Archiwum newsów

Z Encyklopedia Kabaretu
Zakopiańskie Konfrontacje Kabaretowe (7. lutego)

23. lutego w Zakopanem odbędą się Zakopiańskie Konfrontacje Kabaretowe, podczas których wystąpi Formacja Chatelet z programem Gołoleć.


Półfinały 30. PAKI (7. lutego)

W dniach 7-9 marca odbędą się Półfinały 30. Przeglądu Kabaretów PAKA.


XIII PeStKa czyli Poznańskie Spotkanie Kabaretowe (7. lutego)

24. lutego odbędzie się XIII PeStKa czyli Poznańskie Spotkanie Kabaretowe.
Gościem będzie Kabaret Słuchajcie.


Eliminacje do 30. Przeglądu Kabaretów PAKA (8. stycznia)

7. lutego w Gdyni odbędą się eliminacje regionalne do 30. Przeglądu Kabaretów PAKA.


Cieszyńskie Wieczory Kabaretowe (27. października)

W dniach 28–29 listopada w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie odbędą się Cieszyńskie Wieczory Kabaretowe HECA 2013. Program:

28. listopada (czwartek):
18:00 – wystąpią: Kabaret K2, Kabaret PUK, Kabaret Moralnego Niepokoju. Prowadzenie: Tomasz Jachimek

29. listopada (piątek):
18:00 – wystąpią: Kabaret 7 minut Po, Kabaret Limo, Kabaret Neo-Nówka. Prowadzenie: Tomasz Jachimek


Program VII Szczecińskiego Przeglądu Autorskich Kabaretów SZPAK (15. października)

W dniach 21-24 listopada odbędzie się VII Szczeciński Przeglądu Autorskich Kabaretów SZPAK. Program festiwalu:

21. listopada (czwartek):
19:00 – Klub 13 muz – Pokaz powarsztatowy, improwizacje kabaretowe w wykonaniu: Grupa Pod Pretekstem, uczestnicy warsztatów

22. listopada (piątek):
16:00 – Empik Galeria Kaskada – spotkanie z Henrykiem Sawką, prowadzenie: Monika Petryczko
18:00 – Teatr Lalek PLECIUGA – konkurs: Kabaret Zmarnowany Potencjał, Kabaret DABZ, Kabaret Inaczej, SMKKPMzO, Marcin Wojciech; Kabaret K2, prowadzenie: Piotr Gumulec
22:00 – Bar Czysty – Improkombajn, wystąpią uczestnicy i goście festiwalu w mieszanych składach improwizatorskich

23. listopada (sobota):
16:00 – Empik Galeria Kaskada – spotkanie z Kabaretem Jurki, prowadzenie: Monika Petryczko
18:00 – Teatr Lalek PLECIUGA – Konkurs: Kabaret Czołówka Piekła, Kabaret 7 minut Po, Karol Kopiec, Kabaret 44-200, Famous Jim Williams; grupa improwizacyjna Siedem Razy Jeden, prowadzenie: Grzegorz Dolniak
22:00 – Bar Czysty – Stendapnajt + open mic, prowadzenie: Grzegorz Dolniak, Piotr Gumulec, wystąpią uczestnicy i goście festiwalu we fragmentach solowych programów

24. listopada (niedziela):
19:00 – Teatr Lalek PLECIUGA – Koncert finałowy: finaliści konkursu, Kabaret Jurki, Ireneusz Krosny, Kabaret Słuchajcie
scenariusz i reżyseria: Grzegorz Dolniak, scenografia i stroje: Karolina Grzeszczuk


Nagrania sitcomu Słodkie Życie (7. lutego)

11. oraz 14. lutego w Warszawie odbędą się nagrania sitcomu Słodkie Życie.
Aktorzy: Robert Górski, Mikołaj Cieślak, Elżbieta Romanowska, Dorota Zięciowska, Jerzy Łapiński, Ewa Gorzelak


XII PeStKa czyli Poznańskie Spotkanie Kabaretowe (8. stycznia)

27. stycznia w Poznaniu odbędzie się XII PeStKa czyli Poznańskie Spotkanie Kabaretowe.
Goście: Jim Williams, Łukasz Szymanek.


4 Łódzki Festiwal Kabaretowy (5. sierpnia)


Postrzyżyny bis czyli Jubileusz Jerzego Kryszaka (21. maja)

15. listopada w Sali Kongresowej w Warszawie odbędą się Postrzyżyny bis czyli Jubileusz Jerzego Kryszaka.
Wystąpią: Kabaret Młodych Panów, Kabaret Moralnego Niepokoju, Jerzy Kryszak, Artur Andrus, Marcin Daniec, Cezary Pazura, Piotr Bałtroczyk, Mieczysław Szcześniak.


Premiera nowego sezonu Dzięki Bogu już weekend (5. września)

6. września o 21:50 w TVP2 będzie można zobaczyć pierwszy w tym sezonie odcinek Dzięki Bogu już weekend.
Wystąpią: Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Koń Polski, Kabaret Stado Umtata, Grzegorz Małecki, Kabaret PUK, Katarzyna Zielińska


XI PeStKa czyli Poznańskie Spotkanie Kabaretowe (4. grudnia)

11. grudnia w Poznaniu odbędzie się XI PeStKa czyli Poznańskie Spotkanie Kabaretowe.
Wystąpią: Kabaret Czołówka Piekła, Kabaret Wyjście Ewakuacyjne, Kabaret Krzesełko, Kabaret Od Jutra. Gość: Kabaret Made In China


Kabaretowa Noc Listopadowa – Tarnów 2013 (1. października)

11. listopada w Tarnowie odbędzie się Kabaretowa Noc Listopadowa – Tarnów 2013.
Wystąpią: Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Ani Mru-Mru , Kabaret Ciach, Kabaret PUK, Kabaret Chyba, Kabaret Nowaki, Kabaret Smile, Kabaret na koniec świata, Michał Piela, Piotr Bukartyk, Wojciech Solarz.


Program XVIII Rybickiej Jesieni Kabaretowej (1. października)

W dniach 24-38 października odbędzie się XVIII Rybnicka Jesień Kabaretowa Ryjek. Program festiwalu:

24. października (czwartek):
16:45 (Fundacja Elektrowni Rybnik) – One Ryj Show – wystąpią: Katarzyna Piasecka, Grzegorz Poloczek, Antoni Syrek-Dąbrowski, Marcin Wójcik. Prowadzenie: Marcin Wojciech
Wryjek – wystąpią: Kabaret Made In China, Drzewo A Gada, Kabaret 44-200, Jim Williams, Projekt Ancla. Prowadzenie: Mateusz Pniak, Szymon Pniak
Cena biletu: 70 zł

25. października (piątek):
16:45 (Fundacja Elektrowni Rybnik) – Konkurs Główny I – wystąpią: Kabaret Ani Mru-Mru, Grupa MoCarta, Kabaret Limo, Kabaret Smile, Kabaret Jurki, Kabaret Czesuaf, Kabaret Kałamasz, Formacja Chatelet, Kabaret K2. Prowadzenie: Bartosz Demczuk, Robert Korólczyk
Konkurs filmowy o Złotą Kasetę
Cena biletu: 120 zł

26. października (sobota):
15:45 (Fundacja Elektrowni Rybnik) – Konkurs Główny II – wystąpią: Kabaret Ani Mru-Mru, Grupa MoCarta, Kabaret Limo, Kabaret Smile, Kabaret Jurki, Kabaret Czesuaf, Kabaret Kałamasz, Formacja Chatelet, Kabaret K2. Prowadzenie: Bartosz Demczuk, Robert Korólczyk
Konkurs o Melodyjną nagrodę im. Artura
Cena biletu: 120 zł

27. października (niedziela):
16:30 (Focus Mall Rybnik) – Oficjalna Konferencja Prasowa XVIII Ryjka z udziałem wszystkich kabaretów
Wstęp wolny
18:30 (Rybnickie Centrum Kultury) – Koncert Finałowy XVIII Rybnickiej Jesieni Kabaretowej – wystąpią: Kabaret Ani Mru-Mru, Grupa MoCarta, Kabaret Limo, Kabaret Smile, Kabaret Jurki, Kabaret Czesuaf, Kabaret Kałamasz, Formacja Chatelet, Kabaret K2, Laureaci One Ryj Show i Wryjka. Prowadzenie: Kabaret Młodych Panów
Cena biletu: 130 zł (balkon), 150 zł (sala)

28. października (poniedziałek):
18:30 (Rybnickie Centrum Kultury) – Postrzyżyny, czyli jubileusz Jerzego Kryszaka – wystąpią: Jerzy Kryszak, Marian Opania, Kabaret Ani Mru-Mru, Kabaret Młodych Panów, Mieczysław Szcześniak.
Cena biletu: 130 zł (balkon), 150 zł (sala)


Gala Stand-Up Comedy (5. maja)

13.10 w Bydgoszczy, 14.10 w Warszawie oraz 17.10 w Poznaniu odbędą się Gale Stand-Up Comedy. Wystąpią: Abelard Giza, Rafał Rutkowski, Tomasz Jachimek, Kacper Ruciński, Karol Kopiec, Antoni Syrek-Dąbrowski.
Prowadzenie: Katarzyna Piasecka


Postrzyżyny czyli Jubileusz Jerzego Kryszaka (23. grudnia)

W m.in. Warszawie, Koszalinie, Gorzówie Wielkopolskim, Opolu, Wrocławiu i Zabrzu odbędą się Postrzyżyny czyli Jubileusz Jerzego Kryszaka.


X PeStKa czyli Poznańskie Spotkanie Kabaretowe (27. października)

25. listopada w Poznaniu odbędzie się X PeStKa czyli Poznańskie Spotkanie Kabaretowe.
Wystąpią: Kabaret Czołówka Piekła, Kabaret Wyjście Ewakuacyjne, Kabaret Krzesełko, Kabaret Maszynowy, Kabaret Maszkotka oraz Kabaret W Dresie po Lesie. Gość: Kabaret Inaczej


III Małopolska Noc Kabaretowa (5. września)

W dniach 21–23 października w Krakowie odbędzie się III Małopolska Noc Kabaretowa – Krakowski Festiwal Kabaretu Hrabi.
21.10 – Co Jest z gościnnym udziałem Kabaretu Adin
22.10 – Lubię to – wybór skeczy z dotychczasowych programów, ale tych które lubi zespół
23.10 – Gdy Powiesz: Tak z gościnnym udziałem Mariusza Lubomskiego


XII Dąbrowska Ściema Kabaretowa DebeŚciaK (13. lipca)

W dniach 4-6 października w Hali Sportowej Centrum w Dąbrowie Górniczej odbędzie się XII Dąbrowska Ściema Kabaretowa DebeŚciaK. Program festiwalu:

4. października (piątek) – 19:00 – wystapią: Kabaret DNO, Kabaret Nowaki, Kabaret Paranienormalni
5. października (sobota) – 16:00 – Konkurs – wystąpią: Kabaret Tiruriru, Kabaret Inaczej, Kabaret 44-200, Ścibor Szpak, Kabaret Słuchajcie, Kabaret Świerszczychrząszcz
6. października (niedziela) – 17:00 – Finał – wystąpią Laureaci oraz Kabaret Łowcy.B


Najbliższe nagrania serialu Spadkobiercy (9. lutego)

21. maja, 11. czerwca i 8. października w Teatrze Palladium w Warszawie odbędą się nagrania serialu Spadkobiercy.
W serialu występują m.in.: Artur Andrus, Robert Górski, Piotr Bałtroczyk, Joanna Kołaczkowska, Marcin Wójcik, Michał Wójcik, Wojciech Kamiński, Agnieszka Litwin-Sobańska, Janusz Rewers, Wojciech Tremiszewski, Maria Czubaszek.
Pomysłodawca i szef całego przedsięwzięcia: Dariusz Kamys


Premiera płyty Andrzeja Poniedzielskiego (25. kwietnia)

22. kwietnia odbyła się premiera płyty CD Andrzeja Poniedzielskiego SzlafRock (& roll).


II Mińska Noc Kabaretowa (5. maja)

12. października w Mińsku Mazowieckim odbędzie się II Mińska Noc Kabaretowa. Wystąpią: Kabaret Paranienormalni, Kabaret Słoiczek po Cukrze.


Kabaretowe Pożegranie Lata (5. maja)

18. sierpnia w Ostródzie odbędzie się Kabaretowe Pożegnanie Lata. Na scenie zobaczymy Kabaret Moralnego Niepokoju oraz Artura Andrusa.


XXXIV Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry (13. lipca)

W dniach 14-17 sierpnia w Lidzbarku Warmińskim odbędą się XXXIV Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry. Program festiwalu:

14. sierpnia (środa):
18:00Kabaret Słuchajcie i nie tylko, uczestnicy warsztatów kabaretowych – Bilety
21:00 – Get up stand – up – Paweł Reszela, Katarzyna Sobieszek, Tomasz Nowaczyk, Adam GrzankaBilety

15. sierpnia (czwartek):
17:00 – I Turniej o Złotą Szpilkę – prowadzenie: Jarosław Marek Sobańskibilety
20:30Zielonogórskie Zagłębie Kabaretowe – spektakl LAW, LAW, LAWKabaret Hlynur, Władysław Sikora, Kabaret Słuchajcie i inni – Bilety
22:30 – Wieczorek Mistrzów Soczystych Żartów – walka z sucharami! – Marcin Sitek, Kabaret 7 minut Po, Ścibor&Szpak, kabarety konkursowe i niespodzianki, open mike dla soczystych żartów – Bilety

16. sierpnia (piątek):
17:00 – II Turniej Kabaretowy o Złotą Szpilkę – prowadzenie: Jarosław Marek SobańskiBilety
21:00Grupa Rafała Kmity – program Jeszcze nie pora nam spaćBilety
23:00 – Lidzbarski Wieczorek Fim'offy – wstęp wolny
00:03 – ogłoszenie wyników Turniejów Kabaretowych o Złotą Szpilkę

17. sierpnia (sobota):
18:30 – Kabaretowa Noc Pod Gwiazdami – Koncert Laureatów, Kaczmarek wiecznie żywy, kabareton – Kabaret Neo-Nówka, Kabaret Elita, Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Jurki, Kabaret Słuchajcie, Kabaret Ciach, Kabaret Made In China, Piotr Bukartyk; oprawa muzyczna: zespół Żarówki


IX PeStKa czyli Poznańskie Spotkanie Kabaretowe (5. września)

16. października odbędzie się IX PeStKa czyli Poznańskie Spotkanie Kabaretowe.
Wystąpią: Kabaret Czołówka Piekła, Kabaret Wyjście Ewakuacyjne, Kabaret Krzesełko, Kabaret Maszynowy, Kabaret Maszkotka oraz Kabaret W Dresie po Lesie.
Gość: Kabaret K2
Gospodarz: Kabaret Czesuaf


Świętokrzyska Gala Kabaretowa 2013. Magiczne pożegnanie wakacji' (5. sierpnia)

31. lipca w Kielcach odbędzie się Świętokrzyska Gala Kabaretowa 2013. Magiczne zakończenie wakacji.
Wystąpią: Kabaret Paranienormalni, Marcin Daniec, Kabaret Jurki, Kabaret Łowcy.B, Kabaret Skeczów Męczących, Kabaret Smile, Kabaret Nowaki, Formacja Chatelet, Kabaret pod Wyrwigroszem, Ancla – Bartosz Gajda i przyjaciele.
Prowadzenie: Adam Małczyk (Formacja Chatelet), Adrianna Borek (Kabaret Nowaki)
Oprawa muzyczna: zespół The Jobers pod kierownictwem Marcina Partyki


V Ogrodzienieckie Spotkania Kabaretowe – Strasznie Śmieszny Zamek' (5. sierpnia)

17. sierpnia w Ogrodzieńcu odbędą się V Ogrodzienieckie Spotkania Kabaretowe – Strasznie Śmieszny Zamek.
Wystąpią: Kabaret Smile, Ireneusz Krosny, Formacja Chatelet.


XIX Mazurskie Lato Kabaretowe Mulatka (13. lipca)

W dniach 31.07-03.08 w Ełckim Centrum Kultury odbędzie się XIX Mazurskie Lato Kabaretowe Mulatka. Program festiwalu:

31. lipca (środa):
17:00 – sala widowiskowa – Konkurs o Grand Prix – wystąpią Kabarety: NO, Pod Napięciem, JESTEŚ.MY, Sekcja Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn z Olą, Marcin Sitek, Bartłomiej Brede
Cena biletu: 10 zł
21:00 – amfiteatr – Koncert na pożegnanie lipca – wystąpią: Artur Andrus z piosenkami z płyty Myśliwiecka, Grupa Rafała Kmity
Ceny biletów: 40 zł sektor A, 30 zł sektor B

1. sierpnia (czwartek):
17:00 – sala widowiskowa – Konkurs o Grand Prix – wystąpią Kabarety: Wyszukanych Dżentelmenów, Famous Jim Williams, Iza Kała, Z Konopi, Inaczej, Obustronni ludzie
Cena biletu: 10 zł
21:00 – amfiteatr – Wieczór z Kabaretem pod Wyrwigroszem
Ceny biletów: 40 zł sektor A, 30 zł sektor B

2. sierpnia (piątek):
17:00 – sala widowiskowa – Konkurs o Grand Prix – wystąpią Kabarety: Czołówka Piekła, Tiruriru, 7 minut Po
Cena biletu: 10 zł
19:00 – sala widowiskowa – Konkurs o Nagrodę Publiczności
Cena biletu: 10 zł
21:00 – amfiteatr – MULATKABARETON – wystąpią: Kabaret DNO, Kabaret Czesuaf, Grzegorz Halama, Kabaret Made In China, Kabaret Jurki, Kabaret PUK, Kabaret Moralnego Niepokoju; prowadzenie: Joanna Kołaczkowska, Dariusz Kamys
Ceny biletów: 50 zł sektor A, 40 zł sektor B

3. sierpnia (sobota):
17:00 – sala widowiskowa – Koncert Laureatów
Ceny biletów: 40 zł sektor A, 30 zł sektor B
21:00 – amfiteatr – Piosenki z mojego życia – prowadzenie: Joanna Kołaczkowska, Dariusz Kamys oraz Kabaret Hrabi w programie Gdy powiesz: Tak
Ceny biletów: 50 zł sektor A, 40 zł sektor B

sektor A – rzędy od I do X, sektor B – rzędy od XI do końca; cena karnetu: 180 zł (sektor A, folder i koszulka gratis)


III Płocki Wieczór Kabaretowy (21. czerwca)

25. sierpnia w Płocku odbędzie się III Płocki Wieczór Kabaretowy.
Wystąpią: Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Młodych Panów, Marcin Daniec, Krzysztof Respondek, Tadeusz Drozda.


V Zielonogórska Noc Kabaretowa czyli Kabaretobranie 2013 (11. czerwca)

10. sierpnia w Zielonej Górze odbędzie się V Zielonogórska Noc Kabaretowa czyli Kabaretobranie 2013.
Wystąpią: Mikołaj Cieślak, Anna Guzik, Arkadiusz Janiczek, Piotr Bałtroczyk, Krzysztof Daukszewicz, Kabaret Limo, Kabaret Ciach, Kabaret Nowaki, Katarzyna Piasecka, "Siostrunie" – gościnnie fragmenty komedii muzycznej Lubuskiego Teatru, Kabaret K2, Kabaret PUK. Oprawa muzyczna: zespół Krzysztofa Mrozińskiego


Wakacyjny Kabareton w Nowej Operze Leśnej (5. maja)

3. sierpnia w Operze Leśniej w Sopocie odbędzie się Wakacyjny Kabareton. Wystąpi Kabaret Moralnego Niepokoju, Piotr Bałtroczyk, Zbigniew Wodecki.


Festiwal Kabaretu Hrabi (16. marca)

Od maja do sierpnia w czterech miastach – Łodzi, Poznaniu, Warszawie i Gdańsku odbędzie się 3-dniowy Festiwal Kabaretu Hrabi. W trakcie Festiwalu zostaną zaprezentowane 3 programy: Co jest śmieszne z udziałem Kabaretu Adin, Lubię to (kompilacja wszystkich programów) oraz Gdy powiesz: Tak z udziałem Mariusza Lubomskiego.


Konkurs!

Wyniki konkursu, w którym do wygrania były dwa podwójne zaproszenia na Wakacyjny Kabareton w Nowej Operze Leśnej: Wyniki.


Noc Gwiazd Kabaretowych (9. czerwca)

20. lipca w Amfiteatrze Kapiodoro w Rucianych Nidach odbędzie się kabareton Noc Gwiazd Kabaretowych.
Wystąpią: Kabaret Łowcy.B, Kabaret Smile.


15. Mazurska Noc Kabaretowa (7. maja)

13. lipca w Mrągowie w Mrągowie odbędzie się 15. Mazurska Noc Kabaretowa.
Wystąpią: Artur Andrus, Ireneusz Krosny, Marcin Daniec, Kacper Ruciński, Kabaret pod Wyrwigroszem, Kabaret Smile, Kabaret Łowcy.B, Kabaret Nowaki, Kabaret Skeczów Męczących, Kabaret Jurki, Lauraci 29. PAKI
Oprawa muzyczna: zespół "The Jobers"


Werdykt 29. PAKI (28. kwietnia)

Werdykt 29. Przeglądu Kabaretów PAKA:
Grand Prix: Kabaret 7 minut Po
I nagroda: Kabaret K2
II nagroda: Famous Jim Williams
III nagroda: Kabaret Inaczej
Nagroda Publiczności: Kabaret Inaczej, Kabaret 7 minut Po
Nagroda Dziennikarzy: Kabaret 7 minut Po


Wczasy z kabaretem – Szczecin 2013 (10. maja)

6. lipca w Szczecinie odbędzie się kabareton Wczasy z kabaretem.
Wystąpią: Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Ani Mru-Mru, Kabaret Limo, Kabaret Łowcy.B, Grupa MoCarta, Kabaret Ciach, Kabaret Chyba, Zbigniew Zamachowski, Andrzej Dąbrowski.
Prowadzenie: Robert Górski, Marcin Wójcik
Oprawa muzyczna: zespół The Jobers


Kabaretowy Dzień Dziecka (5. maja)

1. czerwca w Lublinie odbędzie się Kabaretowy Dzień Dziecka. Na scenie zobaczymy Kabaret Limo oraz Kabaret Świerszczychrząszcz.
"Kabaretowy Dzień Dziecka", będzie okazją do zbierania środków na organizację przez PCK akcji letniej – wakacji dla dzieci z ubogich rodzin.


