Kameralna Wielka Improwizacja Kabaretowa: Różnice pomiędzy wersjami

Z Encyklopedia Kabaretu
 
(Nie pokazano 2 pośrednich wersji utworzonych przez tego samego użytkownika)
Linia 1: Linia 1:
'''Kameralna Wielka Improwizacja Kabaretowa''' ('''KWIK''') - wspólny projekt dwóch wrocławskich kabaretów: [[Kabaret OTOoni|Kabaretu OTOoni]] i [[Kabaret Nic Nie Szkodzi|Kabaretu Nic Nie Szkodzi]]. Inicjatorem i pomysłodawcą był [[Artur Jóskowiak]] - lider i założyciel [[Kabaret Nic Nie Szkodzi|Kabaretu Nic Nie Szkodzi]]. Grupa powstała w marcu 2009 roku. Kameralna Wielka Improwizacja Kabaretowa daje widzom możliwość ingerencji w to co zobaczą. To publiczność decyduje gdzie zostanie rozegrana kolejna scena, kogo mają zagrać aktorzy, jaki styl teatralny lub filmowy mają imitować, w jakim języku mają się porozumiewać lub jakie słowa będą musieli wpleść w swoje wypowiedzi. Na całe wydarzenie składają się różne gry improwizacyjne, dzięki którym KWIK to spektakl na pograniczu widowiska kabaretowego i otwartej próby teatralnej. Gry opierają się na znanym z angielskiej telewizji programie ''Whose line is it anyway''. Jeden z aktorów, moderator, prosi publiczność o sugestie, a następnie wybiera te najbardziej trafione, które jeszcze nie były grane, najtrudniejsze lub po prostu nagrodzone aplauzem pozostałych widzów.
+
'''Kameralna Wielka Improwizacja Kabaretowa''' ('''KWIK''') wspólny projekt dwóch wrocławskich kabaretów: [[Kabaret OTOoni|Kabaretu OTOoni]] i [[Kabaret Nic Nie Szkodzi|Kabaretu Nic Nie Szkodzi]]. Inicjatorem i pomysłodawcą był [[Artur Jóskowiak]] lider i założyciel [[Kabaret Nic Nie Szkodzi|Kabaretu Nic Nie Szkodzi]]. Grupa powstała w marcu 2009 roku. Kameralna Wielka Improwizacja Kabaretowa daje widzom możliwość ingerencji w to co zobaczą. To publiczność decyduje gdzie zostanie rozegrana kolejna scena, kogo mają zagrać aktorzy, jaki styl teatralny lub filmowy mają imitować, w jakim języku mają się porozumiewać lub jakie słowa będą musieli wpleść w swoje wypowiedzi. Na całe wydarzenie składają się różne gry improwizacyjne, dzięki którym KWIK to spektakl na pograniczu widowiska kabaretowego i otwartej próby teatralnej. Gry opierają się na znanym z angielskiej telewizji programie ''Whose line is it anyway''. Jeden z aktorów, moderator, prosi publiczność o sugestie, a następnie wybiera te najbardziej trafione, które jeszcze nie były grane, najtrudniejsze lub po prostu nagrodzone aplauzem pozostałych widzów.
  
 
== Skład grupy ==
 
== Skład grupy ==
Linia 5: Linia 5:
 
* [[Artur Zuba|Artur "Liti" Zuba]]
 
* [[Artur Zuba|Artur "Liti" Zuba]]
 
* [[Maciej Wiśniewski|Maciej "Wiśnia" Wiśniewski]]
 
* [[Maciej Wiśniewski|Maciej "Wiśnia" Wiśniewski]]
* [[Dobrosława Lis|Dobrosława "Bela" Lis]]
+
* [[Dobrosława Bela]]
 
* [[Hanna Misiak]]
 
* [[Hanna Misiak]]
 
* [[Adrian Hrehorowicz]]
 
* [[Adrian Hrehorowicz]]
Linia 24: Linia 24:
 
* [http://www.kwik.com.pl Oficjalna strona Kameralnej Wielkiej Improwizacji Kabaretowej]
 
* [http://www.kwik.com.pl Oficjalna strona Kameralnej Wielkiej Improwizacji Kabaretowej]
 
* [http://grupakwik.fora.pl Forum Kameralnej Wielkiej Improwizacji Kabaretowej]
 
* [http://grupakwik.fora.pl Forum Kameralnej Wielkiej Improwizacji Kabaretowej]
 +
 +
{{DEFAULTSORT:Kameralna Wielka Improwizacja Kabaretowa}}
 +
[[Kategoria:Grupy improwizacyjne]]

Aktualna wersja na dzień 00:08, 27 cze 2013

Kameralna Wielka Improwizacja Kabaretowa (KWIK) – wspólny projekt dwóch wrocławskich kabaretów: Kabaretu OTOoni i Kabaretu Nic Nie Szkodzi. Inicjatorem i pomysłodawcą był Artur Jóskowiak – lider i założyciel Kabaretu Nic Nie Szkodzi. Grupa powstała w marcu 2009 roku. Kameralna Wielka Improwizacja Kabaretowa daje widzom możliwość ingerencji w to co zobaczą. To publiczność decyduje gdzie zostanie rozegrana kolejna scena, kogo mają zagrać aktorzy, jaki styl teatralny lub filmowy mają imitować, w jakim języku mają się porozumiewać lub jakie słowa będą musieli wpleść w swoje wypowiedzi. Na całe wydarzenie składają się różne gry improwizacyjne, dzięki którym KWIK to spektakl na pograniczu widowiska kabaretowego i otwartej próby teatralnej. Gry opierają się na znanym z angielskiej telewizji programie Whose line is it anyway. Jeden z aktorów, moderator, prosi publiczność o sugestie, a następnie wybiera te najbardziej trafione, które jeszcze nie były grane, najtrudniejsze lub po prostu nagrodzone aplauzem pozostałych widzów.

Skład grupy

Akustycy
Poprzedni czlonkowie

Nagrody

  • 2011
    • Tytuł Najlepszej Polskiej Grupy Improwizacyjnej 2010 w sondażu przeprowadzonym przez portal www.kabarety.tworzymyhistorie.pl

Linki zewnętrzne