '''Rodzina, ach Rodzina''' - wystąpili: [[Kabaret Koń Polski]], [[Kabaret Rak]], [[Kabaret K2]], [[Kabaret Chyba]], [[Kabaret Zachodni]], [[Marcin Daniec]], [[Ewa Błachnio]], [[Mikołaj Cieślak]], Michał Wiśniewski<br>Gospodarz: [[Kabaret Koń Polski]]<br />
# '''Gdzie te chłopy?''' - wystąpili: [[Kabaret Młodych Panów]], [[Kabaret Ani Mru-Mru]], [[Kabaret Zachodni]], [[Ewa Błachnio]], [[Tomasz Jachimek]], [[Cezary Pazura]], Piotr Bukartyk<br>Gospodarz: [[Kabaret Młodych Panów]]<br />
# '''Igrzyska w San Escobar''' - wystąpili: [[Marcin Wójcik]], [[Stanisław Tym]], [[Kabaret Chyba]], [[Kabaret na Koniec Świata]], Kabaret BudaPesz, [[Kabaret Koń Polski]], Sławomir Zapała<br>Gospodarz: [[Marcin Wójcik]]<br />
# '''Język lata jak łopata''' - wystąpili: [[Kabaret Smile]], [[Kabaret Zachodni]], [[Kabaret Słoiczek po Cukrze]], [[Ireneusz Krosny]], Joanna Bartel, [[Andrzej Grabowski]], [[Jerzy Kryszak]], Kayah<br>Gospodarz: [[Kabaret Smile]]<br />
# '''Nie tylko dla gimbusów''' - wystąpili: [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Kabaret na Koniec Świata]], [[Kabaret Chyba]], [[Kabaret Jurki]], [[Grupa MoCarta]], [[Izabela Dąbrowska]]<br>Gospodarz: [[Kabaret Moralnego Niepokoju]]<br />
# '''Polak na wakacjach''' - wystąpili: [[Kabaret pod Wyrwigroszem]], [[Kabaret Czesuaf]], [[Kabaret K2]], [[Formacja Chatelet]], [[Grzegorz Halama]], Dariusz Gnatowski<br>Gospodarz: [[Kabaret pod Wyrwigroszem]]<br />
# '''Wszyscy jesteśmy fachowcami''' - wystąpili: [[Cezary Pazura]], Stefan Friedmann, [[Kabaret Młodych Panów]], [[Kabaret Zachodni]], [[Ewa Błachnio]], [[Tomasz Jachimek]], [[Katarzyna Zielińska]]<br>Gospodarz: [[Cezary Pazura]]<br />
# '''Polskie rodeo''' - wystąpili: [[Ewa Błachnio]], [[Tomasz Jachimek]], [[Kabaret Młodych Panów]], [[Kabaret Koń Polski]], [[Kabaret Chyba]], [[Mariusz Kałamaga]], Sekcja Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn, Sławomir Zapała<br>Gospodarze: [[Ewa Błachnio]] i [[Tomasz Jachimek]]<br />
# '''Młode wilki''' - wystąpili: [[Grupa MoCarta]], [[Artur Andrus]], [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Kabaret Jurki]], [[Jerzy Kryszak]], [[Kabaret Inaczej]], Varius Manx & Kasia Stankiewicz<br>Gospodarze: [[Grupa MoCarta]] i [[Artur Andrus]]<br />
# '''20 lat na scenie i ... Gramy dalej''' - wystąpili: [[Formacja Chatelet]], [[Kabaret pod Wyrwigroszem]], [[Marcin Daniec]], [[Kabaret Nowaki]], [[Katarzyna Pakosińska]], Muzyczny Trójząb Neptuna<br>Gospodarze: [[Formacja Chatelet]]<br />
<br />
== Linki zewnętrzne ==</div>
Rycerz96
https://encyklopediakabaretu.pl/wiki/Kabaret_na_%C5%BBywo
Kabaret na Żywo
2017-05-29T17:33:07Z
<p>Rycerz96: /* Odcinki */</p>
<hr />
<div>'''Kabaret na Żywo''' - program kabaretowy, który jest emitowany na żywo od 4 września 2016 roku w telewizji Polsat. Każdego odcinka był inny prowadzący i inny temat odcinka.<br />
<br />
Reżyseria i scenariusz cyklu: [[Beata Harasimowicz]]<br />
<br />
Serie:<br />
<br />
I (odcinki 1-10) - premiera: 4 września 2016. Emitowana była w niedzielę o godzinie 20:05. <br />
<br />
II (odcinki 11-19) - premiera: 5 marca 2017. Emitowana będzie w niedzielę o godzinie 20:05.<br />
<br />
Program składa się z występów kabaretów, artystów kabaretowych, aktorów i piosenkarzy, prezentujących skecze, stand-up oraz monologi. Co tydzień kto inny jest gospodarzem odcinka. <br />
<br />
Oprawa muzyczna: The Jobers<br />
<br />
<br />
== Odcinki ==<br />
<br />
# '''Przychodzi baba do lekarza''' - wystąpili: [[Kabaret Skeczów Męczących]], [[Katarzyna Pakosińska]], [[Mikołaj Cieślak]], [[Agnieszka Litwin-Sobańska]], [[Robert Korólczyk]], [[Stanisław Tym]], Kuba Sienkiewicz<br>Gospodarz: [[Kabaret Skeczów Męczących]]<br />
# '''Daj Lajka''' - wystąpili: [[Kabaret Smile]], [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Grupa MoCarta]], [[Marcin Daniec]], [[Szymon Łątkowski]], Sound'n'Grace<br>Gospodarz: [[Kabaret Smile]]<br />
# '''Francja Elegancja''' - wystąpili: [[Grupa MoCarta]], [[Artur Andrus]], [[Kabaret Smile]], [[Kabaret Jurki]], [[Kabaret Zachodni]], [[Łukasz Kaczmarczyk]], [[Ewa Błachnio]], [[Tomasz Jachimek]], [[Zbigniew Zamachowski]], Anna Głogowska, Rafał Maserak, Michał Szpak<br>Gospodarze: [[Grupa MoCarta]] i [[Artur Andrus]]<br />
# '''Polak potrafi''' - wystąpili: [[Kabaret Nowaki]], [[Kabaret Skeczów Męczących]], [[Kabaret K2]], [[Jerzy Kryszak]], [[Katarzyna Pakosińska]], Krzysztof Cugowski<br>Gospodarz: [[Kabaret Nowaki]]<br />
# '''Za mundurem panny sznurem''' - wystąpili: [[Kabaret Ani Mru-Mru]]. [[Kabaret na Koniec Świata]], [[Kabaret Czesuaf]], [[Kabaret Czołówka Piekła]], [[Cezary Pazura]], Bracia<br>Gospodarz: [[Kabaret Ani Mru-Mru]]<br />
# '''Wszystkie dzieci nasze są''' - wystąpili: [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Kabaret na Koniec Świata]], [[Kabaret Chyba]], [[Kabaret Łowcy.B]], Paweł Królikowski, Letni Chamski Podryw<br>Gospodarz: [[Kabaret Moralnego Niepokoju]]<br />
# '''Sejm od Kuchni''' - wystąpili: [[Jerzy Kryszak]], [[Kabaret Młodych Panów]], [[Kabaret Nowaki]], [[Kabaret Ani Mru-Mru]], [[Kabaret Chyba]], [[Ewa Błachnio]], [[Tomasz Jachimek]], [[Andrzej Poniedzielski]], Grzegorz Łapanowski, Adam Asanov<br>Gospodarz: [[Jerzy Kryszak]]<br />
# '''Oby dwoje chciało naraz''' - wystąpili: [[Cezary Pazura]], [[Ireneusz Krosny]], [[Katarzyna Zielińska]], [[Kabaret Koń Polski]], [[Formacja Chatelet]], Zbigniew Wodecki<br>Gospodarz: [[Cezary Pazura]]<br />
# '''Chcę wyjechać na wieś''' - wystąpili: [[Kabaret pod Wyrwigroszem]], [[Kabaret Koń Polski]], [[Kabaret Ciach]], [[Kabaret Czesuaf]], [[Kabaret Weźrzesz]], Katarzyna Kwiatkowska, [[Sylwester Maciejewski]], [[Bogdan Kalus]]<br>Gospodarz: [[Kabaret pod Wyrwigroszem]]<br />
# '''Rodzina, ach Rodzina''' - wystąpili: [[Kabaret Koń Polski]], [[Kabaret Rak]], [[Kabaret K2]], [[Kabaret Chyba]], [[Kabaret Zachodni]], [[Marcin Daniec]], [[Ewa Błachnio]], [[Mikołaj Cieślak]], Michał Wiśniewski<br>Gospodarz: [[Kabaret Koń Polski]]<br />
# '''Gdzie te chłopy?''' - wystąpili: [[Kabaret Młodych Panów]], [[Kabaret Ani Mru-Mru]], [[Kabaret Zachodni]], [[Ewa Błachnio]], [[Tomasz Jachimek]], [[Cezary Pazura]], Piotr Bukartyk<br>Gospodarz: [[Kabaret Młodych Panów]]<br />
# '''Igrzyska w San Escobar''' - wystąpili: [[Marcin Wójcik]], [[Stanisław Tym]], [[Kabaret Chyba]], [[Kabaret na Koniec Świata]], Kabaret BudaPesz, [[Kabaret Koń Polski]], Sławomir Zapała<br>Gospodarz: [[Marcin Wójcik]]<br />
# '''Język lata jak łopata''' - wystąpili: [[Kabaret Smile]], [[Kabaret Zachodni]], [[Kabaret Słoiczek po Cukrze]], [[Ireneusz Krosny]], Joanna Bartel, [[Andrzej Grabowski]], [[Jerzy Kryszak]], Kayah<br>Gospodarz: [[Kabaret Smile]]<br />
# '''Nie tylko dla gimbusów''' - wystąpili: [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Kabaret na Koniec Świata]], [[Kabaret Chyba]], [[Kabaret Jurki]], [[Grupa MoCarta]], [[Izabela Dąbrowska]]<br>Gospodarz: [[Kabaret Moralnego Niepokoju]]<br />
# '''Polak na wakacjach''' - wystąpili: [[Kabaret pod Wyrwigroszem]], [[Kabaret Czesuaf]], [[Kabaret K2]], [[Formacja Chatelet]], [[Grzegorz Halama]], Dariusz Gnatowski<br>Gospodarz: [[Kabaret pod Wyrwigroszem]]<br />
# '''Wszyscy jesteśmy fachowcami''' - wystąpili: [[Cezary Pazura]], Stefan Friedmann, [[Kabaret Młodych Panów]], [[Kabaret Zachodni]], [[Ewa Błachnio]], [[Tomasz Jachimek]], [[Katarzyna Zielińska]]<br>Gospodarz: [[Cezary Pazura]]<br />
# '''Polskie rodeo''' - wystąpili: [[Ewa Błachnio]], [[Tomasz Jachimek]], [[Kabaret Młodych Panów]], [[Kabaret Koń Polski]], [[Kabaret Chyba]], [[Mariusz Kałamaga]], Sekcja Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn, Sławomir Zapała<br>Gospodarze: [[Ewa Błachnio]] i [[Tomasz Jachimek]]<br />
# '''Młode wilki''' - wystąpili: [[Grupa MoCarta]], [[Artur Andrus]], [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Kabaret Jurki]], [[Jerzy Kryszak]], [[Kabaret Inaczej]], Varius Manx & Kasia Stankiewicz<br>Gospodarze: [[Grupa MoCarta]] i [[Artur Andrus]]<br />
# '''20 lat na scenie i ... Gramy dalej''' - wystąpili: [[Formacja Chatelet]], [[Kabaret pod Wyrwigroszem]], [[Marcin Daniec]], [[Kabaret Nowaki]], [[Katarzyna Pakosińska]], Muzyczny Trójząb Neptuna<br>Gospodarze: [[Formacja Chatelet]]<br />
<br />
== Linki zewnętrzne ==</div>
Rycerz96
https://encyklopediakabaretu.pl/wiki/Kabaret_Skecz%C3%B3w_M%C4%99cz%C4%85cych
Kabaret Skeczów Męczących
2017-05-29T17:32:30Z
<p>Rycerz96: /* W roli prowadzących */</p>
<hr />
<div>[[Plik:KSM.JPG|300px|thumb|right|Kabaret Skeczów Męczących – od lewej: Karol Golonka, Jarosław Sadza, Marcin Szczurkiewicz, Michał Tercz<br>[[Kabaret Skeczów Męczących/zdjęcia|więcej zdjęć]]]]<br />
'''Kabaret Skeczów Męczących''' (w skrócie '''KSM''') – polski kabaret powstały w 2003 roku w Kielcach.<br />
<br />
Jesienią 2010 roku członkowie Kabaretu Skeczów Męczących prowadzili w TVP2 teleturniej ''Kabaretożercy''.<br />
<br />
== Skład ==<br />
* [[Karol Golonka]]<br />
* [[Jarosław Sadza]]<br />
* [[Marcin Szczurkiewicz]]<br />
* [[Michał Tercz]]<br />
; Obsługa techniczna<br />
* Paweł Piotrowski<br />
;Byli współpracownicy<br />
*[[Robert Stróżyk]] (obsługa techniczna)<br />
<br />
== Programy kabaretowe ==<br />
* ''TV Męcząca'' – premiera: 18 lipca 2003, Świnoujście<br />
* ''Ewolucja'' – premiera: 28 listopada 2004, Gdańsk<br />
* ''Aluminiowe wiadro'' – premiera: 7 października 2005, Rybnik <br />
* ''Pan Bożenka'' – premiera: 28 lutego 2007, Warszawa<br />
* ''Rodzaj męski'' – premiera: 11 marca 2008, Lublin<br />
* ''[[Śmiechosteron]]'' – premiera: 13 listopada 2009, Kielce<br />
* ''Porntepian'' – premiera: jesień 2010<br />
* ''[[Z życia niższych sfer spektakl w 3D]]'' – premiera: jesień 2012<br />
* ''Pod prądem'' - premiera: 2016<br />
<br />
== Nagrody ==<br />
* 2003<br />
** Grand Prix w regionalnych eliminacjach Festiwalu Artystycznego Młodzieży Akademickiej [[FAMA]]<br />
** Nagroda Honorowych Laureatów Festiwalu Artystycznego Młodzieży Akademickiej [[FAMA]]<br />
** III Nagroda na [[Trybunały Kabaretowe|Trybunałach Kabaretowych]], Piotrków Trybunalski<br />
** Dziennikarska Szpila 2003 – nagroda mediów województwa Świętokrzyskiego<br />
** Zwycięstwo w VIII meczu Polskiej Ligi Kabaretowej, w spotkaniu z [[Kabaret Neo-Nówka|Kabaretem Neo-Nówka]], Rzeszów<br />
* 2004<br />
** Grand Prix, Nagroda Publiczności i Nagroda Dziennikarzy na IV [[Siedlecka Noc Kabaretowa|Siedleckiej Nocy Kabaretowej]], Siedlce<br />
** II Miejsce na V [[Festiwal Dobrego Humoru|Festiwalu Dobrego Humoru]], Gdańsk<br />
** II Nagroda i Nagroda Fotoreporterów na XX Ogólnopolskich Spotkaniach z Piosenką Kabaretową [[OSPA]], Ostrołęka<br />
** III Nagroda na Kabaretowym Międzynarodowym Festiwalu [[Wrocek]], Wrocław<br />
** Nagroda Publiczności, Wyróżnienie Jury i Wyróżnienie Specjalne Związku Gmin Warmińsko-Mazurskich na XXV [[Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry|Lidzbarskich Wieczorach Humoru i Satyry]], Lidzbark Warmiński<br />
** Nagroda Publiczności na VII Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów i Kabaretów Studenckich "[[Wyjście z Cienia]]", Gdańsk<br />
* 2005<br />
** I Nagroda na I Kabaretowym Międzynarodowym Festiwalu [[Wrocek]], Wrocław <br />
** I Nagroda na I Ogólnopolskim Przeglądzie Kabaretowym w ramach trójmiejskich Neptunaliów, Gdańsk<br />
** I Nagroda w walce z [[Kabaret Noł Nejm|Kabaretem Noł Nejm]] oraz [[Kabaret Napád|Kabaretem Napád]] na II [[Zielony Salon Młodych Kabaretów|Zielonym Salonie Młodych Kabaretów]], Warszawa<br />
** II Nagroda i Srebrna Cegła w Konkursie Piosenki Debilnej na I Kabaretowym Międzynarodowym Festiwalu [[Wrocek]], Wrocław<br />
** III Nagroda, Nagroda Publiczności i Nagroda Dziennikarzy na V [[Siedlecka Noc Kabaretowa|Siedleckiej Nocy Kabaretowej]], Siedlce<br />
** III Miejsce – Tytuł ŚciaKa oraz Wyróżnienie w Konkursie Piosenki na IV Dąbrowskiej Ściemie Kabaretowej [[DebeŚciaK]], Dąbrowa Górnicza<br />
** III Nagroda i Nagroda Publiczności w Konkursie na Przesłanie do Konstytucji Kabaretowej na [[Trybunały Kabaretowe|Trybunałach Kabaretowych]], Piotrków Trybunalski<br />
** Wyróżnienie Jury za interesującą i całościową formę programu ''Ewolucja'' na I Ogólnopolskim Festiwalu Kabaretowym [[Wyżyny Drwiny]], Lublin<br />
** Melodyjna Nagroda im. Artura na X Rybnickiej Jesieni Kabaretowej [[Ryjek]], Rybnik<br />
* 2006<br />
** I Nagroda na XXVII [[Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry|Lidzbarskich Wieczorach Humoru i Satyry]], Lidzbark Warmiński<br />
** I Nagroda na III [[Śląska Olimpiada Kabaretowa|Śląskiej Olimpiadzie Kabaretowej]], Katowice<br />
** III Miejsce w Konkursie Młodych Twórców Kabaretowych – Debiuty na VII [[Festiwal Dobrego Humoru|Festiwalu Dobrego Humoru]], Gdańsk<br />
** Nagroda Publiczności, Nagroda Dziennikarzy, Nagroda Organizatorów i Nagroda za Osobowość Sceniczną dla [[Jarosław Sadza|Jarosława Sadzy]] na VIII Ogólnopolskiej Giełdzie Kabaretowej [[PrzeWAŁka]], Wałbrzych<br />
** Nagroda Publiczności i Wyróżnienie Jury za skecz ''Zabawa Cudzym Kosztem'' na XXII [[PaKA|Przeglądzie Kabaretów PaKA]], Kraków<br />
* 2007<br />
** I Nagroda na III Kabaretowym Międzynarodowym Festiwalu [[Wrocek]], Wrocław<br />
** II Nagroda i Nagroda Publiczności na IV Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Kabaretowej [[O.B.O.R.A.]], Poznań<br />
** III Nagroda i Nagroda Publiczności na XXIII [[PaKA|Przeglądzie Kabaretów PaKA]], Kraków<br />
** III Nagroda na XXVIII [[Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry|Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry]], Lidzbark Warmiński<br />
* 2010<br />
** III Miejsce – Tytuł ŚciaKa na IX Dąbrowskiej Ściemie Kabaretowej [[DebeŚciaK]], Dąbrowa Górnicza<br />
* 2011<br />
** Zwycięstwo w kategorii "Najlepszy kabaret" w plebiscycie Złote Ireny przeprowadzonym na stronie zloteireny.tvp.pl<br />
<br />
== W roli prowadzących ==<br />
* [[Dzięki Bogu już weekend]] – odc. 20 – 2013<br />
* [[Świętokrzyska Gala Kabaretowa]] - 2015, 2016, 2017<br />
* [[Kabaret na Żywo]] - odc. 1 - 2016<br />
<br />
== Dyskografia ==<br />
===DVD===<br />
* ''[[Kabaret Skeczów Męczących (DVD)|Kabaret Skeczów Męczących]]'' – premiera: 2007<br />
* ''[[Śmiechosteron]]'' – premiera: 1 kwietnia 2012<br />
<br />
== Kontakt ==<br />
* menedżer: Mirosław Promny<br />
* tel. 604 528 028<br />
* e-mail: [mailto:mirek@kabarety.com.pl mirek@kabarety.com.pl]<br />
Kabaretem opiekuje się [[Agencja Artystyczna ESKANDER]].<br />
<br />
== Zobacz też ==<br />
[[Kabaret Skeczów Męczących/skecze|Skecze Kabaretu Skeczów Męczących]]<br />
<br />
== Linki zewnętrzne ==<br />
* [http://www.ksm.art.pl Oficjalna strona Kabaretu Skeczów Męczących]<br />
* [http://www.ksm.jun.pl Oficjalne forum fanów Kabaretu Skeczów Męczących]<br />
* [http://www.myspace.com/kabaretksm Profil Kabaretu Skeczów Męczących na MySpace]<br />
* [http://www.facebook.com/kabaretksm Oficjalna strona Kabaretu Skeczów Męczących na Facebooku]<br />
<br />
{{DEFAULTSORT:Kabaret Skeczów Męczących}}<br />
[[Kategoria:Kabarety z Kielc]]<br />
[[Kategoria:Polskie kabarety]]</div>
Rycerz96
https://encyklopediakabaretu.pl/wiki/%C5%9Awi%C4%99tokrzyska_Gala_Kabaretowa
Świętokrzyska Gala Kabaretowa
2017-05-29T17:31:00Z
<p>Rycerz96: </p>
<hr />
<div>'''Świętokrzyska Gala Kabaretowa''' - impreza kabaretowa odbywająca się w sierpniu w Kielcach, w amfiteatrze Kadzielnia. Biorą w niej udział kabarety z całego kraju, które prezentują premierowe skecze i hity lata. Świętokrzyską Galę Kabaretową transmitowała TVP 2 w latach 2013-2015. Od 2016 roku Świętokrzyską Galę Kabaretową transmituje telewizja Polsat.<br />
<br />
# '''2013''' - wystąpili: [[Kabaret Paranienormalni]], Kabaret Ancla, [[Marcin Daniec]], [[Kabaret Nowaki]], [[Kabaret pod Wyrwigroszem]], [[Kabaret Skeczów Męczących]], [[Formacja Chatelet]], [[Kabaret Smile]], Anna Gornostaj, [[Krzysztof Respondek]], Marian Opania, Wiktor Zborowski, [[Kabaret Łowcy.B]], [[Kabaret Weźrzesz]], Juliusz Kamil, Michał Sobierajski, Mateusz Grędziński, Natalia Nykiel<br>Prowadzenie: [[Adrianna Borek]] i [[Adam Małczyk]]<br>Reżyseria: [[Beata Harasimowicz]]<br>Oprawa muzyczna: The Jobers <br />
Realizacja: TVP2<br />
# '''2014''' - wystąpili: [[Kabaret Paranienormalni]], [[Kabaret Skeczów Męczących]], [[Kabaret Nowaki]], [[Kabaret pod Wyrwigroszem]], [[Kabaret K2]], [[Formacja Chatelet]], [[Kabaret Koń Polski]], [[Katarzyna Pakosińska]], [[Kabaret Łowcy.B]], [[Andrzej Poniedzielski]], Leszcze<br>Prowadzenie: [[Adam Małczyk]] i [[Barbara Tomkowiak]]<br>Reżyseria: [[Beata Harasimowicz]]<br>Oprawa muzyczna: The Jobers <br />
Realizacja: TVP2<br />
# '''2015''' - wystąpili: [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Kabaret Młodych Panów]], [[Kabaret pod Wyrwigroszem]], [[Kabaret Skeczów Męczących]], [[Kabaret K2]], [[Formacja Chatelet]], [[Kabaret Nowaki]], [[Marcin Daniec]], [[Ireneusz Krosny]], [[Artur Andrus]]<br>Prowadzenie: [[Kabaret Skeczów Męczących]] i Barbara Kurdej-Szatan<br>Reżyseria: [[Beata Harasimowicz]]<br>Oprawa muzyczna: The Jobers <br />
Realizacja: TVP2<br />
# '''2016''' - wystąpili: [[Kabaret Paranienormalni]], [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Kabaret pod Wyrwigroszem]], [[Marcin Daniec]], [[Andrzej Poniedzielski]], [[Jerzy Kryszak]], [[Formacja Chatelet]], [[Kabaret Nowaki]], [[Kabaret K2]], [[Kabaret na Koniec Świata]], [[Kabaret z Konopi]], [[Kabaret Skeczów Męczących]]<br>Prowadzenie: [[Kabaret Skeczów Męczących]] i Paulina Sykut-Jeżyna<br>Oprawa muzyczna: The Jobers <br />
Realizacja: Polsat<br />
# '''2017''' - wystąpią: [[Kabaret Skeczów Męczących]], [[Kabaret Paranienormalni]], [[Kabaret Nowaki]], [[Kabaret Młodych Panów]], [[Kabaret K2]], [[Kabaret Łowcy.B]], [[Formacja Chatelet]], [[Kabaret pod Wyrwigroszem]], [[Kabaret Czesuaf]], [[Andrzej Grabowski]]<br>Prowadzenie: [[Kabaret Skeczów Męczących]]<br>Oprawa muzyczna: The Jobers<br />
Realizacja: Polsat</div>
Rycerz96
https://encyklopediakabaretu.pl/wiki/Sopocka_Noc_Kabaretowa
Sopocka Noc Kabaretowa
2017-05-29T17:25:08Z
<p>Rycerz96: </p>
<hr />
<div>'''Sopocka Noc Kabaretowa''' – kabareton odbywający się co roku w Sopocie w ramach Festiwalu TOPtrendy, a od 2015 roku jest też nazwana jako Sopocki Hit Kabaretowy w ramach festiwalu Polsat SuperHit Festival. Impreza jest transmitowana w telewizji Polsat.<br />
<br />
# '''2004''' – wystąpili: [[Paweł Dłużewski]], [[Andrzej Grabowski]], [[Jerzy Kryszak]], [[Krzysztof Piasecki]], Cezary Żak, [[Bohdan Smoleń]], [[Kabaret Łowcy.B]], [[Kabaret Jachim Presents]], [[Kabaret OT.TO]], Grupa wokalna Szafa Gra, Grupa Taneczna<br />
# '''2005''' <br>Prowadzenie: [[Cezary Pazura]] i Olaf Lubaszenko<br />
# '''2006''' – wystąpili: [[Jerzy Kryszak]], [[Grzegorz Halama]], [[Ireneusz Krosny]], [[Kabaret Ani Mru-Mru]], [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Kabaret Koń Polski]], [[Krzysztof Piasecki]], [[Kabaret Elita]], [[Kabaret Rak]], [[Kabaret Łowcy.B]], [[Kabaret Długi]], [[Kabaret Szum]], Jakub Dobosz, [[Kabaret Skeczów Męczących]], [[Kabaret Młodych Panów]]<br>Prowadzenie: Olaf Lubaszenko i [[Stefan Friedmann]]<br />
# '''2007''' – wystąpili: [[Kabaret Ani Mru-Mru]], [[Marcin Daniec]], [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Kabaret Koń Polski]], [[Kabaret Młodych Panów]], [[Jerzy Kryszak]], [[Kabaret Rak]], [[Kabaret OT.TO]], [[Kabaret Neo-Nówka]], [[Kabaret DNO]], [[Kabaret Paranienormalni]], [[Kabaret Łowcy.B]], [[Kabaret Smile]]<br>Prowadzenie: [[Cezary Pazura]] i Olaf Lubaszenko<br />
# '''2008''' – wystąpili: [[Marcin Daniec]], [[Kabaret Ani Mru-Mru]], [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Cezary Pazura]], [[Jerzy Kryszak]], [[Kabaret Koń Polski]], [[Kabaret Łowcy.B]], [[Kabaret Rak]], [[Kabaret Młodych Panów]], [[Kabaret Paranienormalni]], [[Kabaret pod Wyrwigroszem]], [[Grzegorz Halama]], [[Kabaret Skeczów Męczących]], Grupa Wokalna Szafa Gra<br>Prowadzenie: [[Cezary Pazura]], [[Piotr Bałtroczyk]] i Olaf Lubaszenko<br />
# '''2009''' – wystąpili: [[Kabaret Ani Mru-Mru]], [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Cezary Pazura]], [[Jerzy Kryszak]], [[Kabaret Łowcy.B]], [[Kabaret Paranienormalni]], [[Kabaret pod Wyrwigroszem]], [[Grzegorz Halama]], [[Kabaret Neo-Nówka]], [[Kabaret Limo]], [[Kabaret Skeczów Męczących]], [[Kabaret Widelec]], Natasza Urbańska, Grupa Wokalna Szafa Gra <br>Prowadzenie: [[Piotr Bałtroczyk]], Olaf Lubaszenko, [[Jerzy Kryszak]]<br />
# '''2010''' – wystąpili: [[Kabaret Neo-Nówka]], [[Kabaret Łowcy.B]], [[Jerzy Kryszak]], [[Kabaret pod Wyrwigroszem]], [[Kabaret Skeczów Męczących]], [[Grupa Rafała Kmity]], [[Kabaret Limo]], [[Kabaret Młodych Panów]], [[Andrzej Grabowski]], [[Grzegorz Halama]], [[Kabaret Hrabi]], [[Kabaret Ciach]], [[Kabaret Smile]], [[Kabaret Nowaki]]<br>Prowadzenie: [[Piotr Bałtroczyk]], [[Magdalena Mleczak]]<br />
# '''2011''' – wystąpili: [[Kabaret Ani Mru-Mru]], [[Cezary Pazura]], [[Kabaret Neo-Nówka]], [[Piotr Bałtroczyk]], [[Kabaret Paranienormalni]], [[Jerzy Kryszak]], [[Kabaret Łowcy.B]], [[Formacja Chatelet]], [[Kabaret Młodych Panów]], [[Kabaret Skeczów Męczących]], [[Kabaret Nowaki]], [[Kabaret Jurki]], [[Kabaret Smile]], Michał Kempa<br>Prowadzenie: [[Kabaret Ani Mru-Mru]]<br>Oprawa muzyczna: Life Club Band<br />
# '''2012''' – wystąpili: [[Kabaret Ani Mru-Mru]], [[Kabaret Neo-Nówka]], [[Cezary Pazura]], [[Kabaret Paranienormalni]], [[Kabaret OT.TO]], [[Kabaret Limo]], [[Piotr Bałtroczyk]], [[Kabaret Młodych Panów]], [[Jerzy Kryszak]], [[Kabaret Łowcy.B]], [[Kabaret Chyba]], [[Kabaret Na Ostatnią Chwilę|Kabaret NOC]].<br>Prowadzenie: Mateusz Borek, [[Cezary Pazura]], [[Marcin Wójcik]]<br>Oprawa muzyczna: Life Club Band<br />
# '''2013''' – wystąpili: [[Kabaret Ani Mru-Mru]], [[Cezary Pazura]], Olaf Lubaszenko, [[Artur Andrus]], [[Grupa MoCarta]], [[Mikołaj Cieślak]], [[Magdalena Stużyńska-Brauer]], Arkadiusz Janiczek, [[Kabaret Łowcy.B]], [[Andrzej Grabowski]], [[Kabaret Smile]], [[Jerzy Kryszak]], [[Kabaret Młodych Panów]], [[Ireneusz Krosny]], Rafał Rutkowki, [[Kabaret Nowaki]], [[Kabaret Chyba]]<br />
# '''2014''' – wystąpili: [[Kabaret Ani Mru-Mru]], [[Marcin Daniec]], [[Cezary Pazura]], [[Kabaret Smile]], [[Piotr Bałtroczyk]], [[Kabaret pod Wyrwigroszem]], [[Andrzej Grabowski]], [[Ireneusz Krosny]], Zbigniew Wodecki, [[Jerzy Kryszak]], [[Kabaret Młodych Panów]], [[Kabaret 44-200]], [[Kabaret z Konopi]], [[Kabaret Ciach]], [[Kabaret Słuchajcie]].<br>Prowadzenie: [[Piotr Bałtroczyk]] i Bilguun Ariunbaatar<br>Oprawa muzyczna: Life Club Band<br />
# '''2015''' - wystąpili: [[Kabaret Ani Mru-Mru]], [[Kabaret Neo-Nówka]] i zespół Żarówki, [[Kabaret Młodych Panów]], [[Kabaret Smile]], [[Cezary Pazura]], [[Jerzy Kryszak]], [[Andrzej Grabowski]], [[Marcin Daniec]], [[Kabaret Czwarta Fala]], [[Piotr Bałtroczyk]], zespół ImproSkład, [[Kabaret Na Ostatnią Chwilę|Kabaret NOC]], [[Ewa Błachnio]], Maciej Maleńczuk i zespół Psychodancing, Sławomir Zapała<br>Prowadzenie: [[Piotr Bałtroczyk]] i [[Ewa Błachnio]]<br />
# '''2016''' - wystąpili: [[Kabaret Ani Mru-Mru]], [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Kabaret Neo-Nówka]] i zespół Żarówki, [[Kabaret Młodych Panów]], [[Kabaret Skeczów Męczących]], [[Cezary Pazura]], [[Jerzy Kryszak]], [[Marcin Daniec]], [[Kabaret Rak]], Kacper Kuszewski i Leszcze, [[Mariusz Kałamaga]], Bartek Kasprzykowski, Tamara Arciuch, [[Krzysztof Piasecki]], VOX, Sławomir Zapała<br>Prowadzenie: [[Piotr Bałtroczyk]] i [[Ewa Błachnio]]<br>Oprawa muzyczna: Filip Siejka Band<br />
# '''2017''' - wystąpili: [[Kabaret Ani Mru-Mru]], [[Kabaret Młodych Panów]], [[Kabaret Smile]], [[Kabaret Skeczów Męczących]], [[Kabaret Chyba]], [[Kabaret Zachodni]], [[Kabaret Koń Polski]], [[Formacja Chatelet]], [[Ewa Błachnio]], [[Piotr Bałtroczyk]], [[Jerzy Kryszak]], [[Mariusz Kałamaga]], [[Grzegorz Halama]], [[Ireneusz Krosny]], Łobuzy<br>Prowadzenie: [[Ewa Błachnio]] i [[Marcin Wójcik]]<br>Oprawa muzyczna: Life Club Band<br />
<br />
== Linki zewnętrzne ==<br />
[http://www.toptrendy.pl/ Oficjalna strona Festiwalu TOPtrendy]<br />
<br />
{{DEFAULTSORT:Sopocka Noc Kabaretowa}}<br />
[[Kategoria:Festiwale kabaretowe]]</div>
Rycerz96
https://encyklopediakabaretu.pl/wiki/Nowa_Huta_Gangsta
Nowa Huta Gangsta
2017-05-19T13:48:52Z
<p>Rycerz96: /* Utwory */</p>
<hr />
<div>'''Nowa Huta Gangsta''' - projekt muzyczny artystów [[Formacja Chatelet|Formacji Chatelet]] z Krakowa.<br />
<br />
== Skład ==<br />
* [[Adam Grzanka]] - autor muzyki, autor tekstów, wokalista<br />
* [[Adam Małczyk]] - autor tekstów, wokalista<br />
* [[Michał Pałubski]] - autor tekstów, wokalista<br />
; Poprzedni członkowie<br />
* [[Jerzy Jan Połoński]] - autor tekstów, wokalista (do grudnia 2006)<br />
<br />
== Utwory ==<br />
* ''Bohaterzy z Huty'' - premiera: 7 maja 2005, oficjalna strona [[Formacja Chatelet|Formacji Chatelet]]. Utwór został wydany na płycie z utworami z XXII [[PaKA|Przeglądu Kabaretów PaKA]] ''Miłość niejedno ma imię''.<br />
* ''Młodzież bawi się kulturalnie'' - premiera: XXII [[PaKA|Przegląd Kabaretów PaKA]], Rotunda, Kraków (2006)<br />
* ''English lesson'' / ''English is easy'' - premiera: VIII [[Mazurska Noc Kabaretowa]], Mrągowo (2006)<br />
<br />
== Linki zewnętrzne ==<br />
[http://www.myspace.com/nowahutagangsta Profil Nowa Huta Gangsta na myspace.com]</div>
Rycerz96
https://encyklopediakabaretu.pl/wiki/Kabaret!