Kabareton w Dolinie Charlotty (5. maja)

22. czerwca w Dolinie Charlotty (Strzelinko k. Słupska) odbędzie się Kabareton, podczas którego wystąpią: Kabaret Jurki, Kabaret Limo, Kabaret Młodych Panów, Kabaret Neo-Nówka.


X Sopocka Noc Kabaretowa (16. kwietnia)


Chłopak z fortepianem (29. marca)

W Gdyni, Warszawie, Poznaniu, Zielonej Górze i Wrocławiu odbędą się koncerty charytatywne dla Adama Pernala Chłopak z fortepianem. Wystąpią:
Gdynia (15.04) – Grupa Improwizacyjna Kompani, Kacper Ruciński Stand-up, Kabaret Limo
Warszawa (15.04) – Artur Andrus, Kabaret Moralnego Niepokoju, Grupa MoCarta
Poznań (17.04) – Paweł Reszela, Michał Komorowski, Kabaret Czołówka Piekła, Kabaret Wyjście Ewakuacyjne, Kabaret DABZ
Zielona Góra (20.04) – Kabaret Adin, Kabaret Ciach, Kabaret Hrabi, Kabaret Słoiczek po Cukrze, Kabaret Słuchajcie, Kabaret Tiruriru
Wrocław (23.04) – Charytatywny Poligon Kabaretowy: Kabaret Paranienormalni, Kabaret Chyba, Kabaret DABZ, Kabaret Tiruriru, Ścibor Szpak, Liquidmime


Premiera Dzięki Bogu już weekend (1. marca)

Już dzisiaj w TVP2 premiera nowego programu kabaretowego Dzięki Bogu już weekend. Gospodarzem pierwszego odcinka będzie Robert Górski, goście: Andrzej Grabowski, Kabaret Jurki, Kabaret Łowcy.B, Kabaret Stado Umtata, Rafał Rutkowski, Teatr Montownia, Kabaret Limo.
21:45 – Dzięki Bogu już weekend; 23:05 – Tylko dla dorosłych


Premiera programu Kabaretu Czesuaf (8. kwietnia)

10. kwietnia w Osiedlowym Domu Kultury "Pod Lipami" w Poznaniu odbędzie się premiera programu Kabaretu Czesuaf Nie w Kij Dmuchał.


Premiera DVD Kabaretu Paranienormalni (29. marca)

26. marca odbędbyła się premiera płyty DVD i BluRay Kabaretu Paranienormalni‎ Szybcy i Śmieszni‎.


Program XXIX Przeglądu Kabaretów PAKA (27. marca)

W dniach 24-28 kwietnia w Rotundzie w Krakowie odbędzie się XXIX Przegląd Kabaretów PAKA. Program festiwalu:

24. kwietnia (środa):
13:00 (Rynek Główny) – Przywitanie PAKI – popołudnie z happeningami
Wstęp wolny
20:00Telewiżyn 24Kabaret Smile, Kabaret Młodych Panów, Kabaret Łowcy.B
Ceny biletów: 40 zł, 45 zł

25. kwietnia (czwartek):
13:00 (Plac Nowy) – W PACE raźniej – popołudnie z flash mobami
Wstęp wolny
19:00 – Benefis Artura Andrusa – wystąpią: Artur Andrus, Andrzej Poniedzielski, Kabaret Hrabi, Grupa MoCarta, Maria Czubaszek, Dorota Miśkiewicz, Małgorzata Zwierzchowska, Agnieszka Litwin-Sobańska, Agata Słowicka, Aleksander Grotowski, Janusz Rewers, Wojciech Kamiński; scenariusz i reżyseria: Krzysztof Jaślar
Ceny biletów: 55 zł (miejsce nienumerowane, na sali), 60 zł (balkon), 75 zł (miejsce numerowane na sali)
23:00Spadkobiercy – wieczór improwizacji
Wstęp bezpłatny za okazaniem wejściówki

26. kwietnia (piątek):
13:00 (start: "Pod Wawelem", ul. Św. Gertrudy 26) – Kabaretowa parada – popołudnie muzyczne
Wstęp wolny
16:30Joga śmiechu – popołudnie relaksu
Wstęp wolny
18:00 – Finał 29. PAKI cz. 1 – wystąpią: Łukasz Szymanek (Lublin), Kabaret Inaczej (Białystok), Famous Jim Williams (Wrocław), Kabaret K2 (Zielona Góra); prowadzenie: Kabaret Jurki
Ceny biletów: 25 zł, 35 zł
21:00Yes PAKA Yes IMPRO! – polsko-angielskie improwizacje – wystąpią: Grupa Improwizacyjna Ad Hoc, Marcin Wójcik (Kabaret Ani Mru-Mru), Ewa Błachnio (Kabaret Limo), Tomasz Jachimek, Adam Grzanka, The Mischief – Improvised Comedy Theatre (Londyn)
Ceny biletów: 45 zł, 55 zł
23:30Imieniny Wojciecha – wieczór solenizantów – wystąpią: Wojciech Tremiszewski, Wojciech Kamiński, Wojciech Kowalczyk, Wojciech Stala, Wojciech Fiedorczuk, Wojciech Marcin; prowadzenie: Grzegorz Dolniak, Piotr Gumulec
Wstęp wolny

27. kwietnia (sobota):
11:00Kabaretowy Dzień Dziecka – poranek bajkowy
Wstęp wolny
13:30 (Stadion K.S. Nadwiślan) – Bitwa o Kraków – Kabarety vs Artyści Krakowa – popołudnie piłkarskie; komentator: Tomasz Nowaczyk z Kabaretu Czesuaf
Wstęp wolny
17:00 – Finał 29. PAKI cz. 2 – wystąpią: Kabaret Z Konopi (Kielce), Kabaret Z Nazwy (Olsztyn), Kabaret 7 minut Po (Kraków), Ścibor Szpak (Wrocław); prowadzenie: Kabaret Jurki
Ceny biletów: 25 zł, 35 zł
20:00Tego jeszcze nie grali – kabarety w nowych odsłonach – wystąpią: Kabaret Limo, Kabaret Słuchajcie, Kabaret DNO, Kabaret PUK, Grupa Rafała Kmity, gość niespodzianka; prowadzenie: Katarzyna Piasecka, Kacper Ruciński
Ceny biletów: 35 zł, 45 zł
23:00Kabaretowy Król Sucharów – wieczór suchego żartu; prowadzenie: Maciej Kliś
Wstęp wolny
23:45Kabaretowa stypa – noc czarnego humoru; prowadzenie: Kacper Ruciński, Grzegorz Dolniak
Wstęp wolny

28. kwietnia (niedziela):
17:30Pytania niekontrolowane do jury 29 PAKI – popołudnie z jurorami
Wstęp wolny
19:30 (Kijów Centrum) – Święta roz(g)rywka – koncert galowy 29 PAKI – wystąpią: Kabaret Hrabi, Ireneusz Krosny, Marcin Daniec oraz Laureaci 29 PAKI; prowadzenie: Tomasz Jachimek; reżyseria: Jerzy Jan Połoński


Premiera DVD Kabaretu Neo-Nówka (18. marca)

18. marca odbyła się premiera najnowszego DVD Kabaretu Neo-Nówka Live in Roma.


Kabaretowy Dzień Kobiet 2013 (7. marca)

17. marca w Warszawie odbędzie się Kabaretowy Dzień Kobiet 2013. Wystąpią: Tomasz Jachimek, Kabaret PUK, Łukasz Szymanek, Kabaret Noł Nejm.


Oficjalna strona Kabaretu Moralnego Niepokoju na Facebooku (21. lutego)

Od wczoraj, działa oficjalna strona Kabaretu Moralnego Niepokoju na Facebooku. Profil można odwiedzić i polubić klikając w link.


Premiera DVD Kabaretu Moralnego Niepokoju (9. lutego)

12. lutego odbędzie się premiera płyty DVD i BluRay Kabaretu Moralnego Niepokoju Pogoda na suma.


Imieniny Kabaretu Czesuaf (6. lutego)

9. maja w Poznaniu odbędą się Imieniny Kabaretu Czesuaf. Gość specjalny – Kabaret Limo


Premiera programu Kabaretu Leyek (9. stycznia)

20. stycznia w krakowskiej Rotundzie odbędzie się premiera programu Kabaretu Leyek pt. Re(we)lacje. Więcej informacji w wydarzeniu na Faceoboku.


Premiera programu Kabaretu Moralnego Niepokoju (5. stycznia)

6. stycznia w Teatrze Capitol w Warszawie odbędzie się premiera programu Kabaretu Moralnego Niepokoju pt. Pogoda na suma. Na stronie teletydzien.pl można przeczytać artykuł dotyczący premiery oraz obejrzeć zdjęcia z czwartkowej próby Kabaretu.


Premiera programu Kabaretu Rak (23. grudnia)

24. lutego w Gliwicach odbędzie się premiera nowego programu Kabaretu Rak.


Premiera książki Roberta Górskiego (7. listopada)

7. listopada ukazała się książka Jak zostałem premierem. Rozmowy pełne Moralnego Niepokoju będąca zapisem rozmów z Robertem Górskim przeprowadzonych przez Mariusza Cieślika.


Dwie premiery na jednym ogniu (3. listopada)

8. listopada w Domu Kultury LSM w Lublinie odbędzie się łączona premiera najnowszych programów kabaretowych Łukasza Szymanka (Zawodowo) i Kabaretu Świerszczychrząszcz (Znowu z plejbeku).


Premiera sztuki Szwedzki stół (22. października)

5. listopada w Teatrze Capitol w Warszawie odbędzie się premiera sztuki Szwedzki stół, w której wystąpią m.in członkowie Kabaretu Moralnego Niepokoju!
Reżyseria: Robert Talarczyk
Obsada: Robert Górski/Andrzej Andrzejewski, Anna Guzik, Mikołaj Cieślak, Arkadiusz Janiczek


Premiera płyty Grupy MoCarta (18. września)

18. września będzie miała miejsce premiera płyty DVD oraz Blu-ray Grupy MoCarta pt. Frak'n'roll.


Prapremiera programu Kabaretu Hrabi (7. sierpnia)

19. sierpnia w Bydgoszczy odbędzie się prapremiera programu Kabaretu Hrabi pt. Gry powiesz: Tak.


Magdalena Stużyńska dołączyła do Kabaretu Moralnego Niepokoju (6. czerwca)

Kabaret Moralnego Niepokoju napisał:
Tego nie dało się dłużej trzymać w tajemnicy. Skoro w ostatnim czasie w prasie pojawiły się pierwsze przecieki, a media zaczęły huczeć od plotek więc i my nie możemy już dłużej tego ukrywać.

Z ogromną radością informujemy, że do Kabaretu Moralnego Niepokoju dołączyła Magda Stużyńska! Magda, jak się Państwo świetnie orientują jest aktorką komediową, doskonale znaną z serialu Złotopolscy, Hotel 52, czy ze sceny warszawskiego Teatru Kwadrat, gdzie gra u boku m.in. Jana Kobuszewskiego.

A więc nie pozostało nam już nic innego niż zaprosić Państwa na występy Kabaretu Moralnego Niepokoju w nowym, wzmocnionym Magdy talentem i urokiem osobistym składzie.

Zapraszamy tym bardziej, że UWAGA, próby do nowego programu Kabaretu już trwają, a nowości zaczynają gościć w spektaklach programu Galaktikos.


Premiera programu Kabaretu Ani Mru-Mru (14. marca 2012)

17. marca w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego odbędzie się premiera programu Kabaretu Ani Mru-Mru pt. Nuda, rutyna i odcinanie kuponów


Nagranie DVD Artura Andrusa (16. lutego 2012)

22. kwietnia w Teatrze Syrena w Warszawie odbędzie się nagranie DVD Artura Andrusa.
Zarejestrowane zostanie przedstawienie Piłem w SPALE spałem w PILE.


Kabaret Moralnego Niepokoju w filmie (23. stycznia)

25. stycznia do kin trafi film animowany Zambezia, w którym będzie można usłyszeć m.in. członków Kabaretu Moralnego Niepokoju. Robert Górski, Przemysław Borkowski, Mikołaj Cieślak i Rafał Zbieć użyczą głosów marabutom.


Premiera filmu Swing (8. stycznia)

14. lutego na ekrany kin Helios wejdzie komedia Swing Abelarda Gizy z Kabaretu Limo. W filmie będziemy mogli zobaczyć m.in. Kacpra Rucińskiego, Ewę Błachnio i Szymona Jachimka.


Realizacja telewizyjna Kabaretu Hrabi (3. listopada)

3. grudnia w Teatrze Wielkim w Poznaniu odbędzie się realizacja telewizyjna programu Savoir vivre Kabaretu Hrabi.


Nagranie DVD programu Szybcy i Śmieszni (30. listopada)

7. grudnia w Teatrze Polonia w Warszawie odbędzie się nagranie DVD programu Szybcy i Śmieszni Kabaretu Paranienormalni.


Półfinały 29. Przeglądu Kabaretów PAKA (30. stycznia)


Kabaretowe spotkania III stopnia, czyli scena dla gigantów (23. stycznia)

8. marca w Poznaniu odbędzie się spektakl Kabaretowe spotkania III stopnia, czyli scena dla gigantów. Wystąpią: Kabaret Koń Polski (w specjalnym programie na Dzień Kobiet), Kabaret Skeczów Męczących, Grzegorz Halama Oklasky


Mińska Noc Kabaretowa (11. grudnia)

10. marca w Mińsku Mazowieckim odbędzie się Mińska Noc Kabaretowa – pojedynek między Kabaretem Limo i Kabaretem Jurki.


Premiera DVD Kabaretu Skeczów Męczących (31. marca)

1. kwietnia 2012 obyła się premiera najnowszego DVD Kabaretu Skeczów Męczących pt. Śmiechosteron.


Jubileusz 50-lecia Piotra Bałtroczyka (24. listopada)

Jubileusz 50-lecia Piotra Bałtroczyka odbędzie się m.in. w Gdańsku/Sopocie, Poznaniu, Warszawie, Kielcach, Opolu, Płocku, Olsztynie i Bydgoszczy.
Wraz z Piotrem Bałtroczykiem wystąpią: Grzegorz Turnau, Cezary Pazura, Andrzej Sikorowski, Jerzy Kryszak, Kabaret Ani Mru-Mru, Kabaret Moralnego Niepokoju.


Druga 50-tka Piotra Bałtroczyka (1. września)

Druga 50-tka Piotra Bałtroczyka odbędzie się m.in. w Koninie, Rzeszowie, Krakowie, Chrzanowie, Nowym Targu, Chorzowie, Dąbrowie Górniczej, Łaziskach Górnych.


Realizacja świątecznego programu Kabaretu Moralnego Niepokoju (3. listopada)

2. grudnia w Teatrze Wielkim w Poznaniu odbędzie się realizacja świątecznego programu Kabaretu Moralnego Niepokoju dla TVP2.


Mikołajkowy Jubileusz 12-lecia Kabaretu Neo-Nówka (30. listopada)

2. grudnia w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu odbędzie się Mikołajkowy Jubileusz 12-Lecia Kabaretu Neo-Nówka. Wystapi także Artur Andrus, Zespół Żarówki, Kabaret Hlynur, Kabaret Made In China.


Praremiera programu Kabaretu Moralnego Niepokoju (11. grudnia)

4. stycznia w Domu Kultury Świt w Warszawie odbędzie się prapremiera programu Kabaretu Moralnego Niepokoju Pogoda na suma.


VI Kabareton Warszawski (27. marca)

4. grudnia w Sali Kongresowej w Warszawie odbędzie się VI Kabareton Warszawski. Wystąpią: Kabaret Moralnego Niepokoju, Tomasz Jachimek, Ścibor Szpak, Kabaret PUK, Kabaret Chyba, Kabaret Hlynur


Program IX Przeglądu Kabaretowy Stolica (19. listopada)

W dniach 22–25 listopada w Klubie Dowództwa Garnizonu Warszawa odbędzie się IX PKS czyli Przegląd Kabaretowy Stolica. Program festiwalu:

22. listopada (czwartek):
19:00 – Dzień Mostu na Pustynią – wystąpią: Katarzyna Piasecka, Kacper Ruciński, Agata Biłas, Karol Kopiec

23. listopada (piątek):
18:30 – Konkurs – blok pierwszy – wystąpią: Kabaret 7 minut Po, Kabaret Inaczej, Król Dopalaczy, Kabaret Weźrzesz oraz gwiazda wieczoru – Kabaret DABZ

24. listopada (sobota):
16:00 – Konkurs – blok drugi – wystapią: Kabaret Nic Nie Szkodzi, Kabaret Róbmy Swoje, Kabaret Z Konopi oraz gwiazda wieczoru – Kabaret Nowaki
18:45 – Konkurs – blok trzeci – wystąpią: Kabaret K2, Marcin Wojciech, Kabaret Tiruriru oraz gwiazda wieczoru – Kabaret Nowaki
Prowadzenie: Piotr Gumulec

25. listopada (niedziela):
12:00 – Klub Jajko – Kabaret Śniadaniowy – prowadzenie: Kabaret Stado Umtata; wśród gości m.in. Robert Górski, Kabaret Weźrzesz, Kabaret K2, Kabaret Tiruriru, Kabaret DABZ, Łukasz Szymanek
16:00 – Wielki Finał – "Po-Jedynki" oraz występ Laureatów, Dźwięku Dż i Kabaretu Limo


3 Łódzki Festiwal Kabaretowy (9. czerwca)

24. listopada odbędzie się 3 Łódzki Festiwal Kabaretowy – Jubileusz 50-lecia Piotra Bałtroczyka. Wystąpią: Kabaret Młodych Panów, Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Neo-Nówka, Kabaret Limo oraz Katarzyna Jamróz w roli współprowadzącej wieczór jubileuszowy.
Reżyseria: Krzysztof Jaślar


Kabareton: Polska Moc Kabaretowa (29. czerwca)

W Poznaniu, Warszawie, Gdańsku i Wrocławiu odbędą się kabaretony z cyklu Polska Moc Kabaretowa:
19.10.2012 – Poznańska Moc Kabaretowa – Poznań, Hala Widowiskowo-Sportowa Arena – wystąpią: Marcin Daniec, Andrzej Grabowski, Kabaret Paranienormalni, Kabaret Smile, prowadzenie: Kacper Ruciński
20.10.2012 – Warszawska Moc Kabaretowa – Warszawa, Sala Kongresowa – wystąpią: Marcin Daniec, Andrzej Grabowski, Kabaret Paranienormalni, Kabaret Limo, Kabaret Smile, prowadzenie: Kacper Ruciński
21.10.2012 – Gdańska Moc Kabaretowa – Gdańsk, Hala Olivia – wystąpią: Marcin Daniec, Andrzej Grabowski, Kabaret Paranienormalni, Kabaret Smile, prowadzenie: Kacper Ruciński
23.11.2012 – Wrocławska Moc Kabaretowa – Wrocław, Hala Stulecia – wystąpią: Marcin Daniec, Kabaret Paranienormalni, Kabaret Limo, Kabaret Smile, prowadzenie: Kacper Ruciński


Werdykt XXXIII Lidzbarskich Wieczorów Humoru i Satyry (20. sierpnia)

Grand Prix: Marcin Sitek – Król Dopalaczy
I Nagroda: Kabaret Nic Nie Szkodzi
II Nagroda: nie przyznano
III Nagroda: Kabaret Świerszczychrząszcz, Ścibor Szpak, Michał Kempa i Diapazony
Wyróżnienie: Kabaret Zygzak, Kabaret Weźrzesz
Nagroda Publiczności: Kabaret Świerszczychrząszcz, Kabaret Zygzak


Program VI Szczecińskiego Przeglądu Autorskich Kabaretów SZPAK (3. października)

W dniach 15–18 listopada w Szczecinie odbędzie się VI Szczeciński Przegląd Autorskich Kabaretów SZPAK. Program festiwalu:

10–11 listopada (sobota, niedziela): Szczeciński Inkubator Kultury – V Otwarte Szczecińskie Warsztaty Kabaretowe; prowadzenie: Kabaret Czesuaf

15. listopada (czwartek):
19:00 (klub P1erwsze Miejsce) – Inauguracja – pokaz powarsztatowy, Kabaret Czesuaf, Kabaret Adin

16. listopada (piątek):
16:00 (Empik Galeria Kaskada) – Spotkanie z Arturem Andrusem – promocja książki Blog osławiony między niewiastami; prowadzenie: Monika Petryczko
18:00 (Teatr Lalek Pleciuga) – Pojedynek zwycięzców (laureaci 5 edycji SZPAK-a) – Kabaret Stado Umtata, Kabaret Świerszczychrząszcz, Kacper Ruciński, Kabaret DABZ, Liquidmime; prowadzenie: Artur Andrus
22:00 (klub P1erwsze Miejsce) – Kabaretowe kino nocne – Swing reż. Abelard Giza

17. listopada (sobota):
11:00 (hala sportowa) – II Kabaretowy turniej piłki nożnej
16:00 (Empik Galeria Kaskada) – Spotkanie z Abelardem Gizą; prowadzenie: Monika Petryczko
18:00 (Teatr Lalek Pleciuga) – Konkurs (6 kabaretów konkursowych) – gwiazda wieczoru: Kabaret Szarpanina z programem Wigry 3, czyli składak też program; prowadzenie: Piotr Gumulec
22:00 (klub P1erwsze Miejsce) – Lincz Szarpaniny – prowadzenie: Kacper Ruciński, liczowani: kabaret Szarpanina, linczujący: Abelard Giza, Piotr Gumulec, Bartosz Klauzinski, Jim Williams, Krzysztof Deszczyński

18. listopada (niedziela):
19:00 (Teatr Lalek Pleciuga) – Koncert finałowy – Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Limo, Kabaret Smile, Kabaret Szarpanina, laureaci konkursu; scenariusz i reżyseria: Kabaret Szarpanina; scenografia i stroje – Karolina Grzeszczuk


