DebeŚciaK: Różnice pomiędzy wersjami
Z Encyklopedia Kabaretu
(→Laureaci) |
|||
Linia 1: | Linia 1: | ||
− | '''DebeŚciaK''' ('''Dąbrowska Ściema Kabaretowa''') | + | '''DebeŚciaK''' ('''Dąbrowska Ściema Kabaretowa''') – przegląd młodych, studenckich kabaretów amatorskich z całej Polski. Odbywa się on w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej, w lutym, marcu bądź kwietniu. Pomysłodawcą DebeŚciaKa jest [[Kabaret DNO]], który w 2002 roku, przy udziale Pałacu Kultury Zagłębia i wsparciu władz miasta Dąbrowa Górnicza, zorganizował ten przegląd po raz pierwszy. |
Doboru kabaretów biorących udział w konkursie dokonują organizatorzy imprezy, biorąc pod uwagę dotychczasowe dokonania i osiągnięcia kabaretu. | Doboru kabaretów biorących udział w konkursie dokonują organizatorzy imprezy, biorąc pod uwagę dotychczasowe dokonania i osiągnięcia kabaretu. | ||
Linia 11: | Linia 11: | ||
| style="background-color:PowderBlue" | '''XII DebeŚciaK''' | | style="background-color:PowderBlue" | '''XII DebeŚciaK''' | ||
|- | |- | ||
− | | I miejsce | + | | I miejsce – Tytuł DebeŚciaKa: |
| style="text-align:left" |'''[[Kabaret Świerszczychrząszcz]]''' (Szczebrzeszyn) | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Świerszczychrząszcz]]''' (Szczebrzeszyn) | ||
|- | |- | ||
− | | II miejsce | + | | II miejsce – Tytuł BeŚciaKa: |
| style="text-align:left" |'''[[Kabaret 44-200]]''' (Rybnik) | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret 44-200]]''' (Rybnik) | ||
|- | |- | ||
− | | III miejsce | + | | III miejsce – Tytuł ŚciaKa: |
| style="text-align:left" |'''[[Kabaret Słuchajcie]]''' (Zielona Góra) | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Słuchajcie]]''' (Zielona Góra) | ||
|- | |- | ||
Linia 29: | Linia 29: | ||
| style="background-color:PowderBlue" | '''XI DebeŚciaK''' | | style="background-color:PowderBlue" | '''XI DebeŚciaK''' | ||
|- | |- | ||
− | | I miejsce | + | | I miejsce – Tytuł DebeŚciaKa: |
| style="text-align:left" |'''[[Kacper Ruciński]]''' | | style="text-align:left" |'''[[Kacper Ruciński]]''' | ||
|- | |- | ||
− | | II miejsce | + | | II miejsce – Tytuł BeŚciaKa: |
| style="text-align:left" |'''[[Abelard Giza]]''' | | style="text-align:left" |'''[[Abelard Giza]]''' | ||
|- | |- | ||
− | | III miejsce | + | | III miejsce – Tytuł ŚciaKa: |
| style="text-align:left" |'''[[Kabaret Świerszczychrząszcz]]''' (Szczebrzeszyn) | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Świerszczychrząszcz]]''' (Szczebrzeszyn) | ||
|- | |- | ||
Linia 41: | Linia 41: | ||
| style="background-color:PowderBlue" | '''X DebeŚciaK''' | | style="background-color:PowderBlue" | '''X DebeŚciaK''' | ||
|- | |- | ||
− | | I miejsce | + | | I miejsce – Tytuł DebeŚciaKa: |
| style="text-align:left" |'''[[Kabaret Nowaki]]''' (Zielona Góra) | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Nowaki]]''' (Zielona Góra) | ||
|- | |- | ||
− | | II miejsce | + | | II miejsce – Tytuł BeŚciaKa: |
| style="text-align:left" |'''[[Kabaret Szarpanina]]''' (Szczecin) | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Szarpanina]]''' (Szczecin) | ||