Kabaret!
2017-05-19T13:48:15Z
<p>Rycerz96: /* Kalendarium */</p>
<hr />
<div>[[Plik:DVD FCH.jpg|200px|thumb|right|Okładka DVD ''Kabaret!'']]<br />
'''Kabaret!''' – płyta DVD [[Formacja Chatelet|Formacji Chatelet]].<br />
<br />
== Kalendarium ==<br />
5 listopada 2009, ACK UMCS "Chatka Żaka", Lublin – nagranie programu<br><br />
19 lutego 2010 – premiera DVD ''Kabaret!''<br />
<br />
== Utwory ==<br />
# ''Dwójki, pary, duety''<br />
# ''Dziecko''<br />
# ''Waga państwowa''<br />
# ''Reklama społeczna''<br />
# ''Terapia''<br />
# ''Koń''<br />
# ''Buba – Coming Out''<br />
# ''Plemniki''<br />
# ''Karteczki''<br />
# ''Ja cie ja cie''<br />
# ''Pointa''<br />
# ''Samice''<br />
# ''Buba – Urząd Pracy''<br />
<br />
'''Dodatki''':<br />
# ''Wysiwiwyts''<br />
# ''Oko opatrzności''<br />
# ''Znajdź czuły punkt''<br />
# ''Foczki''<br />
# ''Sztingor mingor''<br />
# Zdjęcia<br />
# ''Łebzon''<br />
<br />
== Linki zewnętrzne ==<br />
[http://chatelet.pl/ Oficjalna strona Formacji Chatelet]<br />
<br />
{{DEFAULTSORT:Kabaret!}}<br />
[[Kategoria:DVD]]</div>
Rycerz96
https://encyklopediakabaretu.pl/wiki/Barbara_Tomkowiak
Barbara Tomkowiak
2017-05-19T13:46:44Z
<p>Rycerz96: </p>
<hr />
<div>'''Barbara Tomkowiak''' – polska artystka kabaretowa, obecna członkini [[Formacja Chatelet|Formacji Chatelet]] i była członkini [[Kabareciarnia Laskowika|Kabareciarni Laskowika]] oraz [[Grupa Improwizująca GZIK|Grupy Improwizującej GZIK]].<br />
<br />
== Filmografia ==<br />
; Filmy<br />
* ''[[Zamknięci w Celuloidzie]]'' jako Ewa (2007)<br />
<br />
{{DEFAULTSORT:Tomkowiak Barbara}}<br />
[[Kategoria:Polscy artyści kabaretowi]]</div>
Rycerz96
https://encyklopediakabaretu.pl/wiki/Adam_Ma%C5%82czyk
Adam Małczyk
2017-05-19T13:45:16Z
<p>Rycerz96: /* W roli prowadzącego */</p>
<hr />
<div>'''Adam Małczyk''' (ur. 28 października 1974) – polski artysta kabaretowy, konferansjer, członek [[Formacja Chatelet|Formacji Chatelet]].<br />
<br />
Razem z [[Adam Grzanka|Adamem Grzanką]] prowadził program ''Hole in the Wall'' w TV4, dawniej prowadzili razem program rozrywkowy ''Maraton Uśmiechu'' emitowany w TVN (do którego wspólnie z [[Robert Górski|Robertem Górskim]] tworzył scenariusze). Współtworzy projekt muzyczny [[Nowa Huta Gangsta]].<br />
<br />
Z wykształcenia jest ekonomistą.<br />
<br />
== W roli prowadzącego ==<br />
* Ogólnopolskie Spotkania z Piosenką Kabaretową [[OSPA]] – 2003 (wspólnie z [[Adam Grzanka|Adamem Grzanką]]), 2009 – Koncert Konkursowy i Koncert Laureatów (wspólnie z [[Adam Grzanka|Adamem Grzanką]])<br />
* [[Zakopiańskie Konfrontacje Kabaretowe]] – 2005 (wspólnie z [[Adam Grzanka|Adamem Grzanką]]), 2007 (wspólnie z [[Adam Grzanka|Adamem Grzanką]])<br />
* [[Mazurska Noc Kabaretowa]] – 2007 (wspólnie z [[Adam Grzanka|Adamem Grzanką]] i [[Michał Pałubski|Michałem Pałubskim]])<br />
* [[Świętokrzyska Gala Kabaretowa]] – 2013 (z [[Adrianna Borek|Adrianną Borek]]), 2014 (z [[Barbara Tomkowiak|Barbarą Tomkowiak]])<br />
<br />
== Filmografia ==<br />
===Aktor===<br />
; Filmy<br />
* ''[[Dr Jekyll i Mr Hyde wg Wytwórni A'YoY]]'' jako komik ze skarpetami (1999)<br />
* ''Pan Bruno'' (2004)<br />
<br />
== Linki zewnętrzne ==<br />
* [http://www.filmweb.pl/o207566/Adam+Małczyk Adam Małczyk] na stronie www.filmweb.pl<br />
* [http://filmpolski.pl/fp/index.php/1146227 Adam Małczyk] na stronie www.filmpolski.pl<br />
<br />
{{DEFAULTSORT:Małczyk, Adam}}<br />
[[Kategoria:Polscy artyści kabaretowi]]</div>
Rycerz96
https://encyklopediakabaretu.pl/wiki/Adrianna_Borek
Adrianna Borek
2017-05-19T13:44:42Z
<p>Rycerz96: /* W roli prowadzącej */</p>
<hr />
<div>[[Plik:AdriannaBorek.JPG|200px|thumb|right|Adrianna Borek<br>[[Adrianna_Borek/zdjęcia|więcej zdjęć]]]]<br />
'''Adrianna Borek''' (ur. 10 lipca 1982 roku) – polska artystka kabaretowa, członkini [[Kabaret Nowaki| Kabaretu Nowaki]]. Wcześniej występowała w [[Kabaret Babeczki z Rodzynkiem|Kabarecie Babeczki z Rodzynkiem]].<br />
<br />
== Nagrody ==<br />
* 2009<br />
** Statuetka IceMole za najlepszą rolę żeńską na I [[Flying Mole Festiwal]], Zielona Góra<br />
** Honorowe Wyróżnienie za kabaretową indywidualność na XXX [[Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry|Lidzbarskich Wieczorach Humoru i Satyry]], Lidzbark Warmiński<br />
*2011<br />
**Indywidualna Nagroda za najlepszą żeńską kreację aktorską na X Dąbrowskiej Ściemie Kabaretowej [[DebeŚciaK]], Dąbrowa Górnicza<br />
<br />
== W roli prowadzącej ==<br />
* [[Świętokrzyska Gala Kabaretowa]] – 2013 (z [[Adam Małczyk|Adamem Małczykiem]])<br />
<br />
== Filmografia ==<br />
===Aktorka===<br />
; Filmy<br />
* ''[[Zamknięci w Celuloidzie]]'' jako Koleżanka Julii (2007)<br />
<br />
{{DEFAULTSORT:Borek Adrianna}}<br />
[[Kategoria:Polscy artyści kabaretowi]]</div>
Rycerz96
https://encyklopediakabaretu.pl/wiki/Formacja_Chatelet
Formacja Chatelet
2017-05-19T13:42:34Z
<p>Rycerz96: /* W roli prowadzących */</p>
<hr />
<div>[[Plik:LogoFCH.jpg|200px|thumb|right|Logo Formacji Chatelet]]<br />
'''Formacja Chatelet''' (inaczej '''Teatr''' bądź '''Kabaret Form Niebywałych''') – polski kabaret powstały późną jesienią 1996 roku w Krakowie z inicjatywy Krzysztofa Niedźwiedzkiego przy udziale Adama Grzanki, Adama Małczyka i Pawła Rybaka.<br />
<br />
Adam Małczyk i Adam Grzanka prowadzili program ''Hole in the Wall'' w TV4. Formacja Chatelet jest autorem projektu muzycznego [[Nowa Huta Gangsta]].<br />
<br />
== Skład ==<br />
* [[Adam Małczyk]]<br />
* [[Michał Pałubski]]<br />
* [[Askaniusz Petynka]]<br />
* [[Barbara Tomkowiak]]<br />
; Poprzedni członkowie<br />
* [[Adam Grzanka]] (do 1 listopada 2011 roku)<br />
* [[Paweł Rybak]]<br />
* [[Tomasz Jachimek]]<br />
* [[Marcin Sikora]]<br />
* [[Jerzy Jan Połoński]]<br />
* [[Krzysztof Niedźwiedzki]]<br />
<br />
== Programy kabaretowe ==<br />
* ''Program Jedenasty'' – premiera: 16 lutego 1997<br />
* ''Program Drugi'' – premiera: październik 1997<br />
* ''Dziwny Dziwny'' – premiera: 8 kwietnia 2000<br />
* ''Trójkąty'' – premiera: wiosna 2003<br />
* ''FOCH'' – premiera: 2011<br />
<br />
== Nagrody ==<br />
* 1997<br />
** Grand Prix na XIII [[PaKA|Przeglądzie Kabaretów PaKA]], Kraków<br />
** Nagroda im. Maksa Szoca na Festiwalu Artystycznym Młodzieży Akademickiej [[FAMA]], Świnoujście<br />
* 1998<br />
** I Nagroda oraz Nagroda Publiczności na XIV [[PaKA|Przeglądzie Kabaretów PaKA]], Kraków<br />
** I Nagroda na XIX [[Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry|Lidzbarskich Biesiadach Humoru i Satyry]], Lidzbark Warmiński<br />
** Nagroda Prezydenta Miasta Świnoujście na Festiwalu Artystycznym Młodzieży Akademickiej [[FAMA]], Świnoujście<br />
** I Miejsce na IV Mazurskim Lecie Kabaretowym [[Mulatka]], Ełk<br />
* 2000<br />
** I Nagroda na I Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Estradowej, Warszawa<br />
** I Nagroda na I Międzynarodowym Festiwalu Działań Teatralnych i Plastycznych ZDARZENIA Tczew – Europa 2000<br />
* 2005<br />
** Wyróżnienie Kabaretów na X Rybnickiej Jesieni Kabaretowej [[Ryjek]], Rybnik<br />
* 2006<br />
** I Nagroda na X Jubileuszowym Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Słowa "Czy to jest kochanie?", Elbląg<br />
* I Nagroda na Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów i Kabaretów Studenckich [[Wyjście z Cienia]], Gdańsk<br />
* Specjalna Nagroda Rektora Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie – Antoniego Fałata<br />
* [[Pingwin z Brązu]] – nagroda zielonogórskiego środowiska kabaretowego<br />
<br />
== Scenariusz programów kabaretowych ==<br />
* [[Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry]] – 2010 – Kabaretowa Noc pod Gwiazdami – Kraków dla Lidzbarka<br />
<br />
== W roli prowadzących ==<br />
* [[Mazurska Noc Kabaretowa]] – 2007<br />
* [[Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry]] – 2010 – Kabaretowa Noc pod Gwiazdami – Kraków dla Lidzbarka<br />
* [[Dzięki Bogu już weekend]] – odc. 5, 18, 34, 39 – 2013, 2014, 2016<br />
* [[Kabaret na Żywo]] - odc. 19 - 2017<br />
<br />
== Dyskografia ==<br />
* ''[[Kabaret!]]'' (DVD) – premiera: 19 lutego 2010<br />
<br />
== Kontakt ==<br />
* menedżer: Mirosław Promny<br />
* tel. 604 528 028<br />
* e-mail: [mailto:mirek@kabarety.com.pl mirek@kabarety.com.pl]<br />
Kabaretem opiekuje się [[Agencja Artystyczna ESKANDER]].<br />
<br />
== Zobacz też ==<br />
[[Formacja Chatelet/skecze|Skecze Formacji Chatelet]]<br />
<br />
== Linki zewnętrzne ==<br />
* [http://chatelet.pl/ Oficjalna strona Formacji Chatelet]<br />
* [http://www.myspace.com/formacjachatelet Profil Formacji Chatelet na MySpace]<br />
* [http://www.facebook.com/formacja.chatelet Oficjalna strona Formacji Chatelet na Facebooku]<br />
<br />
{{DEFAULTSORT:Formacja Chatelet}}<br />
[[Kategoria:Kabarety z Krakowa]]<br />
[[Kategoria:Polskie kabarety]]</div>
Rycerz96
https://encyklopediakabaretu.pl/wiki/Kabaret_na_%C5%BBywo
Kabaret na Żywo
2017-05-19T13:41:22Z
<p>Rycerz96: /* Odcinki */</p>
<hr />
<div>'''Kabaret na Żywo''' - program kabaretowy, który jest emitowany na żywo od 4 września 2016 roku w telewizji Polsat. Każdego odcinka był inny prowadzący i inny temat odcinka.<br />
<br />
Reżyseria i scenariusz cyklu: [[Beata Harasimowicz]]<br />
<br />
Serie:<br />
<br />
I (odcinki 1-10) - premiera: 4 września 2016. Emitowana była w niedzielę o godzinie 20:05. <br />
<br />
II (odcinki 11-19) - premiera: 5 marca 2017. Emitowana będzie w niedzielę o godzinie 20:05.<br />
<br />
Program składa się z występów kabaretów, artystów kabaretowych, aktorów i piosenkarzy, prezentujących skecze, stand-up oraz monologi. Co tydzień kto inny jest gospodarzem odcinka. <br />
<br />
Oprawa muzyczna: The Jobers<br />
<br />
<br />
== Odcinki ==<br />
<br />
# '''Przychodzi baba do lekarza''' - wystąpili: [[Kabaret Skeczów Męczących]], [[Katarzyna Pakosińska]], [[Mikołaj Cieślak]], [[Agnieszka Litwin-Sobańska]], [[Robert Korólczyk]], [[Stanisław Tym]], Kuba Sienkiewicz<br>Gospodarz: [[Kabaret Skeczów Męczących]]<br />
# '''Daj Lajka''' - wystąpili: [[Kabaret Smile]], [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Grupa MoCarta]], [[Marcin Daniec]], [[Szymon Łątkowski]], Sound'n'Grace<br>Gospodarz: [[Kabaret Smile]]<br />
# '''Francja Elegancja''' - wystąpili: [[Grupa MoCarta]], [[Artur Andrus]], [[Kabaret Smile]], [[Kabaret Jurki]], [[Kabaret Zachodni]], [[Łukasz Kaczmarczyk]], [[Ewa Błachnio]], [[Tomasz Jachimek]], [[Zbigniew Zamachowski]], Anna Głogowska, Rafał Maserak, Michał Szpak<br>Gospodarze: [[Grupa MoCarta]] i [[Artur Andrus]]<br />
# '''Polak potrafi''' - wystąpili: [[Kabaret Nowaki]], [[Kabaret Skeczów Męczących]], [[Kabaret K2]], [[Jerzy Kryszak]], [[Katarzyna Pakosińska]], Krzysztof Cugowski<br>Gospodarz: [[Kabaret Nowaki]]<br />
# '''Za mundurem panny sznurem''' - wystąpili: [[Kabaret Ani Mru-Mru]]. [[Kabaret na Koniec Świata]], [[Kabaret Czesuaf]], [[Kabaret Czołówka Piekła]], [[Cezary Pazura]], Bracia<br>Gospodarz: [[Kabaret Ani Mru-Mru]]<br />
# '''Wszystkie dzieci nasze są''' - wystąpili: [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Kabaret na Koniec Świata]], [[Kabaret Chyba]], [[Kabaret Łowcy.B]], Paweł Królikowski, Letni Chamski Podryw<br>Gospodarz: [[Kabaret Moralnego Niepokoju]]<br />
# '''Sejm od Kuchni''' - wystąpili: [[Jerzy Kryszak]], [[Kabaret Młodych Panów]], [[Kabaret Nowaki]], [[Kabaret Ani Mru-Mru]], [[Kabaret Chyba]], [[Ewa Błachnio]], [[Tomasz Jachimek]], [[Andrzej Poniedzielski]], Grzegorz Łapanowski, Adam Asanov<br>Gospodarz: [[Jerzy Kryszak]]<br />
# '''Oby dwoje chciało naraz''' - wystąpili: [[Cezary Pazura]], [[Ireneusz Krosny]], [[Katarzyna Zielińska]], [[Kabaret Koń Polski]], [[Formacja Chatelet]], Zbigniew Wodecki<br>Gospodarz: [[Cezary Pazura]]<br />
# '''Chcę wyjechać na wieś''' - wystąpili: [[Kabaret pod Wyrwigroszem]], [[Kabaret Koń Polski]], [[Kabaret Ciach]], [[Kabaret Czesuaf]], [[Kabaret Weźrzesz]], Katarzyna Kwiatkowska, [[Sylwester Maciejewski]], [[Bogdan Kalus]]<br>Gospodarz: [[Kabaret pod Wyrwigroszem]]<br />
# '''Rodzina, ach Rodzina''' - wystąpili: [[Kabaret Koń Polski]], [[Kabaret Rak]], [[Kabaret K2]], [[Kabaret Chyba]], [[Kabaret Zachodni]], [[Marcin Daniec]], [[Ewa Błachnio]], [[Mikołaj Cieślak]], Michał Wiśniewski<br>Gospodarz: [[Kabaret Koń Polski]]<br />
# '''Gdzie te chłopy?''' - wystąpili: [[Kabaret Młodych Panów]], [[Kabaret Ani Mru-Mru]], [[Kabaret Zachodni]], [[Ewa Błachnio]], [[Tomasz Jachimek]], [[Cezary Pazura]], Piotr Bukartyk<br>Gospodarz: [[Kabaret Młodych Panów]]<br />
# '''Igrzyska w San Escobar''' - wystąpili: [[Marcin Wójcik]], [[Stanisław Tym]], [[Kabaret Chyba]], [[Kabaret na Koniec Świata]], Kabaret BudaPesz, [[Kabaret Koń Polski]], Sławomir Zapała<br>Gospodarz: [[Marcin Wójcik]]<br />
# '''Język lata jak łopata''' - wystąpili: [[Kabaret Smile]], [[Kabaret Zachodni]], [[Kabaret Słoiczek po Cukrze]], [[Ireneusz Krosny]], Joanna Bartel, [[Andrzej Grabowski]], [[Jerzy Kryszak]], Kayah<br>Gospodarz: [[Kabaret Smile]]<br />
# '''Nie tylko dla gimbusów''' - wystąpili: [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Kabaret na Koniec Świata]], [[Kabaret Chyba]], [[Kabaret Jurki]], [[Grupa MoCarta]], [[Izabela Dąbrowska]]<br>Gospodarz: [[Kabaret Moralnego Niepokoju]]<br />
# '''Polak na wakacjach''' - wystąpili: [[Kabaret pod Wyrwigroszem]], [[Kabaret Czesuaf]], [[Kabaret K2]], [[Formacja Chatelet]], [[Grzegorz Halama]], Dariusz Gnatowski<br>Gospodarz: [[Kabaret pod Wyrwigroszem]]<br />
# '''Wszyscy jesteśmy fachowcami''' - wystąpili: [[Cezary Pazura]], Stefan Friedmann, [[Kabaret Młodych Panów]], [[Kabaret Zachodni]], [[Ewa Błachnio]], [[Tomasz Jachimek]], [[Katarzyna Zielińska]]<br>Gospodarz: [[Cezary Pazura]]<br />
# '''Polskie rodeo''' - wystąpili: [[Ewa Błachnio]], [[Tomasz Jachimek]], [[Kabaret Młodych Panów]], [[Kabaret Koń Polski]], [[Kabaret Chyba]], [[Mariusz Kałamaga]], Sekcja Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn, Sławomir Zapała<br>Gospodarze: [[Ewa Błachnio]] i [[Tomasz Jachimek]]<br />
# '''Młode wilki''' - wystąpili: [[Grupa MoCarta]], [[Artur Andrus]], [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Kabaret Jurki]], [[Jerzy Kryszak]], [[Kabaret Inaczej]], Varius Manx & Kasia Stankiewicz<br>Gospodarze: [[Grupa MoCarta]] i [[Artur Andrus]]<br />
# '''20 lat na scenie i ... Gramy dalej''' - wystąpią: [[Formacja Chatelet]], [[Kabaret pod Wyrwigroszem]], [[Marcin Daniec]], [[Kabaret Nowaki]], [[Katarzyna Pakosińska]], Muzyczny Trójząb Neptuna<br>Gospodarze: [[Formacja Chatelet]]<br />
<br />
== Linki zewnętrzne ==</div>
Rycerz96
https://encyklopediakabaretu.pl/wiki/Mazurska_Noc_Kabaretowa
Mazurska Noc Kabaretowa
2017-05-15T16:39:57Z
<p>Rycerz96: /* Tematy przewodnie */</p>
<hr />
<div>[[Plik:XIIMNK33.JPG|300px|thumb|right|XII Mazurska Noc Kabaretowa<br>[[Mazurska Noc Kabaretowa/galeria2010|więcej zdjęć]]]]<br />
'''Mazurska Noc Kabaretowa''' – impreza kabaretowa odbywająca się w lipcu w Mrągowie, nad jeziorem Czos. Biorą w niej udział kabarety z całego kraju. Organizatorem jest Stowarzyszenie Promocji Sztuki Kabaretowej PAKA. Mazurską Noc Kabaretową transmituje TVP2.<br />
<br />
== Tematy przewodnie ==<br />
# 1999 – '''"Mazurska Noc Kabaretowa czyli co każdy satyryk wiedzieć powinien"'''<br />
# 2000 – '''"Gdzie jest Wielki Mistrz"''' – wystąpili m.in. [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Kabaret DNO]], [[Grzegorz Halama]]<br />
# 2001 – '''"Baby górą"''' – wystąpili: [[Kabaret Grzegorz Halama Oklasky]], [[Grupa MoCarta]], [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Kabaret Ani Mru-Mru]], [[Kabaret Afera]], [[Kabaret HiFi]], [[Kabaret DNO]], [[Kabaret Szum]], [[Kabaret Rak]], [[Kabaret Elita]], [[Hanka Bielicka]], [[Andrzej Grabowski]], [[Artur Andrus]], [[Katarzyna Jamróz]], [[Krzysztof Piasecki]], Tomasz Szwed, Alicja Majewska, Andrzej Rybiński, Gabi Gold, Jerzy Ofierski<br>Prowadzenie: [[Piotr Bałtroczyk]]<br />
# 2002 – '''"W drogę"''' – wystąpili: [[Kabaret Ani Mru-Mru]], [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Kabaret HiFi]], [[Grupa MoCarta]], [[Kabaret DNO]], [[Kabaret Rak]], [[Kabaret Afera]], [[Maciej Stuhr]], [[Artur Andrus]], [[Sonia Bohosiewicz]], Andrzej Cierniewski, Andrzej Dąbrowski, [[Katarzyna Jamróz]], [[Katarzyna Zielińska]], [[Krzysztof Piasecki]], [[Jerzy Skoczylas]], [[Andrzej Grabowski]], [[Grzegorz Halama]], Steffen Möller, Alicja Majewska, Stachursky<br>Prowadzenie: [[Piotr Bałtroczyk]]<br>Scenariusz: [[Beata Harasimowicz]] (współpraca: [[Zuzanna Dobrucka-Mendyk|Zuzanna Dobrucka]])<br />
# 2003 – '''"Śmiej się kibicu"''' – Mazurska Olimpiada Kabaretowa – wystąpili: [[Kabaret Afera]], [[Kabaret Ani Mru-Mru]], [[Sonia Bohosiewicz]], [[Kabaret Ciach]], Andrzej Cierniewski, [[Kabaret Elita]], [[Formacja Chatelet]], [[Andrzej Grabowski]], [[Grupa MoCarta]], [[Grupa Rafała Kmity]], [[Kabaret Jachim Presents]], [[Katarzyna Jamróz]], [[Kabaret pod Wyrwigroszem]], [[Andrzej Kozłowski]], [[Jerzy Kryszak]], [[Kabaret Made In China]], [[Krzysztof Piasecki]], [[Marta Saciuk]], [[Artur Sędzielarz]], [[Stanisław Tym]], [[Katarzyna Zielińska]], gość specjalny: Jan Tomaszewski<br>Prowadzenie: [[Piotr Bałtroczyk]]<br>Scenariusz: [[Beata Harasimowicz]]<br>Reżyseria: [[Krzysztof Jaślar]]<br />
# 2004 – '''"K – jak kabaret"''' – wystąpili: [[Grzegorz Halama]], [[Wojciech Kamiński]], [[Artur Andrus]], [[Kabaret Afera]], [[Kabaret Ani Mru-Mru]], [[Kabaret Ciach]], [[Grupa MoCarta]], [[Kabaret Kwartet Okazjonalny]], [[Kabaret Made In China]], [[Kabaret DNO]], [[Kabaret Szum]], [[Grupa Rafała Kmity]], [[Katarzyna Jamróz]], [[Katarzyna Zielińska]], [[Andrzej Grabowski]], [[Zofia Merle]], Krzysztof Kowalewski<br />
# 2005 – '''"Kabaret bez granic"''' – wystąpili: [[Ireneusz Krosny]], [[Kabaret Made In China]], [[Formacja Chatelet]], [[Kabaret Elita]], [[Kabaret Jurki]], [[Grupa MoCarta]], [[Kabaret Ciach]], [[Kabaret Afera]], [[Kabaret pod Wyrwigroszem]], [[Kabaret Rak]], [[Krzysztof Piasecki]], Paolo Cozza, [[Robert Rozmus]], Tomasz Szwed, Elżbieta Duda, Andrzej Cierniewski, Blue Café<br>Prowadzenie: [[Artur Andrus]], [[Grzegorz Halama]]<br>Scenariusz: [[Beata Harasimowicz]] (współpraca: [[Zuzanna Dobrucka-Mendyk|Zuzanna Dobrucka]])<br>Reżyseria: [[Krzysztof Jaślar]]<br />
# 2006 – '''"Misja Sójka"''' – wystąpili: [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Kabaret Ani Mru-Mru]], [[Artur Andrus]], [[Grzegorz Halama]], [[Kabaret Słuchajcie]], [[Kabaret Jurki]], [[Kabaret DNO]], [[Kabaret Łowcy.B]], [[Formacja Chatelet]], [[Kabaret Neo-Nówka]], [[Kabaret Limo]], [[Kabaret Młodych Panów]], [[Kabaret Smile]], [[Jacek Fedorowicz]], [[Stanisław Tym]], [[Zofia Merle]], [[Kabaret pod Wyrwigroszem]], [[Kabaret Kwartet Okazjonalny]], [[Kabaret Skeczów Męczących]], Zespół Leszcze <br>Prowadzenie: [[Kabaret Moralnego Niepokoju]]<br>Scenariusz: [[Beata Harasimowicz]], [[Robert Górski]]<br>Reżyseria: [[Beata Harasimowicz]]<br />
# 2007 – '''"Dwójki, pary i duety"''' – wystąpili: [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Kabaret Neo-Nówka]], [[Kabaret pod Wyrwigroszem]], [[Grupa MoCarta]], [[Kabaret DNO]], [[Kabaret Młodych Panów]], [[Kabaret Słuchajcie]], [[Stanisław Tym]] i [[Zofia Merle]], [[Jacek Fedorowicz]], [[Krzysztof Piasecki]], Olga Bończyk, Jacek Stachurski, [[Katarzyna Zielińska]], [[Katarzyna Jamróz]], Dorota Wellman i Marcin Prokop, [[Jacek Ziobro]], [[Kabaret Skeczów Męczących]]<br>Prowadzenie: [[Adam Grzanka]], [[Adam Małczyk]] i [[Michał Pałubski]] ([[Formacja Chatelet]])<br>Reżyseria: [[Beata Harasimowicz]]<br />
# 2008 – '''"Rodzina rządzi"''' – wystąpili: [[Kabaret Ani Mru-Mru]], [[Kabaret pod Wyrwigroszem]], [[Kabaret Młodych Panów]], [[Kabaret Łowcy.B]], [[Formacja Chatelet]], [[Kabaret Paranienormalni]], [[Kabaret Słuchajcie]], [[Grupa Rafała Kmity]], [[Artur Andrus]], [[Krzysztof Daukszewicz]], [[Jacek Fedorowicz]], [[Jerzy Jan Połoński]], [[Jacek Ziobro]], [[Kabaret Świerszczychrząszcz]], [[Kabaret Czesuaf]]<br>Prowadzenie: [[Kabaret Neo-Nówka]]<br>Scenariusz: [[Beata Harasimowicz]], [[Zuzanna Dobrucka-Mendyk]], [[Roman Żurek]]<br />
# 2009 – '''"Hello Poland"''' – wystąpili: [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Kabaret Limo]], [[Grupa MoCarta]], [[Formacja Chatelet]], [[Kabaret Neo-Nówka]], [[Ireneusz Krosny]], [[Kabaret Nowaki]], [[Kabaret Czesuaf]], [[Kabaret Skeczów Męczących]], [[Kabaret pod Wyrwigroszem]], "Ławeczka" z ''Rancza'', [[Jacek Ziobro]]<br>Prowadzenie: [[Kabaret Młodych Panów]] oraz [[Robert Górski]] i [[Marcin Wójcik]]<br>Scenariusz: [[Beata Harasimowicz]], [[Kabaret Młodych Panów]] (współpraca: [[Zuzanna Dobrucka-Mendyk]])<br>Reżyseria: [[Beata Harasimowicz]]<br />
# 2010 – '''"Tropiciele talentów"''' – wystąpili: [[Grupa MoCarta]], [[Kabaret Łowcy.B]], [[Kabaret pod Wyrwigroszem]], [[Kabaret Skeczów Męczących]], [[Kabaret Czesuaf]], [[Kabaret Koń Polski]], [[Kabaret Młodych Panów]], [[Kabaret Smile]], [[Kabaret DNO]], [[Kabaret Chyba]], [[Kabaret Nowaki]], [[Sonia Bohosiewicz]], Maja Bohosiewicz, [[Katarzyna Zielińska]]<br>Oprawa muzyczna: The Jobers<br>Prowadzenie: [[Robert Górski]] i [[Mikołaj Cieślak]]<br>Scenariusz: [[Beata Harasimowicz]], [[Zuzanna Dobrucka-Mendyk]]<br>Reżyseria: [[Beata Harasimowicz]]<br />
# 2011 – '''"W górę smyki!"''' – wystąpili: [[Grupa MoCarta]], [[Kabaret Hrabi]], [[Kabaret Limo]], [[Kabaret Smile]], [[Kabaret Łowcy.B]], [[Kabaret Elita]], [[Ireneusz Krosny]], [[Liquidmime]], Marian Opania, Alicja Węgorzewska, Zbigniew Wodecki, Maciej Miecznikowski, Motema Africa, Piotr Bukartyk, Marcin Łukawski<br>Oprawa muzyczna: Kukla Band<br>Prowadzenie: [[Artur Andrus]]<br>Scenariusz: [[Grupa MoCarta]]<br>Reżyseria: [[Beata Harasimowicz]]<br />
# 2012 – '''Kabaret według Limo''' (część 1), '''Kabaret według Raków''' (część 2), '''Kabaret według Młodych Panów''' (część 3) – wystąpili: [[Kabaret Młodych Panów]], [[Kabaret Łowcy.B]], [[Kabaret Limo]], [[Kabaret pod Wyrwigroszem]], [[Ireneusz Krosny]], [[Marcin Daniec]], [[Andrzej Grabowski]], [[Kabaret Nowaki]], [[Kabaret Rak]], [[Kabaret Jurki]], [[Tomasz Jachimek]], [[Kacper Ruciński]] –> [[Mazurska Noc Kabaretowa/XIV|Skecze]]<br>Oprawa muzyczna: The Jobers<br>Prowadzenie: część 1 – [[Kabaret Limo]], część 2 – [[Kabaret Rak]], część 3 – [[Kabaret Młodych Panów]]<br>Scenariusz: [[Beata Harasimowicz]], [[Zuzanna Dobrucka-Mendyk]] oraz [[Kabaret Limo]] (część 1), [[Kabaret Rak]] (cześć 2), [[Kabaret Młodych Panów]] (część 3)<br>Reżyseria: [[Beata Harasimowicz]]<br />
# 2013 – wystąpili: [[Artur Andrus]], [[Ireneusz Krosny]], [[Marcin Daniec]], [[Kacper Ruciński]], [[Kabaret pod Wyrwigroszem]], [[Kabaret Smile]], [[Kabaret Łowcy.B]], [[Kabaret Nowaki]], [[Kabaret Skeczów Męczących]], [[Kabaret Elita]], [[Kabaret K2]], [[Grupa Rafała Kmity]], Ja Mmm Chyba Ściebie –> [[Mazurska Noc Kabaretowa/XV|Skecze]]<br>Oprawa muzyczna: The Jobers<br>Prowadzenie: część 1 - [[Artur Andrus]], część 2 - [[Marcin Daniec]], część 3 - [[Mariusz Kałamaga]], część 4 - [[Marcin Daniec]] i [[Mariusz Kałamaga]]<br>Scenariusz: [[Beata Harasimowicz]], [[Zuzanna Dobrucka-Mendyk]] oraz [[Artur Andrus]] (część 1), [[Marcin Daniec]] (część 2), [[Mariusz Kałamaga]] (część 3)<br>Reżyseria: [[Beata Harasimowicz]]<br />
# 2014 – '''"Seks, sport i chwila relaksu"''' - wystąpili: [[Kabaret Ani Mru-Mru]], [[Kabaret Limo]], [[Kabaret Smile]], [[Kabaret Młodych Panów]], [[Ireneusz Krosny]], [[Kabaret Nowaki]], [[Kabaret Jurki]], [[Kabaret K2]], [[Kacper Ruciński]].<br>Oprawa muzyczna: The Jobers<br>Prowadzenie: [[Kabaret Ani Mru-Mru]]<br>Scenariusz: [[Beata Harasimowicz]], [[Zuzanna Dobrucka-Mendyk]]<br>Reżyseria: [[Beata Harasimowicz]]<br />
# 2015 - wystąpili: [[Kabaret Ani Mru-Mru]], [[Kabaret Smile]], [[Kabaret Młodych Panów]], [[Kabaret Jurki]], [[Marcin Daniec]], [[Ireneusz Krosny]], [[Fair Play Crew]], [[Kabaret Zachodni]], [[Ewa Błachnio]].<br>Oprawa Muzyczna: The Jobers<br>Prowadzenie: [[Kabaret Smile]]<br>Scenariusz: [[Beata Harasimowicz]], [[Zuzanna Dobrucka-Mendyk]]<br>Reżyseria: [[Beata Harasimowicz]]<br />
# 2016 - '''"Moda na swetry"''' - wystąpili: [[Kabaret Młodych Panów]], [[Kabaret Smile]], [[Kabaret Łowcy.B]], [[Ireneusz Krosny]], [[Krzysztof Piasecki]], [[Fair Play Crew]], [[Kabaret K2]], [[Kabaret Chyba]], [[Kabaret Czołówka Piekła]], [[Katarzyna Zielińska]], Marzena Rogalska, [[Szymon Łątkowski]], [[Wojciech Fiedorczuk]], Kabaret BudaPesz, Future Folk.<br>Oprawa muzyczna: The Jobers<br>Prowadzenie: [[Kabaret Łowcy.B]] <br />
# 2017 - '''"Na Fali"''' - wystąpią: [[Kabaret Ani Mru-Mru]], [[Kabaret pod Wyrwigroszem]], [[Ireneusz Krosny]], [[Kabaret Jurki]], [[Jerzy Kryszak]], [[Katarzyna Pakosińska]], [[Formacja Chatelet]], [[Kabaret Ciach]], [[Artur Andrus]], [[Ewa Błachnio]], Antoni Gorgoń Grucha, Sekcja Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn<br>Oprawa muzyczna: The Jobers<br />
<br />