Kabaretowa Noc Listopadowa

11. listopada w Tarnowie odbędzie się Kabaretowa Noc Listopadowa.
Wystapią: Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Ani Mru-Mru, Artur Andrus, Grupa MoCarta, Kabaret Jurki, Kabaret Smile, Kabaret Chyba, Arkadiusz Janiczek (gościnnie z KMN), Marta Bizoń, Michał Szpak, Affabre


Najbliższe nagrania Kabaretowego Klubu Dwójki

W dniach 30-31 października w Krakowie odbędą się najbliższe nagrania Kabaretowego Klubu Dwójki. Wystapią:
30. październikaKabaret Skeczów Męczących, Ścibor Szpak, Kabaret Ciach, Kabaret Czesuaf, Ania Dąbrowska, Tomasz Kammel, Paweł Królikowski, Anna Popek
31. październikaKabaret Łowcy.B, Kacper Ruciński, Kabaret PUK, Kabaret Słuchajcie, Kabaret Szarpanina, Ireneusz Krosny, Marzena Rogalska, Łukasz Nowicki, Zespół Bracia


Program XVII Rybnickiej Jesieni Kabaretowej Ryjek (15. października)

W dniach 25–29 października w Rybniku odbędzie się XVII Rybnicka Jesień Kabaretowa Ryjek. Program festiwalu:

25. października (czwartek):
17:45 – Klub Energetyka
Mały Ryjek – Kabaret Czwarta Fala, Kabaret K2, Kabaret 44–200, Kabaret Nic Nie Szkodzi, Łukasz Szymanek
ONE RYJ SHOW – Konkurs Solistów – Tomasz Jachimek, Marcin Wojciech, Ścibor Szpak, Paweł Reszela
Cena biletu: 60 zł

26. października (piątek):
16:45 – Klub Energetyka
Konkurs Główny I
Konkurs Filmowy o Złotą Kasetę
Cena biletu: 110 zł

27. października (sobota):
10:00 – Focus Mall – Kabaret Śniadanowy – udział wezmą członkowie Kabaretu Moralnego Niepokoju, Kabaretu Młodych Panów, Kabaretu Nowaki, Kabaretu Smile, Kabaretu Słuchajcie, Kabaretu Noł Nejm, Kabaretu Stado Umtata oraz Tomasz Jachimek i Krzysztof Jaślar
Wstęp wolny
15:45 – Klub Energetyka
Konkurs Główny II
Konkurs o Melodyjną nagrodę im. Artura
Cena biletu: 110 zł

28. października (niedziela):
16:30 – Focus Mall – Oficjalna Konferencja Prasowa XVII Ryjka z udziałem wszystkich kabaretów
Wstęp wolny
18:45 – Rybnickie Centrum Kultury – Koncert Finałowy XVII Rybnickiej Jesieni Kabaretowej Ryjek – wystąpią: Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Ani Mru-Mru, Kabaret Limo, Kabaret Łowcy.B, Kabaret Smile, Kabaret Nowaki, Kabaret Słuchajcie, Kabaret PUK, Kacper Ruciński, Łaureaci ONE RYJ SHOW i Małego Ryjka oraz Zespół ShowMe
Prowadzeie: Kabaret Młodych Panów
Ceny biletów: 120 zł balkon, 140 zł sala

29. października (poniedziałek):
18:30 – Rybnickie Centrum Kultury – Jubileusz Piotra Bałtroczyka "Pierwsza Piędziesiątka" – wystąpią: Piotr Bałtroczyk, Kabaret Ani Mru-Mru, Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Młodych Panów, Katarzyna Jamróz, Andrzej Sikorowski; akompaniament: Mateusz Dębski
Ceny biletów: 120 zł balkon, 140 zł sala

Kabarety i tematy w Konkursie Głównym: Kabaret Ani Mru-MruKamień, papier, nożyce, Kabaret LimoDziwne spotkanie, Kabaret Łowcy.BZajebiście, Kabaret Moralnego NiepokojuMatko, gdzie ja jestem, Kabaret NowakiTo się nie uda, Kabaret PUKKabaret PUK, Kacper RucińskiHistoria z przekleństwem, Kabaret SłuchajcieUczta


Program X Trybunałów Kabaretowych (27. sierpnia)

W dniach 18–21 października w Piotrkowie Trybunalskim odbędą się X Trybunały Kabaretowe. Program festiwalu:

18 paździenika (czwartek):
11:00 (Galeria MOK) – Kino Trybunałowe, I Dzień – "Komediowy Piotrków" – projekcja wybranych komedii, w których główną rolę "gra" Piotrków Trybunalski bądź aktorzy z niego pochodzący. Przed projekcjami wstęp filmowy przygotowany przez Agnieszkę Warchulińską, autorkę książki Piotrków Filmowy
Cena biletu: 2 zł; ilość miejsc ograniczona
19:00 (Sala widowiskowa MOK) – Jubileusz Liryczny – Pasjans na dwóch – Koncert Grzegorza Turnaua i Andrzeja Sikorowskiego
Cena biletu: 50 zł

19. października (piątek):
11:00 (Galeria MOK) – Kino Trybunałowe, II Dzień – "Fajowe Filmy, czyli Kultowe Komedie" – projekcja wybranych polskich komedii. Projekcje anegdotami filmowymi urozmaici Agnieszka Warchulińska.
Cena biletu: 2 zł; ilość miejsc ograniczona
Jubileusz Komiczny
18:00 (Sala widowiskowa MOK) – Koncert Kabaretu Limo
Cena biletu: 35 zł
21:00 (Sala widowiskowa MOK) – Koncert Kabaretu Nowaki
Cena biletu: 35 zł

20. października (sobota):
11:00 – Kino Trybunałowe, III Dzień – Kabaret w filmie – projekcje filmów z udziałem artystów kabaretowych – Bogumiła Kobieli czy Kabaretu Starszych Panów. O kulisach powstawania prezentowanych komedii opowie Agnieszka Warchulińska.
Cena biletu: 2 zł; ilość miejsc ograniczona
Jubileusz Muzyczny
18:00 (Sala widowiskowa MOK) – Koncert Kabaretu Hrabi – program Gdy powiesz: Tak z udziałem zaproszonych muzyków
Cena biletu: 50 zł
21:00 (Sala widowiskowa MOK) – Koncert Artura Andrusa pt. Myśliwiecka z gościnnym udziałem piotrkowskiego zespołu wokalnego "Przygoda"
Cena biletu: 50 zł

21. października (niedziela):
17:00 (Sala widowiskowa MOK) – Jubileusz Trybunałowy – wystąpią: Kabaret Limo, Kabaret Czesuaf, Kabaret PUK, Katarzyna Piasecka, Voice Band, Anita Lipnicka, Krzysztof Piasecki
Cena biletu: 50 zł


Paka Marzeń IV edycja (27. września)

18. października w Krakowie odbędzie się charytatywny wieczór kabaretowy Paka Marzeń.
Wystapią: Kabaret Łowcy.B, Artur Andrus, Kabaret PUK, Formacja Chatelet.


Nagrania Kabaretowego Klubu Dwójki (1. września)

W dniach 17–18 września oraz 30-31 października w Studiu w Łęgu w Krakowie odbędą się nagrania Kabaretowego Klubu Dwójki. Wystąpią:
17. wrześniaKabaret Jurki, Grzegorz Halama, Artur Andrus, Kwartet Obsession, Mariusz Kałamaga, Jolanta Fraszyńska, Formacja Chatelet, Rafał Brzozowski
18. wrześniaKabaret Ani Mru-Mru, Kabaret pod Wyrwigroszem, Kabaret Koń Polski, Andrzej Grabowski, Katarzyna Zielińska, Kacper Kuszewski, Andrzej "Piasek" Piaseczny, Antek Smykiewicz
(składy na poszczególne dni mogą ulec zmianie)


Werdykt 28. PAKI (29. kwietnia)

Werdykt 28. Przeglądu Kabaretów PAKA:
Grand Prix: Ścibor Szpak
I Nagroda: Michał Kempa i Diapazony oraz Kabaret Nic Nie Szkodzi
II Nagroda: Kabaret PUK, Król Doplaczy Marcin Sitek
III Nagroda: Kabaret Zygzak


Kabaretowe Pożegnanie Lata (20. sierpnia)

1. września w Nakle nad Notecią odbędzie się Kabaretowe Pożegnanie Lata. Wystąpią: Andrzej Grabowski, Kabaret Smile, Piotr Bałtroczyk.


Nagrania Kabaretowego Klubu Dwójki (17. lipca)

Najbliższe nagrania Kabaretowego Klubu Dwójki odbędą się w dniach 28–29 sierpnia w Studiu w Łęgu w Krakowie. Wystąpią:
28. sierpniaJerzy Kryszak, Kabaret Limo, Kabaret Rak, Kabaret Nowaki
29. sierpniaKabaret Smile, Kabaret Młodych Panów, Klimakterium, Grupa MoCarta


I Śląska Biesiada w Ustroniu (6. maja)

26. sierpnia odbędzie się I Śląska Biesiada w Ustroniu. Wystąpią: Kabaret Rak, Mirek Szołtysek i Wesołe Trio, Claudia i Kasia Chwołka, Nas Troje, Wesoły Masorz i Przyjaciele


IV Zielonogórska Noc Kabaretowa czyli Kabaretobranie 2012 z Polsatem na żywo (9. czerwca)

11. sierpnia odbędzie się IV Zielonogórska Noc Kabaretowa czyli Kabaretobranie 2012 z Polsatem na żywo.
Wystąpią: Piotr Bałtroczyk, Krzysztof Daukszewicz, Stanisław Tym, Kabaret Łowcy.B, Kabaret Ciach, Kabaret Słoiczek po Cukrze, Kabaret Smile, Kabaret Jurki, Kwartet Obsession i inni.


Radkowski Kabaretowy Zalew Śmiechu 2012 (29. lipca)

19. sierpnia w Radkowie odbędzie się Radkowski Kabaretowy Zalew Śmiechu 2012. Impreza będzie się składać z trzech części: występu Cezarego Pazury z najnowszym programem, konkursu, w którym wezmą udział leureaci XXVIII Przeglądu Kabaretów PAKA (Ścibor Szpak, Michał Kempa i diapazony, Kabaret Zygzak, Marcin Wojciech, Kabaret Tiruriru) oraz koncertu Łowców.B w ich muzycznym projekcie Łowcy.BAND.


IV Ogrodzienieckie Spotkania Kabaretowe – Strasznie Śmieszy Zamek (29. lipca)

18. sierpnia w Ogrodzieńcu odbędą się IV Ogrodzienieckie Spotkania Kabaretowe – Strasznie Śmieszy Zamek. Wystąpią: Kabaret Łowcy.B, Kabaret Nowaki, Adam Asanov


Program XXXIII Lidzbarskich Wieczorów Humoru i Satyry (5. lipca)

W dniach 14–18 sierpnia w Lidzbarku Warmińskim odbędą się XXXIII Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry. Program festiwalu:
14. sierpnia (wtorek):
16:00 (Scena Wysoka Brama) – Grand Otwarcie of the Festival, czyli przekazanie kabareciarzom kluczy do miasta, występy lidzbarskich grup tanecznych, muzycznych i nie tylko...
Wstęp wolny
18:00 (Restauracja Starówka) – Duet LIRYczno Komiczny "Ryczytal Paralityczny" – Sławomir Kaczmarek (Kabaret Made In China), Piotr Spychała (Zespół Żarówki)
Cena biletu: 15 zł
19:30 (Restauracja Starówka) – Get Up Stand Up Festival
Cena biletu: 15 zł
22:00 (Hotel Krasicki) – Czarna Żmija – serial Rowana Atkinsona na scenie – Kabaret Świerszczychrząszcz, Łukasz Szymanek, gościnnie: Kabaret Dworski
Cena biletu: 20 zł

15. sierpnia (środa):
11:00 (Strzelnica LOK) – V Kabaretowy Turniej Strzelecki
17:00 (Lidzbarski Dom Kultury) – I Turniej o Złotą Szpilkę – Kabaret Dworski, Marcin Sitek, Kabaret Świerszczychrząszcz, Ścibor & Szpak, Kabaret DABZ
Prowadzenie: Jarosław Marek Sobański (Kabaret Słuchajcie)
Cena biletu: 15 zł, 10 zł (studencki)
20:00 (Lidzbarski Dom Kultury) – Czesław Festival – Kabaret Czesuaf, Kabaret TenorCzesław Jakubiec oraz Liquidmime i Kabaret PUK (Laureaci XXXII LWHiS)
Cena biletu: 30 zł
22:00 (Cafeteria LDK) – Koncert Ja Mmm Chyba Ściebie – Punkowa Grupa Rozweselająca (Kabaret Łowcy.B muzycznie)
Cena biletu: 20 zł

16. sierpnia (czwartek)
11:00 (Stadion Miejski) – Ogólnopolskie Kabaretowe Mistrzostwa Lekkoatletyczne
17:00 (Lidzbarski Dom Kultury) – II Turniej o Złotą Szpilkę – Kabaret Nic Nie Szkodzi, Marcin Wojciech, Kabaret Weźrzesz, Michał Kempa z Diapazonami, Kabaret Zygzak
Prowadzenie: Jarosław Marek Sobański (Kabaret Słuchajcie)
Cena biletu: 15 zł, 10 zl (studencki)
21:00 (Lidzbarski Dom Kultury) – Artur Andrus i Grupa MoCarta, a w finale Diridonda...
Cena biltetu: 35 zł
23:00 (Lidzbarski Dom Kultury) – Wieczór Komedii Improwizowanej – Grupa Improwizacyjna Ad Hoc z Krakowa i goście festiwalu
Cena biletu: 15 zł
00:30 (Cafeteria LDK) – Black Out Humor Fest – Turniej Szortów & Jingli Kabaretowych, Youtube Party – kabarety konkursowe, goście festiwalu
Wstęp wolny

17. sierpnia (piątek):
13:00 (Aleja F. Kaczyńskiego) – Odsłonięcie tablic w Polskiej Alei Kabaretu
19:30 (Amfiteatr) – Kabaretowa Noc Pod Gwiazdami
Część I: "Kobiety pracujące – Irenie Kwiatkowskiej w 100 rocznicę urodzin" – Agnieszka Litwin-Sobańska (Kabaret Jurki), Adrianna Borek (Kabaret Nowaki), Ewa Błachnio (Kabaret Limo), Hanna Śleszyńska, Jolanta Fraszyńska, Andrzej Poniedzielski, Artur Andrus, Zespół Żarówki
Część II: Kabaret Neo-Nówka, Kabaret Limo, Artur Andrus, Tomasz Jachimek, Kabaret Nowaki, Laureaci Turniejów o Złotą Szpilkę, Zespół Żarówki
Ceny biletu: 40 zł, 65 zł, 95 zł, 100 zł, 125 zł

18. sierpnia (sobota):
12:00 (Restauracja Starówka) – Śniadanie Kabaretowe – Kabaret Stado Umtata i goście festiwalu
Cena biletu: 10 zł
20.00 (Lidzbarski Dom Kultury) – Lidzbarkocin Festival – Kabaret Neo-Nówka, Żarówki, Kabaret Słuchajcie, Kabaret Made In China, Laureaci Turniejów o Złotą Szpilkę
Cena biletu: 50 zł


Letnie Sesje Śmiechoterapii (9. czerwca)

30. lipca i 8. sierpnia w Amfiteatrze w Olsztynie odbędą się Letnie Sesje Śmiechoterapii.
30. lipca – II Letnia sesja Śmiechoterapii – Jubileusz zespołu Kaczki z Nowej Paczki, wystąpią: Kabaret Limo, Kabaret Smile, Kabaret Długi, Kabaret Świerszczychrząszcz.
8. sierpnia – III Letnia sesja ŚmiechoterapiiKabaret Ani Mru-Mru z nowym programem Nuda, rutyna i odcinanie kuponów


Wakacyjna pięćdziesiątka Piotra Bałtroczyka (4. czerwca)

5. sierpnia w Operze Leśnej w Sopocie odbędzie się Wakacyjna pięćdziesiątka Piotra Bałtroczyka. Wystąpią: Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Ani Mru-Mru, Jerzy Kryszak, Cezary Pazura, Katarzyna Jamróz, Mateusz Dębski, Grzegorz Turnau, Andrzej Sikorowski


III Kołobrzeska Noc Kabaretowa (6. maja)

4. sierpnia odbędzie się III Kołobrzeska Noc Kabaretowa. Wystąpią: Kabaret Paranienormalni, Kabaret Moralnego Niepokoju, Kacper Ruciński, Formacja Chatelet w programie FOCH, Kabaret Chyba


Zakopiańskie Konfrontacje Kabaretowe (5. lipca)

4. sierpnia w Zakopanem odbędą się 8 Zakopiańskie Konfrontacje Kabaretowe – Wieczór Komedii Improwizowanej z udziałem Tomasza Jachimka oraz Grupy Imrowizacyjnej Ad Hoc


Program XVIII Mazurskiego Lata Kabaretowego Mulatka (17. lipca)

W dniach 25–28 lipca w sali widowiskowej Ełckiego Domu Kultury w Ełku odbędzie się XVIII Mazurskie Lato Kabaretowe Mulatka. Program festiwalu:

25. lipca (środa):
17:00 – konkurs o Grand Prix – wystapią: Kabaret Familok, Kabaret Z Nazwy, Kabaret Inaczej, Kabaret Dworski, Kabaret w Cudzysłowie, Kabaret NOC
Cena biletu: 10 zł
21:30 – Wieczór z Gwiazdą – Władysław Sikora w programie Kabaret i Seks – wystąpią: Władysław Sikora, Przemysław Żejmo, Joanna Kołaczkowska, Wanda Zakrzewska, Janusz Rewers, Piotr Zdanowicz, Wojciech Leśniowski, Barbara Tomkowiak, Krzysztof Kiełpiński, Andrzej Piątek, Albert Bezdziczek, Kabaret Nowaki: Adrianna Borek, Kamil Piróg, Tomasz Marciniak, Grupa taneczna Slayd: Natalia Marciniak, Alicja Sobańska, Dorota Łukaszczyk, Magdalena Bębenek
Ceny biletu: 40 zł – do X rzędu, 30 zł – od XI rzędu

26. lipca (czwartek):
17:00 – Konkurs o Grand Prix – wystapią: Michał Kempa, Kabaret K2, Kabaret 7 minut Po, Kabaret Nie Jesteśmy Ładni, Kabaret Czołówka Piekła, Kabaret Tiruriru
Cena biletu: 10 zł
21:30 – Wieczór z Gwiazdą – Tomasz Jachimek i Teatr Konsekwentny w programie [JA]3 Czyli Dwa do Jednego
Ceny biletu: 40 zł – do X rzędu, 30 zł – od XI rzędu

27. lipca (piątek):
17:00 – Konkurs o Grand Prix – wystąpią: Król Dopalaczy Marcin Sitek Show, Kabaret Nic Nie Szkodzi, Kabaret Made In China
Cena biletu: 10 zł
19:00 – Konkurs o Nagrodę Publiczności
Cena biletu: 10 zł
21:30 – Wieczór z Gwiazdą – Piotr Bałtroczyk w programie Kroniki Piotra Bałtroczyka
Ceny biletu: 40 zł – do X rzędu, 30 zł – od XI rzędu

28. lipca (sobota):
19:00 – Koncert Laureatów
Prowadzenie: Artur Andrus
Ceny biletu: 40 zł – do X rzędu, 30 zł – od XI rzędu
22:00 – Wieczór z Gwiazdą – Kabaret Hrabi w programie Co jest śmieszne
Ceny biletu: 50 zł – do X rzędu, 40 zł – od XI rzędu

Prowadzenie konkursów: Przemysław Żejmo
Karnet: 200 zł lub 220 zł z książką Artura Andrusa Blog osławiony między niewiastami


Kabaretowy Klub Dwójki na wakacjach w Szczecinie 2012 (29. kwietnia)

7. lipca odbędzie się Kabaretowy Klub Dwójki na wakacjach w Szczecinie 2012. Wystąpią: Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Ani Mru-Mru, Kabaret Neo-Nówka, Grupa MoCarta, Kabaret Jurki, Kabaret Smile, Kabaret Szarpanina
Goście specjalni: Jerzy Kryszak, Damian Ukeje


XIV Mazurska Noc Kabaretowa (15. maja)

14. lipca w Amfiteatrze nad jeziorem Czos w Mrągowie odbędzie się XIV Mazurska Noc Kabaretowa. Wystąpią: Kabaret Młodych Panów, Kabaret Łowcy.B, Kabaret Limo, Kabaret pod Wyrwigroszem, Ireneusz Krosny, Marcin Daniec, Andrzej Grabowski, Kabaret Nowaki, Kabaret Rak, Kabaret Jurki, Tomasz Jachimek, Kacper Ruciński i inni.
Oprawa myzyczna: zespół "The Jobers"


Wakacyjny kabareton (28. czerwca)

12. lipca w Ostródzie odbędzie się Wakacyjny Kabareton: Kabaret Moralnego Niepokoju i goście.


I Kabareton w nowej Operze Leśnej (4. czerwca)

16. lipca w Sopocie odbędzie się I Kabareton w nowej Operze Leśnej. Wystąpią: Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Ani Mru-Mru, Kabaret Młodych Panów, Kabaret Łowcy.B


Premiera DVD Kabaretu Moralnego Niepokoju (18. listopada)

15. listopada ukazało się DVD oraz Blu-ray Kabaretu Moralnego Niepokoju pt. Galaktikos.


Premiera DVD Kabaretu Ani Mru-Mru (27. października)

24. października ukazało się DVD oraz Blu-ray Kabaretu Ani Mru-Mru pt. Czerń czy biel.


Premiera DVD Ireneusza Krosnego (27. września)

27. września ukazało się DVD Ireneusza Krosnego z udziałem Grupy MoCarta pt. Too Funny For Words!.


Kabaret Moralnego Niepokoju w nowym programie Galaktikos (27. grudnia)

9. stycznia w Teatrze Dramatycznym w Płocku odbędzie się premiera najnowszego programu Kabaretu Moralnego Niepokoju Galaktikos. Ponad 2 godziny humoru na najwyższym poziomie, z udziałem Orkiestry Moralnego Niepokoju, gości specjalnych i paru niespodzianek. Prawie same premierowe numery, niepokazywane dotąd w telewizji.


