Ogólnopolski Turniej Małych Form Satyrycznych BOGATYNIA: Różnice pomiędzy wersjami
Z Encyklopedia Kabaretu
(poprawa błędu) |
(→Laureaci) |
||
Linia 34: | Linia 34: | ||
| Nagroda Publiczności: | | Nagroda Publiczności: | ||
| style="text-align:left" |'''[[Kabaret Inaczej]]''' | | style="text-align:left" |'''[[Kabaret Inaczej]]''' | ||
+ | |- | ||
+ | | colspan=2 |Konkurs na tekst satyryczny | ||
+ | |- | ||
+ | | jury: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * [[Joanna Kołaczkowska]] | ||
+ | * Natalia Grzeszczyk | ||
+ | * Stanisław Zygmunt | ||
+ | * Andrzej Zakrzewski (przewodniczący) | ||
+ | |- | ||
+ | | Nagroda Główna i Statuetka "Złotego Kosy 2013": | ||
+ | | style="text-align:left" |Radosław Lech Wiącek (Mielec) | ||
+ | |- | ||
+ | | colspan=2 |Konkurs na rysunek satyryczny | ||
+ | |- | ||
+ | | jury: | ||
+ | | style="text-align:left" | | ||
+ | * Artur Skrzęta (przewodniczący) | ||
+ | * Beata Oszust | ||
+ | * Paweł Balcer | ||
+ | * Henryk Izydorczyk | ||
+ | |- | ||
+ | | I Nagroda: | ||
+ | | style="text-align:left" |Artur Ligenz (Sosnowiec) | ||
+ | |- | ||
+ | | II Nagroda: | ||
+ | | style="text-align:left" |Bartłomiej Belniak (Gorlice) | ||
|- | |- | ||
| style="background-color:PowderBlue" | '''2012''' | | style="background-color:PowderBlue" | '''2012''' |
Wersja z 01:42, 24 kwi 2013
Ogólnopolski Turniej Małych Form Satyrycznych BOGATYNIA - coroczny festiwal odbywający się od 1984 roku w Bogatyni.
Turniej składa się z czterech oddzielnych konkursów: na teksty satyryczne, sceniczną prezentację własnych utworów satyrycznych, filmów satyrycznych i rysunków satyrycznych.
Głównymi nagrodami są Tytuł Króla Łgarzy (w konkursie na prezentację sceniczną) oraz Nagroda Złotego Kosy (w konkursie na tekst satyryczny).
Producentem i głównym organizatorem Finału Turnieju jest Stowarzyszenie Turnieju Małych Form Satyrycznych.
Laureaci
2013 | XXX Ogólnopolski Turniej Małych Form Satyrycznych BOGATYNIA |
Konkurs na prezentację sceniczną | |
jury: |
|
Tytuł Króla Łgarzy: | Kabaret Inaczej (Białystok) |
II Nagroda: | Aleksander Adamczyk (Olo Mim) (Warszawa) |
III Nagroda: | Dariusz Cukiernik (Białystok) |
IV Nagroda: | Kabaret Wyjście Ewakuacyjne (Opalenica) |
Nagroda Publiczności: | Kabaret Inaczej |
Konkurs na tekst satyryczny | |
jury: |
|
Nagroda Główna i Statuetka "Złotego Kosy 2013": | Radosław Lech Wiącek (Mielec) |
Konkurs na rysunek satyryczny | |
jury: |
|
I Nagroda: | Artur Ligenz (Sosnowiec) |
II Nagroda: | Bartłomiej Belniak (Gorlice) |
2012 | XXIX Ogólnopolski Turniej Małych Form Satyrycznych BOGATYNIA |
Konkurs na prezentację sceniczną | |
I Nagroda oraz Tytuł Króla Łgarzy 2012: | Piotr Laskowski (Zduńska Wola) |
II Nagroda: | Kabaret Made In China (Zielona Góra) |
III Nagroda: | Andrzej Talkowski (Kraków) |
Nagroda: | Kabaret Na Ostatnią Chwilę - tablet (Rybnik) |
Nagroda Publiczności: | Kabaret Made In China |
Konkurs na tekst satyryczny | |
jury: |
|
Grand Prix, statuetka Złotego Kosy 2012 oraz Tytuł Księcia Łgarzy: | Remigiusz Koczy (Wodzisław Śląski) |
Konkurs na rysunek satyryczny | |
jury: |
|
I Nagroda: | Joanna D. Kozłowska (Mątwica koło Nowogrodu) |
II Nagroda: | Marek Szczudlak (Ruda Śląska) |