{{DEFAULTSORT:Mazurska Noc Kabaretowa}}<br />
[[Kategoria:Festiwale kabaretowe]]</div>
Rycerz96
https://encyklopediakabaretu.pl/wiki/Mazurska_Noc_Kabaretowa
Mazurska Noc Kabaretowa
2017-05-15T16:37:45Z
<p>Rycerz96: /* Tematy przewodnie */</p>
<hr />
<div>[[Plik:XIIMNK33.JPG|300px|thumb|right|XII Mazurska Noc Kabaretowa<br>[[Mazurska Noc Kabaretowa/galeria2010|więcej zdjęć]]]]<br />
'''Mazurska Noc Kabaretowa''' – impreza kabaretowa odbywająca się w lipcu w Mrągowie, nad jeziorem Czos. Biorą w niej udział kabarety z całego kraju. Organizatorem jest Stowarzyszenie Promocji Sztuki Kabaretowej PAKA. Mazurską Noc Kabaretową transmituje TVP2.<br />
<br />
== Tematy przewodnie ==<br />
# 1999 – '''"Mazurska Noc Kabaretowa czyli co każdy satyryk wiedzieć powinien"'''<br />
# 2000 – '''"Gdzie jest Wielki Mistrz"''' – wystąpili m.in. [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Kabaret DNO]], [[Grzegorz Halama]]<br />
# 2001 – '''"Baby górą"''' – wystąpili: [[Kabaret Grzegorz Halama Oklasky]], [[Grupa MoCarta]], [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Kabaret Ani Mru-Mru]], [[Kabaret Afera]], [[Kabaret HiFi]], [[Kabaret DNO]], [[Kabaret Szum]], [[Kabaret Rak]], [[Kabaret Elita]], [[Hanka Bielicka]], [[Andrzej Grabowski]], [[Artur Andrus]], [[Katarzyna Jamróz]], [[Krzysztof Piasecki]], Tomasz Szwed, Alicja Majewska, Andrzej Rybiński, Gabi Gold, Jerzy Ofierski<br>Prowadzenie: [[Piotr Bałtroczyk]]<br />
# 2002 – '''"W drogę"''' – wystąpili: [[Kabaret Ani Mru-Mru]], [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Kabaret HiFi]], [[Grupa MoCarta]], [[Kabaret DNO]], [[Kabaret Rak]], [[Kabaret Afera]], [[Maciej Stuhr]], [[Artur Andrus]], [[Sonia Bohosiewicz]], Andrzej Cierniewski, Andrzej Dąbrowski, [[Katarzyna Jamróz]], [[Katarzyna Zielińska]], [[Krzysztof Piasecki]], [[Jerzy Skoczylas]], [[Andrzej Grabowski]], [[Grzegorz Halama]], Steffen Möller, Alicja Majewska, Stachursky<br>Prowadzenie: [[Piotr Bałtroczyk]]<br>Scenariusz: [[Beata Harasimowicz]] (współpraca: [[Zuzanna Dobrucka-Mendyk|Zuzanna Dobrucka]])<br />
# 2003 – '''"Śmiej się kibicu"''' – Mazurska Olimpiada Kabaretowa – wystąpili: [[Kabaret Afera]], [[Kabaret Ani Mru-Mru]], [[Sonia Bohosiewicz]], [[Kabaret Ciach]], Andrzej Cierniewski, [[Kabaret Elita]], [[Formacja Chatelet]], [[Andrzej Grabowski]], [[Grupa MoCarta]], [[Grupa Rafała Kmity]], [[Kabaret Jachim Presents]], [[Katarzyna Jamróz]], [[Kabaret pod Wyrwigroszem]], [[Andrzej Kozłowski]], [[Jerzy Kryszak]], [[Kabaret Made In China]], [[Krzysztof Piasecki]], [[Marta Saciuk]], [[Artur Sędzielarz]], [[Stanisław Tym]], [[Katarzyna Zielińska]], gość specjalny: Jan Tomaszewski<br>Prowadzenie: [[Piotr Bałtroczyk]]<br>Scenariusz: [[Beata Harasimowicz]]<br>Reżyseria: [[Krzysztof Jaślar]]<br />
# 2004 – '''"K – jak kabaret"''' – wystąpili: [[Grzegorz Halama]], [[Wojciech Kamiński]], [[Artur Andrus]], [[Kabaret Afera]], [[Kabaret Ani Mru-Mru]], [[Kabaret Ciach]], [[Grupa MoCarta]], [[Kabaret Kwartet Okazjonalny]], [[Kabaret Made In China]], [[Kabaret DNO]], [[Kabaret Szum]], [[Grupa Rafała Kmity]], [[Katarzyna Jamróz]], [[Katarzyna Zielińska]], [[Andrzej Grabowski]], [[Zofia Merle]], Krzysztof Kowalewski<br />
# 2005 – '''"Kabaret bez granic"''' – wystąpili: [[Ireneusz Krosny]], [[Kabaret Made In China]], [[Formacja Chatelet]], [[Kabaret Elita]], [[Kabaret Jurki]], [[Grupa MoCarta]], [[Kabaret Ciach]], [[Kabaret Afera]], [[Kabaret pod Wyrwigroszem]], [[Kabaret Rak]], [[Krzysztof Piasecki]], Paolo Cozza, [[Robert Rozmus]], Tomasz Szwed, Elżbieta Duda, Andrzej Cierniewski, Blue Café<br>Prowadzenie: [[Artur Andrus]], [[Grzegorz Halama]]<br>Scenariusz: [[Beata Harasimowicz]] (współpraca: [[Zuzanna Dobrucka-Mendyk|Zuzanna Dobrucka]])<br>Reżyseria: [[Krzysztof Jaślar]]<br />
# 2006 – '''"Misja Sójka"''' – wystąpili: [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Kabaret Ani Mru-Mru]], [[Artur Andrus]], [[Grzegorz Halama]], [[Kabaret Słuchajcie]], [[Kabaret Jurki]], [[Kabaret DNO]], [[Kabaret Łowcy.B]], [[Formacja Chatelet]], [[Kabaret Neo-Nówka]], [[Kabaret Limo]], [[Kabaret Młodych Panów]], [[Kabaret Smile]], [[Jacek Fedorowicz]], [[Stanisław Tym]], [[Zofia Merle]], [[Kabaret pod Wyrwigroszem]], [[Kabaret Kwartet Okazjonalny]], [[Kabaret Skeczów Męczących]], Zespół Leszcze <br>Prowadzenie: [[Kabaret Moralnego Niepokoju]]<br>Scenariusz: [[Beata Harasimowicz]], [[Robert Górski]]<br>Reżyseria: [[Beata Harasimowicz]]<br />
# 2007 – '''"Dwójki, pary i duety"''' – wystąpili: [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Kabaret Neo-Nówka]], [[Kabaret pod Wyrwigroszem]], [[Grupa MoCarta]], [[Kabaret DNO]], [[Kabaret Młodych Panów]], [[Kabaret Słuchajcie]], [[Stanisław Tym]] i [[Zofia Merle]], [[Jacek Fedorowicz]], [[Krzysztof Piasecki]], Olga Bończyk, Jacek Stachurski, [[Katarzyna Zielińska]], [[Katarzyna Jamróz]], Dorota Wellman i Marcin Prokop, [[Jacek Ziobro]], [[Kabaret Skeczów Męczących]]<br>Prowadzenie: [[Adam Grzanka]], [[Adam Małczyk]] i [[Michał Pałubski]] ([[Formacja Chatelet]])<br>Reżyseria: [[Beata Harasimowicz]]<br />
# 2008 – '''"Rodzina rządzi"''' – wystąpili: [[Kabaret Ani Mru-Mru]], [[Kabaret pod Wyrwigroszem]], [[Kabaret Młodych Panów]], [[Kabaret Łowcy.B]], [[Formacja Chatelet]], [[Kabaret Paranienormalni]], [[Kabaret Słuchajcie]], [[Grupa Rafała Kmity]], [[Artur Andrus]], [[Krzysztof Daukszewicz]], [[Jacek Fedorowicz]], [[Jerzy Jan Połoński]], [[Jacek Ziobro]], [[Kabaret Świerszczychrząszcz]], [[Kabaret Czesuaf]]<br>Prowadzenie: [[Kabaret Neo-Nówka]]<br>Scenariusz: [[Beata Harasimowicz]], [[Zuzanna Dobrucka-Mendyk]], [[Roman Żurek]]<br />
# 2009 – '''"Hello Poland"''' – wystąpili: [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Kabaret Limo]], [[Grupa MoCarta]], [[Formacja Chatelet]], [[Kabaret Neo-Nówka]], [[Ireneusz Krosny]], [[Kabaret Nowaki]], [[Kabaret Czesuaf]], [[Kabaret Skeczów Męczących]], [[Kabaret pod Wyrwigroszem]], "Ławeczka" z ''Rancza'', [[Jacek Ziobro]]<br>Prowadzenie: [[Kabaret Młodych Panów]] oraz [[Robert Górski]] i [[Marcin Wójcik]]<br>Scenariusz: [[Beata Harasimowicz]], [[Kabaret Młodych Panów]] (współpraca: [[Zuzanna Dobrucka-Mendyk]])<br>Reżyseria: [[Beata Harasimowicz]]<br />
# 2010 – '''"Tropiciele talentów"''' – wystąpili: [[Grupa MoCarta]], [[Kabaret Łowcy.B]], [[Kabaret pod Wyrwigroszem]], [[Kabaret Skeczów Męczących]], [[Kabaret Czesuaf]], [[Kabaret Koń Polski]], [[Kabaret Młodych Panów]], [[Kabaret Smile]], [[Kabaret DNO]], [[Kabaret Chyba]], [[Kabaret Nowaki]], [[Sonia Bohosiewicz]], Maja Bohosiewicz, [[Katarzyna Zielińska]]<br>Oprawa muzyczna: The Jobers<br>Prowadzenie: [[Robert Górski]] i [[Mikołaj Cieślak]]<br>Scenariusz: [[Beata Harasimowicz]], [[Zuzanna Dobrucka-Mendyk]]<br>Reżyseria: [[Beata Harasimowicz]]<br />
# 2011 – '''"W górę smyki!"''' – wystąpili: [[Grupa MoCarta]], [[Kabaret Hrabi]], [[Kabaret Limo]], [[Kabaret Smile]], [[Kabaret Łowcy.B]], [[Kabaret Elita]], [[Ireneusz Krosny]], [[Liquidmime]], Marian Opania, Alicja Węgorzewska, Zbigniew Wodecki, Maciej Miecznikowski, Motema Africa, Piotr Bukartyk, Marcin Łukawski<br>Oprawa muzyczna: Kukla Band<br>Prowadzenie: [[Artur Andrus]]<br>Scenariusz: [[Grupa MoCarta]]<br>Reżyseria: [[Beata Harasimowicz]]<br />
# 2012 – '''Kabaret według Limo''' (część 1), '''Kabaret według Raków''' (część 2), '''Kabaret według Młodych Panów''' (część 3) – wystąpili: [[Kabaret Młodych Panów]], [[Kabaret Łowcy.B]], [[Kabaret Limo]], [[Kabaret pod Wyrwigroszem]], [[Ireneusz Krosny]], [[Marcin Daniec]], [[Andrzej Grabowski]], [[Kabaret Nowaki]], [[Kabaret Rak]], [[Kabaret Jurki]], [[Tomasz Jachimek]], [[Kacper Ruciński]] –> [[Mazurska Noc Kabaretowa/XIV|Skecze]]<br>Oprawa muzyczna: The Jobers<br>Prowadzenie: część 1 – [[Kabaret Limo]], część 2 – [[Kabaret Rak]], część 3 – [[Kabaret Młodych Panów]]<br>Scenariusz: [[Beata Harasimowicz]], [[Zuzanna Dobrucka-Mendyk]] oraz [[Kabaret Limo]] (część 1), [[Kabaret Rak]] (cześć 2), [[Kabaret Młodych Panów]] (część 3)<br>Reżyseria: [[Beata Harasimowicz]]<br />
# 2013 – wystąpili: [[Artur Andrus]], [[Ireneusz Krosny]], [[Marcin Daniec]], [[Kacper Ruciński]], [[Kabaret pod Wyrwigroszem]], [[Kabaret Smile]], [[Kabaret Łowcy.B]], [[Kabaret Nowaki]], [[Kabaret Skeczów Męczących]], [[Kabaret Elita]], [[Kabaret K2]], [[Grupa Rafała Kmity]], [[Ja Mmm Chyba Ściebie]] –> [[Mazurska Noc Kabaretowa/XV|Skecze]]<br>Oprawa muzyczna: The Jobers<br>Prowadzenie: część 1 - [[Artur Andrus]], część 2 - [[Marcin Daniec]], część 3 - [[Mariusz Kałamaga]], część 4 - [[Marcin Daniec]] i [[Mariusz Kałamaga]]<br>Scenariusz: [[Beata Harasimowicz]], [[Zuzanna Dobrucka-Mendyk]] oraz [[Artur Andrus]] (część 1), [[Marcin Daniec]] (część 2), [[Mariusz Kałamaga]] (część 3)<br>Reżyseria: [[Beata Harasimowicz]]<br />
# 2014 – '''"Seks, sport i chwila relaksu"''' - wystąpili: [[Kabaret Ani Mru-Mru]], [[Kabaret Limo]], [[Kabaret Smile]], [[Kabaret Młodych Panów]], [[Ireneusz Krosny]], [[Kabaret Nowaki]], [[Kabaret Jurki]], [[Kabaret K2]], [[Kacper Ruciński]].<br>Oprawa muzyczna: The Jobers<br>Prowadzenie: [[Kabaret Ani Mru-Mru]]<br>Scenariusz: [[Beata Harasimowicz]], [[Zuzanna Dobrucka-Mendyk]]<br>Reżyseria: [[Beata Harasimowicz]]<br />
# 2015 - wystąpili: [[Kabaret Ani Mru-Mru]], [[Kabaret Smile]], [[Kabaret Młodych Panów]], [[Kabaret Jurki]], [[Marcin Daniec]], [[Ireneusz Krosny]], [[Fair Play Crew]], [[Kabaret Zachodni]], [[Ewa Błachnio]].<br>Oprawa Muzyczna: The Jobers<br>Prowadzenie: [[Kabaret Smile]]<br>Scenariusz: [[Beata Harasimowicz]], [[Zuzanna Dobrucka-Mendyk]]<br>Reżyseria: [[Beata Harasimowicz]]<br />
# 2016 - '''"Moda na swetry"''' - wystąpili: [[Kabaret Młodych Panów]], [[Kabaret Smile]], [[Kabaret Łowcy.B]], [[Ireneusz Krosny]], [[Krzysztof Piasecki]], [[Fair Play Crew]], [[Kabaret K2]], [[Kabaret Chyba]], [[Kabaret Czołówka Piekła]], [[Katarzyna Zielińska]], Marzena Rogalska, [[Szymon Łątkowski]], [[Wojciech Fiedorczuk]], Kabaret BudaPesz, Future Folk.<br>Oprawa muzyczna: The Jobers<br>Prowadzenie: [[Kabaret Łowcy.B]] <br />
# 2017 - '''"Na Fali"''' - wystąpią: [[Kabaret Ani Mru-Mru]], [[Kabaret pod Wyrwigroszem]], [[Ireneusz Krosny]], [[Kabaret Jurki]], [[Jerzy Kryszak]], [[Katarzyna Pakosińska]], [[Formacja Chatelet]], [[Kabaret Ciach]], [[Artur Andrus]], [[Ewa Błachnio]], Antoni Gorgoń Grucha, Sekcja Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn<br>Oprawa muzyczna: The Jobers<br />
<br />
{{DEFAULTSORT:Mazurska Noc Kabaretowa}}<br />
[[Kategoria:Festiwale kabaretowe]]</div>
Rycerz96
https://encyklopediakabaretu.pl/wiki/Kabaret_na_%C5%BBywo
Kabaret na Żywo
2017-05-15T16:32:44Z
<p>Rycerz96: </p>
<hr />
<div>'''Kabaret na Żywo''' - program kabaretowy, który jest emitowany na żywo od 4 września 2016 roku w telewizji Polsat. Każdego odcinka był inny prowadzący i inny temat odcinka.<br />
<br />
Reżyseria i scenariusz cyklu: [[Beata Harasimowicz]]<br />
<br />
Serie:<br />
<br />
I (odcinki 1-10) - premiera: 4 września 2016. Emitowana była w niedzielę o godzinie 20:05. <br />
<br />
II (odcinki 11-19) - premiera: 5 marca 2017. Emitowana będzie w niedzielę o godzinie 20:05.<br />
<br />
Program składa się z występów kabaretów, artystów kabaretowych, aktorów i piosenkarzy, prezentujących skecze, stand-up oraz monologi. Co tydzień kto inny jest gospodarzem odcinka. <br />
<br />
Oprawa muzyczna: The Jobers<br />
<br />
<br />
== Odcinki ==<br />
<br />
# '''Przychodzi baba do lekarza''' - wystąpili: [[Kabaret Skeczów Męczących]], [[Katarzyna Pakosińska]], [[Mikołaj Cieślak]], [[Agnieszka Litwin-Sobańska]], [[Robert Korólczyk]], [[Stanisław Tym]], Kuba Sienkiewicz<br>Gospodarz: [[Kabaret Skeczów Męczących]]<br />
# '''Daj Lajka''' - wystąpili: [[Kabaret Smile]], [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Grupa MoCarta]], [[Marcin Daniec]], [[Szymon Łątkowski]], Sound'n'Grace<br>Gospodarz: [[Kabaret Smile]]<br />
# '''Francja Elegancja''' - wystąpili: [[Grupa MoCarta]], [[Artur Andrus]], [[Kabaret Smile]], [[Kabaret Jurki]], [[Kabaret Zachodni]], [[Łukasz Kaczmarczyk]], [[Ewa Błachnio]], [[Tomasz Jachimek]], [[Zbigniew Zamachowski]], Anna Głogowska, Rafał Maserak, Michał Szpak<br>Gospodarze: [[Grupa MoCarta]] i [[Artur Andrus]]<br />
# '''Polak potrafi''' - wystąpili: [[Kabaret Nowaki]], [[Kabaret Skeczów Męczących]], [[Kabaret K2]], [[Jerzy Kryszak]], [[Katarzyna Pakosińska]], Krzysztof Cugowski<br>Gospodarz: [[Kabaret Nowaki]]<br />
# '''Za mundurem panny sznurem''' - wystąpili: [[Kabaret Ani Mru-Mru]]. [[Kabaret na Koniec Świata]], [[Kabaret Czesuaf]], [[Kabaret Czołówka Piekła]], [[Cezary Pazura]], Bracia<br>Gospodarz: [[Kabaret Ani Mru-Mru]]<br />
# '''Wszystkie dzieci nasze są''' - wystąpili: [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Kabaret na Koniec Świata]], [[Kabaret Chyba]], [[Kabaret Łowcy.B]], Paweł Królikowski, Letni Chamski Podryw<br>Gospodarz: [[Kabaret Moralnego Niepokoju]]<br />
# '''Sejm od Kuchni''' - wystąpili: [[Jerzy Kryszak]], [[Kabaret Młodych Panów]], [[Kabaret Nowaki]], [[Kabaret Ani Mru-Mru]], [[Kabaret Chyba]], [[Ewa Błachnio]], [[Tomasz Jachimek]], [[Andrzej Poniedzielski]], Grzegorz Łapanowski, Adam Asanov<br>Gospodarz: [[Jerzy Kryszak]]<br />
# '''Oby dwoje chciało naraz''' - wystąpili: [[Cezary Pazura]], [[Ireneusz Krosny]], [[Katarzyna Zielińska]], [[Kabaret Koń Polski]], [[Formacja Chatelet]], Zbigniew Wodecki<br>Gospodarz: [[Cezary Pazura]]<br />
# '''Chcę wyjechać na wieś''' - wystąpili: [[Kabaret pod Wyrwigroszem]], [[Kabaret Koń Polski]], [[Kabaret Ciach]], [[Kabaret Czesuaf]], [[Kabaret Weźrzesz]], Katarzyna Kwiatkowska, [[Sylwester Maciejewski]], [[Bogdan Kalus]]<br>Gospodarz: [[Kabaret pod Wyrwigroszem]]<br />
# '''Rodzina, ach Rodzina''' - wystąpili: [[Kabaret Koń Polski]], [[Kabaret Rak]], [[Kabaret K2]], [[Kabaret Chyba]], [[Kabaret Zachodni]], [[Marcin Daniec]], [[Ewa Błachnio]], [[Mikołaj Cieślak]], Michał Wiśniewski<br>Gospodarz: [[Kabaret Koń Polski]]<br />
# '''Gdzie te chłopy?''' - wystąpili: [[Kabaret Młodych Panów]], [[Kabaret Ani Mru-Mru]], [[Kabaret Zachodni]], [[Ewa Błachnio]], [[Tomasz Jachimek]], [[Cezary Pazura]], Piotr Bukartyk<br>Gospodarz: [[Kabaret Młodych Panów]]<br />
# '''Igrzyska w San Escobar''' - wystąpili: [[Marcin Wójcik]], [[Stanisław Tym]], [[Kabaret Chyba]], [[Kabaret na Koniec Świata]], Kabaret BudaPesz, [[Kabaret Koń Polski]], Sławomir Zapała<br>Gospodarz: [[Marcin Wójcik]]<br />
# '''Język lata jak łopata''' - wystąpili: [[Kabaret Smile]], [[Kabaret Zachodni]], [[Kabaret Słoiczek po Cukrze]], [[Ireneusz Krosny]], Joanna Bartel, [[Andrzej Grabowski]], [[Jerzy Kryszak]], Kayah<br>Gospodarz: [[Kabaret Smile]]<br />
# '''Nie tylko dla gimbusów''' - wystąpili: [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Kabaret na Koniec Świata]], [[Kabaret Chyba]], [[Kabaret Jurki]], [[Grupa MoCarta]], [[Izabela Dąbrowska]]<br>Gospodarz: [[Kabaret Moralnego Niepokoju]]<br />
# '''Polak na wakacjach''' - wystąpili: [[Kabaret pod Wyrwigroszem]], [[Kabaret Czesuaf]], [[Kabaret K2]], [[Formacja Chatelet]], [[Grzegorz Halama]], Dariusz Gnatowski<br>Gospodarz: [[Kabaret pod Wyrwigroszem]]<br />
# '''Wszyscy jesteśmy fachowcami''' - wystąpili: [[Cezary Pazura]], Stefan Friedmann, [[Kabaret Młodych Panów]], [[Kabaret Zachodni]], [[Ewa Błachnio]], [[Tomasz Jachimek]], [[Katarzyna Zielińska]]<br>Gospodarz: [[Cezary Pazura]]<br />
# '''Polskie rodeo''' - wystąpili: [[Ewa Błachnio]], [[Tomasz Jachimek]], [[Kabaret Młodych Panów]], [[Kabaret Koń Polski]], [[Kabaret Chyba]], [[Mariusz Kałamaga]], Sekcja Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn, Sławomir Zapała<br>Gospodarze: [[Ewa Błachnio]] i [[Tomasz Jachimek]]<br />
# '''Młode wilki''' - wystąpią: [[Grupa MoCarta]], [[Artur Andrus]], [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Kabaret Jurki]], [[Jerzy Kryszak]], [[Kabaret Inaczej]], Varius Manx & Kasia Stankiewicz<br>Gospodarze: [[Grupa MoCarta]] i [[Artur Andrus]]<br />
<br />
== Linki zewnętrzne ==</div>
Rycerz96
https://encyklopediakabaretu.pl/wiki/P%C5%82ocka_Noc_Kabaretowa
Płocka Noc Kabaretowa
2017-05-08T18:26:50Z
<p>Rycerz96: </p>
<hr />
<div>'''Płocka Noc Kabaretowa''' – kabareton odbywający się co roku w maju w Płocku. Od 2008 roku impreza odbywa się w Amfiteatrze.<br />
<br />
Od 2009 roku do 2015 roku kabareton był transmitowany w TVP2, od 2016 roku kabareton jest transmitowany w telewizji Polsat. W planach miała być transmitowana na żywo X Płocka Noc Kabaretowa, ale 27 kwietnia 2016 roku, na 4 dni przed imprezą TVP zdjęła z ramówki TVP2 tę relację, ponieważ dyrektor TVP2 Maciej Chmiel stwierdził że ta impreza jest nieprzygotowana, a scenariusz był niekompletny. Powtórka z X Płockiej Nocy Kabaretowej odbyła się 4 czerwca 2016 roku. <br />
<br />
# '''2007''' – wystąpili: [[Kabaret Grzegorz Halama Oklasky]], [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Jacek Ziobro]], [[Kabaret Paranienormalni]], [[Kabaret Neo-Nówka]], [[Kabaret Młodych Panów]]<br>Prowadzenie: [[Artur Andrus]]<br />
# '''2008''' – wystąpili: [[Kabaret pod Wyrwigroszem]], [[Kabaret Łowcy.B]], [[Krzysztof Piasecki]] z zespołem, [[Kabaret Paranienormalni]], [[Kabaret Babeczki z Rodzynkiem]], [[Kabaret Skeczów Męczących]]<br>Prowadzenie: [[Tomasz Jachimek]]<br>Oprawa muzyczna: Orkiestra Moralnego Niepokoju<br />
# '''2009''' – wystąpili: [[Kabaret Paranienormalni]], [[Formacja Chatelet]], [[Krzysztof Piasecki]], [[Kabaret pod Wyrwigroszem]], [[Kabaret Koń Polski]], [[Kabaret Młodych Panów]], [[Kabaret Skeczów Męczących]], [[Kabaret Grabiego Marka]], Gwiazda z Zagranicy<br>Prowadzenie: [[Kabaret pod Wyrwigroszem]]<br />
# '''2010''' – wystąpili: [[Kabaret Neo-Nówka]], [[Kabaret Paranienormalni]], [[Kabaret Skeczów Męczących]], [[Formacja Chatelet]], [[Kabaret Nowaki]], [[Kabaret Smile]], [[Grupa MoCarta]], [[Marcin Daniec]], [[Grzegorz Halama]], [[Katarzyna Piasecka]]<br>Prowadzenie: [[Kabaret Paranienormalni]] i [[Kabaret Nowaki]]<br>Reżyseria: [[Beata Harasimowicz]]<br>Scenariusz: [[Kabaret Paranienormalni]]<br />
# '''2011''' – wystąpili: [[Kabaret Paranienormalni]], [[Kabaret Neo-Nówka]] z zespołem muzycznym Żarówki, [[Kabaret Łowcy.B]], [[Kabaret pod Wyrwigroszem]], [[Kabaret Skeczów Męczących]], [[Formacja Chatelet|Kabaret FOCH]], [[Kabaret Nowaki]], [[Kabaret Jurki]], [[Krzysztof Piasecki]], [[Jacek Ziobro]], [[Kabaret Babeczki z Rodzynkiem]], Zespół Cover Queen<br />
# '''2012''' – wystąpili: [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Kabaret Młodych Panów]], [[Kabaret Smile]], [[Kabaret Koń Polski]], [[Andrzej Grabowski]], [[Formacja Chatelet]], [[Kabaret Skeczów Męczących]], [[Kabaret Chyba]], [[Kacper Ruciński]], [[Kabaret Słoiczek po Cukrze]], Norbi, Gwiazda z zagranicy (oprawa muzyczna)<br>Prowadzenie: [[Kabaret Paranienormalni]] z [[Kabaret Nowaki|Kabaretem Nowaki]]<br />
# '''2013''' – wystąpili: [[Kabaret Nowaki]], [[Kabaret Łowcy.B]], [[Kabaret Skeczów Męczących]], [[Kabaret pod Wyrwigroszem]], [[Kabaret Ciach]], Tamara Arciuch, Bartłomiej Kasprzykowski, [[Formacja Chatelet]], [[Ireneusz Krosny]], [[Krzysztof Piasecki]] –> [[Płocka Noc Kabaretowa/2013|Skecze]]<br>Prowadzenie: [[Kabaret Paranienormalni]]<br>Reżyseria: [[Beata Harasimowicz]]<br>Scenariusz: [[Kabaret Paranienormalni]]<br />
# '''2014''' - wystąpili: [[Kabaret Nowaki]], [[Kabaret Skeczów Męczących]], [[Kabaret K2]], [[Jacek Ziobro]], [[Kabaret Czesuaf]], [[Jerzy Kryszak]], [[Formacja Chatelet]], [[Artur Andrus]], [[Katarzyna Pakosińska]], [[Kabaret Paranienormalni]], [[Kabaret Weźrzesz]], [[Kabaret Rak]], Izabela Trojanowska, Grzegorz Kwiatkowski<br>Prowadzenie: [[Kabaret Paranienormalni]]<br>Reżyseria: [[Beata Harasimowicz]]<br>Scenariusz: [[Kabaret Paranienormalni]]<br>Oprawa muzyczna: The Jobers<br />
# '''2015''' - wystąpili: [[Kabaret Młodych Panów]], [[Kabaret Skeczów Męczących]], [[Kabaret Rewers]], [[Kabaret K2]], [[Kabaret Weźrzesz]], [[Kabaret pod Wyrwigroszem]], [[Formacja Chatelet]], [[Katarzyna Pakosińska]], Marian Opania<br>Prowadzenie: [[Kabaret Nowaki]], [[Kabaret K2]]<br>Reżyseria: [[Beata Harasimowicz]]<br>Scenariusz: [[Kabaret Nowaki]] i [[Kabaret K2]]<br>Oprawa muzyczna: The Jobers<br />
# '''2016''' - wystąpili: [[Kabaret Paranienormalni]], [[Kabaret Nowaki]], [[Kabaret Skeczów Męczących]], [[Formacja Chatelet]], [[Kabaret K2]], [[Kabaret Łowcy.B]], Marian Opania, Wiktor Zborowski, [[Artur Andrus]], [[Kabaret Czołówka Piekła]], [[Kabaret Weźrzesz]], [[Tomasz Łupak]]<br>Prowadzenie: [[Kabaret Nowaki]] i [[Kabaret K2]]<br>Oprawa muzyczna: The Jobers <br />
# '''2017''' - wystąpili: [[Kabaret Paranienormalni]], [[Kabaret Młodych Panów]], [[Marcin Daniec]], [[Kabaret Nowaki]], [[Kabaret Skeczów Męczących]], [[Formacja Chatelet]], [[Kabaret K2]], [[Mikołaj Cieślak]], [[Izabela Dąbrowska]], [[Katarzyna Pakosińska]], Kabaret A JAK! <br>Prowadzenie: [[Kabaret Nowaki]] i [[Katarzyna Pakosińska]]<br>Oprawa muzyczna: The Jobers<br />
<br />
<br />
{{DEFAULTSORT:Płocka Noc Kabaretowa}}<br />
[[Kategoria:Festiwale kabaretowe]]</div>
Rycerz96
https://encyklopediakabaretu.pl/wiki/Kabaret_na_%C5%BBywo
Kabaret na Żywo
2017-05-08T18:21:36Z
<p>Rycerz96: /* Odcinki */</p>
<hr />
<div>'''Kabaret na Żywo''' - program kabaretowy, który jest emitowany na żywo od 4 września 2016 roku w telewizji Polsat. Każdego odcinka był inny prowadzący i inny temat odcinka.<br />
<br />
Reżyseria i scenariusz cyklu: [[Beata Harasimowicz]]<br />
<br />
Serie:<br />
<br />
I (odcinki 1-10) - premiera: 4 września 2016. Emitowana była w niedzielę o godzinie 20:05. <br />
<br />
II (odcinki 11-20) - premiera: 5 marca 2017. Emitowana będzie w niedzielę o godzinie 20:05.<br />
<br />
Program składa się z występów kabaretów, artystów kabaretowych, aktorów i piosenkarzy, prezentujących skecze, stand-up oraz monologi. Co tydzień kto inny jest gospodarzem odcinka. <br />
<br />
Oprawa muzyczna: The Jobers<br />
<br />
<br />
== Odcinki ==<br />
<br />