Kabaretowy Klub Dwójki szuka materiałów! (2. września)

Agencja Zrób Kabaret poszukuje krótkich, bardzo śmiesznych filmów do emitowania na antenie programu II TVP w programie Kabaretowy Klub Dwójki. Spróbuj swoich sił.
Więcej informacji: http://www.zrobkabaret.pl/news/Kabaretowy-Klub-Dwojki-szuka-materialow-56.html


25-lecie Cezarego Pazury (28. lutego)

Jubileusz 25-lecia pracy artystycznej Cezarego Pazury.
Wraz z nim wystąpią jego przyjaciele, którzy zaprezentują się w swoich premierowych skeczach. Wystapią m.in.: Paweł Małaszyński, Jerzy Kryszak, Piotr Bałtroczyk, Grzegorz Halama, Olaf Lubaszenko, Kabaret Ani Mru-Mru, Kabaret Młodych Panów, Kabaret Moralnego Niepokoju.


IX Sopocka Noc Kabaretowa (5. kwietnia)


Radomska Noc Kabaretowa (6. maja)

3. czerwca odbędzie się Radomska Noc Kabaretowa. Wystąpią: Joanna Bartel, Kabaret Ciach, Kabaret Koń Polski, Kabaret Moralnego Niepokoju
Rewia wokalno-taneczna: Fiesta Latina
Muzyka: Orkiestra Jarosława Barowa
Prowadzenie kabaretonu: Marian (Waldemar Sierański) i Hela (Leszek Malinowski)


Program XXVIII Przeglądu Kabaretów PAKA (31. marca)

W dniach 25–29 kwietnia w Krakowie odbędzie się XXVIII Przegląd Kabaretów PAKA. Program festiwalu:

25. kwietnia (środa):
18:00 – Rotunda – Paszport proszę! czyli najazd składów pogranicznych
cz. 1 – Wieczór Ostatniej Szansy – wystąpią: Kabaret Zygzak, Marcin Wojciech, Kabaret Tiruriru, Paweł Reszela
cz. 2 – "Granice Polski" – Kabaret Łowcy.B, Kabaret Nowaki, Kabaret Szarpanina, Kabaret Świerszczychrząszcz, Kabaret Czesuaf

26. kwietnia (czwartek):
17.00 – Rotunda – Prezentacje konkursowe cz. 1 – Mała Granda, Ścibor Szpak, Kabaret Róbmy Swoje, Król Dopalaczy Marcin Sitek Show]]
Prowadzenie: Agnieszka Litwin-Sobańska, Jarosław Marek Sobański
20:00 – Rotunda – Ślęzisz is easy – Kabareton śląski – wystąpią: Kabaret Młodych Panów, Liquidmime, Kabaret Łowcy.B, Ścibor Szpak, Kabaret Smile
22:30 – Rotunda – Pojedynek miast – czyli kabarety w nowych odsłonach – wystąpią: Kabaret Limo, Kabaret Czesuaf, Kabaret Smile, Formacja Chatelet
Prowadzenie: Tomasz Jachimek

27. kwietnia (piątek):
17:00 – Rotunda – Prezentacje konkursowe cz. 2 – wystapią: Laureat WOSZ, Kabaret Nic Nie Szkodzi, Kabaret PUK, Michał Kempa i Diapazony
Prowadzenie: Kabaret Młodych Panów
20:15 – Rotunda – Warszawa da się lubić – Kabareton stołeczny – wystąpią: Kabaret Moralnego Niepokoju, Grupa MoCarta, Kabaret Stado Umtata, Joanna Kołaczkowska, Kabaretus Fraszka
Prowadzenie: Artur Andrus

28. kwietnia (sobota):
18:00 – Rotunda – Nowe kabaretowe szlaki, czyli najlepsi na PACE 2012 – Koncert Laureatów
Prowadzenie: Piotr Bałtroczyk
Gościnnie: Joanna Kołaczkowska, Agnieszka Litwin-Sobańska, Ewa Błachnio
Scenariusz i koordynacja: Władysław Sikora
21:30 – Rotunda – Improwizacje krakowskie – 75. Wieczór Komedii Improwizowanej – wystapią: Grupa Improwizacyjna Ad Hoc oraz członkowie kabaretów: Kabaretu Ciach, Kabaretu Hrabi, Kabaretu Słuchajcie, Kabaretu Moralnego Niepokoju
Gościnnie: Maciej Stuhr

29. kwietnia (niedziela):
18:30 – Kijów Centrum – Koncert Galoru 28. PAKI – Kabareton Ponadwojewódzki – wystąpią: Kabaret Hrabi, Ireneusz Krosny, Artur Andrus, Kabaret Jurki, Kabaret Limo, zwycięzcy 28. PAKI
Prowadzenie i scenariusz: Kabaret Hrabi


Koniec świata 2012 (24. listopada)

Kabaretony pt. "Koniec świata 2012" odbędą się m.in. w Lublinie, Krakowie, Warszawie, Włocławku, Łodzi, Zielonej Górze, Bydgoszczy, Poznaniu, Katowicach, Wrocławiu, Gdańsku i Olsztynie.
Wystąpią: Kabaret Paranienormalni, Kabaret Łowcy.B, Kabaret Skeczów Męczących, Kabaret Nowaki, Kabaret Słoiczek po Cukrze


Historia Literatury Według Kabaretu Moralnego Niepokoju (27. października)

15. listopada w krakowskim Studiu w Łegu odbędzie się nagranie specjalnego programu Kabaretu Moralnego Niepokoju pt. Historia Literatury Według Kabaretu Moralnego Niepokoju. KMN wystąpi z Joanną Kołaczkowską, Izabelą Kuną, Anną Gornostaj i Pawłem Królikowskim.


VI Płocka Noc Kabaretowa (24. kwietnia)


Konkurs 28. PAKI (27. marca)

Lista kabaretów zakwalifikowanych do finałów XXVIII Przeglądu Kabaretów PAKA:
26. kwietnia: Mała Granda, Ścibor Szpak, Kabaret Róbmy Swoje, Król Dopalaczy Marcin Sitek Show
27. kwietnia: Kabaret Nic Nie Szkodzi, Michał Kempa, Kabaret PUK
Wieczór Ostatniej Szansy (25. kwietnia): Kabaret Zygzak, Marcin Wojciech, Kabaret Tiruriru, Paweł Reszela


Trzecie Imieniny Kabaretu Czesuaf (13. marca)

23. kwietnia w poznańskim Eskulapie odbędą się Trzecie Imieniny Kabaretu Czesuaf czyli "Między nami poznaniakami". Wystąpi Kabaret Czesuaf oraz goście: Adrianna Biernacka, Barbara Tomkowiak, Andrzej Piątek, Krzysztof Kiełpiński z zespołem Wake Up!


Finał XXVIII PAKI (13. marca)

29. kwietnia w Kinie Kijów w Krakowie odbędzie się Koncert Galowy 28. PAKI – Kabareton Ponadwojewódzki. Wystąpią: Kabaret Hrabi, Artur Andrus, Ireneusz Krosny, Kabaret Jurki, Kabaret Limo.


Program XI Dąbrowskiej Ściemy Kabaretowej (1. stycznia)

W dniach 30.03–1.04 w Hali Sportowej Centrum w Dąbrowie Górniczej odbędzie się XI DebeŚciaK. Program Festiwalu:

30. marca (piątek):
19:00Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret DNO

31. marca (sobota):
16:00 – Konkurs – wystąpią: Kabaret Szarpanina, Abelard Giza, Kacper Ruciński, Kabaret Młodych Panów, Bure Małpy, Kabaret Świerszczychrząszcz, Kabaret Czwarta Fala + Koncert niespodzianka

1. kwietnia (niedziela):
17:00 – Koncert Laureatów + Kabaret Hrabi w programie Co jest śmieszne


Nagrania Kabaretowego Klubu Dwójki (27. marca)

Najbliższe nagrania Kabaretowego Klubu Dwójki odbędą się w dniach 17–18. kwietnia w Studiu w Łegu w Krakowie. Tematy: 17.04 – Bracia oraz Ufo, 18.04 – Gry i zabawy oraz Hobby.


Najbliższe nagrania serialu Spadkobiercy (23. lutego)

2. kwietnia w Teatrze Palladium w Warszawie odbędą się nagrania serialu Spadkobiercy.
W serialu występują m.in.: Artur Andrus, Robert Górski, Piotr Bałtroczyk, Joanna Kołaczkowska, Marcin Wójcik, Michał Wójcik, Wojciech Kamiński, Agnieszka Litwin-Sobańska, Janusz Rewers, Wojciech Tremiszewski, Maria Czubaszek.
Pomysłodawca i szef całego przedsięwzięcia: Dariusz Kamys


Nagrania Kabaretowego Klubu Dwójki (8. marca)

Najbliższe nagrania Kabaretowego Klubu Dwójki odbędą się w dniach 20–21. marca w Studiu w Łegu w Krakowie. Wystąpią:

20. marca (wtorek):
Odcinek Policjanci i złodzieje: Kabaret Młodych Panów, Kabaret Chyba, Artur Andrus
Odcinek Niemcy: Robert Korólczyk, Kabaret Smile, Kabaret Tenor, Klancyk

21. marca (środa):
Odcinek Hydraulicy: Kacper Ruciński, Obsession Quartet, Marek Dyjak, Renata Przemyk
Odcinek Miasto: Kabaret pod Wyrwigroszem, Kabaret Ani Mru-Mru, W gorącej Wodzie Kompani, Kuba Sienkiewicz

(składy mogą ulec zmianie)


Półfinały PAKI (8. marca)

Półfinały Przeglądu Kabaretów PaKA odbędą się w dniach 23–25. marca w krakowskiej Rotundzie. Prowadzenie: 23.03 – Maciej Kliś, 24.03 – Piotr Gumulec, 25.03 – Kabaret Czesuaf.


Igudesman & Joo w Polsce (4. lutego)

23. marca w Warszawie oraz 24. w Poznaniu wystąpi duet Igudesman and Joo.


3. Kabaretowy Dzień Kobiet (4. lutego)

W marcu po raz trzeci odbędzie się Kabaretowy Dzień Kobiet. Artyści ze specjalnie przygotowanym programem odwiedzą Poznań, Wrocław, Warszawę. Wystąpią: Kabaret Hrabi, Kabaret Jurki, Kabaret Limo, Kabaret Szarpanina, Piotr Bukartyk. Prowadzenie: Artur Andrus


Eliminacje do XXVIII Przeglądu Kabaretów PAKA (10. lutego)

29. lutego i 1. marca w Domu Sztuki SMB "Jary" w Warszawie oraz 2. i 4. marca w Rotundzie w Krakowie odbędą się eliminacje do XXVIII Przeglądu Kabaretów PAKA. Pierwszy wieczór w Krakowie poprowadzi Adam Grzanka, drugi – Adam Małczyk.


The Umbilical Brothers ponownie w Polsce (1. stycznia)

29. marca w Warszawie, 1. marca w Poznaniu, 2. marca w Łodzi oraz 3. marca w Krakowie wystąpi formacja The Umbilical Brothers.


Nagrania Kabaretowego Klubu Dwójki (11. stycznia)

Najbliższe nagrania Kabaretowego Klubu Dwójki odbędą się w dniach 29.02-01.03 w Studiu w Łegu w Krakowie. Wystąpią:

29. lutego (środa):
odcinek PRL: Kabaret Koń Polski, Jacek Fedorowicz, Kabaret Szarpanina, Kabaret Czesuaf
odcinek Studenci: Kabaret Czesuaf, Tomasz Jachimek, Przemysław Borkowski i goście z zagranicy: Igudesman & Joo

1. marca (czwartek):
odcinek Fitness: Tadeusz Drozda, Kabaret Nowaki, Agnieszka Litwin-Sobańska
odcinek Specjalny: Kabaret Jurki i goście: Stanisław Tym i Rafał Królikowski


Program I Tarnowskiego Festiwalu Kabaretowego (11. stycznia)

W dniach 16–18 lutego w Tarnowie odbędzie się I Tarnowski Festiwal Kabaretowy: PAKAdemia kabaretu. Program Festiwalu:

16. lutego (czwartek):
19:00Łowcy jakich z pewnością nie znacie

17. lutego (piątek)
20:00Grupa AD HOC + gość specjalny: Maria Czubaszek

18. lutego (sobota)
17:00 – Konkurs: Kabaret Świerszczychrząszcz, Kabaret DNO, Kabaret Czesuaf, Kacper Ruciński, Paweł Reszela
21:00Kabaret Neo-Nówka z programem The Sejm


Nagrania serialu Spadkobiercy (24. listopada)

10. stycznia oraz 21. lutego w Teatrze Palladium w Warszawie odbędą się nagrania serialu Spadkobiercy.
W serialu występują m.in.: Artur Andrus, Robert Górski, Piotr Bałtroczyk, Joanna Kołaczkowska, Marcin Wójcik, Michał Wójcik, Wojciech Kamiński, Agnieszka Litwin-Sobańska, Janusz Rewers, Wojciech Tremiszewski, Maria Czubaszek.
Pomysłodawca i szef całego przedsięwzięcia: Dariusz Kamys


Kroniki kabaretowe (24. listopada)

19. lutego odbędą się nagrania programu Kroniki kabaretowe.
Występują: Krzysztof Piasecki, Piotr Bałtroczyk, Tadeusz Drozda, Tomasz Jachimek i inni.


Program świąteczny (5. grudnia)

15. grudnia w Studiu Telewizji we Wrocławiu obędzie się realizacja telewizyjna Programu świątecznego z udziałem Kabaretu Moralnego Niepokoju, Kabaretu Ani Mru-Mru, Kabaretu Neo-Nówka i zespołu Żarówki.


Muzyka bez granic – koncert noworoczny (24. listopada)

7. stycznia w Sali Kongresowej w Warszawie odbędzie się koncert noworoczny "Muzyka bez granic" w wykonaniu Waldemara Malickiego i Filharmonii Dowcipu.


V Kabareton Warszawski (2. września)

5. grudnia w Sali Kongresowej w Warszawie odbędzie się V Kabareton Warszawski.
Wystąpią: Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Czesuaf, Kabaret Smile, Kabaret Pod Bańką, Abelard Giza, Liquidmime
(skład może nieznacznie ulec zmianom)


Mikołajkowy Galowy Wieczór Kabaretowy (1. sierpnia)

6. grudnia w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu odbędzie się Mikołajkowy Galowy Wieczór Kabaretowy.
Wystąpią: Kabaret Ani Mru-Mru, Kabaret Młodych Panów, Kabaret Łowcy.B, Kabaret Smile.


2. Łódzki Festiwal Kabaretowy (5. lipca)

3. grudnia w Atlas Arena w Łodzi odbędzie się 2. Łódzki Festiwal Kabaretowy.
Wystapią: Kabaret Ani Mru-Mru, Kabaret Moralnego Niepokoju, Formacja Chatelet, Kabaret pod Wyrwigroszem
Prowadzenie: Piotr Bałtroczyk


Program VII Festiwalu Kabaretu w Zielonej Górze (26. listopada)

W dniach 1-3 grudnia odbędzie się VII Festiwal Kabaretu w Zielonej Górze. Program festiwalu:

1. grudnia (czwartek):
19:00 – Klub "U ojca" – "Wojna domowa" Pojedynek Zielona kontra Góra, prowadzenie: Leszek Jenek
Cena biletu: 25 zł

2. grudnia (piątek):
12:05–12:21 – autobus MZK linii nr 8, start 12:05 przystanek "al. Wojska Polskiego" przy Wyszyńskiego, meta 12:21 przystanek "Podrógna Uniwersytet Zielonogórski" – Pojedynek szachowy
17:00 – Okolice pomnika Bachusa, ul. Kupiecka – Pojedynek dżentelmeński
18:00 – Piwnica Artystyczna "KAWON" – Pojedynek kabaretowy: Tomasz Jachimek vs. Kabaret Czesuaf, prowadzenie: Emil Zubelewicz, Andrzej Tomczyk
Cena biletu: 20 zł
18:00 – Harlem Club – Pojedynek stand-uperów: Abelard Giza, Michał Kempa, Karol Kopiec, Kacper Ruciński, Katarzyna Sobieszek, Antoni Syrek-Dąbrowski, Krzysztof Unrug, Bartłomiej Walos, prowadzenie: Katarzyna Piasecka
Cena biletu: 20 zł
18:00 – Piekarnia Cichej Kobiety – Pojedynek improwizacyjny: Zielona Góra vs. reszta świata – członkowie grup improwizacyjnych: Siedem Razy Jeden, Fruuu, Sześć na dziewięć, Klancyk, W Gorącej Wodzie Kompanii, Improkracja, Ad Hoc, Kwik, Dźwięk Dż, prowadzenie: Piotr Gumulec
Cena biletu: 20 zł
20:20 – Plac przed wejściem do auli UZ – Pojedynek ping-pongowy
20:40 – Aula UZ – "Konflikty, Konflikty" – wystąpią: Kabaret Łowcy.B, Tomasz Jachimek, Kabaret Czesuaf, Abelard Giza, Kacper Ruciński, Kabaret Stado Umtata, Kabaret Gwóźdź do Urny, Michał Kempa, prowadzenie: Leszek Jenek, Przemysław Żejmo
Ceny biletów: 35 zł, 20 zł (ulgowe)

3. grudnia (sobota):
9:00 – Jazzgot-Caffe & Restaurant – Żywią i broją czyli Kabaretowe śniadanie mistrzów – prowadzenie: Agata Biłas, Krzysztof Kulpiński
Wstęp wolny (liczba miejsc ograniczona)
18:00 – Aula UZ – Parada zwycięzców: prezentacja wygranych z 3 pojedynków, prowadzenie: Jarosław Marek Sobański
Ceny biletów: 35 zł, 20 zł (ulgowe)
20:40 – Aula UZ – Duży pokój – wystąpią: Kabaret Smile, Kabaret Czesuaf, Kabaret Tiruriru, Kabaret Babeczki z Rodzynkiem, grupa taneczna SLAYD
Ceny biletów: 35 zł, 20 zl (ulgowe)


Program V Szczecińskiego Przeglądu Autorskich Kabaretów (6. października)

W dniach 19–20 oraz 24–27 listopada w Szczecinie odbędzie się V Szczeciński Przegląd Autorskich Kabaretów SZPAK. Program festiwalu:

19–20 listopada:
Akademickie Centrum Kultury Uniwersytetu Szczecińskiego
IV Otwarte Szczecińskie Warsztaty Kabaretowe – prowadzenie Władysław Sikora

24. listopada (czwartek):
19:00 – Klub P1erwsze Miejsce – pokaz powarsztatowy oraz Kabaret PUK – JEBUDU (laureat Nagrody Publiczności SZPAK 2010)
Cena biletu: normalny 20 zł, ulgowy 15 zł

25. listopada (piątek):
16:00 – Empik Galeria KASKADA – promocja książki Tomasza Jachimka Handlarze czasem, spotkanie z autorem
Wstęp wolny
18:00 – Teatr Lalek Pleciuga – Konkurs (5 kabaretów) – prowadzenie: Wojciech Kamiński, Agnieszka Litwin-Sobańska (Kabaret Jurki)
Kabaret Szarpanina – Pierepałki
Cena biletu: normalny 20 zł, ulgowy 15 zł
22:30 – Klub P1erwsze Miejsce – stand up bez cenzury – Abelard Giza, Kacper Ruciński, Katarzyna Piasecka
Cena biletu: normalny 20 zł, ulgowy 15 zł

26. listopada (sobota):
11:00 – mecz piłki nożnej kabarety VS władze miasta
16:00 – Empik Galeria KASKADA – spotkanie z Marią Czubaszek
Wstęp wolny
18:00 – Teatr Lalek Pleciuga – Konkurs (5 kabaretów) – prowadzenie: Grzegorz Dolniak i wesoła technika (Kabaret Szarpanina)
Cena biletu: normalny 20 zł, ulgowy 15 zł
Spadkobiercy – wystąpią: Joanna Kołaczkowska, Agnieszka Litwin-Sobańska, Maria Czubaszek, Wojciech Kamiński, Marek Grabie, Przemysław Żejmo, Marcin Pawłowski
22:30 – Klub P1erwsze Miejsce – kabareton fight’erski – Władysław Sikora, Kabaret Szarpanina, Kabaretus Fraszka, Marek Grabie, Michał Kempa
Cena biletu: normalny 20 zł, ulgowy 15 zł

27. listopada (niedziela):
18:00 – Teatr Lalek PLECIUGA – koncert finałowy – wystąpią: uczestnicy konkursu, Kabaret Hrabi, Tomasz Jachimek, Kabaret Szarpanina, Ireneusz Krosny
scenariusz i reżyseria: Tomasz Jachimek
muzyka: Akademia Sztuki w Szczecinie
scenografia i stroje: Deus Ex Machina pogotowie kontr-dramatyczne
Cena biletu: normalny 50 zł, ulgowy 40 zł


N jak Neo-Nówka (6. listopada)

Najbliższe nagrania programu N jak Neo-Nówka odbędą się 28. listopada w Studiu Telewizji we Wrocławiu.