|- | |- | ||
− | | III miejsce | + | | III miejsce – Tytuł ŚciaKa: |
| style="text-align:left" |'''[[Kacper Ruciński]]''' | | style="text-align:left" |'''[[Kacper Ruciński]]''' | ||
|- | |- | ||
Linia 56: | Linia 56: | ||
| style="background-color:PowderBlue" | '''IX DebeŚciaK''' | | style="background-color:PowderBlue" | '''IX DebeŚciaK''' | ||
|- | |- | ||
− | | I miejsce | + | | I miejsce – Tytuł DebeŚciaKa: |
| style="text-align:left" |'''[[Kabaret Smile]]''' (Lublin) | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Smile]]''' (Lublin) | ||
|- | |- | ||
− | | II miejsce | + | | II miejsce – Tytuł BeŚciaKa: |
| style="text-align:left" |'''[[Kabaret Paranienormalni]]''' (Jelenia Góra) | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Paranienormalni]]''' (Jelenia Góra) | ||
|- | |- | ||
− | | III miejsce | + | | III miejsce – Tytuł ŚciaKa: |
| style="text-align:left" |'''[[Kabaret Skeczów Męczących]]''' (Kielce) | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Skeczów Męczących]]''' (Kielce) | ||
|- | |- | ||
Linia 72: | Linia 72: | ||
|- | |- | ||
| style="background-color:PowderBlue" | '''2009''' | | style="background-color:PowderBlue" | '''2009''' | ||
− | | style="background-color:PowderBlue" | '''VIII DebeŚciaK | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''VIII DebeŚciaK – "Ósmy pasażer Nostromo"''' |
|- | |- | ||
− | | I miejsce | + | | I miejsce – Tytuł DebeŚciaKa: |
| style="text-align:left" |'''[[Kabaret Świerszczychrząszcz]]''' (Szczebrzeszyn) | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Świerszczychrząszcz]]''' (Szczebrzeszyn) | ||
|- | |- | ||
− | | II miejsce | + | | II miejsce – Tytuł BeŚciaKa: |
| style="text-align:left" |'''[[Kabaret Tenor]]''' (Katowice) | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Tenor]]''' (Katowice) | ||
|- | |- | ||
| style="background-color:PowderBlue" | '''2008''' | | style="background-color:PowderBlue" | '''2008''' | ||
− | | style="background-color:PowderBlue" | '''VII DebeŚciaK | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''VII DebeŚciaK – "Siedmiu Wspaniałych"''' |
|- | |- | ||
− | | I miejsce | + | | I miejsce – Tytuł DebeŚciaKa: |
| style="text-align:left" |'''[[Kabaret Hrabi]]''' | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Hrabi]]''' | ||
|- | |- | ||
− | | II miejsce | + | | II miejsce – Tytuł BeŚciaKa: |
| style="text-align:left" |'''[[Ireneusz Krosny]]''' (Tychy) | | style="text-align:left" |'''[[Ireneusz Krosny]]''' (Tychy) | ||
|- | |- | ||
− | | III miejsce | + | | III miejsce – Tytuł ŚciaKa: |
| style="text-align:left" |'''[[Grupa MoCarta]]''' (Warszawa) | | style="text-align:left" |'''[[Grupa MoCarta]]''' (Warszawa) | ||
|- | |- | ||
Linia 99: | Linia 99: | ||
|- | |- | ||
| style="background-color:PowderBlue" | '''2007''' | | style="background-color:PowderBlue" | '''2007''' | ||
− | | style="background-color:PowderBlue" | '''VI DebeŚciaK | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''VI DebeŚciaK – "O jak opera"''' |
|- | |- | ||
− | | I miejsce | + | | I miejsce – Tytuł DebeŚciaKa: |