# '''Przychodzi baba do lekarza''' - wystąpili: [[Kabaret Skeczów Męczących]], [[Katarzyna Pakosińska]], [[Mikołaj Cieślak]], [[Agnieszka Litwin-Sobańska]], [[Robert Korólczyk]], [[Stanisław Tym]], Kuba Sienkiewicz<br>Gospodarz: [[Kabaret Skeczów Męczących]]<br />
# '''Daj Lajka''' - wystąpili: [[Kabaret Smile]], [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Grupa MoCarta]], [[Marcin Daniec]], [[Szymon Łątkowski]], Sound'n'Grace<br>Gospodarz: [[Kabaret Smile]]<br />
# '''Francja Elegancja''' - wystąpili: [[Grupa MoCarta]], [[Artur Andrus]], [[Kabaret Smile]], [[Kabaret Jurki]], [[Kabaret Zachodni]], [[Łukasz Kaczmarczyk]], [[Ewa Błachnio]], [[Tomasz Jachimek]], [[Zbigniew Zamachowski]], Anna Głogowska, Rafał Maserak, Michał Szpak<br>Gospodarze: [[Grupa MoCarta]] i [[Artur Andrus]]<br />
# '''Polak potrafi''' - wystąpili: [[Kabaret Nowaki]], [[Kabaret Skeczów Męczących]], [[Kabaret K2]], [[Jerzy Kryszak]], [[Katarzyna Pakosińska]], Krzysztof Cugowski<br>Gospodarz: [[Kabaret Nowaki]]<br />
# '''Za mundurem panny sznurem''' - wystąpili: [[Kabaret Ani Mru-Mru]]. [[Kabaret na Koniec Świata]], [[Kabaret Czesuaf]], [[Kabaret Czołówka Piekła]], [[Cezary Pazura]], Bracia<br>Gospodarz: [[Kabaret Ani Mru-Mru]]<br />
# '''Wszystkie dzieci nasze są''' - wystąpili: [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Kabaret na Koniec Świata]], [[Kabaret Chyba]], [[Kabaret Łowcy.B]], Paweł Królikowski, Letni Chamski Podryw<br>Gospodarz: [[Kabaret Moralnego Niepokoju]]<br />
# '''Sejm od Kuchni''' - wystąpili: [[Jerzy Kryszak]], [[Kabaret Młodych Panów]], [[Kabaret Nowaki]], [[Kabaret Ani Mru-Mru]], [[Kabaret Chyba]], [[Ewa Błachnio]], [[Tomasz Jachimek]], [[Andrzej Poniedzielski]], Grzegorz Łapanowski, Adam Asanov<br>Gospodarz: [[Jerzy Kryszak]]<br />
# '''Oby dwoje chciało naraz''' - wystąpili: [[Cezary Pazura]], [[Ireneusz Krosny]], [[Katarzyna Zielińska]], [[Kabaret Koń Polski]], [[Formacja Chatelet]], Zbigniew Wodecki<br>Gospodarz: [[Cezary Pazura]]<br />
# '''Chcę wyjechać na wieś''' - wystąpili: [[Kabaret pod Wyrwigroszem]], [[Kabaret Koń Polski]], [[Kabaret Ciach]], [[Kabaret Czesuaf]], [[Kabaret Weźrzesz]], Katarzyna Kwiatkowska, [[Sylwester Maciejewski]], [[Bogdan Kalus]]<br>Gospodarz: [[Kabaret pod Wyrwigroszem]]<br />
# '''Rodzina, ach Rodzina''' - wystąpili: [[Kabaret Koń Polski]], [[Kabaret Rak]], [[Kabaret K2]], [[Kabaret Chyba]], [[Kabaret Zachodni]], [[Marcin Daniec]], [[Ewa Błachnio]], [[Mikołaj Cieślak]], Michał Wiśniewski<br>Gospodarz: [[Kabaret Koń Polski]]<br />
# '''Gdzie te chłopy?''' - wystąpili: [[Kabaret Młodych Panów]], [[Kabaret Ani Mru-Mru]], [[Kabaret Zachodni]], [[Ewa Błachnio]], [[Tomasz Jachimek]], [[Cezary Pazura]], Piotr Bukartyk<br>Gospodarz: [[Kabaret Młodych Panów]]<br />
# '''Igrzyska w San Escobar''' - wystąpili: [[Marcin Wójcik]], [[Stanisław Tym]], [[Kabaret Chyba]], [[Kabaret na Koniec Świata]], Kabaret BudaPesz, [[Kabaret Koń Polski]], Sławomir Zapała<br>Gospodarz: [[Marcin Wójcik]]<br />
# '''Język lata jak łopata''' - wystąpili: [[Kabaret Smile]], [[Kabaret Zachodni]], [[Kabaret Słoiczek po Cukrze]], [[Ireneusz Krosny]], Joanna Bartel, [[Andrzej Grabowski]], [[Jerzy Kryszak]], Kayah<br>Gospodarz: [[Kabaret Smile]]<br />
# '''Nie tylko dla gimbusów''' - wystąpili: [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Kabaret na Koniec Świata]], [[Kabaret Chyba]], [[Kabaret Jurki]], [[Grupa MoCarta]], [[Izabela Dąbrowska]]<br>Gospodarz: [[Kabaret Moralnego Niepokoju]]<br />
# '''Polak na wakacjach''' - wystąpili: [[Kabaret pod Wyrwigroszem]], [[Kabaret Czesuaf]], [[Kabaret K2]], [[Formacja Chatelet]], [[Grzegorz Halama]], Dariusz Gnatowski<br>Gospodarz: [[Kabaret pod Wyrwigroszem]]<br />
# '''Wszyscy jesteśmy fachowcami''' - wystąpili: [[Cezary Pazura]], Stefan Friedmann, [[Kabaret Młodych Panów]], [[Kabaret Zachodni]], [[Ewa Błachnio]], [[Tomasz Jachimek]], [[Katarzyna Zielińska]]<br>Gospodarz: [[Cezary Pazura]]<br />
# '''Polskie rodeo''' - wystąpili: [[Ewa Błachnio]], [[Tomasz Jachimek]], [[Kabaret Młodych Panów]], [[Kabaret Koń Polski]], [[Kabaret Chyba]], [[Mariusz Kałamaga]], Sekcja Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn, Sławomir Zapała<br>Gospodarze: [[Ewa Błachnio]] i [[Tomasz Jachimek]]<br />
# '''Młode wilki czy stare konie?''' - wystąpią: [[Grupa MoCarta]], [[Artur Andrus]], [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Kabaret Jurki]], [[Jerzy Kryszak]], [[Kabaret Inaczej]], Varius Manx & Kasia Stankiewicz<br>Gospodarze: [[Grupa MoCarta]] i [[Artur Andrus]]<br />
<br />
== Linki zewnętrzne ==</div>
Rycerz96
https://encyklopediakabaretu.pl/wiki/Kabaret_na_%C5%BBywo
Kabaret na Żywo
2017-05-08T18:18:53Z
<p>Rycerz96: /* Odcinki */</p>
<hr />
<div>'''Kabaret na Żywo''' - program kabaretowy, który jest emitowany na żywo od 4 września 2016 roku w telewizji Polsat. Każdego odcinka był inny prowadzący i inny temat odcinka.<br />
<br />
Reżyseria i scenariusz cyklu: [[Beata Harasimowicz]]<br />
<br />
Serie:<br />
<br />
I (odcinki 1-10) - premiera: 4 września 2016. Emitowana była w niedzielę o godzinie 20:05. <br />
<br />
II (odcinki 11-20) - premiera: 5 marca 2017. Emitowana będzie w niedzielę o godzinie 20:05.<br />
<br />
Program składa się z występów kabaretów, artystów kabaretowych, aktorów i piosenkarzy, prezentujących skecze, stand-up oraz monologi. Co tydzień kto inny jest gospodarzem odcinka. <br />
<br />
Oprawa muzyczna: The Jobers<br />
<br />
<br />
== Odcinki ==<br />
<br />
# '''Przychodzi baba do lekarza''' - wystąpili: [[Kabaret Skeczów Męczących]], [[Katarzyna Pakosińska]], [[Mikołaj Cieślak]], [[Agnieszka Litwin-Sobańska]], [[Robert Korólczyk]], [[Stanisław Tym]], Kuba Sienkiewicz<br>Gospodarz: [[Kabaret Skeczów Męczących]]<br />
# '''Daj Lajka''' - wystąpili: [[Kabaret Smile]], [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Grupa MoCarta]], [[Marcin Daniec]], [[Szymon Łątkowski]], Sound'n'Grace<br>Gospodarz: [[Kabaret Smile]]<br />
# '''Francja Elegancja''' - wystąpili: [[Grupa MoCarta]], [[Artur Andrus]], [[Kabaret Smile]], [[Kabaret Jurki]], [[Kabaret Zachodni]], [[Łukasz Kaczmarczyk]], [[Ewa Błachnio]], [[Tomasz Jachimek]], [[Zbigniew Zamachowski]], Anna Głogowska, Rafał Maserak, Michał Szpak<br>Gospodarze: [[Grupa MoCarta]] i [[Artur Andrus]]<br />
# '''Polak potrafi''' - wystąpili: [[Kabaret Nowaki]], [[Kabaret Skeczów Męczących]], [[Kabaret K2]], [[Jerzy Kryszak]], [[Katarzyna Pakosińska]], Krzysztof Cugowski<br>Gospodarz: [[Kabaret Nowaki]]<br />
# '''Za mundurem panny sznurem''' - wystąpili: [[Kabaret Ani Mru-Mru]]. [[Kabaret na Koniec Świata]], [[Kabaret Czesuaf]], [[Kabaret Czołówka Piekła]], [[Cezary Pazura]], Bracia<br>Gospodarz: [[Kabaret Ani Mru-Mru]]<br />
# '''Wszystkie dzieci nasze są''' - wystąpili: [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Kabaret na Koniec Świata]], [[Kabaret Chyba]], [[Kabaret Łowcy.B]], Paweł Królikowski, Letni Chamski Podryw<br>Gospodarz: [[Kabaret Moralnego Niepokoju]]<br />
# '''Sejm od Kuchni''' - wystąpili: [[Jerzy Kryszak]], [[Kabaret Młodych Panów]], [[Kabaret Nowaki]], [[Kabaret Ani Mru-Mru]], [[Kabaret Chyba]], [[Ewa Błachnio]], [[Tomasz Jachimek]], [[Andrzej Poniedzielski]], Grzegorz Łapanowski, Adam Asanov<br>Gospodarz: [[Jerzy Kryszak]]<br />
# '''Oby dwoje chciało naraz''' - wystąpili: [[Cezary Pazura]], [[Ireneusz Krosny]], [[Katarzyna Zielińska]], [[Kabaret Koń Polski]], [[Formacja Chatelet]], Zbigniew Wodecki<br>Gospodarz: [[Cezary Pazura]]<br />
# '''Chcę wyjechać na wieś''' - wystąpili: [[Kabaret pod Wyrwigroszem]], [[Kabaret Koń Polski]], [[Kabaret Ciach]], [[Kabaret Czesuaf]], [[Kabaret Weźrzesz]], Katarzyna Kwiatkowska, [[Sylwester Maciejewski]], [[Bogdan Kalus]]<br>Gospodarz: [[Kabaret pod Wyrwigroszem]]<br />
# '''Rodzina, ach Rodzina''' - wystąpili: [[Kabaret Koń Polski]], [[Kabaret Rak]], [[Kabaret K2]], [[Kabaret Chyba]], [[Kabaret Zachodni]], [[Marcin Daniec]], [[Ewa Błachnio]], [[Mikołaj Cieślak]], Michał Wiśniewski<br>Gospodarz: [[Kabaret Koń Polski]]<br />
# '''Gdzie te chłopy?''' - wystąpili: [[Kabaret Młodych Panów]], [[Kabaret Ani Mru-Mru]], [[Kabaret Zachodni]], [[Ewa Błachnio]], [[Tomasz Jachimek]], [[Cezary Pazura]], Piotr Bukartyk<br>Gospodarz: [[Kabaret Młodych Panów]]<br />
# '''Igrzyska w San Escobar''' - wystąpili: [[Marcin Wójcik]], [[Stanisław Tym]], [[Kabaret Chyba]], [[Kabaret na Koniec Świata]], Kabaret BudaPesz, [[Kabaret Koń Polski]], Sławomir Zapała<br>Gospodarz: [[Marcin Wójcik]]<br />
# '''Język lata jak łopata''' - wystąpili: [[Kabaret Smile]], [[Kabaret Zachodni]], [[Kabaret Słoiczek po Cukrze]], [[Ireneusz Krosny]], Joanna Bartel, [[Andrzej Grabowski]], [[Jerzy Kryszak]], Kayah<br>Gospodarz: [[Kabaret Smile]]<br />
# '''Nie tylko dla gimbusów''' - wystąpili: [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Kabaret na Koniec Świata]], [[Kabaret Chyba]], [[Kabaret Jurki]], [[Grupa MoCarta]], [[Izabela Dąbrowska]]<br>Gospodarz: [[Kabaret Moralnego Niepokoju]]<br />
# '''Polak na wakacjach''' - wystąpili: [[Kabaret pod Wyrwigroszem]], [[Kabaret Czesuaf]], [[Kabaret K2]], [[Formacja Chatelet]], [[Grzegorz Halama]], Dariusz Gnatowski<br>Gospodarz: [[Kabaret pod Wyrwigroszem]]<br />
# '''Wszyscy jesteśmy fachowcami''' - wystąpili: [[Cezary Pazura]], Stefan Friedmann, [[Kabaret Młodych Panów]], [[Kabaret Zachodni]], [[Ewa Błachnio]], [[Tomasz Jachimek]], [[Katarzyna Zielińska]]<br>Gospodarz: [[Cezary Pazura]]<br />
# '''Polskie rodeo''' - wystąpili: [[Ewa Błachnio]], [[Tomasz Jachimek]], [[Kabaret Młodych Panów]], [[Kabaret Koń Polski]], [[Kabaret Chyba]], [[Mariusz Kałamaga]], Sekcja Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn, Sławomir Zapała<br>Gospodarze: [[Ewa Błachnio]] i [[Tomasz Jachimek]]<br />
# '''Młode wilki czy stare konie?''' - wystąpią: [[Grupa MoCarta]], [[Artur Andrus]], [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Kabaret Jurki]], [[Jerzy Kryszak]], Varius Manx & Kasia Stankiewicz<br>Gospodarze: [[Grupa MoCarta]] i [[Artur Andrus]]<br />
<br />
== Linki zewnętrzne ==</div>
Rycerz96
https://encyklopediakabaretu.pl/wiki/Kabaret_na_%C5%BBywo
Kabaret na Żywo
2017-05-08T18:15:40Z
<p>Rycerz96: /* Odcinki */</p>
<hr />
<div>'''Kabaret na Żywo''' - program kabaretowy, który jest emitowany na żywo od 4 września 2016 roku w telewizji Polsat. Każdego odcinka był inny prowadzący i inny temat odcinka.<br />
<br />
Reżyseria i scenariusz cyklu: [[Beata Harasimowicz]]<br />
<br />
Serie:<br />
<br />
I (odcinki 1-10) - premiera: 4 września 2016. Emitowana była w niedzielę o godzinie 20:05. <br />
<br />
II (odcinki 11-20) - premiera: 5 marca 2017. Emitowana będzie w niedzielę o godzinie 20:05.<br />
<br />
Program składa się z występów kabaretów, artystów kabaretowych, aktorów i piosenkarzy, prezentujących skecze, stand-up oraz monologi. Co tydzień kto inny jest gospodarzem odcinka. <br />
<br />
Oprawa muzyczna: The Jobers<br />
<br />
<br />
== Odcinki ==<br />
<br />
# '''Przychodzi baba do lekarza''' - wystąpili: [[Kabaret Skeczów Męczących]], [[Katarzyna Pakosińska]], [[Mikołaj Cieślak]], [[Agnieszka Litwin-Sobańska]], [[Robert Korólczyk]], [[Stanisław Tym]], Kuba Sienkiewicz<br>Gospodarz: [[Kabaret Skeczów Męczących]]<br />
# '''Daj Lajka''' - wystąpili: [[Kabaret Smile]], [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Grupa MoCarta]], [[Marcin Daniec]], [[Szymon Łątkowski]], Sound'n'Grace<br>Gospodarz: [[Kabaret Smile]]<br />
# '''Francja Elegancja''' - wystąpili: [[Grupa MoCarta]], [[Artur Andrus]], [[Kabaret Smile]], [[Kabaret Jurki]], [[Kabaret Zachodni]], [[Łukasz Kaczmarczyk]], [[Ewa Błachnio]], [[Tomasz Jachimek]], [[Zbigniew Zamachowski]], Anna Głogowska, Rafał Maserak, Michał Szpak<br>Gospodarze: [[Grupa MoCarta]] i [[Artur Andrus]]<br />
# '''Polak potrafi''' - wystąpili: [[Kabaret Nowaki]], [[Kabaret Skeczów Męczących]], [[Kabaret K2]], [[Jerzy Kryszak]], [[Katarzyna Pakosińska]], Krzysztof Cugowski<br>Gospodarz: [[Kabaret Nowaki]]<br />
# '''Za mundurem panny sznurem''' - wystąpili: [[Kabaret Ani Mru-Mru]]. [[Kabaret na Koniec Świata]], [[Kabaret Czesuaf]], [[Kabaret Czołówka Piekła]], [[Cezary Pazura]], Bracia<br>Gospodarz: [[Kabaret Ani Mru-Mru]]<br />
# '''Wszystkie dzieci nasze są''' - wystąpili: [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Kabaret na Koniec Świata]], [[Kabaret Chyba]], [[Kabaret Łowcy.B]], Paweł Królikowski, Letni Chamski Podryw<br>Gospodarz: [[Kabaret Moralnego Niepokoju]]<br />
# '''Sejm od Kuchni''' - wystąpili: [[Jerzy Kryszak]], [[Kabaret Młodych Panów]], [[Kabaret Nowaki]], [[Kabaret Ani Mru-Mru]], [[Kabaret Chyba]], [[Ewa Błachnio]], [[Tomasz Jachimek]], [[Andrzej Poniedzielski]], Grzegorz Łapanowski, Adam Asanov<br>Gospodarz: [[Jerzy Kryszak]]<br />
# '''Oby dwoje chciało naraz''' - wystąpili: [[Cezary Pazura]], [[Ireneusz Krosny]], [[Katarzyna Zielińska]], [[Kabaret Koń Polski]], [[Formacja Chatelet]], Zbigniew Wodecki<br>Gospodarz: [[Cezary Pazura]]<br />
# '''Chcę wyjechać na wieś''' - wystąpili: [[Kabaret pod Wyrwigroszem]], [[Kabaret Koń Polski]], [[Kabaret Ciach]], [[Kabaret Czesuaf]], [[Kabaret Weźrzesz]], Katarzyna Kwiatkowska, [[Sylwester Maciejewski]], [[Bogdan Kalus]]<br>Gospodarz: [[Kabaret pod Wyrwigroszem]]<br />
# '''Rodzina, ach Rodzina''' - wystąpili: [[Kabaret Koń Polski]], [[Kabaret Rak]], [[Kabaret K2]], [[Kabaret Chyba]], [[Kabaret Zachodni]], [[Marcin Daniec]], [[Ewa Błachnio]], [[Mikołaj Cieślak]], Michał Wiśniewski<br>Gospodarz: [[Kabaret Koń Polski]]<br />
# '''Gdzie te chłopy?''' - wystąpili: [[Kabaret Młodych Panów]], [[Kabaret Ani Mru-Mru]], [[Kabaret Zachodni]], [[Ewa Błachnio]], [[Tomasz Jachimek]], [[Cezary Pazura]], Piotr Bukartyk<br>Gospodarz: [[Kabaret Młodych Panów]]<br />
# '''Igrzyska w San Escobar''' - wystąpili: [[Marcin Wójcik]], [[Stanisław Tym]], [[Kabaret Chyba]], [[Kabaret na Koniec Świata]], Kabaret BudaPesz, [[Kabaret Koń Polski]], Sławomir Zapała<br>Gospodarz: [[Marcin Wójcik]]<br />
# '''Język lata jak łopata''' - wystąpili: [[Kabaret Smile]], [[Kabaret Zachodni]], [[Kabaret Słoiczek po Cukrze]], [[Ireneusz Krosny]], Joanna Bartel, [[Andrzej Grabowski]], [[Jerzy Kryszak]], Kayah<br>Gospodarz: [[Kabaret Smile]]<br />
# '''Nie tylko dla gimbusów''' - wystąpili: [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Kabaret na Koniec Świata]], [[Kabaret Chyba]], [[Kabaret Jurki]], [[Grupa MoCarta]], [[Izabela Dąbrowska]]<br>Gospodarz: [[Kabaret Moralnego Niepokoju]]<br />
# '''Polak na wakacjach''' - wystąpili: [[Kabaret pod Wyrwigroszem]], [[Kabaret Czesuaf]], [[Kabaret K2]], [[Formacja Chatelet]], [[Grzegorz Halama]], Dariusz Gnatowski<br>Gospodarz: [[Kabaret pod Wyrwigroszem]]<br />
# '''Wszyscy jesteśmy fachowcami''' - wystąpili: [[Cezary Pazura]], Stefan Friedmann, [[Kabaret Młodych Panów]], [[Kabaret Zachodni]], [[Ewa Błachnio]], [[Tomasz Jachimek]], [[Katarzyna Zielińska]]<br>Gospodarz: [[Cezary Pazura]]<br />
# '''Polskie rodeo''' - wystąpią: [[Ewa Błachnio]], [[Tomasz Jachimek]], [[Kabaret Młodych Panów]], [[Mariusz Kałamaga]], [[Szymon Jachimek]], [[Kabaret Koń Polski]], [[Kabaret Chyba]],<br />
Sekcja Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn, Sławomir Zapała<br>Gospodarze: [[Ewa Błachnio]] i [[Tomasz Jachimek]]<br />
# '''Młode wilki czy stare konie?''' - wystąpią: [[Grupa MoCarta]], [[Artur Andrus]], [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Kabaret Jurki]], [[Jerzy Kryszak]], Varius Manx & Kasia Stankiewicz<br>Gospodarze: [[Grupa MoCarta]] i [[Artur Andrus]]<br />
<br />
== Linki zewnętrzne ==</div>
Rycerz96
https://encyklopediakabaretu.pl/wiki/Kabaret_na_%C5%BBywo
Kabaret na Żywo
2017-05-08T18:13:31Z
<p>Rycerz96: /* Odcinki */</p>
<hr />
<div>'''Kabaret na Żywo''' - program kabaretowy, który jest emitowany na żywo od 4 września 2016 roku w telewizji Polsat. Każdego odcinka był inny prowadzący i inny temat odcinka.<br />
<br />
Reżyseria i scenariusz cyklu: [[Beata Harasimowicz]]<br />
<br />
Serie:<br />
<br />
I (odcinki 1-10) - premiera: 4 września 2016. Emitowana była w niedzielę o godzinie 20:05. <br />
<br />
II (odcinki 11-20) - premiera: 5 marca 2017. Emitowana będzie w niedzielę o godzinie 20:05.<br />
<br />
Program składa się z występów kabaretów, artystów kabaretowych, aktorów i piosenkarzy, prezentujących skecze, stand-up oraz monologi. Co tydzień kto inny jest gospodarzem odcinka. <br />
<br />
Oprawa muzyczna: The Jobers<br />
<br />
<br />
== Odcinki ==<br />
<br />
# '''Przychodzi baba do lekarza''' - wystąpili: [[Kabaret Skeczów Męczących]], [[Katarzyna Pakosińska]], [[Mikołaj Cieślak]], [[Agnieszka Litwin-Sobańska]], [[Robert Korólczyk]], [[Stanisław Tym]], Kuba Sienkiewicz<br>Gospodarz: [[Kabaret Skeczów Męczących]]<br />
# '''Daj Lajka''' - wystąpili: [[Kabaret Smile]], [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Grupa MoCarta]], [[Marcin Daniec]], [[Szymon Łątkowski]], Sound'n'Grace<br>Gospodarz: [[Kabaret Smile]]<br />
# '''Francja Elegancja''' - wystąpili: [[Grupa MoCarta]], [[Artur Andrus]], [[Kabaret Smile]], [[Kabaret Jurki]], [[Kabaret Zachodni]], [[Łukasz Kaczmarczyk]], [[Ewa Błachnio]], [[Tomasz Jachimek]], [[Zbigniew Zamachowski]], Anna Głogowska, Rafał Maserak, Michał Szpak<br>Gospodarze: [[Grupa MoCarta]] i [[Artur Andrus]]<br />
# '''Polak potrafi''' - wystąpili: [[Kabaret Nowaki]], [[Kabaret Skeczów Męczących]], [[Kabaret K2]], [[Jerzy Kryszak]], [[Katarzyna Pakosińska]], Krzysztof Cugowski<br>Gospodarz: [[Kabaret Nowaki]]<br />
# '''Za mundurem panny sznurem''' - wystąpili: [[Kabaret Ani Mru-Mru]]. [[Kabaret na Koniec Świata]], [[Kabaret Czesuaf]], [[Kabaret Czołówka Piekła]], [[Cezary Pazura]], Bracia<br>Gospodarz: [[Kabaret Ani Mru-Mru]]<br />
# '''Wszystkie dzieci nasze są''' - wystąpili: [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Kabaret na Koniec Świata]], [[Kabaret Chyba]], [[Kabaret Łowcy.B]], Paweł Królikowski, Letni Chamski Podryw<br>Gospodarz: [[Kabaret Moralnego Niepokoju]]<br />
# '''Sejm od Kuchni''' - wystąpili: [[Jerzy Kryszak]], [[Kabaret Młodych Panów]], [[Kabaret Nowaki]], [[Kabaret Ani Mru-Mru]], [[Kabaret Chyba]], [[Ewa Błachnio]], [[Tomasz Jachimek]], [[Andrzej Poniedzielski]], Grzegorz Łapanowski, Adam Asanov<br>Gospodarz: [[Jerzy Kryszak]]<br />
# '''Oby dwoje chciało naraz''' - wystąpili: [[Cezary Pazura]], [[Ireneusz Krosny]], [[Katarzyna Zielińska]], [[Kabaret Koń Polski]], [[Formacja Chatelet]], Zbigniew Wodecki<br>Gospodarz: [[Cezary Pazura]]<br />
# '''Chcę wyjechać na wieś''' - wystąpili: [[Kabaret pod Wyrwigroszem]], [[Kabaret Koń Polski]], [[Kabaret Ciach]], [[Kabaret Czesuaf]], [[Kabaret Weźrzesz]], Katarzyna Kwiatkowska, [[Sylwester Maciejewski]], [[Bogdan Kalus]]<br>Gospodarz: [[Kabaret pod Wyrwigroszem]]<br />
# '''Rodzina, ach Rodzina''' - wystąpili: [[Kabaret Koń Polski]], [[Kabaret Rak]], [[Kabaret K2]], [[Kabaret Chyba]], [[Kabaret Zachodni]], [[Marcin Daniec]], [[Ewa Błachnio]], [[Mikołaj Cieślak]], Michał Wiśniewski<br>Gospodarz: [[Kabaret Koń Polski]]<br />
# '''Gdzie te chłopy?''' - wystąpili: [[Kabaret Młodych Panów]], [[Kabaret Ani Mru-Mru]], [[Kabaret Zachodni]], [[Ewa Błachnio]], [[Tomasz Jachimek]], [[Cezary Pazura]], Piotr Bukartyk<br>Gospodarz: [[Kabaret Młodych Panów]]<br />
# '''Igrzyska w San Escobar''' - wystąpili: [[Marcin Wójcik]], [[Stanisław Tym]], [[Kabaret Chyba]], [[Kabaret na Koniec Świata]], Kabaret BudaPesz, [[Kabaret Koń Polski]], Sławomir Zapała<br>Gospodarz: [[Marcin Wójcik]]<br />
# '''Język lata jak łopata''' - wystąpili: [[Kabaret Smile]], [[Kabaret Zachodni]], [[Kabaret Słoiczek po Cukrze]], [[Ireneusz Krosny]], Joanna Bartel, [[Andrzej Grabowski]], [[Jerzy Kryszak]], Kayah<br>Gospodarz: [[Kabaret Smile]]<br />
# '''Nie tylko dla gimbusów''' - wystąpili: [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Kabaret na Koniec Świata]], [[Kabaret Chyba]], [[Kabaret Jurki]], [[Grupa MoCarta]], [[Izabela Dąbrowska]]<br>Gospodarz: [[Kabaret Moralnego Niepokoju]]<br />
# '''Polak na wakacjach''' - wystąpili: [[Kabaret pod Wyrwigroszem]], [[Kabaret Czesuaf]], [[Kabaret K2]], [[Formacja Chatelet]], [[Grzegorz Halama]], Dariusz Gnatowski<br>Gospodarz: [[Kabaret pod Wyrwigroszem]]<br />
# '''Wszyscy jesteśmy fachowcami''' - wystąpili: [[Cezary Pazura]], Stefan Friedmann, [[Kabaret Młodych Panów]], [[Kabaret Zachodni]], [[Ewa Błachnio]], [[Tomasz Jachimek]], [[Katarzyna Zielińska]]<br>Gospodarz: [[Cezary Pazura]]<br />
# '''Polskie rodeo''' - wystąpią: [[Ewa Błachnio]], [[Tomasz Jachimek]], [[Kabaret Młodych Panów]], [[Mariusz Kałamaga]], [[Szymon Jachimek]], [[Kabaret Koń Polski]], [[Kabaret Chyba]],<br />
Sławomir, Sekcja Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn<br>Gospodarze: [[Ewa Błachnio]] i [[Tomasz Jachimek]]<br />
# '''Młode wilki czy stare konie?''' - wystąpią: [[Grupa MoCarta]], [[Artur Andrus]], [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Kabaret Jurki]], [[Jerzy Kryszak]], Varius Manx & Kasia Stankiewicz<br>Gospodarze: [[Grupa MoCarta]] i [[Artur Andrus]]<br />
<br />
== Linki zewnętrzne ==</div>
Rycerz96
https://encyklopediakabaretu.pl/wiki/Mazurska_Noc_Kabaretowa
Mazurska Noc Kabaretowa
2017-04-24T17:10:13Z
<p>Rycerz96: /* Tematy przewodnie */</p>
<hr />
<div>[[Plik:XIIMNK33.JPG|300px|thumb|right|XII Mazurska Noc Kabaretowa<br>[[Mazurska Noc Kabaretowa/galeria2010|więcej zdjęć]]]]<br />
'''Mazurska Noc Kabaretowa''' – impreza kabaretowa odbywająca się w lipcu w Mrągowie, nad jeziorem Czos. Biorą w niej udział kabarety z całego kraju. Organizatorem jest Stowarzyszenie Promocji Sztuki Kabaretowej PAKA. Mazurską Noc Kabaretową transmituje TVP2.<br />
<br />
== Tematy przewodnie ==<br />