Program Przeglądu Kabaretowego Stolica (6. listopada)

W dniach 17–20 listopada w Warszawie odbędzie się VIII Przegląd Kabaretowy Stolica. Program festiwalu:

17. listopada (czwartek):
19:00 – Dom Sztuki Ursynów – Dzień Mosty nad Pustynią Indywidualnie w oparach absurdu – wystapią: Marcin Sitek, Marek Grabie, Ścibor Szpak, Wojciech Tremiszewski
Cena biletu: 15 zł

18. listopada (piątek):
18:30 – Klub Dowództwa Garnizonu Warszawa – Konkurs I – 4 kabarety konkursowe + Kabaret Szarpanina
Cena biletu: 10 zł

19. listopada (sobota):
16:00 – Klub Dowództwa Garnizonu Warszawa – Konkurs II, I blok – 3 kabarety konkursowe + Kabaret Hlynur
Cena biletu: 10 zł
18:45 – Klub Dowództwa Garnizonu Warszawa – Konkurs II, II blok – 3 kabarety konkursow + Kabaret Hlynur
Cena biletu: 20 zł

20. listopada (niedziela):
16:00 – Klub Dowództwa Garnizonu Warszawa – Finał PKSu – 5 kabaretów finałowych + Kabaret Łowcy.B, prowadzenie: Jarosław Marek Sobański
Cena biletu: 50 zł normalny, 35 zł studencki


Nagranie Kabaretowego Klubu Dwójki (22. października)

Najbliższe nagranie Kabaretowego Klubu Dwójki odbędzie się w dniu 16. listopada w Studiu w Łęgu w Krakowie.
Wystąpią: Grupa MoCarta, Zbigniew Zamachowski, Kabaret Pod Bańką, Kabaret Limo


1. Małopolska Noc Kabaretowa (22. października)

1. Małopolska Noc Kabaretowa odbędzie się 8. listopada w Krakowie.
O godzinie 18:45 w Centrum Kultury Rotunda wystąpi Zenon Laskowik z Kabareciarnią, a o godz. 20:45 w Klubie Żaczek w programie Stand up bez cenzury wystąpią: Kacper Ruciński, Abelard Giza, Katarzyna Piasecka


Kabaretowa Noc Listopadowa – Tarnów 2011 (11. października)

11. listopada w Mościckim Centrum Kultury w Tarnowie odbędzie się Kabaretowa Noc Listopadowa – Tarnów 2011.
Potwierdzeni wykonawcy: Kabaret Moralnego Niepokoju, Grupa MoCarta, Kabaret Neo-Nówka, Ireneusz Krosny, Kabaret Jurki, Marcin Wójcik (z Kabaretu Ani Mru-Mru), Grzegorz Halama, Kabaret Ciach, Stanisław Tym
Prowadzenie i scenariusz: Robert Górski
Reżyseria: Beata Harasimowicz


Nagranie DVD Kabaretu Moralnego Niepokoju (26. sierpnia)

19. września o godzinie 17:30 i 20:30 w Teatrze Groteska w Krakowie odbędzie się nagranie DVD Kabaretu Moralnego Niepokoju.


Kabareton Poznański (23. sierpnia)

13. listopada w Poznaniu odbędzie się Kabareton Poznański.
Wystąpią: Kabaret Neo-Nówka z Zespołem Żarówki, Kabaret Łowcy.B, Kabaret Smile, Kacper Ruciński


Werdykt XXXII Lidzbarskich Wieczorów Humoru i Satyry (23. sierpnia)

Grand Prix: Liquidmime

I nagroda: Kabaret PUK oraz Kabaret Szarpanina
II nagroda: Michał Kempa
III nagroda: nie przyznano

Wyróżnienia: Kabaret Tiruriru oraz Ścibor Szpak


Program XVI Rybnickiej Jesieni Kabaretowej (5. października)

W dniach 27-31 października w Rybniku odbędzie się XVI Rybnicka Jesień Kabaretowa Ryjek. Program festiwalu:

27. października (czwartek), 18:00, Klub Energetyka:
Mały Ryjek – wystąpią: Kabaret Chwilowo Kaloryfer, Kabaret Czwarta Fala, Kabaret Mimika, Kabaret Z Konopi, Paweł Reszela
Kabaret Neo-Nówka z zespołem Żarówki w specjalnym programie Same hity i jeden śmieszny skecz, czyli the best of Ryjek
Cena biletu: 60 zł

28. października (piątek), 17:00, Klub Energetyka:
Konkurs Główny I
One Ryj Show – Konkurs Solistów – wystąpią: Mariusz Kałamaga, Abelard Giza, Michał Kempa, Kacper Ruciński
Cena biletu: 80 zł

29. października (sobota), 16:00, Klub Energetyka:
Konkurs Główny II
Konkurs piosenki o Melodyjną Nagrodę im. Artura
Konkurs filmowy o Złotą Kasetę
Cena biletu: 80 zł

30. października (niedziela), 19:30, Rybnickie Centrum Kultury:
Koncert Finałowy XVI Rybnickiej Jesieni Kabaretowej
Prowadzenie: Kabaret Młodych Panów
Wystąpią: Kabaret Ani Mru-Mru, Piotr Bałtroczyk, Kabaret Smile, Kabaret Limo, Tomasz Jachimek, Kabaret DNO, Kabaret Skeczów Męczących, Kabaret Nowaki, Kabaretus Fraszka, Kabaret Szarpanina, Laureat One Ryj Show, Kabaret Młodych Panów
Ceny biletów: 110 zł sala, 90 zł balkon

31. października (poniedziałek), 18:30, Rybnickie Centrum Kultury:
Kabaret Młodych Panów & goście: Cezary Pazura, Kabaret Ani Mru-Mru, Piotr Bałtroczyk, Kabaret Smile
Nagranie nowej płyty DVD Kabaretu Młodych Panów
Ceny biletów: 80 zł sala, 70 zł balkon

Bilety do nabycia od 17. października od godz. 12:00 na BiletyNaKabarety.pl


Serial Spadkobiercy (5. lipca)

Najbliższe odcinki serialu Spadkobiercy odbędą się 26. października w Sali Kongresowej w Warszawie.


Program IX Trybunałów Kabaretowych (17. września)

W dniach 13–16 października w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie Trybunalskim odbędą się IX Trybunały Kabaretowe. Program festiwalu:

13. października (czwartek):
19:00 – Spektakl Zdobyć, utrzymać, porzucić w reżyserii Krzysztofa Jaślara
Cena biletu: 50 zł

14. października (piątek):
17:00 – Prezentacje konkursowe
Cena biletu: 10 zł
20:00 i 22:30 – Występy Kabaretu Hrabi z programem Co jest śmieszne
Cena biletu na jeden koncert: 35 zł

15. października (sobota):
15:00 – Prezentacje konkusowe
Cena biletu: 10 zł
19:00Kabaret Nowaki, Konkurs na Wpis do Konstytucji Kabaretowej (w nowej formule)
Cena biletu: 30 zł
21:30 – Bitwa Kabaretowa, czyli najlepsi z najlepszych – Kabaret Szarpanina vs Liquidmime, prowadzenie: Tomasz Jachimek
Cena biletu: 30 zł

16. października (niedziela):
17:00 – Koncert Laureatów w reżyserii Krzysztofa Jaślara, Grupa Rafała Kmity z programem Dość
Cena biletu: 40 zł


Nagrania Kabaretowego Klubu Dwójki (17. września)

Najbliższe nagrania Kabaretowego Klubu Dwójki odbędą się w dniach 18–19 października w Studiu w Łegu w Krakowie. Wystąpią:

18. października (wtorek):
1. Kabaret Łowcy.B, Marek Jackowski, Michał Kempa
2. Formacja Chatelet, Alosza Awdiejew, Kabaret DABZ
19. października (środa):
1. Kabaret Młodych Panów, Piotr Bukartyk, Kabaret Chyba/Kabaret PUK
2. Kabaret Jurki, Robert Korólczyk (z Kabaretu Młodych Panów), Liquidmime


Finał Kabaretowych Mistrzostw Świata (17. września)

30. września w Centralnym Basenie Artystycznym w Warszawie odbędzie się Finał Kabaretowych Mistrzostw Świata.
Wystąpią: Kabaret Na Ostatnią Chwilę, Elżbieta Wycech, Paweł Reszela, Kabaret Hućć, Kabaret PUK i Kabaret Z Konopi.


Kabaretowa Ekstraklasa (26. września)

28. września w Klubie Meta we Wrocławiu wystartuje Kabaretowa Ekstraklasa. Wystąpią: Ścibor Szpak i Kabaret DABZ.
Cena biletu: 15 zł w przedsprzedaży, 20 zł w dniu występu
Ilość miejsc ograniczona.
Zapowiedź


Manewry Kabaretowe (23. sierpnia)

W dniach 9–10 września odbędą sie III Manewry Kabaretowe. Program:

9. września (piątek):
11:00 – Kabaretowe Zawody Militarne
13:30 – mecz piłki nożnej – Dziennikarze vs Kabarety
18:00 (Nowodworski Ośrodek Kultury) – Konkurs Manewrów Kabaretowych
Wejściówki do obioru w Nowodworskim Ośrodku Kultury od 1. września, ilość miejsc ogranioczona

10. września (sobota):
19:00 – Nowodworska Noc Kabaretowa – wystąpią trzy zwycięskie kabarety części konkursowej oraz Kabaret Moralnego Niepokoju, Tomasz Jachimek, Kabaret Młodych Panów
Cena biletu: 30 zł. Bilety do nabycia w kasach Nowowdworskiego Osrodeku Sportu i Rekreacji oraz Nowodworskiego Ośrodku Kultury.


Nagrania Kabaretowego Klubu Dwójki (31. sierpnia)

W dniach 5-7 września w Studiu w Łęgu w Krakowie odbędą się nagrania Kabaretowego Klubu Dwójki. Wystąpią:

5. września (poniedziałek):
1. Kabaret Rak, Kabaret Limo, Eleni
2. Kabaret Neo-Nówka
6. września (wtorek):
1. Kabaret Ani Mru-Mru, Artur Andrus i Andrzej Poniedzielski, Kabaret Słoiczek po Cukrze
2.Kabaret Ani Mru-Mru, Kabaret Szarpanina, Paolo Cozza
7. września (środa):
1. Kabaret Smile, Kabaret Czesuaf, Wróżbita Maciej
2. Grzegorz Halama, Agnieszka Litwin-Sobańska, Kabaret Koń Polski, Kabaret DABZ


III Ogrodzienieckie Spotkania Kabaretowe Strasznie Śmieszny Zamek (14. lipca)

13. sierpnia o godzinie 20:00 na Przedzamczu Zamku Ogrodzienieckiego w Ogrodzieńcu odbędą się III Ogrodzienieckie Spotkania Kabaretowe Strasznie Śmieszny Zamek.
Wystąpią: Kabaret Noł Nejm, Jacek Ziobro, Kabaret Neo-Nówka oraz zespoł Żarówki.


Program XXXII Lidzbarskich Wieczorów Humoru i Satyry (07. lipca)

W dniach 17–20 sierpnia w Lidzbarku Warmińskim odbędą się XXXII Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry. Program festiwalu:

17. sierpnia (środa):
18:00 (Plac Wolności) – Oficjalne otwarcie XXXII LWHiS – przekazanie kluczy do wesołego miasteczka – Lidzbarka Warmińskiego dla kabareciarzy, otwarcie wystawy zdjęć i grafik 35 lat temu się zaczęło, Mini Koncert Strażackiej Orkiestry Dętej z Lidzbarka Warmińskiego
21:00 (Restauracja Starówka, ul. Hoża 39) – Get Up Stand Up in Town – Kacper Ruciński, Abelard Giza
Transcendentalny Szansonista – projekt Kabaretu Łowcy.B
Cena biletu: 35 zł

18. sierpnia (czwartek):
17:00 (Lidzbarski Dom Kultury) – I Turniej Kabaretowy o Złotą Szpilkę – prowadzenie: Jarosław Marek Sobański
Ceny biletu: 15 zł, 10 zł (studencki)
20:30 (Lidzbarski Dom Kultury) – Kabaret Łowcy.B w nowym programie A ku ku warzywko
Cena biletu: 30 zł
22:30 (Lidzbarski Dom Kultury) – Miasteczko Porąbane – spektakl w wykonaniu grupy improwizacyjnej W gorącej wodzie kompani. Występują: Wojciech Tremiszewski, Szymon Jachimek Kacper Ruciński, Karolina Wróbel, Ewa Czernowicz, Małgorzata Różalska, Paweł Kukla
Cena biletu: 15 zł

19. sierpnia (piątek):
17:00 (Lidzbarski Dom Kultury) – II Turniej Kabaretowy o Złotą Szpilkę – prowadzenie: Jarosław Marek Sobański
Ceny biletu: 15 zł, 10 zł
20:30 (Lidzbarski Dom Kultury) – Kabaretus Fraszka – program GRAU
Cena biletu: 10 zł
22:00 (Lidzbarski Dom Kultury) – Miasteczko – spektakl kabaretowo-muzyczny z piosenkami Kabaretu Starszych Panów w wykonaniu Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego (Kabaret Jurki, Kabaret Słuchajcie, Kabaret Hlynur, Kabaret Słoiczek po Cukrze, Kabaret Made In China, Kabaret Babeczki z Rodzynkiem, Władysław Sikora, grupa taneczna Slayd)
Cena biletu: 35 zł

20. sierpnia (sobota):
19:00 – Koncert Laureatów Turnieju o Złotą Szpilkę XXXII LWHiS
20:00Od przedszkola do Lidzbarka – koncert piosenki w reżyserii Radosława Bieleckiego. Wystąpią: Kabaret Neo-Nówka, Kabaret Łowcy.B, Kabaret Nowaki, Kabaret Jurki
21:30 – Kabaretowa Noc Pod Gwiazdami – Miłosz Ci wszystko wybaczy, czyli wojna damsko-męska. Wystąpią: Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Neo-Nówka, Kabaret Łowcy.B, Kabaret Jurki, Kabaret Babeczki z Rodzynkiem, Andrzej Poniedzielski, Artur Andrus. Prowadzenie: Kabaret Nowaki
Ceny biletów: 125 zł, 105 zł, 95 zł, 65 zł, 40 zł, 25 zł (stojący)


Letnie Sesje Śmiechoterapii (19. czerwca)

30. lipca i 18. sierpnia w Amfiteatrze w Olsztynie odbędą się Letnie Sesje Śmiechoterapii. Wystąpią:
30.07 – Kabaret Ani Mru-Mru
18.08 – Kabaret Neo-Nówka, Kabaret Made In China, zespół Żarówki</div>


III Zielonogórska Noc Kabaretowa czyli Kabaretobranie 2011 z Polsatem na żywo


Country Kabareton (15. maja)

31. lipca o godzinie 15:30 w Amfiteatrze w Mrągowie, w ramach Picnic Country 2011, odbędzie się Country Kabareton.
Wystąpią: Cezary Pazura, Jerzy Kryszak, Piotr Bałtroczyk, Kabaret Łowcy.B, Kabaret Młodych Panów, Kabaret Skeczów Męczących, WAŁY, Kabaret Smile oraz Michał Kempa.


Program 17. Mazurskiego Lata Kabaretowego Mulatka (14. lipca)

W dniach 27-30 lipca w sali Zebra w Ełckim Centrum Kultury w Ełku odbędzie się 17. Mazurskie Lato Kabaretowe Mulatka. Program festiwalu:

27. lipca (środa):
17:00 – Konkurs o Grand Prix – wystąpią: Kabaret Z Nazwy, Kabaret Czwarta Fala, Kabaret Zygzak, Ścibor Szpak, Katarzyna Sobieszek
Cena biletu: 10 zł
21:30 – Wieczór z gwiazdą – The Beatles made in Gęba
Ceny biletów: 40 zł, 30 zł, 20 zł (sektory A, B, C)

28. lipca (czwartek):
17:00 – Konkurs o Grand Prix – wystąpią: Grupa Macież, Kabaret Tiruriru, Kabaret Z Konopi, Kabaret Kałasznikof, Kabaret Śmigłowce
Cena biletu: 10 zł
21:30 – Wieczór z gwiazdą – Super Duo – Marian Opania i Wiktor Zborowski
Ceny biletów: 80 zł, 50 zł, 30 zł (sektory A, B, C)

29. lipca (piątek):
17:00 – Konkurs o Grand Prix – wystąpią: Kabaret Szarpanina, Kabaret Chyba, Kabaret Róbmy Swoje
Cena biletu: 10 zł
19:00 – Konkurs o Nagrodę Publiczności
Cena biletu: 10 zł
21:30 – Wieczór z gwiazdą – Piwnica pod Baranami
Ceny biletu: 80 zł, 50 zł, 30 zł (sektory A, B, C)

30. lipca (sobota):
19:00 – Koncert Laureatów
Ceny biletów: 40 zł, 30 zł, 20 zł (sektory A, B, C)
22:00 – Wieczór z gwiazdą – Kabaret Hrabi
Ceny biletów: 80 zł, 50 zł, 30 zł (sektory A, B, C)

Prowadzenie konkursu: Przemysław Żejmo
Karnet: 200 zł


Kabaretony w Amfiteatrze Dolina Charlotty (1. czerwca)


Laskowik & Malicki – koncert wszech Czosów (15. maja)

16. lipca o godzinie 18:30 w Amfiteatrze w Mrągowie odbędzie się "Laskowik & Malicki – koncert wszech Czosów".


II Kołobrzeska Noc Kabaretowa (14. lipca)

29. lipca o godzinie 20:00 w Amfiteatrze w Kołobrzegu odbędzie się II Kołobrzeska Noc Kabaretowa.
Wystąpią: Kabaret Neo-Nówka, Kabaret Paranienormalni, Kabaret pod Wyrwigroszem.


XIII Mazurska Noc Kabaretowa (4. maja)

9. lipca o godzinie 19:30 w Amfiteatrze w Mrągowie odbędzie się XIII Mazurska Noc Kabaretowa.
Wystąpią: Grupa MoCarta, Kabaret Hrabi, Kabaret Limo, Kabaret Smile, Kabaret Elita, Ireneusz Krosny, Marian Opania, Alicja Węgorzewska, Zbigniew Wodecki, Maciej Miecznikowski, Motema Africa
Prowadzenie: Artur Andrus


Kabaretowy Klub Dwójki na wakacjach w Szczecinie – LIVE! (5. maja)

2. lipca o godzinie 19:30 w Amfiteatrze w Szczecinie obędzie się kabareton, który został przygotowany jako specjalne wakacyjne wydanie Kabaretowego Klubu Dwójki.
Prowadzenie: Robert Górski, Marcin Wójcik
Wystąpią: Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Ani Mru-Mru, Kabaret Limo, Kabaret Młodych Panów, Kabaret Czesuaf, Kabaret Nowaki, Formacja Chatelet, Kabaret Smile, Katarzyna Zielińska oraz grupa Tercet czyli Kwartet (Hanna Śleszyńska, Piotr Gąsowski, Robert Rozmus).


Ani Mru Mru oraz Ireneusz Krosny i Grupa MoCarta – rejestracje DVD (10. maja)

29. czerwca o godzinie 18:00 w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Lublinie odbędą się rejestracje DVD Kabaretu Ani Mru-Mru oraz Ireneusza Krosnego i Grupy MoCarta.


Premiera DVD Kabaretu Jurki (9. maja)

10. maja 2011 ukazało się DVD Kabaret Jurki Pierwsze DIWIDI. Na płycie wiele skeczy, piosenek i monologów, które powstały w ostatnich latach, a w dodatkach skecze z okresu Kabaretu Form Sierocych Jurki.


VIII Sopocka Noc Kabaretowa (22. kwietnia)


Katowicka Noc Kabaretowa (4. lutego)

14. maja o godzinie 20:00 w katowickim Spodku odbędzie się Katowicka Noc Kabaretowa 2011.
Wystąpią: Kabaret Neo-Nówka, Kabaret Paranienormalni, Kabaret Łowcy.B
Prowadzenie: Jacek Ziobro


III Studencki Przegląd Kabaretów Dowcipakery 2011

W dniach 10–11 maja w Krakowie odbędzie się III Studencki Przegląd Kabaretów DowciPakery 2011. Program festiwalu:

10. maja (wtorek):
15:00 (Klub Forty Kleparz) – Eliminacje

11. maja (środa):
19:00 (Klub Studio) – Finał


Werdykt XXVII Przeglądu Kabaretów PaKA (17. kwietnia)

Grant Prix: Kabaretus Fraszka i Liquidmime

I Nagroda: Ścibor Szpak
II Nagroda: Kabaret Szarpanina

III Nagroda: Kabaret Stado Umtata


Koncert Galowy XXVII Przeglądu Kabaretów PaKA (11. marca)

18. kwietnia w Kijów Centrum w Krakowie odbędzie się Koncert Galowy XXVII Przeglądu Kabaretów PaKA.
Wystąpią: Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Łowcy.B, Kabaret Hrabi, Kabaret Młodych Panów, Laureaci XXVII PaKI, Piotr Bałtroczyk


Program XXVII Przeglądu Kabaretów PaKA (25. marca)

W dniach 13–18 kwietnia w Krakowie odbędzie się XXVII Przegląd Kabaretów PaKA. Program festiwalu:

13. kwietnia (środa):
18:30 – Od AA do ZZ z Grupą Mo Carta czyli scena klasyczna
Wystąpią: Grupa MoCarta, Artur Andrus, Zbigniew Zamachowski.
Ceny biletów: 45 zł normalny, 35 zł ulgowy.
21:00 – Zielona w Krakowie czyli scena wieloznaczna
Wystąpią: Kabaret Jurki, Kabaret Słuchajcie, Kabaret Hlynur, Kabaret Babeczki z Rodzynkiem, Władysław Sikora, Kabaret Made In China.
Ceny biletów: 35 zł normalny, 25 zł ulgowy

14. kwietnia (czwartek):
18:30 – WOSZ: Wieczór Ostatniej Szansy czyli ostatnia deska sceniczna
Prowadzenie: Kabaret Smile wraz z programem Pan Stanisław.
Ceny biletów: 35 zł normalny, 25 zł ulgowy
22:30 – WIP: Wielka Integracja publiczności w wykonaniu Kabaretu Made In China czyli scena zbiorowa
Wstęp wolny

15. kwietnia (piątek):
17:00 – "Prezentacje konkursowe" czyli scena kontra scena, część I
Prowadzenie: Kabaret Nowaki
Ceny biletów: 35 zł normalny, 25 zł ulgowy
20:00 – "Słowo kontra gest" czyli scena stand-upu i pantomimy
Wystąpią: Tomasz Jachimek, Abelard Giza, Kacper Ruciński, Katarzyna Piasecka, Michał Kempa, Kabaret Świerszczychrząszcz, Liquidmime
Prowadzenie: Adam Małczyk i Adam Grzanka
Ceny biletów: 40 zł normalny, 30 zł ulgowy
22:30 – "Kabarety w nowych odsłonach" czyli scena doświadczalna
Wystąpią: Formacja Chatelet, Kabaret Widelec, Kabaret Nowaki, Kabaret Ciach
Prowadzenie: Wojciech Tremiszewski
Ceny biletów: 40 zł normalny, 30 zł ulgowy
01:30 – "Szansonista" czyli scena eksperymentu
Wstęp wolny

16. kwietnia (sobota):
17:00 – "Prezentacje konkursowe" czyli scena kontra scena, część II
Prowadzenie: Kabaret Nowaki
Ceny biletów: 35 zł normalny, 25 zł ulgowy
22:30 – Bez foteli – Łowcy.B i goście czyli scena muzyczna
Ceny biletów: 40 zł normalny, 30 zł ulgowy
01:00Spadkobiercy czyli scena z ripostami
Wstęp wolny

17. kwietnia (niedziela):
17:30 – W 20 skeczów dookoła kabaretów czyli scena totalna
Wystąpią: Ireneusz Krosny, Kabaret Limo, Grupa Rafała Kmity, Kabaret Hrabi, Kabaret Czesuaf, Kabaret DNO
Prowadzenie: Joanna Kołaczkowska, Dariusz Kamys
Ceny biletów: 50 zł normalny, 35 zł ulgowy
21:00 – Koncert Finałowy Laureatów 27.PAKI czyli scena przyszłości
Prowadzenie: Andrzej Grabowski, ze specjalnym udziałem Kabaretu Jurki
Ceny biletów: 70 zł, 50 zł

18. kwietnia (poniedziałek):
19:00 – "Kabareton Gwiazd" czyli scena Niebo(tyczna) Kijów Centrum
Wystąpią: Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Łowcy.B, Kabaret Hrabi, Kabaret Młodych Panów oraz Laureaci 27.PAKI
Prowadzenie: Piotr Bałtroczyk
Ceny biletów: 130 zł (rząd 1-7), 100 zł (rząd 8–15), 80 zł (rząd 16–22)


Kabaretowe Imieniny Czesuafa (13. kwietnia)

9. maja o godzinie 18:00 i 20:30 w Osiedlowym Domu Kultury "Pod Lipami" w Poznaniu odbędą się Kabaretowe Imieniny Czesuafa.
Wystąpią: Kabaret Czesuaf, Kabaret Szarpanina, Kabaret Hlynur


Kabaret Smile i Kabaret Jurki – rejestracja DVD (27. grudnia)

20. lutego o godzinie 17:00 w Chatce Żaka w Lublinie odbędzie się rejestracja DVD Kabaretu Smile i Kabaretu Jurki.