| style="text-align:left" |'''[[Kabaret Neo-Nówka]]''' (Wrocław) | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Neo-Nówka]]''' (Wrocław) | ||
|- | |- | ||
− | | II miejsce | + | | II miejsce – Tytuł BeŚciaKa: |
| style="text-align:left" |'''[[Kabaret Limo]]''' (Gdańsk) | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Limo]]''' (Gdańsk) | ||
|- | |- | ||
− | | III miejsce | + | | III miejsce – Tytuł ŚciaKa: |
| style="text-align:left" |'''[[Kabaret Paranienormalni]]''' (Jelenia Góra) | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Paranienormalni]]''' (Jelenia Góra) | ||
|- | |- | ||
Linia 123: | Linia 123: | ||
|- | |- | ||
| style="background-color:PowderBlue" | '''2006''' | | style="background-color:PowderBlue" | '''2006''' | ||
− | | style="background-color:PowderBlue" | '''V DebeŚciaK | + | | style="background-color:PowderBlue" | '''V DebeŚciaK – "Superdebeściak"''' |
|- | |- | ||
− | | I miejsce | + | | I miejsce – Tytuł DebeŚciaKa: |
| style="text-align:left" |'''[[Kabaret Neo-Nówka]]''' (Wrocław) | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Neo-Nówka]]''' (Wrocław) | ||
|- | |- | ||
− | | II miejsce | + | | II miejsce – Tytuł BeŚciaKa: |
| style="text-align:left" |'''[[Kabaret Jachim Presents]]''' (Warszawa) | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Jachim Presents]]''' (Warszawa) | ||
|- | |- | ||
− | | III miejsce | + | | III miejsce – Tytuł ŚciaKa: |
| style="text-align:left" |'''[[Kabaret Łowcy.B]]''' (Cieszyn) | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Łowcy.B]]''' (Cieszyn) | ||
|- | |- | ||
Linia 152: | Linia 152: | ||
| style="background-color:PowderBlue" | '''IV DebeŚciaK''' | | style="background-color:PowderBlue" | '''IV DebeŚciaK''' | ||
|- | |- | ||
− | | I miejsce | + | | I miejsce – Tytuł DebeŚciaKa: |
| style="text-align:left" |'''[[Kabaret Słuchajcie]]''' (Zielona Góra) | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Słuchajcie]]''' (Zielona Góra) | ||
|- | |- | ||
− | | II miejsce | + | | II miejsce – Tytuł BeŚciaKa: |
| style="text-align:left" |'''[[Kabaret Limo]]''' (Gdańsk) | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Limo]]''' (Gdańsk) | ||
|- | |- | ||
− | | III miejsce | + | | III miejsce – Tytuł ŚciaKa: |
| style="text-align:left" |'''[[Kabaret Skeczów Męczących]]''' (Kielce) | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Skeczów Męczących]]''' (Kielce) | ||
|- | |- | ||
Linia 167: | Linia 167: | ||
| style="background-color:PowderBlue" | '''III DebeŚciaK''' | | style="background-color:PowderBlue" | '''III DebeŚciaK''' | ||
|- | |- | ||
− | | I miejsce | + | | I miejsce – Tytuł DebeŚciaKa: |
| style="text-align:left" |'''[[Kabaret Łowcy.B]]''' (Cieszyn) | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Łowcy.B]]''' (Cieszyn) | ||
|- | |- | ||
− | | II miejsce | + | | II miejsce – Tytuł BeŚciaKa: |
| style="text-align:left" |'''[[Kabaret Neo-Nówka]]''' (Wrocław) | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Neo-Nówka]]''' (Wrocław) | ||
|- | |- | ||
− | | III miejsce | + | | III miejsce – Tytuł ŚciaKa: |