# 1999 – '''"Mazurska Noc Kabaretowa czyli co każdy satyryk wiedzieć powinien"'''<br />
# 2000 – '''"Gdzie jest Wielki Mistrz"''' – wystąpili m.in. [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Kabaret DNO]], [[Grzegorz Halama]]<br />
# 2001 – '''"Baby górą"''' – wystąpili: [[Kabaret Grzegorz Halama Oklasky]], [[Grupa MoCarta]], [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Kabaret Ani Mru-Mru]], [[Kabaret Afera]], [[Kabaret HiFi]], [[Kabaret DNO]], [[Kabaret Szum]], [[Kabaret Rak]], [[Kabaret Elita]], [[Hanka Bielicka]], [[Andrzej Grabowski]], [[Artur Andrus]], [[Katarzyna Jamróz]], [[Krzysztof Piasecki]], Tomasz Szwed, Alicja Majewska, Andrzej Rybiński, Gabi Gold, Jerzy Ofierski<br>Prowadzenie: [[Piotr Bałtroczyk]]<br />
# 2002 – '''"W drogę"''' – wystąpili: [[Kabaret Ani Mru-Mru]], [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Kabaret HiFi]], [[Grupa MoCarta]], [[Kabaret DNO]], [[Kabaret Rak]], [[Kabaret Afera]], [[Maciej Stuhr]], [[Artur Andrus]], [[Sonia Bohosiewicz]], Andrzej Cierniewski, Andrzej Dąbrowski, [[Katarzyna Jamróz]], [[Katarzyna Zielińska]], [[Krzysztof Piasecki]], [[Jerzy Skoczylas]], [[Andrzej Grabowski]], [[Grzegorz Halama]], Steffen Möller, Alicja Majewska, Stachursky<br>Prowadzenie: [[Piotr Bałtroczyk]]<br>Scenariusz: [[Beata Harasimowicz]] (współpraca: [[Zuzanna Dobrucka-Mendyk|Zuzanna Dobrucka]])<br />
# 2003 – '''"Śmiej się kibicu"''' – Mazurska Olimpiada Kabaretowa – wystąpili: [[Kabaret Afera]], [[Kabaret Ani Mru-Mru]], [[Sonia Bohosiewicz]], [[Kabaret Ciach]], Andrzej Cierniewski, [[Kabaret Elita]], [[Formacja Chatelet]], [[Andrzej Grabowski]], [[Grupa MoCarta]], [[Grupa Rafała Kmity]], [[Kabaret Jachim Presents]], [[Katarzyna Jamróz]], [[Kabaret pod Wyrwigroszem]], [[Andrzej Kozłowski]], [[Jerzy Kryszak]], [[Kabaret Made In China]], [[Krzysztof Piasecki]], [[Marta Saciuk]], [[Artur Sędzielarz]], [[Stanisław Tym]], [[Katarzyna Zielińska]], gość specjalny: Jan Tomaszewski<br>Prowadzenie: [[Piotr Bałtroczyk]]<br>Scenariusz: [[Beata Harasimowicz]]<br>Reżyseria: [[Krzysztof Jaślar]]<br />
# 2004 – '''"K – jak kabaret"''' – wystąpili: [[Grzegorz Halama]], [[Wojciech Kamiński]], [[Artur Andrus]], [[Kabaret Afera]], [[Kabaret Ani Mru-Mru]], [[Kabaret Ciach]], [[Grupa MoCarta]], [[Kabaret Kwartet Okazjonalny]], [[Kabaret Made In China]], [[Kabaret DNO]], [[Kabaret Szum]], [[Grupa Rafała Kmity]], [[Katarzyna Jamróz]], [[Katarzyna Zielińska]], [[Andrzej Grabowski]], [[Zofia Merle]], Krzysztof Kowalewski<br />
# 2005 – '''"Kabaret bez granic"''' – wystąpili: [[Ireneusz Krosny]], [[Kabaret Made In China]], [[Formacja Chatelet]], [[Kabaret Elita]], [[Kabaret Jurki]], [[Grupa MoCarta]], [[Kabaret Ciach]], [[Kabaret Afera]], [[Kabaret pod Wyrwigroszem]], [[Kabaret Rak]], [[Krzysztof Piasecki]], Paolo Cozza, [[Robert Rozmus]], Tomasz Szwed, Elżbieta Duda, Andrzej Cierniewski, Blue Café<br>Prowadzenie: [[Artur Andrus]], [[Grzegorz Halama]]<br>Scenariusz: [[Beata Harasimowicz]] (współpraca: [[Zuzanna Dobrucka-Mendyk|Zuzanna Dobrucka]])<br>Reżyseria: [[Krzysztof Jaślar]]<br />
# 2006 – '''"Misja Sójka"''' – wystąpili: [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Kabaret Ani Mru-Mru]], [[Artur Andrus]], [[Grzegorz Halama]], [[Kabaret Słuchajcie]], [[Kabaret Jurki]], [[Kabaret DNO]], [[Kabaret Łowcy.B]], [[Formacja Chatelet]], [[Kabaret Neo-Nówka]], [[Kabaret Limo]], [[Kabaret Młodych Panów]], [[Kabaret Smile]], [[Jacek Fedorowicz]], [[Stanisław Tym]], [[Zofia Merle]], [[Kabaret pod Wyrwigroszem]], [[Kabaret Kwartet Okazjonalny]], [[Kabaret Skeczów Męczących]], Zespół Leszcze <br>Prowadzenie: [[Kabaret Moralnego Niepokoju]]<br>Scenariusz: [[Beata Harasimowicz]], [[Robert Górski]]<br>Reżyseria: [[Beata Harasimowicz]]<br />
# 2007 – '''"Dwójki, pary i duety"''' – wystąpili: [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Kabaret Neo-Nówka]], [[Kabaret pod Wyrwigroszem]], [[Grupa MoCarta]], [[Kabaret DNO]], [[Kabaret Młodych Panów]], [[Kabaret Słuchajcie]], [[Stanisław Tym]] i [[Zofia Merle]], [[Jacek Fedorowicz]], [[Krzysztof Piasecki]], Olga Bończyk, Jacek Stachurski, [[Katarzyna Zielińska]], [[Katarzyna Jamróz]], Dorota Wellman i Marcin Prokop, [[Jacek Ziobro]], [[Kabaret Skeczów Męczących]]<br>Prowadzenie: [[Adam Grzanka]], [[Adam Małczyk]] i [[Michał Pałubski]] ([[Formacja Chatelet]])<br>Reżyseria: [[Beata Harasimowicz]]<br />
# 2008 – '''"Rodzina rządzi"''' – wystąpili: [[Kabaret Ani Mru-Mru]], [[Kabaret pod Wyrwigroszem]], [[Kabaret Młodych Panów]], [[Kabaret Łowcy.B]], [[Formacja Chatelet]], [[Kabaret Paranienormalni]], [[Kabaret Słuchajcie]], [[Grupa Rafała Kmity]], [[Artur Andrus]], [[Krzysztof Daukszewicz]], [[Jacek Fedorowicz]], [[Jerzy Jan Połoński]], [[Jacek Ziobro]], [[Kabaret Świerszczychrząszcz]], [[Kabaret Czesuaf]]<br>Prowadzenie: [[Kabaret Neo-Nówka]]<br>Scenariusz: [[Beata Harasimowicz]], [[Zuzanna Dobrucka-Mendyk]], [[Roman Żurek]]<br />
# 2009 – '''"Hello Poland"''' – wystąpili: [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Kabaret Limo]], [[Grupa MoCarta]], [[Formacja Chatelet]], [[Kabaret Neo-Nówka]], [[Ireneusz Krosny]], [[Kabaret Nowaki]], [[Kabaret Czesuaf]], [[Kabaret Skeczów Męczących]], [[Kabaret pod Wyrwigroszem]], "Ławeczka" z ''Rancza'', [[Jacek Ziobro]]<br>Prowadzenie: [[Kabaret Młodych Panów]] oraz [[Robert Górski]] i [[Marcin Wójcik]]<br>Scenariusz: [[Beata Harasimowicz]], [[Kabaret Młodych Panów]] (współpraca: [[Zuzanna Dobrucka-Mendyk]])<br>Reżyseria: [[Beata Harasimowicz]]<br />
# 2010 – '''"Tropiciele talentów"''' – wystąpili: [[Grupa MoCarta]], [[Kabaret Łowcy.B]], [[Kabaret pod Wyrwigroszem]], [[Kabaret Skeczów Męczących]], [[Kabaret Czesuaf]], [[Kabaret Koń Polski]], [[Kabaret Młodych Panów]], [[Kabaret Smile]], [[Kabaret DNO]], [[Kabaret Chyba]], [[Kabaret Nowaki]], [[Sonia Bohosiewicz]], Maja Bohosiewicz, [[Katarzyna Zielińska]]<br>Oprawa muzyczna: The Jobers<br>Prowadzenie: [[Robert Górski]] i [[Mikołaj Cieślak]]<br>Scenariusz: [[Beata Harasimowicz]], [[Zuzanna Dobrucka-Mendyk]]<br>Reżyseria: [[Beata Harasimowicz]]<br />
# 2011 – '''"W górę smyki!"''' – wystąpili: [[Grupa MoCarta]], [[Kabaret Hrabi]], [[Kabaret Limo]], [[Kabaret Smile]], [[Kabaret Elita]], [[Ireneusz Krosny]], [[Liquidmime]], Marian Opania, Alicja Węgorzewska, Zbigniew Wodecki, Maciej Miecznikowski, Motema Africa, Piotr Bukartyk, Marcin Łukawski<br>Oprawa muzyczna: Kukla Band<br>Prowadzenie: [[Artur Andrus]]<br>Scenariusz: [[Grupa MoCarta]]<br>Reżyseria: [[Beata Harasimowicz]]<br />
# 2012 – '''Kabaret według Limo''' (część 1), '''Kabaret według Raków''' (część 2), '''Kabaret według Młodych Panów''' (część 3) – wystąpili: [[Kabaret Młodych Panów]], [[Kabaret Łowcy.B]], [[Kabaret Limo]], [[Kabaret pod Wyrwigroszem]], [[Ireneusz Krosny]], [[Marcin Daniec]], [[Andrzej Grabowski]], [[Kabaret Nowaki]], [[Kabaret Rak]], [[Kabaret Jurki]], [[Tomasz Jachimek]], [[Kacper Ruciński]] –> [[Mazurska Noc Kabaretowa/XIV|Skecze]]<br>Oprawa muzyczna: The Jobers<br>Prowadzenie: część 1 – [[Kabaret Limo]], część 2 – [[Kabaret Rak]], część 3 – [[Kabaret Młodych Panów]]<br>Scenariusz: [[Beata Harasimowicz]], [[Zuzanna Dobrucka-Mendyk]] oraz [[Kabaret Limo]] (część 1), [[Kabaret Rak]] (cześć 2), [[Kabaret Młodych Panów]] (część 3)<br>Reżyseria: [[Beata Harasimowicz]]<br />
# 2013 – wystąpili: [[Artur Andrus]], [[Ireneusz Krosny]], [[Marcin Daniec]], [[Kacper Ruciński]], [[Kabaret pod Wyrwigroszem]], [[Kabaret Smile]], [[Kabaret Łowcy.B]], [[Kabaret Nowaki]], [[Kabaret Skeczów Męczących]], [[Kabaret Elita]], [[Kabaret K2]], [[Grupa Rafała Kmity]], [[Ja Mmm Chyba Ściebie]] –> [[Mazurska Noc Kabaretowa/XV|Skecze]]<br>Oprawa muzyczna: The Jobers<br>Prowadzenie: część 1 - [[Artur Andrus]], część 2 - [[Marcin Daniec]], część 3 - [[Mariusz Kałamaga]], część 4 - [[Marcin Daniec]] i [[Mariusz Kałamaga]]<br>Scenariusz: [[Beata Harasimowicz]], [[Zuzanna Dobrucka-Mendyk]] oraz [[Artur Andrus]] (część 1), [[Marcin Daniec]] (część 2), [[Mariusz Kałamaga]] (część 3)<br>Reżyseria: [[Beata Harasimowicz]]<br />
# 2014 – '''"Seks, sport i chwila relaksu"''' - wystąpili: [[Kabaret Ani Mru-Mru]], [[Kabaret Limo]], [[Kabaret Smile]], [[Kabaret Młodych Panów]], [[Ireneusz Krosny]], [[Kabaret Nowaki]], [[Kabaret Jurki]], [[Kabaret K2]], [[Kacper Ruciński]].<br>Oprawa muzyczna: The Jobers<br>Prowadzenie: [[Kabaret Ani Mru-Mru]]<br>Scenariusz: [[Beata Harasimowicz]], [[Zuzanna Dobrucka-Mendyk]]<br>Reżyseria: [[Beata Harasimowicz]]<br />
# 2015 - wystąpili: [[Kabaret Ani Mru-Mru]], [[Kabaret Smile]], [[Kabaret Młodych Panów]], [[Kabaret Jurki]], [[Marcin Daniec]], [[Ireneusz Krosny]], [[Fair Play Crew]], [[Kabaret Zachodni]], [[Ewa Błachnio]].<br>Oprawa Muzyczna: The Jobers<br>Prowadzenie: [[Kabaret Smile]]<br>Scenariusz: [[Beata Harasimowicz]], [[Zuzanna Dobrucka-Mendyk]]<br>Reżyseria: [[Beata Harasimowicz]]<br />
# 2016 - '''"Moda na swetry"''' - wystąpili: [[Kabaret Młodych Panów]], [[Kabaret Smile]], [[Kabaret Łowcy.B]], [[Ireneusz Krosny]], [[Krzysztof Piasecki]], [[Fair Play Crew]], [[Kabaret K2]], [[Kabaret Chyba]], [[Kabaret Czołówka Piekła]], [[Katarzyna Zielińska]], Marzena Rogalska, [[Szymon Łątkowski]], [[Wojciech Fiedorczuk]], Kabaret BudaPesz, Future Folk.<br>Oprawa muzyczna: The Jobers<br>Prowadzenie: [[Kabaret Łowcy.B]] <br />
# 2017 <br />
<br />
{{DEFAULTSORT:Mazurska Noc Kabaretowa}}<br />
[[Kategoria:Festiwale kabaretowe]]</div>
Rycerz96
https://encyklopediakabaretu.pl/wiki/Mazurska_Noc_Kabaretowa
Mazurska Noc Kabaretowa
2017-04-24T17:07:14Z
<p>Rycerz96: /* Tematy przewodnie */</p>
<hr />
<div>[[Plik:XIIMNK33.JPG|300px|thumb|right|XII Mazurska Noc Kabaretowa<br>[[Mazurska Noc Kabaretowa/galeria2010|więcej zdjęć]]]]<br />
'''Mazurska Noc Kabaretowa''' – impreza kabaretowa odbywająca się w lipcu w Mrągowie, nad jeziorem Czos. Biorą w niej udział kabarety z całego kraju. Organizatorem jest Stowarzyszenie Promocji Sztuki Kabaretowej PAKA. Mazurską Noc Kabaretową transmituje TVP2.<br />
<br />
== Tematy przewodnie ==<br />
# 1999 – '''"Mazurska Noc Kabaretowa czyli co każdy satyryk wiedzieć powinien"'''<br />
# 2000 – '''"Gdzie jest Wielki Mistrz"''' – wystąpili m.in. [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Kabaret DNO]], [[Grzegorz Halama]]<br />
# 2001 – '''"Baby górą"''' – wystąpili: [[Kabaret Grzegorz Halama Oklasky]], [[Grupa MoCarta]], [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Kabaret Ani Mru-Mru]], [[Kabaret Afera]], [[Kabaret HiFi]], [[Kabaret DNO]], [[Kabaret Szum]], [[Kabaret Rak]], [[Kabaret Elita]], [[Hanka Bielicka]], [[Andrzej Grabowski]], [[Artur Andrus]], [[Katarzyna Jamróz]], [[Krzysztof Piasecki]], Tomasz Szwed, Alicja Majewska, Andrzej Rybiński, Gabi Gold, Jerzy Ofierski<br>Prowadzenie: [[Piotr Bałtroczyk]]<br />
# 2002 – '''"W drogę"''' – wystąpili: [[Kabaret Ani Mru-Mru]], [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Kabaret HiFi]], [[Grupa MoCarta]], [[Kabaret DNO]], [[Kabaret Rak]], [[Kabaret Afera]], [[Maciej Stuhr]], [[Artur Andrus]], [[Sonia Bohosiewicz]], Andrzej Cierniewski, Andrzej Dąbrowski, [[Katarzyna Jamróz]], [[Katarzyna Zielińska]], [[Krzysztof Piasecki]], [[Jerzy Skoczylas]], [[Andrzej Grabowski]], [[Grzegorz Halama]], Steffen Möller, Alicja Majewska, Stachursky<br>Prowadzenie: [[Piotr Bałtroczyk]]<br>Scenariusz: [[Beata Harasimowicz]] (współpraca: [[Zuzanna Dobrucka-Mendyk|Zuzanna Dobrucka]])<br />
# 2003 – '''"Śmiej się kibicu"''' – Mazurska Olimpiada Kabaretowa – wystąpili: [[Kabaret Afera]], [[Kabaret Ani Mru-Mru]], [[Sonia Bohosiewicz]], [[Kabaret Ciach]], Andrzej Cierniewski, [[Kabaret Elita]], [[Formacja Chatelet]], [[Andrzej Grabowski]], [[Grupa MoCarta]], [[Grupa Rafała Kmity]], [[Kabaret Jachim Presents]], [[Katarzyna Jamróz]], [[Kabaret pod Wyrwigroszem]], [[Andrzej Kozłowski]], [[Jerzy Kryszak]], [[Kabaret Made In China]], [[Krzysztof Piasecki]], [[Marta Saciuk]], [[Artur Sędzielarz]], [[Stanisław Tym]], [[Katarzyna Zielińska]], gość specjalny: Jan Tomaszewski<br>Prowadzenie: [[Piotr Bałtroczyk]]<br>Scenariusz: [[Beata Harasimowicz]]<br>Reżyseria: [[Krzysztof Jaślar]]<br />
# 2004 – '''"K – jak kabaret"''' – wystąpili: [[Grzegorz Halama]], [[Wojciech Kamiński]], [[Artur Andrus]], [[Kabaret Afera]], [[Kabaret Ani Mru-Mru]], [[Kabaret Ciach]], [[Grupa MoCarta]], [[Kabaret Kwartet Okazjonalny]], [[Kabaret Made In China]], [[Kabaret DNO]], [[Kabaret Szum]], [[Grupa Rafała Kmity]], [[Katarzyna Jamróz]], [[Katarzyna Zielińska]], [[Andrzej Grabowski]], [[Zofia Merle]], Krzysztof Kowalewski<br />
# 2005 – '''"Kabaret bez granic"''' – wystąpili: [[Ireneusz Krosny]], [[Kabaret Made In China]], [[Formacja Chatelet]], [[Kabaret Elita]], [[Kabaret Jurki]], [[Grupa MoCarta]], [[Kabaret Ciach]], [[Kabaret Afera]], [[Kabaret pod Wyrwigroszem]], [[Kabaret Rak]], [[Krzysztof Piasecki]], Paolo Cozza, [[Robert Rozmus]], Tomasz Szwed, Elżbieta Duda, Andrzej Cierniewski, Blue Café<br>Prowadzenie: [[Artur Andrus]], [[Grzegorz Halama]]<br>Scenariusz: [[Beata Harasimowicz]] (współpraca: [[Zuzanna Dobrucka-Mendyk|Zuzanna Dobrucka]])<br>Reżyseria: [[Krzysztof Jaślar]]<br />
# 2006 – '''"Misja Sójka"''' – wystąpili: [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Kabaret Ani Mru-Mru]], [[Artur Andrus]], [[Grzegorz Halama]], [[Kabaret Słuchajcie]], [[Kabaret Jurki]], [[Kabaret DNO]], [[Kabaret Łowcy.B]], [[Formacja Chatelet]], [[Kabaret Neo-Nówka]], [[Kabaret Limo]], [[Kabaret Młodych Panów]], [[Kabaret Smile]], [[Jacek Fedorowicz]], [[Stanisław Tym]], [[Zofia Merle]], [[Kabaret pod Wyrwigroszem]], [[Kabaret Kwartet Okazjonalny]], [[Kabaret Skeczów Męczących]], Zespół Leszcze <br>Prowadzenie: [[Kabaret Moralnego Niepokoju]]<br>Scenariusz: [[Beata Harasimowicz]], [[Robert Górski]]<br>Reżyseria: [[Beata Harasimowicz]]<br />
# 2007 – '''"Dwójki, pary i duety"''' – wystąpili: [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Kabaret Neo-Nówka]], [[Kabaret pod Wyrwigroszem]], [[Grupa MoCarta]], [[Kabaret DNO]], [[Kabaret Młodych Panów]], [[Kabaret Słuchajcie]], [[Stanisław Tym]] i [[Zofia Merle]], [[Jacek Fedorowicz]], [[Krzysztof Piasecki]], Olga Bończyk, Jacek Stachurski, [[Katarzyna Zielińska]], [[Katarzyna Jamróz]], Dorota Wellman i Marcin Prokop, [[Jacek Ziobro]], [[Kabaret Skeczów Męczących]]<br>Prowadzenie: [[Adam Grzanka]], [[Adam Małczyk]] i [[Michał Pałubski]] ([[Formacja Chatelet]])<br>Reżyseria: [[Beata Harasimowicz]]<br />
# 2008 – '''"Rodzina rządzi"''' – wystąpili: [[Kabaret Ani Mru-Mru]], [[Kabaret pod Wyrwigroszem]], [[Kabaret Młodych Panów]], [[Kabaret Łowcy.B]], [[Formacja Chatelet]], [[Kabaret Paranienormalni]], [[Kabaret Słuchajcie]], [[Grupa Rafała Kmity]], [[Artur Andrus]], [[Krzysztof Daukszewicz]], [[Jacek Fedorowicz]], [[Jerzy Jan Połoński]], [[Jacek Ziobro]], [[Kabaret Świerszczychrząszcz]], [[Kabaret Czesuaf]]<br>Prowadzenie: [[Kabaret Neo-Nówka]]<br>Scenariusz: [[Beata Harasimowicz]], [[Zuzanna Dobrucka-Mendyk]], [[Roman Żurek]]<br />
# 2009 – '''"Hello Poland"''' – wystąpili: [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Kabaret Limo]], [[Grupa MoCarta]], [[Formacja Chatelet]], [[Kabaret Neo-Nówka]], [[Ireneusz Krosny]], [[Kabaret Nowaki]], [[Kabaret Czesuaf]], [[Kabaret Skeczów Męczących]], [[Kabaret pod Wyrwigroszem]], "Ławeczka" z ''Rancza'', [[Jacek Ziobro]]<br>Prowadzenie: [[Kabaret Młodych Panów]] oraz [[Robert Górski]] i [[Marcin Wójcik]]<br>Scenariusz: [[Beata Harasimowicz]], [[Kabaret Młodych Panów]] (współpraca: [[Zuzanna Dobrucka-Mendyk]])<br>Reżyseria: [[Beata Harasimowicz]]<br />
# 2010 – '''"Tropiciele talentów"''' – wystąpili: [[Grupa MoCarta]], [[Kabaret Łowcy.B]], [[Kabaret pod Wyrwigroszem]], [[Kabaret Skeczów Męczących]], [[Kabaret Czesuaf]], [[Kabaret Koń Polski]], [[Kabaret Młodych Panów]], [[Kabaret Smile]], [[Kabaret DNO]], [[Kabaret Chyba]], [[Kabaret Nowaki]], [[Sonia Bohosiewicz]], Maja Bohosiewicz, [[Katarzyna Zielińska]]<br>Prowadzenie: [[Robert Górski]] i [[Mikołaj Cieślak]]<br>Scenariusz: [[Beata Harasimowicz]], [[Zuzanna Dobrucka-Mendyk]]<br>Reżyseria: [[Beata Harasimowicz]]<br />
# 2011 – '''"W górę smyki!"''' – wystąpili: [[Grupa MoCarta]], [[Kabaret Hrabi]], [[Kabaret Limo]], [[Kabaret Smile]], [[Kabaret Elita]], [[Ireneusz Krosny]], [[Liquidmime]], Marian Opania, Alicja Węgorzewska, Zbigniew Wodecki, Maciej Miecznikowski, Motema Africa, Piotr Bukartyk, Marcin Łukawski<br>Prowadzenie: [[Artur Andrus]]<br>Scenariusz: [[Grupa MoCarta]]<br>Reżyseria: [[Beata Harasimowicz]]<br />
# 2012 – '''Kabaret według Limo''' (część 1), '''Kabaret według Raków''' (część 2), '''Kabaret według Młodych Panów''' (część 3) – wystąpili: [[Kabaret Młodych Panów]], [[Kabaret Łowcy.B]], [[Kabaret Limo]], [[Kabaret pod Wyrwigroszem]], [[Ireneusz Krosny]], [[Marcin Daniec]], [[Andrzej Grabowski]], [[Kabaret Nowaki]], [[Kabaret Rak]], [[Kabaret Jurki]], [[Tomasz Jachimek]], [[Kacper Ruciński]] –> [[Mazurska Noc Kabaretowa/XIV|Skecze]]<br>Oprawa muzyczna: The Jobers<br>Prowadzenie: część 1 – [[Kabaret Limo]], część 2 – [[Kabaret Rak]], część 3 – [[Kabaret Młodych Panów]]<br>Scenariusz: [[Beata Harasimowicz]], [[Zuzanna Dobrucka-Mendyk]] oraz [[Kabaret Limo]] (część 1), [[Kabaret Rak]] (cześć 2), [[Kabaret Młodych Panów]] (część 3)<br>Reżyseria: [[Beata Harasimowicz]]<br />
# 2013 – wystąpili: [[Artur Andrus]], [[Ireneusz Krosny]], [[Marcin Daniec]], [[Kacper Ruciński]], [[Kabaret pod Wyrwigroszem]], [[Kabaret Smile]], [[Kabaret Łowcy.B]], [[Kabaret Nowaki]], [[Kabaret Skeczów Męczących]], [[Kabaret Elita]], [[Kabaret K2]], [[Grupa Rafała Kmity]], [[Ja Mmm Chyba Ściebie]] –> [[Mazurska Noc Kabaretowa/XV|Skecze]]<br>Oprawa muzyczna: The Jobers<br>Prowadzenie: część 1 - [[Artur Andrus]], część 2 - [[Marcin Daniec]], część 3 - [[Mariusz Kałamaga]], część 4 - [[Marcin Daniec]] i [[Mariusz Kałamaga]]<br>Scenariusz: [[Beata Harasimowicz]], [[Zuzanna Dobrucka-Mendyk]] oraz [[Artur Andrus]] (część 1), [[Marcin Daniec]] (część 2), [[Mariusz Kałamaga]] (część 3)<br>Reżyseria: [[Beata Harasimowicz]]<br />
# 2014 – '''"Seks, sport i chwila relaksu"''' - wystąpili: [[Kabaret Ani Mru-Mru]], [[Kabaret Limo]], [[Kabaret Smile]], [[Kabaret Młodych Panów]], [[Ireneusz Krosny]], [[Kabaret Nowaki]], [[Kabaret Jurki]], [[Kabaret K2]], [[Kacper Ruciński]].<br>Oprawa muzyczna: The Jobers<br>Prowadzenie: [[Kabaret Ani Mru-Mru]]<br>Scenariusz: [[Beata Harasimowicz]], [[Zuzanna Dobrucka-Mendyk]]<br>Reżyseria: [[Beata Harasimowicz]]<br />
# 2015 - wystąpili: [[Kabaret Ani Mru-Mru]], [[Kabaret Smile]], [[Kabaret Młodych Panów]], [[Kabaret Jurki]], [[Marcin Daniec]], [[Ireneusz Krosny]], [[Fair Play Crew]], [[Kabaret Zachodni]], [[Ewa Błachnio]].<br>Oprawa Muzyczna: The Jobers<br>Prowadzenie: [[Kabaret Smile]]<br>Scenariusz: [[Beata Harasimowicz]], [[Zuzanna Dobrucka-Mendyk]]<br>Reżyseria: [[Beata Harasimowicz]]<br />
# 2016 - '''"Moda na swetry"''' - wystąpili: [[Kabaret Młodych Panów]], [[Kabaret Smile]], [[Kabaret Łowcy.B]], [[Ireneusz Krosny]], [[Krzysztof Piasecki]], [[Fair Play Crew]], [[Kabaret K2]], [[Kabaret Chyba]], [[Kabaret Czołówka Piekła]], [[Katarzyna Zielińska]], Marzena Rogalska, [[Szymon Łątkowski]], [[Wojciech Fiedorczuk]], Kabaret BudaPesz, Future Folk.<br>Oprawa muzyczna: The Jobers<br>Prowadzenie: [[Kabaret Łowcy.B]] <br />
# 2017 <br />
<br />
{{DEFAULTSORT:Mazurska Noc Kabaretowa}}<br />
[[Kategoria:Festiwale kabaretowe]]</div>
Rycerz96
https://encyklopediakabaretu.pl/wiki/Kabaret_na_%C5%BBywo
Kabaret na Żywo
2017-04-24T17:02:55Z
<p>Rycerz96: /* Odcinki */</p>
<hr />
<div>'''Kabaret na Żywo''' - program kabaretowy, który jest emitowany na żywo od 4 września 2016 roku w telewizji Polsat. Każdego odcinka był inny prowadzący i inny temat odcinka.<br />
<br />
Reżyseria i scenariusz cyklu: [[Beata Harasimowicz]]<br />
<br />
Serie:<br />
<br />
I (odcinki 1-10) - premiera: 4 września 2016. Emitowana była w niedzielę o godzinie 20:05. <br />
<br />
II (odcinki 11-20) - premiera: 5 marca 2017. Emitowana będzie w niedzielę o godzinie 20:05.<br />
<br />
Program składa się z występów kabaretów, artystów kabaretowych, aktorów i piosenkarzy, prezentujących skecze, stand-up oraz monologi. Co tydzień kto inny jest gospodarzem odcinka. <br />
<br />
Oprawa muzyczna: The Jobers<br />
<br />
<br />
== Odcinki ==<br />
<br />
# '''Przychodzi baba do lekarza''' - wystąpili: [[Kabaret Skeczów Męczących]], [[Katarzyna Pakosińska]], [[Mikołaj Cieślak]], [[Agnieszka Litwin-Sobańska]], [[Robert Korólczyk]], [[Stanisław Tym]], Kuba Sienkiewicz<br>Gospodarz: [[Kabaret Skeczów Męczących]]<br />
# '''Daj Lajka''' - wystąpili: [[Kabaret Smile]], [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Grupa MoCarta]], [[Marcin Daniec]], [[Szymon Łątkowski]], Sound'n'Grace<br>Gospodarz: [[Kabaret Smile]]<br />
# '''Francja Elegancja''' - wystąpili: [[Grupa MoCarta]], [[Artur Andrus]], [[Kabaret Smile]], [[Kabaret Jurki]], [[Kabaret Zachodni]], [[Łukasz Kaczmarczyk]], [[Ewa Błachnio]], [[Tomasz Jachimek]], [[Zbigniew Zamachowski]], Anna Głogowska, Rafał Maserak, Michał Szpak<br>Gospodarze: [[Grupa MoCarta]] i [[Artur Andrus]]<br />
# '''Polak potrafi''' - wystąpili: [[Kabaret Nowaki]], [[Kabaret Skeczów Męczących]], [[Kabaret K2]], [[Jerzy Kryszak]], [[Katarzyna Pakosińska]], Krzysztof Cugowski<br>Gospodarz: [[Kabaret Nowaki]]<br />
# '''Za mundurem panny sznurem''' - wystąpili: [[Kabaret Ani Mru-Mru]]. [[Kabaret na Koniec Świata]], [[Kabaret Czesuaf]], [[Kabaret Czołówka Piekła]], [[Cezary Pazura]], Bracia<br>Gospodarz: [[Kabaret Ani Mru-Mru]]<br />
# '''Wszystkie dzieci nasze są''' - wystąpili: [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Kabaret na Koniec Świata]], [[Kabaret Chyba]], [[Kabaret Łowcy.B]], Paweł Królikowski, Letni Chamski Podryw<br>Gospodarz: [[Kabaret Moralnego Niepokoju]]<br />
# '''Sejm od Kuchni''' - wystąpili: [[Jerzy Kryszak]], [[Kabaret Młodych Panów]], [[Kabaret Nowaki]], [[Kabaret Ani Mru-Mru]], [[Kabaret Chyba]], [[Ewa Błachnio]], [[Tomasz Jachimek]], [[Andrzej Poniedzielski]], Grzegorz Łapanowski, Adam Asanov<br>Gospodarz: [[Jerzy Kryszak]]<br />
# '''Oby dwoje chciało naraz''' - wystąpili: [[Cezary Pazura]], [[Ireneusz Krosny]], [[Katarzyna Zielińska]], [[Kabaret Koń Polski]], [[Formacja Chatelet]], Zbigniew Wodecki<br>Gospodarz: [[Cezary Pazura]]<br />
# '''Chcę wyjechać na wieś''' - wystąpili: [[Kabaret pod Wyrwigroszem]], [[Kabaret Koń Polski]], [[Kabaret Ciach]], [[Kabaret Czesuaf]], [[Kabaret Weźrzesz]], Katarzyna Kwiatkowska, [[Sylwester Maciejewski]], [[Bogdan Kalus]]<br>Gospodarz: [[Kabaret pod Wyrwigroszem]]<br />
# '''Rodzina, ach Rodzina''' - wystąpili: [[Kabaret Koń Polski]], [[Kabaret Rak]], [[Kabaret K2]], [[Kabaret Chyba]], [[Kabaret Zachodni]], [[Marcin Daniec]], [[Ewa Błachnio]], [[Mikołaj Cieślak]], Michał Wiśniewski<br>Gospodarz: [[Kabaret Koń Polski]]<br />
# '''Gdzie te chłopy?''' - wystąpili: [[Kabaret Młodych Panów]], [[Kabaret Ani Mru-Mru]], [[Kabaret Zachodni]], [[Ewa Błachnio]], [[Tomasz Jachimek]], [[Cezary Pazura]], Piotr Bukartyk<br>Gospodarz: [[Kabaret Młodych Panów]]<br />
# '''Igrzyska w San Escobar''' - wystąpili: [[Marcin Wójcik]], [[Stanisław Tym]], [[Kabaret Chyba]], [[Kabaret na Koniec Świata]], Kabaret BudaPesz, [[Kabaret Koń Polski]], Sławomir Zapała<br>Gospodarz: [[Marcin Wójcik]]<br />
# '''Język lata jak łopata''' - wystąpili: [[Kabaret Smile]], [[Kabaret Zachodni]], [[Kabaret Słoiczek po Cukrze]], [[Ireneusz Krosny]], Joanna Bartel, [[Andrzej Grabowski]], [[Jerzy Kryszak]], Kayah<br>Gospodarz: [[Kabaret Smile]]<br />
# '''Nie tylko dla gimbusów''' - wystąpili: [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Kabaret na Koniec Świata]], [[Kabaret Chyba]], [[Kabaret Jurki]], [[Grupa MoCarta]], [[Izabela Dąbrowska]]<br>Gospodarz: [[Kabaret Moralnego Niepokoju]]<br />
# '''Polak na wakacjach''' - wystąpili: [[Kabaret pod Wyrwigroszem]], [[Kabaret Czesuaf]], [[Kabaret K2]], [[Formacja Chatelet]], [[Grzegorz Halama]], Dariusz Gnatowski<br>Gospodarz: [[Kabaret pod Wyrwigroszem]]<br />
# '''Wszyscy jesteśmy fachowcami''' - wystąpili: [[Cezary Pazura]], Stefan Friedmann, [[Kabaret Młodych Panów]], [[Kabaret Zachodni]], [[Ewa Błachnio]], [[Tomasz Jachimek]], [[Katarzyna Zielińska]]<br>Gospodarz: [[Cezary Pazura]]<br />
# '''Polskie rodeo''' - wystąpią: [[Ewa Błachnio]], [[Tomasz Jachimek]], [[Kabaret Młodych Panów]], [[Kabaret Czesuaf]], [[Mariusz Kałamaga]], [[Szymon Jachimek]]<br>Gospodarze: [[Ewa Błachnio]] i [[Tomasz Jachimek]]<br />
# '''Młode wilki czy stare konie?''' - wystąpią: [[Grupa MoCarta]], [[Artur Andrus]], [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Kabaret Jurki]], [[Jerzy Kryszak]], Varius Manx & Kasia Stankiewicz<br>Gospodarze: [[Grupa MoCarta]] i [[Artur Andrus]]<br />
<br />
== Linki zewnętrzne ==</div>
Rycerz96
https://encyklopediakabaretu.pl/wiki/Kabaret_Zachodni
Kabaret Zachodni
2017-04-24T17:00:45Z
<p>Rycerz96: /* Linki zewnętrzne */</p>
<hr />
<div>'''Kabaret Zachodni''' - polski kabaret powstały w 2015 roku w Zielonej Górze. <br />
<br />
To czwórka artystów, którzy kabaretem zaczęli zajmować się jeszcze w poprzednim wieku. Dwudziestym – dla jasności. Mężczyźni tworzyli wtedy jako [[Kabaret Słuchajcie]], a babeczka współtworzyła [[Kabaret Babeczki z Rodzynkiem]], ale to dawne dzieje – przedwczorajsze. Teraz w nowym, pełnym (obu płci) składzie ruszają w Polskę z nową energią i nową nazwą. <br />