Premiera płyty Grupy Rafała Kmity (11. grudnia)

6. grudnia 2010 ukazała się płyta Grupy Rafała Kmity Pieśni z szynela. Płytę można znaleźć w EMPiKach, dobrych sklepach muzycznych oraz w sprzedaży internetowej.


KMN w 50. najsilniejszych marek w Polsce (26. października)

Kabaret Moralnego Niepokoju zajął 33. miejsce w rankingu siły marek na polskim rynku opracowanym przez BAV Consulting.


Program X Dąbrowskiej Ściemy Kabaretowej DebeŚciaK (11. marca)

W dniach 25–27 marca w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej odbędzie się X Dąbrowska Ściema Kabaretowa DebeŚciaK. Program festiwalu:

25. marca (piątek), godz. 19:00 – X Urodziny DebeŚciaKa
Wystąpią: Kabaret Noł Nejm, Kabaret Limo, Kabaret Smile, Kabaret Ani Mru-Mru
Ceny biletu: 60 zł, 50 zł, 40 zł

26. marca (sobota), godz. 16:00 – Konkurs
Wystąpią: Kabaret Babeczki z Rodzynkiem, Kabaret Chyba, Kabaret Czesuaf, Kabaret Nowaki, Kacper Ruciński, Liquidmime, Kabaret Szarpanina
Ceny biletu: 80 zł, 70 zł, 60 zł

26. marca (niedziela), godz. 17:00 – Koncert Laureatów
Ceny biletu: 70 zł, 60 zł, 50 zł


Półfinały 27. Festiwalu Kabaretów PaKA (28. lutego)


Finał XI Kieleckiego Oglądu Kabaretów Studenckich (30. marca)

2. kwietnia o godzinie 18:00 w Klubie Pod Krechą w Kielcach odbędzie się Finał Kieleckiego Oglądu Kabaretów Studenckich – KOKS 2011.
Wystapią: Kabaret Czwarta Fala (Kielce), Sam Kabaret (Kraków), Jesteśmy (Piotrków Trybunalski), Bruzda (Kielce).
Gwiazda wieczoru: Kabaret Hrabi
Ceny biletów w przedsprzedaży: 10 zł studenci PŚk, 20 zł pozostali. Cena biletu w dniu imprezy: 25 zł.


III Ogólnopolski Przegląd Amatorskich Kabaretów Młodzieżowych OPAK.M (23. listopada)

W dniach 25–27 marca 2011 roku w Malborku odbędzie się III Ogólnopolski Przegląd Amatorskich Kabaretów Młodzieżowych OPAK.M. Przegląd przeznaczony jest dla: I – uczestników w wieku od 15–19 lat, II – powyżej 19 lat. Więcej informacji, regulamin, karta zgłoszenia na stronie Miejskiego Domu Kultury w Malborku
Gwiazdą wieczoru będzie Kabaret Ciach.


Kabaretowy Ring ŚwInKi (4. lutego)

12. marca o godzinie 17:00 w I Liceum Ogólnokształcącym w Świdnicy odbędzie się Kabaretowy Ring ŚwInKi.
Wystąpią: Kabaret Młodych Panów oraz Kabaret Smile
Ceny biletu: 48 zł w przedsprzedaży, 60 zł w dniu występu


Kabaretowy Dzień Kobiet 2011 (1. grudnia)

7. marca o godzinie 17:30 i 20:30 w Teatrze Wielkim w Poznaniu oraz 8. marca o godzinie 19:00 w Sali Kongresowej w Warszawie odbędzie się Kabaretowy Dzień Kobiet 2011.
Wystąpią: Kabaret Hrabi, Kabaret Jurki, Ireneusz Krosny, Kabaret Limo, Kabaret Szarpanina
Prowadzenie: Artur Andrus


Kabaretowe Walentynki (4. grudnia)

14. lutego o godzinie 19:00 w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu odbędą się Kabaretowe Walentynki.
Wystąpią: Kabaret Łowcy.B, Kabaret Neo-Nówka, zespół Żarówki.


Program VII Zimowej Akcji Kabaretowej (24. stycznia)

W dniach 10–13 lutego w Żyrardowie odbędzie się VII Zimowa Akcja Kabaretowa – ZAK. Program festiwalu:

10. lutego (czwartek):
20:00 (Klub Ładownia) – Wprowadzenie do ZAK-a – scena otwarta
Wystąpią: Kabaret Inny (Skierniewice), Kabaret KIHA (Łódź), Kabaret Czołówka Piekła (Poznań)
Prowadzenie: Kabaret Inny

11. lutego (piątek):
18:00 (Centrum Kultury) – Eliminacyjny Wieczór Kabaretowy
Otwarcie klubu festiwalowego z galerią wspomnień
Eliminacyjny Wieczór Kabaretowy o miejsce w finale – wystąpią: Kabaret Z Konopi (Kielce), Kabaret Svenson Band (Zielona Góra), Kabaret Re-Hot (Kraków), Łukasz Szymanek (Lublin)
Nowe gry i zabawy improwizacyjne w wykonaniu grupy Ad-hoc z Krakowa
Prowadzenie: Marek Żyła i Rafał Soliński z Kabaretu Noł Nejm
Cena biletu: 10 zł

12. lutego (sobota):
17:00 (Centrum Kultury) – Ogólnopolski Przegląd Kabaretów
Wystąpią: Kabaret Szarpanina (Szczecin), Kabaret Weźrzesz (Skarżysko-Kamienna), Kabaret DABZ (Opole), Liquidmime (Wrocław), zwycięzca konkursu eliminacyjnego
Jury: Rafał Kmita, Agnieszka Litwin-Sobańska, Krzysztof Jaślar
Prowadzenie i gwiazda wieczoru: Kabaret Czesuaf
Cena biletu: 10 zł

13. lutego (niedziela):
17:00 (Centrum Kultury) – Wieczór Finałowy
Wystąpią: Laureaci ZAK-a 2011, Kabaret Limo, Kabaret Jurki
Prowadzenie: Jarosław Marek Sobański z Kabaretu Słuchajcie.
Cena biletu: 35 zł


Kroniki Kabaretowe Piotra Bałtroczyka (14. stycznia)

3. lutego w Teatrze Bajka w Warszawie odbędą się występy w ramach Kronik Kabaretowych Piotra Bałtroczyka.
16:00 – część II – Jerzy Kryszak, prowadzenie: Piotr Bałtroczyk (realizacja telewizyjna oraz nagranie DVD),br>19:00 – część III – Andrzej Grabowski, prowadzenie: Piotr Bałtroczyk (realizacja telewizyjna oraz nagranie DVD)
22:00 – część IV – Cezary Pazura, prowadzenie: Piotr Bałtroczyk (realizacja telewizyjna oraz nagranie DVD)


VIII Świdnickie Integracje Kabaretowe (19. grudnia)

23. stycznia o godzinie 17:00 w I Liceum Ogólnokształcącym w Świdnicy odbędą się VIII Świdnickie Integracje Kabaretowe. Gościem VIII ŚwInKi bedzie Kabaret Łowcy.B.
Cena biletu: 40 zł i 50 zł w dniu występu. Bilety do nabycia: Ardik Media ul. Of. Oświęcimskich 6, Zakład Fotograficzny ul. Różana 7, Informacja Turystyczna Rynek.


Nagrania serialu Spadkobiercy (19. listopada)

Najbliższe nagrania serialu Spadkobiercy odbędą się 4. stycznia 2011 roku o godzinie 17:30 i 20:30 w Teatrze Bajka w Warszawie.
W serialu występują m.in.: Artur Andrus, Robert Górski, Piotr Bałtroczyk, Joanna Kołaczkowska, Marcin Wójcik, Michał Wójcik, Wojciech Kamiński, Agnieszka Litwin-Sobańska, Janusz Rewers, Wojciech Tremiszewski, Maria Czubaszek.
Pomysłodawca i szef całego przedsięwzięcia: Dariusz Kamys


Neo-Nówka i przyjaciele – problemy Świętego Mikołaja (3. grudnia)

20. grudnia o godzinie 19:30 w Teatrze Polskim we Wrocławiu odbędzie się realizacja telewizyjna spektaklu kabaretowego "Neo-Nówka i przyjaciele – problemy Świętego Mikołaja". Oprócz Kabaretu Neo-Nówka wystąpią także: Kabaret Ani Mru-Mru, Kabaret Paranienormalni, Kabaret Smile, Adrianna Borek, zespół Żarówki i zespół Mikromusic.
Emisja w TVP2 26. grudnia


VII Świdnickie Integracje Kabaretowe (29. listopada)

12. grudnia o godzinie 17:00 i 19:45 w I Liceum Ogólnokształcącym w Świdnicy odbędą się VII Świdnickie Integracje Kabaretowe. Gościem VII ŚwInKi będzie Kabaret Neo-Nówka.
Cena biletu: 50 zł w przedsprzedaży, 60 zł w dniu koncertu. Bilety do nabycia: Ardik Media ul. Of. Oświęcimskich 6, I Liceum Ogólnokształcące (księgowość) ul. Pionierów 30, Zakład Fotograficzny ul. Różana 7, Informacja Turystyczna Rynek.


VI Festiwal Kabaretu w Zielonej Górze (14. listopada)

W dniach 2-5 grudnia w Zielonej Górze odbędzie się VI Festiwal Kabaretu w Zielonej Górze. Program festiwalu:

2. grudnia (czwartek):
18:00 (Aula, ul. Podgórna) – Czwartkowy koncert galowy
Wystąpią gwiazdy: Kabaret Limo, Kabaret Paranienormalni
Impreza towarzysząca: Pojedynek improwizowany – impreza z udziałem gwiazd i gości festiwalowych
Ceny biletu: 35 zł normalny, 20 zł ulgowy

3. grudnia (piątek):
18:00 (Aula, ul. Podgórna) – Piątkowy koncert galowy
Wystąpią gwiazdy: Kabaret Hrabi, Kabaret Czesuaf
Impreza towarzysząca: Gladiatorzy sceny
Prowadzenie: Jarosław Marek Sobański
Ceny biletu: 35 zł normalny, 20 zł ulgowy

4. grudnia (sobota):
18:00 (miejsce: Aula, ul. Podgórna) – Sobotni koncert galowy
Wystąpią gwiazdy: Kacper Ruciński, Kabaret Neo-Nówka
I Impreza towarzysząca: "Eurowizja" – impreza z udziałem gwiazd i gości festiwalowych
Prowadzenie: Jarosław Marek Sobański, Kamil Piróg
Ceny biletu: 35 zł normalny, 20 zł ulgowy
22:15 (Miejsce Kawon, ul. Zamkowa) – "Co autor miał na mysli" – impreza autorska Kabaretu Hrabi z udziałem gwiazd i gości festiwalowych
Prowadzenie: Kabaret Hrabi
Cena biletu: 20 zł

5. grudnia (niedziela):
18:00 (Aula, ul. Podgórna) – "Miasteczko" spektakl z piosenkami Kabaretu Starszych Panów
Zapowiedź szlachetna: Andrzej Poniedzielski
Ceny biletu: 30 zł normalny, 15 zł ulgowy


Program IV Szczecińskiego Przeglądu Autorskich Kabaretów SZPAK (1. listopada)

W dniach 20–21 listopada i 25–28 listopada 2010 odbędzie się IV Szczeciński Przegląd Autorskich Kabaretów SZPAK. Program festiwalu:

20–21. listopada (sobota-niedziela):
Warsztaty kabaretowe – prowadzenie Władysław Sikora

25. listopada (czwartek):
(Studio S1 im. Jana Szyrockiego, Polskie Radio Szczecin)
pokaz powarsztatowy, prowadzenie – Władysław Sikora
Kabaret Szarpanina, gwiazda wieczoru – Kabaret Jurki

Polskie Radio Szczecin
Radiowa Noc Kabaretowa – transmisja kabaretonu otwierającego IV SZPAKa

26. listopada (piątek):
(Teatr Lalek Pleciuga)
pokazy konkursowe: Kabaret IDEA, Kabaret Numer Dwa, Kabaret PUK, Kabaret Sakreble, Kabaret Weźrzesz
gwiazda wieczoru – Kacper Ruciński stand up
prowadzenie – Grzegorz Dolniak (Kabaret Szarpanina)

27. listopada (sobota):
(Teatr Lalek Pleciuga)
pokazy konkursowe: Kabaret Chyba, Kabaret Svenson Band, Kabaret Róbmy Swoje, Kabaret Ymlaut, Kabaret Na Ostatnią Chwilę
wieczór improwizacji – Ad Hoc (Kraków), W gorącej wodzie KOMPANI (Trójmiasto)
prowadzenie – Grzegorz Dolniak (Kabaret Szarpanina)

28. listopada (niedziela):
(Teatr Lalek Pleciuga)
koncert finałowy "Ku chwale absurdu!"
spektakl kabaretowy na podstawie tekstów Rolanda Topora
scenariusz i reżyseria – Jerzy Jan Połoński
scenografia i stroje – Karolina "Mysz" Grzeszczuk
wystąpią – Kabaret Szarpanina, laureaci i uczestnicy konkursu
gwiazda wieczoru – Kabaret Limo


1. Łódzki Festiwal Kabaretowy (27. lipca)

20. listopada o godzinie 18:00 w Atlas Arena w Łodzi odbędzie się 1. Łódzki Festiwal Kabaretowy.
Wystąpią: Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Paranienormalni, Kabaret pod Wyrwigroszem
Kabaretowa wojna gangów: Kabaret Widelec, Kabaret Chyba, Kabaret Czesuaf
Prowadzenie: Katarzyna Pakosińska i Krzysztof Szubzda


Program VII Przeglądu Kabaretowego Stolica (30. października)

W dniach 18–21 listopada 2010 w Warszawie odbędzie się VII Przegląd Kabaretowy Stolica. Program festiwalu:

18. listopada (czwartek):
19:30 (Dom Sztuki, ul. Wiolinowa 14) – Dzień Mostu Nad Pustynią – improwizacje w wykonaniu koalicji kabaretów warszawskich z gościnnym udziałem Kabaretu Limo

19. listopada (piątek):
18:30 (Okęcka Sala Widowiskowa, ul. 1 Sierpnia 36a) – Konkurs – 4 kabarety + Kabaret Macież

20. listopada (sobota):
16:00 (Okęcka Sala Widowiskowa, ul. 1 Sierpnia 36a) – Konkurs – 3 kabarety + Kabaretus Fraszka
18:45 (Okęcka Sala Widowiskowa, ul. 1 Sierpnia 36a) – Konkurs – 3 kabarety + Kabaret Limo

21. listopada (niedziela):
16:00 (Centrum Artystyczne Fabryka Trzciny, ul. Otwocka 14) – Finał – 5 finalistów + Kabaret Moralnego Niepokoju

W konkursie: Kabaret Chyba, Kabaret IDEA, Liquidmime, Kabaret Noł Nejm, Kabaret Numer Dwa, Kabaret Paralaksa, Paweł Reszela Stand-Up Comedy, Kabaret Szarpanina, Kabaret Weźrzesz, Kabaret Z Konopi


Program XXVI Ogólnopolskich Spotkań z Piosenką Kabaretową OSPA (30. października)

W dniach 19–20 listopada 2010 w Ostrołęce odbędą się XXVI Ogólnopolskie Spotkania z Piosenką Kabaretową OSPA. Program festiwalu:

19. listopada (piątek):
17:00 – Koncert konkursowy
Prowadzenie: Jarosław Marek Sobański
Jury: Maria Czubaszek, Teresa Drozda, Krzysztof Jaślar, Marek Markiewicz
20:30 – Pierwszy wieczór kabaretowy
Kabaret Czesuaf w programie Stereo Typy
Liquidmime w programie Wirtualna człowieczystość
Piotr Bałtroczyk w programie Histeryjki, czyli w 80 min. dookoła Polski

20. listopada (sobota):
19:00 – Koncert laureatów
20:00 – Drugi wieczór kabaretowy
Kabaret Nowaki w programie Trzy pokoje
Miasteczko – spektakl z piosenkami Kabaretu Starszych Panów; występują: Władysław Sikora, Tomasz Łupak, Janusz Pietruszka, Ewa Stasiewicz, Bartosz Klauzinski, Małgorzata Szapował, Magdalena Mleczak, Agnieszka Litwin-Sobańska, Wojciech Kamiński, Adrianna Borek, Tomasz Marciniak i zespół taneczny Slayd; akompaniament: Albert Bezdziczek


Kabaret Ani Mru-Mru i goście (25. września)

16. listopada o godzinie 19:00 w Sali Kongresowej w Warszawie odbędzie się Galowy Wieczór Kabaretowy: Kabaret Ani Mru-Mru, Kabaret Młodych Panów, Kabaret Smile, Kabaret Słoiczek po Cukrze.


Kabaretowa Noc Listopadowa (11. października)

11. listopada o godzinie 19:30 w Teatrze Muzycznym w Gdyni odbędzie się Kabaretowa Noc Listopadowa Gdynia 2010.
Wystąpią: Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Hrabi, Kabaret Jurki, Kabaret Limo, Kabaret Czesuaf, Marcin Wójcik, Andrzej Poniedzielski, Justyna Szafran, Bartłomiej Kasprzykowski
Prowadzenie: Robert Górski


XV Urodzinowa Rybnicka Jesień Kabaretowa Ryjek (29. września)

W dniach 25-31 października w Rybniku odbędzie się XV Urodzinowa Rybnicka Jesień Kabaretowa Ryjek. Program festiwalu:

25. października (poniedziałek):
18:00 (DKF "Ekran" Rybnik) – Rejs (reż. Marek Piwowski) i Pół żartem, pół serio (reż. Billy Wilder)
Cena biletu: 15 zł
21:00 (Kulturalny Club) – Transcendentalny Szansonista – projekt specjalny członków Kabaretu Łowcy.B
Cena biletu: 20 zł

26. października (wtorek):
16:30 (Rybnickie Centrum Kultury) – Finał Szkoły Dobrych Pomysłów – warsztatów kabaretowych prowadzonych przez Kabaret Młodych Panów
Wstęp bezpłatny
19:30 (Rybnickie Centrum Kultury) – Galowy Wieczór Kabaretowy – Kabaret Ani Mru-Mru, Kabaret Młodych Panów, Kabaret Smile, Kabaret Słoiczek po Cukrze
Cena biletu: 55 zł

27. października (środa):
18:00 (Fundacja Elektrowni Rybnik) – One Ryj Show – Konkurs Solistów: Jacek Ziobro, Kabaret Tenor, Katarzyna Piasecka, Kacper Ruciński
Kabaret pod Wyrwigroszem
Cena biletu: 50 zł

28. października (czwartek), godz. 18:00 (Fundacja Elektrowni Rybnik):
Mały Ryjek (Kabaret Chyba, Kabaret Czwarta Fala, Kabaret Kałasznikof, Liquidmime, Kabaret Szarpanina)
Miasteczko – spektakl z piosenkami Kabaretu Starszych Panów (Kabaret Jurki, Kabaret Słuchajcie, Kabaret Babeczki z Rodzynkiem, Kabaret Hlynur, Władysław Sikora)
Cena biletu: 50 zł

29. października (piątek), godz. 17:00 (Fundacja Elektrowni Rybnik):
Konkurs Główny I
Wieczór Komedii Improwizowanej – Grupa Ad-hoc z Krakowa
Cena biletu: 70 zł

30. października (sobota), godz. 16:00 (Fundacja Elektrowni Rybnik):
Konkurs Główny II
Konkurs piosenki o Melodyjną Nagrodę im. Artura
Konkurs filmowy o Złotą Kasetę
Cena biletu: 70 zł

31. października (niedziela):
20:00 (Rybnickie Centrum Kultury) – Koncert Finałowy XV Urodzinowej Rybnickiej Jesieni Kabaretowej
prowadzenie: Piotr Bałtroczyk
wystąpią: Kabaret Młodych Panów, Kabaret Paranienormalni, Kabaret Ani Mru-Mru, Kabaret Łowcy.B, Kabaret Grzegorz Halama Oklasky, Kabaret Limo, Kabaret Adin, Kabaret Jurki, Kabaret Nowaki, Kabaret Smile, Kabaret Weźrzesz oraz Laureat One Ryj Show
Realizacja telewizyjna: Polsat
Cena biletu: 100 zł sala, 80 zł balkon

Sprzedaż wszystkich biletów rusza 4. października 2010 roku o godzinie 12:00 tylko na portalu BiletyNaKabarety.pl


IV Kabareton Warszawski (22. września)

Encyklopedia Kabaretu została patronem IV Kabaretonu Warszawskiego.
IV Kabareton Warszawski odbędzie się 26. października o godzinie 19:00 w Sali Kongresowej w Warszawie.
Wystąpią: Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Hrabi, Kabaret Jurki, Kabaret Widelec, Kabaret Chyba, Artur Andrus


VIII Trybunały Kabaretowe (22. sierpnia)

W dniach 14–17 października 2010 w Piotrkowie Trybunalskim odbędą się VIII Trybunały Kabaretowe. Program festiwalu:

14. października (czwartek):
19:00 (Sala Kameralna stowarzyszenia "Busola" przy Sienkiewicza 7) – Koncert
Cena biletu: 15 zł

15. października (piątek):
17:00 (Sala Widowiskowa MOK przy Al.3-go Maja 12) – Prezentacje konkursowe
Cena biletu: 10 zł
19:00 (Sala Widowiskowa MOK przy Al.3-go Maja 12) – Konkurs na Wpis do Konstytucji Kabaretowej – nowa formuła, Kabaret Hrabi
Cena biletu: 35 zł
22:00 (Sala Kameralna stowarzyszenia "Busola" przy Sienkiewicza 7) – Clubing pubing z Kabaretem Chyba spotkanie artystyczno-integracyjne
Wstęp dla uczestników festiwalu

16. października (sobota):
15:00 (Sala Widowiskowa MOK przy Al.3-go Maja 12) – Prezentacje konkursowe
Cena biletu: 10 zł
19:00 (Sala Widowiskowa MOK przy Al.3-go Maja 12) – Grupa MoCarta
Cena biletu: 35 zł
21:30 (Sala Widowiskowa MOK przy Al.3-go Maja 12) – Kabaret Paranienormalni
Cena biletu: 35 zł

17. października (niedziela):
17:00 (Sala Widowiskowa MOK przy Al.3-go Maja 12) – Koncert Laureatów (reż. Krzysztof Jaślar), Kabaret Jurki, Kabaret Słuchajcie
Cena biletu: 35 zł


VI Świdnickie Integracje Kabaretowe (15. września)

17. października o godzinie 17:00 w I Liceum Ogólnokształcącym w Świdnicy odbędą się VI Świdnickie Integracje Kabaretowe. Gościem VI ŚwInKi będzie Kabaret Skeczów Męczących.
Cena biletu: 35 zł. Bilety do nabycia: Ardik Media ul. Of. Oświęcimskich 6, I Liceum Ogólnokształcące (księgowość) ul. Pionierów 30, Zakład Fotograficzny ul. Różana 7, Informacja Turystyczna Rynek.