| style="text-align:left" |'''[[Kabaret Jachim Presents]]''' (Warszawa) | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Jachim Presents]]''' (Warszawa) | ||
|- | |- | ||
Linia 179: | Linia 179: | ||
| style="background-color:PowderBlue" | '''II DebeŚciaK''' | | style="background-color:PowderBlue" | '''II DebeŚciaK''' | ||
|- | |- | ||
− | | I miejsce | + | | I miejsce – Tytuł DebeŚciaKa: |
| style="text-align:left" |'''[[Kabaret Ani Mru-Mru]]''' (Lublin) | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Ani Mru-Mru]]''' (Lublin) | ||
|- | |- | ||
− | | II miejsce | + | | II miejsce – Tytuł BeŚciaKa: |
| style="text-align:left" |'''[[Kabaret Jachim Presents]]''' (Warszawa) | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Jachim Presents]]''' (Warszawa) | ||
|- | |- | ||
− | | III miejsce | + | | III miejsce – Tytuł ŚciaKa: |
| style="text-align:left" |'''[[Kabaret Szum]]''' (Zielona Góra) | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Szum]]''' (Zielona Góra) | ||
|- | |- | ||
Linia 191: | Linia 191: | ||
| style="background-color:PowderBlue" | '''I DebeŚciaK''' | | style="background-color:PowderBlue" | '''I DebeŚciaK''' | ||
|- | |- | ||
− | | I miejsce | + | | I miejsce – Tytuł DebeŚciaKa: |
| style="text-align:left" |'''[[Kabaret Noł Nejm]]''' (Rybnik) | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Noł Nejm]]''' (Rybnik) | ||
|- | |- | ||
− | | II miejsce | + | | II miejsce – Tytuł BeŚciaKa: |
| style="text-align:left" |'''[[Kabaret Ani Mru-Mru]]''' (Lublin) | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Ani Mru-Mru]]''' (Lublin) | ||
|- | |- | ||
− | | III miejsce | + | | III miejsce – Tytuł ŚciaKa: |
| style="text-align:left" |'''[[Kabaret Kaczka Pchnięta Nożem]]''' (Rzeszów) | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Kaczka Pchnięta Nożem]]''' (Rzeszów) | ||
|- | |- |
Aktualna wersja na dzień 18:23, 10 paź 2013
DebeŚciaK (Dąbrowska Ściema Kabaretowa) – przegląd młodych, studenckich kabaretów amatorskich z całej Polski. Odbywa się on w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej, w lutym, marcu bądź kwietniu. Pomysłodawcą DebeŚciaKa jest Kabaret DNO, który w 2002 roku, przy udziale Pałacu Kultury Zagłębia i wsparciu władz miasta Dąbrowa Górnicza, zorganizował ten przegląd po raz pierwszy.
Doboru kabaretów biorących udział w konkursie dokonują organizatorzy imprezy, biorąc pod uwagę dotychczasowe dokonania i osiągnięcia kabaretu.
Jedynym jurorem festiwalu jest publiczność.
Laureaci
2013 | XII DebeŚciaK |
I miejsce – Tytuł DebeŚciaKa: | Kabaret Świerszczychrząszcz (Szczebrzeszyn) |
II miejsce – Tytuł BeŚciaKa: | Kabaret 44-200 (Rybnik) |
III miejsce – Tytuł ŚciaKa: | Kabaret Słuchajcie (Zielona Góra) |
jury konkursu filmowego: | Kabaret DNO |
Autor najlepszego filmu fantasy: | Kabaret Świerszczychrząszcz |
2012 | XI DebeŚciaK |
I miejsce – Tytuł DebeŚciaKa: | Kacper Ruciński |
II miejsce – Tytuł BeŚciaKa: | Abelard Giza |
III miejsce – Tytuł ŚciaKa: | Kabaret Świerszczychrząszcz (Szczebrzeszyn) |
2011 | X DebeŚciaK |