<br />
Wywodzą się i nieustannie działają w Zielonogórskim Zagłębiu Kabaretowym. Pojawiali się na wszystkich ważnych festiwalach kabaretowych i w wielu widowiskach telewizyjnych. Program kabaretu Zachodniego składa się ze skeczy i piosenek. Charakteryzuje go kreowanie zaskakujących sytuacji: podryw na wózek z dzieckiem czy też niespodziewana wizyta Zygmunta Chajzera. Doświadczenie, talent aktorski i umiejętność wejścia w bezpośredni kontakt z widzem sprawiają, że Zachodni zajdzie Wam w głowy. Nowa energia, nowy skład – nowa jakość!<br />
<br />
== Skład ==<br />
<br />
* [[Jarosław Marek Sobański]]<br />
* [[Janusz Pietruszka]]<br />
* [[Karolina Kuras]]<br />
* [[Tomasz Łupak]]<br />
<br />
== Linki zewnętrzne ==<br />
[http://kabaretzachodni.pl Oficjalna strona Kabaretu Zachodniego]</div>
Rycerz96
https://encyklopediakabaretu.pl/wiki/Kabaret_Zachodni
Kabaret Zachodni
2017-04-24T16:59:26Z
<p>Rycerz96: Utworzył nową stronę „'''Kabaret Zachodni''' - polski kabaret powstały w 2015 roku w Zielonej Górze. To czwórka artystów, którzy kabaretem zaczęli zajmować się jeszcze w poprzed...”</p>
<hr />
<div>'''Kabaret Zachodni''' - polski kabaret powstały w 2015 roku w Zielonej Górze. <br />
<br />
To czwórka artystów, którzy kabaretem zaczęli zajmować się jeszcze w poprzednim wieku. Dwudziestym – dla jasności. Mężczyźni tworzyli wtedy jako [[Kabaret Słuchajcie]], a babeczka współtworzyła [[Kabaret Babeczki z Rodzynkiem]], ale to dawne dzieje – przedwczorajsze. Teraz w nowym, pełnym (obu płci) składzie ruszają w Polskę z nową energią i nową nazwą. <br />
<br />
Wywodzą się i nieustannie działają w Zielonogórskim Zagłębiu Kabaretowym. Pojawiali się na wszystkich ważnych festiwalach kabaretowych i w wielu widowiskach telewizyjnych. Program kabaretu Zachodniego składa się ze skeczy i piosenek. Charakteryzuje go kreowanie zaskakujących sytuacji: podryw na wózek z dzieckiem czy też niespodziewana wizyta Zygmunta Chajzera. Doświadczenie, talent aktorski i umiejętność wejścia w bezpośredni kontakt z widzem sprawiają, że Zachodni zajdzie Wam w głowy. Nowa energia, nowy skład – nowa jakość!<br />
<br />
== Skład ==<br />
<br />
* [[Jarosław Marek Sobański]]<br />
* [[Janusz Pietruszka]]<br />
* [[Karolina Kuras]]<br />
* [[Tomasz Łupak]]<br />
<br />
== Linki zewnętrzne ==<br />
[http://www.example.com http://kabaretzachodni.pl Oficjalna strona Kabaretu Zachodniego]</div>
Rycerz96
https://encyklopediakabaretu.pl/wiki/Festiwal_Kabaretu_w_Koszalinie
Festiwal Kabaretu w Koszalinie
2017-04-24T16:47:59Z
<p>Rycerz96: </p>
<hr />
<div>'''Festiwal Kabaretu w Koszalinie''' – impreza kabaretowa odbywająca się co roku (pierwszy raz w roku 1995), w ostatnią sobotę lipca, w koszalińskim amfiteatrze. Pomysłodawcą, producentem, scenarzystą i reżyserem Festiwalu jest [[Leszek Malinowski]] – lider [[Kabaret Koń Polski|Kabaretu Koń Polski]]. Festiwal Kabaretu w Koszalinie był transmitowany w TVP2 w latach 1995-2016, od 2017 roku impreza będzie transmitowała telewizja Polsat.<br />
<br />
== Tematy przewodnie ==<br />
* 2003 (IX Festiwal Kabaretu) – '''"Na kabarecie w hipermarkecie"''' – wystąpili: [[Kabaret Koń Polski]], [[Kabaret Ani Mru-Mru]], [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Krzysztof Daukszewicz]], [[Kabaret OT.TO]], [[Kabaret Rak]], [[Robert Rozmus]], [[Piotr Gąsowski]], Joanna Bartel<br>Prowadzenie: [[Piotr Bałtroczyk]], [[Leszek Malinowski]]<br />
* 2004 (X Festiwal Kabaretu) – '''"Marian i Hela – Powtórka z wesela"''' – wystąpili: [[Hanka Bielicka]], [[Kabaret Koń Polski]], [[Kabaret Ani Mru-Mru]], [[Kabaret Rak]], [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Kabaret DKD]], [[Ireneusz Krosny]], [[Krzysztof Piasecki]], Andrzej Cierniewski, Jerzy Filar<br>Prowadzenie: [[Piotr Bałtroczyk]]<br />
* 2005 (XI Festiwal Kabaretu) – '''"Rzeczpospolita kabaretowa"''' – wystąpili: [[Marcin Daniec]], [[Janusz Rewiński]], [[Krzysztof Daukszewicz]], [[Marek Majewski]], [[Kabaret Ani Mru-Mru]], [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Kabaret Koń Polski]], [[Kabaret OT.TO]], [[Kabaret Rak]], [[Kabaret Słuchajcie]]<br>Prowadzenie: [[Piotr Bałtroczyk]]<br />
* 2006 (XII Festiwal Kabaretu) – '''"Fabryka śmiechu"''' – wystąpili: [[Kabaret Koń Polski]], [[Kabaret Rak]], [[Krzysztof Piasecki]], [[Kabaret Neo-Nówka]], [[Piotr Gąsowski]], Wojciech Gąsowski, [[Kabaret Ani Mru-Mru]], [[Kabaret Ciach]], [[Jan Pietrzak]], [[Kabaret Słuchajcie]], [[Kabaret Aniołki Wolskiego]], [[Krzysztof Daukszewicz]]<br>Gwiazda muzyczna: Katarzyna Cerekwicka<br>Prowadzenie: [[Piotr Bałtroczyk]]<br />
* 2007 (XIII Festiwal Kabaretu) – '''"Kabaretowa wojna domowa"''' – wystąpili: [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Kabaret Koń Polski]], [[Marcin Daniec]], [[Kabaret Rak]], [[Kabaret Neo-Nówka]], [[Kabaret Paranienormalni]], [[Kabaret Jurki]], [[Kabaret Słuchajcie]], [[Kabaret Ciach]], Kevin Aiston, [[Ireneusz Krosny]], [[Paweł Dłużewski]]<br>Gwiazda muzyczna: zespół Kombii<br>Prowadzenie: [[Piotr Bałtroczyk]]<br />
* 2008 (XIV Festiwal Kabaretu) – '''"Autostrada do śmiechu"''' – wystąpili: [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Kabaret pod Wyrwigroszem]], [[Kabaret Neo-Nówka]], [[Kabaret Rak]], [[Krzysztof Piasecki]], [[Kabaret Jurki]], [[Kabaret Skeczów Męczących]], [[Kabaret Limo]], [[Kabaret Kwartet Okazjonalny]], [[Kabaret Smile]], [[Kabaret Koń Polski]]<br>Gwiazda muzyczna: MrZoob<br>Prowadzenie: [[Piotr Bałtroczyk]]<br />
* 2009 (XV Festiwal Kabaretu) – '''"Kabaret TV"''' – wystąpili: [[Kabaret Ani Mru-Mru]], [[Kabaret pod Wyrwigroszem]], [[Marcin Daniec]], [[Kabaret Rak]], [[Kabaret Ciach]], [[Kabaret Elita]], [[Kabaret Słuchajcie]], [[Grzegorz Halama]], [[Grupa Rafała Kmity]], [[Kabaret Smile]], [[Kabaret Słoiczek po Cukrze]], [[Kabaret Skeczów Męczących]], [[Kabaret Koń Polski]]<br>Prowadzenie: [[Waldemar Sierański]], [[Leszek Malinowski]]<br />
* 2010 (XVI Festiwal Kabaretu) – '''"Kabaretowa Stacja Ko[s]miczna"''' – wystąpili: [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Kabaret pod Wyrwigroszem]], [[Kabaret Skeczów Męczących]], [[Kabaret Młodych Panów]], [[Kabaret Koń Polski]], [[Marcin Daniec]], [[Kabaret Rak]], [[Kabaret Nowaki]], [[Formacja Chatelet]], [[Katarzyna Piasecka]], [[Kabaret Czesuaf]], [[Kabaret Widelec]]<br>Prowadzenie: [[Leszek Malinowski]] i [[Waldemar Sierański]]<br>Scenariusz i reżyseria: [[Leszek Malinowski]] i [[Beata Harasimowicz]]<br />
* 2011 (XVII Festiwal Kabaretu) – '''"Bitwa na Czary"''' – wystąpili: [[Kabaret Paranienormalni]], [[Kabaret Młodych Panów]], [[Kabaret pod Wyrwigroszem]], [[Kabaret Skeczów Męczących]], [[Kabaret Rak]], [[Kabaret Łowcy.B]], [[Kabaret Jurki]], [[Kabaret KaŁaMaSz]], [[Kabaret DKD]], [[Kabaret Neo-Nówka]], [[Formacja Chatelet]], [[Kabaret Koń Polski]]<br>Prowadzenie: [[Leszek Malinowski]], [[Waldemar Sierański]]<br>Scenariusz i reżyseria: [[Leszek Malinowski]]<br />
* 2012 (XVIII Festiwal Kabaretu) – '''"Koszalin Spa"''' – wystąpili: [[Kabaret Paranienormalni]], [[Kabaret Łowcy.B]], [[Kabaret Młodych Panów]], [[Kabaret Skeczów Męczących]], [[Kabaret Smile]], [[Kabaret Ciach]], [[Mikołaj Cieślak]], [[Kabaret Nowaki]], [[Kabaret Czesuaf]], [[Tercet czyli Kwartet]]<br>Prowadzenie: [[Leszek Malinowski]], [[Waldemar Sierański]], [[Mikołaj Cieślak]]<br>Scenariusz i reżyseria: [[Leszek Malinowski]]<br />
* 2013 (XIX Festiwal Kabaretu) – '''"Port Lotniczy Koszalin"''' – wystąpili: [[Kabaret Paranienormalni]], [[Kabaret Skeczów Męczących]], [[Kabaret Smile]], [[Formacja Chatelet]], [[Kabaret Jurki]], [[Kabaret Rak]], [[Kabaret Młodych Panów]], [[Kabaret Czesuaf]], [[Paweł Dłużewski]], [[Kabaret Koń Polski]], [[Kabaret z Konopi]] --> [[Festiwal Kabaretu w Koszalinie/XIX|Skecze]]<br>Prowadzenie: [[Leszek Malinowski]], [[Waldemar Sierański]]<br>Scenariusz i reżyseria: [[Beata Harasimowicz]], [[Leszek Malinowski]]<br />
* 2014 (XX Festiwal Kabaretu) - '''"Awantura w Korporacji"''' - wystąpili: [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Kabaret Ciach]], [[Kabaret pod Wyrwigroszem]], [[Marcin Daniec]], [[Kabaret Skeczów Męczących]], [[Kabaret Inaczej]], [[Kabaret Rak]], [[Robert Korólczyk]], [[Kabaret Koń Polski]], Zespół Romanca<br>Prowadzenie: [[Leszek Malinowski]], [[Waldemar Sierański]], [[Piotr Gąsowski]]<br>Scenariusz i reżyseria: [[Beata Harasimowicz]], [[Leszek Malinowski]]<br />
* 2015 (XXI Festiwal Kabaretu) - '''"Koszalinwood"''' - wystąpili: [[Kabaret Neo-Nówka]], [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Kabaret Rak]], [[Kabaret pod Wyrwigroszem]], [[Robert Korólczyk]], [[Kabaret Łowcy.B]], [[Kabaret Czesuaf]], [[Kabaret Koń Polski]]<br>Prowadzenie: [[Leszek Malinowski]], [[Waldemar Sierański]], [[Robert Korólczyk]], [[Mariusz Kałamaga]]<br>Scenariusz i reżyseria: [[Beata Harasimowicz]], [[Leszek Malinowski]]<br />
* 2016 (XXII Festiwal Kabaretu) - '''"Park Rozrywki Koszalin"''' wystąpili: [[Kabaret Koń Polski]], [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Kabaret Ciach]], [[Kabaret Rak]], [[Kabaret pod Wyrwigroszem]], [[Marcin Daniec]], [[Grzegorz Halama]], [[Kabaret Chyba]], [[Fair Play Crew]]<br>Prowadzenie: [[Leszek Malinowski]], [[Waldemar Sierański]] i [[Mikołaj Cieślak]]<br>Scenariusz i reżyseria: [[Beata Harasimowicz]], [[Leszek Malinowski]]<br>Oprawa muzyczna: The Jobers <br />
* 2017 (XXIII Festiwal Kabaretu) - wystąpią: [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Kabaret Młodych Panów]], [[Kabaret Jurki]], [[Kabaret Nowaki]], Zbigniew Wodecki, [[Ewa Błachnio]], [[Kabaret Chyba]], [[Michał Wójcik]], [[Kabaret Rak]], [[Kabaret Koń Polski]] i inni.<br />
<br />
== Linki zewnętrzne ==<br />
[http://www.kabareton-koszalin.pl Strona Festiwalu Kabaretu w Koszalinie]<br />
<br />
{{DEFAULTSORT:Festiwal Kabaretu w Koszalinie}}<br />
[[Kategoria:Festiwale kabaretowe]]</div>
Rycerz96
https://encyklopediakabaretu.pl/wiki/Kabaret_na_%C5%BBywo
Kabaret na Żywo
2017-04-24T16:39:14Z
<p>Rycerz96: </p>
<hr />
<div>'''Kabaret na Żywo''' - program kabaretowy, który jest emitowany na żywo od 4 września 2016 roku w telewizji Polsat. Każdego odcinka był inny prowadzący i inny temat odcinka.<br />
<br />
Reżyseria i scenariusz cyklu: [[Beata Harasimowicz]]<br />
<br />
Serie:<br />
<br />
I (odcinki 1-10) - premiera: 4 września 2016. Emitowana była w niedzielę o godzinie 20:05. <br />
<br />
II (odcinki 11-20) - premiera: 5 marca 2017. Emitowana będzie w niedzielę o godzinie 20:05.<br />
<br />
Program składa się z występów kabaretów, artystów kabaretowych, aktorów i piosenkarzy, prezentujących skecze, stand-up oraz monologi. Co tydzień kto inny jest gospodarzem odcinka. <br />
<br />
Oprawa muzyczna: The Jobers<br />
<br />
<br />
== Odcinki ==<br />
<br />
# '''Przychodzi baba do lekarza''' - wystąpili: [[Kabaret Skeczów Męczących]], [[Katarzyna Pakosińska]], [[Mikołaj Cieślak]], [[Agnieszka Litwin-Sobańska]], [[Robert Korólczyk]], [[Stanisław Tym]], Kuba Sienkiewicz<br>Gospodarz: [[Kabaret Skeczów Męczących]]<br />
# '''Daj Lajka''' - wystąpili: [[Kabaret Smile]], [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Grupa MoCarta]], [[Marcin Daniec]], [[Szymon Łątkowski]], Sound'n'Grace<br>Gospodarz: [[Kabaret Smile]]<br />
# '''Francja Elegancja''' - wystąpili: [[Grupa MoCarta]], [[Artur Andrus]], [[Kabaret Smile]], [[Kabaret Jurki]], Kabaret Zachodni, [[Łukasz Kaczmarczyk]], [[Ewa Błachnio]], [[Tomasz Jachimek]], [[Zbigniew Zamachowski]], Anna Głogowska, Rafał Maserak, Michał Szpak<br>Gospodarze: [[Grupa MoCarta]] i [[Artur Andrus]]<br />
# '''Polak potrafi''' - wystąpili: [[Kabaret Nowaki]], [[Kabaret Skeczów Męczących]], [[Kabaret K2]], [[Jerzy Kryszak]], [[Katarzyna Pakosińska]], Krzysztof Cugowski<br>Gospodarz: [[Kabaret Nowaki]]<br />
# '''Za mundurem panny sznurem''' - wystąpili: [[Kabaret Ani Mru-Mru]]. [[Kabaret na Koniec Świata]], [[Kabaret Czesuaf]], [[Kabaret Czołówka Piekła]], [[Cezary Pazura]], Bracia<br>Gospodarz: [[Kabaret Ani Mru-Mru]]<br />
# '''Wszystkie dzieci nasze są''' - wystąpili: [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Kabaret na Koniec Świata]], [[Kabaret Chyba]], [[Kabaret Łowcy.B]], Paweł Królikowski, Letni Chamski Podryw<br>Gospodarz: [[Kabaret Moralnego Niepokoju]]<br />
# '''Sejm od Kuchni''' - wystąpili: [[Jerzy Kryszak]], [[Kabaret Młodych Panów]], [[Kabaret Nowaki]], [[Kabaret Ani Mru-Mru]], [[Kabaret Chyba]], [[Ewa Błachnio]], [[Tomasz Jachimek]], [[Andrzej Poniedzielski]], Grzegorz Łapanowski, Adam Asanov<br>Gospodarz: [[Jerzy Kryszak]]<br />
# '''Oby dwoje chciało naraz''' - wystąpili: [[Cezary Pazura]], [[Ireneusz Krosny]], [[Katarzyna Zielińska]], [[Kabaret Koń Polski]], [[Formacja Chatelet]], Zbigniew Wodecki<br>Gospodarz: [[Cezary Pazura]]<br />
# '''Chcę wyjechać na wieś''' - wystąpili: [[Kabaret pod Wyrwigroszem]], [[Kabaret Koń Polski]], [[Kabaret Ciach]], [[Kabaret Czesuaf]], [[Kabaret Weźrzesz]], Katarzyna Kwiatkowska, [[Sylwester Maciejewski]], [[Bogdan Kalus]]<br>Gospodarz: [[Kabaret pod Wyrwigroszem]]<br />
# '''Rodzina, ach Rodzina''' - wystąpili: [[Kabaret Koń Polski]], [[Kabaret Rak]], [[Kabaret K2]], [[Kabaret Chyba]], Kabaret Zachodni, [[Marcin Daniec]], [[Ewa Błachnio]], [[Mikołaj Cieślak]], Michał Wiśniewski<br>Gospodarz: [[Kabaret Koń Polski]]<br />
# '''Gdzie te chłopy?''' - wystąpili: [[Kabaret Młodych Panów]], [[Kabaret Ani Mru-Mru]], Kabaret Zachodni, [[Ewa Błachnio]], [[Tomasz Jachimek]], [[Cezary Pazura]], Piotr Bukartyk<br>Gospodarz: [[Kabaret Młodych Panów]]<br />
# '''Igrzyska w San Escobar''' - wystąpili: [[Marcin Wójcik]], [[Stanisław Tym]], [[Kabaret Chyba]], [[Kabaret na Koniec Świata]], Kabaret BudaPesz, [[Kabaret Koń Polski]], Sławomir Zapała<br>Gospodarz: [[Marcin Wójcik]]<br />
# '''Język lata jak łopata''' - wystąpili: [[Kabaret Smile]], Kabaret Zachodni, [[Kabaret Słoiczek po Cukrze]], [[Ireneusz Krosny]], Joanna Bartel, [[Andrzej Grabowski]], [[Jerzy Kryszak]], Kayah<br>Gospodarz: [[Kabaret Smile]]<br />
# '''Nie tylko dla gimbusów''' - wystąpili: [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Kabaret na Koniec Świata]], [[Kabaret Chyba]], [[Kabaret Jurki]], [[Grupa MoCarta]], [[Izabela Dąbrowska]]<br>Gospodarz: [[Kabaret Moralnego Niepokoju]]<br />
# '''Polak na wakacjach''' - wystąpili: [[Kabaret pod Wyrwigroszem]], [[Kabaret Czesuaf]], [[Kabaret K2]], [[Formacja Chatelet]], [[Grzegorz Halama]], Dariusz Gnatowski<br>Gospodarz: [[Kabaret pod Wyrwigroszem]]<br />
# '''Wszyscy jesteśmy fachowcami''' - wystąpili: [[Cezary Pazura]], Stefan Friedmann, [[Kabaret Młodych Panów]], Kabaret Zachodni, [[Ewa Błachnio]], [[Tomasz Jachimek]], [[Katarzyna Zielińska]]<br>Gospodarz: [[Cezary Pazura]]<br />
# '''Polskie rodeo''' - wystąpią: [[Ewa Błachnio]], [[Tomasz Jachimek]], [[Kabaret Młodych Panów]], [[Kabaret Czesuaf]], [[Mariusz Kałamaga]], [[Szymon Jachimek]]<br>Gospodarze: [[Ewa Błachnio]] i [[Tomasz Jachimek]]<br />
# '''Młode wilki czy stare konie?''' - wystąpią: [[Grupa MoCarta]], [[Artur Andrus]], [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Kabaret Jurki]], [[Jerzy Kryszak]], Varius Manx & Kasia Stankiewicz<br>Gospodarze: [[Grupa MoCarta]] i [[Artur Andrus]]<br />
<br />
== Linki zewnętrzne ==</div>
Rycerz96
https://encyklopediakabaretu.pl/wiki/Kabaret_Chyba
Kabaret Chyba
2017-04-24T16:36:40Z
<p>Rycerz96: /* Działalność we Wrocławiu */</p>
<hr />
<div>[[Plik:Chyba_26PAKA_3.JPG|300px|thumb|right|Kabaret Chyba – od lewej: Piotr Gumulec, Maciej Gliński, Sylwia Styczeń<br>[[Kabaret Chyba/zdjęcia|więcej zdjęć]]]]<br />
'''Kabaret Chyba''' – polski kabaret powstały w 2007 roku we Wrocławiu.<br />
<br />
Organizator "Poligonu Kabaretowego" – najstarszej, cyklicznej imprezy we Wrocławiu. Dawniej odbywał się na Włodkowca 21, obecnie w Klubie Nietota. <br />
Kabaret Chyba, wspólnie z [[Kabaret DABZ|Kabaretem DABZ]], tworzy grupę improwizacji kabaretowych [[Narwani z Kontekstu]].<br />
<br />
== Skład ==<br />
* [[Piotr Gumulec]]<br />
* [[Jakub Krzak]]<br />
* [[Krzysztof Wilkosz]]<br />
; Poprzedni członkowie<br />
* [[Sylwia Styczeń]]<br />
* [[Seweryn Domagała]] (w kabarecie do stycznia 2011 roku)<br />
* [[Maciej Gliński]]<br />
<br />
== Programy kabaretowe ==<br />
* ''Premiera w trzy tygodnie'' (2008/2009)<br />
* ''Dżemy ryja'' (2009)<br />
* ''O tym i o tamtym'' (2009/2010)<br />
* ''Nowy Program'' (2011)<br />
<br />
== Nagrody ==<br />
* 2008<br />
** Grand Prix na Eliminacjach Regionalnych do XXXVIII Festiwalu Artystycznego Młodzieży Akademickiej [[FAMA]] (ergo Finalista [[FAMA|FAMY]]), Wrocław<br />
** I Miejsce za najlepszy skecz w konkursie dziennym organizowanym przez Polskie Radio Trójka <br />
** Mniejszy Chichot na III Ogólnopolskim Festiwalu Kabaretów [[Chichot]], Goleniów<br />
* 2009<br />
** Grand Prix na Eliminacjach Regionalnych do XXXIX Festiwalu Artystycznego Młodzieży Akademickiej [[FAMA]] (po raz drugi Finalista [[FAMA|FAMY]]), Wrocław<br />
** III Miejsce i Nagroda Publiczności oraz II Miejsce dla [[Sylwia Styczeń|Sylwii Styczeń]] na VIII Starobielskich Spotkaniach Kabaretowych [[Fermenty]], Bielsko-Biała<br />
** III Miejsce na Małym Ryjku na XIV Rybnickiej Jesieni Kabaretowej [[Ryjek]], Rybnik<br />
** Półfinalista XXV [[PaKA|Przeglądu Kabaretów PaKA]], Kraków<br />
* 2010<br />
** Grand Prix, Nagroda Publiczności oraz Nagroda za Osobowość dla [[Maciej Gliński|Macieja Glińskiego]] na X Kieleckim Oglądzie Kabaretów Studenckich [[KOKS]], Kielce<br />
** Grand Prix – Statuetka Krasnala oraz I Nagroda na I [[Wrocławski Festiwal Krasnoludków|Wrocławskim Festiwalu Krasnoludków]], Wrocław<br />
** Grand Prix oraz Nagroda za Osobowość Sceniczną dla [[Piotr Gumulec|Piotra Gumulca]] na XII Ogólnopolskiej Giełdzie Kabaretowej [[PrzeWAŁka]], Wałbrzych<br />
** I Nagroda oraz Nagroda Prezydenta Miasta na VIII [[Trybunały Kabaretowe|Trybunałach Kabaretowych]], Piotrków Trybunalski<br />
** I Nagroda na XXVI [[PaKA|Przeglądzie Kabaretów PaKA]], Kraków<br />
** I Miejsce na VII Zielonym Saloniku Młodych Kabaretów, Warszawa<br />
** 2 Statuetki Icemole'a na II [[Flying Mole Festiwal]], Zielona Góra<br />
*** za pogodę w kratkę (za zjawiska meteorologiczne) (''Prognoza pogody'')<br />
*** za manipulację publiczności (''Statyści'')<br />
** II Miejsce na VII [[PKS|Przeglądzie Kabaretowym Stolica]], Warszawa<br />
** II Nagroda na IV Szczecińskim Przeglądzie Autorskich Kabaretów [[SZPAK]], Szczecin<br />
** III Miejsce na XVI Mazurskim Lecie Kabaretowym [[Mulatka]], Ełk<br />
** III Nagroda na XXXI [[Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry|Lidzbarskich Wieczorach Humoru i Satyry]], Lidzbark Warmiński<br />
** IV Miejsce na Małym Ryjku na XV Rybnickiej Jesieni Kabaretowej [[Ryjek]], Rybnik<br />
** Tytuł Honorowego Laureata Festiwalu dla [[Maciej Gliński|Macieja Glińskiego]] na XL Festiwalu Artystycznym Młodzieży Akademickiej [[FAMA]], Świnoujście<br />
**II Miejsce na IV [[Turniej Kabaretów "O Koło Sołtysa"|Turnieju Kabaretów "O Koło Sołtysa"]], Wąchock<br />
* 2011<br />
** III Nagroda na V Szczecińskim Przeglądzie Autorskich Kabaretów [[SZPAK]], Szczecin<br />
<br />
== Działalność we Wrocławiu ==<br />
* Pomysłodawca, gospodarz i główny organizator cyklicznej imprezy Poligon kabaretowy, który od 12. listopada 2008 roku odbywa się co miesiąc we Wrocławiu. Do tej pory kabaret zorganizował czternaście występów (stan na grudzień 2010). Na Poligonie wystąpiły m.in. [[Kabaret Babeczki z Rodzynkiem]], [[Liquidmime]], [[Kabaret Czesuaf]], [[Kabaret Noł Nejm]], [[Kabaret Hlynur]], [[Kabaret DABZ]], [[Kabaret Nic Nie Szkodzi]], [[Kabaret Ymlałt]], [[Kabaret Ziarko]], [[Kabaret Jurki]] i [[Katarzyna Piasecka]]. Za Poligon kabaretowy Kabaret Chyba został nominowany i dostał się do finałowej piątki konkursu "Szczyty Kultury" w kategorii "Animator", w którym wyróżniano najciekawsze wrocławskie imprezy<br />
* Gospodarz Wrocławskiej Sceny Kabaretowej w Multikinie (od 12 lutego 2009 roku do 22 kwietnia 2010)<br />
* Gospodarz przeglądu kabaretowego i gali finałowej oraz odpowiedzialny za część kabaretową podczas festiwalu [[HumorFest]] 2010 we Wrocławiu<br />
<br />
== Kontakt ==<br />
* Manager: Wojciech Orszulak<br />
* kontakt: Kinga Knapik<br />
* tel. 785 007 550<br />
* e-mail: [mailto:biuro@zrobkabaret.pl biuro@zrobkabaret.pl]<br />
Kabaretem opiekuje się [[Impresariat ZróbKabaret.pl]].<br />
<br />
== Zobacz też ==<br />
[[Kabaret Chyba/skecze|Skecze Kabaretu Chyba]]<br />
<br />
== Linki zewnętrzne ==<br />
* [http://www.kabaretchyba.pl Oficjalna strona Kabaretu Chyba]<br />
* [http://www.facebook.com/kabaret.chyba Oficjalne strona Kabaretu Chyba na Facebooku]<br />
* [http://www.facebook.com/pages/Poligon-Kabaretowy/218465121546217 Fun page Poligonu Kabaretowego]<br />
<br />
<br />
{{DEFAULTSORT:Chyba}}<br />
[[Kategoria:Kabarety z Wrocławia]]<br />
[[Kategoria:Polskie kabarety]]</div>
Rycerz96
https://encyklopediakabaretu.pl/wiki/Tomasz_Jachimek
Tomasz Jachimek
2017-04-24T16:35:12Z
<p>Rycerz96: /* W roli prowadzącego */</p>
<hr />
<div>[[Plik:TomaszJachimek.JPG|200px|thumb|right|Tomasz Jachimek<br>[[Tomasz Jachimek/zdjęcia|więcej zdjęć]]]]<br />
'''Tomasz Jachimek''' (ur. 11 października 1973 roku w Gdyni) – polski artysta kabaretowy, konferansjer, satyryk, od 2002 roku występuje solo jako członek jednoosobowego [[Kabaret Jachim Presents|Kabaretu Jachim Presents]].<br />
W latach 1998–2002 występował w [[Kabaret Strzały z Aurory|Kabarecie Strzały z Aurory]] oraz współpracował z [[Formacja Chatelet|Formacją Chatelet]].<br />
<br />
Z wykształcenia dziennikarz.<br />
<br />
Od 2005 roku jest stałym gościem "Szkła kontaktowego" – programu publicystyczno-satyrycznego w TVN24.<br />
<br />
Grał postać Syna w serialu kabaretowym ''[[Rodzina Trendych]]'' emitowanym w TVP2 w 2008 roku.<br />
<br />
Prywatnie mąż [[Alicja Jachimek|Alicji Jachimek]] oraz brat [[Szymon Jachimek|Szymona Jachimka]], ma syna Igora i córkę Polę.<br />
<br />
== Scenariusz programów kabaretowych ==<br />
* ''[[Kabaret na cały rok]]'' – 2010 (wspólnie z [[Artur Andrus|Arturem Andrusem]])<br />
<br />
== W roli jurora ==<br />
* Ogólnopolski Festiwal Teatrów i Kabaretów Studenckich [[Wyjście z Cienia]] – 2002<br />
* Ogólnopolskie Spotkania z Piosenką Kabaretową [[OSPA]] – 2008, 2009<br />
* Zimowa Akcja Kabaretowa [[ZAK]] – 2009<br />
* Mazurskie Lato Kabaretowe [[Mulatka]] – 2009, 2012<br />
* Ogólnopolski Festiwal Parodii i Pastiszu "[[Parodiola]]" – 2011<br />
* [[Manewry Kabaretowe]] – 2011<br />
* Szczeciński Przegląd Autorskich Kabaretów [[SZPAK]] – 2011<br />
* Przegląd Kabaretów [[PaKA]] – 2012, 2013<br />
<br />
== W roli prowadzącego ==<br />
* Ogólnopolska Giełda Kabaretowa [[PrzeWAŁka]] – 2005, 2008<br />
* [[Płocka Noc Kabaretowa]] – 2008<br />
* ''[[Kabaret na cały rok]]'' – 2010 (wspólnie z [[Artur Andrus|Arturem Andrusem]])<br />
* [[Kabaret na Żywo]] - odc. 17 (wspólnie z [[Ewa Błachnio|Ewą Błachnio]]) - 2017<br />
<br />
== Filmografia ==<br />
===Aktor===<br />
; Filmy<br />
* ''Towar'' jako Szkutnik (2005)<br />
; Seriale<br />
* ''Anioł Stróż'' (odc. 9. – ''Babski wieczór'') jako Brat konferansjer (2005) <br />
* ''Niania'' (odc. 69. – ''Miłość w Paryżu'', odc. 90. – ''Powtórka z Paryża'') jako Boy hotelowy (2007)<br />
* ''Przystań'' jako Wczasowicz (2009)<br />
<br />
== Książki==<br />