2011 | XXVIII Ogólnopolski Turniej Małych Form Satyrycznych BOGATYNIA |
Konkurs na prezentację sceniczną | |
jury: |
|
I Nagroda oraz Tytuł Króla Łgarzy 2011: | Sam Kabaret (Kraków) |
II Nagroda: | Kabaret Sakreble (Zduńska Wola) |
III Nagroda: | Kabaret Kałasznikof (Rybnik) |
Konkurs na tekst satyryczny | |
jury: |
|
Grand Prix, statuetka Złotego Kosy 2011 oraz Tytuł Księcia Łgarzy: | Rafał Sikora (Jerzmanowa) |
Konkurs na rysunek satyryczny | |
jury: |
|
I Nagroda: | Waldemar Rukść (Olecko) |
2010 | XXVII Ogólnopolski Turniej Małych Form Satyrycznych BOGATYNIA |
Konkurs na prezentację sceniczną | |
jury: |
|
Tytuł Króla Łgarzy: | Liquidmime (Wrocław) |
II Nagroda: | Aleksander Adamczyk (Olo Mim) (Warszawa) |
III Nagroda: | Kabaret Noł Nejm (Rybnik) |
IV Nagroda: | Kabaret Numer Dwa (Białystok) |
V Nagroda: | Kabaret 2/3 Winegret |
Nagroda Publiczności: | Liquidmime |
Konkurs na tekst satyryczny | |
jury: |
|
I Nagroda: |
|
2009 | XXVI Ogólnopolski Turniej Małych Form Satyrycznych BOGATYNIA |
Konkurs na prezentację sceniczną | |
jury: |
|
Tytuł Króla Łgarzy: | Kabaret Stado Umtata (Warszawa) |
II Nagroda: | Formacja Ałaj (Wrocław) |
II Nagroda: | Kabaret Mieszane Uczucia (Kraśnik) |
IV Nagroda: | Kabaret Róbmy Swoje (Kraków) |
Nagroda Publiczności: | Kabaret Stado Umtata |
Konkurs na tekst satyryczny | |
jury: |
|
I Nagroda: |
|
Konkurs na rysunek satyryczny | |
jury: |
|
I Nagroda: | Sławomir Lizoń (Częstochowa) |
Wyróżnienie: | Jerzy Stępniak (Warszawa) |
Konkurs na autorski film satyryczny | |
jury: |
|
Nagrody: | nie przyznano |
2008 | XXV Ogólnopolski Turniej Małych Form Satyrycznych BOGATYNIA |
Tytuł Króla Łgarzy: | Kabaret PUK (Kraków) |
II Nagroda: | Kabaret Ramol (Rejowiec Fabryczny) |
III Nagroda: | Zespół Odstawienia |
Nagroda Publiczności: | Kabaret PUK |
2007 | XXIV Ogólnopolski Turniej Małych Form Satyrycznych BOGATYNIA |
Konkurs na prezentację sceniczną | |
jury: |
|
Tytuł Króla Łgarzy: | Kabaret Stado Umtata (Warszawa) |
II Nagroda: | Krzysztof Baranowski (Toruń) |
III Nagroda: | Kabaret 2/3 Winegret |
Nagroda Publiczności: | Krzysztof Baranowski |
Konkurs na rysunek satyryczny | |
jury: |
|
Nagroda: | Robert Trojanowski (Kraków) - aparat fotograficzny |
Wyróżnienia: |
|
Konkurs na film satyryczny | |
jury: |
|
Nagrody: | nie przyznano |
Konkurs na tekst satyryczny | |
jury: |
|
Tytuł Księcia Łgarzy: | Paweł Mazur (Gdańsk) |
II Nagroda: | Krzysztof Pietrzak (Świdnica) |
2006 | XXIII Ogólnopolski Turniej Małych Form Satyrycznych BOGATYNIA |
Konkurs na prezentację sceniczną | |
jury: |
|
Tytuł Króla Łgarzy: | Kabaret Paralaksa (Warszawa) |
II Nagroda: | Kabaret No właśnie (Rychtal) |
III Nagroda: | Kabaret Pralka (Wrocław) |
Nagroda Publiczności: | Kabaret Pralka |
Konkurs na tekst satyryczny | |
Tytuł Księcia Łgarzy: | Janusz Jastrzębski (Warszawa) |
II Nagroda: | Jakub Bolec (Rzeszów) |
III Nagroda: | Leszek Sokołowski (Krzymoszyce) |
2005 | XXII Ogólnopolski Turniej Małych Form Satyrycznych BOGATYNIA |
Konkurs na prezentację sceniczną | |
jury: |
|
Tytuł Króla Łgarzy: | Kabaret Ramol (Rejowiec Fabryczny) |
II Nagroda: | Igor Kwiatkowski (Jelenia Góra) |
III Nagroda: | Paweł Pałaszewski (Szprotawa) |