Pilska Noc Kabaretowa (9. września)

16. października o godzinie 18:00 w Hali Widowiskowo-Sportowej MOSiR odbędzie się Pilska Noc Kabaretowa.
Wystapią: Kabaret Neo-Nówka z zespołem Żarówki, Kabaret Młodych Panów, Kabaret Nowaki, Kabaret Babeczki z Rodzynkiem, Kabaret Jurki
Prowadzenie: Piotr Bałtroczyk


Ogólnopolski Festiwal Kabaretowy 2010 (22. sierpnia)

Opatowski Ośrodek Kultury zaprasza grupy kabaretowe z całej Polski do udziału w Ogólnopolskim Festiwalu Kabaretowym. Pierwszego dnia konkurs, drugiego występ laureatów oraz gwiazdy festiwalu.
Festiwal odbędzie się w dniach 18–19 września 2010 w Opatowie.
Regulamin i karta zgłoszenia na stronie: www.ook.internetdsl.pl
Adres organizatora: Opatowski Ośrodek Kultury, ul. Partyzantów 13 B, 27-500 Opatów, tel. (15) 868 20 12, fax: (15) 868 20 32, ook@ook.internetdsl.pl


V Świdnickie Integracje Kabaretowe (22. sierpnia)

12. września o godzinie 17:00 i 20:00 w I Liceum Ogólnokształcącym w Świdnicy odbędą się V Świdnickie Integracje Kabaretowe. Gościem V ŚwInKi będzie Kabaret Ani Mru-Mru.
Cena biletu: 45 zł, a w dniu koncertu 50 zł. Bilety do nabycia: I Liceum Ogólnokształcące (księgowość) ul. Pionierów 30, Zakład Fotograficzny ul. Różana 7, Informacja Turystyczna Rynek.


Najbliższe nagrania Kabaretowego Klub Dwójki (1. września)

Najbliższe nagrania Kabaretowego Klub Dwójki odbędą się 7. i 8. września o godz. 18:45 w Studiu TV w Łęgu w Krakowie.

7. września
Temat: Grzyby – Ireneusz Krosny, Kabaret Słuchajcie, "Ławeczka" z Rancza
Temat: ZOO – Kabaret Limo, Kabaret Świerszczychrząszcz, gościnnie: Zbigniew Wodecki
8. września
Temat: "Na fali" – Kabaret Skeczów Męczących, Kabaret Widelec, gościnnie: Henryk Sawka
Temat: Mongolia – Grzegorz Halama, Katarzyna Piasecka, gościnnie: Tomasz Jachimek, Jerzy Jan Połoński, Adam Sajnuk

Prowadzenie: Robert Górski, Marcin Wójcik


Nagrania serialu Spadkobiercy (14. lipca)

Najbliższe nagrania serialu Spadkobiercy odbędą się 30. sierpnia o godzinie 16:00 i 19:00 w Teatrze Bajka w Warszawie.
W serialu występują m.in.: Artur Andrus, Robert Górski, Piotr Bałtroczyk, Joanna Kołaczkowska, Marcin Wójcik, Michał Wójcik, Wojciech Kamiński, Agnieszka Litwin-Sobańska, Janusz Rewers, Wojciech Tremiszewski, Maria Czubaszek.
Pomysłodawca i szef całego przedsięwzięcia: Dariusz Kamys.


Wesoły Autobus czyli Kabaret na kółkach (27. lipca)

28. sierpnia o godzinie 18:00 w Twierdzy Boyen w Giżycku odbędzie się kabareton Wesoły Autobus czyli Kabaret na kółkach.
Wystąpią: Kabaret Hrabi, Kabaret DNO, Kabaret Jurki, Kabaret Widelec


Turniej o Złotą Szpilkę (28. lipca)

Kabarety, które zakwalifikowały się do Turnieju o Złotą Szpilkę XXXI Lidzbarskich Wieczorów Humoru i Satyry:

18.08.2010

19.08.2010

20.08.2010


XXXI Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry (5. lipca)

W dniach 18–21 sierpnia w Lidzbarku Warmińskim odbędą się XXXI Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry. Program festiwalu:

18. sierpnia (środa):
15:30 (scena przy Wysokiej Bramie) – Uroczyste otwarcie XXXI LWHiS – Zespoły ludowe, przekazanie kabareciarzom kluczy do bram miasta, otwarcie wystawy zdjęć, przejazd bryczek i wozów drabiniastych z pięknymi ludowymi dziewczynami
16:00 (Lidzbarski Dom Kultury) – I Turniej Kabaretowy o Złotą Szpilkę
Ceny biletów: 15 zł i 8 zł (studencki)
21:00 (Lidzbarski Dom Kultury) – Ja3 (Ja do trzeciej), czyli dwa do jednego w wykonaniu Teatru Konsekwentnego: Tomasz Jachimek, Jerzy Jan Połoński, Adam Sajnuk; teksty: Tomasz Jachimek
Cena biletu: 30 zł

19. sierpnia (czwartek):
16:00 (Lidzbarski Dom Kultury) – II Turniej Kabaretowy o Złotą Szpilkę
Ceny biletów: 15 zł i 8 zł (studencki)
20:00 (Lidzbarski Dom Kultury) – Kabaretowe Wesele – Na scenie kabarety konkursowe i goście specjalni; reżyseria: Radosław Bielecki (Kabaret Neo-Nówka)
Cena biletu: 30 zł
22:00 (Lidzbarski Dom Kultury) – Osiecka Norway – koncert norweskiego zespołu Karuzela Group z Grzechem Piotrowskim
Wstęp wolny

20. sierpnia (piątek):
16:00 (Lidzbarski Dom Kultury) – III Turniej Kabaretowy o Złotą Szpilkę
Ceny biletów: 15 zł i 8 zł (studencki)
20:00 (Lidzbarski Dom Kultury) – The Kumpels – Wieczór Improwizacji – Siedem Razy Jeden i W Gorącej Wodzie Kompani
Cena biletu: 10 zł
22:00 (Lidzbarski Dom Kultury) – The Beatles – Zielonogórskie Zagłębie Kabaretowe – Alicja Sobańska, Małgorzata Szapował, Magdalena Mleczak, Janusz Rewers, Michał Zenkner, Ewa Stasiewicz, Radosław Bielecki, Leszek Jenek, Władysław Sikora, Marcin Osiewicz, Rafał Wójtowicz, Piotr Spychała
Cena biletu: 30 zł

21. sierpnia (sobota):
12:00 (Lidzbarski Dom Kultury) – Rozmowy kontrolowane, czyli spotkanie jurorów z kabaretami konkursowymi
16:00 (Aleja Polskiego Kabaretu) – Odsłonięcie 4 tablic
19:00 (Amfiteatr koło Zamku) – Koncert Laureatów XXXI LWHiS
20:00 (Amfiteatr koło Zamku) – Kabaretowa Noc pod Gwiazdami – Kraków dla Lidzbarka
Scenariusz i prowadzenie: Formacja Chatelet; reżyseria: Beata Harasimowicz
Wystąpią: Grupa Rafała Kmity, Kabaret pod Wyrwigroszem, Andrzej Grabowski, Zbigniew Wodecki z zespołem, Artur Andrus, Grupa MoCarta, Kabaret Nowaki, Robert Kasprzycki, Michał Zabłocki
Ceny biletów: 40 zł, 65 zł, 95 zł, 105 zł, 125 zł


II Zielonogórska Noc Kabaretowa czyli Kabaretobranie 2010 (15. czerwca)

14. sierpnia o godzinie 19:00 w Amfiteatrze w Zielonej Górze odbędzie się II Zielonogórska Noc Kabaretowa.
Wystąpią: Piotr Bałtroczyk, Artur Andrus, Stanisław Tym, Andrzej Grabowski, Grupa Rafała Kmity, Kabaret Ciach, Kabaret Jurki, Kabaret Smile, Kabaret Limo, Kabaret Babeczki z Rodzynkiem, Kabaret DNO


II Letnia Sesja Śmiechoterapii (7. maja)

11. sierpnia o godzinie 19:00 w Amfiteatrze w Olsztynie odbędzie się II Letnia Sesja Śmiechoterapii.
Wystąpią: Kabaret Ani Mru-Mru, Kabaret Młodych Panów, Kabaret Smile, Kabaret Słoiczek po Cukrze


KMN Studenckim Produktem Roku (7. czerwca)

Kabaret Moralnego Niepokoju został wybrany Studenckim Produktem Roku w kategorii "Studencka COOLTURA – ulubiony film, książka lub wykonawca". Organizatorem plebiscytu Studencki Produkt Roku jest studencki magazyn "?Dlaczego".


Wieczory Kabaretowe w Dolinie Charlotty (25. maja)

17.07, 25.07 i 07.08 w Słupsku o godzinie 19:00 odbędą się Wieczory Kabaretowe w Dolinie Charlotty.
Wystąpią:
17.07.2010 – Piotr Bałtroczyk, Andrzej Grabowski, Cezary Pazura, Grzegorz Halama, Jerzy Kryszak.
25.07.2010 – Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Czesuaf, Kabaret Tenor, Kabaret Jurki.
07.08.2010 – Kabaret Ani Mru-Mru, Kabaret Młodych Panów, Kabaret Smile, Kabaret Słoiczek po Cukrze.


Kabareton w Zakopanem (14. lipca)

31. lipca o godzinie 19:30 w namiocie na Równi Krupowej w Zakopanem odbędzie się kabareton, w którym wystąpią: Kabaret Łowcy.B oraz Marcin Stręk.


XVI Mazurskie Lato Kabaretowe Mulatka (7. lipca)

W dniach 27-31 lipca w Ełckim Centrum Kultury w Ełku odbędzie się XVI Mazurskie Lato Kabaretowe Mulatka. Program festiwalu:

27. lipca (wtorek):
18:00 – Konkurs o Grand Prix – wystąpią: Kabaret Z Nazwy, Kacper Ruciński, Kabaret Szarpanina, Kabaret Chwilowo Kaloryfer
Cena biletu: 8 zł
21:30 – Wieczór z Gwiazdą – Grupa Rafała Kmity w programie Dość!... dobry wyrób kabaretopodobny
Ceny biletów: 20 zł i 25 zł

28. lipca (środa):
18:00 – Konkurs o Grand Prix – wystąpią: Liquidmime, Kabaret Chyba, Kabaret Zwiększonego Ryzyka, Kabaret Czołówka Piekła
Cena biletu: 8 zł
21:30 – Wieczór z Gwiazdą – Po kobiecej stronie mocy w wykonaniu m.in.: Katarzyny Piaseckiej, Agnieszki Litwin Sobańskiej, Magdaleny Mleczak, Małgorzaty Szapował, Doroty Halamy, Anny Osińskiej
Ceny biletu: 20 zł i 25 zł

29. lipca (czwartek):
18:00 – Konkurs o Grand Prix – wystąpią: Kabaret PUK, Kabaret Statyf, Kabaret Kałasznikof, Kabaret Na Ostatnią Chwilę, Kabaret Róbmy Swoje
Cena biletu: 8 zł
21:30 – Wieczór z Gwiazdą – Kabaret Kwartet Okazjonalny

30. lipca (piątek):
18:00 – Konkurs o Nagrodę Publiczności
Cena biletu: 8 zł
21:00 (Scena Plenerowa ECK) – Kabareton Laureatów Nagród Publiczności – prowadzenie: Artur Andrus; wystąpią: Kabaret DNO, Kabaret Jurki, Kabaret Stado Umtata, Kabaret Łowcy.B, Kabaret Noł Nejm
Ceny biletu: 80 zł (loża), 50 zł (miejsce siedzące), 20 zł (miejsce stojące)

31. lipca (sobota):
19:00 – Koncert Laureatów – prowadzenie: Joanna Kołaczkowska i Dariusz Kamys
Ceny biletów: 20 zł i 25 zł
22:00Kabaret Hrabi w programie Pienia i jęki Hrabiego piosenki
Ceny biletów: 30 zł i 35 zł

Karnet: 150 zł
Konferansjerzy: Leszek Jenek i Wojciech Kamiński
Jury: Krzysztof Jaślar, Grzegorz Miecugow, Rafał Kmita, Janusz Rewers


Kołobrzeska Noc Kabaretowa (9. lipca)

30. lipca o godzinie 20:30 w Amfiteatrze w Kołobrzegu odbędzie się Kołobrzeska Noc Kabaretowa.
Wystąpią: Kabaret Neo-Nówka, Kabaret Paranienormalni, Kabaret Skeczów Męczących, Kabaret Nowaki, Jacek Ziobro
Oprawa muzyczna: Zespół Żarówki


Country Kabareton (9. czerwca)

25. lipca o godzinie 19:00 w Amfiteatrze w Mrągowie odbędzie się Country Kabareton.
Wystąpią: Kabaret pod Wyrwigroszem, Grzegorz Halama, Kabaret Młodych Panów, zespół Boys, Grupa Furmana, Trace, Fayerwerk, Hamak.
Impreza odbędzie się w ramach XXIX Festiwalu Piknik Country Mrągowo 2010.


XII Mazurska Noc Kabaretowa (25. maja)

17. lipca o godzinie 19:30 w Amfiteatrze w Mrągowie odbędzie się XII Mazurska Noc Kabaretowa.
Wystąpią: Grupa MoCarta, Kabaret Łowcy.B, Kabaret pod Wyrwigroszem, Kabaret Skeczów Męczących, Kabaret Czesuaf, Kabaret Koń Polski, Kabaret Młodych Panów, Kabaret Smile, Kabaret DNO, Kabaret Chyba, Kabaret Nowaki, Sonia Bohosiewicz, Maja Bohosiewicz, Katarzyna Zielińska
Prowadzenie: Robert Górski i Mikołaj Cieślak
Oprawa muzyczna: The Jobers, wystąpi także zespół taneczny Squad


II Noc Kabaretowa w Dolinie Charlotty (2. maja)

26. czerwca o godzinie 20:00 w Amfiteatrze Dolina Charlotty w Słupsku odbędzie się II Noc Kabaretowa w Dolinie Charlotty.
Wystąpią: Kabaret Paranienormalni, Kabaret pod Wyrwigroszem, Kabaret Nowaki, Kabaret Ciach, Stanisław Tym. Prowadzenie: Jacek Ziobro


Kabareton nad Bobrem (2. maja)

25. czerwca o godzinie 19:30 w Amfiteatrze na terenie Ośrodka Wodno-Sportowego w Bolesławcu odbędzie się Kabareton nad Bobrem.
Wystąpią: Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Skeczów Męczących, Krzysztof Piasecki, Kabaret Tenor, Kabaret Babeczki z Rodzynkiem, Jacek Ziobro


Szczecińska Noc Kabaretowa (30. kwietnia)

25. czerwca o godzinie 20:00 w Teatrze Letnim (Amfiteatrze) w Szczecinie odbędzie się Szczecińska Noc Kabaretowa.
Wystąpią: Kabaret Paranienormalni, Stanisław Tym, Kabaret Ciach i Kabaret Nowaki. Prowadzenie: Tomasz Marciniak i Kamil Piróg


Poznańska Noc Kabaretowa (19. maja)

24. czerwca o godzinie 20:30 na Dziedzińcu CK Zamek w Poznaniu odbędzie się Poznańska Noc Kabaretowa.
Wystąpią: Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Czesuaf, Kabaret 6 Dioptrii, Kabaret Krzesełko, Kabaret Czołówka Piekła, Kabaret Małże, Marta Lisiewicz


I Letnia Sesja Śmiechoterapii (5. maja)

23. czerwca o godzinie 19:00 w Amfiteatrze w Olsztynie odbędzie się I Letnia Sesja Śmiechoterapii.
Wystąpią: Kabaret Paranienormalni, Kabaret Nowaki


Werdykt 26. Przeglądu Kabaretów PaKA (15. maja)


Kabaretowa Noc Czerwcowa (14. marca)

9. czerwca o godz. 19:30 w Amfiteatrze w Parku Sowińskiego w Warszawie odbędzie się Kabaretowa Noc Czerwcowa.
Wystąpią: Kabaret Paranienormalni, Kabaret DNO, Kabaret Czesuaf, Kabaret Nowaki, Kabaret Widelec


Przełożenie Inowrocławskiej Nocy Kabaretowej (23. kwietnia)

Inowrocławska Noc Kabaretowa została przełożona na 4. czerwca 2010 roku, godz. 19:00.
Wystąpią: Kabaret Paranienormalni, Kabaret pod Wyrwigroszem, Kabaret Skeczów Męczących


VII Sopocka Noc Kabaretowa (30. kwietnia)


Kabaretowa Majówka (18. maja)

29. maja o godzinie 19:00 w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu odbędzie się Kabaretowa Majówka.
Wystąpią: Kabaret Ani Mru-Mru, Kabaret Młodych Panów, Kabaret Słoiczek po Cukrze, Kabaret Smile


Szczecińska Gala Kabaretowa (2. kwietnia)

29. maja o godz. 18:30 w Teatrze Letnim (Amfiteatrze) w Szczecinie odbędzie się Szczecińska Gala Kabaretowa.
Wystąpią: Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Hrabi, Kabaret Limo, Kabaret Jurki, Kabaret Adin, Kabaret Tenor, Kabaret Szarpanina, Artur Andrus.
Scenariusz i reżyseria: Kabaret Hrabi


Rozwiązanie konkursu na logo Encyklopedii Kabaretu (28. kwietnia)

Konkurs na logo Encyklopedii Kabaretu zwyciężyła pani Marta. Gratulujemy!


Bytomski Juwenaliowy Kabareton (20. maja)

24. maja o godzinie 19:00 w Auli Kolegium Nauczycielskiego w Bytomiu odbędzie się Bytomski Juwenaliowy Kabareton.
Wystąpią: Kabaret Kałasznikof, Kabaret N.O.C., Kabaret Noł Nejm
Cena biletu-cegiełki: 5 zł. Cegiełki zostaną w całości przeznaczone na obóz integracyjny wspólnoty Burego Misia – czyli zrzeszający osoby niepełnosprawne ze Śląska i całej Polski wraz z pełnosprawnymi wolontariuszami.