''Handlarze czasem'' – Wyd. Świat Książki, Warszawa, 2010<br />
<br />
== Linki zewnętrzne ==<br />
* [http://tomaszjachimek.pl Oficjalna strona Tomasza Jachimka]<br />
* [http://www.filmweb.pl/o421516/Tomasz+Jachimek Tomasz Jachimek] na stronie www.filmweb.pl<br />
* [http://www.filmpolski.pl/fp/index.php/1149375 Tomasz Jachimek] na stronie www.filmpolski.pl<br />
<br />
{{DEFAULTSORT:Jachimek Tomasz}}<br />
[[Kategoria:Komicy Stand-up]]<br />
[[Kategoria:Polscy artyści kabaretowi]]</div>
Rycerz96
https://encyklopediakabaretu.pl/wiki/Ewa_B%C5%82achnio
Ewa Błachnio
2017-04-24T16:33:15Z
<p>Rycerz96: </p>
<hr />
<div>[[Plik:EwaBlachnio.JPG|200px|thumb|right|Ewa Błachnio<br>[[Ewa Błachnio/zdjęcia|więcej zdjęć]]]]<br />
'''Ewa Błachnio''' – polska artystka kabaretowa, w latach 2000-2014 była członkinią [[Kabaret Limo|Kabaretu Limo]].<br />
<br />
Od 8 września 2013 roku na antenie TVP2 występowała w programie ''[[I kto to mówi|I kto to mówi?]]''.<br />
<br />
Absolwentka politologii i dziennikarstwa w Wyższej Szkole Humanistycznej. Obecnie skończyła studia magisterskie na Uniwersytecie Gdańskim. W 2014 zdała eksternistyczny egzamin na aktora dramatu przed komisją egzaminacyjną ZASP.<br />
<br />
== Nagrody ==<br />
* 2001<br />
** Nagroda Aktorska na XXII [[Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry|Lidzbarskich Biesiadach Humoru i Satyry]], Lidzbark Warmiński<br />
<br />
== W roli jurora ==<br />
* Szczeciński Przegląd Autorskich Kabaretów [[SZPAK]] - 2010<br />
<br />
== W roli prowadzącego ==<br />
* [[Sopocka Noc Kabaretowa]] - 2015, 2016, 2017<br />
* [[Kabaret na Żywo]] - odc. 17 (wspólnie z [[Tomasz Jachimek|Tomaszem Jachimkiem]]) - 2017<br />
<br />
== Filmografia ==<br />
===Aktorka===<br />
; Filmy<br />
* ''W stepie szerokim'' jako Kobieta w aucie (2007)<br />
* ''[[Swing]]'' (2013)<br />
<br />
== Linki zewnętrzne ==<br />
[http://www.filmpolski.pl/fp/index.php/1160027 Ewa Błachnio] na stronie www.filmpolski.pl<br />
<br />
{{DEFAULTSORT:Błachnio Ewa}}<br />
[[Kategoria:Polscy artyści kabaretowi]]</div>
Rycerz96
https://encyklopediakabaretu.pl/wiki/Artur_Andrus
Artur Andrus
2017-04-24T16:29:09Z
<p>Rycerz96: /* W roli prowadzącego */</p>
<hr />
<div>[[Plik:ArturAndrus.JPG|200px|thumb|right|Artur Andrus<br>[[Artur Andrus/zdjęcia|więcej zdjęć]]]]<br />
'''Artur Andrus''' (ur. 27 grudnia 1971 roku w Lesku) – polski artysta kabaretowy, konferansjer, dziennikarz, poeta, autor piosenek.<br />
<br />
Studiował dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim. W czasach studenckich współpracował z Rozgłośnią Harcerską i Radiem Rzeszów. Pracę w Polskim Radiu zaczął od prowadzenia audycji poświęconej piosence satyrycznej w Programie 4. Propozycję tę otrzymał po przeprowadzeniu wierszem wywiadu z [[Wojciech Młynarski|Wojciechem Młynarskim]]. W 1994 roku rozpoczął współpracę z Programem Trzecim. Był redaktorem ''Powtórki z rozrywki'', ''Trójki pod księżycem'' i ''Teraz śmieszniej'', a także ''Pereł polskiego kabaretu'' w radiowej Jedynce. Obecnie prowadzi ''[[Akademia Rozrywki|Akademię Rozrywki]]'' nadawaną w Trójce od poniedziałku do czwartku od 14:00 do 15:00.<br />
<br />
Od 1999 roku wraz z [[Andrzej Poniedzielski|Andrzejem Poniedzielskim]], Elżbietą Adamiak i zaproszonymi gośćmi występuje w Łódzkiej Piwnicy Artystycznej "Przechowalnia". Co tydzień w poniedziałek (oprócz wakacji) prowadzi Kabaretową Scenę Trójki w warszawskiej "Piwnicy pod Harendą".<br />
<br />
W latach 1998–1999 jego wiersze ukazywały się w kolumnie satyrycznej ''Życia Warszawy''.<br />
<br />
Od 28 stycznia 2005 roku jest stałym gościem programu publicystyczno-satyrycznego ''Szkło kontaktowe'' nadawanego na antenie TVN24.<br />
Od 2007 roku prowadzi teleturniej ''Tylko Ty'' w TV Puls.<br />
<br />
Bierze udział w spektaklu Teatru Syrena ''Nie dorosłem'', opartym na tekstach Stanisława Staszewskiego.<br />
<br />
Grał postać Dziadka w serialu kabaretowym ''[[Rodzina Trendych]]'' emitowanym w TVP2 w 2008 roku. Wciela się w postać Jonathana Owensa w serialu improwizowanym ''[[Spadkobiercy]]''.<br />
<br />
== Nagrody ==<br />
* 2007<br />
** Tytuł [[Kataryniarze|Kataryniarza Roku]], Warszawa<br />
** Statuetka brązowego Patisohn'a (Wydarzenie Dnia 07.12.) na III [[Festiwal Kabaretu w Zielonej Górze|Festiwalu Kabaretu w Zielonej Górze]], Zielona Góra<br />
* 2010<br />
** Mistrz Mowy Polskiej<br />
* 2012<br />
** Nagroda w Plebiscycie Telewidzów przeprowadzonym na stronie facebook.com w kategorii "Gwiazda Uśmiechu" na XIII [[Festiwal Dobrego Humoru|Festiwalu Dobrego Humoru]], Gdańsk<br />
* 2013<br />
** Zwycięstwo TOP Sopot TOPtrendy Festiwal 2013 za najlepiej sprzedającą się płytę w Polsce (podwójnie platynową płytę ''[[Myśliwiecka]]''), Sopot<br />
* [[Pingwin z Brązu]] – nagroda zielonogórskiego środowiska kabaretowego<br />
<br />
== Odznaczenia ==<br />
* 2011<br />
** Złoty Krzyż Zasługi<br />
<br />
== Reżyseria programów kabaretowych ==<br />
* [[Deprecjacja Depresji]] – 2006, 2007 (wspólnie z [[Andrzej Poniedzielski|Andrzejem Poniedzielskim]])<br />
<br />
== Scenariusz programów kabaretowych ==<br />
* [[Deprecjacja Depresji]] – 2006, 2007 (wspólnie z [[Andrzej Poniedzielski|Andrzejem Poniedzielskim]])<br />
* ''[[Kabaret na cały rok]]'' – 2010 (wspólnie z [[Tomasz Jachimek|Tomaszem Jachimkiem]])<br />
<br />
== W roli jurora ==<br />
* Rybnicka Jesień Kabaretowa [[Ryjek]] – 1997<br />
* Ogólnopolskie Spotkania z Piosenką Kabaretową [[OSPA]] – 1997, 2002<br />
* Ogólnopolska Giełda Kabaretowa [[PrzeWAŁka]] – 2002<br />
* [[Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry]] – 2003, 2011<br />
* Festiwal [[Zostań Gwiazdą Kabaretu]] – 2004<br />
* [[Ogólnopolski Festiwal Skeczu i Małych Form Teatralnych]] – 2005, 2006, 2007, 2008, 2010<br />
* Zimowa Akcja Kabaretowa [[ZAK]] – 2007<br />
* [[Ogólnopolski Turniej Małych Form Satyrycznych BOGATYNIA]] – 2007 (Konkurs na tekst satyryczny), 2010 (Konkurs na tekst satyryczny), 2011 (Konkurs na tekst satyryczny)<br />
* [[Festiwal Dobrego Humoru]] – 2009<br />
* [[Trybunały Kabaretowe]] – 2009, 2010<br />
<br />
== W roli prowadzącego ==<br />
* Ogólnopolskie Spotkania z Piosenką Kabaretową [[OSPA]] – 1998, 2005<br />
* [[Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry]] – 1998 – Kabaretowa Noc Pod Gwiazdami, 1999, 2000, 2001 – Kabaretowa Noc Pod Gwiazdami, 2002, 2004 (wspólnie z [[Piotr Bałtroczyk|Piotrem Bałtroczykiem]]), 2009, 2015<br />
* [[Mazurska Noc Kabaretowa]] – 2005 (wspólnie z [[Grzegorz Halama|Grzegorzem Halamą]]), 2011, 2013 (część 1)<br />
* [[Deprecjacja Depresji]] – 2006 (wspólnie z [[Katarzyna Pakosińska|Katarzyną Pakosińską]] i Kubą Sienkiewiczem), 2007 (wspólnie z [[Andrzej Poniedzielski|Andrzejem Poniedzielskim]]), 2008 (wspólnie z [[Andrzej Poniedzielski|Andrzejem Poniedzielskim]]), 2009 (wspólnie z [[Andrzej Poniedzielski|Andrzejem Poniedzielskim]]), 2010 (wspólnie z [[Andrzej Poniedzielski|Andrzejem Poniedzielskim]])<br />
* Ogólnopolska Giełda Kabaretowa [[PrzeWAŁka]] – 2007<br />
* [[Płocka Noc Kabaretowa]] – 2007<br />
* ''[[Kabaret na cały rok]]'' – 2010 (wspólnie z [[Tomasz Jachimek|Tomaszem Jachimkiem]])<br />
* Zimowa Akcja Kabaretowa [[ZAK]] – 2010 – Wieczór Gwiazd Kabaretu<br />
* ''[[Kabaretowy Dzień Kobiet]]'' – 2010<br />
* Mazurskie Lato Kabaretowe [[Mulatka]] – 2010 – Kabareton Laureatów Nagród Publiczności<br />
* [[Wrocławski Festiwal Krasnoludków]] – 2010 – Wielka Gala Kabaretowa<br />
* [[Kabareton Warszawski]] – 2010<br />
* Koncert z okazji 1500. notowania Listy Przebojów Programu 3 – 2010<br />
* Koncert "Gdy aktor zachoruje..." – 2012 (wspólnie z [[Katarzyna Pakosińska|Katarzyną Pakosińską]], Ewą Telegą, Dorotą Landowską, Kubą Strzyczkowskim i Pawłem Sztompke)<br />
* Koncert "Kora, Trójka i Debiuty – 30. urodziny Listy Przebojów" na 49. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu – 2012 (wspólnie z Markiem Niedźwieckim)<br />
* [[Dzięki Bogu już weekend]] – odc. 6 (wspólnie z [[Andrzej Poniedzielski|Andrzejem Poniedzielskim]]), 11 (wspólnie z [[Andrzej Poniedzielski|Andrzejem Poniedzielskim]]), 30 (wspólnie z [[Andrzej Poniedzielski|Andrzejem Poniedzielskim]]), 45 (wspólnie z [[Kabaret Jurki|Kabaretem Jurki]]) – 2013, 2014, 2016<br />
* Koncert "SuperPremiery 2013" na 50. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu – 2013 (wspólnie z Katarzyną Kwiatkowską)<br />
* [[Kabaret na Żywo]] - odc. 3, 18 (wspólnie z [[Grupa MoCarta|Grupą MoCarta]]) - 2016, 2017<br />
<br />
== Filmografia ==<br />
===Aktor===<br />
; Filmy<br />
* ''[[Dr Jekyll i Mr Hyde wg Wytwórni A'YoY]]'' jako Konferansjer w kabarecie "Biedronka" (1999)<br />
* ''[[Zamknięci w Celuloidzie]]'' jako On sam (2007)<br />
; Seriale<br />
* ''Sprawa na dziś'' (odc. 1–11) jako Portier Artur (2003)<br />
* ''Niania'' (odc. 112. – ''Ślub'') jako Policjant (2008) <br />
===Dubbing===<br />
*''Renifer Niko ratuje brata'' (''Niko 2 – Lentäjäveljekset'') – Boss (2012)<br />
* ''Sklep dla samobójców'' (''Le Magasin des suicides'') – Klient w kapelutku (2012)<br />
<br />
===Dialogi===<br />
* ''Sprawa na dziś'' odc. 1–11 – wspólnie z [[Andrzej Poniedzielski|Andrzejem Poniedzielskim]] (2003)<br />
<br />
== Dyskografia ==<br />
===CD===<br />
;Albumy<br />
* ''LIVE "Łódzka"'' – premiera: 2 grudnia 2005<br />
* ''[[Myśliwiecka]]'' – premiera: 5 marca 2012<br />
* ''[[Cyniczne Córy Zurychu]]'' - premiera: 18 marca 2015<br />
;Single<br />
* ''Cieszyńska'' – premiera: 2009<br />
<br />
== Książki ==<br />
* ''Popisuchy'' – Wyd. Piątek Trzynastego, Łódź, premiera: 3 marca 2005<br />
* ''Każdy szczyt ma swój Czubaszek. Z [[Maria Czubaszek|Marią Czubaszek]] rozmawia Artur Andrus'' – Wyd. Prószyński Media, premiera: 18 października 2011<br />
* ''Blog osławiony między niewiastami'' – Wyd. Prószyński Media, premiera: 10 maja 2012<br />
* ''Bzdurki, czyli bajki dla dzieci i innych'' (książka z płytą, na której znajdują się bajki czytane przez Artura Andrusa i [[Piotr Bałtroczyk|Piotra Bałtroczyka]]) – Wyd. Zielona Sowa, premiera: 26 października 2012<br />
* ''Boks na Ptaku czyli każdy szczyt ma swój Czubaszek i Karolak'' (wspólnie z [[Maria Czubaszek|Marią Czubaszek]] i Wojciechem Karolakiem) – Wyd. Prószyński Media, premiera 22 października 2013<br />
<br />
== Kontakt ==<br />
* menedżer: Małgorzata Borzym<br />
* tel. 504 020 431<br />
* e-mail: [mailto:malgorzataborzym@eas.com.pl malgorzataborzym@eas.com.pl]<br />
<br />
== Zobacz też ==<br />
[[Artur Andrus/skecze|Skecze Artura Andrusa]]<br />
<br />
== Linki zewnętrzne ==<br />
* [http://www.arturandrus.art.pl/ Nieoficjalna strona Artura Andrusa]<br />
* [http://www.polskieradio.pl/trojka/ludzie/osoba.aspx?id=63 Strona Artura Andrusa w Programie III]<br />
* [http://arturandrus.bloog.pl Blog Artura Andrusa]<br />
* [http://www.filmweb.pl/o612810/Artur+Andrus Artur Andrus] na stronie www.filmweb.pl<br />
* [http://www.filmpolski.pl/fp/index.php/1141257 Artur Andrus] na stronie www.filmpolski.pl<br />
<br />
{{DEFAULTSORT:Andrus Artur}}<br />
[[Kategoria:Polscy artyści kabaretowi]]</div>
Rycerz96
https://encyklopediakabaretu.pl/wiki/Grupa_MoCarta
Grupa MoCarta
2017-04-24T16:27:50Z
<p>Rycerz96: /* W roli prowadzących */</p>
<hr />
<div>[[Plik:LogoGrupaMoCarta.jpg|200px|thumb|right|Logo Grupy MoCarta]]<br />
[[Plik:GrupaMoCarta.JPG|300px|thumb|right|Grupa MoCarta – od lewej: Filip Jaślar, Michał Sikorski, Paweł Kowaluk, Bolesław Błaszczyk<br>[[Grupa MoCarta/zdjęcia|więcej zdjęć]]]]<br />
'''Grupa MoCarta''' – kwartet smyczkowy mający charakter kabaretu powstały w 1995 roku w Warszawie. Zespół tworzy czterech absolwentów Akademii Muzycznej w Warszawie i Łodzi.<br />
<br />
Początkowo współpracowali z telewizją Canal+ prezentując krótkie 2–3-minutowe żarty muzyczne jako przerywnik programu publicystycznego ''Na Gapę'' (lata 1995–1997). [[Filip Jaślar]], [[Paweł Kowaluk]] i [[Artur Renion]] znali się z liceum, [[Michał Sikorski|Michała Sikorskiego]] poznali na wakacyjnych kursach muzycznych w Łańcucie. Pomysłodawcą nazwy był Edward Mikołajczyk, redaktor programu w telewizji Canal +, ponieważ pierwszym opracowanym przez kwaretet utworem było ''Eine kleine Nachtmusik'' Mozarta. Zespół po raz pierwszy wystąpił przed publicznością na XIII Przeglądzie Kabaretów [[PaKA]] '97. W maju tego samego roku odbyła się premiera pierwszego programu pt. ''Mozart wiecznie żywy''. Od tej pory Grupa prowadzi aktywną działalność koncertową w kraju i za granicą. Grupa MoCarta to nie tylko kabaret muzyczny. Zespół występuje również z repertuarem klasycznym, a także zajmuje się muzyką rozrywkową (współpracował m.in. z takimi artystami jak [[Zbigniew Zamachowski]], [[Maryla Rodowicz]], Natalia Kukulska, Grupa pod Budą, [[Marian Opania]], Włodzimierz Korcz, [[Artur Andrus]], [[Czerwony Tulipan]], Kayah, Piasek oraz mim [[Ireneusz Krosny]]).<br />
<br />
Co roku Grupa MoCarta funduje nagrodę pamięci [[Artur Renion|Artura Reniona]] i Katarzyny Poćwiardowskiej ("Melodyjki") – "Melodyjna nagroda im. Artura". Nagroda jest przyznawana na przeglądzie kabaretowym [[Ryjek]] w Rybniku. Artur i Katarzyna (przyjaciółka Grupy) zginęli tragicznie w wypadku 14 października 2000 roku.<br />
<br />
21 lipca 2002 roku kwartet wziął udział w koncercie znanego artysty jazzowego Bobby'ego McFerrina podczas Warsaw Summer Jazz Days.<br />
<br />
Motto Grupy MoCarta:<br />
<blockquote>''Jesteśmy na przekór dostojnej powadze sal koncertowych, na przekór nużącej codzienności życia muzyków, na przekór zaprzysięgłym melomanom i na przekór fanom rocka, rapu czy muzyki pop, którzy boją się klasyki jak ognia. Traktujemy naszą Matkę Muzykę z żartobliwą ironią i jesteśmy pewni, że się nie obrazi.'' ([[Artur Renion]])</blockquote><br />
<br />
== Skład ==<br />
* [[Filip Jaślar]]<br />
* [[Michał Sikorski]]<br />
* [[Paweł Kowaluk]]<br />
* [[Bolesław Błaszczyk]] (od grudnia 2000 roku)<br />
; Poprzedni członkowie<br />
* † [[Artur Renion]] (zmarł tragicznie w październiku 2000 roku)<br />
<br />
== Programy kabaretowe ==<br />
* ''[[Frak'n'roll]]''<br />
* ''Ale CZAD! czyli podróże Grupy MoCarta'' – premiera: 2014<br />
<br />
== Nagrody ==<br />
* 1997<br />
** Grand Prix na XVIII [[Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry|Lidzbarskich Biesiadach Satyry i Humoru]], Lidzbark Warmiński<br />
* 1998<br />
** II Nagroda na XIV [[PaKA|Przeglądzie Kabaretów PaKA]], Kraków<br />
* 2000<br />
** II Nagroda na XVI [[PaKA|Przeglądzie Kabaretów PaKA]], Kraków<br />
* 2002<br />
** Grand Prix III [[Festiwal Dobrego Humoru|Festiwalu Dobrego Humoru]], Gdańsk<br />
* 2004<br />
** Nagroda artystyczna polskiej estrady – statuetka Prometeusza<br />
* 2005<br />
** Nagroda Domu Kultury Rakowiec<br />
* 2006<br />
** Statuetka srebrnego Patisohn'a (Wydarzenie Festiwalu) na II [[Festiwal Kabaretu w Zielonej Górze|Festiwalu Kabaretu w Zielonej Górze]], Zielona Góra<br />
* 2008<br />
** III Miejsce – Tytuł ŚciaKa na VII Dąbrowskiej Ściemie Kabaretowej [[DebeŚciaK]], Dąbrowa Górnicza<br />
* 2009<br />
** Nagroda Kabaretów (Złote Koryto) oraz Złote Koryto Tajnego Jurora na XIV Rybnickiej Jesieni Kabaretowej [[Ryjek]], Rybnik<br />
* 2011<br />
** Grand Prix na 31. Festiwalu Kremnicke GAGY, Kremnica (Słowacja)<br />
** Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z okazji 15-lecia pracy artystycznej<br />
* 2013<br />
** Grand Prix, Nagroda Publiczności oraz Nagroda Dziennikarzy na 10. Międzynarodowym "Festival des arts Burlesques", St. Etienne (Francja)<br />
* [[Pingwin z Brązu]] – nagroda zielonogórskiego środowiska kabaretowego<br />
<br />
== Scenariusz programów Kabaretowych ==<br />
* [[Mazurska Noc Kabaretowa]] – 2011<br />
<br />
== W roli jurorów ==<br />
* Festiwal [[Zostań Gwiazdą Kabaretu]] – 2003<br />
* Grupa MoCarta zasiada w jury konkursu "Od MoCarta do Mozarta". Jest to Ogólnopolski Festiwal Muzyki Kameralnej dla uczniów Szkół Muzycznych I stopnia pod artystycznym patronatem Grupy MoCarta.<br />
<br />
== W roli prowadzących ==<br />
* [[Dzięki Bogu już weekend]] – odc. 22, 37 (wspólnie z [[Andrzej Poniedzielski|Andrzejem Poniedzielskim]]) – 2013, 2016<br />
* [[Kabaret na Żywo]] - odc. 3, 18 (wspólnie z [[Artur Andrus|Arturem Andrusem]]) - 2016, 2017<br />
<br />
== Dyskografia ==<br />
===DVD===<br />
* ''[[Grupa MoCarta w Operze]]'' – Wyd. New Abra, premiera: 28 września 2007<br />
* ''[[Grupa MoCarta w Teatrze]]'' – Wyd. New Abra, premiera: 21 listopada 2008<br />
* ''Zamach na MoCarta, czyli jeżeli śpiewać, to nie indywidualnie'' (wydanie dwupłytowe z płytą CD) [wspólnie ze [[Zbigniew Zamachowski|Zbigniewem Zamachowskim]] i [[Wojciech Malajkat|Wojciechem Malajkatem]]] – Wyd. New Abra, premiera: 15 marca 2011<br />
* ''[[Frak'n'roll]]'' – Wyd. New Abra, premiera: 18 września 2012<br />
<br />
Grupa MoCarta wzieła udział w nagraniu DVD [[Ireneusz Krosny|Ireneusza Krosnego]] pt. ''[[Too Funny For Words!]]''.<br />
<br />
===CD===<br />
* ''[[Mozart wiecznie żywy]]'' – Wyd. Selles, premiera: luty 1998<br />
* ''[[Kreatury czyli Cztery Pory Roku według Grupy MoCarta]]'' – Wyd. CDR, premiera: październik 2000<br />
* ''[[Cztery struny świata]]'' – Wyd. WSP, premiera: marzec 2004<br />
* ''Koncert Jubileuszowy'' – Wyd. WSP, premiera: 31 października 2007<br />
<br />
Obecność na płytach innych wykonawców:<br />
* ''Dzieci wiedzą lepiej'' – płyta z najlepszymi fragmentami tej audycji; zmiksowane utwory Grupy są ilustracją muzyczną płyty<br />
* ''Moje pocieszenie'' Andrzeja Brandstattera – Grupę można usłyszeć w kilku utworach<br />
* ''Jakajakayah'' – instrumentarium Grupy w tytułowym utworze<br />
* ''Las Putas Melancolicas'' – instrumentarium wbogacone o Grupę<br />
* ''Virgin'' – Grupa gra w utworze pt. ''Virgin''<br />
* ''Tango kameleon'' Jacka Bończaka – Grupa gra w utworach: ''Libertango'', ''W małym kinie'', ''Tango Desperado'', ''Zielona milonga'', ''Już nigdy'', ''Romanza o trzech siostrach emigrantkach'', ''Tangowalka'', ''Milionerzy'', ''Tango Kameleon'', ''Nieustanne Tango''<br />
<br />
== Filmografia ==<br />
===Aktorzy===<br />
; Film<br />
* ''Chłopaki nie płaczą'' jako Grupa MoCarta (2000)<br />
* ''Miłość w przejściu podziemnym'' (2006)<br />
<br />
== Kontakt ==<br />
* menedżer: [[Wojciech Orszulak]]<br />
* e-mail: [mailto:wojtek@zrobkabaret.pl wojtek@zrobkabaret.pl]<br />
* Kinga Knapik<br />
* tel./fax (22) 666 98 38<br />
* tel. kom. 785 007 550<br />
* e-mail: [mailto:gmc@zrobkabaret.pl gmc@zrobkabaret.pl]<br />
* Jacek Pleban – obsługa medialna<br />
* tel. kom. 602 309 402<br />
* e-mail: [mailto:jacek@zrobkabaret.pl jacek@zrobkabaret.pl]<br />
Kabaretem opiekuje się [[Impresariat ZróbKabaret.pl]].<br />
<br />
== Zobacz też ==<br />
[[Grupa MoCarta/skecze|Skecze Grupy MoCarta]]<br />
<br />
== Linki zewnętrzne ==<br />
* [http://www.grupamocarta.art.pl/ Oficjalna strona Grupy MoCarta]<br />
* [http://www.facebook.com/grupamocarta Oficjalna strona Grupy MoCarta na Facebooku]<br />
* [http://www.odmocartadomozarta.pl/ Oficjalna strona konkursu Od MoCarta do Mozarta]<br />
<br />
<br />
----<br />
Hasło opracowane częściowo na podstawie pracy licencjackiej pani Urszuli Grzesińskiej pt. ''Działalność artystyczna Grupy MoCarta w latach 1995–2006'' znajdującej się w bibliotece Instytutu Muzykologii Uniwersytetu Warszawskiego.<br />
<br />
{{DEFAULTSORT:Grupa MoCarta}}<br />
[[Kategoria:Kabarety z Warszawy]]<br />
[[Kategoria:Polskie kabarety]]</div>
Rycerz96
https://encyklopediakabaretu.pl/wiki/Kabaret_na_%C5%BBywo
Kabaret na Żywo
2017-04-24T16:22:01Z
<p>Rycerz96: /* Odcinki */</p>
<hr />
<div>'''Kabaret na Żywo''' - program kabaretowy, który jest emitowany na żywo od 4 września 2016 roku w telewizji Polsat. Każdego odcinka był inny prowadzący i inny temat odcinka.<br />
<br />
Reżyseria i scenariusz cyklu: [[Beata Harasimowicz]]<br />
<br />
Serie:<br />
<br />
I (odcinki 1-10) - premiera: 4 września 2016. Emitowana była w niedzielę o godzinie 20:05. <br />
<br />
II (odcinki 11-20) - premiera: 5 marca 2017. Emitowana będzie w niedzielę o godzinie 20:05.<br />
<br />
Program składa się z występów kabaretów, artystów kabaretowych, aktorów i piosenkarzy, prezentujących skecze, stand-up oraz monologi. Co tydzień kto inny jest gospodarzem odcinka. <br />
<br />
Oprawa muzyczna: The Jobers<br />
<br />
<br />
== Odcinki ==<br />
<br />
# '''Przychodzi baba do lekarza''' - wystąpili: [[Kabaret Skeczów Męczących]], [[Katarzyna Pakosińska]], [[Mikołaj Cieślak]], [[Agnieszka Litwin-Sobańska]], [[Robert Korólczyk]], [[Stanisław Tym]], Kuba Sienkiewicz<br>Gospodarz: [[Kabaret Skeczów Męczących]]<br />
# '''Daj Lajka''' - wystąpili: [[Kabaret Smile]], [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Grupa MoCarta]], [[Marcin Daniec]], [[Szymon Łątkowski]], Sound'n'Grace<br>Gospodarz: [[Kabaret Smile]]<br />
# '''Francja Elegancja''' - wystąpili: [[Grupa MoCarta]], [[Artur Andrus]], [[Kabaret Smile]], [[Kabaret Jurki]], Kabaret Zachodni, [[Łukasz Kaczmarczyk]], [[Ewa Błachnio]], [[Tomasz Jachimek]], [[Zbigniew Zamachowski]], Anna Głogowska, Rafał Maserak, Michał Szpak<br>Gospodarze: [[Grupa MoCarta]] i [[Artur Andrus]]<br />
# '''Polak potrafi''' - wystąpili: [[Kabaret Nowaki]], [[Kabaret Skeczów Męczących]], [[Kabaret K2]], [[Jerzy Kryszak]], [[Katarzyna Pakosińska]], Krzysztof Cugowski<br>Gospodarz: [[Kabaret Nowaki]]<br />
# '''Za mundurem panny sznurem''' - wystąpili: [[Kabaret Ani Mru-Mru]]. [[Kabaret na Koniec Świata]], [[Kabaret Czesuaf]], [[Kabaret Czołówka Piekła]], [[Cezary Pazura]], Bracia<br>Gospodarz: [[Kabaret Ani Mru-Mru]]<br />
# '''Wszystkie dzieci nasze są''' - wystąpili: [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Kabaret na Koniec Świata]], [[Kabaret Chyba]], [[Kabaret Łowcy.B]], Paweł Królikowski, Letni Chamski Podryw<br>Gospodarz: [[Kabaret Moralnego Niepokoju]]<br />
# '''Sejm od Kuchni''' - wystąpili: [[Jerzy Kryszak]], [[Kabaret Młodych Panów]], [[Kabaret Nowaki]], [[Kabaret Ani Mru-Mru]], [[Kabaret Chyba]], [[Ewa Błachnio]], [[Tomasz Jachimek]], [[Andrzej Poniedzielski]], Grzegorz Łapanowski, Adam Asanov<br>Gospodarz: [[Jerzy Kryszak]]<br />
# '''Oby dwoje chciało naraz''' - wystąpili: [[Cezary Pazura]], [[Ireneusz Krosny]], [[Katarzyna Zielińska]], [[Kabaret Koń Polski]], [[Formacja Chatelet]], Zbigniew Wodecki<br>Gospodarz: [[Cezary Pazura]]<br />
# '''Chcę wyjechać na wieś''' - wystąpili: [[Kabaret pod Wyrwigroszem]], [[Kabaret Koń Polski]], [[Kabaret Ciach]], [[Kabaret Czesuaf]], [[Kabaret Weźrzesz]], Katarzyna Kwiatkowska, [[Sylwester Maciejewski]], [[Bogdan Kalus]]<br>Gospodarz: [[Kabaret pod Wyrwigroszem]]<br />
# '''Rodzina, ach Rodzina''' - wystąpili: [[Kabaret Koń Polski]], [[Kabaret Rak]], [[Kabaret K2]], [[Kabaret Chyba]], Kabaret Zachodni, [[Marcin Daniec]], [[Ewa Błachnio]], [[Mikołaj Cieślak]], Michał Wiśniewski<br>Gospodarz: [[Kabaret Koń Polski]]<br />
# '''Gdzie te chłopy?''' - wystąpili: [[Kabaret Młodych Panów]], [[Kabaret Ani Mru-Mru]], Kabaret Zachodni, [[Ewa Błachnio]], [[Tomasz Jachimek]], [[Cezary Pazura]], Piotr Bukartyk<br>Gospodarz: [[Kabaret Młodych Panów]]<br />
# '''Igrzyska w San Escobar''' - wystąpili: [[Marcin Wójcik]], [[Stanisław Tym]], [[Kabaret Chyba]], [[Kabaret na Koniec Świata]], Kabaret BudaPesz, [[Kabaret Koń Polski]], Sławomir Zapała<br>Gospodarz: [[Marcin Wójcik]]<br />
# '''Język lata jak łopata''' - wystąpili: [[Kabaret Smile]], Kabaret Zachodni, [[Kabaret Słoiczek po Cukrze]], [[Ireneusz Krosny]], Joanna Bartel, [[Andrzej Grabowski]], [[Jerzy Kryszak]], Kayah<br>Gospodarz: [[Kabaret Smile]]<br />
# '''Nie tylko dla gimbusów''' - wystąpili: [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Kabaret na Koniec Świata]], [[Kabaret Chyba]], [[Kabaret Jurki]], [[Grupa MoCarta]], [[Izabela Dąbrowska]]<br>Gospodarz: [[Kabaret Moralnego Niepokoju]]<br />
# '''Polak na wakacjach''' - wystąpili: [[Kabaret pod Wyrwigroszem]], [[Kabaret Czesuaf]], [[Kabaret K2]], [[Formacja Chatelet]], [[Grzegorz Halama]], Dariusz Gnatowski<br>Gospodarz: [[Kabaret pod Wyrwigroszem]]<br />
# '''Wszyscy jesteśmy fachowcami''' - wystąpili: [[Cezary Pazura]], Stefan Friedmann, [[Kabaret Młodych Panów]], Kabaret Zachodni, [[Ewa Błachnio]], [[Tomasz Jachimek]], [[Katarzyna Zielińska]]<br>Gospodarz: [[Cezary Pazura]]<br />
# '''Polskie rodeo''' - wystąpią: [[Ewa Błachnio]], [[Tomasz Jachimek]], [[Kabaret Młodych Panów]], [[Kabaret Czesuaf]], [[Mariusz Kałamaga]], [[Szymon Jachimek]]<br>Gospodarze: [[Ewa Błachnio]] i [[Tomasz Jachimek]]<br />
# '''Młode wilki czy stare konie?''' - wystąpią: [[Grupa MoCarta]], [[Artur Andrus]], [[Kabaret Moralnego Niepokoju]], [[Kabaret Jurki]], [[Jerzy Kryszak]], Varius Manx & Kasia Stankiewicz<br>Gospodarze: [[Grupa MoCarta]] i [[Artur Andrus]]</div>
Rycerz96