Nagrody Dodatkowe: |
|
2004 | XXI Ogólnopolski Turniej Małych Form Satyrycznych BOGATYNIA |
Konkurs na prezentację sceniczną | |
Tytuł Króla Łgarzy: | Kabaret Tagor (Kraków) |
II Nagroda: | Aleksander Adamczyk (Olo Mim) (Rejowiec Fabryczny) |
III Nagroda: | Kabaret Ramol (Rejowiec Fabryczny) |
Konkurs na tekst satyryczny | |
Tytuł Księcia Łgarzy: | Radosław Lech Wiącek (Mielec) |
I Wyróżnienie: | Robert Trojanowski (Warszawa) |
II Wyróżnienie: | Maurycy Fabisz (Kraków) |
2003 | XX Ogólnopolski Turniej Małych Form Satyrycznych BOGATYNIA |
jury: |
|
Tytuł Króla Łgarzy: | Aleksander Adamczyk (Rejowiec Fabryczny) |
II Nagroda: | Adam Świciew (Radzyń Podlaski) |
III Nagroda |
|
Nagrody Dodatkowe: |
|
Nagroda Publiczności: | Aleksander Adamczyk |
2002 | XIX Ogólnopolski Turniej Małych Form Satyrycznych BOGATYNIA |
Tytuł Króla Łgarzy: | Leszek Sokołowski (Krzymoszyce) |
2001 | XVIII Ogólnopolski Turniej Małych Form Satyrycznych BOGATYNIA |
Tytuł Króla Łgarzy: | Adam Świć (Radzyń Podlaski) |
2000 | XVII Ogólnopolski Turniej Małych Form Satyrycznych BOGATYNIA |
Tytuł Króla Łgarzy: | Stanisław Waluś-Biestrzynnik (Dylaki) |
1999 | XVI Ogólnopolski Turniej Małych Form Satyrycznych BOGATYNIA |
Tytuł Króla Łgarzy: | Tomasz Kapuściński (Wrocław) |
1998 | XV Ogólnopolski Turniej Małych Form Satyrycznych BOGATYNIA |
Tytuł Króla Łgarzy: | Tomasz Kapuściński (Wrocław) |
1997 | XIV Ogólnopolski Turniej Małych Form Satyrycznych BOGATYNIA |
Tytuł Króla Łgarzy: | Adam Świć (Radzyń Podlaski) |
1996 | XIII Ogólnopolski Turniej Małych Form Satyrycznych BOGATYNIA |
Tytuł Króla Łgarzy: | Tomasz Kapuściński (Wrocław) |
1995 | XII Ogólnopolski Turniej Małych Form Satyrycznych BOGATYNIA |
Tytuł Króla Łgarzy: | Daniel Sroka i Przemysław Jurek (Wrocław) |
1994 | XI Ogólnopolski Turniej Małych Form Satyrycznych BOGATYNIA |
Tytuł Króla Łgarzy: | Jerzy Wojciechowski (Bogatynia) |
1993 | X Ogólnopolski Turniej Małych Form Satyrycznych BOGATYNIA |
Tytuł Króla Łgarzy: | Artur Kusaj (Wrocław) |
1992 | IX Ogólnopolski Turniej Małych Form Satyrycznych BOGATYNIA |
Tytuł Króla Łgarzy: | Artur Kusaj (Wrocław) |
1991 | VIII Ogólnopolski Turniej Małych Form Satyrycznych BOGATYNIA |
Tytuł Króla Łgarzy: | Jerzy Fryckowski (Dębica Kaszubska) |
1990 | VII Ogólnopolski Turniej Małych Form Satyrycznych BOGATYNIA |
Tytuł Króla Łgarzy: | Henryk Piotrzkowski (Gdańsk) |
1989 | VI Ogólnopolski Turniej Małych Form Satyrycznych BOGATYNIA |
Tytuł Króla Łgarzy: | Ryszard Fudała (Chełmek) |
1988 | V Ogólnopolski Turniej Małych Form Satyrycznych BOGATYNIA |
Tytuł Króla Łgarzy: | Andrzej Jędrzejewski (Łódź) |
1987 | IV Ogólnopolski Turniej Małych Form Satyrycznych BOGATYNIA |
Tytuł Króla Łgarzy: | Joanna Grzegorczyk (Wrocław) |
1986 | III Ogólnopolski Turniej Małych Form Satyrycznych BOGATYNIA |
Tytuł Króla Łgarzy: | Henryk Jagodziński (Wrocław) |
1985 | II Ogólnopolski Turniej Małych Form Satyrycznych BOGATYNIA |
Tytuł Króla Łgarzy: | Wojciech Krawiec (Leśna k. Lubania Śląskiego) |
1984 | I Ogólnopolski Turniej Małych Form Satyrycznych BOGATYNIA |
Tytuł Króla Łgarzy: | Mirosław Głuchowski (Siedlce) |
Linki zewnętrzne
Strona Ogólnopolskiego Turnieju Małych Form Satyrycznych BOGATYNIA