I miejsce – Tytuł DebeŚciaKa: | Kabaret Nowaki (Zielona Góra) |
II miejsce – Tytuł BeŚciaKa: | Kabaret Szarpanina (Szczecin) |
III miejsce – Tytuł ŚciaKa: | Kacper Ruciński |
Nagroda za najlepszą żeńską kreację aktorską: | Adrianna Borek z Kabaretu Nowaki |
2010 | IX DebeŚciaK |
I miejsce – Tytuł DebeŚciaKa: | Kabaret Smile (Lublin) |
II miejsce – Tytuł BeŚciaKa: | Kabaret Paranienormalni (Jelenia Góra) |
III miejsce – Tytuł ŚciaKa: | Kabaret Skeczów Męczących (Kielce) |
Nagroda za Rekwizyt: | Kabaret Paranienormalni za "R2D2" |
Tytuł Honorowego DEBEŚCIAKA: | Władysław Sikora |
2009 | VIII DebeŚciaK – "Ósmy pasażer Nostromo" |
I miejsce – Tytuł DebeŚciaKa: | Kabaret Świerszczychrząszcz (Szczebrzeszyn) |
II miejsce – Tytuł BeŚciaKa: | Kabaret Tenor (Katowice) |
2008 | VII DebeŚciaK – "Siedmiu Wspaniałych" |
I miejsce – Tytuł DebeŚciaKa: | Kabaret Hrabi |
II miejsce – Tytuł BeŚciaKa: | Ireneusz Krosny (Tychy) |
III miejsce – Tytuł ŚciaKa: | Grupa MoCarta (Warszawa) |
Nagroda za Rekwizyt: | Kabaret Neo-Nówka za "Torebkę Wandzi" (Wrocław) |
Tytuł Honorowego DEBEŚCIAKA: | Krzysztof Ferdyn oraz Jacek Zasucha (pośmiertnie) |
2007 | VI DebeŚciaK – "O jak opera" |
I miejsce – Tytuł DebeŚciaKa: | Kabaret Neo-Nówka (Wrocław) |
II miejsce – Tytuł BeŚciaKa: | Kabaret Limo (Gdańsk) |
III miejsce – Tytuł ŚciaKa: | Kabaret Paranienormalni (Jelenia Góra) |
I miejsce w konkursie piosenki: | Kabaret Limo |
I miejsce w konkursie filmowym: | Kabaret Made In China (Zielona Góra) |
Nagroda za Rekwizyt: | nie przyznano |
Tytuł Honorowego DEBEŚCIAKA: | Zbigniew Podraza oraz Lechosław Juszczyk |
2006 | V DebeŚciaK – "Superdebeściak" |
I miejsce – Tytuł DebeŚciaKa: | Kabaret Neo-Nówka (Wrocław) |
II miejsce – Tytuł BeŚciaKa: | Kabaret Jachim Presents (Warszawa) |
III miejsce – Tytuł ŚciaKa: | Kabaret Łowcy.B (Cieszyn) |
I miejsce w konkursie piosenki: | Kabaret Jurki (Zielona Góra) |
I miejsce w konkursie filmowym: | Kabaret Limo (Gdańsk) oraz Kabaret Słuchajcie (Zielona Góra) |
Nagroda za Rekwizyt: | Kabaret Neo-Nówka za "Pompowany Moher" |
Tytuł Honorowego DEBEŚCIAKA: | Joanna Kołaczkowska oraz Dariusz Kamys |
Tytuł SUPER DEBEŚCIAKA: | Mariusz Tarnowski |
2005 | IV DebeŚciaK |
I miejsce – Tytuł DebeŚciaKa: | Kabaret Słuchajcie (Zielona Góra) |
II miejsce – Tytuł BeŚciaKa: | Kabaret Limo (Gdańsk) |
III miejsce – Tytuł ŚciaKa: | Kabaret Skeczów Męczących (Kielce) |
Wyróżnienie w konkursie piosenki: | Kabaret Skeczów Męczących |
2004 | III DebeŚciaK |
I miejsce – Tytuł DebeŚciaKa: | Kabaret Łowcy.B (Cieszyn) |
II miejsce – Tytuł BeŚciaKa: | Kabaret Neo-Nówka (Wrocław) |
III miejsce – Tytuł ŚciaKa: | Kabaret Jachim Presents (Warszawa) |
2003 | II DebeŚciaK |
I miejsce – Tytuł DebeŚciaKa: | Kabaret Ani Mru-Mru (Lublin) |
II miejsce – Tytuł BeŚciaKa: | Kabaret Jachim Presents (Warszawa) |
III miejsce – Tytuł ŚciaKa: | Kabaret Szum (Zielona Góra) |
2002 | I DebeŚciaK |
I miejsce – Tytuł DebeŚciaKa: | Kabaret Noł Nejm (Rybnik) |
II miejsce – Tytuł BeŚciaKa: | Kabaret Ani Mru-Mru (Lublin) |
III miejsce – Tytuł ŚciaKa: | Kabaret Kaczka Pchnięta Nożem (Rzeszów) |