https://encyklopediakabaretu.pl/wiki/Kabaret_Hrabi
Kabaret Hrabi
2017-04-03T17:46:20Z
<p>Rycerz96: /* Programy kabaretowe */</p>
<hr />
<div>[[Plik:LogoHrabi.gif|200px|thumb|right|Logo Kabaretu Hrabi]]<br />
[[Plik:KabaretHrabi.JPG|300px|thumb|right|Kabaret Hrabi – od lewej: Łukasz Pietsch, Dariusz Kamys, Tomasz Majer, Joanna Kołaczkowska<br>[[Kabaret Hrabi/zdjęcia|więcej zdjęć]]]]<br />
'''Kabaret Hrabi''' – zielonogórsko-warszawski polski kabaret powstały w listopadzie 2002 roku.<br />
<br />
Związany jest z [[Zielonogórskie Zagłębie Kabaretowe|Zielonogórskim Zagłębiem Kabaretowym]].<br />
<br />
Od maja do sierpnia w czterech miastach – Łodzi, Poznaniu, Warszawie i Gdańsku odbędzie się 3-dniowy Festiwal Kabaretu Hrabi. W trakcie Festiwalu zostaną zaprezentowane 3 programy: ''Co jest śmieszne'' z udziałem [[Kabaret Adin|Kabaretu Adin]], ''Lubię to'' (kompilacja wszystkich programów) oraz ''Gdy powiesz: Tak'' z udziałem [[Mariusz Lubomski|Mariusza Lubomskiego]].<br />
<br />
== Skład ==<br />
* [[Dariusz Kamys]] – ex [[Kabaret Potem]], ex [[Kabaret HiFi]]<br />
* [[Joanna Kołaczkowska]] – ex [[Kabaret Potem]], ex [[Kabaret Drugi Garnitur]]<br />
* [[Tomasz Majer]] – ex [[Kabaret Miłe Twarze]], ex [[Kabaret Pseudomin]], ex [[Kabaret Made In China|Kabaret E.K.]] (od jesieni 2003)<br />
* [[Łukasz Pietsch]]<br />
; Poprzedni członkowie<br />
* [[Krzysztof Szubzda]] (od początku do lipca 2003)<br />
<br />
== Programy kabaretowe ==<br />
* '''''Demo''''' (premiera: listopad 2002) – program klasyczny w swej formie. Składa się z kilkunastu zwiastunów przyszłych programów kabaretu Hrabi. W ''Demo'' można znaleźć skecze o Makbecie, słabej płci, piosenkę o podatku VAT, natrętnym kliencie i zwykłych wieśniakach.<br />
* '''''[[Terapia]]''''' (premiera: 2004) – program o uczuciach, emocjach i impulsach. Objęty klamrą seansu terapeutycznego przedstawia w scenkach i piosenkach powstawanie i rozwój emocji. W programie do manipulacji uczuciami zarówno aktorów jak i widzów. Ulubioną manipulacją jest wywołanie śmiechu w sytuacjach na pozór nieśmiesznych. W programie nie ma wpadek i pomyłek – ponieważ każda taka zostaje obrócona w nowe spontaniczne wydarzenie z udziałem publiczności za pomocą kącika ''dekompresji'' (to specjalne miejsce na scenie, gdzie odbywają się rzeczy nie przewidziane scenariuszem). Delikatność tematu wymaga nieustannego wzajemnego wsparcia aktorów i widzów – co jest motywem wiodącym programu. Wspieranie się następuje nieoczekiwanie zarówno dla widzów jak i aktorów, co doprowadza do emocjonalnego połączenia się wszystkich uczestników terapii.<br />
* '''''[[Hrabi Dracula]]''''' (premiera: styczeń 2005) – Draculi w programie się nie zobaczy, bo stanowi on tylko symbol szerszego zjawiska. Stanowi próbę oswojenia strachów – zarówno metafizycznych, jak wampiry, media, śmierć, czy duchy – jak codziennych, w rodzaju upiora towarzyskiego, czy pani z Urzędu Skarbowego. Oswojenie strachów przez ośmieszenie odbywa się równolegle z oswojeniem śmiechów przez odstraszenie (i wystraszeniem swoich przez ośmieszenie). Program jest straszny, nie stroni od refleksji (nad życiem, nad śmiercią, nadwagą), ale przede wszystkim – śmieszy.<br />
* '''''[[Pojutrze]]''''' (premiera: 2006) – fragment wizji przyszłości kabaretu Hrabi i próba odnalezienia odpowiedzi na pytanie "jak to kiedyś będzie". Żeby zrozumieć czym jest pojutrze, trzeba sobie uświadomić czym było przedwczoraj. Przedwczoraj Ziemia była płaska a dziś okrągła. A pojutrze? Kto wie co wymyślą naukowcy... Tymczasem Hrabi już dzisiaj chciałby dostać odpowiedź. Jak będzie wyglądała miłość, rodzina, szkoła, aktorstwo, telefony komórkowe...<br />
* '''''[[Kobieta i Mężczyzna]]''''' (premiera: 10 września 2007, Teatr Lubuski, Zielona Góra) – program jest w całości poświęcony płciom. Obu po równo. Zwolennicy wyższości płci jednej nad drugą nie mają na co liczyć. Bo to, że różnice istnieją nie ulega wątpliwości – ale żadna różnica nie czyni płci gorszą – lecz na pewno inną. Bo Kobiety są takie... a Faceci też, ale mniej. Za to Faceci potrafią... a kobiety też, ale co innego. Wspólne oglądanie programu Hrabi parami, nie grozi rozpadem związku, ani cichymi dniami. W programie tym kabaret Hrabi oswaja nas ze stereotypami na temat kobiet i mężczyzn, ukazuje ludzką stronę wad, skłaniając jednocześnie do ich pokochania. Bazują na bardzo prostych i banalnych sytuacjach między ludźmi, w których publika odnajduje siebie. Skecze poruszają problematykę rzeczy niezwerbalizowanych, o których się nie mówi, ale o których wiedzą wszyscy. Oprócz stereotypów artyści wyciągają różnice między kobietą a mężczyzną, ponieważ wiele problemów wynika z różnicy płci. Program lekko dydaktyczny z przymrużeniem oka.<br />
* '''''Syf i malaria''''' (premiera: 2009) – tytuł programu coś sugeruje i nie bez powodu! Oj, nie jest to zwykły program. To program – katastrofa, który toczy się jednocześnie w kilku płaszczyznach i wcale nie jest łatwy ani dla widzów, ani dla występujących. Trzeba uważać. W tym programie kabaret Hrabi śmieje się przede wszystkim z siebie – artystów kabaretowych. Nie ma takiego nieszczęścia scenicznego, które by nie dotknęło tego spektaklu, ale artyści dzielnie walczą do samego końca. W tej walce nie ma zwycięzców i przegranych – nie liczy się wynik, liczy się walka.<br />
* '''''[[Pienia i Jęki]]''''' (premiera: 2009) – program złożony z piosenek kabaretu Hrabi, których przez 7 lat istnienia grupy nazbierała się całkiem spora sterta. Hrabi pieje i jęczy z towarzyszeniem zespołu muzycznego, który to składa się w 50% z przystojnych mężczyzn, sam Hrabi w 25% z ładnej kobiety, więc jest na czym oko zawiesić.<br />
* '''''Savoir vivre''''' (premiera: 14 stycznia 2010) – w tym programie artyści zwracają uwagę na zasady dobrego zachowania, np. kiedy nie popełnić faux pas przy dawaniu prezentów, co i kiedy można mówić, a kiedy nie, poruszają kwestię kultury picia alkoholu itp. O tym wszystkim i zabawnych kontekstach bon tonu podczas tańca, jedzenia czy pierwszej randki, już w najnowszym programie kabaretu Hrabi.<br />
* '''''Co jest śmieszne''''' – premiera: 24 czerwca 2011, Kino Adria, Bydgoszcz<br />
* '''''Gdy powiesz: Tak''''' – premiera: 19 sierpnia 2012, Kino Adria, Bydgoszcz<br />
* '''''Tak, że o''''' - premiera: 21 grudnia 2013, Dom Kultury Świt, Warszawa<br />
<br />
Kabaret Hrabi często przed premierą stosuje tzw. "[[Przymiarki do premiery]]" – jest to próba z udziałem publiczności, która po spektaklu (o niekoniecznie dobrych jeszcze skeczach, które bywają czasami nawet bez puent) ocenia skecze.<br />
Kabaret nieco sugeruje się zdaniem widowni, co pomaga w wyselekcjonowaniu skeczy do premiery.<br />
<br />
== Nagrody ==<br />
* 2007<br />
** Statuetka srebrnego Patisohn'a (Wydarzenie Festiwalu) na III [[Festiwal Kabaretu w Zielonej Górze|Festiwalu Kabaretu w Zielonej Górze]], Zielona Góra<br />
** Nagroda za całokształt dokonań scenicznych – Statuetka Bałwanka ZAK-a na III Zimowej Akcji Kabaretowej [[ZAK]], Skierniewice<br />
* 2008<br />
** I Miejsce – Tytuł DebeŚciaKa na VII Dąbrowskiej Ściemie Kabaretowej [[DebeŚciaK]], Dąbrowa Górnicza<br />
<br />
== Reżyseria programów kabaretowych ==<br />
* ''[[Kabaretowy Dzień Kobiet]]'' – 2010<br />
<br />
== Scenariusz programów kabaretowych ==<br />
* ''[[Kabaretowy Dzień Kobiet]]'' – 2010<br />
<br />
== W roli prowadzących ==<br />
* Dąbrowska Ściema Kabaretowa [[DebeŚciaK]] – 2010 – Koncert Laureatów<br />
* [[Festiwal Kabaretu w Zielonej Górze]] – 2010 – "Co autor miał na myśli"<br />
<br />
== Dyskografia ==<br />
===DVD===<br />
* ''[[Terapia]]'' – Wyd. Printel, Wrocław, premiera: 25 stycznia 2007<br />
* ''[[Hrabi Dracula]]'' (wydanie dwupłytowe) – Wyd. Printel, Wrocław, premiera: 7 maja 2008<br />
* ''[[Pojutrze]]'' (wydanie dwupłytowe) – Wyd. Printel, Wrocław, premiera: 12 grudnia 2008<br />
* ''[[Kobieta i Mężczyzna]]'' – Wyd. JAWI, Warszawa, premiera: 10 grudnia 2010<br />
<br />
===CD===<br />
* ''[[Pienia i Jęki]]'' – premiera: 1 sierpnia 2011<br />
<br />
== Kontakt ==<br />
* Grzegorz Kiss-Orski<br />
* tel. 691 647 173<br />
* e-mail: [mailto:impresariat@hrabi.pl impresariat@hrabi.pl]<br />
<br />
== Zobacz też ==<br />
[[Kabaret Hrabi/skecze|Skecze Kabaretu Hrabi]]<br />
<br />
== Linki zewnętrzne ==<br />
* [http://hrabi.pl/ Oficjalna strona Kabaretu Hrabi]<br />
* [http://www.facebook.com/kabaretHrabi Oficjalna strona Kabaretu Hrabi na Facebooku]<br />
* [http://blogpartyzancki.pl Blog partyzancki Joanny Kołaczkowskiej]<br />
<br />
{{DEFAULTSORT:Hrabi}}<br />
[[Kategoria:Kabarety z Zielonej Góry]]<br />
[[Kategoria:Polskie kabarety]]</div>
Rycerz96
https://encyklopediakabaretu.pl/wiki/Kabaret_Skecz%C3%B3w_M%C4%99cz%C4%85cych
Kabaret Skeczów Męczących
2017-04-03T17:42:47Z
<p>Rycerz96: /* Programy kabaretowe */</p>
<hr />
<div>[[Plik:KSM.JPG|300px|thumb|right|Kabaret Skeczów Męczących – od lewej: Karol Golonka, Jarosław Sadza, Marcin Szczurkiewicz, Michał Tercz<br>[[Kabaret Skeczów Męczących/zdjęcia|więcej zdjęć]]]]<br />
'''Kabaret Skeczów Męczących''' (w skrócie '''KSM''') – polski kabaret powstały w 2003 roku w Kielcach.<br />
<br />
Jesienią 2010 roku członkowie Kabaretu Skeczów Męczących prowadzili w TVP2 teleturniej ''Kabaretożercy''.<br />
<br />
== Skład ==<br />
* [[Karol Golonka]]<br />
* [[Jarosław Sadza]]<br />
* [[Marcin Szczurkiewicz]]<br />
* [[Michał Tercz]]<br />
; Obsługa techniczna<br />
* Paweł Piotrowski<br />
;Byli współpracownicy<br />
*[[Robert Stróżyk]] (obsługa techniczna)<br />
<br />
== Programy kabaretowe ==<br />
* ''TV Męcząca'' – premiera: 18 lipca 2003, Świnoujście<br />
* ''Ewolucja'' – premiera: 28 listopada 2004, Gdańsk<br />
* ''Aluminiowe wiadro'' – premiera: 7 października 2005, Rybnik <br />
* ''Pan Bożenka'' – premiera: 28 lutego 2007, Warszawa<br />
* ''Rodzaj męski'' – premiera: 11 marca 2008, Lublin<br />
* ''[[Śmiechosteron]]'' – premiera: 13 listopada 2009, Kielce<br />
* ''Porntepian'' – premiera: jesień 2010<br />
* ''[[Z życia niższych sfer spektakl w 3D]]'' – premiera: jesień 2012<br />
* ''Pod prądem'' - premiera: 2016<br />
<br />
== Nagrody ==<br />
* 2003<br />
** Grand Prix w regionalnych eliminacjach Festiwalu Artystycznego Młodzieży Akademickiej [[FAMA]]<br />
** Nagroda Honorowych Laureatów Festiwalu Artystycznego Młodzieży Akademickiej [[FAMA]]<br />
** III Nagroda na [[Trybunały Kabaretowe|Trybunałach Kabaretowych]], Piotrków Trybunalski<br />
** Dziennikarska Szpila 2003 – nagroda mediów województwa Świętokrzyskiego<br />
** Zwycięstwo w VIII meczu Polskiej Ligi Kabaretowej, w spotkaniu z [[Kabaret Neo-Nówka|Kabaretem Neo-Nówka]], Rzeszów<br />
* 2004<br />
** Grand Prix, Nagroda Publiczności i Nagroda Dziennikarzy na IV [[Siedlecka Noc Kabaretowa|Siedleckiej Nocy Kabaretowej]], Siedlce<br />
** II Miejsce na V [[Festiwal Dobrego Humoru|Festiwalu Dobrego Humoru]], Gdańsk<br />
** II Nagroda i Nagroda Fotoreporterów na XX Ogólnopolskich Spotkaniach z Piosenką Kabaretową [[OSPA]], Ostrołęka<br />
** III Nagroda na Kabaretowym Międzynarodowym Festiwalu [[Wrocek]], Wrocław<br />
** Nagroda Publiczności, Wyróżnienie Jury i Wyróżnienie Specjalne Związku Gmin Warmińsko-Mazurskich na XXV [[Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry|Lidzbarskich Wieczorach Humoru i Satyry]], Lidzbark Warmiński<br />
** Nagroda Publiczności na VII Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów i Kabaretów Studenckich "[[Wyjście z Cienia]]", Gdańsk<br />
* 2005<br />
** I Nagroda na I Kabaretowym Międzynarodowym Festiwalu [[Wrocek]], Wrocław <br />
** I Nagroda na I Ogólnopolskim Przeglądzie Kabaretowym w ramach trójmiejskich Neptunaliów, Gdańsk<br />
** I Nagroda w walce z [[Kabaret Noł Nejm|Kabaretem Noł Nejm]] oraz [[Kabaret Napád|Kabaretem Napád]] na II [[Zielony Salon Młodych Kabaretów|Zielonym Salonie Młodych Kabaretów]], Warszawa<br />
** II Nagroda i Srebrna Cegła w Konkursie Piosenki Debilnej na I Kabaretowym Międzynarodowym Festiwalu [[Wrocek]], Wrocław<br />
** III Nagroda, Nagroda Publiczności i Nagroda Dziennikarzy na V [[Siedlecka Noc Kabaretowa|Siedleckiej Nocy Kabaretowej]], Siedlce<br />
** III Miejsce – Tytuł ŚciaKa oraz Wyróżnienie w Konkursie Piosenki na IV Dąbrowskiej Ściemie Kabaretowej [[DebeŚciaK]], Dąbrowa Górnicza<br />
** III Nagroda i Nagroda Publiczności w Konkursie na Przesłanie do Konstytucji Kabaretowej na [[Trybunały Kabaretowe|Trybunałach Kabaretowych]], Piotrków Trybunalski<br />
** Wyróżnienie Jury za interesującą i całościową formę programu ''Ewolucja'' na I Ogólnopolskim Festiwalu Kabaretowym [[Wyżyny Drwiny]], Lublin<br />
** Melodyjna Nagroda im. Artura na X Rybnickiej Jesieni Kabaretowej [[Ryjek]], Rybnik<br />
* 2006<br />
** I Nagroda na XXVII [[Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry|Lidzbarskich Wieczorach Humoru i Satyry]], Lidzbark Warmiński<br />
** I Nagroda na III [[Śląska Olimpiada Kabaretowa|Śląskiej Olimpiadzie Kabaretowej]], Katowice<br />
** III Miejsce w Konkursie Młodych Twórców Kabaretowych – Debiuty na VII [[Festiwal Dobrego Humoru|Festiwalu Dobrego Humoru]], Gdańsk<br />
** Nagroda Publiczności, Nagroda Dziennikarzy, Nagroda Organizatorów i Nagroda za Osobowość Sceniczną dla [[Jarosław Sadza|Jarosława Sadzy]] na VIII Ogólnopolskiej Giełdzie Kabaretowej [[PrzeWAŁka]], Wałbrzych<br />
** Nagroda Publiczności i Wyróżnienie Jury za skecz ''Zabawa Cudzym Kosztem'' na XXII [[PaKA|Przeglądzie Kabaretów PaKA]], Kraków<br />
* 2007<br />
** I Nagroda na III Kabaretowym Międzynarodowym Festiwalu [[Wrocek]], Wrocław<br />
** II Nagroda i Nagroda Publiczności na IV Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Kabaretowej [[O.B.O.R.A.]], Poznań<br />
** III Nagroda i Nagroda Publiczności na XXIII [[PaKA|Przeglądzie Kabaretów PaKA]], Kraków<br />
** III Nagroda na XXVIII [[Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry|Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry]], Lidzbark Warmiński<br />
* 2010<br />
** III Miejsce – Tytuł ŚciaKa na IX Dąbrowskiej Ściemie Kabaretowej [[DebeŚciaK]], Dąbrowa Górnicza<br />
* 2011<br />
** Zwycięstwo w kategorii "Najlepszy kabaret" w plebiscycie Złote Ireny przeprowadzonym na stronie zloteireny.tvp.pl<br />
<br />
== W roli prowadzących ==<br />
* [[Dzięki Bogu już weekend]] – odc. 20 – 2013<br />
* [[Świętokrzyska Gala Kabaretowa]] - 2015, 2016<br />
* [[Kabaret na Żywo]] - odc. 1 - 2016<br />
<br />
== Dyskografia ==<br />
===DVD===<br />
* ''[[Kabaret Skeczów Męczących (DVD)|Kabaret Skeczów Męczących]]'' – premiera: 2007<br />
* ''[[Śmiechosteron]]'' – premiera: 1 kwietnia 2012<br />
<br />
== Kontakt ==<br />
* menedżer: Mirosław Promny<br />
* tel. 604 528 028<br />
* e-mail: [mailto:mirek@kabarety.com.pl mirek@kabarety.com.pl]<br />
Kabaretem opiekuje się [[Agencja Artystyczna ESKANDER]].<br />
<br />
== Zobacz też ==<br />
[[Kabaret Skeczów Męczących/skecze|Skecze Kabaretu Skeczów Męczących]]<br />
<br />
== Linki zewnętrzne ==<br />
* [http://www.ksm.art.pl Oficjalna strona Kabaretu Skeczów Męczących]<br />
* [http://www.ksm.jun.pl Oficjalne forum fanów Kabaretu Skeczów Męczących]<br />
* [http://www.myspace.com/kabaretksm Profil Kabaretu Skeczów Męczących na MySpace]<br />
* [http://www.facebook.com/kabaretksm Oficjalna strona Kabaretu Skeczów Męczących na Facebooku]<br />
<br />
{{DEFAULTSORT:Kabaret Skeczów Męczących}}<br />
[[Kategoria:Kabarety z Kielc]]<br />
[[Kategoria:Polskie kabarety]]</div>
Rycerz96
https://encyklopediakabaretu.pl/wiki/Kabaret_Ani_Mru-Mru
Kabaret Ani Mru-Mru
2017-04-03T17:40:00Z
<p>Rycerz96: /* Programy kabaretowe */</p>
<hr />
<div>[[Plik:LogoAMM.jpg|200px|thumb|right|Logo Kabaretu Ani Mru-Mru]]<br />
[[Plik:KabaretAniMru-Mru.JPG|300px|thumb|right|Kabaret Ani Mru-Mru – od lewej: Marcin Wójcik, Waldemar Wilkołek, Michał Wójcik<br>[[Kabaret_Ani_Mru-Mru/zdjęcia|więcej zdjęć]]]]<br />
[[Plik:MAX_MEDIA_-_Ani_Mru_Mru_10_lat_PLAKAT.jpg|200px|thumb|right|Plakat 10-lecia Kabaretu Ani Mru-Mru]]<br />
'''Kabaret Ani Mru-Mru''' (w skrócie '''AMM''') – polski kabaret powstały w Lublinie we wrześniu 1999 roku.<br />
<br />
Premiera pierwszego programu (który został zagrany 6 razy) miała miejsce w kawiarni artystycznej Hades w Lublinie, 1 grudnia 1999 roku. Do Kabaretu należeli wówczas: Marcin Wójcik, Joanna Kolibska, Grzegorz Tatara, Maciej Wojnarowski oraz pianista Janusz Bronkiewicz. W styczniu 2000 roku powstała Winiarnia "U Dyszona", w której miały miejsce "Wieczory z kabaretem". Do występów zostali zaproszeni Marcin Wójcik i Joanna Kolibska, a w trzecim "Wieczorze..." dołączył do nich Michał Wójcik. Razem występowali jako "Trio Dyszona". To oni wraz z Januszem Bronkiewiczem stanowili nowy, zmieniony skład Kabaretu. 1 czerwca 2000 roku miała miejsce premiera drugiego programu pt. ''Nic ciekaweeegooo''. Był to ostatni program z pianistą Januszem. Do składu dołączył dźwiękowiec – Waldemar Wilkołek. Ostatni raz zmiany w składzie nastąpiły w grudniu 2001 roku, po powrocie z Festiwalu [[Wyjście z Cienia]] – wtedy z Kabaretu odeszła Joanna Kolibska.<br />
<br />
== Skład ==<br />
* [[Marcin Wójcik]] (założyciel)<br />
* [[Michał Wójcik]] (od 2000)<br />
* [[Waldemar Wilkołek]] (od 2000)<br />
; Poprzedni członkowie<br />
* [[Joanna Kolibska]] (do grudnia 2001)<br />
* [[Grzegorz Tatara]] (do 2000)<br />
* [[Maciej Wojnarowski]] (do 2000)<br />
* [[Janusz Bronkiewicz]] (do 2000)<br />
<br />
== Programy kabaretowe ==<br />
* ''[[Czerń czy biel]]'' – premiera: 22 kwietnia 2010, ACK UMCS "Chatka Żaka", Lublin<br />
* ''Nuda, rutyna i odcinanie kuponów'' – premiera: 17 marca 2012, Centrum Kongresowe Uniwersytetu Przyrodniczego, Lublin<br />
* ''Jak się nie da, a bardzo się chce... to można!''<br />
* ''Skurcz''<br />
* ''Ostatnie takie trio''<br />
<br />
== Nagrody ==<br />
* 2000<br />
** II Miejsce, Nagroda Dziennikarzy, Nagroda za Najlepszy Skecz oraz Nagroda Indywidualna za Kreację Aktorską dla Michała Wójcika na III Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów i Kabaretów Studenckich [[Wyjście z Cienia]], Gdańsk<br />
* 2001<br />
** Grand Prix, Złota Szpilka, Nagroda Dziennikarzy oraz Nagroda Publiczności na XXII [[Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry|Lidzbarskich Biesiadach Humoru i Satyry]], Lidzbark Warmiński<br />
** I Miejsce, Nagroda Dziennikarzy i Mediów oraz Wyróżnienie w Konkursie Piosenki Kabaretowej na VII Mazurskim Lecie Kabaretowym [[Mulatka]], Ełk<br />
** II Nagroda oraz Nagroda Dziennikarzy na XVII [[PaKA|Przeglądzie Kabaretów PaKA]], Kraków<br />
** Wyróżnienie oraz Nagroda Publiczności na IV Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów i Kabaretów Studenckich [[Wyjście z Cienia]], Gdańsk<br />
* 2002<br />
** Grand Prix, Nagroda Publiczności oraz Nagroda Dziennikarzy na XXIII [[Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry|Lidzbarskich Biesiadach Humoru i Satyry]], Lidzbark Warmiński<br />
** I Miejsce, Wyróżnienie oraz Nagroda Publiczności w Konkursie Piosenki na VIII Mazurskim Lecie Kabaretowym [[Mulatka]], Ełk<br />
** II Miejsce oraz Nagroda Publiczności na XVIII [[PaKA|Przeglądzie Kabaretów PaKA]], Kraków<br />
** II Miejsce – Tytuł BeŚciaKa na I Dąbrowskiej Ściemie Kabaretowej [[DebeŚciaK]], Dąbrowa Górnicza<br />
* 2003<br />
** Grand Prix oraz Nagroda Publiczności na XIX [[PaKA|Przeglądzie Kabaretów PaKA]], Kraków<br />
** I Miejsce – Tytuł DebeŚciaKa oraz Nagroda za Najlepszy Rekwizyt na II Dąbrowskiej Ściemie Kabaretowej [[DebeŚciaK]], Dąbrowa Górnicza<br />
** I Miejsce oraz Nagroda im. Ignacego Krasickiego na XXIV [[Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry|Lidzbarskich Wieczorach Humoru i Satyry]], Lidzbark Warmiński<br />
* 2005<br />
** Statuetka Świra w kategorii "Najbardziej absurdalny kabaret" w plebiscycie [[Świry]]<br />
* 2006<br />
** [[Kataryniarze|Kataryniarz]] Publiczności<br />
* 2007<br />
** Nagroda czytelników ''Tele Tygodnia'' – Telekamera w kategorii "Kabaret"<br />
** Statuetka Świra w kategorii "Najbardziej zakręcony hit" za piosenkę ''Rolnik'' w plebiscycie [[Świry]]<br />
* 2008<br />
** I Miejsce na TOPtrendy Kabareton<br />
* 2010<br />
** Nagroda Kabaretów (Złote Koryto), Złote Koryto Tajnego Jurora, Złote Koryto Publiczności oraz Melodyjna Nagroda im. Artura na XV Rybnickiej Jesieni Kabaretowej [[Ryjek]], Rybnik<br />
* 2011<br />
** Nagroda Specjalna Dwójki – Statuetka Specjalna<br />
* 2013<br />
** Nagroda Kabaretów (Złote Koryto), Złote Koryto Tajnego Jurora oraz Złote Koryto Publiczności na XVIII Rybnickiej Jesieni Kabaretowej [[Ryjek]], Rybnik<br />
<br />
== W roli prowadzących ==<br />
* [[Sopocka Noc Kabaretowa]] – 2011<br />
* [[Dzięki Bogu już weekend]] – odc. 33 – 2014<br />
* [[Mazurska Noc Kabaretowa]] - 2014<br />
* [[Kabaret na Żywo]] - odc. 5 - 2016<br />
<br />
== Dyskografia ==<br />
===DVD===<br />
* ''[[Kabaret Ani Mru-Mru (DVD)|Kabaret Ani Mru-Mru]]'' – premiera: 1 kwietnia 2006<br />
* ''[[Kabaret Ani Mru-Mru 2]]'' – premiera: 17 listopada 2006<br />
* ''[[W Samo Popołudnie]]'' (pojedynek z [[Kabaret Moralnego Niepokoju|Kabaretem Moralnego Niepokoju]]) – premiera: 30 listopada 2007<br />
* ''[[10-lecie Ani Mru-Mru]]'' – premiera: 22 maja 2009<br />
* ''[[Czerń czy biel]]'' – premiera: 25 października 2011<br />
* ''[[Nuda, rutyna i odcinanie kuponów]]'' - premiera: 22 kwietnia 2014<br />
* ''[[Jak się nie da, a bardzo się chce... to można!]]'' - premiera: 22 kwietnia 2014<br />
<br />
== Kontakt ==<br />
* menedżer: Artur Korgul <br />
* tel./fax (81) 533 04 82<br />
* tel. kom. 601 500 505<br />
* e-mail: [mailto:animrumru@maxmediaart.pl animrumru@maxmediaart.pl]<br />
Kabaretem opiekuje się agencja koncertowo-promocyjna [[Max Media Krzesimir Korgul]].<br />
<br />
== Zobacz też ==<br />
[[Kabaret Ani Mru-Mru/skecze|Skecze Kabaretu Ani Mru-Mru]]<br />
<br />
== Linki zewnętrzne ==<br />
[http://animrumru.art.pl/ Oficjalna strona Kabaretu Ani Mru-Mru]<br />
<br />
{{DEFAULTSORT:Ani Mru-Mru}}<br />
[[Kategoria:Kabarety z Lublina]]<br />
[[Kategoria:Polskie kabarety]]</div>
Rycerz96