Przełożenie III Świdnickich Integracji Kabaretowych (14. kwietnia)

Informacja od organizatorów Świdnickich Integracji Kabaretowych:
Ze względu na zaistniałą sytuację, występ Kabaretu Moralnego Niepokoju został przełożony na 22.05.2010 r. godz. 20:30 (jest to pierwszy możliwy termin Kabaretu Moralnego Niepokoju). Osoby, którym termin ten nie odpowiada mogą zamienić bilety na Występ Kabaretu Hrabi, który odbędzie się 09.05.2010 r. godz. 17:00 (różnicę w cenie zwrócimy) lub oddać je do dn. 23.04.2010 r. w siedzibie firmy ARDiK Media ul. Ofiar Oświęcimskich 6, Świdnica


Pierwsza Majowa Noc Kabaretowa (30. kwietnia)

21. maja o godzinie 19:00 w Amfiteatrze w Siedlcach odbędzie się Pierwsza Majowa Noc Kabaretowa.
Wystąpią: Jacek Ziobro, Krzysztof Piasecki, Kabaret Babeczki z Rodzynkiem, Kabaret Neo-Nówka, Kabaret Paranienormalni


Majowe Jaja (23. kwietnia)

16. maja o godzinie 19:30 w Amfiteatrze w Parku Sowińskiego w Warszawie odbędzie się kabareton Majowe Jaja. Wcześniej (o godzinie 12:30 na Stadionie Polonii Warszawa ul. Konwiktorska 6) odbędzie się mecz Reprezentacji Polskich Kabareciarzy przeciwko artystom zrzeszonym w RAP.
Zmierzą się na nogi i słowa miedzy innymi: Kabaret Łowcy.B, Kabaret Smile, Kabaret Limo, Tomasz Jachimek, Kabaret Widelec, Kabaret Czesuaf oraz Stefan Friedmann, Tomasz Schiemscheiner, Mariusz Czajka, Maciej Robakiewicz, Piotr Zelt, Tomasz Sapryk, Jacek Kopczyński, Tomasz Bednarek. Część muzyczną wypełni zespół RAP. Dla widzów w Amfiteatrze wystąpią wokaliści: RAFF, Michał Milowicz, Adam Wolski, Ferid


Nowy program 26. Przeglądu Kabaretów PaKA (21. kwietnia)

12.05.2010 (środa):
18:30 – WIECZÓR OSTATNIEJ SZANSY
Wystąpią: Kabaret Statyf, Kabaret IDEA, Kabaret Kałasznikof, Marcin Stręk
Prowadzenie: Joanna Kołaczkowska i Dariusz Kamys
Gość wieczoru: Kabaret Hrabi z programem Savoir vivre
13.05.2010 (czwartek):
16:00 – TabloPAKA – Wernisaż
17:00 – PREZENTACJE KONKURSOWE cz. 1
Wystąpią: Kabaret Svenson Band, Kabaret Chyba, Liquidmime, Kabaret Szarpanina
Prowadzenie: Bartosz Demczuk i Robert Korólczyk (Kabaret Młodych Panów)
20:30 – "CO PISZCZY W TRAWIE" – czyli kabarety w nowych odsłonach
Wystąpią: Kabaret Łowcy.B, Kabaret Młodych Panów, Kabaret Słuchajcie, Kabaret Czesuaf, Kabaret DNO
Prowadzenie: Kabaret Łowcy.B
23:45SPADKOBIERCY – serial improwizowany
reż. Dariusz Kamys
14.05.2010 (piątek):
17:00 – PREZENTACJE KONKURSOWE cz. 2
Wystąpią: Zwycięzca WOSZ, Kabaret Hlynur, Kacper Ruciński, Kabaret PUK
Prowadzenie: Maciej Kliś
20:30 – "MIMOCHODEM – IRENEUSZ KROSNY I JEGO GOŚCIE"
Wystąpią: Ireneusz Krosny, Andrzej Poniedzielski, Artur Andrus, Kabaret Smile
Scenariusz: Ireneusz Krosny
23:30 – NOC KABARETOŻERCÓW – czyli kabarety kręcą
15.05.2010 (sobota):
16:00 – PYTANIA NIEKONTROLOWANE DO JURORÓW 26. PAKI zadaje Agnieszka Kozłowska
17:00 – ONE MEN SHOW – czyli Piotr Bałtroczyk prezentuje
21:00 – KONCERT LAUREATÓW 26. PRZEGLĄDU KABARETÓW PAKA
Prowadzenie: Piotr Bałtroczyk
Gość specjalny: R. Kasprzycki
16.05.2010 (niedziela):
20:30 – Kraków Wiosna i kabaret
Wystąpią: Sonia Bohosiewicz, Jacek Fedorowicz, Tomasz Jachimek, Piotr Bałtroczyk, Krzysztof Piasecki oraz laureaci 26. PaKI


Przełożenie XXVI Przeglądu Kabaretów PaKA (10. kwietnia)

Informacja ze strony Przeglądu Kabaretów PaKA:
Szanowni Państwo, w związku z zaistniała sytuacją pragniemy poinformować, ze termin 26. PAKI ulega zmianie. Ze swojej strony dołożymy starań, aby wszyscy uczestnicy Przeglądu mieli możliwość pełnego uczestniczenia w imprezie. Musimy zatem skonsultować terminy ze wszystkimi występującymi artystami, jurorami i innymi osobami zainteresowanymi udziałem w PACE.. W ciągu kilku dni podamy nowy termin i program tegorocznej PAKI


Finaliści PaKI (28. marca)

Kabarety zakwalifikowane do Konkursu 26. PaKI:

15.04.2010

16.04.2010


Kabareton "(O) POLSKI" (15. marca)

9. maja o godzinie 19:00 na Stadionie miejskim w Opolu odbędzie się Kabareton "(O) POLSKI".
Wystąpią: Kabaret Neo-Nówka, Grzegorz Halama, Jacek Ziobro, Kabaret Nowaki.


IV Świdnickie Integracje Kabaretowe (21. kwietnia)

9. maja o godzinie 17:00 w I Liceum Ogólnokształcącym w Świdnicy odbędą się IV Świdnickie Integracje Kabaretowe. Gościem IV ŚwInKi będzie Kabaret Hrabi.


Katowicka Noc Kabaretowa (10. marca)

8. maja o godz. 19:00 w katowickim Spodku odbędzie się Katowicka Noc Kabaretowa.
Wystąpią: Kabaret Paranienormalni, Kabaret pod Wyrwigroszem, Kabaret Skeczów Męczących, Kabaret Nowaki oraz Kabaret Babeczki z Rodzynkiem.


Lubańska Noc Kabaretowa 2010 (16. marca)

7. maja o godz. 19:00 w Amfiteatrze w Lubaniu odbędzie się Lubańska Noc Kabaretowa 2010.
Wystąpią: Jacek Ziobro, Krzysztof Piasecki, Kabaret Nowaki, Kabaret pod Wyrwigroszem, Kabaret Paranienormalni.


II Flying Mole Festiwal (5. kwietnia)

Program II Flying Mole Festiwal:

23.04.2010 (piątek):
18:00 – Pokazy konkursowe ODSŁONA PIERWSZA (trzy kabarety)
20:30 – Pokazy konkursowe ODSŁONA DRUGA (trzy kabarety)

24.04.2010 (sobota):
18:00 – Gala Flying Mole Festiwal – występy wszystkich nagrodzonych

Flying Mole Festiwal odbędzie się w Piwnicy Artystycznej KAWON w Zielonej Górze.


Inowrocławska Noc Kabaretowa (10. marca)

24. kwietnia o godz. 19:30 w OSiR Hali Widowiskowo-Sportowej odbędzie się Inowrocławska Noc Kabaretowa.
Wystąpią: Kabaret Paranienormalni, Kabaret pod Wyrwigroszem oraz Kabaret Skeczów Męczących.


Kabareton U Cześka na imieninach (17. marca)

20. kwietnia o godz. 20:00 w klubie Eskulap w Poznaniu odbędzie się Kabareton U Cześka na imieninach.
Wystąpią: Kabaret Czesuaf, Kabaret Tenor, Kabaret DNO, Kabaret Jurki.


Nagrania kabaretowego serialu Spadkobiercy (30. marca)

Najbliższe nagrania kabaretowego serialu Spadkobiercy odbędą się 19. kwietnia o godz. 16:00 i 19:00 w Teatrze Bajka w Warszawie.
W serialu występują m.in.: Artur Andrus, Robert Górski, Piotr Bałtroczyk, Joanna Kołaczkowska, Marcin Wójcik, Michał Wójcik, Wojciech Kamiński, Agnieszka Litwin-Sobańska, Janusz Rewers, Wojciech Tremiszewski, Maria Czubaszek. Pomysłodawca i szef całego przedsięwzięcia: Dariusz Kamys.


Stand-Up Festival (11. marca)

W dniach 21–23 kwietnia w warszawskiej Piwnicy Pod Harendą odbędą się pierwsze występy w ramach Stand-Up Festival. Program:
Środa (21.04.2010):
Główna scena: Artur Andrus
Scena debiutu: Katarzyna Piasecka, Tomasz Grdeń, Krzysztof Szubzda
Open Mike
Czwartek (22.04.2010):
Główna scena: Tomasz Jachimek
Scena debiutu: Abelard Giza, Kacper Ruciński
Open Mike
Piątek (23.04.2010):
Główna scena: Piotr Bałtroczyk
Młoda scena: Magdalena Mleczak, półfinaliści Przeglądu Kabaretów PaKA – scena stand up comedy
Open Mike


Stand-Up Festival skrócony do jednego dnia (15. kwietnia)

Komunikat ze strony Stand-Up Festiwal:
Z uwagi na zaistniałą sytuację w Kraju oraz związane z tym różnego rodzaju żałobne uroczystości, organizatorzy Stand up Festival, postanowili skrócić go do jednego dnia.
W związku z tym Festival odbędzie się tylko w dniu 23 kwietnia i udział w nim wezmą:
Piotr Bałtroczyk
Katarzyna Piasecka
Magda Mleczak
Abelard Giza
Kacper Ruciński
oraz wykonawcy Open Mike
za zmiany przepraszamy.


Program 26. Przeglądu Kabaretów PaKA (18. marca)

14.04.2010 (środa):
18:30 – WIECZÓR OSTATNIEJ SZANSY
Prowadzenie: Joanna Kołaczkowska i Dariusz Kamys
Gość wieczoru: Kabaret Hrabi z programem Savoir Vivre
bilety w cenie: ulgowe 30zł/normalne 40zł
15.04.2010 (czwartek):
16:00 – "TabloPAKA" – Wernisaż i PYTANIA NIEKONTROLOWANE DO PIOTRA BAŁTROCZYKA Zadaje Agnieszka Kozłowska
17:00 – PREZENTACJE KONKURSOWE cz. 1
Prowadzenie: Bartosz Demczuk i Robert Korólczyk (Kabaret Młodych Panów)
bilety w cenie: ulgowe 25zł/normalne 35zł
20:30 – "CO W TRAWIE PISZCZY" – czyli kabarety w nowych odsłonach, wystąpią: Kabaret Ani Mru-Mru, Kabaret Młodych Panów, Kabaret Słuchajcie, Kabaret Czesuaf, Kabaret DNO
Prowadzenie: Tomasz Jachimek
bilety w cenie: ulgowe 35zł/normalne 45zł
23:45 – NOC KABARETOŻERCÓW – czyli kabarety kręcą
bilety w cenie: 10zł
16.04.2010 (piątek):
12:00 – Kabaretowy Turniej Scrabble
17:00 – PREZENTACJE KONKURSOWE cz. 2
Prowadzenie: Bartosz Demczuk i Robert Korólczyk (Kabaret Młodych Panów)
bilety w cenie: ulgowe 25zł/normalne 35zł
20:30 – "MIMOCHODEM – IRENEUSZ KROSNY I JEGO GOŚCIE", wystąpią: Grupa MoCarta, Kabaret Młodych Panów, Kabaret Nowaki, Artur Andrus
Scenariusz i prowadzenie: Ireneusz Krosny
bilety w cenie: ulgowe 35zł/normalne 45zł
23:30Spadkobiercy – serial improwizowany
reż. Dariusz Kamys
17.04.2010 (sobota):
11:00 – Mecz piłki nożnej
16:00 – PYTANIA NIEKONTROLOWANE DO JURORÓW 26. PAKI Zadaje Agnieszka Kozłowska
17:00 – "MIŁO i miło" – koncert nie tylko IMPROWIZOWANY, wystąpią: Kabaret Hrabi, Kabaret Jurki, Kabaret Jachim Presents, Kabaret Świerszczychrząszcz, W Gorącej Wodzie Kompani
Scenariusz i prowadzenie: Kabaret Limo
bilety w cenie: ulgowe 40zł/normalne 50zł
21:00 – KONCERT LAUREATÓW 26. PRZEGLĄDU KABARETÓW PAKA
Prowadzenie: Piotr Bałtroczyk
Gość specjalny: Zbigniew Zamachowski
bilety w cenie: ulgowe 60zł/normalne 80zł/balkon 70zł
18.04.2010 (niedziela):
18:00 – "KRAKÓW, WIOSNA I KABARET" KONCERT GALOWY 26. PRZEGLĄDU KABARETÓW PAKA, wystąpią: Laureaci 26. PAKI, Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Łowcy.B
Prowadzenie: Piotr Bałtroczyk
Miejsce: Audytorium Maximum, ul. Krupnicza 35
bilety w cenie: ulgowe 60zł/normalne 80zł/strefa VIP 100zł

PaKA odbywa się w Rotundzie w Krakowie.
Wstęp na wernisaż, pytania niekontrolowane, Kabaretowy Turniej Scrabble, Spadkobierców i mecz jest wolny.

Bilety można nabyć na BiletyNaKabarety.pl oraz na stronie PaKI


III Świdnickie Integracje Kabaretowe (15. marca)

10. kwietnia o godzinie 20:30 w I Liceum Ogólnokształcącym w Świdnicy odbędą się III Świdnickie Integracje Kabaretowe. Gościem III ŚwInKi będzie Kabaret Moralnego Niepokoju.


Nagrania kabaretowego serialu Spadkobiercy (12. marca)

Najbliższe nagrania kabaretowego serialu Spadkobiercy odbędą się 29. marca o godz. 15:00 i 17:30 w Teatrze Bajka w Warszawie.
W serialu występują m.in.: Artur Andrus, Robert Górski, Piotr Bałtroczyk, Joanna Kołaczkowska, Marcin Wójcik, Michał Wójcik, Wojciech Kamiński, Agnieszka Litwin-Sobańska, Janusz Rewers, Wojciech Tremiszewski, Maria Czubaszek. Pomysłodawca i szef całego przedsięwzięcia: Dariusz Kamys


Półfinały Przeglądu Kabaretów PaKA (14. marca)

W tym roku w półfinałach Przeglądu Kabaretów PaKA zobaczymy kabarety:
25. marca: Macież, Kacper Ruciński, Babeczki z Rodzynkiem, Ymlałt, IDEA, Chyba
26. marca: Marcin Stręk, PUK, Klakier, Svenson Band, Statyf, Kałasznikof
27. marca: Dasza von Yock, Liquidmime, Róbmy Swoje, Szarpanina, Hlynur
Półfinały odbędą się w Rotundzie w Krakowie. Prowadzenie: Piotr Plewa


Premiera DVD Kabaretu Moralnego Niepokoju (25. lutego)

Dzisiaj (25.02) premiera DVD Kabaretu Moralnego Niepokoju pt. Babilon Tour.

Babylon Tour to nazwa specjalnej trasy koncertowej, jaką przygotował Kabaret Moralnego Niepokoju po największych miastach i salach Polski w 2007 roku. Na niemal dwugodzinny spektakl składają się zarówno wybrane, najlepsze skecze i piosenki zespołu z ich ponad dziesięcioletniej historii, jak i zupełnie nowe, przygotowane specjalnie na tę okazję.


Premiera płyty DVD Formacji Chatelet (18. lutego)

19. lutego o godzinie 18:00 w Media MarktSolvay Park w Krakowie odbędzie się premiera pierwszego DVD Formacji Chatelet.
Oficjalny trailer


II Świdnickie Integracje Kabaretowe (17.lutego)

16. marca o godzinie 18:30 w I Liceum Ogólnokształcącym w Świdnicy odbędą się II Świdnickie Integracje Kabaretowe. Gościem II ŚwInKi będzie Kabaret Łowcy.B.
Cena biletu: 35 zł, a w dniu koncertu 40 zł. Bilety do nabycia: I Liceum Ogólnokształcące (księgowość) ul. Pionierów 30, Zakład Fotograficzny ul. Różana 7, Informacja Turystyczna Rynek, Zakład Fotograficzny ul. Zamenhofa 46.


XI Dąbrowska Ściema Kabaretowa (8. lutego)

W dniach 12–14 marca odbędzie się XI Dąbrowska Ściema Kabaretowa DebeŚciaK. Program:
Piątek (12.03.2010)
Kabaret DNO i jego goście, czyli "Zielonogórskie Zagłębie Kabaretowe": Kabaret DNO – premiera programu, Kabaret Jurki, Kabaret Teatr Absurdu ŻŻŻŻŻ
Sobota (13.03.2010)
Konkurs z udziałem Kabaretów: Łowcy.B, Paranienormalni, Kabaret Młodych Panów, Kabaret Skeczów Męczących, Nowaki, Smile, Słoiczek po Cukrze.
Po konkursie kolejny odcinek serialu Spadkobiercy.
Niedziela (14.03.2010)
Koncert Laureatów – prowadzenie i gwiazda wieczoru: Kabaret Hrabi.


Eliminacje do Przeglądu Kabaretów PaKA (20. lutego)

W tym roku w eliminacjach do Przeglądu Kabaretów PaKA zobaczymy kabarety:
25. lutego, Wrocław, "Firlej": Nic Nie Szkodzi, Chyba, Taleja, Liquidmime, Ymlałt, Svenson Band
26. i 27. lutego, Poznań, Apollo: Klocen Wodzen Dream Team, Grupa Skromna, Komik Po Prostu Mateusz, Małże, Klakier, Babeczki z Rodzynkiem, Fachowcy, Hlynur, Szarpanina, Nie Pytaj
28. lutego, Warszawa, Dom Sztuki: IDEA, Kompania Grabi, Fak, Numer Dwa, Inaczej, Trzech
1. marca, Warszawa, Klub Progresja: Kacper Ruciński, Karol Kopiec, Marcin Stręk, Krzysztof Unrug, Bajeczka, Maciej Adamczyk
4. marca, Kraków, Rotunda: Noł Nejm, Kałasznikof, Czwarta Fala, Sakreble, O Co Chodzi, Mocarski
5. marca, Kraków, Rotunda: Weźrzesz, Masakra, Bomnieboly, 7 minut Po, Fabryka Aniołów Gipsowych, Statyf
6. marca, Kraków, Rotunda: OTOoni, Z Nazwy, Czołówka Piekła, PUK, Róbmy Swoje, Harnasie


Nagrania kabaretowego serialu Spadkobiercy (24. stycznia)

Od 28. lutego, co niedzielę, o godz. 20:30, na antenie TV4, pojawiać się będą nowe odcinki kabaretowego serialu Spadkobiercy. Nagrania odbędą się w Teatrze Bajka w Warszawie w dniach: 18. lutego, 29. marca i 19. kwietnia.
W serialu występują m.in.: Artur Andrus, Robert Górski, Piotr Bałtroczyk, Joanna Kołaczkowska, Marcin Wójcik, Michał Wójcik, Wojciech Kamiński, Agnieszka Litwin-Sobańska, Janusz Rewers, Wojciech Tremiszewski, Maria Czubaszek. Pomysłodawca i szef całego przedsięwzięcia: Dariusz Kamys.


Kabaretowy Dzień Kobiet (16. stycznia)

9. marca w Sali Kongresowej w Warszawie o godz. 19:00 odbędzie się kabareton Kabaretowy Dzień Kobiet.
Wystąpią: Kabaret Hrabi, Grupa MoCarta, Kabaret Limo, Kabaret Tenor, Kabaret Adin.
Prowadzenie: Artur Andrus. Scenariusz i reżyseria: Kabaret Hrabi.


VI Zimowa Akcja Kabaretowa ZAK (17. lutego)

W dniach 26–28 lutego odbędzie się VI Zimowa Akcja Kabaretowa ZAK. Program:
Piątek (26.02.2010)
Wprowadzenie do ZAK-a.
Otwarcie klubu festiwalowego z galerią wspomnień.
Eliminacje do Ogólnopolskiego Przeglądu Kabaretów ZAK. Wystąpią: Kabaret Chyba z Wrocławia, Kabaret Ślurp z Białegostoku, Kabaret Z Konopi z Kielc, Kabaret Na Ostatnią Chwilę. Prowadzenie: Kabaret Made In China.
Grupa "Ad-hoc" czyli Wieczór Komedii Improwizowanej. Wystąpią członkowie Grupy Rafała Kmity, Kabaretu PUK, Kabaretu UCHO, Kabaretu Chwilowo Kaloryfer, Kabaretu Róbmy Swoje.
Cena biletu: 5 zł.
Sobota (27.02.2010)
Ogólnopolski Przegląd Kabaretów ZAK. Wystąpią: Kabaret PUK z Krakowa, Kabaret Noł Nejm z Rybnika, Kacper Ruciński Stand Up z Malborka, Kabaret Kompania Grabi z Warszawy oraz zwycięzca eliminacji. Gwiazda wieczoru: Kabaret DNO. Prowadzenie: Przemysław Żejmo.
Cena biletu: 10 zł
Niedziela (28.02.2010)
Wieczór Gwiazd Kabaretu. Wystąpią: Laureaci ZAK-a 2010 oraz Tomasz Jachimek i Ireneusz Krosny. Prowadzenie: Artur Andrus.
Cena biletu: 40 zł


Finały Bitwy Kabaretowej Limo vs Świerszczychrząszcz (10. lutego)

W Krakowie (11.02), Poznaniu (14.02), Lublinie (17.02) i Bydgoszczy (26.02) odbędą się finały Bitwy Kabaretowej. W szranki staną: Kabaret Limo i Kabaret Świerszczychrząszcz.


Kabaret na cały rok (10. grudnia)

24. stycznia w Sali Kongresowej w Warszawie o godz. 17:00 odbędzie się kabareton Kabaret na cały rok.
Wystąpią: Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Ani Mru-Mru, Kabaret Limo, Kabaret Łowcy.B, Kabaret DNO, Kabaret Młodych Panów.
Scenariusz i prowadzenie: Artur Andrus, Tomasz Jachimek. Opracowanie muzyczne: Grupa MoCarta.


Kabaretowa Noc Listopadowa (27. października)

Już 11. listopada w Teatrze Muzycznym w Gdyni o godz. 18:30 odbędzie się II Kabaretowa Noc Listopadowa, którą poprowadzi Kabaret Moralnego Niepokoju. Gośćmi będą Grupa MoCarta, Kabaret Hrabi i inni.


III Kabareton Warszawski (1. września)

Już 26. października w Sali Kongresowej wystąpią: Kabaret Moralnego Niepokoju, Jerzy Kryszak, ... w ramach najważniejszego wydarzenia kabaretowego w stolicy.


Google AdSense